Kerkdiensten WERKSPOOR Met Pasen bestaat gereformeerde kerk te Heemstede veertig jaar Werkstudenten Wijziging van busroute nabij Julianalaan en Dompvloedslaan GFCEUTJE Oude bollenschuur, waarin de diensten begonnen, werd onlangs afgebroken Huis te koop aangeboden HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Eindelijk verbindingspad naar brug over keersluis Johan van Doorn bij het Zuidelijk Toneel HOTELS IN HAARLEM VOLGEBOEKT Huldiging G. v. d. Louw Koor uit Limmer officieel ontvangen Nieuw transformator station aan de Valkenburgerlaan Twee effectenfirma's gaan samenwerken UIT STAD EN STREEK Bloemenmozaïek in openluchttheater Adjudant Leewis onderscheiden Scheepvaart gevraagd HeeFt u teveel poezen u 9 - 'Plaats'n Zeevaart-instituut „IJMUIDEN" boekhoudkundige krachten facturistes MONTAGE WEKKERS CONSTR. EN MACH. BANKWERKERS ZATERDAG 2 0 APRIL 195 7 Met het oog op de plannen om de oost kant van de weg langs de Crayenestersin- gel te Heemstede door te trekken, is dezer dagen de oude bollenschuur afgebroken, die hierbij tot dusver steeds in de weg stond. Hiermee is niet alleen de laatste tastbare herinnering verdwenen aan Heem stede als bollendorp deze schuur lag enige tientallen jaren geleden nog te mid den der bollenvelden maar werd tevens een einde gemaakt aan een stukje historie van de gereformeerde kerk. Want het was in deze schuur, dat veertig jaar geleden met Pasen (om precies te zijn 9 april 1917) de eerste samenkomst werd gehouden van de zojuist geïnstitueerde gereformeerde kerk te Heemstede. Reeds eerder waren onder leiding van de Haarlemse kerkeraad enige diakenen en ouderlingen gekozen tijdens een vergadering in het politieposthuis in de Boekenrodestraat. Het „Bos en Vaartkwar tier" behoorde destijds nog tot de burger lijke gemeente Heemstede. Op de tweede Paasdag 1917 werden de gekozen ouder lingen en diakenen in hun ambt bevestigd, waarmee de gereformeerde kerk te Heem stede was geïnstitueerd. De dienst werd gehouden in de reeds genoemde bollen schuur, welke een voor dit doel zeer be hoorlijke ruimte bleek te bevatten. Voor ganger was de onlangs op hoge leeftijd overleden ds. Datema. Ofschoon dit enigs zins primitieve noodkerkje dus onlangs werd afgebroken, is het toch de basis ge weest voor een bloeiende gereformeerde gemeente. In 1938 kon een klein gedeelte van de ge meente in het zuiden worden afgestaan voor de instituering van een zusterkerk in Bennebroek en in 1953 een nog groter ge deelte voor de nieuw te vormen kerk van Haarlem-Zuid. Reeds in 1918 was ds. H. Brouwer als eerste predikant beroepen en daarna verrees in 1921 het gebouwencom plex aan de Koediefslaan. De kerk stond toen juist in het centrum der gemeente, die zowel burgerlijk als ker kelijk werd begrensd door het Schouwtje, Beksiaan, Zwaiteweg, mr. Enschedélaan en Spaarne. Snelle groei Toch deed zich al spoedig cie noodzaak voor ook in het zuiden van Heemstede een plaats van samenkomst in te richten, be doeld voor verenigings- en organisatie- werk. Hiervoor werd een deel van een huis in de Bilitonstraat gehuurd, waar jaren lang iedere zondagavond bijbellezingen werden gehouden. In de dertiger jaren groeide de gemeente met ongeveer honderd leden per jaar; zodat niet alleen moest wor den gedacht aan het beroepen van een tweede predikant, maar ook aan het hou den van normale kerkdiensten in het zui den. Het laatste slaagde reeds in 1936, toen in het voorjaar de diensten konden aan vangen in het gebouw voor christelijke be lagen aan de Voorweg. Nog in hetzelfde jaar kon achter het intussen aangekochte pand aan de Camplaan een houten hulp kerk worden gebouwd, waarin nog steeds de diensten worden gehouden. Het pand zelf:is inmiddels ook al weer afgebroken om plaats te maken voor het nieuwe kerkge bouw, dat zijn voltooiing met snelle schre den nadert.. Zoals wij reeds eerder hebben bericht, zal deze kerk omstreeks Pinksteren in gebruik worden genomen. Ook met het beroepen van een tweede predikant was men bijzonder gelukkig. Het eerste beroep dat werd uitgebracht, name lijk op ds. T. van den Born, werd aangeno men, zodat hij in maart 1938 door zijn col lega ds. A. Dondorp kon