Onderscheidingen voor inwoners van Haarlem en omgeving Draaiorgel Jupiter Heemsteeds Rij centrum „Te Paard" wordt 1 mei opgeheven 'grieven aan de redactie Koninginnedag Rest. Brinkman Amsterdamse Beurs MAANDAG 29 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Gouden jubileum M. W. Voeten Verrassende uitslagen in schoolvoetbal Burgerlijke Stand van Haarlem A.R.-partij acht zich niet gebonden aan dit kabinet Keukenhof boekt 35.000 bezoekers Viering Koninginnedag in Heemstede en Bloemendaal HaarlemEmma om 4 uur Ruurd Sannes treedt met poppenspel in België op Wij laten de namen volgen van inwoners van Haarlem en omgeving, die ter gelegen heid van de verjaardag van Koningin Ju liana een onderscheiding hebben ontvan gen. (De namen zijn geplaatst in de volg orde, waarin zij in de Buitengewone Staats courant zijn opgenomen): Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Th. S. J. Hooij te Haarlem, lid van de Eerste Kamer; mevrouw A. Fortanier- De Wit en dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, leden van de Tweede Kamer. Mevrouw J. van Nispen-Van Weely, ridder Oranje-Nassau Officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken te Velsen, secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap; dr. J. A. Monod de Froideville te Haarlem, belastingconsu lent; J. H. de Ruiter te Haarlem, hoofd inspecteur van 's rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en succes sie; J. C. Vahl, hoofdontvanger-titulair van 's rijks belastingen, hoofd van controle der grondbelasting te Haarlem; mr. B. Bouman te Bloemendaal, secretaris van de Neder landse Aannemers- en Patroonsbond; L. J. H. Kersten te Heemstede, directeur van het póstdistrict Haarlem; J. H. Th. Eerman te Haarlem, inspecteur voor de scheep vaart; mr. J. C. de Bruyn Ouboter te Bloe mendaal, hoofdadministrateur bij de Pro vinciale Waterstaat van Noordholland; jhr. Th. S. Hooij, ridder Nederlandse Leeuw. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, voorzitter van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencultuur; R. M. J. A. Schlatmann te Haarlem, voor zitter van de Vereniging „Het Wit-Gele- Kruis"; H. During te Bloemendaal. direc teur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam; mr. L. I. de Winter te Aerdenhout, lid van de Staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht; J. H. Middeldorp, president directeur van de Handelmaatschappij N.V. Hagemeyer Co en van de Nieuw-Guinea Import- en Export Maatschappij N.V. te Heemstede. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: H. J. Krauweel te Bennebroek, directeur van het Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau te Amsterdam; J. P. Weyburg, com missaris van gemeentepolitie te Velsen; Th. M. Luijpen te Beverwijk, hoofd van de r.-k. ADVERTENTIE CCCCCOCCOiCCCCCCCCCOGCCCCCCCCOOCCCOCCCOOIOC-SCOCOSC'^C 30 april 1957 v.a. 10 uur v.m. ons bekende ff ff Ch. Boeree leerschool aldaar; mevrouw J. van Nispen- Van Wely te Heemstede, presidente van het Nederlandse Padvindstersgilde; E. J. Verschueren, directeur van Multifilm te Haarlem, wonend te Hilversum; J. Brouwer te Haarlem, oud-technisch-inspecteur tweede klasse bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; G. H. L. van Scherpenzeel te Driehuis, inspecteur bij Radio-Holland N.V.; W. F. Goldschmeding te Aerdenhout, lid van de firma gebroeders Barends te Amsterdam; F. M. L. Ie Cavelier te Haar lem, directeur van de N.V. Nederlandse Confectiefabriek „Necofa'' te Amsterdam en voorzitter van het Sociaal Werkgevers Verbond voor de Confectie-industrie. Gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: M. C. Weijmer te Haarlemmermeer, adjudant der rijkspolitie te Schiphol; K. J. Ch. Broekhuizen te Haarlem, hoofdopzichter bij het P.E.N.; J. van Vliet, administrateur, waarnemend di recteur van het gas- en waterbedrijf te Hillegom; A. Noorloos te Haarlem, chef van de afdeling advertentie-exploitatie bij de N.V. Uitgevers- en Drukkersbedrijf; J. Jas pers te Haarlem, hoofdassistent van 's rijks belastingen; B. A. Horstman te Haarlem, werkmeester bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; A. Wouters te Haarlem, hoofd employé eerste klasse der P.T.T.; W. Prins fgÉÉifii te Haarlem, oudste chef hofmeester bij de K.N. S.M.; J. Dingemanse te Haarlem,oud-technisch ambtenaar eerste klas se van de Rijkswater staat; J. van den Bos te IJmuiden, technisch