Albert Heijn SuperMart SPINWIEL JONGE Vrolijke kleuren als onderdeel van Haarlems stadsbeeld Rode Kruis Haarlemmermeer kreeg nieuwe voorzitter Plantsoenen tonen lentepracht uperMarb vlees vlees DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs WOENSDAG 17 APRIL 1957 JjL HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 VOORJAAR IN DE STAD Leerlingen Hartenlust- school voor het voetlicht Groep jongeren van de C.D.U. zullen Haarlem bezoeken Leerlingen van HTS terug uit Zweden Bloemendaal maakt zich op voor wandelaars Afscheid van bestuurders van „Gysbert Japicx" Schouder- karbonade Dik niervet 188 58 2 voor 120 2 voor 2 voor 49 90 40 70 425 UIT STAD EN STREEK Vrijaf in grafisch bedrijf op Koninginnedag H. J. Oosterbaan tien jaar in het Krelagehuis Onbekende vStal goederen uit geparkeerde auto Reserves van DWR nog steeds ongeslagen de ware Vaderlandse klare Ernstig ongeluk op een bouwwerk in Zandvoort Oversteekplaats kruispunt in Herenweg te Heemstede LISSE Dr. A. J. Verhage spreekt over Euromarkt Begroetingsavond van de „Jonge Kerk" Uitvoering door „Looft den Heer" HAARLEMMERMEER AMSTERDAM De stad in voorjaarstooi. Een Haarlems park, dat binnen de beschutting van de omringende huizen ligt, is deze fraaie binnentuin bij het complex Tuinwijk-Zuid. Nu de lente met haar eerste schuchtere voorjaarsdagen haar Intrede heeft gedaan, zullen er heel wat Haarlemmers zijn, die er op uit getrokken zijn om iets van het ontluikende leven in de natuur te ondergaan. En in tegenstelling tot de inwoners van lal van andere steden, behoeven zij niet ver te gaan: in de onmiddellijke nabijheid van de Spaarnestad bevinden zich immers tal van natuurhistorische bijzonderheden co bezienswaardigheden, die door de lovenswaardige aanprijzingen in folders en reclamebiljetten te bekend zijn geworden om nog eens te noemen. Bollenvelden, gennemerduinen, boslandschappen en straks ook het strand en de zee maken de keus voor de Haarlemse natuurminnaars ruim genoeg. Voor velen, die gedurende de werk dagen in de stad moeten blijven, is er echter eveneens zoveel te genieten, dat het de moeiie waard lijkt daar nog eens in het bijzonder de aandacht op te vestigen. De Haarlemse plantsoenen en parken en de Haarlemmerhout zijn in deze eerste lente dagen op hun mooist en zij vervullen daarnaast nog de belangrijke functie van het brengen van kleur en afwisseling in de van nature nu eenmaal wat grauwe en onaantrekkelijke stad, geholpen door de gemeentelijke dienst van Hout en Plantsoenen. Onder leiding van de directeur van Hout en Plantsoenen, de heer J. A. Dorresteijn, hebben wij een rondgang gemaakt langs de Haarlemse plantsoenen en hebben wij kun nen constateren, dat zij met hun bloeiende bloemborders en gaaf-groene gazons hun opfleurende taak op bewonderenswaardige wijze vervullen. Het Wilsonsplein toont zijn rode en gele tulpen, alsof het eeuwig voorjaar zal blij ven en de plantsoentjes in de nabijheid van de Wagenweg blijven bij dit behaagziek pronken nauwelijks achter. In Haarlem-Oost, dat van de toenmalige stedebouwkundigen weinig natuurschoon heeft meegekregen, doen de blauw-violette hyacinten van de hof van Egmond dubbel hun best dit gemis naar hun vermogen goed te maken. Deze hyacinten, die een geschenk zijn van het Fonds van Onper soonlijke Reclame, geven de intieme Eg- mond-hof een bijna autonome functie in het stadsbeeld. Singels Een bekoring apart vormen de singels met hun groene gazons, hun eenzame boompartijen en hun rustieke eilandjes. Onder een gunstige belichting tekent de stoer-massieve en tegelijk sierlijke Klop persingelkerk zich af tegen het decor van groen en kleurige bloemen als dominerend onderdeel van