worden bevestigd. Ds. Van den Bom heeft tot 1942 in Heem stede gewerkt; om na een korte vacature te worden opgevolgd door ds. W. C. van den Brink, die op zijn beurt in 1946 door dr. P. J. Richel werd opgevolgd. In 1947 werden diensten begonnen in de aula van het Christelijk Lyceum aan de Emmakade, die des zondags beurtelings van de kerken van Heemstede en Haar lem zijn uitgegaan. Dit duurde tot 1953, toen het Bos en Vaartkwartier met het Leidse- vaartkwartier de eigenlijke bakermat van de gereformeerde kerk te Heemstede B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van 7700 gulden voor de aan leg van een toegangspad van de Van der Waalslaan naar de brug over de keersluis in de Leidsevaart, die reeds geruime tijd geleden gereed is gekomen. Door deze verbinding kunnen voet gangers en fietsers tussen het station Heemstede-Aerdenhout en de Herenweg het drukke kruispunt bij de Zandvoortse- laan vermijden. De oude boomgaard bij de Leidsevaart zal door de aanleg van het pad moeten worden opgeruimd. De vrij komende grond zal voorlopig worden uit gegeven voor volkstuintjes. De heer Johan G. van Doorn tot voor kort boekhandelaar te Haarlem en werkend lid van de letterlievende vereniging „J. J. Cremer" heeft, zoals wij reeds eerder berichtten, aan het begin van dit seizoen de grote stap naar het beroepstoneel ge waagd. Tot dusver heeft hij enkele kleine rollen bij de Haagse Comedie (in „Zuidzee- Zeepbel" en „Inherit the wind") en bij het Zuidelijk Toneel vervuld. Bij dit laatste ge zelschap heeft hij thans een vast engage ment gekregen. Raad. De eerstvolgende openbare ver gadering van de Heemsteedse gemeenteraad wordt gehouden op donderdagmiddag 25 april om vier uur. bij Haarlem-Zuid werden gevoegd. Het zwaartepunt van de gemeente is aldus in de loop der jaren steeds meer naar het zui den verplaatst, waardoor de kerk aan de Koediefslaan haar centrale positie verloren heeft. Nu ziet men uit naar de voltooiing van het moderne kerkgebouw aan de Camplaan, waarmee ongetwijfeld een nieuwe periode van ontwikkeling en groei zal kunnen beginnen. Vele buitenlandse toeristen verblijven tij dens de Paasdagen in Haarlem en omgeving. De belangstelling van de duizenden toeristen, die vrijdag de grens zijn gepasseerd, richt zich grotendeels op de bloeiende bollenvel den. De hotels en pensions in het westen van het land zijn alle volgeboekt. Vrijdag en van daag heeft het Verkeershuis van Haarlems Bloei op het Haarlemse stationsplein een grote toeloop moeten verwerken. De telefoons van het verkeershuis waren constant in gebruik, niet zozeer voor het geven van inlichtingen, als wel, doordat steeds maar weer telefonische aanbiedingen van kamers werden gedaan. Haarlems Bloei beschikt echter over een lange lijst van adressen, waar kamers voor vreemdelingen beschikbaar zijn, en deze adressenvoorraad bleek voldoende. Het is dus zinloos, het per soneel van het verkeershuis met telefonische aanbiedingen van kamers lastig te vallen, juist op de dagen, dat dit bureau op topcapa citeit werkt. De hotels en pensions in Haarlem en om geving zijn goeddeels geheel volgeboekt. Daarenboven worden zes a zevenhonderd bedden van particulieren door buitenlanders beslapen; vele toeristen hebben slechts voor één nacht slaapgelegenheid besproken. De buitenlandse belangstelling concen treert zich op de Keukenhof te Lisse. Op Goede Vrijdag zijn naar schatting 22 tot 25.000 personen door de ingangen van de na tionale bloemententoonstelling gegaan. Het bestuur van Keukenhof verwacht, dat niet minder dan tachtig a honderdduizend perso nen tijdens de Paasdagen de hof zullen bezoe ken. Duitsers, Belgen, Fransen en Amerika nen woren in grote aantallen verwacht. Donderdagmorgen heeft de huldiging plaats gehad van de heer C. van der Louw, technisch ambtenaar bij de hoofdwerk plaats van de Nederlandse Spoorwegen te Haarlem, die de dag herdacht, dat hij veer tig jaar geleden bij de Nederlandse Spoor wegen in dienst trad. De jubilaris werd te zijnen huize toege sproken door de chef van de werkplaats, ir. J. D. Berdenis van Berlekom, die hem met enige toepasselijke woorden de gebruike lijke gratificatie