Bewogen vergadering van „Snelverband" Ere-tentoonstelling door prof. J. Bronner geopend Antilopen verloor in felle strijd van Flamingo's P. J. van Gessel nam afscheid van coöperatieve beweging Twee Paasspelen in Heemstede Plan voor katholiek bejaardenhuis Schilder H. F. Boot tachtig jaar Minder woongerief in arbeiderswoningen Zl WALTHER BENSER KLEUREN-WONDERLAND „Judas" van G> Op bosrijke plaats aan Herenweg in Heemstede Financieringsmoeilijk heden in Heemstede Stille tochten in Haarlem op herdenkingsavond l)E BASKETBALCOMPETITIE Feestelijkheden op Koninginnedag Motie van wantrouwen werd ingetrokken Minister tegen centrale verwarming in Heemstede Prof. dr. G. G. J. Rade maker overleden Damtitel Kennemerland Slot en Tielrooy leiden in de hoofdklasse ZATERDAG 20 APRIL 19 5 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na afloop van de donderdagavond gehouden vergadering van de leden raad van de Coöperatieve W '"ksvcre- niging „Haarlem", waarin in aats van de heer P. J. van Gessel tot lid van het bestuur gekozen is de heer H. Niesten, is de heer Van Gessel dank gezegd voor zijn arbeid gedurende tweeëntwintig ,iaar als voorzitter voor de coöperatie verricht. Uit Den Haag, Rotterdam en Vlaardingen waren afgevaardigden van coöperatieve instellingen naar Haarlem gekomen en ook is namens de rayonaie bakkerij-commissie hulde gebracht aan de heer Van Gessel voor zyn arbeid in deze commissie. Na het aftreden van de heer Van Ges sel fungeert de heer S. P. Doek als voor zitter der coöperatie „Haarlem". Hij heeft de scheidende toegesproken en er aan herinnerd, dat de heer Van Gessel het in de afgelopen tweeëntwintig jaar niet ge makkelijk heeft gehad. Hij diende de co- operatie met hart en ziel en had daarbij te maken met duizenden leden, met een le denraad van honderd dames en heren en met personeel, dat meer dan tweehonderd vijftig leden telt. Spreker heeft waargeno men, dat de heer Van Gessel eerlijk optrad, waarbij hij niemand spaarde, als hij meen- ADVERTENTIE over Dinsdag 23 april in de grote zaal v.h. Concertgebouw te Haarlem. Aanvang 20.00 uur. Vraag uw fotohandélaar of hij nog kaarten vóór u heeft Het wordt in religieuze kringen steeds meer gebruikelijk de kerkelijke feesten in te leiden met een avond van voordracht of toneel, waarbij het programma geheel met de komende hoogtijdagen in overeen stemming is gebracht. De Hervormde Ge meente te Heemstede heeft als onderdeel van haar bijzonder kerkewerk een traditie geschapen, waarbij door een groep leke- spelers onder regie van Wim Paauw zin rijke opvoeringen van toepasselijke delen uit de trilogie „Het Heilige Hout" van de enige jaren geleden gestorven dichter Mar- tinus Nijhoff worden gegeven. Donderdag was in het Minerva Theater wederom „De Dag des Heren" aan de beurt. De dichter lijke dialogen werden over het algemeen uitstekend gearticuleerd. Deze voorstelling werd aldus opnieuw een brevet van be kwaamheid voor de regie van Wim Paauw. die steeds opnieuw met een groep vrijwel tngeroutineerde spelers toch tot opmerke lijke resultaten weet te geraken. Bijzon dere aandacht trok de vertolkster van de rol van Maria Magdalena met haar onge meen sterke dictie. Mede door de fraaie kostuums en de met zorgvuldigheid afge wogen belichting werd het een opvoering, waardoor de bedoelingen van de dichter volledig tot hun recht gekomen zijn. Dfiai-rnqct heeft een groeroie lekespelers -on de Nederlandse Protestantenbond, af deling Heemstede-Rennebroek. in het kerkgebouw aan de Postlaan donderdag en vrijdag een opvoering van „Judas" door Hubert Gignoux gegeven. De auteur