Collectieve ongevallenverzekering voor lagere-schooljeugd Het wordt geducht spannend in het schoolvoetbaltoernooi Akkoord omtrent het samengaan van bedrijven bereikt Eretentoonstelling H. F. Boot Mislukte inbraak in kantoor gemeenteontvanger te Velsen Rationalisatie zal geen afstoting van personeel tot gevolg hebben Séhil4pf^> T spuiten* Haarlemse Ouderraad Veel en vaak opvallend mooi werk uit particulier bezit Anderhalf jaar geëist tegen Amsterdammer VRIJDAG 26 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Fusie van De Sierkan en De Landbouw Locomotief en Rudge Rijwielen Weer nachtvoorstellingen in de hoofdstad Prinses Wilhelmina onthult monument te Rotterdam Kerkelijk Nieuws Uw onmisbare raadgever! Uitsluitend verkrijgbaar in onze speciaalzaken Medewerker van Zaiss spreekt in Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem School en gezin moeten elkaar vinden in gemeenschappelijke verantwoordelijkheid Biljartuitslagen in het district Haarlem „Pelita" hield haar tiende jaarvergadering HAARLEMSE RECHTBANK Van Wood in Amsterdam Persoonsbewijs voor Franse en Duitse toeristen voldoende Militaire selectieploeg in Ronde Haarlemmermeer Tulpenrally telt 220 inschrijvingen Geen damesvoetbal in T sj echoslowakije In aansluiting op ons bericht van Don derdag over de fusie van de melkinrich tingen De Sierkan n.v. en De Landbouw n.v. te Haarlem, berichten wij van de di rectie van eerstgenoemde melkinrichting een bevestiging te hebben ontvangen van hetgeen wij omtrent het samengaan van deze twee standaardisatiebedrijven schre ven. In principe is thans reeds tot de fusie besloten: vanaf volgende week zullen bei de bedrijven zoveel mogelijk samenwerken en ais de samenvoeging van bedrijven ge leidelijk een feit wordt, zal de directie van De Landbouw in de nieuwe combinatie worden opgenomen. De besprekingen tussen De Sierkan en andere standaardisatiebedrijven betreffen de een samengaan dateren reeds van ver scheidene jaren terug. Ten aanzien van de fusie met De Landbouw van welk laat ste bedrijf de C.M.C. verreweg de meeste aandelen heeft is in de laatst weken een definitieve overeenstemming bereikt. Voor lopig zullen de bestaande zakelijke verhou dingen niet te zeer worden aangetast. Wel zal ten spoedigste rationaliserend worden opgetreden bij het afhalen van de melk van de boerderijen, zodat de melkauto's van de beide melkinrichtingen eikaars weg niet steeds kruisen. Uiteraard zullen de ge fuseerde bedrijven te zijner tijd een pro- dukt onder één handelsnaam produceren en verwacht mag worden, dat dan de naam De Sierkan gehandhaafd blijft. Een een- heidsprodukt is welhaast het gevolg van deze maatregelen, daar Haarlem in de toe komst grotendeels door één standaardisa- tiebedrijf wordt bediend. Doch: „De klant zal het beste produkt krijgen, dat hij maar kan verwachten", aldus de leiding van De Sierkan. Door deze fusie zal geen personeel van een der inrichtingen worden afgestoten. Het fabrieksgebouw van De Landbouw wordt in tact gehouden en het is thans in het geheel nog niet te zeggen, of dit moge lijk in de toekomst van de hand zal worden gedaan. Aangenomen kan wel worden, dal een rationalisatie in het produktie- systeem het resultaat van het samengaan zal zijn. De melkslijters stellen deze ratio nalisatie van het distributie-systeem, naar de directie van De Sierkan meent, zeer op prijs en het is hun verwachting, dat zij hiervan niet alleen gemak zullen onder vinden, doch hun hoop is tevens, dat de vereenvoudigingen ook zullen resulteren in financiële voordelen. In dit verband zou gedacht kunnen worden aan de verster king van het sociale