overhandigde. Daarna werd de heer Van der Louw nog toegesproken door zijn directe chef, de heer IT. Scheen. Namens het personeel werd een geschenk aangeboden. Des middags heeft de jubilaris te zijnen huize gerecipieerd. Vrijdag zijn honderdvijftig leden van de Liedertafel Limmer, afkomstig uit Hanno ver (Duitsland), in Haarlem aangekomen, waar zij de gasten zijn van de leden van het kinderkoor „De Kleine Stem". Het koor bestaat uit een gemengde groep en een afdeling voor kinderen. Vanmorgen zijn de gasten op het Stadhuis officieel ontvan gen door het gemeentebestuur van Haar lem. Wegens uitstedigheid van de burge meester heeft de gemeente-secretaris, mr. H. E. Phaff, het koor welkom geheten en er aan herinnerd welke belangrijke taak muziek en zang ten behoeve van het be vorderen van het contact hebben. De voorzitter van het Duitse koor bracht de groeten over namens de burgemeester van Hannover en overhandigde namens deze een herinneringsbord. Zowel het kinderkoor als het gemengd koor liet zich in de hal van het stadhuis horen. Onder meer werd gezongen Mor genrood van de oud-Haarlemmer Otto de Nobel. Mede namens de gasten heeft de heer H. Mensink, woorden van dank gesproken. Vanavond geven de gasten met het kinder koor „De Kleine Stem" een concert in het Concertgebouw. Daar het bestaande transformatorstation achter het wachthuisje voor buspassagiers aan de Valkenburgerlaan niet meer vol doet aan de veiligheidseisen stellen B. en W. van Heemstede de raad voor f 32.200 ter beschikking te stellen voor een nieuw. De Heems+eedse hobbyclub wordt daar door dakloos, want het schuurtje waarin zij onderdak heeft gevonden, moet worden afgebroken. Voor de toekomst is bovendien de bouw van een nieuw wachthuisje voorzien. De directie van Dunlop en Co. n.v. ef fecten- en assurantiekantoor te Amster dam, heeft het voornemen de heren C. Philips, A. B. van Hengel en W. van Enst tot commissarissen te doen benoemen. De benoeming van deze heren houdt verband met de voorgenomen uitbreiding van za ken, waarbij een samenwerking met de firma Dunlop en Philips commissionairs in effecten te Amsterdam beoogd wordt. Nieuws in het kort Twee aanrijdingen. Twee keer heeft zich op Goede Vrijdag in Haarlem een aan rijding voorgedaan, waarbij in beide geval len een meisje door een auto werd aange reden. Omstreeks tien over half twaalf stak een achtjarig meisje onverwachts de Wagen weg, nabij de Schouwtjeslaan over, waarbij zij door een personenauto werd aangereden. Met een gebroken sleutelbeen en een ver moedelijke hersenschudding moest zij in het Diaconessenhuis worden opgenomen. Een dergelijk ongeluk deed zich omstreeks twaalf uur op de Kleverparkweg voor, waardoor een vierjarig meisje met schaafwonden aan het hoofd en (vermoedelijk) een hersen schudding in het Grote Gasthuis moest wor den opgenomen. Concert. Het gemengd koor „Poly hymnia" zal woensdagavond in de Begijn hofkapel te Haarlem een concert onder lei ding van de hser Henk Arisz geven. Mede werking verlenen het jongedameskoor „Cle matis" onder leiding van Anny Bonarius en het dubbel mannenkwartet „Harmonie", eveneens onder directie van Henk Arisz. Op het programma staan onder meer werken van: L. van Beethoven, W. A. Mozart en C. Franck. De voorzitter van de Stichting het Open luchttheater te Bloemendaal, de heer A. van Geluk, deelt ons mee, dat de bloemen in het mozaïek in het theater weer ververst zijn. Tot en met Tweede Paasdag is het publiek in de gelegenheid het mozaïek, dat gewijd is aan Hongarije- te bezichtigen. Tijdens de huldiging van adjudant L. Leewis van de Haarlemse gemeentepolitie vrijdagmorgen op het politiebureau aan het Florapark, heeft wethouder A. J. M. Angenent de jubilaris, die die dag veertig jaar in overheidsdienst was, de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met enige toepasse lijke woorden overhandigd. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de Haarlemse hoofdcommissaris van poli tie, de heer J. Fontijne, de commissarissen W. J. Gorter en A. L. de Boer, alsmede het personeel van de afdeling generale con trole, waar de jubilerende adjudant werk zaam is. Namens het korpsfonds sprak commis saris A. L. de Boer de jubilaris toe en overhandigde hem een ets van de oude St. Bavo. Hoofdinspecteur L. Davidzon bood na mens hét hogere politiepersoneel, de adju danten en brigadiers een Nederlands woordenboek, alsmede een kist sigaren aan. Uit naam van de politiesportvereni- ging Haarlem overhandigde de heer Da vidzon vervolgens met enige toepasselijke woorden een boekenbon. Ook ontving de jubilaris geschenken van de voetbal- en supportersvereniging Haarlem, waarvan hij bestuurslid is, en van de Algemene Politiebond. Tal van sprekers spraken de heer Lee wis nog toe en verscheidenen deden hun woorden van een attentie vergezeld gaan. Het resterende deel van de ochtend en een groot gedeelte van de middag reci pieerde adjudant Leewis in het parochie huis „St. Jan" aan het Teylerplein te Haarlem, waarbij velen hem kwamen complimenteren. Opnieuw zijn leden van de Buurtvereni ging „Overveen" donderdagavond in ge bouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in ledenvergadering bijeengekomen, waar men het na een enquête onder de inwo ners van Overveen eens werd over de vraag of het wenselijk wordt geacht, dat de tijdelijke busroute van lijn 4 via de Wil lem de Zwijgerlaan, Dompvloedslaan, Bloe- mendaalseweg gehandhaafd zal blijven of dat de oude route over de Julianalaan weer in ere hersteld zal worden. Aangezien de voorzitter, de heer K. J. Aanstoot, door een keelontsteking moeilijk kon spreken, werd de vergadering geleid door drs. A. P. W. van den Ham. Medegedeeld werd, dat het bestuur op vrijdag 12 april telefonisch contact heeft opgenomen met de directie van de N.Z.H. Daarna is een brief gezonden, waarin het bestuur namens de leden verzocht nog geen beslissing aangaande de busroute te nemen, totdat de uitslag van de enquête onder alle inwoners «van Overveen bekend zou zijn. Het gemeentebestuur van Bloemendaal en de N.Z.H. zouden dan beide op vrijdag 19 april (dus na de beslissing van de leden vergadering) uitsluitsel ontvangen over de wensen van de leden. Donderdagavond werd tijdens de verga dering bekendgemaakt, dat er dertienhon derdvijftig enquêteformulieren waren ver zonden. Hierop waren vierhonderdnegen enzestig antwoorden binnengekomen, waar van tien te laat of ongeldig, tweehonderd zeven die zich vóór de busroute over de Julianalaan verklaarden en tweehonderd tweeënvijftig voor de gewijzigde busroute via de Willem de Zwijgerlaan. Van deze uitslag van de enquête werd donderdag morgen door de heer Aanstoot mededeling aan het Bloemendaalse gemeentebestuur gedaan. Mr. Th. F. R a e d t gaf als zijn mening te kennen dat het uitstappen uit de bus op de Julianalaan vroeger reeds vrij gevaar lijk was, maar nu de bomen en lantaarn palen verwijderd zijn, dreigt het gevaar voor de buspassagiers nog groter te wor den. De busomlegging via de Willem de ZwijgerlaanDompvloedslaanBloemen- daalseweg, waar het uitstappen eenvoudig is, zou naar zijn overtuiging beslist een be scherming voor de buspassagiers beteke nen. Tal van andere leden en ook niet-leden, echter allen in Overveen woonachtig, wer den door het bestuur in de gelegenheid ge steld hun wensen of bezwaren tegen beide routes kenbaar te maken, waarvan velen I gebruik maakten. Bezwaren tegen de ge wijzigde busroute waren onder meer het gevaar voor de schoolgaande jeugd. De heer R. J. Holscher voerde aan dat de gewijzigde busroute over de Domp vloedslaan een omweg voor de bus zou be tekenen, waardoor de directie van de N.Z.H. er uit economische overwegingen tegen zou kunnen zijn. Mr. Martin B. Cohen was van me ning dat in deze enquête het eigenbelang sterk tot uiting komt en dat zij daardoor slechts een betrekkelijke waarde had. De heer A. Schipper had een onder zoek ingesteld naar de percelen die vóór- of nadeel bij de gewijzigde route zouden hebben. Het gaat hier hoofdzakelijk om iets verder lopen teneinde de halte te bereiken. Hij was tot de conclusie gekomen dat 197 percelen er nadeel van zouden ondervin den, indien de halte bij de Meierei zou worden opgeheven; blijft echter de gewij zigde busroute over de Willem de Zwijger laan gehandhaafd, dan zouden 345 percelen, wat de afstand