heeft hierin de materialistische anostel Judas tot centrale figuur gemaakt, die volgens deze opvatting alleen contact, met Jezus zocht omdat hii geheel on persoonlijk voordeel is bedacht. Maar als hij ondervindt hoe •Tezus als wonderdoener door een groot deel van het volk wordt vereerd en be mind. geraakt hii onbewust onder de in vloed van de duivel, die zijn jalouzie en afgunst listig in een verterende haat weet om te zetten. Op deze wijze komt hii tot 7>in laaghartig verraad, waardoor zijn "feester voor dertig zilverlingen aan de vijanden wordt overgeleverd. Dan pleegt kidas zelfmoord. Doch uiteindelijk moet de duivel Christus als overwinnaar erken nen. Het is stellig een opmerkelijk stuk. waarbij de schrijver bewust met vele wet ten van het theater heeft gebroken. Van eenheid van handeh'ng en tijd is bijvoor beeld geen sprake. De taferelen volgen el kaar hierdoor ononderbroken op, met vol komen verwaarlozing van de tussenliggen de jaren. Toch aanvaardt men de structuur "Is volkomen logisch, evenals de moderne kostuums, waarmee de schrijver kennelijk ',Q°ft willen suggereren, dat. een figuur als Naas van alle tijden is. Ook deze onvocring getuigde van een •rat» *>rnst en toewijding, waarbij de voor bereiding stellig met enige kennis van za- '•en geschiedde. Zo had men bijvoorbeeld !o deze voor toneel absoluut ongeschikte uiimte een modern decor aangebracht, waarmee het. effect van een simultaanto neel knan benaderd werd. Ook hier heerste veel aandacht. De heer S. P. Doek bracht ook mevrouw Van Gesse' tilde voor de steun, die zij haar echtgenoot (rechts op de foto) heeft verleend in de periode, dat deze het voorzitterschap van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Haarlem" vervulde de, dat hij in zijn recht stond. Dan kwamen bij zijn arbeid naar voren zijn rechtvaar digheid en zijn democratische gezindheid. In april 1935, toen de heer W. Koppen voorzitter w werd de heer Van Gessel bestuurslid; hij moest de heer Koppen ver vangen bij moeilijke besprekingen, die zich eind april voordeden, omdat het per soneel op de eerste mei staakte; zij wilden de meidag vieren. In september 1935 werd de heer Van Gessel voorzitter en daarna volgden de moeilijke periodes van 1935 1940, van 19401945 en van na de bevrij ding. Ook in de afgelopen jaren heeft hij een bijzondere activiteit kunnen ontwikke len, waardoor het aantal winkels tot vier entwintig werd uitgebreid. Kort geleden kwam de aanzienlijke uitbreiding in Haar lem-Oost tot stand. Als dank voor de vele arbeid bood de heer Doek een geschenk in enveloppe aan, met het verzoek een ro tan tuinameublement te kopen. De heer A. Th. van Berkel uit Vlaardin gen memoreerde namens de vereniging van Coöperatieve werkgevers de belang rijke rol die de heer Van Gessel op lande lijk gebied heeft vervuld en merkte op, dat deze een gezonde coöperatieve bev/eging in Haarlem aan zijn opvolger kan overdra gen. Als geschenk bood spreker een boe- kenbon aan. De heer A. Faber, directeur van de co- operatie Haarlem bracht dank voor de prettige samenwerking in de afgelopen drie jaar ondervonden en overhandigde een stuk tuingereedschap. Namens het personeel schetste de heer W. L. Ruijgrok van der Werve het vele goede, dat de heer Van Gessel voor het personeel tot stand heeft gebracht. Door zijn toedoen bereikten dè sociale voorzie ningen een hoog peil. „De heer Van Gessel houdt er niet van in het zonnetje gezet te worden en daarom heeft het personeel be sloten een tuinparasol aan te bieden". Mevrouw Tasseron bracht de dank over namens de afdeling Haarlem van de Co- operatieve