fonds voor de melk handel in Haarlem en omgeving; hierover kan thans echter nog niets met zekerheid worden gezegd, daar de fuserende bedrij ven zelf nog niet de resultaten van het samengaan kunnen bezien en overigens de plannen nog niet in details hebben uitge werkt. De verhouding in de hoeveelheden melk- produkten, die De Sierkan en De Land bouw verwerkten, was: 4:1. Thans ver werkt De Sierkan paar jaar 29 miljoen liter melk en deze omzet zal door de com binatie worden vergroot tot 35 miljoen liter per jaar. De combinatie van bedrijven onder de handelsnaam De Sierkan zal als gevolg van de nieuwe ontwikkeling onge veer tachtig percent van de totale melk- omzet in Haarlem en nabije omgeving voor haar rekening hebben. Zoals donderdag reeds medegedeeld, zijn de zakelijke belangen van de melkin richting Mariënbosch te Aerdenhout reeds voor een groot gedeelte aan De Sierkan, en voor het andere gedeelte aan De Land bouw in Noordwijkerhout, overgedragen. Over onderhandelingen met 't standaardi- satiebedrijf Gebroeders Slooten te Vijfhui zen, dat thans nog in Haarlem melk aan de slijters levert, valt momenteel niets te zeggen. Reeds in voorgaande jaren is ge dacht aan en gesproken over een fusie tus. sen dit bedrijf en De Sierkancombinatie; dus een samengaan van deze twee standaardisatiebedrijven moet in de nabije toekomst niet geheel uitgesloten worden geacht. ADVERTENTIE In antwoord op een verzoek van een der in Amsterdam gevestigde impresariaten heeft Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall, meegedeeld geen bezwaar te heb ben tegen het geven van bepaalde uitvoe ringen of voorstellingen in de nacht, mits deze voor half twee zijn geëindigd. De bur gemeester maakt hierbij het voorbehoud, dat toestemmingen in deze zin slechts in beperkte mate zullen worden verleend. Burgemeester d'Ailly heeft deze nachtvoor stellingen indertijd verboden, nadat er on geregeldheden waren geconstateerd. Op 4 mei zal te Rotterdam op het Stad huisplein het door Mari Andriessen ver vaardigde monument voor de gevallenen worden onthuld. De Koningin heeft haar moeder, Prinses Wilhelmina verzocht haar te willen vertegenwoordigen bij deze plech tigheid en namens haar de onthulling te ver richten. Ook zal de Prinses namens de Ko ningin aanwezig zijn bij de plechtigheid van de kranslegging bij het gedenkteken ter nagedachtenis van de gevallen mari niers bij de Maasbrug. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Made (N. Br.) J. Homan, a.s. emeritus pred te Hulst. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam (8ste pred.pl.) F. Vroon te Groningen-Oost. Geref. Gemeenten Bedankt voor Sioux Center (USA) K. de Gier te 's Gravenhage. ADVERTENTIE ^eit WO& veélMv'j i» Dra* n »«sw» Keurcollectie impprtbehang! HAAStUtt BtUrmwVl 18 T«l. 1881S „De zin van het leven" In de eerstvolgende maandagavondbij eenkomst van het Interkerkelijk Evangeli satiecomité in de Begijnhofkapel op 29 april spreekt een der naaste medewerkers van de Duitse opwekkingsprediker Her mann Zaiss uit Wuppertal, de heer Emil Groszkortenhaus. Zijn onderwerp bestaat uit drie delen: „De zin van het leven", „Hoe vrede, gezondheid en vreugde door ieder mens te bereiken?" en „Waarom nog heden tekenen en wonderen gebeuren". De bijeen komst begint met gemeenschappelijke zang en eindigt met gemeenschappelijk gebed. Haarlem, 25 april 1957 GEHUWD, 25 april: P. J. M. van Elferen en M. van Daalen; C. B. van Tienhoven en J. W. M. vand Geest; B. H. Bouwman en_M. de Vos; J. G. M. Jansen en C. T. M. Friet- hoff; L. de Wind en I. A. Wessels; J. Lanser en B. Bradij. BEVALLEN van een zoon,, 23 