Door gebrek aan kasgeld worden niet alle nota's voldaan lil m Tunnel voor fietsers op plaats waar De Haringbuis staat SLOT DEFECT? Overveen -TEL-.23523 GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Jacqueline Rovaards draagt voor in Haarlem Medische verzorging tijdens weekeinde Katholieke aannemers veertig jaar verenigd Haarlemse afdeling van Consumentenbond Braaf en zoetelijk Indianen Kinderparadijs TV'atuur pracht Romantiek Gevoelig Prolongatie en reprise cp Burgerlijke Stand van Haarlemmermeer Burgerlijke Stand van Toneelavond HILLEGOM Vlaggen wedstrijd BurgeH'ike Stand van Hillegom LISSE Lekespel door een oecumenische groep Burgerlijke Stand van Lisse SASSENHEIM Nieuwbouw van Sikkens in gebruik genomen Goede opvoering van Paasspel in Zandvoort Populair stationschef gaat met pensioen Opnieuw mezenpaar in brievenbus Burgerlijke Stand van Zandvoort ZA'lbKDAG 2 0 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT V' IN DE DONDERDAG GEHOUDEN vergadering van de gemeenteraad van Bloe mendaal heeft burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller meegedeeld, dat voor de burgerzinlening een bedrag van 275.000 gulden is ingeschreven. Dat mag enigszins verheugend zijn, voegde hij er aan toe, omdat gebleken is, dat een aantal inwoners der gemeente begrepen heeft wat burgerzin is en dat niet voor niets een beroep is gedaan op de Bloemendalers. Toch mag men hopen, dat het bedrag hoger wordt. Als een half miljoen gulden bereikt is, dan moet men niet denken, dat Bloemendaal uit de nood is. Op het ogenblik moeten nota's onbetaald blijven, omdat er geen kasgeld is. worden gedaan. Mogelijk verlenen de pro vincie en het rijk bijdragen. De gronden van de trambaan zullen tegen een redelijke prijs gekocht kunnen worden. Begrotingstekort Het voorstel van B. en W. om de be groting 1957 zodanig te wijzigen, dat het tekort met twee ton verminderd wordt, ondervond geen tegenstand, maar toch werden enkele opmerkingen gemaakt. De heer S c h u 1 z zeide, dat men de wijziging der posten niet moet zien als het aanbren gen van bezuinigingen, maar als het uit stellen van uitgaven. Later zal blijkep, dat de. kosten hoger worden, want doordat bij voorbeeld de Mollaan niet dit jaar opge knapt wordt, zal het wegdek nog meer be schadigd worden. Wethouder A. van Geluk (V.V.D.) was van mening, dat de burgemeester de toe stand nog te optimistisch geschetst heeft. Er is op het ogenblik een bedrag van acht ton nodig om aan de lopende verplichtin gen te voldoen. Misschien is er binnenkort geen werk voor het personeel, doordat de gemeente niet in staat is materiaal te ko pen. B. en W. zijn dankbaar, dat ingezete nen gehoor hebben gegeven aan de oproep, om in te schrijven, maar er is nog niet vol doende geld. De gelegenheid tot inschrij ving bestaat tot 1 mei. Volgens spreker hebben honderd tot honderd vijf tig gezin nen van de vierduizend ingeschreven: als de helft der gezinnen gemiddeld duizend gulden zou bijdragen dan wordt een be drag van twee miljoen gulden bereikt; dat moet mogelijk zijn, aldus de heer Van Ge luk, die nog opmerkte, dat er vier in schrijvingen van tienduizend gulden zijn, enkeie van vijf- en van vierduizend gulden. Huwende ambtenares Het voorstel van B. en W., om het ambte narenreglement zodanig te wijzigen, dat de bepalingen over de gehuwde ambtenares geschrapt wordt, is voorlopig aangehou den, zeer tot teleurstelling van de heer Van Holten (V.V.D.), die er aan her innerde, dat hij reeds drie jaar geleden verzocht had een wijziging in het regle ment aan te brengen. Nadat wethouder mr. H ij s z e 1 e r (A.R.) had meegedeeld, dat hij de minderheid in het college van B. en W. vormde en dat hij in overweging had gegeven eventueel ge bruik te maken van de bepaling inzake het verlenen van dispensatie, waren voor- en tegenstanders aan het woord. Mejuffrouw dr. Nol te (K.V.P.) merkte op, dat in de naaste toekomst een rijks regeling