betreft, daar voordeel van hebben. Hierna ging de waarnemend voorzitter, de heer Van den Ham, tot mondelinge stemming over. De uitslag luidde als volgt: zes leden verklaarden zich vóór de route over de Julianalaan en zestien leden waren vóór de gewijzigde busroute via de Willem de Zwijgerlaan, één lid onthield zich van stemming. Nadat de uitslag van deze stemming aan het gemeentebestuur en aan de directie van de N.Z.H. bekend zal zijn gemaakt, is aan deze beide instanties tenslotte de beslissing, hoe de bus zal gaan rijden. In de donderdagmiddag gehouden verga dering van de gemeenteraad van Bloemen daal heeft mevrouw Dalmeyer (Partij van de Arbeid) de buswijziging in Overveen ter sprake gebracht. De burgemeester deelde mee, dat het gemeentebestuur advies zal uitbrengen nadat de uitslag van de enquête onder de bewoners van Overveen bekend is. Aan de route Dompvloedslaan zijn uit verkeerstechnische redenen voordelen ver bonden, merkte hij onder meer op. ZONDAG 21 en MAANDAG 22 APRIL HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de consistoriekamer van de Grote Kerk. 7: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amsterdam. Medewerking van het „Oosterkerkkoor". Or ganist: T. Bijlsma. Maandag 10: Ds. E. Pot. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Velserstraat. Zater dag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Maandag 9: Ds. R. Bijl. Ge- zinsdienst. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Maandag 10: Ds. W. M. van Asperen. Gezinsdienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans.. 10.30: Jeugddienst. Ds. J. van den Blink, Vlootpred. te Amsterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Met medew. v. h. Zangkoor. Ka pel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk Ds. J. van der Wiel. 10.45: Ds. G. J. Waar denburg. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstr. 10.30: Dhr. J. de Vries, Hulppred. van „Meer en Bos". Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestr. 10: Geen dienst Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. J. de Smalen. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baüdraz. Deut sche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Osterfestgottesdiensi mit Hl. Abendmahl. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 pm. Holy Communion 4 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeen komsten met gerepa'trieerden in de Pasto rie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Park laan 34. Herv. Evangelisatie op Ger. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. D. Oskam van Culemborg. Maandag 10: Dezelfde. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: H. Sanders, Den Helder. Met medew. Gemeentekoor Eben Haëzer. en Kinderkoor Hosanna. Woensdag 8: J. Jansen. Zuiderka pel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr-. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Maandag 10: Geen dienst. Opwekkingssamen- Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor, komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. D. J. Bruijn, Wassenaar. Vrij Evang. Ge meente, Parklaan 21. 6.30: Voorg. A. H. van Gent. O. R. G., Centrum, Westerhoutpark IA 10.30: Ds. A. R. de Jong. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Maandag 9: Prop. A. Steinhart. Korte dienst. Zaterdag 8: Rijpere jeugd (18 jaar en ouder), Wijklokaal bij de kerk. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoe- kema. Maandag 10.30: Ds. A. J. Snaayer Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9: Ds. Bos. 4.30: Ds. Bruin. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesd. Oud-Geref. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Baptisten gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Bijz. Lit. dienst. Ds. J. van Dam. Medew. kerkkoor en kinderkoor. 19.30: Gemeenschapsavond. Maandag geen diensten. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamen komst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein P. Vons. Maandag Zendingsavond o.l.v. Majoor Luitjes. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Kou- denhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-Kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Paaswijdingsdienst. 