april: A. J. P. van Heel—Montijn; 24 april: J. W. F. Belt Erdtsieck; W. M. Sohoonebeek—Kokke; G A. Dijt—Van Leeuwen; J. M. Kamer- Van Eekhout; C. Schaap—Van Bilderbeek; H. J. M. van den Berg—Stammeijer; 25 april: E. C. M. Sengers—Bos; W. J. T. Dra ij erVan den Heuvel; J. ThötKroon; M van der Schoor—Van Aken; G. T. Hout- kooper—Fontijn; M. G. Smink—Van der Mark; J. M. Slotboom—Wassenaar; J. C. C. Mos—Jansen. BEVALLEN van een dochter: 2o april: G. M. SpaanSeders. OVERLEDEN, 23 april: H. C. Kohier, 81 jaar, Crayenesterlaan; 24 april: W. G. Brou wer, 21 jaar, Kamperlaan; C. van der Blom Sinteur, 82 jaar, Crayenesterlaan. Woensdagavond heeft de Haarlemse Ouderraad in de raadzaal van het stad huis z(jn jaarvergadering gehouden. Van de vierenveertig aangesloten oudercom missies was slechts een kleine minder heid aanwezig. De voorzitter, de heer A. Porcelijn, deelde mede dat de Ouderraad na zorgvuldig onderzoek en rijp beraad heeft besloten de scholen en oudercom missies te adviseren een collectieve onge vallenverzekering voor de leerlingen van de openbare scholen af te sluiten, met in begrip van een verzekering voor wettelij ke aansprakelijkheid. Voorts is een plan in uitwerking om jaarlijks een „dag van de openbare school" te houden, waarbij de Nederlandse Onderwijzersvereniging, de Vereniging voor Volksonderwijs en de Haarlemse Ouderraad zullen samenwer ken. Op deze dag zal het openbaar onder wijs in verschillende vormen, zoals ten toonstellingen e.d., in het licht van de publieke belangstelling worden getrokken. Tot de afgetreden secretaresse-penning meesteres van de Haarlemse Ouderraad, mevrouw A. Bom-Hemmers, sprak de heer Porcelijn woorden van dank en waarde ring voor de wijze waarop zij steeds haar taak heeft opgevat. Hij overhandigde haar bloemen en een tweetal boeken. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden goedgekeurd en vastgesteld. De periodiek aftredende leden de heren A. van Heiningen, J. P. Kruger, H. Schulze, J. Vrugt en A. Weysenborn werden herkozen. Alvorens zijn inleiding over „De school en de ouders" aan te vangen, wilde de heer E. J. Lodewijks, gemeentelijk inspec teur van het lager onderwijs, zich namens De uitslagen in de biljartcompetitie K.N.B.B. district „Haarlem" luiden: Afd. Al: Hof van Holland 1—Groenendaal 4—2; Centrum 1Groenendaal 1—5; Hof van Holland 1Exc.-Scheiwijck 1 24; Hof van Holland 1— Centrum 1 33. Afd. A2: Exc.-Scheiwijck 2-SVV 1 4—2; Noor den 1—Hof van Holland 2 2-4; Noorden 1—SVV 1 24; Exc.-Scheiwijck 1Hof van Holland 2 44; Hof van Holland 2-SVV 2 2—4. Afd. BI: Suisse 1—OVS 1 2—6: Haarlem-N. 1— Vriendenkring 1 2-6;Suisse 1—Vriendenkring 1 44; Haarlem-N. 1—OVS 1 1—7; Suisse 1—Haar lem-N. 1 44; OVS 1—Vriendenkring 1 8—0. Afd. B2ADO 1— Hof v. Holland 3 4—4; TOP 1—Kennemerhof 1 4^1; TOP 1— Hof v. Holland 3 26; ADO 1Kennemerhof 1 6—2; TOP 1 6—2. Afd. Cl: Raadhuis 1—Duvelshoek 1 26; SVV 2 Frans Hals 1 6—2; SVV 2—Duvelshoek 1 2-6; Raadhuis 1—Frans Hals 1 5—3; Duvelshoek 1— Frans Hals 1 4—4; SVV 2—Raadhuis 1 4—4. Afd. C2: Centrum Heemst. 1—Kennemerland 1 26; Centrum Heemst. 1Centrum 2 6—2; Insu line—Kennemerland 1 2—6; Insullnde—Centrum Heemst. 1 4—4; Kennem.land 1—Centrum 2 44. Afd. Dl: Hof v. Holland 4—Kennemerland 2 2—6; Kennemerhof 2—OVS 2 4—4; Hof v. Hol land 4—OVS 2 6—2; Kennemerhof 2—Kennemer land 2 44. Afd. D2: Suisse 2—OVS 3 4-4; De Vaart 1— IVO 1 4—4; De Vaart 1-OVS 3 4—4; Suisse 2— IVO 1 2—6; De Vaart 1Suisse 2 26; IVO 1 OVS 3 2-6. Afd. D3: Frans Hals 2—De Vaart 2 44; IVO 2 —SVV 3 8—0; Frans Hals 2—SVV 3 8—0; IVO 2 -De Vaart 2 3—5: SVV 3—De Vaart 2 0—8. Afd. D4: Hof v. Heemst.ADO 2 44; SVV 4— Kruispunt 2—6: Irene 1—Kruispunt 44; Hof v. Heemst.