een harmonisch landschap- in-de-stad. Hetzelfde boeiende voorjaarsbeeld geven de andere singels: Schotersingel, Kinder huissingel en Bolwerken. Slechts de bomen zijn nog niet uitgebot: zij staan nog als onbeweeglijke wachters over de tere kleu ren, die zich onder hen beginnen af te tekenen. Het zal echter niet lang meer duren, of het prille groen zal zich ook daar vertonen, waarmee het totaalbeeld als met één reusachtige penseelstreek zal zijn vol tooid. Zwanenpaar In Haarlem-Noord speelt de lente het zelfde spel: op de begraafplaats aan de Kleverlaan hebben de rhododendrons zich met een zacht-lila getooid en heeft een zwanenpaar zich gehuisvest op het eiland bij de ingang van het vroegere Israëlitische kerkhof. Op een reusachtige bladerenhoop heeft het een nest gebouwd en het vrouwtje broedt onafgebroken op een zestal eieren, terwijl manlief-zwaan met een parmantig- krijgshaftige houding ongewenste bezoe kers weert. Dat het hem ernst is met deze agressieve houding bewijst hij als één dei- passanten zich te dicht bij het nest waagt hen deze met enige pikken in zijn benen en onder voortdurend vleugelg'eklapper tot de terugtocht wordt gedwongen. Langs de ijsbaan heeft Hout en Plant soenen een lage beplanting aangebracht en over de Delft, op het Rijklof van Goens- plein, bloeien de viooltjes en de bruine muurbloemen. Hetzelfdg kan worden ge zegd van het Schoterboschplein. dat sinds een recente reorganisatie 's winters niet meer onder water zal staan. Een bekoring apart vormt het Huis te Zasnen met het omringende plantsoen. Hier groeit een hele reeks heesters en bloeien de bloemen in de borders: violen, tulpen, di- bessen, kersen, kweepeertjes en later bota nische rozen. Een rustiek plekje natuur in een dichtbevolkte stadswijk. Om honden en kinderen te weren heeft Hout en Plant soenen in de grasperken bij de bloembor ders boogjes prikkeldraad moeten aan leggen, teneinde vernieling te voorkomen. Vooral 's avonds tijdens het wachten op de .ieugduitlening van de bibliotheek willen de jongens en meisjes nog wel eens dooi de perken ravotten. De Ph. van der Leijschool aan de Von- delweg heeft ook bloeiende bloemborders en daarnaast schoolwerktuintjes, die dooi de leerlingen van de hoogste klassen wor den bewerkt, Na deze opsomming hebben wij nog niet eeens kunnen reppen over het Noorder sportpark, Frans Halsplein. Houtplein, Sta ten Bolwerk en stadskwekerij (die in de tweede helft van mei voor het publiek wordt opengesteld). Men kan er echter van overtuigd zijn, dat Hout en Plantsoenen ook daar voor passende lentetooi heeft gezorgd. Een hoofdstuk apart vormt de Haarlemmerhout, zonder een beschrijving waarvan het beeld van Haarlem in de lente niet volledig zou zijn. Wij hopen dit ver- 'uim binnenkort, als de bomen iets verder zijn uitgebot, te herstellen. In het Jeugdhuis aan de Donkerelaan i's Bloemendaal had de toernooicommissie van de Hartenlustschool, bestaande uit de heren R. Abbas, N. Oppedijk en J. Buijs, dinsdagmiddag een interklassikaal toer nooi voor de leerlingen voorbereid. De scholieren waren in de gelegenheid door het bespelen van een of ander mu ziekinstrument, door declamatie of door het spelen van een sketch, een goochel- numrner en het optreden van een telepa- tisch wonder van hun talenten blijk te geven. Zowel van de zijde der uitvoeren den als van de luisteraars bestond voor dit experiment grote belangstelling. Ongeveer tweehonderddertig leerlingen Waren aanwezig. Uit het jeugdige publiek was een jury gevormd die de nummers wet een cijfer moesten beoordelen. Door deze enquête, waarvan binnenkort de uit slag bekend gemaakt zal worden, wil men vaststellen of de leerlingen ook een