In Londen gloort enige hoop op ontwapeningsakkoord Heden en morgen rijden in Frankrijk geen treinen Nieuwe kernexplosie bracht grote schokgolven over Japan HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Perzië weigert Israel olie op aandringen van koning Saoed Propaganda wijkt voor zorgen Washington is het weer oneens over de Suezkwestie met Londen en Parijs Aanbod van anderhalf percent werd met verontwaardiging afgewezen I. J. VAN KOOT EN 71e JAARGANG No 238 WOENSDAG 17 APRIL 1957 302e JAARGANG No 86 MacMillan brengt officieel bezoek aan Bonn in mei Vrij zacht Koningin Juliana brengt bezoek aan Keukenhof Gevechten in de hoofdstad van Celebes gemeld Akkoord in Boekarest Twee doden in het verkeer V erkeersongelukken DIT JAAR: 314 DODEN j Ruzie op hoog niveau in Rome is bijgelegd Het woord is aan Twee jonge Nederlanders bij bergbeklimming in België neergestort SOLEX... nog altijd de beste v.a. 349.50 Nehroe kiest Menon als minister van Defensie Hatta rechtvaardigt het optreden van Sukarno Minister Helders' bezoek aan de West ten einde Aardbeving in Afghanistan •At a j J Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel, 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter). Jules Moch, Frans afgevaardigde in de IJNO-ondercommissie voor de ontwapening .heeft verklaard, dat de door alle vertegenwoordigende regerin gen gedeelde wil om tot een bevredigende oplossing te geraken waarschijnlijk zal leiden lot de uitwerking van een gedeelte lik plan op zo breed mogelijke basis. Dit inplaats van een algemeen plan, dat in de onmiddellijke toekomst nog niet verwacht kan worden. Men is wat nader tot elkaar gekomen maar er bestaan nog steeds ver schillen van mening, aldus Moch, die vier redenen opsomde waarom het bereiken van een overeenkomst zo moeilijk is: wan trouwen, ingewikkeldheid van de vraag stukken zelf, de snelle vooruitgang van de wetenschap en het gevaar dat een on nauwkeurige schatting voor het voortbe staan van de verschillende landen zou kunnen hebben. Op vragen van journalisten zei Moch, dat hij hoopvol gestemd was voor een ak koord op de volgende punten: Een eerste stap naar de ontwapening van gewone strijdkrachten. Een datum waarop kernproduktie voor militaire doeleinden zal worden gestaakt. Een bepaalde vorm van beperking van kernontploffingen. Bepaalde manieren om controle uit te oefenen. De subcommissie heeft dinsdag in Lon den het debat over de ontwapening op kerngebied voortgezet. In westelijke conferentiekringen werd gezegd, dat de afgevaardigde van Rusland, Zorin, critiek leverde op de voorstellen, die de vorige week door de Amerikaanse gedelegeerde Stassen zijn ingediend. Stassen heeft voorgesteld, dat de mo gendheden die kernwapens maken, moe ten overschakelen van produktie voor mi litaire doeleinden op produktie voor vreed zame doelen op basis van een internatio naal controlesysteem dat in maart in het leven zal worden geroepen. Volgens Zorin gaan de voorstellen van Stassen niet ver genoeg om te komen tot vernietiging van de voorraden kernwapens en het verbod om deze wapens te gebrui ken, aldus werd van de genoemde zijde meegedeeld. Men voegde hieraan toe dat Zorin, hoewel hij critiek leverde op de Amerikaanse voorstellen, deze niet heeft verworpen. Stassen gaf daarna een toe lichting op zijn voorstellen. De subcom missie zal woensdag het vraagstuk van de internationale controle-organen en de systemen voor toezicht op de ontwapening bespreken. Het Japanse nationale weerkundige ob servatorium heeft bekendgemaakt, dat het woensdag een reeks abnormale schokgol ven heeft waargenomen. Een woordvoer der van het observatorium zei, dat de aard van de schokgolven erop wijst, dat er in de Sovjet-Unie weer een atoomwapen tot ontploffing is gebracht. De