12-13: Zondagsschool. 7: Zangdienst. Paas- liederen. Maandag geen dienst in verb, met Conferentie in den Haag. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst (voor gemeenteleden). Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: Br. J. Verwoert, Rhenen. M.m.v. zangkoor Glo rieklanken. 7.30: Dezelfde, met medw. zang en muziek. Maandag. 2.30: Zangdienst. 3: Grote doopdienst door Br. J. Versteeg, van Haarlem. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugddienst voor jongeren. 7.30: Jeugddienst voor ouderen. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 8: Mensenwijdingsdienst. Maandag 10: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeen te, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Predi king. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Ge meente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefeningen. Maandag 10: Godsdienst oefening. Soefi-Beweging, aula Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele ere dienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 9.30: H. Mis. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Paasdienst met H. Avondmaal, evang. E. Ch. Hermes. Dinsdag 19.30: Bid stond o.l.v. Br. Matray. Donderdag 14: Zus- tersamenkomst t. h. v. Zr. L. Weker-Immink Havenstraat, Heemstede. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag geen zangdienst. Zon dag 7.45 v.m.: Paaslitanie. 10.30: Ds. H. Schutz. Ver. de Vrye Gemeente, Rest. Brink- mann, Gr. Markt. 10.30: Voorganger G. J. de Nie. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. A. Wunderink, Haarlem. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Maandag geen dienst. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. G. Koch. Maandag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Gezinsdienst. Sionskerk. Eksterstr. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. Jac. Poort. Maandag 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noor derkapel, Indischestraat. 9.45 en 11: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk. Spaarnrijk- straat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, in geb. N. P. B. Berken straat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Bruin. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsge bouw Volkstuin „Zonder werken niets". Ver lengde van de Geusevesperstraat. 10: Paas- bijeenkomst. Dhr. A. H. Agtereek, evang. te Amsterdam. Maandag 7.30: Jeugdevangeli- satie, leeftijd 12-16 jaar. Woensdag 8: Op wekkingssamenkomst. Dhr. L. G. Sussen- bach.. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. HEEMSTEDE. Ned. Ilerv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van pijl. 10: Ds. Oskamp. Maandag 10: Ds. van Nieuwen huijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag geen dienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Ger. Kerk, Koediefslaan. Maandag 10: Gemeen- schapeliike zangdienst Herv. Gemeente en Geref. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak" 10.30: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk. Koe diefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 9: Paasdienst voor jongeren. 10.30: Ds. J. _E. Drost. 12: Kinderdienst 512 jaar.' Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Rem., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. N. de Rui ter, Leiden. Geref. Kerk. 10: Ds. C. Klap wijk. 5: Ds. C. Morgenstern, Amstelveen. Maandag. Gemeenschappelijke zangdienst Herv. Kerk en Geref. Kerk in de kerk Stich ting „Vogelenzang". 10: Meditaties Ds. H. S. J. Kalf en Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgie- terweg 4. 10.30: Ds. Mr. M. J. A. Moltzer, Rem. Bloemendaal. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. van Dui nen, van Wassenaar-Z. (Belangstellenden) Maandag 9.30: Ds. H. W. Wierda. van H.-N. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Hoog feest van Pasen. Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 17: Bij zondere Dienst. Ds. P. Heinen, van Noord- wijk. Maandag geen dienst. HILLEGOM. N ed. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 7: Ds. G. P. van Itterzon, Jeugddienst. Maandag 10: Ds. Brouwer, Kin derdienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Maandag 10: Zangdienst. Chr. Ge- reform. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Maandag 10: Dezelfde. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Offeringa, van Katwijk. 2.30: Paasdienst Zon dagsschool. 7: Ds. Kromhout, van Halfweg. Maandag 9.30: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. R. C. de Lange, van Noordwijk. Geref. Kerk 9.30: Ds. M. Ros. 3.30: Ds. P. Warmenhoven, van Badhoevedorp. NIEUW VENNEP. 9: Ds. J. A. van Bo ven. 6.30: Dezelfde, H. Av. Maandag 9: Vic. Brandsma. van Uithoorn. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. Maandag 9.30: Ds. J. A. v. Boven Bethelkapel. 10: Ds. P. v. d. Staay. 7: Ds. G. A. Alma. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. 3: Ds. J. de Lange. Maan dag 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 7: Ds. D. C. van'Wijngaarden, van IJmuiden. Jeugddienst. Maandag Ds. A. J. van Rijn, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 9: Ds. D. ter Steege, kwartet en kin derkoor. 10.45: Ds. D. ter Steege, Kapelkoor 19: geen dienst. Maandag 10.30: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Maandag 10: Ds. Jac. Poort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. Medew. van het Kerkkoor. 19: Ds. F. L. van Duijkeren, pred. te Amsterdam-West. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. J. van Leusen, uit Velsen. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. C. P. Hoekema, van Haarlem. Maandag geen dienst. Geref. Kerk. Julianaweg. 1010.10: Zangdienst. Daarna Ds. A. de Ruiter. Belijdenis des geloofs. 17: Ds. A. de Ruiter. Medew. door Mej. N. Groenevelt. sopraan en het Chr. Kinder koor. Maandag geen dienst. Ned. Chr. Ge meenschapsbond, huize „Pniël, Zuiderstraat 3. Dinsdag 8: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herva Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. H. S. J. Kalf, van Ben nebroek. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. A. J. Snaayer, van Heemstede. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten, Bijz. dienst voor belangstellenden. 5: Ds. K. Schouten. Maan dag 10: Ds. D. J. Roos, van Haarlem. Geref. Kerk, art. 31, 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Maandag geen dienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kie- boom. Maandag 10: Dezelfde. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdiensten. Maandag 9.30 en 3: Leesdiensten. Aagtedijk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas Alnati 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeuro Alphard 18 te Houston Appingedijk 19 te Philadelphia Abbedijk 20 Los Angeles Alblasserdijk 19 vn Londen nr Bremerhaven Alcor 19 vn Las Palmas nr Antwerpen Aegis 20 te Pto Cabello Aioherat 20 te Victoria Amsteldiep 20 te Bombay Angolakust 20 te Lagos Amerskerk 20 v Amsterdam n Zuidoost-Amka Blijdendijk 17 v. New York n. Philadelphia Batjan p. 19 Perim n. Port Sudan Balong 19 vertr. Khorramshahr n. Basrah Bonaire 19 te Madeira Boissevain 19 te Hongkong verw. Barentsz 20 te Singapore Blitar 20 te Singapore Bonaire 19 v Madeira nr Plymouth Baarn 19 v Amsterdam n West-Indiè Boskoop 18 v Amsterdam n Bremen Cottica 13 te Paramaribo Caltex Nederland t. 19 te Kopenhagen Celebes 19 v. Marseille n. Barcelona Caltex Pernis 19 geankerd Galveston Cradle of Liberty 18 vn Las Palmas nr Mena Ceodora 19 te Durban Congokust 19 te Douala Callisto 19 te Belfast Camitia (t) 20 te Pta Cardon Cinulia (t) 19 v Pta Cardon nr Rotterdam Charis 19 te Dordrecht Cistula (t) 19 te Rotterdam Gooiland 19 te Amsterdam Eenhoorn 17 te Bone Elizabeth B. 2 mei te Philadelphia verw. Eemland 20 te Las Palmas Ena (t) 20 te Trinidad Enggano 21 te Kaapstad verw Eos 20 v. Eleusis nr Algiers Gaasterland 18 te Rio de Janeiro Gaasterkerk 29 nm te Bangkok Graveland 20 te Bahia Groote Beer 19 te Walvisbaai Guineekust 20 te Le Havre Hathor n. 19 Finisterre n. Emden Helder 19 te Champerico Hydra 18 nr Barbados Hecuba 19 v Amsterdam n West-Indie Hispania 20 te Rotterdam Ittersum 17 v. Dakar n. Lagos Jason 19 te Kingston Kota