erns- ;'g gedicht weten te waarderen, of dat hun belangstelling meer uitgaat naar jazz- 4 u muziek Verdacht van verduistering. De Haar- Hoi lint iv, an KnannUnn an inn,.unnn lemse recherche heeft een eenentwintigjarige Hi?? a de bedoeling uit de leerlingen, vrouwelijke kantoorbediende aangehouden, die dinsdagmiddag proeven van hun artis- verdacht van verduistering. Zij zou zakjes «eke bekwaamheid aflegden, een keuze te met brandstoffen verkocht hebben en het Faken én dezen op te laten treden voor de geld niet afgedragen hebben aan haar ouders. patroon. De A.R.J.O.S. (nationale organisatie van anti-revolutionaire jongeren studieclubs) zal van 23 tot 27 april een delegatie van de „Junge Union van de C.D.U." uit Duitsland in Haarlem ontvangen. Dinsdag 23 april zullen de buitenlandse gasten in café-restaurant Brinkmann worden ont vangen. Woensdag zal mr. C. van Rij een lezing houden over „Wir vind der Kommu- nismus", waarna een bezoek aan de Keu kenhof zal worden gebracht. Des avonds volgt een ontvangst op hel Haarlemse stadhuis. Donderdag zal een excursie wor den gemaakt naar Gouda, waar men een bezoek zal brengen aan de kaasmarkt. Hierna gaat de tocht naar Hilversum. De koffiemaaltijd zal worden aangeboden dooi de N.C.R.V. Vrijdag gaat het gezelschap naar Den Haag en eventueel naar Scheve- ningen. Des avonds zal in Haarlem een ge zellige avond worden gegeven. Ook zullen enige plaatselijke A.R.-autoriteiten worden uitgenodigd. Vele fabrieken bezocht Vandaag is een groep leerlingen van de Haarlemse Hogere Technische School te ruggekeerd van een twaalfdaagse studie reis naar Denemarken en Zweden. Dé groep, die uit werktuigbouwkunde-leerlin- gen bestond, reisde onder Hiding van de leraren ir. J. E. de Vries en ir. W. L. Ssmeyer. Vrijdagmiddag 5 april vertrok het ge zelschap per autobus uit Haarlem met als bestemming de Deense havenplaats Hel- singör, die in de loop van zaterdogmiddag werd bereikt. Na in de jeugdherberg te hebben over nacht werd de tocht zondagmorgen onder prachtige weersomstandigheden voortgezet met de overtocht per veerboot naar het Zweedse Helsingborg. Des maandags werd het eerste bezoek aan een Zweedse tur- binefabriek te Finspang gebracht, ge volgd door een excursie naar een fabriek van transformatoren te Ludvika, waar reeds zeshonderd jaar geleden mijnarbeid werd verricht. Toen in 191B de transforma toren fabriek werd opgericht, had Ludvika slechts 3000 inwoners. Tegenwoordig werkt dit aantal mensen in de fabriek en telt de bevolking 11.500 zielen. Het viel de Nederlandse scholieren op, dat in de meeste Zweedse fabrieken vrou wen- en meisjesarbeid heel gewoon is en dat de meeste industrieën over omvang rijke stukken bosgrond beschikken. Het gezelschap overnachtte in de jeugd herberg van Karlbo, waar het enige dagen tevoren flink gesneeuwd had, zodat de Nederlanders zich nog konden bezondigen aan sneeuwbalgevechten met de jeugd uit de omtrek. Na nog een papierfabriek te Borlange te hebben bezichtigd werd een bezoek ge bracht aan een fabriek, waar schakel apparaten voor elektrische installaties werden vervaardigd. Behalve het technisch deel van dit bedrijf werd de Nederlandse H.T.S.