ambtenaar eerste klas Van de Rijkswaterstaat; Ch. Boeree te Over- veen, chef de bureau tevens procuratiehou der bij de N.V. Zeep fabriek „Het Klaver blad" te Haarlem. Zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: H. Oderkerk te Santpoort, boekhouder op een notariskan toor; D. Kruiten te Velsen, boekhouder bij het bedrijf van Openbare Werken; W. A. de Vries te Velsen, opzichter eerste klasse btj de gemeentelijke bedrijven voor gas en water; M. F. Lammertsma te Haarlem, ad junct-commies bij de Nederlandse Spoor wegen; mejuffrouw H. Freese te Driehuis, hoofdemployé der P.T.T.; D. de Koning té IJmuidén, oud-motordrijver van een red dingboot; B. Th. van Seggelen te Haarlem, chef-verkoper bij W. Voet en Zonen. Bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: J. J. van Uum, gemeentebode te Beverwijk; J. F. G. Pen- narts te Haarlem, wagenmaker bij de Ne derlandse Spoorwegen; H. J. Rietveld te Haarlem, grofbankwerker bij de Neder landse Spoorwegen: C. Verschie te Aerden hout, oud-besteller eerste klasse der P.T.T.: J. J. van der Stel Czn, te IJmuiden, onder havenmeester A van de Rijkswaterstaat; S. H. Hartmans te Velsen, chef-gezagvoerder van de Rijkswaterstaat; P. van Sunten- maartensdijk te Velsen, gezagvoerder B van de Rijkswaterstaat; J. van der Aar te Haarlemmei'liede, oud-machinist van de Rottepolder; mejuffrouw M. Hof, verkoop ster bij de firma A, Botman te IJmuiden: L. Smit te Haarlemmermeer, landarbeider bij de familie Groenenberg; M. A. Valent te Halfweg, landarbeider bij de familie Biesheuvel-Kranenburg; mejuffrouw H. de Wit te Haarlem, naaister bij „Meer en Bos" te Heemstede; J. Zonneveld te Be verwijk, timmerman bij de firma P. Lan- gendijk bouwbedrijf. De heer M. W. Voeten, directeur van het kantoor Haarlem van Van Gend en Loos, die woensdag 1 mei zijn gouden jubileum in dienst van dit bedrijf hoopt te vieren, zal in de morgenuren namens directie en het personeel gehuldigd worden in „Die Raeckse". Voor particulieren zal op woens dagmiddag 1 mei om vier uur gelegenheid bestaan de heer Voeten geluk te wensen in restaurant Brinkmann. Commissaris J. P. Weyburg le Velsen, ridder Oranje-Nassau De schoolvoetbalwedstrijden hebben zaterdag verrassende uitslagen opgeleverd. Wie zou hebben verwacht dat in afdeling E uitslagen zouden voorkomen als de 12-1 nederlaag van de Floraschool en de 1-10 van de Chr. Huigensschool. Dat wijst wel op een groot krachtsverschil. Men ver wacht zulke monsterscores nu niet meer. In de winnaarsafdeling kwam een einde aan de successen van de Jacobaschool. De St. Aloysiusschool uit Overveen maakte een einde aan de illusies op een kam pioenschap. In de verliezersafdeling be slisten strafschoppen over het lot van de Chr. Dreefschool en Mr. Bruchschool. De laatste won het pleit. Voor woensdag staan nu de halve eind strijden op het programma. Terrein Schalkwij kerweg. Afcl. Verliezersafdeling: St. Aloysius school (Heemstede)-Rijksleerschool 2 uur. Koningin Emmaschool 2-Mr. Bruchschool 2 uur. Winnaarsafdeling: St. Aloysiusschool (Overveen)-P. H. v. d. Leyschool 3.15 uur. Koningin Wilhélminaschool (Overvéén)- Willém de Zwijgerschool 3.15 uur. De uitslagen van zaterdag warén: Afd. E Verliezersafdeling: St. Antonius- school (Aerdenhout)-St. Aloysiusschool (Heemstede) 0-5. Rijksleerschool-Teyler- school 7-2. Koningin Emmaschool 2-Flora- school 12-1. Mr. Bruchschool-Chr. Dreef school 0-0. Mr. Bruchschool wint. Winnaarsafdeling: St. Aloysiusschool (Overveen)-Jacobaschool 3-0. Chr. Huy- gensschool 1-P. H. v. d. Leyschool 1-10. Koningin Wilhélminaschool (Overveen)- Wethouder Westerveldschool 9-0. Willem de Zwijgerschool-Dr. Huëtschool 3-2. Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen lot Pannerden, officier van Oranje-Nassau ADVERTENTIE reeds meer dan 50 jaar do bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A'dam Tel. 86211 (7 lijnen) Telei Ook op Bevrijdingsdag ;i Houtplein 16 Haarlem Haarlem, 27 april 1957 BEVALLEN van een zoon, 25 april: S. NeyndorffDe Ceuninck van Capelle: 26 april: L. F. W. van ZantenVan Ameron- gen; M. GaijaardVan Oei: M. M. J. Meijer Borst; J. M. Gaart manKroon; 27 april: N. Bal—Bouwaart; M. J. van Strijen—Van den Broek. BEVALLEN van een dochter, 25 april: A. BosmaDekker; 26 april: P. F. H. Vosse— Van den Berg; W. A. de Vaal—-Van Lohui- zen. OVERLEDEN, 24 april: W. C. Braakhuis, 62 j„ Kamperlaan: 26 april: G. van Oijen— Ten Ham, 