—SVV 4 4-^1; ADO 2-Irene 1 6—2; Hof v. Heemst.Kruispunt 08; SVV 4—ADO 2 4—4; ADO 2Kruispunt 62. Afd. El: Advendo 1—OVS 4 6—2; Suisse 4— Vriendenkring 2 62; Advendo 1-Suisse 4 2—6; OVS 4Vriendenkring 2 4—4; OVS 4—Suisse 4 44; OVS 4—Advendo 1 4—4; Vriendenkring 2— Suisse 4 62 Vriendenkring 2—OVS 4 6—2; Suis se 4Advendo 1 4—4. Afd. E2: Duvelshoek 2Kennemerland 3 2—6: Duvelshoek 2—De Vaart 3 6—2; Kennemerland 3 ADO 4 44; De Vaart 3Kennemerland 3 6—2; ADO 4—Duvelshoek 2 6—2; De Vaart 3—ADO 4 2—6; Kennemerland 3Duvelshoek 2 6—2; De Vaart 3Duvelshoek 2 44. Afd. E3: Centrum Heemst. 2—ADO 3 44; ADO 4—De Vaart 3 08; Hof v. Holland 5—Kenne merland 4 8—0; Centrum Heemst. 2—Kennemer land 4 80; Hof v. Holland 5—ADO 3 44; ADO 3—Kennemerland 4 80: Hof v. Holland 5Cen trum Heemst. 2 6—2; ADO 3—Centrum Heemst.2 26; Kennemerland 4Hof v. Holland 5 62; Kennemerland 4—Centrum Heemst. 2 4—4; ADO 3Hof v. Holland 5 2—6. Afd. E4: Noorden 2Suisse 3 44; TOP 3— ADO 5 4—4; Noorden 2—TOP 3 8—0; Suisse 3— ADO 5 1—7; ADO 5—Noorden 2 4—4; ADO 5— TOP 3 8—0; TOP 3Noorden 2 1—7 ADO 5— Suisse 3 80. Afd. E5: Raadhuis 2Haarlem-N. 2 44; TOP 2—Advendo 2 6—2; Advendo 2—Haarlem-N. 2 6—2; Irene 2—Raadhuis 2 6—2; Advendo 2— Raadhuis 2 8—0; TOP 2—Raadhuis 2 4—4; Haar lem-N. 2—Irene 2 3—5; Raadhuis 2—Advendo 2 2—6; Advendo 2-TOP 2 6-2; Irene 2—TOP 2 6—2; Haarlem-N. 2—Raadhuis 2 44; Haarlem- N. 2—TOP 2 3—5; Haarlem-N. 2—Advendo 2 44; Raadhuis 2Irene 2 62. Afdeling Beverwijk Afd. 1: Scheiwijck 1Scheiwijck 2 8—0; Excel sior 1—Schei wij ck 1 5—3. Afd 2: Excelsior 2—Excelsior 3 44; Schei wijck 3—Parkzicht 2 6—2. het gemeentebestuur gaarne aansluiten bij do hulde aan mevrouw Bom-Hemmers. Spreker wees op de aanvullende taak van de school in de opvoeding van de kinde ren door de ouders. De belangstelling van de zijde van de ouders voor het werk van de school is ten opzichte van een kwart eeuw geleden wel verbeterd maar volgens spreker nog niet gegroeid tot een mee-be- leven. Dit medeleven van de ouders achtte de heer Lodewijks van groot belang voor de toekomstige beheersvorm van de open bare school. De ouderraden en oudercom missies hebben hierin een belangrijke taak te vervullen. School en gezin moeten el kaar vinden in het besef van gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid. Het contact tussen het onderwijzend personeel en de ouders, dient vervolgens verdiept te wor den van medeleven tot medewetenschap, niet ten aanzien van de onderwijstechni sche kant maar wat het begrip voor el kanders taak en moeiijkheden betreft. Spanningen tussen leerkrachten en oudérs gaan ten koste van het kind. De oüdër- commissies wilde spreker zien als gesprèk- centra. Meer meclezeggingsschap van de ouders in de nieuwe beheersvorm van de openbare school is geen utopie maar een niet veraf toekomstbeeld. Een nieuwe vorm van de ouderavond kan deze „ont moeting" tussen gezin en school tot stand brengen. Daarbij moet men het, naar sprekers mening, minder zoeken in de massaliteit dan in het houden van kleine groepsbijeenkomsten van de ouders met de leerkracht. Hierdoor zou er meer we derzijds begrip en waardering voor el- kaars werk en opvattingen kunnen groei en. Ook zouden de scholen meer gebruikt kunnen worden als centra van sociale en culturele betekenis. De deuren en vensters van de school moeten als het ware niet al leen overdag maar ook 's avonds wijd open staan om de ouders een kijkje te ge ven in het schoolleven, aldus de heer Lodewijks. De stichting tot steun aan Indische oor logsslachtoffers „Pelita" heeft haar tiende jaarvergadering