Vrouwenbond, de heer F. Baart, directeur van de Nederlandse Verbruiks coöperaties te Rotterdam, speldde de heer Van Gessel het gouden insigne voor de co- operatieve beweging op, de heren A. Hage- man en H. Brinkhuis voerden namens de Algemene Spaarbank Verbruikscoöperaties en de coöperatieve pensioenfondsen het woord, de heer J. Scholtens huldigde de aftredende voorzitter voor zijn arbeid in de rayonaie Bakkerij commissie, waarin deze een gewaardeerde kracht was en voorts spr-ken de heren C. van de Win den, namens de commissarissen en de kring Haarlem van coöperaties en W. Fijl- stra namens de ledenraad. Tot besluit sprak de heer Van Gesel woorden van dank voor de vriendelijke woorden en de geschenken. ADVERTENTIE B3 0 3 TnII jgljPSf. 11VJ ia»W7j| F Aantal leden 25000 Contributie f 1 per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bii overlijden van net lid Het regentencollege van de stichting Huize Sint Bavo heeft aan het gemeente bestuur van Heemstede medewerking ver zocht tot de bouw van een bejaardentehuis op het zogenaamde „Overbosch" aan de Herenweg. Het „Overbosch" is het bosrestant tussen het hervormde centrum „Kennemeroord" en het toekomstige gereformeerd bejaar denhuis „Kennemerduin", dat thans nog in gebruik is door het herstellingsoord „Unicum". Het wordt aan de oostzijde door de Van Lennepweg begrensd. Van de zijde van het regentencollege weigerde men ons nadere gegevens over deze plannen. Van andere zijde vernamen wij dat de verwezenlijking van het ge noemde project nog lang niet zeker is, om dat de bebouwing van het zogenaamde Overbosch gepaard zal gaan met een aan tasting van het weinige natuurschoon dat. de omgeving van de Herenweg in die omgeving nog rijk is. B. en W. hebben de raad voorgesteld hun pre-advies af te wachten. Kasgeldvoorzieningen nodig voor de woningbouw Binnenkort zal een begin worden ge maakt met de bouw van achtenveertig wo ningwetwoningen ten westen van de Glip- perweg in Heemstede, waartoe de raad in december van het vorig jaar een krediet beschikbaar stelde. Door de huidige financieringsmoeilijk heden zal dit werk met kasgeld worden ge financierd. B. en W. vragen de raad dan ook machtiging om tot vier miljoen in plaats van tot, twee miljoen kasgeldvoor zieningen te kunnen treffen. Zaterdagavond 4 mei zullen in alle delen van Haarlem stille tochten gehouden wor den ter herdenking van de gevallenen in de oorlog. Zoals gemeld is wordt in de Grote Kerk een bijeenkomst gehouden, waarop dr. C. Spoelder het woord zal voe ren. Van de cantate „Herboren Nederland" van Jos. de Klerk wordt onder leiding van de componist het eerste deel uitgevoerd door een koor van leerlingen van enkele midelbare scholen en het symphonie-orkest „Haerlem". Klaas Bolt bespeelt het orgel. Daarna volgt een stille tocht, waarbij een stoet uit Haarlem-Oost zich aansluit, naar het monument aan de Dreef. De be woners uit Haarlem-Oost vertrekken van de Nagtzaambrug. In Haarlem-West beginnen de stille tochten op het Theemsplein, het Oranje plein en het Hasselaersplein. Gewandeld wordt naar het monument aan de Wester gracht, waar toespraken worden gehouden. Medewerking verlenen het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van Berend Schut jr. en het jongens- en man nenkoor van de kathedrale basiliek onder leiding van dr. A. M. J. Kat. Bij de Floresstraat, het Marnixplein en de Muiderslotweg vertrekken de stille tochten in Haarlem-Noord. De plaats van samenkomst is het monument bij de Jan Gijzenbrug. Spreker is onder meer ds. S. M. A. Daalder, doopsgezind predikant en medewerking verlenen de liedertafel „Haarlems Zanggenot" en de muziekver eniging Harmonie Crescendo onder leiding van Jac. Bijster. In Spaarndam wordt op het Kerkplein een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarbij medewerking verleent het Spaarn- dams Gemengd koor onder leiding van E. van 't Kaar. De burgemeester heeft bepaald, dat op de nationale herdenkingsavond in tapperijen na 18 uur geen muziek mag worden ge maakt of ten gehore gebracht, dat geen openbare vermakelijkheden mogen wor den gehouden en dat geen dispensatie van het sluitingsuur voor tapperijen wordt ver leend. Ter gelegenheid van de tachtigste ver jaardag van de Haarlemse kunstschilder H. F. Boot heeft het genootschap „Kunst zij ons Doel", tesamen met het Haarlemse ge meentebestuur en enige particulieren een ere-tentoonstelling voorbereid, die van 19 april tot 13 mei in het museum Het Huis Van Looy te Haarlem wordt gehouden en 68 olieverfschilderijen, 24 aquarellen en 20 tekeningen van de jarige kunstenaar, als mede vier kunstwerken óver H. F. Boot, omvat. Vrijdagavond werd deze tentoonstelling in aanwezigheid van dr. D. H. Peereboom Voller, burgemeester van Bloemendaal, de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, het voltallige bestuur van de stichting „Kunst zij ons Doel", enige be stuursleden van het Amsterdamse „Arti et Amicitia", vele kunstenaars en tal van andere genodigden, geopend door prof. J. Bronner, oud-hoogleraar aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam. Prof. Bronner rekende het zich tot een eer deze tentoonstelling te mogen openen, niet alleen vanwege zijn oude vriendschap voor de jarige schilder, maar vooral van wege het respect, dat hij voor diens per soonlijkheid heeft en de bewondering, die hij voor het werk van Boot heeft. De oude vriendschap dateert al van een vijftig jaar geleden, toen Boot zich in Haarlem kwam vestigen en daar aantrof een groep jonge kunstenaars, onder wie de latere prof. Bronner, die allen waren op gegroeid in de atmosfeer van de beweging „Kunst en Samenleving", die destijds uit Engeland was overgewaaid en die stelling nam tegen de vrije kunst, omdat de kunst dienend moest zijn. De jonge Boot nam destijds aldra in deze Haarlemse groep een dominerende positie in, die, aldus prof. Bronner, niet alleen te danken was aan de iets oudere leeftijd van de schilder. „Ik zelf was ook geïnfecteerd door de nieuwe ideeën", zei prof. Bronneer, „maar ik voelde mij er steeds onbehaaglijker bij. Boot ging door met het scheppen van mooie dingen en ik raakte in de knoei met de toegepaste kunst". Langzamerhand was de spreker tot de conclusie gekomen, dat uit een leuze of zelfs uit een reactie geen gemeenschaps kunst kon ontstaan, maar Boot blonk in die gespleten tijd al uit door zijn zuivere kunstenaarschap. Tot slot sprak prof. Bronner de hoop uit, dat deze ontmoeting met Boot niet de laat ste zou zijn en verklaarde hij de expositie voor geopend. Tevoren had de heer H. P. Baard, mede namens de voorzitter van „Kunst zij ons Doel", de aanwezigen welkom geheten en had hij de verheugende mededeling kun nen doen, dat het Haarlemse gemeentebe stuur het schilderij „Bleysgrijzio" had aan gekocht om het in het Frans Halsmuseum te hangen. Door bemiddeling van mevrouw G. Wailbrink-Oud was eveneens een mans portret aangekocht, dat ook een plaatsje in het Haarlemse museum zou krijgen. De heer Boot dankte in een geestig toe spraakje voor de ondervonden blijken van vriendschap en allen, die verder tot het welslagen van de tentoonstelling hadden bijgedragen. Tenslotte vonden de genodigden gelegen heid om de tentoongestelde