Delftplein - verkeersknooppunt bij Oud- Schoten - wordt miljoenenwerk Delftlaan en Rijksweg 9 één ononderbroken sn el verkeersweg naar Velser tunnel Ingrijpend project van Rijkswaterstaat Volksfeest Liederentafel Limmen uit Hanover in Haarlem 9 Viaduct over Hoofdstraat Concert door „Polyhymnia" Bewoner beveelt hand having Julianalaan aan Middagsluiting op Koninginnedag Aanbesteding kerk Petrus en Paulus op 1 mei Frauderende ambtenaar liep tegen de lamp Geivkenis met „Zwarte Ruiter 9 werd hem noodlottig „Der stede stem" in Haarlems Stadhuis Paaseierzoekwedstrijd bij de „Hof van Eden" Aanleg van grasmat op speelweide in Oud-Schoten ■Mk In Spaarndam zullen 225 woningen worden gebouwd UIT STAD EN STREEK Verkoop van tuingrond in Badhoevedorp Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 23 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT REEDS GERUIME TIJD GELEDEN hebben wy gemeld, dat het in de bedoeling van Rijkswaterstaat ligt in de toekomst het verkeer, naar en van de Velser tunnel niet langer via de Rijksstraatweg door Haarlem te leiden, maar via de Delftlaan, welke dan zonder onderbreking in rijksweg 9 zal overgaan. De uiteindelijke op lossing van de daarmee samenhagende problemen, zoals de aansluiting van de Vondelweg en de Rijksstraatweg via een verkeersplein ten noorden van het woning complex van „Patrimonium" in Oud-Schoten, heeft bijzonder veel tijd gevergd, ook al omdat aan de uiteenlopende wensen van de betrokken gemeentebesturen moest worden voldaan. Thans is het echter zover, dat dit plan, voor de uitvoering waarvan ongeveer veertien hectaren grond met enige opstallen moet worden onteigend, ter visie is gelegd. Uit de tekeningen blijkt, dat ongeveer honderdvijftig meter voor het bestaande verkeersplein, waar de Delftlaan op de Rijksstraatweg uitmondt, een nieuwe weg zal worden aangelegd welke twee door een meter brede berm gescheiden rijbanen van zes meter vijfentwintig breed omvat. Deze weg, welke gedeeltelijk door parkeerstro- ken wordt geflankeerd, voert via een on geveer zes meter hoog viadukt over de Hoofdstraat (de toegang tot het dorp Sant poort) naar het Broekbergenplein ten noor den van de Slaperdijk, waar de nieuwe weg overgaat in hét tracé van de rijksweg 9 naar Velsen. Uiteraard brengt de aanleg van de hoofdverbinding de vergraving in westelijke richtipg van de Delft met zich mee. Verkeerscirkel De bestaande Rijksstraatweg verlaat zijn huidige baan bij het complex van „Patri monium" en wordt in westelijke richting afgebogen naar een verkeerscirkel met een straal van tweeëndertig meter, waarop ook de Vondelweg uitmondt. De autorijbaan van dit verkeersplein wordt bijna negen- eneenhalve meter breed. Wil men van dit verkeersplein Santpoort bereiken dan is dit mogelijk door een weg welke door het reeds genoemde via dukt onder de rijksweg door naar de Hoofdstraat voert. Van de Delftlaan is dit verkeersplein uit de richting Haarlem via een aftakkende weg bereikbaar. Van het verkeersplein naar Velsen en Alkmaar gaande kan men eveneens door middel van een rechtstreekse oprit de rijksweg bereiken. Verder is een korte weg van vijf meter breed geprojecteerd van het verkeersplein naar de Slaperdijk (richting Spaarndam). Directe weg Om nu te voorkomen, dat van of naar de Vondelweg en de Rijksstraatweg gaand verkeer de gehele omweg via de verkeers cirkel zou moeten maken om op de Delft laan te komen, heeft men een korte ver bindingsweg voor lokaal verkeer ontwor pen tussen deze wegen. Deze weg is in feite de voortzetting van de ventweg langs de Delftlaan. Plet