woensdag waargenomen schokgolven zfjn de krach- ADVERTENT1E BARUUORISSTR HAARLEM IEL 1 3439 FERD B01STR 48 A DAM TEL 17162 MOTOR - BROMFIETSKLEDING LONDEN (Reuter, UP) - Premier Harold MacMillan van Groot-Brittannië zal van 7 tot 9 mei Bonn bezoeken als gast van de bondsregering. Hij zal vergezeld zijn van de minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd, die in Bonn moet zijn voor de bij eenkomst van de Noordatlantische raad. MacMillan zal de eerste Britse premier zijn die het soevereine West-Duitsland be zoekt. Sir Winston Churchill en Clement Attlee hebben bezet Duitsland bezocht in 1945 tijdens de conferentie van Potsdam. In 1938 had Neville Chamberlain in Bad Godesberg en München ontmoetingen met rijkskanselier Hitler, wegens de kwestie- Tsjechoslowakije. In het Britse communique wordt gezegd dat MacMillan Adenauers uitnodiging met blijdschap heeft aanvaard. *xxccccf*>^xxxricccccocccco< jooooc* oooooooooooccoooooooo VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen tamelijk zonnig, maar in de komende nacht in het noordwestelijke deel van het land kans op wat regen. Zwakke tot matige zuid westelijke wind. Vrij zacht. Volledige weerrapporten op pagii.a twee. oxcceo^xjoujijixxxXMJcoaou^ooccococwccotocococxxccioc DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S tigste, die deze maand zijn gemeten. Ver der zei de woordvoerder, dat deze golven de ongewoonste waren, die ooit door Ja panse observatoria zjjn geconstateerd. Ook de waarnemingsstations aan de Ja panse kust hebben een kernontploffing in de Sovjet-Unie geregistreerd. De explosie was krachtiger dan die, welke op drie, zes en twaalf april werden waargenomen, maar minder sterk dan die op tien april. Japanse meteorologen zijn van oordeel, dat de ontploffing in het gebied van het Baikalmeer is teweeggebracht. In de pro vincie Akita werden drukvariaties tot 0,1 millibaren waargenomen. UP meldt uit Las Vegas, dat de Ameri kaanse commissie voor Atoomenergie een proef met een hoog-geclassificeerd kern wapen in de woestijn van Las Vegas, die reeds verscheidene malen was uitgesteld, De kapitein van het Japanse schip Hisakawa Maru, dat weldra van Syd ney vaar Japan terugkeert, heeft de nodige maatregelen genomen omdat hij de gevarenzone, ivelke de Britten heb ben uitgestippeld voor de kernexplosies op Christmas-eiland, niet helemaal zal kunnen mijden. De gehele bemanning krijgt beschermende kleding en de foto toont de kapitein, Toshio Kotani, geheel links, terwijl hij een Geigertel ler voor zich laat demonstreren. heeft gehouden vandaag om zes uur (Ne derlandse tijd). Een lid van de commissie voor kern energie van het Amerikaanse Huis en de Senaat, Van Zandt, heeft dinsdag te Wash ington meegedeeld, dat de Verenigde Sla- ten naar schatting materiaal heeft opge slagen voor het maken van 35.000 kern wapens. Naar schatting is dit drie-en-een- half maal zoveel als in de Sovjet-Unie, al dus Van Zandt. Hij zei niet uit welke bron hij zijn inlichtingen heeft gekregen. Volgens een bericht van AFP uit Chi cago zeggen de medici B. G. Crough en R. Overman van de universiteit van Tennes see in twee rapporten aan de bond van Amerikaanse verenigingen voor experi mentele biologie, dat bij proeven op mui zen en apen de doeltreffendheid gebleken is van twee middelen ter bestrijding van de gevolgen van atoomstraling. Het ene middel is preventief en bestaat uit pillen op basis vim suJphydryl-ver- bindingen. De andere behandeling bestaat uit injecties met beendermerg van gezonde dieren, nadat de proefdieren zodanig aan radio-actieve straling waren blootgesteld, dat zij zonder behandeling hadden moeten sterven. Drie andere geleerden van het nationale laboratorium van Tennessee hebben verklaard, dat aan straling