werken te be zichtigen, waarvan velen een dankbaar gebruik maakten. (ADVERTENTIE) van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Het is de herenploeg van Antilopen niet gelukt in de laatste competitiewedstrijd stad genoot The Flamingo's te kloppen, want door een volkomen verdiende 52-43 overwinning bleven de Flamingo's ook nu weer de meer deren van Antilopen. Door dit resultaat is het team van Meenhorst in de gewestelijke districts eerste klasse weer een plaatsje op de ranglijst geklommen. In de eerste helft van deze felle, doch zeer nerveus gespeelde ontmoeting slaagde Fla mingo's er reeds direct in een veilige voor- sprong te nemen (18-11), maar Antilopen kwam terug en slaagde er zelfs in na de gelijke stand een kleine voorsprong te nemen f20-18). Een time-out bracht de rust weer in de Flamingo's ploeg en door het uitste kend profiteren van zwakke momenten in de verdediging van Antilopen kon Otte toch nog voor een 22-20 ruststand zorgen in het voordeel van Flamingo's. Na de ongetwijfeld nog matige eerste helft van deze plaatselijke ontmoeting, bleek reeds direct na de hervatting dat de Flamingo's de zaken feller gingen aanpakken. Snel werd steeds weer de bal naar de aanval gespeeld en vooral door enkele uitstekende doelpun ten van Warger,, Meenhorst en Otte kon de voorsprong snel worden opgevoerd tot een veilige 39-24 stand. Deze periode van de wedstrijd was zonder twijfel aan beide kanten uitstekend, want niet alleen slaagden beide teams er in om beurten te scoren, doch vooral de fraaie aan vallen brachten enkele keren de handen van de toeschouwers op elkaar, te meer nu ook de afwerking van deze aanvallen dikwijls zeer fraai was. Nadat Swierstra het veld had verlaten met vijf persoonlijke fouten kwam er in de Anti- lopen-aanval zeker meer stootkracht, maar in deze wedstrijd bleken de Flamingo-aan vallers te produktief. Met nog slechts drie minuten te spelen gaf het scorebord een vei lige 50-34 voorsprong van Flamingo's aan. De laatste drie minuten waren echter nog bijzonder levendig, want niet alleen slaagde het Antilopen-team er in de achterstand nog door een fel offensief in te lopen, maar in deze laatste minuten kregen de Antilopen- aanvallers bovendien nog vele strafworpen te nemen, waaraan de verkeerde verdedigen de taktiek van de Flamingo's zeker niet vreemd was. Antilopen profiteerde echter nog te weinig van de kansen die nu ontstonden, want van de acht toegewezen strafworpen werd slechts één strafworp door Van Gelder ingeschoten (52-41), waarna Dingshoff nog het laatste woord had in deze ontmoeting door de stand nog op 52-43 in het voordeel van The Fla mingo's te brengen. De reserveteams van beide verenigingen kwamen hierna binnen de lijnen. Antilopen had voor deze gelegenheid Jonker weer eens van stal gehaald en het resultaat bleek over duidelijk. De toch zeker niet zwakkere ploeg van Flamingo's moest met een kleine neder laag genoegen nemen. De volledige uitslagen waren: Dames: White Stars 3Antilopen 3 929. Heren: White Stars 2Rapiditas '31 1327; Aurora 2H.O.C. 2 841; Flamingo's—Anti lopen 52-43; Flamingo's 2—Antilopen 2 31-35. Het bestuur van de afdeling Haarlem- Oost van het Haarlems Comité voor natio nale feesten heeft voor Koninginnedag het volgend programma samengesteld: half acht reveille door de Sint Jorisband; half vier tot vijf uur wandeling door „Crescen do" uit Hillegom; negen uur des avonds bioscoopvoorstelling op het Teylerplein; van negen tot twaalf uur dansen langs de Zomervaart. Op de bevrijdingsdag zal de Sint Joris band opnieuw een tocht door Haarlem-Oost maken, die om