uit het noorden komende verkeer van rijksweg 9 met bestemming Haarlem- Noord, centrum en oost vindt ter hoogte van de Slaperdijk de afrit in de richting van de Hoofdstraat, vanwaar het dus weer het verkeersplein met alle mogelijkheden van circulatie kan bereiken. De fietsers in de noord-zuid-richting wordt de omweg via het plein eveneens bespaard' door een rechtstreeks pad van de westkant van de rijksweg naar de Rijksstraatweg. Het lokale autoverkeer Spaarndam— Haarlem-Santpoort wordt eveneens via het verkeersplein gevoerd, maar voor de fiet sers en voetgangers wordt een klein tun neltje in de oprit van de rijksweg naar het viadukt over de Hoofdstraat gebouwd, waardoor zij rechtstreeks Santpoort kunnen bereiken. Het gehele complex van wegen om de verkeerscirkel (op het eerste gezicht op de tekening een ware Gordiaanse knoop), wordt in groenstroken en gazons gebed. Daartussen slingeren zich ook de paden voor de voetgangers, aan wie zoveel moge lijk korte verbindingen worden gewaar borgd, maar die ook nogal wat oversteek plaatsen nodig hebben. Vermelden wij nog dat de van het ver keersplein uitgaande hoofdverkeerswegen (Rijksstraatweg, Vondelweg en Hoofdstraat) alle ongeveer twaalf meter breed zijn. In het geval van de Rijksstraatweg worden deze banen gescheiden door een verkeers heuvel. Ten behoeve van de bereikbaarheid der Woensdagavond 24 april zal het Haar lems gemengd koor „Polyhymnia" met medewerking van het jongedameskoor „Clematis" en het dubbelmannenkwartet „Harmonie" een concert geven in de Be gijnhofkapel in Haarlem. Het programma vermeldt werken van Beethoven, Dalerore, Franck, Gounod, Mozart, Orlando di Lasso, Schubert en Vittoria woningen aan de oostzijde van de bestaan de rijksweg (deze woningen werden voor onteigening gespaard) wordt de bestaande weg ter plaatse gehandhaafd en verbon den met de aan- en afvoerwegen van het verkeersplein. Langs de Rijksstraatweg zal aan beide zijden een voetpad worden aangelegd. Het verkeersplein wordt omgeven door een voetpad, waarop uitkomen het dubbel zijdig voetpad langs de Vondelweg, een enkelzij dig (noordzijde) voetpad langs de Hoofdstraat en een voetpad langs de oprit van het verkeersplein naar de rijksweg 9, richting Velsen. Voorts merken wij nog op, dat de Delft als afwateringskanaal zal blijven functio neren, door enige verleggingen en het aan brengen van een aantal duikers en dat de Westlaan zal ''wof9e)raaa'ngêsloten aan de oosteliike parallelweg van rijksweg 9, richting tunnel. Het viaduct over de Hoofdstraat in de nieuwe wegbaan tussen Delftlaan en Rijksstraatweg krijgt vier onderdooi-gan- gen, namelijk twee voor het motorverkeer van elk zes meter en twee voor de bijbe horende voet- en fietspaden van ruim zes metv.1' elk. M iljoenenwerk De belangrijkste onteigeningsobjeclen betreffen een boerderij en een café ter hoogte van de Slaperdijk. De uitvoering van dit project een r iljoen-- iwerk, zoals men begrijpen zal geschiedt door het rijk. Busroute te Overveen De heer J. R. Jonker, wonende aan de Bloemendaalseweg te Overveen, heeft zich naar aanleiding van de mogelijke wijziging van de busroute der N.Z.H. nabij de Julia nalaan en Dompvloedslaan te Overveen met een brief gewend tot het gemeentebe stuur van Bloemendaal. Hij herinnert aan de enquête, die onder leiding van het be stuur van de buurtvereniging „Overveen" is gehouden en merkt op. dat de bewoners ten zuiden van de Julianalaan uitgesloten hadden moeten worden öeekte nemen. Het kleine aantal ingekomen formulieren (469), van de 1350 die verzonden werden, zou er op