te verwachten is en daarom gaf zij in overweging het voorstel van B. en W. aan te houden. Hiermee verenigde de vergadering zich, zij het niet met algemene stemmen. Men was van mening, dat het vraagstuk al zo lang geleden aan de orde is gesteld, dat best een beslissing genomen kon worden. Verhoging presentiegelden Het voorstel van B. en W., om het pre sentiegeld voor de raadsleden van tien tot dertien gulden per vergadering te ver hogen werd door enkele leden besproken naar aanleiding van een opmerking van de heer Schulz (Arbeid), die zeide, dat gelet op de mededelingen van de burge meester over het tekort aan kasgeld er op dit ogenblik niet overgegaan moet worden tot verhoging der presentiegelden. De voorzitter deelde mee, dat de presentiegelden niet uit het kasgeld be taald worden, evenmin als de salarissen voor het personeel. Nadat de heren L a g e n d ij k (A.R.) en mr. De Jong Schouwenburg (C.H. U.) het voorstel verdedigd hadden, werd het met de stemmen van de drie aanwezige leden van de fractie der Partij van de Ar beid tegen, aanvaard. Deze leden verklaar den zich om dezelfde redenen tegen het voorstel van de burgemeester de jaar wedden van de wethouders te verhogen. Bij het voorstel inzake het vaststellen van de rekening van de Stichting van het Openluchttheater over 1956 vroeg mr. Vliegen (Arbeid) hoe groot de reserve moet zijn alvorens een uitkering aan de gemeente wordt gedaan. De voorzitter antwoorde, dat de vraag aan het bestuur van de stichting zal worden voorgelegd, waarna de rekening werd vastgesteld. Haringbuis De vergadering verenigde zich met het voorlopige plan tot verkrijging van grond voor verbreding van de Zandvoorterweg nabij de Viersprong te Aerdenhout. In een toelichting deelde de voorzitter mee, dat het de bedoeling is de tolgaarderswoning de Haringbuis af te breken en ter plaatse een tunnel te maken voor bromfietsers en fietsers, die komende van Zandvoort de weg" moeten oversteken om Heemstede te bereiken. De Zandvoorterweg van de Vier sprong tot Zandvoort zal bestemd worden voor het motorisch verkeer. Bromfietsers en fietsers zullen gebruik maken van een weg, die aangelegd zal worden op de hui dige trambaan. Volgens de voorzitter is de Haringbuis niet te handhaven in het ver keer. In antwoord op een vraag van mr. D e Jong Schouwenburg deelde de voorzitter mee, dat er aan gedacht is de tolgaarderswoning elders op te bouwen, zodat de Haringbuis nog gespaard kan worden. De heren S m i d t v a n Gelder en ir. T i r i o n (V.V.D.) informeerden naar de kosten en het tijdstip van begin der werk zaamheden, waarna wethouder Van Ge luk antwoordde, dat de periode van on derhandelen en goedkeuren der plannen geruime tijd zal duren. Het verrichten der werkzaamheden zal een jaar vergen. Over de kosten kunnen nog geen mededelingen Maandag 29 april zal de tachtigjarige "trice Jacqueline Royaards-Sandberg, die hans een gastrol speelt in het blijspel Home sweet home" van Paul Osborn bij de Nederlandse Comedie, in de Ridderzaal van het Haarlemse stadhuis een voor drachtavond houden Zij heeft een keuze gedaan uit het dierenepos de Vos Reinaerde en sprookjes van Andersen. Deze voor dracht wordt gegeven voor leden van de Volksuniversiteit, waarin opgenomen de Haarlemse Kunstgemeenschap. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: zondag: J. D. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164; maandag. J. P. Westerman, Leidsevaart 74, tel. 12111. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 23525; firma Loomeijer en Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. HEEMSTEDE: (Zondag) Artsen: J. G. M. van Walsem, Bronstee- weg 32, telefoon 38377 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197. (Maandag) Artsen: J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445 en W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem steedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 april, des avonds van zes tot elf u.). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. telefoon 38197 (en van zaterdag 20 tot en met vrijdag 26 april, des avonds na zes uur). BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Over- veen: Dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888 (eerste Paas dag) en dokter J. Tjakkes, Nic. Beets- laan 6, tel. 27570 (tweede Paasdag). Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, Bloemendaal, tel. 24413; zuster A. G. Haagsma, Spiegelen burghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994 (eerste Paasdag) en zuster H. J. G. Lugt. hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 (tweede Paasdag). Apotheken: Voor de avond- en nacht dienst zijn tot zaterdagmorgen 27 april voor spoedeisende gevallen geopend (dus ook beide Paasdagen): de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Over veen, tel. 16760; de Santpoortse Apo theek, Bloemendaalsestraatweg 145, SantpooiT-Station, tel. 025608249 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerden hout). ZANDVOORT: Dokterdienst: Zondag: Dr. J. van dei- Meer, Juliana weg la, telef. 2499. Maan dag: Dr. B. Entzinger, Brederodestraat 1, tel. 2181. Wijkverpleegsters: Zondag: Zr. M. E. Niezen, Brederodestraat 11, telef. 2774. Maandag: Zr. A. M. C. Hoogenbosch, Ju- lianaweg 25, telef. 2826, na 7 uur tele foon 2593. Verloskundige: 1ste en 2de Paasdag. Zr. G. Bokma, Tolweg 6. telef. 2816. Apotheken: 1ste en 2de Paasdag: De Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389, de gehele dag geopend. In de week van 23 t/m. 27 april ook des avonds na 7 uur. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. BENNEBROEK: le Paasdag: Artsen: Dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502430. Wijk verpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spie gelenburghlaan 22, tel. 0250026994. 2e Paasdag: Artsen: Dr. F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502300. Wijk verpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502—618. LISSE: Arsen: eerste Paasdag: dokter H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155; twee de Paasdag: dokter N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. HILLEGOM: Artsen. Dokter J. J. Versluys, Hoofd straat 142m. tel. 5121. HALFWEG (ook Zwanenburg): Artsen: Dokter D. H. Honingh, Bau- mannplein 31, Halfweg, tel. 405 beide Paasdagen). HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: Dokter Bult, tel. 6320. Badhoevedorp: Dokter Sabel, tel. 6320 Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tel. 220. Ir. T i r i o n sprak zijn bezorgdheid uit over de wegen in de noord-zuid-verbin- ding, als binnenkort de Velsertunnel in gebruik genomen wordt. Er zal een groter gebruik van de Bloemendaalse wegen wor den gemaakt dan thans. Het is nu al nodig de wegen te voorzien. Wethouder Van Geluk merkte op, dat de sprekers de situatie juist hebben be licht. De consequenties moeten aanvaard worden en het is niet uitgesloten, dat later hogere bedragen uitgegeven moeten wor den dan thans. De werkzaamheden aan de Julianalaan zullen het volgend jaar worden voortgezet, hoewel het goedkoper geweest zou zijn, als terstond verder gewerkt kon worden. Van verbetering van de Busken Huetlaan zal voorlopig niets kunnen komen. Kleuterschool Aanvankelijk hadden B. en W. aan de gemeenteraad een voorstel aangeboden om medewerking te weigeren aan de stichting van een rooms katholieke kleuterschool op Sparrenheuvel. Zij hebben dit voorstel echter ingetrokken na een bespreking met het kerkbestuur van de parochie van de Allerheiligste Drieëenheid en de raad voor gesteld de gevraagde medewerking te ver lenen. Gelden zullen worden beschikbaar gesteld voor de stichting van een gebouw ten behoeve van een op te richten kleuter school. De bezwaren van B. en W. tegen vermenging van belangen van de toe komstige kleuterschool en die van de onder hetzelfde