in Den Haag gehouden. In 1956 hebben de uitgaven 322.000 be dragen, die grotendeels konden worden be streden door het huizenbezit van de stich ting (534 woningen, flats en garages;. De laatste jaren het aantal door de stichting verzorgde gezinnen regelmatig teruggelo pen, doordat het merendeel van de kinde ren der gerepatrieerden thans volwassen is geworden. Mede hierdoor zijn de finan ciële zorgen van „Pelita" enigszins ver minderd. Het werk op sociaal en moreel gebied is echter toegenomen. Van de heer Jan D. Voskuil, die een voorwoord schreef tot de catalogus van de eretentoonstelling van het werk van de tachtigjarige H. F. Boot, die tot 31 mei in het Huis van Looy te Haarlem gehouden wordt, mocht ik vernemen dat getracht was zoveel mogelijk wérk voor deze exposi tie te verkrijgen uit particulier bezit, daar men aanneemt dat publiek, dat koopt naar eigen smaak, wel uit het werk van een schilder weet te kiezen. Deze mening leek me juist en ik moet zeggen dat nagenoeg alle werken, die ik om een bepaalde voor keur in mijn catalogus aanstreepte, in ieder geval niet te koop waren en dus be horen tot dat particuliere bezit of mis schien tot dat waar de schilder zelve moei lijk afstand van doet. Want al moge Boot niet altijd kwalitatief even sterk werk op exposities vertoond hebben, men mag hem in staat achten zijn eigen oeuvre op juiste waarde te schatten. Men kan Boot een Hollandse impressionist noemen, maar zijn (in zijn werk) ordenende zin doet hem uit reiken boven wat het woord impressie eigenlijk zegt. Zonder te willen beweren dat het een Breitner aan intelligentie zou ontbreken, heeft intelligentie duidelijker aan Boots werk deel gehad. Duidelijk aan Boots kunst is ook de wil tot het stellen van een probleem. Wan neer dan in enkele zaken meestal fi guurstukken nog iets mocht blijven hin deren, betekent dit niet dat Boot het pro bleem, dat hij zich stelde, niet tot oplossing bracht. Dat probleem was dan vooral van schilderkunstige aard, betrof in de eerste plaats vorm, kleur en lijn. Zo komt het dat Boot in sommige schilderijen iets ge meen kon hebben met Cézanne, als heeft hij de directe invloed van diens schilde rijen mogelijk weinig ondergaan Boots stillevens kunnen in compositie dat ver rassend ontraditionele hebben dat in die van de grote Franse meester ook wel op valt. Ik denk onder meer aan „Dozen", waarbij een schijnbaar chaotische rommel aanleiding gaf tot een toch wonderlijk evenwichtig schilderij. Er zijn hier verder veel stillevens te zien die maar weinig on derdoen voor dit doek. Ook het schetsmatige „Vrouwsportret" (no. 47) herinnert aan Cézanne's werk en wel door een vertekening van hetgeen de natuur te zien geeft, een vertekening die de plastische effecten van het schilderij steunt. Boot toont trouwens in zijn portret ten vaak een plastische zin, die niet in de eerste plaats een eigenschap is van de impressionist. Het zelfportretje uit het Frans Halsmuseum, dat men op deze ex positie direct ontmoet wanneer men echt met het kijken begint, toont bijna alle kwaliteiten waardoor Boot zich onder scheidt van andere Hollandse impressio nisten. En dat is behalve die zin voor plas tiek zijn voorkeur voor ingetogen grijzen. Want daarin excelleert Boot toch wei ten zeerste en deze tentoonstelling, die „grij zer" is dan een vorige, die hier gehouden werd, is er één met een veel meer eigen gezicht, die naar mijn smaak wat de kleur betreft haar hoogtepunten vindt in stille vens als dat met Engeltjes, dat met kolen bak ofwel zo'n klein interieurtje als dat wat in de buurt hangt van het genoemde zelfportretje. Mogen Boots