kunnen wijzen, aldus de heer Jonker, dat velen om deze reden het formulier niet hebben ingevuld. Het feit blijft echter be staan dat de uitslag niet die der belang hebbenden alleen is, waardoor de uitslag als zodanig waardeloos is geworden. De heer Jonker is van mening, dat uit een oogpunt van verkeersveiligheid gezien, een gewijzigde route over de Bloemen daalseweg onverantwoord is. De Juliana laan met fietspaden aan beide zijden is in tegenstelling met de Bloemendaalseweg naar beide kanten te overzien. De Bloe mendaalseweg is van de kruising Juliana- laan/Bloemendaalseweg tot aan de Domp vloedslaan één grote bocht. Fietsers en bromfietsers voelen zich veilig op het rij wielpad van de Julianalaan. Op de Bloe mendaalseweg ontbreekt een fietspad en fietsers moeten van de smalle rijweg ge bruik maken. Oversteken van deze weg met te weinig uitzicht blijft en dan zeer zeker voor kinderen een niet te onder schatten (levens)gevaarlijke onderneming. De raad van grootwinkelbedrijven en middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten hebben de leden geadviseerd hun zaken op Koninginnedag, 30 april om één uur te sluiten. Architect ir. Harry Nefkens uit Rotter dam zal woensdag 1 mei in de Pius X- school aan de Reviusstraat te Haarlem na mens het kerkbestuur van de parochie van Petrus en Paulus aanbesteden het bouwen van een kerk met pastorie in de Tessel- schadestraat. Enige tijd geleden hebben wij in ons blad reeds uitvoerig van deze plan nen melding gemaakt. In het thans definitieve project voor een verkeersplein ten noorden van de Haarlemse bebouwing, waarop het lokale verkeer via een grote verkeers cirkel naar en van de rijksweg zal wor den geleid, is er naar gestreefd zoveel mogelijk huizen te sparen. Met name geldt dit voor de woningen aan de oost kant van de huidige Rijksstraatweg op Velsens gebied. De oude en schilder achtige boerderij (foto) ter hoogte van de Slaperdijk zal echter gesloopt moe ten worden om plaats te maken voor het verkeer. De veehouder, die in deze boerderij zijn bedrijf uitoefent, wenst in de omgeving van de stad te blijven wonen. De man is vader van een groot gezin en huurt ook het huis naast de boerderij. Hij is niet van zins zich elders te vestigen, onder meer omdat hij in Haarlem een schillenwijk heeft. De Haagse politie heeft een 36-jarige ambtenaar van het departement van Ma rine aangehouden, die in de afgelopen acht maanden oplichtingen tot een totaal van f 29 000.heeft gepleegd. De ambtenaar was belast met het uit betalen van declaraties. Hij zag kans oude betalingsopdrachten weg te nemen en deze door de naam te veranderen voor een tweede keer te gebruiken. Hij begon met aan een willekeurig adres gedurende enige tijd brieven te sturen. Na een paar weken ging hij er zelf heen. Hij vertelde, dat hij vroeger op dat adres had gewoond en nu vermoedde, dat er nog post voor hem zou zijn bezorgd. Hij toonde daarbij een legiti matiebewijs, waarop de gefingeerde naam. die hij op de betalingsopdracht had ge schreven, ook voorkwam. Nadat hij aldus een adres „rijp" had gemaakt, diende hij de betalingsopdracht in, waarna het geld, meestal vijf- a zesduizend gulden, aan dat adres werd overgemaakt. Nog één keer vervoegde de ambtenaar zich daar dan om de laatste brief met de chèque te halen. Toen hij vrijdag met dit doel op een reeds „bewerkt" adres in Rijswijk ver scheen, zat J politie op hem te wachten. De bewoner had namelijk argwaan ge kregen, niet omdat hij iets van de knoeierijen van de ambtenaar vermoedde, maar omdat hij meende dat deze wel eens de „Zwarte