bestuur staande lagere school zijn weggenomen. Clubgebouw BMHC Inzake de huuropzegging clubhuis B.M.H.C. deelden B. en W. mede, dat het bestuur van de hockeyclub heeft bericht, dat na het herstel van de toestand, zoals deze be stond vóór het vestigen van de sociëteit in bedoeld clubhuis. B.M.H.C. bereid is af stand te doen van het gebruik van de verkregen sociëteitsvergunning voor dit clubgebouw. Gelet op deze mededeling zijn zij voor nemens de verhuur van het clubhuis Ael- bertsbergweg 3 welke verhuur wegens de verbinding aan de onderhavige lokali teit van een sociëteitsvergunning per 1 sep tember 1957 is opgezegd na deze datum op dezelfde voorwaarden als geldend vóór de opzegging te verlengen. De verbouwing van het clubhuis zal wegens de aan de gemeente opgelegde be perkingen voorshands dienen te worden opgeschort. Donderdag 25 april zal het veei'tigjarig bestaan gevierd worden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroonsbond, In de Onze Lieve Vrouwe Rozenkranskerk aan het Spaarne zal om halftien een mis worden opgedragen. Om elf uur volgt een koffie maaltijd voor genodigden, om twee uur een receptie en des avonds wordt een fees telijke bijeenkomst gehouden in de Stads schouwburg. De revue „Mensen voor u" zal worden opgevoerd door een ensemble onder leiding van Gerard Walden. De afdeling is op 14 maart 1917 met ze ventien patroons opgericht nadat tevoren pogingen in het werk waren gesteld een afdeling te vormen. De bisschop had via de afdeling Haarlem van de R.K. Midden standsbond verzocht de rooms katholieke patroons in verenigingsverband te bren gen. Onder leiding en met medewerking van de heren G. Alders, N. Cobelens en C. A. M. Jonckbloedt werd een vergadering gehouden, maar succes werd niet bereikt. Énige maanden later werd tot oprichting besloten. Voorzitter werd de heer H. J. L. Klein Schiphorst en in het bestuur namen zitting de heren J. P. A. Nelissen sr., N. Cobelens, C. A. M. Jonckbloedt en J. C. W. de Paus. Een jaar later telde de afde ling zesentwintig leden en zij sloot zich aan bij de in 1918 opgerichte Nederlandse R.K. Bond van Bouwpatroons, waarvan de heer Klein Schiphorst een groot aantal ja ren voorzitter is geweest. Een grote steun voor de afdeling is ge weest de heer J. P. A. Nelissen sr., die na de oprichting tot secretaris werd benoemd en na enkele jaren tot 1947 het voorzitter schap vervulde, waarna de heer P. J. J. van de Putten, die al van 1921 tot 1934 tweede-secretaris was geweest, enige jaren als voorzitter optrad. Oprichtingvergadering op 25 april Het hoofdbestuur van de Nederlandse Consumentenbond heeft verzocht een af deling Haarlem en omstreken op te richten. Een comité van voorbereiding acht het gewenst aan dit verzoek te voldoen. In Haarlem en omgeving telt de bond circa driehonderd leden. Teneinde tot op richting van een afdeling te geraken wordt op donderdagavond 25 april in café Brink- mann aan de Grote Markt te Haarlem een vergadering gehouden. Deze avond zal tevens een voorlichtingsavond zijn. De heer mr. B. H. Vroom, secretaris van de af deling Amsterdam, zal als spreker optre den. Er zal op die avond een afdelings bestuur worden gevormd en de te voeren actie zal worden besproken. (Rembrand t). De duitse tenor Rudolf Schock kan als de beroemde zanger Ste fan Berger in het rijkelijk met sentiment overgoten Duitse filmpje „Schenk mir dein Herz" van zingen maar geen genoeg krij gen. Hij zingt honderd uit, gezeten tussen de 1 ve kindertjes in een Italiaans vis sersplaatsje aan de zonovergoten zee. Iedereen vindt Stefan een fijne vent, maar zelf weet hij wel beter. Hij bekent ten minste tegen zijn vrouw, dat hij de schuld is van alle huwelijksmoeilijkheden. De zanger en zijn vrouw gaan uit elkaar. Daarmee worden de plannen van Bergers secretaris lelijk in de war geschopt, want deze had een Duits weesje, een jeugdige bewonderaarster van de zanger, naar Italië later