Uitgaan in Haarlem De avonturen van Wang en Li ifll KWAÏTA Tegen magazijnchef uit Zaandam een maand hechtenis geëist PLASTIC REGENJASSEN Oplichter kreeg bijna een halve ton voor „Ambon-bevrijdingsactie" NECCKi 1e verkoopster Agenda voor Haarlem t is weer Dochter van oud-gouverneur van West-Java was zijn voornaamste slachtoffer Kort en bondig VERLAAGT DE RENTE KUIPERS NAAIMACHINES ONS VERVOLGVERHAAL DOOR MARK. CROSS IRONEX BLOUSE POPLIN Turks schip kreeg machinestoring Sleepboot gezonken: vier doden Voedselvergiftiging te Krommenie Katwijks motorschip bij Terncuzen gezonken Openbare vergadering van Produktschap voor vis en visprodukten v WD VRAGEN VRIJDAG 26 APRIL 1957 TONEEL EN DANS Het Rotterdams Toneel geeft een voorstel ling van „De wals van de toreadors" van Jean Anouilh onder regie van Pim Dik kers. Medewerkenden zijn onder anderen Caro van Eyck, Li-a Dorana, Bob de Lan ge, Jan Teulinigs en Hans Croiset. MUZIEK Het Nieuw Operette Gezelschap geeft een uitvoering van „Grafin Maritza" van Em merich Kalman. gelegenheid van de viering van de ver jaardag van Koningin Juliana wordt een zangdienst gehouden, waaraan medewer king wordt verleend door het jeugdkoor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda. Piet van Egmond begeleidt aan het orgel. Donderdag 2 mei, Concertgebouw, 20 uur: Het Haarlems Christelijk Mannenkoor geeft onder leiding **an Bernard Verboom en met medewerking van de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van Rocus van Yperen een uitvoering. Het program ma vermeldt werken van Mendelssohn, Beethoven, Verdi, Zweers en Jos. de Klerk. Vrijdag 3 mei, Concertgebouw. 20 uur: On der auspiciën van de Bond van Oud-Ille- gale Werkers in Haarlem en de Vereni ging van Ex-Politieke Gevangenen wordt een concert gegéven waaraan medewer king wordt verleend door de sopraan Heieen Verkley en dc bariton Herman Schey, het Doopsgezind Zangkoor en het Schotens Christelijk Gemengd Koor en het Noordihollands Philharmonisch Orkest onder leiding van de dirigenten Hans de Jong en Geert de Boer. Het programma vermeldt het Requiem van Cherubini en „Ein deutsches Requiem" van Brahms. Orgelbespelingen: Dagelijks tot 15 mei be speelt een van de stadsorganisten van 11.30 tot 11.50 het orgel van de Grote Kerk. Elke donderdagmiddag van 15 tot 16 uur en elke dinsdagavond van 20 tot 21 uur (uitgezonderd Koninginnedag) gratis or gelconcert. Donderdag 2 mei speelt Piet Kee-onder meer werk van Scheidt, Mo zart :en Bach. DIVERSEN De toneel- en cabaretgroep van de Neder landse Reisvereniging in Haarlem geeft een opvoering van het blijspel „Muggen om de kaars" van H. de Wilde. De Koninklijke Letterlievende Vereniging „J. J. Cremer" geeft onder auspiciën van het Centrum Comité Koninginnedag een opvoering van „De familie Stastok" naar de „Camera Obscura" van Hildebrand. onder regie en in de bewerking van Henk Bakker. Centrale Jo-hez Vereniging speelt „Blijf zitten waar je zit". Cinema Palace: Zondagochtend 10.30 uur en donderdag 09.15 uur vertoning van „Cor tina d'Ampezzo over de zevende Olym pische Winterspelen. Balavond voor oud-leerlingen van de Prinses Wilhelmina- en de Prinses Irene- school. Medewerking wordt verleend door „The Harlem All Stars". TENTOONSTELLINGEN nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp februari 1953. Geopend dagelijks van 912.30 en van 13.3017 uur. NIET STRIJKEN IN 20 MODIEUZE TINTEN 90 cm breed 3.95 p. m. dag (behalve maandag) van 1117 uur en de eerste zondag van iedere maand van 1317 uur. Het Turkse s.s. „Kirsehir" (2413 ton), dat donderdagavond om acht uur uit Hoek van