Ruiter" zou kunnen zijn, met wie de ambtenaar inderdaad veel gelijkenis vertoont. „Der stede stem", zoals de klok in de to ren van het Haarlemse stadhuis in vroeger tijden genoemd werd, dient weer te kun nen luiden, aldus zeide de gemeentesecre taris, mr. H. E. Phaff, vanmiddag tijdens een officiële ontvangst door het gemeente bestuur van Haarlem van de leden der Ne derlandse klokkenspelvereniging die in de raadzaal bijeengekomen waren voor de jaarlijkse studiedag. Vroeger werd „der stede stem" geluid kort voordat de vergadering van de ge meenteraad begon. Voor het laatst heeft de klok geluid bij de begrafenis van prof. dr. Lorentz in 1928. Hoe zij geluid wordt of in werkinge gesteld moet worden is spre ker niet bekend. Daarom vroeg hij aan de leden van de Nederlandse Klokkenvereni- ging medewerking te verlenen. Als de ver eniging weer in Haarlem vergadert dan zal „der stede stem" ter verwelkoming spelen. Mr. Romke de Waard dankte het ge meentebestuur voor de ontvangst en hield een inleiding over het oudste mechanisch instrument, dat al in 1481 bekend is. Speel dozen, waterorgels, buikorgels, cylinder- piano's, enzovoort zijn gebaseerd op het carillon. In de afgelopen halve eeuw is het carillon in verval geraakt en vele instru menten zijn schromelijk verwaarloosd. Een samenspel tussen eigenaars en fabrikanten is nodig om klokkenspelen te behouden en te maken. Daarbij is de steun van de over heid noodzakelijk. Met belangstelling heeft mr. De Waard kennis genomen van het feit, dat er plan nen bestaan het carillon van de Haarlemse Sint Bavo grondig te herstellen en te ver groten. Ook zal er in de toekomst weer een Hemoy-klok aangebracht worden in de Bakenesserkerk. In de Franse tijd is de klok van deze kerk verkocht en er is geen nieuwe voor in de plaats gekomen. Daarbij zal zich het probleem van de automatische bespeling voordoen. Hét is wel gebleken, aldus mr. De Waard, dat het Haarlemse gemeentebestuur be langstelling heeft voor het klokkenspel. Dat is ook tot uiting gekomen bij de ver hoging van het salaris van de stadsbei- aardier. Hulde bracht spreker voorts aan de heren mr. Phaff, die in Delft reeds be langstelling voor het carillon toonde en de medewerker van het gemeentebestuur op muziekgebied, de heer P. Koen. Ter gelegenheid van de studiedag klonk er vanmorgen al vroeg carillonmuziek in de omgeving van de Grote Markt. Ook zou er vanmiddag een concert plaats vinden. De speeltuin ,.Hof van Eden" van de R.K. Vereniging voor het Gezin aan de Muiderslotweg in Oud-Schoten bood za terdagmiddag een bijzonder aardige aan blik. Honderden kinderen krioelden op handen en voeten door het gras, kennelijk op zoek naar het een of ander voorwerp dat daar ergens verscholen lag. Zo nu en dan stak één van de kinderen triomfante lijk iets omhoog om dan echter weer ter stond naarstig aan het „grasduinen" te slaan. Bij nadere informatie vertelde de voorzitter van „Hof van Eden", de heer P. Duijn, ons, dat men voor de kinderen een nieuwe vorm van paaseierenzoeken had bedacht. Over de hele speeltuin werden koperen ringetjes uitgestrooid waaraan een groen of rood draadje was bevèstigd. Een ringetje met eeh-groen draadje gaf recht op één éi ën éen inet een rood draadje le verde vijf eieren op. De deelname aan deze eierraapwedstrijd overtrof alle verwach tingen. Niet minder dan zeshonderd kinde ren wilden zich dit kansje op een extra- paasei niet laten ontglippen Op de voorbij gangers moet die grazende schare wel de indruk gemaakt hebben van een reusachtig verstoord mierennest, maar over het suc ces