-ers ook de bedrijfschool en de huis vesting voor hei personeel getoond. Bij de fabriek zijn woningen gebouwd voor arbeiders en leerjongens, die uiterst modern zijn ingericht. Voor de volontairs is er een vrijgezellenhuis, dat eveneens van alle gemakken is voorzien. Op de terugweg werd nog een naai- machinefabriek bezichtigd en was er nog gelegenheid in Wolfsburg in Duitsland één van de grootste Duitse automobielindus trieën te bezoeken. Afgezien van de vele kennis, die de Haarlemse scholieren in het buitenland hebben opgedaan, betekende deze reis ook een welkome ontspanning. Bloemendaal ziet er altijd prachtig uit voor de wandelaars en fietsers in welke periode van het jaar zij er ook komen. Dat is voor een belangrijk deel te danken aan het personeel van de dienst van Publieke Werken, dat druk in de weer is de plant soenen te verzorgen. In de kassen van de gemeentekwekerij aan de Veldlaan wordt reeds aandacht besteed aan de komende maanden. Daar worden zomerplanten ge kweekt. Het Bloemendaalse strand krijgt ook al een zomeraanzien. Het gebouwtje van de Bloemendaalse Reddingsbrigade is weer opgesteld en de zandkisten, die in de afge lopen winter weinig dienst hebben moeten doen, zullen verwijderd worden. Tijdens een bijzondere bijeenkomst van de Friese vereniging „Gijsbert Japicx'' zal woensdag 24 april in het gebouw ,.St. Bavo" te Haarlem afscheid worden genomen van de heren S. Metz en G. de Boer. die gedu rende vele jaren belangrijk werk voor de vereniging hebben verricht respectievelijk in hun functies van voorzitter en tweede secretaris. Het orkestje van „Gijsbert Japicx" zal deze avond een feestelijk tintje verlenen en optreden voor en tussen de nummers van het gevarieerde programma. ..De buorïju fan it streekje" zullen op een zeer speciale manier de scheidende bestuurs leden hulde brengen. Tevens zal het blijspel „Skobberdebonk" van Hein Cats worden op gevoerd. waarna gelegenheid zal bestaan persoonlijk afscheid te nemen van de heren Metz en De Boer. 1 ADVERTENTIE 18 april a.s 500 gram 500 gram UIT ONZE RAASAANBIEDING t./m. zaterdag 20 april „2 is nóg voordeliger!" Ananas Summer Isles 4 groot blik 1 Ananas Ukulele per blik ©Z Ananassap Sun Pearl per blik Appelmees prima per pot Advoeaat prima - grote fles van 295 voor 2/5 Advocaat een klasse apart extra grote fles van 450 voor Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen 9 Rente 4- winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Nieuws in het kort Vergissing. De aankondiging van een lezing over wondergenezingen door dr. Ber t-hold Stokvis voor de leden van de Studie vereniging voor Psychical Research op don derdag 18 april in onze wekelijkse agenda „Uitgaan in Haarlem" van vrijdag 12 april berust op een vergissing. Deze lezing werd verschoven naar 11 april en is dus reeds gehouden. Prinses Marijkeschool. Heden, woens dagavond, houdt de Prinses Marijkeschool aan de Dinkelstraat in Oud-Schoten een ouderbijeenkomst, waarop de heer Z. Har- tog, werkzaam op het departement van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen, een in leiding zal houden over de jeugdkampen voor het buitengewoon lager onderwijs voor de jeugdvorming en volksontwikkeling van het departement van Onderwijs. Gemeenschapsdag. De Nederlandse Christelijke Gemeenschapsband houdt op Tweede Paasdag ini de kerk van de Evange lische Broedergemeente aan de Parklaan in Haarlem een gemeenschapsdag. De volgende sprekers zullen voorgaan: zuster Boukje en de heren J. W. van Zeijl uit Zand voort: J. F. Hoogenraad uit Rijswijk; Joh. Dammuller uit Alkmaar en H. Veldkamp uit Den Haag. „Zo zijn wij". De Arbeidersgemeen schap van de Woodbrookers zullen 18 en 19 mei weer een weekeindcursus houden te Bentveld. De cursus is voor jongeren en is getiteld: „Zo zijn wij". Kranslegging. De jaarlijkse kransleg- ging achter de Hervormde kerk op het Kerkplein te Bloemendaal zal dit jaar op vrijdagmorgen 10 mei om negen uur door de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, Voorzover het werk zulks toelaat, zal in het- grafisch bedrijf op 30 april (Koningin nedag) de gehele dag of een gedeelte van de dag vrijaf worden gegeven. De uren gedurende welke op 30 