overkomen. Voordat het meisje de zanger eindelijk te zien krijgt en deze zich weer met een lief lachje met zijn vrouw verzoent, gebeurt er veel schokkends: het meisje verdrinkt bijna, maar wordt op het laatste nippertje door de zanger gered. r o x y. „De held der Apachen" is al sinds de eerste films bekend: hij is de In diaan die zijn volk in vrede met de blan ken wil doen leven; hij vertrouwt het woord van de blanke, maar wordt de furie zelve als hij verraad denkt te ontmoeten. Dan worden de gelaten beschilderd, de trommen geroerd en de dansen van dood en verfoeiing uitgevoerd. Maar er was geen verraad Dan staat de held der Apachen stil, legt de vinger langs het peinzende oog en zet de oorlog op het laatste nippertje stil. In het voorprogramma di'aait onder andere een gooi- en smijtfilm zoals men sinds jaren niet meer heeft kunnen zien: een heksenketel van taarten en er blijft er niet een heel! L u x o r In de film „Abbott en Cos- tello en de rock 'n roll" zien wij de be kende filmkomieken weer aan de gang: deze keer als beheerders van een soort kinderparadijs met draaimolens, schiet tenten, rutschbanen en andere vermake lijkheden. De weldoeners komen echter in moei lijkheden: met een inspectrice van de „Kinderwelzijnszorg" en met een bende gangsters. De één is het om bescherming van de kinderen te doen, de anderen zijn op zoek naar een stapel bankbiljetten, die op het kinderparadijs verstopt zijn. Hoe Abbott en Costello erin slagen aan het langste eind te trekken moet men in Lido gaan zien. De film komt trager op gang dan andere rolprenten van het be kende filmduo en het duurt dan ook even voordat het toppunt bereikt wordt in een werkelijk kolderachtige achtervolging over de terreinen van het kinderparadijs, waar bij de kinderen zelf meedoen om hun ge liefde „papsie" uit de nesten te halen. (F r a n s H a 1 s). - Minder groots opgezet dan „Koning Salomo's mijnen", minder overladen van romantiek, maar in de docu mentaire invlechting van opnamen uit het Afrikaanse binnenland zeker zo boeiend is de film „Ondongo". Men gaat zo'n film eigenlijk niet zozeer zien om het verhaaltje. Dat telt minder dan het feit, dat men rpet eigen ogen de wilde natuurpracht kan aan schouwen van een werelddeel, waar de civilisatie verschrompelt tegenover de be klemmende overmacht van het oerwoud. Dat aspect verleent „Odongo" haar aan trekkelijkheid. Natuurlijk is dat allemaal handig gedramatiseerd. Het decor van don ker Afrika speelt zijn rol mee in het ge geven. Maar het is goed genoeg gedaan om een tegenwicht te vormen tegen de onver mijdelijke liefdesverwikkelingen, waarin de sterren betrokken worden. Wie het een waardeert en het ander als begeleidend veerschijnsel op de koop toe neemt, zal zich in zijn verwachtingen niet bedrogen voelen. (L i d o). De romantiek viert hoogtij in „Zarak", waarin men zich kan laten mee voeren naar het exotische oosten, teneinde bekoord te worden door de schoonheid ener danseres, die een roverhoofdman tot haar getrouwste vazallen mag rekenen. De hoofdman heeft inmiddels nog een appeltje te schillen met zijn directe belagers, de Britten. Strijd en liefdesavontuur verenigt hij dusdoende op een wijze, waarvan men in Hollywood het recept kent. Wie houdt van fantaseren en niet opziet tegen krijgs rumoer wende zich naar het witte doek in Lido. (Cinema Palace) „Dr. Hartmann In verzekeringen" staat op het naambordje van een riante villa in Berlijn. Maar na de plotselinge dood van de bewoner blijkt, dat hij verzuimd heeft, zichzelf te ver zekeren. En dus moeten de weduwe en de drie kinderen hun gemakkelijk leventje van de ene dag op de andere opgeven. De voorheen allemaal zo eenvoudige dingen zijn ineens bijna onoplosbare problemen geworden. Er moeten kamers verhuurd worden, de oudste zoon, een student, neemt een baantje aan voor halve dagen, de vijftienjarige dochter wordt buiten medeweten van de anderen mannequin in een badpakkenshow