Holland was uitgevaren, heeft even bui tengaats machinestoring gekregen. Het schip is door de sleepboten „Rode Zee" en „Argus" op sleeptouw genomen naar Rotterdam, waar het gerepareerd zal worden. De „Rode Zee" lag in IJmuiden om uit te varen met een sleep. Een sleepboot, die een vrachtschip van 10.000 ton de haven van Montreal uit sleepte, is door het breken van de tros gekapseisd en gezonken. Vier opvarenden, onder wie de vrouwelijke kok, kwamen om het leven. De drie anderen konden zich zwemmend redden. Het ongeluk gebeurde in de onlangs ge opende St. Lawrence Riverhaven. 100 gram Uit de behandeling van de zaak bleek, dat verdachte meer dan veertig jaar in het magazijn van de grossier werkzaam is. In de maand maart van het vorig jaar werden drie zakken bezorgd en aange nomen werd, dat zij alle aardappelmeel bevatte. Later bleek, dat er in twee aard appelmeel had gezeten en dat de derde barium-carbonaat bevatte, een meelach tige stof of witte poeder, dat bij innemen dodelijk kan zijn. Barium wordt gebruikt in de keramische industrie en ook bij ont harding van ketelwater. Een zesentwintig jarige magazijnbediende heeft de zak met barium geopend en een gedeelte er uit ge haald om te voegen in een zak, die met tien kilogram aardappelmeel gevuld moest worden. De verdachte deelde mee, dat de ma gazijnbediende hem er op attent had ge maakt, dat het goedje uit de zak er anders uitzag dan aardappelmeel. Het leek wel krijt en daarom gaf hij de jongeman op dracht het mengsel van tien kilogram in een doos te doen en eventueel later bij ge deelten te doen in zakken als hij bij af wegen van hoeveelheden aardappelmeel wat nodig had. Een slager uit Krommenie, die als ge tuige gehoord werd, verklaarde, dat hij regelmatig van de Zaandamse grossier aardappelmeel koopt. Aangenomen moet worden, dat hij eind juli een hoeveelheid heeft ontvangen, waarin barium vermengd was. Vele klanten, die metworst gekocht en gegeten hebben, zijn ziek geworden. Op verzoek van de verdediger, mr. J. A. M. Thijssen, werd een verklaring voorge lezen, waaruit bleek, dat dokter J. P. L. Hulst uit Leiden, die sectie had verricht, tot de conclusie was gekomen, dat de doodsoorzaak van de heer G. Pruim niet vastgesteld kon worden. De officier van Justitie deelde mee, dat een uitgebreid onderzoek is ingesteld, eerst door scheikundigen, daarna door de politie en tenslotte door de rechter-com- missaris. De voedselvergiftiging heeft veel opschudding gewekt in de Zaanstreek en gelukkig is aan het licht gekomen op welke wijze zij ontstaan is. Er hebben zich verlammingsverschijnselen voorgedaan. De officier van Justitie merkte op, dat er geen voorschriften bestaan over het ver voer van vergif, hetgeen te betreuren is. De zakken met aardappelmeel, die in maart bij de grossier bezorgd zijn, geleken op die, waarin het barium gezeten heeft. De jeugdige magazijnbediende, die nog maar kort in functie was, kan geen verwijt worden gemaakt, dat hij het verschil niet zag. Volgens de officier is de verdachte hoogst roekeloos en onnadenkend opge treden. Daarom achtte hij hem strafbaar. Mr. Thijssen daarentegen betoogde, dat verdachte niet voorzien kon hebben wat er later gebeurd is. Aan hem kan dan ook geen schuld verweten worden. Verdachte dacht dat men met krijt te maken had en vreesde dus niet, dat er schadelijke stoffen aangevoerd waren. Ook is het vreemd, dat niet terstond een nauwkeurig onderzoek is ingesteld, toen een firma, die vijftig zakken barium-carbonaat besteld had, er negenenveertig had ontvangen. Bovendien waren de drie zakken aan de buitenkant hetzelfde. Verdachte