bloot gestelde muizen met succes zijn ingespoten met beendermerg van ratten. Dit doet ho pen, dat dierlijk beendermerg ook voor mensen zal kunnen worden gebruikt. Een kijkje in de hoofdstad van het woestijnkoninkrijk Jordanië, Amman. De stad biedt een moderne aanblik, tenminste in het centrum, waar alle Arabische opschriften van Engelse of Franse vertalingen voorzien zijn. Let op de parasol rond de lichtmast boven platform van de verkeersagent en de vele moderne Amerikaanse auto's. In gezelschap van prinses Margriet en een hofdame Vanmorgen tussen half negen en half elf heeft Koningin Juliana, vergezeld door Prinses Margriet en een hofdame, een be zoek gebracht aan de Keukenhof in Lisse. Het bezoek droeg geen officieel karakter: de hofdame kocht de entreebewijzen zon der de identiteit van de belangstellenden te onthullen. Ook het ondanks het vroege uur reeds talrijke publiek merkte de aanwezigheid van de hoge bezoeksters niet op. TEHERAN (AFP) De Perzische rege ring heeft de nationale oliemaatschappij opdracht gegeven, te weigeren Perzische olie aan Israel te verkopen of aan anderen, die de olie naar Israël willen brengen. Men gelooft, dat het Perzische besluit is geno men na een stap van koning Saoed van Saoedi-Arabië. De maatregel treft de uit voer van het gedeelte der produktie in Zuid-Perzië, waarover de Perzische natio nale oliemaatschappij, op grond van een overeenkomst met een internationaal con sortium, de beschikking heeft, te weten 1214 percent. De Perzische regering heeft besloten het consortium van acht oliemaat schappijen aan te bevelen dezelfde houding aan te nemen. Men verwacht dat het con sortium zich aan deze aanbeveling zal hou den om wrjjving mét de regering te ver mijden. Het ender Amerikaanse vlag varende tankschip „Kern Hills" heeft vorige week 16.000 ton Perzische olie naar de Israëli sche haven Eilalh vervoerd, via de Golf van Akaba. De Perzische nationale olie maatschappij heeft toen iedere verant woordelijkheid voor deze leverantie van .de hand gewezen en verklaard, dat de olie door het internationale consortium was verkocht. De regeringswoordvoerder ver klaarde. dat de olie zonder medeweten van de regering naar Israel was vervoerd. Na de Egyptische, Saoedi-Arabische en Libanese regering heeft ook de Iraakse re gering bij de Amerikaanse regering gepro testeerd tegen levering van Amerikaanse aardolie aan Israel en tegen het gebruik van de Golf van Akaba door een Ameri kaanse tankboot. Volgens Irak behoort de Golf van Akaba tot de territoriale wateren van de Arabische landen. Akkoord De Egyptische regering heeft, na stappen van het Italiaanse ministerie van Buiten landse Zaken, bepaald dat Italiaanse sche pen, die van het Suezkanaal gebruik ma ken, de kanaalrechten kunnen voldoen op de wijze van vóór de kanaalcrisis, namelijk via de Italiaans-Egyptische vere\enings- rekening. Drie Italiaanse schepen, die in de havens van Suez en Port Said lagen te wachten, kunnen nu hun reis voortzetten. Uit stel LONDEN (Reuter) Een vergadering van de vereniging van gebruikers van het Suezkanaal, waarbij vijftien landen zijn aangesloten, is van heden tot korte tijd na Pasen uitgesteld, aldus verluidt te Londen. Men had verwacht, dat de Amerikaans- Egyptische besprekingen vandaag geëin digd zouden zijn, zodat er gelegenheid zou zijn geweest het resultaat te overwegen. Bovendien had het waarschijnlijk geleken, dat het westen op het punt stond de kwes tie van het kanaal weer bij de Veilig heidsraad aanhangig te maken. De Amerikaanse ambassadeur te Cairq Hare, heeft dinsdag opnieuw een onder» houd gehad met de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Cr. Fawzi. Diplo matieke waarnemers te Londen merkten op, dat, naar het lijkt, de Verenigde