en de jongste zoon van tien offert zijn voor een schoolreisje gespaarde geld. Én moeder? Zij neemt geen halve maatregel en wordttaxi- chauffeuse en maakt zo de auto van wijlen haar echtgenoot produktief. Maar het gaat allemaal niet van een leien dakje en het. gezin zou toch in een financiële afgrond gevallen zijn als een paar taxichauffeurs hun vrouwelijke collega niet telkens uit de nesten hadden geholpen, als de oudste zoon niet zo'n weliswaar stijfkoppige, maar toch fidele schoonvader-in-spe had gekregen, die en passant het vijftienjarige dochterje nog net op het nippertje van een gevaarlijk avontuur kan weerhouden. De film vertelt in deze belevenissen van de familie Hartmann op een zodanige manier, dat u het ene ogenblik moet schaterlachen en het andere moment heimelijk een traan moet wegpinken. Grete Weiser is de cen trale figuur en al kan men vaak om haar lachen, zij doet u toch de ernstige achter grond van deze geschiedenis geen moment vergeten. (Studio). „The solid gold cadillac", reeds met waardering vermeld in onze be spreking van een week geleden, zal ook tijdens de Paasdagen in Studio draaien. Daarmee heeft dit theater opnieuw een film binnen zijn muren, die er wezen mag. Wat tegelijk voor dit kleine ondernemende theater pleit. (Minerva). De geeste persiflage van Danny Kay op de middeleeuwen in „De Hofnar" garandeert onafgebroken plezier van begin tot eind. VAN ADVERTENTIE MOBYLETTE LOCOMOTIEF SPARTA VESTING BROMFIETSEN GEBOREN: Nellie, d. v. W. Verhoeven en N. den Boer; Flore Érédérique, d. v. A. Chr. Soffree en E. M. J. A. van der Wel; Marco, z. v. J. Peetoom en J. W. Terlouw; Christina Maria, d. v. A. J. Goossens en J. S. Pijnaker; Cecilia Theodora Johanna, d. v. D. van Damme en C. M. Griffioen; Geertruida Ca tharina Maria, d. v. J. H. de Boer en J. Teeuwen; Jozef Cornelis, z. v. J. H. Hoff en E. Bloemen; Anna Henrietta, d. v. J. T. L. van Gaaien en B. Nugteren; Johannis Cor nells, z. v. L. Overbeek en J. Qualm; Adriaantje, d. v. C. A. van de Graaf en H. Kerzaan; Adriana, d. v. A. Speelmans en E. H. W. Roubos; Johanna Quirina Maria, d. v. P. J. Blokker en C. M. Stijnman; Maria Eli sabeth, d. v. W. van de Poppe en M. E. Bak. ONDERTROUWD: Johannes van Egmond en Maria Kamerman; Anton Sack en Johan na Hendrina Grauwelman; Adriaan Clement en Willie Grosscurt; Jacobus Adriaan van der Stelt en Luthera Wilhelmina Margaretha Spierenburg: Bartholomeus Maria Leijdek- ker en Cornelia Maria Breedijk; Pieter Lo- dt&wijk van Gelder en Grietje Grintjes; Al- phonsus Maria Eijkholt en Jeannette There- sia van der Zwaan. GEHUWD: Gerardus Theodorus Vermee- ren en Antje Bruining: Petrus Theodoor Ger. Schreuder en Heijltje v. d. Heiden; Andries Otto Kouwenhoven en Dingena Verschoor; Wilhelmus Gijsbertus van Rooijen en Wil helmina Agneta Maria Bleeker; Jan Hendrik Noorloos en Elisabeth Hannie Heemrood; Cornelis Johannes Verhoeven en Wijnanda Pellicaan; Josephus Judocus de Rijcke en Anna Dirkje Doedijns; Pleun van der Spek en Elisabeth Dol. OVERLEDEN: Johan Albert Oudheusden, 55 j.. e. v. W. G. de Vries: Adrianus van der Marei, 64 j., e. v. Z. van den Hoek; Cornelis Honcoop, 72 j., e. v. K. de Groot; Geertruida Sophia van der Peijl, 80 j., wed. v. G. Hen driks. Re c t if i c a t i e: Onder de overledenen stond abusievelijk vermeld dat Ineke Martje Cornelia Zilver was overleden, dit moest zijn een levenloos kind geboren uit I. M. C. Zil ver en J. H. de Vré. BENNS&pojek GEBOREN: Deborah Karin Maria, d. v. F. Teunissen en L. M. Wener; Margaretha Jo hanna. d., v. A. M. Kroon en A. Buesink. OVERLEDEN: H. de Bruijn, v., 83 jaar, wed. v. M. v. d. Hoeven; B. C. v. Nes, m., 78 j., wednr. v. G. J. Bestebreurtje. De rooms-katholieke toneelvereniging „Bennebroek" geeft op Tweede Paasdag in het r.k. verenigingsgebouw een opvoering van het toneelspel „In een andere wereld", geschreven door J. Blaaser Jr. en Sr. Het C.C.N.F. te Hillegom