heeft een vergissing gemaakt met ernstige gevolgen, maar dat kan hem niet of nauwelijks worden 'aan gerekend, aldus pleiter. Daarom vroeg hij de rechtbank de verdachte vrij te spreken. Op donderdag 9 mei volgt de uitspraak. Onder het motto, dat hij een grootscheep se ondergrondse actie organiseerde ter be vrijding van Ambon en Ceram, heeft de 37-jarige ex-journalist T. S. uit Noordwijk aan Zee, oud-voorlichtingsofficier van de Dienst Legercontacten te Djakarta, deel nemer aan. de twee politiële acties en een der oprichters van het Veteranerllegioen Nederland, gedurende de jaren 19501956 ongeveer een halve ton weten los te pra ten van mensen uit zogenaamde oud-In- dische kringen. Zijn voornaamste slacht offer was de 51-jarige dochter van een oud-gouverneur van West-Java, mej. H. H. uit Den Haag, die ruim 46.000 aan S. ter beschikking heeft gesteld voor het organiseren van een actie ter bevrijding van Ambon. S. had zich thans voor de Haagse recht bank te verantwoorden wegens oplichting en verduistering. Hij gaf toe, dat hij mej. H. jarenlang louter leugens op de mouw had gespeld. Aan de ondergrondse actie ter bevrijding van Ambon zouden, naar hij beweerde, Nederlandse veteranen deelne men. Deels op kosten van mej. H. zouden deze vrijwilligers naar Australië worden vervoerd, waar zij door uit de Nederlandse emigrantenkolonie geworven medewerkers zouden worden bewapend en uitgerust. Ook hiervoor moest mej. H. geld fourneren. Van Australië uit zouden de vrijwilligers met torpedoboten naar Ambon en Ceram wor den gebracht. Verder praatte S. nog geld los voor de verzorging van de oude moeder van een dezer vrijwilligers, voor een vlieg reis, die hij moest maken naar Singapore om het verzet op Atjeh te organiseren en voor een reis van een medewerker, die be sprekingen moest voeren met Tsjang Kai Sjek op Formosa en met de Amerikaanse regering te Washington. Al deze fantasti sche verhalen zoog S. uit zijn duim, doch mej. H. betaalde steeds, met tienduizenden tegelijk. Overigens is gebleken, dat S. niet al het geld ten eigen bate heeft aangewend. Een bedrag van 4000 besteedde hij aan de oprichting van het Veteranen Legioen Ne derland, uit welke vereniging hij overigens al vóór zijn arrestatie werd geroyeerd. Voorts heeft hij een paar duizend gulden besteed aan de oprichting van „Pro Patria" terwijl hij 1600 zou hebben gegeven aan ex-kapitein Westerling, die dit overigens ontkent. Tenslotte mocht S. nog een paar duizend gulden gebruiken ter dekking van reis- en verblijfkosten, die hij maakte bij zijn pogingen om te trachten in opdracht van mej. H. de oppositie-partijen in ons land „te bundelen". De verdachte gaf toe ongeveer 37.000 onder valse voorwendse len van mej. H. te hebben „losgepraat". De verdachte bekende voorts zich te heb ben schuldig gemaakt aan verduistering van 300, ten nadele van de stichting „Pro Pa tria", bij welke stichting hij werkzaam is geweest als redacteur van het orgaan „Oud Wapenbroeders", en aan oplichting van een Vlaardingse vatenfabrikant, die hij 1500 had afgezet. In het psychiatrische rapport, dat over de verdachte was uitgebracht, werd hij beschreven als een talentvol, maar ver schrikkelijk ijdel man en als een hypomané psychopaat, die zeer verminderd toere keningsvatbaar geacht moet worden. De officier van Justitie achtte de ge pleegde misdrijven van bijzonder ernstige aard. De verdachte heeft misbruik ge* maakt van het vertrouwen van zijn vele relaties en hij heeft zodoende het vertrou wen van vele Nederlandérs diep geschokt. De verdachte is echter gezien het psy chiatrisch rapport