april wordt gewerkt, dienen te worden gecom penseerd met uren vrijaf op een andere dag en indien zulks niet mogelijk mocht blijken, met een extra beloning van 100'Vn. Dit is bepaald door het uit werkgevers en werknemers samengestelde Centraal Bu reau voor de Grafische Bedrijven in Ne derland. Tientallen fraaie bloemstukken sierden het podium van het restaurant in het Krelage huis aan de Leidsevaart ter gelegenheid van het feit dat. de heer H. J. Oosterbaan. pach ter van de buffetten in het Krelagehuis, tien jaar in deze zaak de scepter zwaait. Des mid dags werd in het Krelagehuis een druk be zochte receptie gehouden, terwijl het heug lijke feit des avonds in intieme kring werd gevierd. Uiteraard werd de heer Oosterbaan lof toegezwaaid- door zijn personeel bij monde van de heer J. Booyman. welke spreker on der meer een fraai schilderij aanbood. De heer G. Hagcman. bewaarder van het Krelagehuis. haalde herinneringen op en op vaak geestige wijze schetste hij de groei van het bedrijf. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een fraaie schemerlamp. Namens de vereniging.. Eensgezindheid" sprak de heer Katteler, die memoreerde dat zijn vereniging vrijwel tien jaren gebruik maakt van het buffet en gedurende deze ja ren steeds de volledige steun had genoten van de heer Oosterbaan. Spreker bood een fraai Smyrna tafelkleed aan en hoopte dat de jubilaris er nog lang gebruik van zou kunnen maken. Namens een bevriende relatie sprak de heer Grolman, die zei dat ook het zakelijke element steeds prettig werd behandeld en hij vertrouwde dat dit ook in de komende jaren zo zou blijven. Nadat het. officiële gedeelte was afgesloten ging men over tot de verpozing, waaraan werd medegewerkt, door de conférencier Han Meyer en het dansorkest ..The Sunbeams". Een caféhouder in de binnenstad van Haarlem kreeg dinsdagmiddag bezoek van een man, die in het bezit was van een zwarte damesmantel, een zo goed als nieu we tas met toiletartikelen en een verband doos. Hij gebruikte enkele consumpties en vroeg daarna aan de caféhouder een be drag van vijfentwintig gulden te leen. Hij zou spoedig terugkeren en als pand ver strekte hij de goederen, die in zijn bezit waren. De man gaf een naam en een adres op en beloofde zevenentwintig gulden (twee gulden voor de consumpties waren in het. bedrag inbegrepen) te zullen bezorgen. Na het vertrek van de bezoeker kreeg de caféhouder vermoeden, dat er iets aan de hand was. Op straat kwam hij de radio wagen van de politie tegen en aan de politiemannen uit deze auto vertelde hij wat hem overkomen was. Een onderzoek wees uit, dat een dame uit Heemstede om streeks halfdrie haar auto had geparkeerd op de Gedempte Oude Gracht. Tien minu ten later keerde zij terug en toen bleek haar. dat haar mantel en een tas verdwe nen waren. De naam en het adres, die de bezoeker had opgegeven, waren van de dame uit Heemstede. Hij had het adres gelezen op het rijbewijs. De water polocompetitie Voor de eerste klasse van de dames-water- polocompetitie kring Haarlem, kreeg DWR dinsdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem HVGB 2 tegenover zich. In het be gin van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat DWR ongeslagen uit de strijd zou komen. Vera Brugman bezorgde HVGB de leiding. In de tweede helft kwam DWR er beter in. Greet. Naehtegeller maakte gelijk, waarna de jeugdige Miep Sint voor DWR scoorde. Kort daarna zette DWR een straf- worp in een DWR-doelpunt om. Ina Braun en Miep Sint zorgden voor 5-1 voor DWR. Met 10 punten uit vijf wedstrijden heeft DWR de leiding in deze afdeling en kan de kampioenstitel vrijwel niet meer ontgaan. DWR 2 speelde voor de derde klasse dames