van dit kinderpretje kan het bestuur van ,.Hof van Eden" zeker tevreden zijn. Naar wij vernemen zal donderdag 25 april door de Haarlemse dienst voor Hout en Plantsoenen een aanvang worden ge maakt met het aanleggen van een grasmat en beplantingen op de speelweide, gelegen achter de huizenblokken van de Muider slotweg, Vergierdeweg, Gijsbrecht van Aemstelstraat en Jephtaplein in Oud- Schoten. Zoals wij onlangs mededeelden zal het bestuur van de r.k. speeltuinvere niging „Hof van Eden" op dit stuk grond, waarvan de r.k. woningbouwvereniging „St. Bavo" de eigenaresse is, speelwerk- tuigen plaatsen, speciaal bestemd voor kleuters van drie tot en met zes jaar. De omrastering van het terrein is reeds enige tijd geleden aangebracht. Men hoopt, dat nu spoedig de ergernis, welke de huidige toestand van deze „speelweide", die deze naam nauwelijks meer verdient, voor de omwonenden oplevert tot het verleden zal behoren. Vandaag vieren de padvinders St. Jorisdag - een dag, waarop zij worden herinnerd aan de heldendaden van St. Joris, die - zoals de legende het wil - een draak heeft bestreden om een schone vrouw uit diens bek te redden. Ter herinnering aan de drakendoder dragen de padvinders vandaag een rode bloem, als symbool van de helden moed. Vanmorgen in alle vroegte kwa men de Haarlemse padvinders en de verkenners van de Katholieke Jeugd beweging bijeen in speciale kerkdien sten, die respectievelijk in de Grote Kerk en de St. Josefkerk aan de Jans straat werden gehouden. Daarna ver zamelden zij zich op de Grote Markt voor de vlaggenparade. Onder trompet geschal werden de nationale, de pad vinders- en de verkennnersvlag gehe sen. Vanavond zullen de padvinders aan de kampvuren de plechtige belofte hernieuwen, die zij bij hun installatie hebben afgelegd. )C03CCCOCCCOCCCCOSCCOO^DCCOCCCCC03CCCCCCOCCCCOCCCCCCCO!X I 6 De Paasdrukte manifesteerde zich al - y zaterdagmiddag op Haarlems Grote 8 Markt. Het draaiorgel „Jupiter" gaf daar een hele reeks populaire liederen '-, y, weg hetgeen de basis voor een waar 8 volksfeest werd toen ook nog de Bloe- 8 menmeisjes au grand complet hun fleu- rige taakvervulling temidden van de menigte begonnen. Deze keer waren het 8 zeker niet alleen de horecabedrijven die 8 bij de plezierige sfeer zijde sponnen. Want allerwege kon men amateurfoto- 8 graf en hun filmpjes zien verschieten op s dit wel zeer Hollandse tafreel van meis- 8 jes, bloemen en een draaiorgel. o X»OCOCXX»>C»OCXX>OCOCOCODOOOOOCOODCX>CXXXX>30aXX»OCCCCOCO: Verleden jaar is het Haarlemse kinder koor „De Kleine Stem" de gast van de Lie dertafel Limmer uit Hannover geweest. Dit Duitse koor heeft dit weekeinde een tegen bezoek gebracht. Zoals men reeds in ons blad van zaterdag heeft kunnen lezen, werd de liedertafel zaterdagmorgen offi cieel door het gemeentebestuur ontvangen. Des avonds hebben de Duitse zangeressen en zangers met een jeugdkoor-afdeling in samenwerking met „De Kleine Stem" en de Haarlemse „Stem des Volks" een con cent in de gemeentelijke Concertzaal ge geven. Zij verkeerden dus hier in een mi lieu van geestverwanten. Van het begin sel, dat op dit concert de Duitse en de Nederlandse koren tezamen bracht, getuig den enkele vriendelijke toespraken. Daar uit bleek ook, dat deze avond niet in de eerste plaats een gewichtig concert zou worden, maar veel meer beschouwc moest worden als een ongedwongen samenkomst van zanglustige vrienden. Wat de lieder tafel daarbij ten gehore bracht verdiende overigens veel waardering. In het bijzon der viel het mij op hoe de dirigent Karl Heinz Sander de