niet ten volle voor zijn daden verantwoordelijk. De officier eiste daarom een gevangenisstraf van één jaar, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. De verdediger, mr. A. C. Veldhuis, ging uitvoerig in op de beweegredenen die mej. H. heeft gehad om de verdachte zo veel geld ter beschikking te stellen. Hij achtte mej. H. grotendeels zelf verantwoordelijk voor het feit, dat zij op een dergelijke wijze haar geld is kwijtgeraakt. De rechtbank zal op 9 mei uitspraak doen. Wilt u de NECCHI niet in eens betalen? Dat kost u maar 4 °/o extra en geen 13 zoals gebruikelijk. Vraagt inlichtingen bij de districtsvertegenwoordiger: HAARLEM De 56-jarige schipper J. van der P. die niet kan zwemmen en zijn 27-jarige knecht C. O., beiden uit Katwijk, raakten te water, doch werden bijtijds door de snel toeva- rende sleepboot ..Passepartout" opgepikt. De kapitein van de „Passepartout" had, toen hij het ongeval zag gebeuren zijn sleep losgegooid. Na op het politiebureau van droge kle ren te zijn voorzien, zijn de drenkelingen in de loop van de avond huiswaarts ge keerd. Zijn argwaan zou plaats maken voor vertrouwen, u dat hij inderdaad met bezoekers van de overkant van de oceaan te maken had. „Heb jij er wel eens aan gedacht," zei Hugh plotse ling, „dat deze vent misschien de geheimzinnige man- op-de-achtergrond is, Jimmy?" „Hé, nu je het zegt.Eigenlijk heb ik die veronder stelling ook al eens gehad. Hij is er wel het type voor, niet?" „Dat is hen zeker. Hij lijkt in de verste verte niet op de gewone misdadiger, zoals bijvoorbeeld onze vriend Heal. Is het je ook niet opgevallen, dat hij deze niet Heal, maar Beale noemde?" „Ja zeker", antwoordde James met een grijnslach. „En waarom zou zijn naam Toogood niet de ware zijn? Als hij inderdaad nooit in de handen van de politie is ge vallen, zou het gevaarlijk kunnen zijn die te veran deren." „Zeer juist. Bovendien heeft hij ongeveer de lengte en de bouw van de man, die zich bij zijn bezoek aan het Witte Huis als Hembury voorselde. Daar was het ver standiger een valse naam op te geven." „Als hij de „Baas" is," ging Trevitter voort, „dan ziet het er naar uit, alsof Heal en „Co" de enigen zijn, die nauwkeurig weten waar het geld verborgen ligt. Aan de andere kant is het toch ook weer onwaarschijnlijk, dat hij al die jaren zou hebben gewacht zonder er een hand naar uit te steken." De ontdekkingsreiziger haalde zijn schouders op. „Daar ben ik nog niet zo zeker van," gaf hij na denkend ten antwoord, „Wat ik van die bendeleiders weet is, dat zij onder geen omstandigheden hun eigen veiligheid in gevaar wensen te brengen. Zij zijn er zeer goed van op de hoogte, dat Scotland Yard alles van hen weet, maar niet in staat is zout op hun staarten te leg gen. En aangezien zij zonder uitzondering rijke lui zijn, die een grote staat voeren, nemen ze niet het minste risico. En waarom zouden ze ook? Laten we eens aan nemen, dat Daphne het bij het rechte eind heeft en dat zij de buit onder de vloer van een van de kamers van dat huis hebben verborgen. Dat zal dan zeker het denk beeld van de „Baas" zijn geweest. Maar het is h'elemaal niet zeker, dat hij precies weet in welke kamer en op welke plaats dat geld werd opgeborgen." terwijl hij er uren en misschien wel dagen naar zou moeten zoeken?" „Zo is het. Bovendien zou hij zijn vrijheid op het spel zetten, terwijl hij, alleen maar door te wachten, de an deren de kastanjes uit het vuur zou laten slepen. Zou den zij dan gepcflet worden, dan zou hij buiten schot blijven!" „Akkoord. Maar laten we nu eens veronderstellen, dat de politie er achter