grijzen het on- •dee collega's welbekende stoffige verbeel den, op-zichzelf zijn ze helder en met stel ligheid gedaan: geen kwestie van vuile kleur dus of een „aftonen" alléén terwille van het weergeven van licht en donker. In sommig werk kan een enkele kleur, vaak van bloem of plant, prachtig oplich ten. Direct eigen is veelkleurigheid in de zin van uiteenlopend kleurgebruik Boot niet. Daarom is het doek van een man op de rug gezien, aangekocht door de ge meente Haarlem, naar mijn gevoel een uit zonderlijk goed schilderij in grotere veel kleurigheid. Misschien is dan het gevoel voor ruim te en atmosfeer een typische kwaliteit voor de „impressionist" Boot. Al klinkt het wat grappig voor hen die Boots omge ving kennen, toch moet ik zeggen dat men in zijn interieurs kan ademen. En wanneer ik door deze opmerking aan een geur ga denken, dan is het aan die van planten en valt het me op dat Boots schilderijen, „In Velsen en omgeving had men de laatste tijd met enkele benden te doen, die zich bezig hielden met inbraken. De eerste groep, die zich aan een serie inbraken in de IJmond schuldig maakte, stond in het begin van de zitting van donderdag voor de Haarlemse rechtbank terecht; de twee de was ook betrokken bij een roofovei-val op een landbouwer te Putten en zal zich elders te verantwoorden hebben. De der de groep opereerde behalve in Velsen ook in Amsterdam en 't Gooi. De meeste ver dachten zullen voor de Amsterdamse rechtbank moeten verschijnen. Twee van hen worden verdacht van een inbraak in het kantoor van de gemeente-ontvanger te Velsen", aldus merkte de officier van Jus titie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, donderdagmid dag op, toen een zevenentwintigjarige con- fectie-arbeider uit Amsterdam zich te ver antwoorden had, verdacht van de inbraak. De eis luidde een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Een Amsterdammer had aan twee stad genoten (de verdachte en een vijfentwin tigjarige vishandelaar, die zich later voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden zal hebben, omdat het vooronderzoek nog niet geëindigd is) meegedeeld, dat in het kantoor van de gemeente-ontvanger te Velsen een geldkist stond bevattende vijf tig duizend gulden. Het zou niet veel moeite kosten de kist mee te nemen. Met zijn drieën trokken zij op 3 november per auto naar Velsen. De. tipgever bleef in de wagen en de anderen verschaften zich via de achterzijde van het gebouw toegang tot het kantoor. Bij hun onderzoek moesten de bezoekers ervaren, dat de geldkist leeg was. Een po ging om de zware kluis open te maken, leverde geen succes op, want met een bei tel konden zij weinig uitrichten. Onver- richterzake heeft het tweetal het kantoor verlaten. De officier van Justitie deelde mee, dat de bende, waarbij de verdachte betrokken is, in Amsterdam auto's stal, voorzien van Amerikaanse borden. Mogelijk had de politie weinig aandacht voor de inzitten den, omdat zij dacht met Amerikanen te doen te :bben. Het plan heeft bestaan een kassier van de Vishal te IJmuiden te be roven bij het verlaten van het kantoor, als hij met een tas met geld huiswaarts zou gaan. Er waren echter te veel mensen in de buurt om het plan uit te voeren, al dus de officier. De verdediger, mr. K. Heimig, noemde de vex-dachte een onbelangrijk lid van de bende en vroeg clementie. De uitspraak is bepaald op donderdag 9 mei. waarin mooie groenen domineren, hier minder vertegenwoordigd zijn. Er is wel het groen van enige landschappen, maar deze hadden toch meestal niet die intense belangstelling, die hij volgens Voskuil heeft voor zijn naaste omgeving. Boots