voordracht van zijn koor eenvoudig en natuurlijk hield. Hij zocht niet naar aangedikte effecten en dat was verstandig, want nu kon het stemmen- materiaal zo gunstig mogelijk, in overeen stemming met het vocale gehalte worden toegepast. Karl Heinz Sander was bij de keuze van zijn programma niet scrupuleus ge weest. Voor hem heeft blijkbaar de muzi kale waarde „an sich" daarbij de door slag gegeven. Zo werden naast het „Ave verum corpus", een fragment uit „De To verfluit" en een paar andere koorliederen van Mozart, ook „Gondelfahrt" en een menuet uitgevoerd, waarbij men het thema uit de Sonate in A voor piano en een ge deelte uit de opera „Don Juan" van de Salzburgse meester herkende. Maar zij werden door de liedertafel, als gemengd koor, met zoveel hartelijke toewijding vertolkt, dat zelfs Mozart daaraan zeker zijn fiat had willen geven. Het vrouwenkoor van „Limmer" kwam met de werkjes van Mozart goed voor de dag en later op de avond nog met „Die Nacht" van de dirigent, dat met gevoelige, mooie klank werd gezongen Het mannen koor van „Limmer" bezong met overtui ging de vreugde des levens met een paar wijnliederen en een marslied. Een bijzon der genoegen werd het om na de pauze het jeugdkoor van „Limmer" met frisse zui vere klank' énkele 'volksliedjes te horen zingen. Zonder toegift lieten de geestdrif tig gestemde "toehoorders dit koor niet gaan. Zelfs twee extra's moesten er ge geven worden! De „Stem des Volks" had zich ondertus sen niet onbetuigd gelaten. Door verhin dering van zijn dirigent moest het koor zich weliswaar laten leiden door Anton de Beer, maar dit was geen bezwaar voor het ensemble om een verdienstelijke Indruk te maken, vooral na de pauze. „De Kleine Stem" bracht de vrolijkheid van de va kantie met spel en zang. Het was een leuk intermezzo, waarbij aardig gezongen werd! Het slot van de avond werd een climax van eensgezindheid, want na een paar ver tolkingen door het Duitse gemengde koor, betrad „De Stem des Volks" eveneens het podium om gezamenlijk met „Limmer" on der leiding van dirigent Sander het ge liefde „Morgenrood" van Otto de Nobel te zingen. Het overtuigde zingen van het gecombineerde koor werd beloond met geestdriftige bijval. Er volgde nog een strijdlied, dat symbolisch genoemd kan worden voor eenzelfde streven. P. Zwaartswijk Uitbreidingsplan ligt thans weer ter inzage Wederom ligt ten gemeentehuize te Half weg het door professor Wieger Bruin ont worpen uitbreidingsplan voor Spaarndam- Oost ter inzage.Tegen dit plan, dat de ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude vorige week heeft vastge steld, zijn reeds verscheidene bezwaren in gebracht, ondermeer van de zijde der ge meente Plaarlem en van de eigenaar der gronden, waarop het uitbreidingsplan is geprojecteerd. Thans bestaat andermaal gelegenheid zijn bedenkingen tegen het plan in te brengen. Realisering van dit plan zal het aanzicht van Spaarndam grondig veranderen en vernieuwen. Reeds gedurende jaren is in het beeld, dat de oude vissersplaats biedt, weinig verandering gekomen. Dit plan voorziet in de bouw van 225 huizen, die zijn geprojecteerd tussen het Zijkanaal C. en de Ringweg. Het is de bedoeling, een straat aan te leggen, ongeveer parallel met Zijkanaal C. lopende. Deze straat komt op de Ringweg uit. Verder in noordoostelijke richting zal eveneens een straat haaks'op de Ringweg worden aangelegd. Tussen bei de straten zijn drie verbindingsstraten ge projecteerd en ook aan de einden zullen beide straten met elkaar worden verbon den. Het ligt in de bedoeling langs het Zijkanaal C. een sportveld aan te leggen. Voor groenstroken en -beplanting is in het plan veel ruimte gelaten. Er zijn drie plantsoentjes geprojecteerd, tussen het Zij kanaal en de straat, die parallel met dit kanaal is ontworpen. Uiteraard is ook ruimte open gelaten voor openbare gebou wen. Aangenomen kan worden, dat bij goedkeuring van het plan in het te ont eigenen gebied een school zal worden gê- bouwd, daar de openbare en r.