Gede 17 v. Teneriffe n. Durban Kylix 17 v. Mena al Ahmadi n. Las Palmas Karimun, 20 te Belawam Kinderdijk 19 v Bremen n. Antwerpen Kenia (t) 20 v. Rotterdam n. Limhamn Kosicia (t) 20 v. Rotterdam n. Curasao Karimata 20 v. Dakar nr Genua Libety Bell. 17 te Philadelphia verw. Laertës n. 19 Kanarische eil. n. Dakar Leopoldskerk, 19 te Genua Limburg 20 te Belawan Louis Lantz 21 te Emden verw. Lutterkerk 19 nm te Bremen Lombok 19 East London nr Kaapstad Merwede p. 17 Las Palmas n. Freetown Mapia n. 19 Ouessant n. Hamburg Mvonia t 19 nm te Singapore Malvina (t) 19 te Pulusambu Meliskerk 20 te Antwerpen Muiderkerk 21 Adelaide verw. Maasdam 20 te Rotterdam Myladv verm. 26 v. Seriphos n. Emden Montfèrland 19 v. Ilheos nr Las Palmas Nias 17 v Bombay n. Cochin Naess Commander 19 v. Las Palmas n. Mena Ahmadi Nieuw Amsterdam 20 te Le Havre Oranje 18 te Kaapstad Oostkerk 21 vm te Calcutta verw. Oberon n. 19 Vliss. n. Antwerpen Ommenkerk 19 v. Algiers n. Antwerpen Orestes 20 v. Le Havre nr Antwerpen Ouwerkerk 19 v. Kaapstad nr Las Palmas Prins Willem II 19 te Toronto Peperkust 19vn Fa Dakar nr Havre Pygmalion 19 vn Willemstad nr Guanta Prins Willem v. Oranje 20 te Djeddah Prins Philips Willem 19 v. Montreal nr Quebec Rob Bornhofen 19 v. Trinidad nr Curagao Raki 19 v. Kaapstad nr Mogadiscio Roggeveen 21 Wellington verw Slamat 16 te Rastanura Stad Delft 17 te Melilla Soestdijk 16 v. Houston n. Havre Straat Bali 17 te Santos 'Schiedijk 18 v. Rotterdam n. New York Solon 18 v. Amsterdam n. W. Indië Stad Dordrecht p. 19 Oporto n. Rotterdam Straat Cook 19 v. Melbourne n. Brisbane Stanvacselo 19 te Sungeigerong Sibajak 20 te Cristobal Sliedrecht (t) 19 te La Plata Stad Leiden 19 v Las Palmas nr Pepel Seven Seas 19 v. Rotterdam nr Bremerhaven Stad Vlaardingen 20 v. Narvik nr Amsterdam Tabian p. 17 Dakar n. Amsterdam Teiresias 17 v. Dakar n. Liverpool Triton p. 17 Ouessant n. Venezuela Teucer 20 te Priok Tawali 19 nog steeds te Khorramshar Telamon 19 te Guanta Themis 19 v. Buitenhuizen nr Curagao Tiberius 18 v. Antigua nr St. Kitts Tjibodas 19 te Kobe verw. Tomori 20 te Tj Panda ng Trajanus 20 v. Rotterdam Van Cloon 18 te Belawan Vlist 19 v Norfolk nr Rotterdam W. Alton Jones p. 19 Dakar n. Mena al Ahmadi Willem Ruys 20 te Singapore Westland 19 v Santos nr Montevideo Zaankerk 22 te Kaapstad verw. Kleine vaart Alcetas 18 v. Oran nr Barcelona Draco 19 te Rotterdam v. Asd nr Tanger Flevo 18 v. Tarragona nr. Valencia Ilias 19 v. Rotterdam nr Tunis Notos 18 v. Lattakia nr Alexandrië Phidias 18 v. Hamburg nr Asd Sleepvaarl Blankenburg 18 nr Rotterdam met Alblasserdam Cycloop 18 Cuba nr Maracaibo Oceaan 18 nr Buenos Aires met sleepboot Thames 18 v. Maassluis 19 te Antwerpen Een handelszaak kan niet bulten reclame De beste reclame is' adverteren. Het beste adverteren doet men In dit blad Stichting Het Nationale Park De Kennemerduinen. Aanm. kantoor directeur Bl.- daalseweg 249, O'veen, tel. 22086. in hui5> in zeer goede staat omgeving Kleine Houtweg. Kamer en suite, hall, serre, parketvloer Boven: drie slaapkamers, badkamer, voor- en achter balkon, voor- en achtertuin, boven en beneden toilet. Ge heel leeg te aanvaarden. Spoed. Brieven no. 5466. Adverteert in dit blad STATIONSWEG 66 - VELSEN - TEL. 4704 (K 2550) Opleiding tot STUURMAN GHV en KHV SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE MOTORDRIJVER LANDMACHINIST A-B GEEN toelatingseisen. Opleiding tot RADIOTELEGRAFIST Rijkscertificaat le en 2e kl. VOORBEREIDENDE STUURMANSCURSUS duur 8 maanden. DAG- en AVONDLESSEN. Inl. elke woensdag van 17—19 u. en volgens afspr. N.V. BOVEMA - Gramophone House - Heemstede vraagt voor spoedige indiensttreding i.b.v. praktijkdiploma Boekhouden, met enige kantoorervaring, leeftijd boven 20 jaar. i.b.v. MULO-diploma, leeftijd boven 18 jaar. Aanmelding Bronsteeweg 49, Heemstede WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk te Velsen (werk Hoogovens) Voor het verkrijgen van nadere Inlichtingen kan men zich 's woensdagsavonds om IS uur vervoegen bij het GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU. afdeling metaal te HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3