organiseert een vlaggen wedstrijd voor de kinderen tussen acht en zestien jaar. Er zijn aardige prijzen te winnen. Het is de bedoeling, dat de kinderen opgeven, hoeveel vlaggen zij tellen in de Hoofdstraat tussen de nieuwe en oude Van den Endelaan. Opgaven kun nen worden ingestuurd bij de heer C. P. Bakker, Stationsweg 11. De wedstrijd sluit op woensdag 24 april. Het C.C.N.F. organiseert voorts een kin- der-bloemencorso, dat op Koninginnedag wordt gehouden. Benoemd De heer W. Kuil, onderwijzer aan de Chr. Burgerschool te Hillegom is benoemd tot hoofd aan de Lohmanschool voor l.o. en u.l.o te Scheveningen. EMMABLOEMCOLLECTE De jaarlijkse Emmabloemcollecte te Hil legom zal dit jaar gehouden worden woens dag 24 april. GEBOREN: Wilhelmus Hendricus, z. v. C. P. Kaufman en A. C. v. d. Linden; Helena Maria, d. v. K. Tjoelker en M. Weijers; Eli sabeth Everddna, d. v. G. A. Avé en E. J. Molenkamp; Catharina Maria. d. v. H. v. Kampen en C. A. Verbrugge; Catharina Cor nelia Wilhelmina. d. v. W. J. Ruigrok en C. H. Rijkelijkhuizen; Wilhelmina Cornelia Maria, d. v. J. H. v. d. Heiden en M. C. G. v. Maris; Sylvia Maria, d. v. W. J. Hageman en A. Koelemeijer; Petronella, d. v. W. G. Kulk en W. P. Hofman. ONDERTROUWD: M. I. Peters en H. J. Timmers; A. G. Wali en D. A. J. E. M. Wek king. GEHUWD: J. L. M. v. d. Meijs en A. C. Witteman; ,T. P. Adriaanse en J. W. F. Smits. OVERLEDEN: N. A. de Vink, echtgen. van J. O. Vermeer, vr., 76 jaar, Aan de vooravond van Goede Vrijdag werd door de oecumenische lekespeiers- groep uit Lisse, die werd gevormd door le den van de Hervormde Gemeente, de Ge reformeerde Kerk en Nederlandse Protes tanten Bond, het lekespel „De dag des He ren" van M. Nijhoff opgevoerd. I-Iet werd goed vertolkt en heeft geboeid. De heer J. Wevei-s, de voorzitter van Hervormde Jeugdraad, noemde het verheugend, dat drie protestantse groeperingen uit Lisse hier samenwerkten. Hierna hield de heer Wevers een korte inleiding over Nijhoffs spel. Er werd sterk gespeeld en uit alles bleek, dat men onder leiding van de heer J. Hulsbos, de voorganger van de Neder landse Protestanten Bond in Lisse, ernstig en met toewijding heeft gestudeerd. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN In het gemeentelijk sportpark te Lisse worden dinsdag de jaarlijkse schoolvoet- balwedstrijden gehouden. EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte ten behoeve van t.b.c.-bestrijding wordt in Lisse gehouden op 24 apriL GEBOREN: Cornells Maria, zoon van H. P. v. d. Reep en W. P. van Zonneveld; Cor nelia, dochter van P. C. de Jong en M. de Butter. ONDERTROUWD: P. H. M. van Biurgon- dien en F. A. Freriks; A. G. Loomans en P. A. M. Zuiderduin. GEHUWD: P. J. Koomen en L. v. d. Ploeg. OVERLEDEN: Dirk v. d. Tang, echtgenoot van A. C. Westering, oud 78 jaar. Woensdag zal de directeur-generaal voor de Industrialisatie, dr. E. L. Kramer, de nieuwbouw van Sikkens' lakfabrieken te Sassenheim officieel in gebruik stellen. Van drie tot vijf uur wordt die dag een receptie gehouden. Vanmorgen om elf uur vond in de nieuwe bedrijfsvleugel reeds een besloten bijeenkomst plaats, waarop directie en personeel aanwezig waren. De directeur, drs. A. M. Mees, heeft hier het personeel toegesproken en namens de directie een radio-installatie aan geboden, bestemd voor de bedrijfskantine die in het nieuwe bedrijfscomplex is on dergebracht Namens het personeel werd de directeur een geschenk aangeboden. In het gebouw van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Brugstraat in Zand voort gaven kinderen van leden van de Nederlandse Protestantenbond, afdeling Zandvoort, vrijdagavond een opvoering van het Paasspel „De kinderen van Je ruzalem", geschreven door H. J. W. Mod derman. De belangstelling voor dit ge beuren was zo groot, dat de zaal maar nauwelijks het aantal belangstellenden kon bevatten. Dit spel, dat drie delen omvat, „Palm zondag", „Goede Vrijdag" en „Paas- morgen" symboliseert de verbroedering der mensheid door het lijden en de op standing van Christus in het sluiten van vriendschap tussen de kinderen van tolle naren, Farizeeën en Romeinen ten tijde van het leven van Christus. Met volledige overgave en voortreffelijke rolkennis werd dit spel in eenvoud door een groot aantal kinderen uitgebeeld, waarbij een vol komen contact met de aanwezigen in de zaal van begin tot eind aanwezig was. Men heeft van het spel, dat ook door aan kleding zeer voldeed, wel bijzonder ge noten. Het vormde een zinvolle inleiding tot het Paasfeest. De organisatoren, die dit gebeuren hadden voorbereid, mogen met trots en voldoening op dit resultaat terugzien. Het spel werd door mevrouw Sterrenburg van een inleiding en een slot commentaar voorzien. Reddingboot op televisie De V.P.R.O. zal op woensdag 1 mei een televisie-uitzending verzorgen van een oefening met de Zandvoortse reddingboot de „C. A. Dudok de Wit". GESLAAGD Voor het praktijkexamen Duitse han delscorrespondentie slaagden mejuffrouw H. van Staveren en de heren S. Doves en H. Doves. Voor het praktijkdiploma machineschrijven de dames H. Meyvis, R. van der Ven, A. Spolders, C. M. Twisk, T. van Deursen, J. Paap, J. Schaap en I. van Hamburg en* de heren S. Stobbelaar en J. Weber, allen te Zandvoort. Wanneer op 1 mei de heer M. van Zand bergen zijn functie als stationschef te Zandvoort zal neerleggen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd om te worden opgevolgd door de heer C. A. Alders uit Wierden dan betekent dit dat een populair en in brede kring zeer ge ziene ambtenaar zijn functie neerlegt. De heer Van Zandbergen, die bijna zeven jaar als chef van het station te Zandvoort op trad, liet zich kennen als een beminnelijk en voorkomend mens, die altijd klaar stond om de belangen van de reizigers te dienen. De heer Van Zandbergen kwam in 1915 bij de spoorwegen in dienst als leer ling-assistent met standplaats Stavoren. Na geslaagd te zijn voor het „telegraaf- examen" en het examen „assistent in de buitendienst" ging hij op 21-jarige leeftijd naar Noordscharwoude, om vandaar te worden overgeplaatst naar Enkhuizen. Vervolgend slaagde hij voor het examen „stations-ambtenaar" en verhuisde hij naar Krommenie, waar hij vijftien jaar in functie bleef. In 1936 werd hij benoemd tot adjunct-commies op het centraal sta tion te Amsterdam, bleef daar ruim zes jaar en ging in 1942 als eerste haltechef naar Kapelle-Biezelinge. In 1947 vertrok hij naar Schagen, om na een verblijf van ruim drie jaar aldaar, op 16 oktober 1950 te worden benoemd tot stationschef te Zandvoort. De heer Van Zandbergen zal na zijn afscheid op 1 mei in Zandvoort blijven wonen. De familie Bijl, van Stolbergweg 19 te Zantvoort had vorig jaar omstreeks deze tijd een mezenpaar in de brievenbus, dat, nadat de eitjes waren uitgebroed en de jongen waren grootgebracht, uitvloog. Groot was de verbazing van de bewoners, toen een dezer dagen door twee mezen- paren een strijd geleverd werd, om op nieuw bezit te nemen van de brievenbus. Toen na enkele dagen de overwinning vast stond, zijn de overwinnaars aanstonds aangevangen met de inrichting van het veroverde huis. Er wordt reeds druk met strootjes en ander materiaal gesleept om het interieur zo geriefelijk mogelijk te maken. Uiteraard is niet met zekerheid vast te stellen, of hier hetzelfde mezenpaar van vorig jaar aan de arbeid is, al vermoedt men dit wel. De bewoners hebben boven de brievenbus een verzoek gehangen, om geen post in de bus te gooien, doch alle stukken aan de deur af te geven. GEBOREN: Verena, d. v. G. Schipper en M. H. Kustei-. ONDERTROUWD: F. H. Bemoski en E. C. Both. GEHUWD: A. Schaap en A. Paap; N. F. Valks en W. M. van Soolingen; F. Ploegman en A. Heijnen; D. Enderma en L. Blom; P. R. Kooiman en E. van Zalingen. OVERLEDEN: M. W. Melchior, 77 j., on- geh. vr.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13