-k. scholen te Spaarndam thans in één gebouw moeten huizen. De projectie van diverse openbare gebouwen is zuiver bedoeld als suggestie en het is daarom thans nog niet zeker, welke gebouwen behalve woonhuizen en winkels in deze nieuwe wijk van Spaarndam zullen worden opgetrokken. Nieuws in het kort Koekoek in Bennebroek. Een abonné uit Bennebroek meldt ons, dat hij in de om geving van zijn woning de koekoek weer gehoord heeft. Humanistisch Verbond. De gemeen- sohap Haarlem van het Humanistisch Ver bond houdt zondagochtend 5 mei in restau rant Brimkmann te Haarlem een bijeenkomst waar de voordra chtskunstenaresse Aafje Top zal voordragen „De stilte der Zee" van Paul Vercors. Mevrouw Miep van Lu in, piano, zal voor een muzikale omlijsting zor gen. VVinterclubwerk. De speeltuinvereni ging „Het Oosterkwartier" houdt zaterdag 27 april 's avonds van acht uur tot tien uur en zondag 28 april van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds in haar gebouw Bernard Zweersstraat hoek Zomervaart te Haarlem een tentoonsetlling van het win- terclubwerk. Geslaagd. De heren L. Fernhout en S. Zwaan, brugwachters bij de gemeentelijke dienst voor het Haven en Marktwezen te Haarlem, zijn in Amsterdam geslaagd voor het binnen vaartdiploma. Gemeentepolitiek. De federatie Haar lem van de Partij van de Arbeid houdt woensdagavond- 24 april in gebouw Rose- haghe aan de Hoofmanstraat de derde bij eenkomst van de cursus over gemeentepoli tiek. De heer G. K. Janssen zal een inleiding houden over het onderwerp „De gemeente als werkgeefster". Jaarvergadering Ouderraad. De Haar lemse Ouderraad belegt woensdagavond in de raadzaal van het Haarlemse stadhuis zijn jaarvergadering. Na behandeling van het huishoudelijk gedeelte zal de heer E. J. Lodewijks, gemeentelijk inspecteur van het lager onderwijs, een lezing houden over „De school en de ouders". Feestelijke bijeenkomst. Ter gelegenheid van het feit, dat de afdeling Haarlem VII van de Partij van de Arbeid (Oud-Schoten) aan de top is gekomen van het gewest Noordholland-zuid in de landelijke leden- winactie van die partij, waarmee het leden tal van deze afdeling in één jaar tijds van 550 op 600 is gebracht, zal donderdag 25 april in feestzaal „Noord" aan de Rijksstraat weg een feestelijke bijeenkomst worden ge houden. De heer E. F. Albrecht, penning meester van de P. v. d. A., zal op deze avond het woord voeren. Tijdens drukte verdwenen. In de afge lopen dagen zijn in Haarlem drie auto's verdwenen: een wagen, die zaterdag op de Schoterweg geparkeerd stond en twee wa gens, die maandag respectievelijk op de Gedempte Oude Gracht en op de Oude Groenmarkt stonden. In de Kenaustraat is een motorfiets ver dwenen en Duitse jongelui, die hun scooter onbeheerd hadden laten staan, moesten hun voertuig enkele uren missen, omdat onbe kenden het voor het maken van een tochtje hadden „geleend". Schedelbasisfractuur. Een 38-jarige Zandvoortse bromfietser kwam maandag middag op de Zandvoortselaan te vallen, doordat hij een voetganger trachtte te ont wijken, die zonder uit te kijken de weg over stak. Met een schedelbasisfractuur is de bromfietser naar het Grote