tekeningen en aquarellen zijn naar mijn smaak meestal wat stugger van aard dan zijn schilderijen in olieverf. Bij de tekening zit bij hem sterk de zin tot studie voor en ik geloof dat de waterverf moeilijker schoon te houden is dan de olie. verf. Dat hij echter ook op het gebied van de aquarel van wanten wist, kan blijken uit het werk van leerlingen. Van Boots be wonderaars werd enig werk aan deze ten toonstelling toegevoegd en ik vermeld hiervan het geestige beeldje van „Boot in debat" van Timmer en het mij ontroerende portret door Johan Polet. Bob Buys De tweeëndertig jarige uit Nederland af komstige gitarist en leider van een kwar tet Peter van Houten, die onder de naam Van Wood de laatste tijd in Italië maar ook daar buiten triomfen viert, en aan wie kortgeleden de Italiaanse onderscheiding Het Gouden Masker is toegekend, is met zijn medewerkers in ons land gearriveerd. Van Wood zal optreden zowel in het show- boatprogramma van de VARA als voor ra dio en televisie van de AVRO. De komst van Wood in ons land houdt voornamelijk verband met het maken van opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm „Kleren maken de man", waarvoor Van Wood enige liedjes heeft gecomponeerd, die hij met zijn kwartet voor de camera zal uitvoeren. Voorts zal Van Wood, die tot ongeveer half mei hier zal blijven, enige v/eken optreden in een Rotterdams restaurant. Teneinde het toeristenverkeer zoveel mogelijk te bevorderen heeft de regering bij wijze van proef toegestaan dat Fran sen, die omstreeks de Paasdagen naar Ne derland kwamen, aan de grens konden volstaan met een officieel Frans identi teitsbewijs. De opgedane ervaringen geven aanlei ding deze proef voort te zetten. Daarom zullen voor de duur van het bloembollen seizoen Fransen in Nederland kunnen worden toegelaten voor een kort bezoek op vertoon van een geldig te hunnen name door de Franse overheid afgegeven carte d'identité nationale. Eenzelfde regeling zal gelden voor Duitsers, die in het bezit zijn van een „Personalausweis" afgegeven door de be voegde autoriteiten van de Westduitse Bondsrepubliek. Hugh Gaitskell, de leider van de Britse Labourpartij heeft in Rome de politiek de politiek gelaten en zich in de necro polis van Cerveteri in een overall ge stoken om zijn geluk te beproeven in de archeologie. Uit een Etruskisch graf dolf hij een gave vaas op. Op de foto ziet men hem assisteren bij het verwij deren van de aarde uit zijn vondst. Gaitskell vertoeft in Rome voor be sprekingen met de leiders van de ver deelde Italiaanse socialistische partij. Hij is gisteren door Paus Pius XII in audiëntie ontvangen. Mevrouw Gaits kell vergezelde haar echtgenoot niet, omdat zij - overigens ten onrechte - meende dat het dragen van een lange japon voorgeschreven was en die had zij niet in haar bagage. Het viel donderdag op de velden waar de schoolwedstrijden werden gehouden niet mee. De jongens hadden het nogal met de sterke wind te kwaad. Maar het bleef gelukkig droog, on danks de dreiging des morgens. Er werd slechts in twee afdelingen gespeeld. De uitslag van de wedstrijd BronsteeschoolA. H. Gerhardschool, die dinsdag werd gespeeld, was niet 04, doen 4—0, zodat de Bronsteeschool donderdag verder kon spelen. Voor de halve finales plaatsten zich de Th. M. Ketelaarschool, de Pr. Irer.eschool, de LTS en de Bronsteeschool (de laatste na straf schoppen. De hoofdschotel van het programma was voor afd E en daar zijn nu in de verliezersafdeling en de winnaarsafdeling nog acht elftallen over gebleven. In de verliezersronde zal men op de Mr. Bruchschool moeten letten, terwijl in de winnaarsafdeling de