halfacht begint. De kinderen der leden wordt in het Rembrandt-theater een filmvoorstelling aangeboden. Van twaalf tot een uur zal carillonmuziek ten gehore worden gebracht en om drie uur en om zeven uur zal de groep „De Kions" (hoogdraad-kunstenaars) optreden. Tot be sluit zal er van negen tot twaalf uur ge legenheid bestaan om te dansen. Van zaterdag 27 april tot en met 6 mei zijn op de Zomervaart kermisvermakelijk heden opgesteld. Zij zijn echter op de zon dagen en op 4 mei gesloten. Kleverpark In het Kleverpark wordt op dinsdag morgen 30 april een feestelijke bijeenkomst gehouden in de aula van het Kennemer Lyceum; opgevoerd wordt het kinder- toneelstuk „Pummeltje". Des avonds is er eeen bijeenkomst op het Santpoorterplein, waarop het kindercircus Lamberta zal op treden. Zondag 5 mei zullen vertegenwoordigers van scholen uit het Kleverpark met het bestuur van de afdeling Kleverpark een krans leggen op de Erebegraafplaats te Overveen. Spaarndam Op Koninginnedag zullen de schoolkin deren uit Spaarndam zich om negen uur verzamelen op het schoolplein. Na een rondgang volgt een aubade onder leiding van de heer S. F. van Dijk. Hierna nemen de kinderen aan spelen deel. Verder staan voor 30 april op het pro gramma: 14 uur ringrijderij op fietsen; 16 uur kindervoorstelling op de Westkolk; 19 uur non-stopprogramma door het cabaret gezelschap „Lawrence". Op maandag 6 mei neemt de jeugd van 15 tot 18 jaar deel aan wedstrijden en des middags om vijf uur worden volksspelen gehouden. Des avonds treden op de Tiroler- kapel „De Alpenjagers" met zang van Coby Martens en de boerenkapel „De Hooischelf" onder leiding van Willy van Baekel. De burgemeester van Haarlem heeft be sloten, dat voor de nachten van 27 op 28 april, 29 op 30 april, 30 april op 1 mei, 1 op 2 mei, 2 op 3 mei, 3 op 4 mei en 6 op 7 mei het algemeen sluitingsuur voor alle tappe rijen is bepaald op één uur. In de inrich tingen, waarvoor een muziekvergunning geldt, mag muziek worden gemaakt of ten gehore gebracht tot uiterlijk kwart voor één. IV In de aula van de meisjes-h.b.s. aan de Tempeliersstraat hield de Eerste Hulpver eniging „Snelverband", afdeling Haarlem, zijn jaarvergadering, welke, onder voorzit terschap stond van de heer J. Schotman. Door de oppositie van een deel der leden tegen het bestuur droeg deze vergadering die zeer druk bezocht werd een be wogen karakter en de voorziter vroeg dan ook reeds in zijn openingswoord om op bouwende en geen afbrekende critiek. Nadat er een minuut stilte in acht was genomen voor de overledenen, erevoorzitter dr. W. B. Smit en voorzitter P. Oostwouder, die de vereniging ontvallen zijn, werd een begin gemaakt met de vergadering. De no tulen en jaarverslagen alsmede de begro ting werden onveranderd goedgekeurd. Minder vlot verliep de bespreking van het bestuursbeleid, dat na de pauze op verzoek van enkele leden aan de agenda werd toegevoegd. De heer Van der Plas vroeg om een nadere uiteenzetting over de zwijgzame houding van de voorzitter en het aftreden van mejuffrouw F. Stork en de heer Th. J. Rasen. Het bestuur had gesteld dat dit om gezondheidsredenen was geschied, terwijl zij zich volgens spreker in feite om principiële redenen hadden teruggetrokken. Het bestuur wist vragen steller hierop niet te antwoorden. Ook vroeg de heer Van der Plas waarom de tweede voorzitter, de heer W. J. van Kapel, als eerste op de lijst voor de be stuursverkiezing in het verenigingsorgaan „Contact" werd geplaatst en waarom niet de voorzitter. De heer Van Kapel, die in de redactiestaf van dit orgaan zetelt, ver telde dat de lijst