tegen DWT 6, dat met zeven-een werd ver slagen. DWR 2 is uitgespeeld en heeft on geslagen de eindstreep bereikt. Voor de veteranen-competitie bonden DWR en Haarlem de strijd aan. In de eerste helft nam DWR de leiding, maar moest die in de tweede helft afstaan. Haarlem won met twee een. HVGB heeft voor deze afdeling gespeeld tegen LZC en gewonnen met zes-vier. TIVGB heeft nu de leiding in deze afdeling met nog één wedstrijd te Spelen; Haarlem heeft nog twee wedstrijden le spelen en heeft evenals HVGB twee verliespunten. Voor de eerste klasse heren speelde DWR 2 uit tegen VZV 2. Het was voor DWR, dat reeds beslag op de kampioenstitel heeft ge legd. de laatste ewdstrijd en de enige die verloren werd: twee-een voor VZV 2. ADVERTENTIE De afdeling Haarlemmermeer van het Nederlandse Rode Kruis heeft een nieuwe voorzitter gekregen. De heer A. den Her tog. die deze functie heeft vervuld vanaf 1953, heeft hiervoor moeten bedanken we gens zijn drukke werkzaamheden als di recteur van de Ambachtsschool te Hoofd dorp. In een speciale vergadering van het cen traal bestuur, welke onder meer werd bijgewoond door jhr. G. M. Verspyck, di recteur van het Rode Kruis, de heer J. C. Oorver, kringcommissaris in Noordhol land cn mejuffrouw Vaders als kring secretaresse. werd de scheidende voorzit ter uitgeleide gedaan. In een korte toespraak schetste de heer Den Hertog, dat zijn werk voor het Rode Kruis niet in Hoofddorp is begonnen. Voordien was hij namelijk in eenzelfde functie werkzaam in Ridderkerk. De heer Dinsdagmorgen verloor een vijftigjarige bouwvakarbeider uit Den Haag. die tijdens het werk aan de sterflat aan de Brederode- straat in Zandvoort in een steigerlift werd opgetrokken, op een hoogte van ongeveer negen meter het evenwicht, waardoor hij uit de liftbak viel. Hij stortte eerst op een zes meter lager gelegen steigerverdieping en daarna op de grond, waarbij hij ernstig werd gewond. Het slachtoffer is met een rugwer vel fractuur naar het St. Elisabeth's gasthuis in Haarlem gebracht. Zoals wij onlangs hebben bericht, zullen binnenkort in Haarlem op diverse drukke punten oversteekplaatsen met knipperlichten worden aangebracht, waardoor de voetgan gers dus voorrang verkrijgen op het snel verkeer, Doordat, inmiddels ook te Heem stede bij de kruising Herenweg-Zandvoort- selaan zogenaamde zebra's werden aange bracht. hebben wij hier bij de verkeerspo litie geïnformeerd of het misschien in de be doeling ligt op dit drukke kruispunt even eens knipperlichten te plaatsen. Wij ver namen echter dat hierover nog geen beslis sing genomen is. De reeds getroffen maat regelen, waartoe ook het aanbrengen van een klein vluchtheuveltje behoort, zijn voorlopig nog bestemd om aan de praktijk te worden getoetst. De politie wenst namelijk de ver schillende mogelijkheden te onderzoeken, welke de snelste en veiligse afvoer van het verkeer kunnen bevorderen. De zebra's zijn hier aangebracht om de voetgangers rle plaats aan te duiden waar zij de Herenweg moeten oversteken, wanneer de verkeers agent met zijn stopbord het verkeer voor hen onderbreekt. Dn leden-exporteurs van de Katholieke vereniging van ondernemers in het bloem- bollenbedrijf zullen door het bestuur van de exporteursgroep K.V.O.B. worden uitgeno digd lot een vergadering, welke zal worden gehouden op donderdag 25 april in ,.De Nachtegaal" te Lisse. Het eerste deel van deze vergadering draagt een besloten huishoudelijk karakter en is alleen toegankelijk voor leden-expor teurs. Het tweede deel is toegankelijk ook voor de leden-kwekers van de K.V.O.B. en zal worden gewijd aan een door dr. A. J. Ver hage. voorzitter van het Produktschap voor siergewassen te houden