komt, dat Toogood hier op de heuvel kampeert en dat Heal hem bezoekt?" „Wat zou dat? Als een misdadig individu bij jou binnenstapt, behoef je niet noodzakelijk zelf een soort genoot te zijn, niet waar? Het zou mij trouwens hele maal niet verbazen, als die Toogood in zijn omgeving bekend staat als een filantroop, die steeds maar zijn best doet dat geboefte van de brede weg van het verderf te brengen op de smalle weg van ordentelijk bestaan grinnikte Hugh. „Dat zou misschien Daphne verrassen als zij zou ont dekken, dat Toogood iemand is, die al jaren door Scot land Yard in de gaten wordt gehouden," merkte Tre vitter op. In elk geval zou er zo iets niet voor de eerste maal voorkomen. Het is al eerder vertoond. Hier zit inderdaad een goede kans voor ons." Diezelfde avond om acht uur kwam Carlton de kamer van Daphne in Conduit Street binnen om mee te delen, dat Saunders haar wenste te spreken. Toen deze dade lijk daarop werd binnengelaten, trad zij hem met bij zondere belangstelling tegemoet. „Ik hoop, dat je goed nieuws meebrengt, Saunders," zei ze terwijl ze hem een stoel aanbood en een doos sigaretten naar hem toeschoof. „Het zal u zeker interesseren, juffrouw Daphne, dat ik een foto heb meegebracht van de man, die bovenop de heuvel kampeert. Bovendien was Heal juist bij hem op bezoek, toen de beide Amerikanen in hun kampeer wagen kwamen aanrijden." „Prachtig Saunders, ga verder en vertel me precies wat er is gebeurd." „Nu, uw beide „Amerikanen" hadden, juist voordat zij gistermiddag de heuvel op gingen een gesprek met Mas- terson en mij. Zij zeiden toen, dat die heuvelbewoner, als hij iets met de bende te maken had, naar alle waar schijnlijkheid zeer spoedig aan de haal zou gaan, als zij te kennen zouden geven, dat ze wilden blijven. Dan zou den ze direct de vlag op de kampeerwagen hijsen, zo danig, dat wij die vanuit het Witte Huis goed konden waarnemen. Inderdaad ging de vlag vanmiddag omtrent het middaguur omhoog. Ik er dadelijk op af! Ik volgde hem, terwijl hij met zijn wagen op weg was en ik con stateerde, dat hij zijn tent weer neerzette aan de andere kant van het dal. Daar waar hij, naar ik heb vastge steld, het Witte Huis in de gaten kan houden zonder dat iemand hem kan waarnemen. Kijkt u eens, juffrouw Daphne, hier is de foto van het heerschap." Saunders legde zijn miniatuurcamera op tafel en Daphne drukte dadelijk op een van de bellen, waarop Joan Braxley binnenkwam. „Kijk eens, Joan", zei Daphne, „het is wel laat van avond, maar deze foto zou ik graag zo spoedig mogelijk ontwikkeld willen hebben. Maar er een duidelijke ver groting van. Die zal ik dan morgenochtend meenemen naar Scotland Yard." „Je kunt er op rekenen", antwoordde het meisje met de grootste bereidwilligheid, „ik ga dadelijk aan de slag." „Hoe heet die kerel?", vroeg Daphne, nadat Joan het vertrek had verlaten. „James Toogood, juffrouw Daphne." „Geef eens een beschrijving van hem." Nadat Saunders aan dit verzoek voldaan had, schudde Daphne haar hoofd. „Nee", zei ze, „ik ken hem niet. Hij is volkomen nieuw voor me, maar de Yard zal hem wel beter kennen." „Heal bezocht hem op zijn nieuwe standplaats om zes uur, juffrouw Daphne", ging Saunders voort met zijn mededelingen. Zij trok haar oogleden plotseling samen, waardoor haar ogen kleiner schenen. „Dat is interessant", zei ze, „en heb je nog kans ge zien contact op te nemen met mijn „Amerikanen" van avond?" „Ik durfde het niet te riskeren, juffrouw Daphne", antwoordde Saunders. „Zodra ik de vlag omhoog zag gaan, sprong ik op mijn motor en toen ik bij het bos kwam, zag ik Toogoods auto