Staten, u-root-Brattannië en Frankrijk het niet eens zijn over de kwestie. (UP) Lord Salisbury, die uit de Britse regering is getreden wegens meningsver schillen met zijn conservatieve collega's, heeft aangedrongen op een boycot, liever dan het aanvaarden, al zou het slechts tij delijk zijn, van Nassers voorwaarden. In een brief aan de „Times" bepleit de voor malige president van de raad van state het houden van een conferentie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken der voor naamste kanaalgebruikers om tot overeen stemming te komen over een boycot. DJAKARTA (ANP). - De diensten van de Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda Indonesian Airways op Makassar, de hoofdstad van Celebes. zijn woensdag gestaakt. Van de zijde der GIA werd mede gedeeld, dat de dagelijkse dienst tussen Djakarta en Makassar tot nader order werd gestaakt wegens de toestand op Celebes. Volgens geruchten in Djakarta zou nabij Makassar een felle strijd worden geleverd tussen benden van de Darul Islam, onder leiding van Kahar Muzakkar en troepen van het Indonesische leger. Volgens onbe- v'estigde berichten, werd dinsdag een vliegtuig van de Indonesische luchtmacht beschoten, toen het op het vliegveld van Makassar wilde landen. Te Boekarest is deze week een over eenkomst getekend tussen de Sovjet- Unie en Roemenië over de status van de Sovjet-troepen in dat land. Op de foto ziet men de ministers van Buiten landse Zaken Andrei Gromyko en Preoteasa (boven) en de ministers van Defensie Georgi Zjoekov (links) en Salajan tijdens de ondertekenings plechtigheid. De 39-jarige motorrijder L. K. uit Val- kenswaard is op het kruispunt Noord- Brabantlaan-Loderstraat in S t r ij p in botsing gekomen met een personenauto. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij drie uur later in het Binnenziekenhuis is overleden. Het slachtoffer was vader van twee kinderen. Te R u s s u m is een 11-jarige jongen on der de aanhanger van een vrachtwagen gekomen. Hij werd zwaar verminkt en was op slag dood. Tengevolge van verkeersonge- i lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 314 personen, j van wie 61 kinderen. (Van onze correspondente in Parijs) Om 12 uur vannacht is het Franse spoor wegverkeer voor twee etmalen stil gelegd. Bij de spoorwegmannen, die vorige week al hadden aangekondigd hun looneisen met een staking kracht bij te zullen zetten, hebben zich ook de chauffeurs, machinisten en conducteurs van de Parijse métro en autobussen aangesloten. En morgen zal het personeel van „Air France" volgen. Het verkeer te water is vandaag eveneens voor 4.8 uur stil gelegd. De lyst is daarmee nog niet volledig, want vermoedelijk zal het gas en mogelijk het elektrisch licht binnen kort niet branden. Ook bij de post moet voor de vlotte gang van zaken ernstig wor den gevreesd. Tenslotte moeten de vuilnis mannen en de doodgravers, die bq voor keur de gelederen sluiten, ook stakings plannen beramen, terwyl In de metaal industrie tekenen van spanning zijn waar te nemen. In al deze sectoren wordt de oorzaak van de ontevredenheid gevormd door de hoge levenskosten en de te lage lonen. De staatssecretaris voor het transport wezen heeft op het laatste ogenblik ge poogd met een loonsverhoging van ander half percent de spoorwegmannen te ver murwen, maar het aanbod is met veront waardiging van de hand gewezen. In vele gevallen gaan de eisen van de vakcentrales tot tien percent of hoger. Aangezien de regering tracht op verschillende posten van de staatsbegroting, met inbegrip van het leger, 250 miljard francs te bezuinigen, valt het gemakkelijk te begrijpen dat de moge lijkheden voor een compromis met de ar beiders uiterst gering zijn. Het feit, dat deze regering wordt geleid door de socia listen. die alle