inleiding over de betekenis van de Europese gemeenschappe lijke markt voor het bloembollenbedrijf. Dinsdagavond heeft de afdeling Hillegom van de „Jonge Kerk" in het gebouw .Wel tevreden" te Hillegom een begroetingsbij eenkomst gehouden voor de pas bevestigde lidmaten. De avond stond onder leiding van de voorzitter, ds. F. Brouwer. Ook ds. S. L. Knottnerus was aanwezig. Van de zijde der jonge lidmaten bestond voor deze bijeen komst grote belangstelling. Na het welkomst woord belichtte ds. Brouwer het doel van de Jonge Kerk. Hij zeide, dat de jonge lidmaten, die vroeger als het ware aan hun lot werden overgelaten, een deel van de Kerk gaan uit maken. Na de inleiding volgde een geani meerde bespreking over de problemen van de hedendaagse jeugd. Er werd besproken op welke wijze men het best met hen in con tact kan komen. De heer B. Visser zorgde voor de muzikale afwisseling. Ds. Brouwer verrichtte 'de sluiting. Tot slot werd meege deeld. dat zaterdag 11 mei een districtsver gadering van de hollenstreek in het nieuwe verenigingsgebouw te Nieuw-Vennep zal worden gehouden. In Rehobóth in Lisse heeft de christe lijke gemengde zangvereniging „Looft den Heer" dinsdagavond onder leiding van de heer S. P. Visser en met medewerking van de pianist H. Brièr de „Sieben worle des ErlöSsers am Kreuze" van Joseph Haydn ten gehore gebracht. Een bevredigend aan tal bezoekers was in de zaal toen de heer L. Bunt de bijeenkomst opende. Rustig en bezield heeft het koor de schepping van Haydn vertolkt, waartoe de bekwame lei ding van de heer Visser niet weinig heeft bijgedragen. Het hoofd van de Hervormde School in Lisse, de heer L. Bunt, hield vooraf een kort inleidend woord. VEEMARKT LEIDEN. Leiden, 17 april: Aangevoerd 1 stier. 92 melkkoeien. 12 vette koeien, 214 varekoeien. 22 pinken. 3 vette kalveren. 122 nuchtere kalveren, 20 vette schapen. 50 fokschapen, 113 vette lammeren, 54 weidelammeren, 32 varkens zeugen, 164 schrammen, 430 biggen, 7 geiten, totaal 1.336. Handel melkkoeien f 10001100, vare- koeien f 600950, pinken f 300500, nuchtere kalveren levend gewicht f 1.101.30, vette schapen f80120, fokschapen met 1 lam f 150175, fokschapen met 2 lammeren f225 275. vette lammeren f90130. drachtige zeugen f250350. schrammen f70—120, big gen f 4560. Overzicht: Door verzette markt alle ru brieken matige aanvoer en stille handel. Vette koeien en kalveren geen notering. Varkens en biggen, handel stug. duur. Vette schapen en lammeren, handel gedrukt. Den Hertog bracht dank aan de verschil lende functionarissen van het bestuur, die door gezamenlijke arbeid veel goeds voor het Rode Kruis tot stand wisten te brengen. Als opvolger van de heer Den Hertog werd tot voorzitter van de afdeling Haar lemmermeer gekozen de lieer W. P. Bolle, die tevens voorzitter is van de onder afdeling Badhoevedorp-Slolcn en reeds in het centraal bestuur zitting had als tweede voorzitter en bestuurslid, belast met aan gelegenheden, het Rode Kruis Korps be treffende. De heer Bolle sprak zijn dank uit aan zijn voorganger en overhandigde hem en zijn echtgenote een blijk van herinnering. Voorts richtte de heer Bolle het oog op de toekomst Hij sprak de wens uit dat door gezamenlijk streven van alle bestuurs leden het Rode Kruis tot een begrip mag worden in de afdeling Haarlemmermeer. Na de heer Bolle werd nog het woord gevoerd door jhr. Verspyck, die mededeel de dat de heer Den Hertog benoemd was tot lid van verdienste en hem de daarbij behorende oorkonde uitreikte. Als laatste sprak de kringcommissaris, de heer Cor- v.er. Acties in cle naaste toekomst Verschillende acties zijn in de naaste toekomst op het programma geplaatst, waaraan de afdeling Haarlemmermeer