St. Aloysiusschool en de Kon. Wilhelminaschool het ook dit jaar weer goed doen. Ook de P. H. v. d. Leyschool komt goed voor de dag, zo ook de Dr. Huëtschool. De uitslagen waren: Afd. B: Th. M. Ketelaarschool 1St. Jeroen- school 1 2—0; Pr. Ireneschool 1—Kon. Wilhelmi naschool 1 2—1; LTS 1Triniteitslyceum 2 4—1; De voltallige militaire selectieploeg 14 man sterk zal op zaterdag 11 mei in de semi-klassieke Ronde van de Haarlemmer meer, welke door het Halfwegse ,.De Ba taaf" wordt gehouden, aan de start ver schijnen. In deze selectieploeg zijn tal van bekende wielrenners, onder wie Van der Putten (winnaar i-onde Noordholland), Ver hoef (wegkampioen '55), Captein (tweevou dig baankampioen '55), Wuurman, Scholten, De Haan, Teunisse etc.. ondergebracht. Ploegleider is Gerrit Schulte. Hij is belast met de samenstelling van de militaire ploeg voor de van 24 tot. 29 mei te houden Tour door Nederland van „Olympia". Het organisatie-comité van de negende internationale Tulpenrally, die van 6 tot 12 mei zal worden gehouden, heeft voor deze sterrit 220 inschrijvingen ontvangen. Er zullen 101 Nederlandse equipes starten, 80 Engelse, 12 Duitse, 7 Zweedse, 6 Deense, 4 Franse, 3 Noorse, 3 Tsjechische, 1 Belgische, 1 Ierse, 1 Griekse en 1 Zwitserse. In de wedstrijdklasse rijden 210 teams, in de rallyklasse 10, te weten 7 Nederlandse en 3 Engelse. Niet minder dan 183 deelnemers beginnen hun 2700 km lange tocht in Noord- wijk aan Zee, 14 in Brussel, 13 in Hamburg en 10 in München. Hoewel de inschrijving reeds officieel gesloten is, bestaat de moge lijkheid dat zich nog enkele rally-rijders aan zullen melden. KI. de Vriesschool 1—Bronsteeschool 1—1 (Bron steeschool wint). Afd. E: Verliezersafdeling: St. Antoniusschool (A'hout)—St. Bavoschool (W'gracht) 2—1; St. Aloysiusschool (H'stedel—St. Willebrordusschool 30; Beatrixschool—Rijksleerschool 25; Lin- naeusschool—Teylerschool 2—2 (Teylerschool wint); Tetterodeschool—Kon. Emmaschool 2 0—3; Inst. Oranje-NassauFloraschool 23; Crayenesterschool—Mr. Bruchschool 25; Chr. DreefschoolMr. J. H. Thielschool 21. Winnaarsafdeling: St. Aloysiusschool (Over- veen)St. Canisiusschool 5—2; Jacobaschool St. Bavoschool (Eemstr.) 20; Chr. Huygens- school 1 Charl. de Bourbonschool 2—2 (Chr. Huygensschool wint); Dreefschool (H'stede)— P. H. v. d. Leyschool 06; Bos- en Hovenschool Kon. Wilhelminaschool 06; Pr. Margrietschool Weth. Westerveldschool 24; Prinsenschool W. de Zwijgerschool 12; Julianaschool (O'veen) Dr. Huëtschool 1—2. Voor zaterdag luidt het programma: Afd. E: Verliezersafdeling: St .Antoniusschool (A'hout)St. Aloysiusschool (H'stede), 9.15 uur; Rijksleerschool—Teylerschool, 9.15 uur; Kon. Emmaschool 2—Floraschool, 10.30 uur; Mr. Bruchschool—Chr. Dreefschool, 10.30 uur. Deze wedstrijden zijn in de v. Oosten de Bruyn straat. Winnaarsafdeling: St. Aloysiusschool (O'veen) —Jacobaschool, 9.15 uur, Schalkwijkerweg; Chr. Huygensschool 1—P. H. v. d. Leyschool, 9.15 uur, Schalkwijkerweg; Kon. Wilhelminasch. (O'veen) Weth. Westerveldschool, 10.30 uur; W. de Zwij gerschoolDr. Huëtschool, 10.30 uur. Tsjechische vrouwen mogen niet voetbal len. Het bestuur van de Tsjechoslowaakse Voetbalbond heeft donderdag namelijk een algemeen verbod uitgevaardigd, omdat het deze sport niet gezond acht voor vrouwen. Twee damesteams wilden op Tweede Paasdag in Bratislava een wedstrijd stoelen Deze ging niet door, aangezien de bond weigerde toestemming te geven. Daarop volgde spoedig het algemene verbod. Dit wordt ingetrokken, wanneer de spelregels worden aangepast aan de beoefening voor dames. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13