alfabetisch was samen gesteld. Ook de heer Van Zandvoort had critiek op het beleid van de tweede voorzitter. Hij had namelijk geconstateerd dat er onenigheid was in het bestuur en ver dacht de heer Van Kapel er van deze onenigheid in de hand te werken. Tijdens een particulier gesprek zou de heer Van Kapel gezegd hebben dat de secretaris niet voor zijn werk deugde. Waarop spreker geantwoord had: „Dit moet u met het bestuur bespreken en niet met mij, want door deze kleinigheden ontstaat een slechte geest in het bestuur". De heer Van Kapel wenste niet op deze aantijgingen in te gaan omdat hij meende, dat hij tegenwerking ondervond. Op een door de heer De Munk gestelde vraag, wat het bestuur zou doen als de heer Van Kapel tot voorzitter gekozen zou worden, gaf een meerderheid van vier leden te kennen dat zij dan zouden aftreden. Nadat de heer Bakker een vraag had gesteld over de door de heer B. de Vries gevraagde vergoedingen aan de ongeval- lendienst voor het oproepen bij een onge val, stelde de heer De Munk voor om een motie van wantrouwen in te dienen tegen het bestuur. Na stemming wensten de leden deze motie aan te houden. Een kwestie, waarbij mejuffrouw Bag german en de heren Van Kapel en Consent waren betrokken en daterende van een vorige vergadering, werd op een vraag van de heer Van der Plas door de medische leider dokter J. M. Segaar, die op verzoek de hele vergadering bijwoonde, uit de doeken gedaan. Hij vertelde dat hijzelf aan de commissie had deelgenomen en dat er geen laakbare handelingen waren ge pleegd. Dokter Segaar stelde ook voor om de motie van wantrouwen niet in stem ming te brengen, waarmee de leden ge noegen namen. Tijdens de voorzittersverkiezing nam dokter Segaar de leiding van voorzitter Schotman over. Deze werd met 58 stem men tegen de heer Van Kapel 14 stemmen, herkozen. De voorzitter dankte de ver gadering voor het in hem gestelde ver trouwen, waarop de heer Van Kapel hem met zijn herverkiezing geluk wenste en de wens uitsprak dat hij nog jarenlang voor zitter mag blijven. Een voorstel van de voorzitter om het bestuur van elf tot negen personen te re duceren werd vervolgens aangenomen. Herkiesbaar stelden zich de heren T. A. C. de Vries en W. J. van Kapel, deze laatste trok echter vlak voor de verkiezing zijn kandidatuur in. Door het bestuur waren mejuffrouw Baggerman en mevrouw Bies heuvel en door de leden de heren Bakker, Franken en De Munk als kandidaten voor gesteld. Gekozen werden mevrouw Bies heuvel en de heren De Munk, T. de Vries en Bakker. Tijdens de rondvraag bedankte de heer Th. J. Rasen het bestuur voor de twaalf jarige samenwerking. Tot besluit dankte de voorzitter de vergadering, die ongetwij feld als een der langdurigste en rumoerig ste in de annalen van „Snelverband" ge boekstaafd zal worden. Éllll De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is niet akkoord gegaan met de plannen van het Heemsteedse ge meentebestuur om centrale verwarming aan te brengen in de zesenveertig in aan bouw zijnde arbeiderswoningen in de staatsliedenbuurt by De Glip. De minister zegt van mening te zijn, dat door het aanbrengen van cetnrale verwar mingsinstallaties in deze woningen te wei nig rekening wordt gehouden met de be langen van de minder draagkrachtigen, voor welke catagorie toch in de eerste plaats de woningwetwoningen bestemd die nen te zijn. B. en W. van Heemstede betreuren deze beslissing, omdat immers bij de huidige bouw niet alleen rekening moet worden gehouden met de eisen van het ogenblik, maar ook met die van de toekomst, waarin centrale verwarming steeds minder als een luxe zal worden beschouwd. B. en W. menen echter thans het hoofd voor de eis van de minister te moeten buigen, zodat zij de raad voorstellen het indertijd verstrekte krediet van 93 mille voor de aanleg van centrale verwarming in te trekken. ADVERTENTIE WASSERIJ DUYN AMSTKRI) \MSKV.