economische sleutelposities bezetten, heeft geen remmende invloed meer op het ongeduld der arbeiders. Mollet kwetsbaar In de rechtse kringen, waar over het al gemeen wel waardering voor deze in naam linkse regering bestaat, verwijt men pre mier Mollet niettemin, dat hij de economi sche en financiële aspecten gevaarlijk zou hebben verwaarloosd. Er moet nu in der haast bezuinigd worden, zo luidt de critiek, terwijl nieuwe belastingen onvermijdelijk zijn, omdat de regering enkele maanden geleden heeft verzuimd de tering naar de nering te zetten en voldoende rekening te houden met de financiële consequenties van de oorlog in Algerije. Bij die financiële gevolgen voeg n zich nu de sociale reper cussies en de positie van de regering dreigt zeer kwetsbaar te worden. Tot Brussel De Parijzenaars betalen vandaag het eerst het gelag. Honderdduizenden inwo ners van de „banlieu", de voorsteden, zul len vandaag en morgen niet, of uren te laat, op hun werk verschijnen. De autori teiten hebben wel militaire vrachtauto's ingelegd, maar de overgrote meerderheid van het wagenpark van het leger bevindt zich in Algerije. Ook het internationale luchtverkeer dreigt te worden ontwricht, omdat op de Franse luchthavens morgen zal worden gestaakt. Geen enkele interna tionale trein zal vandaag en morgen in Frankrijk rijden en de treinen voor Parijs uit Nederland zullen niet verder gaan dan Brussel. (AFP) - De Parijse stations zijl. verlaten. De treinen naar Bordeaux, Genève, Cler mont-Ferrand en Grenoble, die, overeen komstig de dienstregeling kort voor mid dernacht vertrokken, vervoerden slechts ongeveer een kwart van het normaal aan tal passagiers. In de provincie is de staking volledig in Routs, Epernay, Chalons-sur- Marne, Montpellier, Amiens, Le Mans, Dijon en Chambéry. In Lyon, Marseille, Bordeaux, Clermont-Ferra.d, Mulhouse, Rennes, Bourges en Limoges kwam het treinverkeer vrijwel geheel tot stilstand. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat de in ternationale treinen daar normaal hun reis vervolgen. Te Mulhouse passeerden alleen de treinen uit Bazel naar Parijs en Calais. ROME (Reuter) Een geschil tussen de Italiaanse president Gronchi en de rege ring is officieel bijgelegd, aldus verluidt in Rome. Gronchi zou in gezelschap van zijn minister van Buitenlandse Zaken prof. Gaetano Martino, een staatsiebezoek bren gen aan het Nabije Oosten, dat hij al eens heeft uitgesteld. Hij zou het reisgezelschap van de minister hebben geweigerd. Twee weken geleden bereikte het geschil zijn hoogtepunt, toen het ministerie van Bui tenlandse Zaken weigerde een persoonlijke boodschap van Gronchi aan Eisenhower dat critisch gesteld zou zijn ten opzichte van de plannen van Eisenhower voor het Nabije Oosten door te zenden. Protagoras: De mens is de maat aller dingen. Dinsdagmiddag hebben te Waulsort bij de beklimming van de Frcyr-rots twee .jonge Nederlandse bergbeklimmers de dood gevonden, namelijk de 21-,jarige J. Kamps, die studeerde te Delft en af komstig was uit Meppel en de 20-jarige P. Dikkenbcrg uit Utrecht. Dinsdag omstreeks half twee beklom een ploeg bestaande uit drie jonge Nederland se bergbeklimmers, die met touwen met elkaar waren verbonden, de Freyr-rots, loen een van hen plotseling in moeilijk heden geraakte en zijn metgezellen hier van verwittigde. Hij verloor evenwel het evenwicht en na met het hoofd tegen de rotsen geslagen te zijn bleef hij op 50 me ter van de grond in de lucht hangen aan het touw. De leider van de ploeg bevond zich toen op 70 meter hoogte. De derde alpinist verloor eveneens het evenwicht tengevolge van de schok en viel. Andere bergbeklimmers, die getuigen waren van het ongeval, sloegen alarm. On middellijk werd hulp geboden, waaraan onder meer de Franse