daar staan. Hij was er dus nog niet vandoor. voor de afd. Woningtextiel Haar wacht de interessante taak om in een prettige, enorm gesorteerde afde ling onze klanten te adviseren Gevoel voor vormen en kleuren en goede vakken nis zijn dus noodzakelijk. Uitvoerige sollicitaties, welke vertrouwelijk wor den behandeld zo moge lijk met pasfoto. Persoonlijke sollicitatie na telefonische afspraak K 2510 3641 WONlNGlNRlCMflNC BtVERWIK Zaterdag 27 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Zondag 28 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft een herha ling van „De wals van de toreadors" van Jean Anouilh onder regie van Pim Dik kers. De vertaling is van Adriaan Morriën. Maandag 29 april. Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft de eerste voor stelling in Haarlem van „De zwarte rech ter" van Michael Hut/ton Squire naar de Chinese roman „Ti Kung An" (bewerkt door dr. R. van Gulik). Medewerkenden zijn onder meer Albert van Dalsum, Enny Meunier, Gijsbert Tersteeg. Jan van dei- Linden en Bas ten Batenburg. De ter il lustratie dienende muziek werd gecompo neerd door Jurriaan Andriessen. Maandag 29 april, Ridderzaal, 20 uur: Voor de leden van Volksuniversiteit waarin op genomen de Haarlemse Kunstgemeenschap houdt de actrice Jacqueline Royaards Sandberg een voordracht. Zij heeft een keuze gedaan van fragmenten uit het die renepos Van den Vos Reinaerde en sprookjes van Andersen. Vrijdag 26 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Zaterdag 27 april, Wagenweg 40, om 20 uur: Lustrumviering van de Haarlemse Kring voor Kunstbeoefening, waaraan wordt medegewerkt door Lex Lawant-Barment- loo, voordracht, de bas Otto Couperus en Greet LandStam. piano. Er wordt werk uitgevoerd van Mozart. Schubert, Brahms, Löwe, Wolff, Moussorgski en Stam. Tek sten voor voordracht zijn onder meer ont leend aan werk van Godfried Bomans, Simon Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt. Maandag 29 april, Grote Markt, 20 uur: Ter AMATEURTONEEL Zaterdag 27 april, „De Leeuwerik", 20 uur: Zaterdag 27 april, Mendel College, 20 uur: Leden van de Haarlemse katholieke stu dentenvereniging „Sanctus Bavo" geven onder regie van Franc. J. Stranger een opvoering van het blijspel „Paris" van Jan Naaijkens. Dinsdag 30 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Woensdag 1 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De letterlievende Vereniging „J. J. Cre mer" herhaalt een opvoering onder aus piciën van het Centrum Comité Koning innedag van „De familie Stastok" door en onder regie van Henk Bakker. Donderdag 2 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging van de politieperso- neelsverengiing „Contact" geeft een op voering van „De ebbenhouten olifant". Donderdag 2 mei, Minervatheater, 20.15 uur: Ten bate van het erefonds voor oud-ver pleegsters geeft de toneelgroep van het St.. Elisabeths Gasthuis een opvoering van „De weg naar het geluk" van A. A. Mi Ine. Vrijdag 3 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De FILMVOORSTELLINGEN Concertgebouw: Onder auspiciën van de Eerste Nederlandse Luchtprojectie Onder neming wordt vrijdag, zaterdag, zondag en maandag om 13.45 en 16.15 voorstellin gen gegeven van de film „Assepoester" voor de schooljeugd. Rembrand ttheater: Zondagochtend 11 uur vertoning van „Dieren strijden om hun bestaan". Studiotheater: Zondagochtend 11 uur ver toning van „Hans Christian Ander sen" met Danny Kaye en „Zizi'4 Jeanmaire. Lidotheater: Zondagochtend 11 uur ver toning van „Wenn der weisse Flieder wiedër blüht" met Romy Schneider en Willy Fritsch. ANDERE