\ \KT20 fH-11051 Vrijdag is op 70-jarige leeftijd in zijn woning te Leiden overleden de vermaarde fysioloog en neuroloog prof. dr. G. G. J. Rademaker, hoogleraar in de neurologie aan de Leidse universiteit. Prof. Rade maker heeft als opvolger van prof. dr. W. Einthoven, eveneens een geleerde van we reldnaam, sinds 1928 de Leidse universiteit als hoogleraar gediend. Prof. Rademaker werd op 19 maart 1887 als zoon van een Haagse predikant geboren. Hij studeerde in Leiden en werd assistent van dr. Schoemaker, de zeer bekende chi rurg van het Gemeenteziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag. Na enkele jaren in Soerabaja geprakti seerd te hebben, promoveerde hij in 1924 cum laude te Utrecht op een proefschrift, dat nog steeds groot gezag heeft in fysio logische en neurologische kringen. Zoals wij onlangs berichtten is de aanleg van de westelijke randweg te Haarlem begonnen aan de kant van de Wagenweg, vanwaar een diep cunet wordt gegraven naar het westen. Op deze foto ziet men, hoe, in de omgeving van het Coornhertlyceum, een dragline bezig is met het graven van deze insnijding. De tweede ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Kenne merland hoofdklasse bracht de spelers F. Slot en Th. Tielrooij. met elk vier punten uit twee partijen, aan de leiding. F. Slot moest het opnemen tegen H. Beliën van Darnel. St. Bavo. Op bekwame wijze besliste Slot het duel in zijn voordeel. Th. Tielrooij ontpopte zich als een speler met bijzondere aanleg: hij won van zijn clubgenoot G. Postma. H. v. Berk boekte een fraai succes door de altijd nog sterk spelende B. Dukel remise af te dwingen. L. Fopma en J. Draaijer kwamen in hun partij eveneens tot een puntenver deling. De bij de eerste ronde uitgestelde partij H. BeliënJ. Draaijer is inmiddels ge speeld en door Beliën gewonnen. Voor het kampioenschap eerste klasse werd gespeeld J. JanusH. Schuringa 20, terwijl H. Ie Noble een twee boekte wegens het niet opkomen van C. Lodder. Promotie-degradatie Om te voorkomen, dat. door promotie van Damclub 't Oosten naar de hoofdklasse, de competitie eerste klasse inkrimpt tot zeven tientallen, kreeg de degradatiekandidaat V.K.D. de kans, zich te handhaven. De wed strijd-commissie besloot daarvoor een wed strijd te laten spelen tussen V.K.D. en Sta biel, tweede aankomende in de tweede klasse. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd wist V.K.D. aan verschillende borden enig voordeel te behalen, hetgeen tenslotte resul teerde in een 137 overwinning en het be houd van V.K.D.'s eerste klasseschap. Paassneldamtoernooi Op tweede Paasdag houdt ,,'t Oosten" in zijn clublokaal een sneldamtoernooi om eie ren. Aanvang 14 uur in Het Hof van Holland Grote Markt in Haarlem. Hongaarse kerkdienst in Haarlem Op de Tweede Paasdag wordt 's morgens om half tien in de Gereformeerde Kerk van Overveen (Bij de Croesenstraat, eind station van de buslijnen 4 en 6) een Hon gaarse godsdienstoefening gehouden Voor ganger is ds J Kerekes, Hervormd predi kant in Waverveen Handel. Nu de Heemsteedse gashou ders van een nieuwe verwarmingsinetallatie voorzien zijn stellen B. en W. de raad voor de oude stoomketels van de hand te doen. Een firma uit Hoogmade wil ze om niet slopen en nog 3112 gulden toe betalen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19