alpinist Lionel Ter- ray, gids te Chamonix en overwinnaar van de Annapoerna, André Foquet, voor zitter van de afdeling Namen van de Bel gische Alpinistenclub, alsmede de brand weer van Dinant deelnamen. Na twee uur slaagde men er in de leider van de ploeg gezond en wel op de begane grond te bren gen. Zijn twee metgezellen waren evenwel overleden. (Belga). ADVERTENTIE Houtplein 20 Tel. 12000 Grote'Houtstraat 140 - Tel. 12549 NIEUW DELHI (Reuter, UP) Premier Nehroe van India, heeft de samenstelling van zijn nieuwe kabinet bekendgemaakt. De voormalige minister zonder porte feuille, Krisjna Menon, is minister van De fensie. Nerhoe heeft de laatste maanden ook de portefeuille van Defensie beheerd. Zijn kabinet trad dinsdag constitutioneel af en Nehroe werd, als leider van de Con grespartij, die bij de jongste verkiezingen weer de absolute meerderheid verwierf, met de vorming van een nieuwe regering belast. Sinds het begin van de onafhankelijkheid van India in 1947 heeft "Ienon meestentijds als reizend ambassadeur van Nehroe ge fungeerd. ~Tii is meermalen als UNO-afge- vaardigde opgetreden en was sedert 1956 minister zonder portefeuille. Menon had een groot aandeel in de onderhandelingen over de Suezkwestie. Nehroe blijft minis ter-president, minister van Buitenlandse Zaken en minister voor atoomenergie. De nieuwe regering heeft twaalf kabinet-mi nisters, 26 gewone ministers en 38 onder ministers. DJAKARTA (A.N.P.) De voormalige Indonesische vice-president dr. Hatta heeft verklaard, dat het vormen van een nood- kabinet door president Sukarno een schen ding van de voorlopige grondwet was. In een artikel, dat in een aantal dagbladen, in Djakarta werd gepubliceerd, schrijft Hatta het eens te zijn met de verklaring van de voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Sartono, dat de kabinets formatie feitelijk in strijd is met de grond wet, doch dat Sukarno's handelwijze kon worden gerechtvaardigd, gezien de huidige noodtoestand. Hatta merkte op, dat deze handelwijze later door het parlement zou kunnen worden gelegaliseerd, zoals ook tijdens de tweede wereldoorlog de Neder landse noodregering heeft gedaan. Tenslotte sprak Hatta zich krachtig uit tegen de argumenten van de voorzitter van het Indonesische hooggerechtshof, mr. Wir- jono, die had beweerd, dat Sukarno's han delwijze grondwettelijk juist was. De minister van Zaken Overzee mr. G. Ph. Helders, heeft op een persconferentie te Willemstad (Curagao) verklaard, dat het gunstige beeld dat hij zich voor zijn komst van de Antillen had gevormd, door de werkelijkheid in alle opzichten is overtrof fen. Zijn reis had weliswaar voornamelijk ten doel met de bestuurders kennis te ma ken, maar daarbij heeft hij ook zakelijke kwesties besproken. Minister Helders verklaarde, dat hij de economische toekomst, van de Antillen niet somber inziet. De eilanden liggen inter nationaal gunstig en er kan nog veel ge daan worden om de .verkgelegenheid te verruimen. De minister zei, dat de cultu rele betrekkingen zijn grote belangstelling hebben. De voorlichting over en weer dient te worden uitgebreid en hij noemde nauwe culturele banden tussen de rijksdelen een eerste vereiste. Over een eventuele reis van Prinses Bea trix naar de West merkte de minister op, dat hij zeer verheugd was over de grote mate, waarin men allerwegen op de Antil len op zulk een bezoek prijs stelt. Hij her haalde de belofte, dat hij zal trachten een dergelijke reis te bevorderen. De minister vertrekt heden naar Nederland. PESJAWAR (AFP) De radio-omroep van Afghanistan meldt dat zich een aard beving heeft voorgedaan in het gebied van Jahaloessiraj ten noorden van de hoofdstad Kaboel. Er zouden vele slachtoffers zijn.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1