BIJEENKOMSTEN Vrijdag 26 april, Brinkmann, 19.30 uur: On der auspiciën van de Centrale Commissie Kindervakantiezorg Haarlem wordt op de vijfde bijeenkomst in een cursus voor leiders gesproken over „Spel en sport in het kamp". Zaterdag 27 april, Brinkmann, 20.15 uur: ADVERTENT1E Dinsdag 30 april, Concertgebouw, 20 uur: De Gereformeerde Kerk Haarlem-noord orga niseert een bonte avond waaraan onder meer wordt medegewerkt door Teke Bijlsma, orgel. „Het Oosterkwartier": In het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Ooster- kwartier". Bernard Zweersstraat hoek Zomervaart, wordt een tentoonstelling gehouden van winterclubwerk, zaterdag van 20 tot 22 en zondag van 14 tot 2-1 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoommachi- Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend don derdags van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur en zondags van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Van 13 april tot 20 mei tevens geopend van 20.30 tot 22.30 uur. Het interieur is met kaarsen verlicht en men kan oude muziek beluisteren. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michelangelo, Claude Lorrain. Geopend op iedere werk- ADVERTENTIE) GEN. CRONJéSTRAAT 39 Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 1017 uur, des zon dags van 1316 uur. Galerie Espace: Tot en met 4 mei kam men gouaches en tekeningen van Karei Appel bekijken. De expositieruimte aan 't Klein Heiligland 36 is dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. Vishal: Onder auspiciën van de stichting Haarlems Bloei worden in de Vishal tot 5 mei foto's geëxposeerd van Cor van Weele. De expositie is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 17 uur, op woensdag en zaterdagavonden ook van 19 tot 22 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Huis Van Looy: Van 19 aprL tot 13 mei wordt een tentoonstelling gehouden van werken van de Haarlemse schilder H. F. Boot. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur; zondags van 14 tot 17 uur. Jongensnwat 'n prachtige vlieger was dat! Wang's vader had 'm gemaakt van goud papier, en er was ook van rood papier een grote draak op geplakt. Dat stond prachtig: „Als jij 'm nou ophoudt en achteruit loopt, dan zal ik de klos houden", zei Wang. Ze stonden op een open veld, waar ze de ruimte hadden. Li hield de vlieger vast en liep een eind het veld op, terwijl Wang het touw liet afrollen. „Zo is het ver genoeg, LU", riep Wang. 11-12 ADVERTENTIE voor DAMES en HEREN Gen. Cronjéstr. 40-44, Haarlem. Tel. 15438 Een hechtenisstraf van een maand eiste donderdagmiddag de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, tegen een negencnvijftigjarige magazijnchef van een grossierderij le Zaandam, wie ten laste was gelegd het hoogst roekeloos en onnadenkend optreden, tengevolge waarvan de gezondheidstoe stand van een aantal bewoners van Krom menie in ernstig gevaar is gekomen. Het betrof hier het geval van voedselvcrgiiti- ging in Krommenie aan het einde van de maand juli. De achtenzeventigjarige heer G. Pruim is na het eten van worst over leden, de heer A. J. van der Wiel is in ernstige toestand in een ziekenhuis opge nomen en ruim zestig personen zyn ziek geweest. Duurder. Met ingang van 3 mei zal het tarief voor telefoongesprekken met In donesië belangrijk worden verhoogd. Het tot nu toe geldende tarief was gebaseerd op een overeenkomst tussen Nederland en het voormalige Nederlands-Indië. Prinses Irene te Madurodam. Prinses Irene heeft donderdagmiddag een bezoek ge bracht aan „Madurodam". Voorlichting. Het hoofd van de Lucht