Gasthuis te Haar lem overgebracht. Vanmorgen was zijn toe stand nog ernstig. Het achteropzittende zoontje liep slechts enige lichte ontvellin gen op. De voetganger is onbekend geble ven. Kinderoperette. Heden, dinsdagavond geeft het Kinderzang- en Operettekoor: „Jong-Haerlem" onder leiding van mej. W. van Eldik zijn jaarlijkse uitvoering in ge bouw St. Bavo aan de Smed-straat Haarlem. Opgevoerd wordt de operette: „Prinses Ro- zelijn". Uitspraak in een proces De Haarlemse rechtbank heeft in een civiel proces uitspraak gedaan in een zaak tussen een bewoner uit Badhoevedorp en de ge meente Haarlemmermeer, waarbij het ging over het aanwijzen van deskundigen in een onteigeningsprocedure. De rechtbank heeft de bewoner zijn eis ontzegd. Deze was in het bezit van tuingrond, die hij wilde verkopen aan een bouwondernemer in Abcoude. De gemeenteraad van Haarlemmermeer besloot echter tot onteigening van de grond over te gaan, waardoor de bewoner niet in staat was zijn grond, waarop een bod van f 84.900 was gedaan, te verkopen. Volgens de Weder- opbouwwet was aan de rechtbank gevraagd deskundigen aan te wijzen. Namens de be woner uit Badhoevedorp had mr T. Stuyt aan de rechtbank gevraagd het aanwijzen der deskundigen op te schorten totdat getracht was partijen tot overeenstemming te bren gen. Bij de pleidooien had mr. Stuyt opge merkt, dat de gemeente Haarlemmermeer destijds een bod van f 20.000 had gedaan. ONDERTROUWD: 18 april D. Chr. Smit en A. W. Krikke. ONDERTROUWD: 19 april: A. Kisjes en T. van Dusschoten. GEHUWD: 18 april Th. C. N. van Galen en Th. G. A. Weenink, H. Toller en I. For- terie, L. B. Vos en P. M. Kramer, G. K. P. Weenink en B. Kits, I. Staritsky en V. Schleiffert, W. J. Stoltenborg en D. J. Bou- raan. J. H. Abbink en L. G. C. Noordzij, A. J. van Blitterswijk en A. M. Wijnveld. GEHUWD: 19 april E. Metz en F. M. G. Zwaardemaker. L. Davids n en E. Gezang. GEHUWD: 20 april M. J. de Vreugd en J. M. Ch. Kossen. BEVALLEN van een zoon, 17 april: A. J. BijlsmaSpanjer, G. Bolde Vries, N. van DijkVerolme, A. J. CaféIsbrucker. BEVALLEN van een zoon 17 april M. A. F. SchuitBrouwers. 18 april M. H. PovelEve- rard. L. de JongBakker, J. van der Worp Blansert. A. M. CuiperRekelhof, 2 zoons. H. BothAmbagtsheer. W. B. Steffens Dolron, 19 april G. C. W. de VeerBeener. BEVALLEN van een zoon: 18 april: J. Brunenbergvan der Kamp, A. G. Baars Kruyer, 19 april: P. L. Janssenvan der Mije, W. F. Kloosterboer—Korstanje, A. As sendelftKreeft. BEVALLEN van een dochter: 15 april A. Goldberg—Boon. 17 april M. M. B. Riko Winnubst, A. LoogmanDonker, A. N. C. van HaardBos, C. W. Bogaart—Snijders, C. J. A. SamsonKlein, M. E. J. Nieuwen- huizen—Feijge, 18 april D. Nellestein— Koopman, E. J. RuiterWoudstra. BEVALLEN van een dochter: 18 april: P. C. J. van Markenvan Alphen, M. J. E. Roelof sStol voort, A. NoletAriaans. OVERLEDEN: 17 april P. Kiekens 73 j. Vogelkoopsteeg, J. Blad, 66 j. Kleine Hout straat, H. J. Bierman, 64 j. Johannes de Breukstraat, 18 april M. Facevan der Voort, 72 j. Nagtzaamstraat. BEVALLEN van een dochter: 19 april A. M. Jansenvan Poelgeest. OVERLEDEN: 16 april W. G. van Dam Klomp, 83 j. Cray en esterlaan; 17 april: D. van de Manakker, 84 j. Van Wassenaer- straat, H. A. van de Wijgerd, 67 j. Roemer Visscherstraat, A. H. M. A. Hiilsmann-van Steden, 68 j. Jan Stuytstr. OVERLEDEN: 18 april W. C. J. Timmers, 52 j. Kritzingerstraat, M. de Graaf—Visser 80 j. Archipelstraat, 19 april W de Laat. 67 j. Brouwerskade, P. van der Pol, 72 j. Ke naupark.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13