medewerking zal verlenen. Zo zullen, als op 22 april de „Kasteel Staverden" weer de jaarlijkse tochten met invaliden gaat maken, vier helpsters op de boot aanwezig zijn voor assistentie. Zij allen behoren tot het Rode Kruis Korps Haarlemmermeer. Het zijn de dames Lies Bakhuijzen, Ria Swart, Aaf Verhagen en zuster A. de Bak ker. Mejuffrouw R. Kempe, eveneens helpster van de plaatselijke colonne, is naar Oostenrijk vertrokken, waar zij in het kamp „Alt Kettenhof' bij Schwechat medewerkt aan de hulpverlening aan de vluchtelingen. Drie hiervoor in aanmerking komende personen, namelijk mejuffrouw G. Breijér le Abbenes, A. Govers te Hoofddorp en mejuffrouw Siena Lamens te Vijfhuizen zullen weer een Rode Kruisvakantie in het Henri Dunanthuis te Zeist mogen doorbrengen. De bloedtransfusiedienst draait weer op volle toeren. In het afgelopen halfjaar werden in de afdeling Haarlemmermeer niet minder dan 1102 flessen bloed afge nomen. Ook in de toekomst staan er weer verscheidene afname-avonden op het pro gramma, welke in verscheidene onder afdelingen zullen worden gehouden. „De Polderrijders", die verleden jaar een puzzelrit organiseerden uit de baten waarvan het Rode Kruiskorps Haarlem mermeer een ambulance-auto kon aan schaffen. hebben het plan om dit jaar weer een rit ten bate van deze Rode Kruis- dienst op touw te zetten. De markt vertoonde dinsdag speciaal voor de internationale waarden een flink herstel ten aanzien van de maandag gele den verliezen. De politiek in het Na bij e- Oosten werd iets gunstiger beoordeeld en door aankopen voor Londense rekening werd een koers voor Kon. Olie bereikt van f 180 tegen maandag f 177,20 als slotprijs. Hiermede kwam hei fonds circa f 2 boven Newyorkse pariteit. De handel bleef klein. Fhilipsaandëien, die maandag bijna geen verlies leden, waren nu drie punten hoger op 273'/a. Unilever gaf een mooi herstel te zien van circa 5 punten en noteerde 394. terwijl voor AKU het dieptepunt blijk baar achter de rug is, want de aandelen werden door publieke vraag, op circa 191 (188) afgedaan. De scheepvaarten waren prijshoudend tot iets beter. Staatsfondsen konden zich moeilijk handhaven. Van de cultures wa ren Deli plus 1 en HVA plus 2 percent. Amsterdam Rubber onveranderd. Het dividendvoorstel van Wm. H. Mül- ler en Co. van 25 percent (15 percent) waarvan 12' J percent in aandelen trok ko pers in de markt. De koers werd geadvi seerd op 345 tegen de laatst gedane prijs van 329'/2. De inschrijving op f 14 miljoen 5 pet. 20- jarige obligaties van P. de Gruyter en Zn. n.v. a 99 pet. werd zeer bevredigend genoemd. Dinsdag was de eerste verhandel- dag van 5'/« pet. 18-jarige U.S. dollarlening groot 25 miljoen gulden ten laste van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.), waarvan de inschrijving met groot, succes in New York plaats vond a 100 0/0, over eenkomend met 103 pet hier. De koers werd geadviseerd op 105 pet. Prolongatie 8H pet. (ANP) Slolkoers Voorbeurs gisteren koersen 3 'A fl/o Nederl. '47 85% 3 "In Nedl. 1962/64 90% A. K. U 190)4 193 Calvé Delft 318! 2 Van Gelder Zonen 199)4 K. N. Hoogovens 306 Nederl. Ford 308 N. Kabelfabriek. 275Vi gew. Philips Gloeil. 273 K 276 p'ref.Philips Gloeil. 150 Unilever 394 401 Wilton Fijenoord 247)1 Dordtsche Petrol. 894/4 Konkl. Petroleum 180,10 181,90 A'dam Rubber 77«/« Holl. Amer. Lijn 173 N. Scheepv. Unie 182)4 Phs. v. Ommeren 289J4 H. V. A 91 Verg. Dell Mijen 94)4 Amsterd. Bank.. 202'/a Ned. Handel Mij. 174% Rolterd. Bank 172 Tvvenlsehe Bank 166% Anaconda Copper 66%} Bethlehem Steel 178% U. S. Steel 62 General Motors.. 41»/u Shell Union 80% Tidewater 37%

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19