machtvoorlichtingsdienst, de heer W. van Veenendaal. heeft met ingang van 1 septem ber ontslag gevraagd uit deze functie, daar hij een opdracht heeft aanvaard voor het maken van een wereldreis. De heer K. Ak kerman zal hem opvolgen. De heer Akker man is werkzaam bij de KLM. Hij heeft tot voor enkele jaren reeds geruime tijd bij dé Luchtmachtvoorlichtingsdienst gewerkt en was voordien onder meer journalist in Haarlem. Ruilverkaveling. Rond achttien mil joen gulden zal worden geïnvesteerd voor een omvangrijke ruilverkaveling in Noord- west-Overijsel, nu de eigenaren van de des betreffende gronden (totaal bijna 4800 hectare) zich in grote meerderheid voor deze ruilverkaveling hebben uitgesproken. Van de totaal 2023 stemmen werden slechts 423 tegen de ruilverkaveling uitgebracht. ADVERTENTIE Deze sprookjesmachine kunt u deze week nog in huis hebben. KLEINE HOUTSTRAAT 112 TELEFOON 11142 Tijdens een plotseling optredende storm is donderdagmiddag: het 101 ton metende motorschip „Marie" uit Katwijk aan Zee. dat geladen met schelpen onderweg was naar Roesselaere in België, door over slaande golven volgelopen en gezonken in de nabijheid van de haven van Terneuzen. Op de agenda voor de eerste openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, die op donder dag 2 mei, des middags te 14.00 uur in de grote zaal van het hoofdproduktschap voor akkerbouwprodukten aan het Stadhouders plantsoen 12-18 te Den Haag gehouden wordt, staat onder meer een bespreking van de minimumaanvoerpryzen voor ge zouten haring voor het seizoen 1957-1958, waarvoor de redersvereniging voor de Nederlandse haringvissery voorstellen heeft ingediend. ADVERTENTIE DE BUIT BINNEN „H'm, ik zie wat je bedoelt. Jij denkt dus, dat zij (Wordt vervolgd). VRIJDAG 26 APRIL Studio: „The wild one", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Lido: „Rock pretty baby", 18 jaar. 7 en 9.15 u. Frans Hals: „De schat der Vuuraanbidders", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Abbott en Cos- tello dansen de rock 'n rol1" alle leeftijden. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Martin en Lewis in het Wilde Westen", 14 jaar 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Oorlog en vrede", 14 jaar. 7.30 uur. Roxy: „De slavin van het oerwoud", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Sergeant York". 14 jaar, 8.15 uur. Concertgebouw: Jeugdfilm voorstelling „Assepoester", 16.15 u. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaarsverlichting en oude muziek, 8.3010.30 uur. ZATERDAG 27 APRIL Studio: „The wild one", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Abbott en Costello maken schoon schip", alle leeftijden, 2 en 4.15 uur. „Rock pretty baby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De schat der Vuuraanbidders", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Abbott en Costello dansen de rock 'n roll", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Martin en Lewis in het Wilde Westen", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Oorlog en vrede", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Roxy: „De sla vin van het oerwoud", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „In die goede oude tijd", alle leeftijden, 2.30 uur. Stadsschouwburg: Het Rotterdams Toneel met „De wals van de Toreadors", 8 uur. Concertgebouw: Jeugd filmvoorstelling „Assepoester", 1.45 uur (zo nodig ook 4 uur). Grote Kerk: Klaas Bolt bespeelt het orgel, 11.30 uur. Frans Hals museum: Avondopenstelling met kaarsver lichting en oude muziek, 8.30—10.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7