83 j., Gasthuisvest. GEHUWD, 27 april: 1-1. van Cuijlenborg en A. C. Bouwens; A. C. Tanig en M. T. van Zanten: W. Zandbergen en H. van der Vlugt; F. D. Gunning en M. J. Fontein. Naar wij vernemen zal hét Heemstéedse rijcentrum „Te Paard" per 1 mei worden opgeheven. De instructeur van het rijcen trum, de heer H. Zoetman. zal dan voor eigen rekening beginnen. Hiertoe heeft hij de paarden van het rijcentrum gekocht; de inventaris, zoals de zadels en de boxen, als mede de „goodwill" heeft de eigenaar van de rijschool, de heer Wallage, hem als dank voor de vele diensten geschonken. Het rij centrum aan de Herenweg in Heemstede is verkocht aan een makelaar. Het is echter nog niet bekend, wat er in de toekomst zal worden gevestigd. De heer Zoetman, die vanaf 1 mei de lei ding op zich zal nemen van een eigen rij centrum aan de Zljlweg 285, vindt het van zelfsprekend wel jammer, dat hij de heer en mevrouw Wallage, waarmee hij gedurende vele jaren heeft samengewerkt, zal moeten gaan verlaten. Anderzijds is hij hen echter zeer dankbaar, dat zij hem als dank voor het vele, dat hij voor het rijcentrum heeft gedaan in de gelegenheid hebben gesteld voor zichzelf te gaan beginnen. De heer Zoetman zit hu al „veertig jaar in de paarden" zoals hij zelf zegt en zou voor geen geld van de wereld ander werk gaan doen. Het is typerend voor 'deze paar denliefhebber in hart en nieren als hij zegt: „Ik eet liever zelf niet als ik zou weten dat mijn paarden dan geen honger zouden lij den". Het paard heeft altijd en dat zal ook wel altijd zo blijven een belangrijke rol in zijn leven vervuld. Uren achtereen kan hij honderd uit praten over zijn dieren. Toen wij een gesprek met hem hadden was hij juist druk in de weer met het geven van rijlessen aan kinderen, „Moet je eens kijken hoe prachtig ze marcheren" en met een on miskenbaar gevoel van trots wijst hij op vijf parmantig voortstappende paarden. „Ik laat ze flink werken", verzekert hij ons. „En dat kan ook, mits ze de juiste verzorging krij gen", voegt hij er aan toe. „We hebben trou wens heel wat armetierige beestjes hier op gelapt". deelt hij vertrouwelijk mee. „Toen zij hier kwamen waren het allemaal „kap stokken". „Wat kapstokken zijn?" Geduldig legt hij uit, dat hiermee de paarden worden aangeduid, die zo mager zijn, dat je als het ware hun ribben kunt tellen. De dochter en zoon van de heer en me vrouw Wallage gaan binenkort aan de Rijks straatweg nummer 1 een paardenfokkerij beginnen. De fokkerij zal geheel Volgens Canadees model worden ingericht. „Een pri meur voor ons land", verzekert de heer Wal lage trots. Op het landgoed zullen jonge Ierse en Engelse volbloeden een zeer inten sieve opleiding krijgen tot terreinpaarden. De paarden zullen hier in volkomen vrijheid worden opgevoed. Momenteel zijn timmerlieden bezig de boxen op het terrein aan de Herenweg af te breken om ze vervolgens over te brengen naar de Zijlweg. Per 1 mei hoopt de heer Zoetman alles voor elkaar te hebben, zodat hij op die datum voor eigen rekening kan gaén beginnen. De traditie, zoals velen die kenden bij het rijcentrum ..Te Paard" zal dan aan de Zijlweg worden voortgezet, zoals bij voorbeeld de jaarlijkse ruiterkampen. Tijdens het te Utrecht gehouden partij congres der Anti-revolutionaire Partij heeft de voorzitter van de A.R.-Tweede Kamerfractie dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot een rede gehouden waarin hij onder meer zei dat de huidige politieke situatie ge kenmerkt wordt door de onmacht van het parlement en een daaraan omgekeerd evenredige machtspositie van het kabinet. Allerlei zaken, die de meerderheid van de Kamer niet wil, gebeuren toch omdat vol gens dr. Bruins Slot een deel van de meer derheid niet voor haar mening blijft staan, als de regering het „onaanvaardbaar" uil- spreekt. De politieke situatie wordt volgens dr. Bruins Slot gekenmerkt door een opper machtige positie van de Partij van de Ar beid. De Anti-Revolutionaire Partij blijft dit kabinet als een extra-parlementair ka binet beschouwen. De A.R. acht zich er niet aan gebonden en beschouwt zich ook niet als een regeringspartij. Zij beoordeelt het beleid van het kabinet op zijn merites in het licht van zijn politieke beginselen en zal het kabinet steunen, waar het kan en het afvallen waar dit moet, aldus dr. Bruins Slot. Sprekende over de Groninger rede van prof. Oud, zei dr. Bruins Slot, dat prof. Oud een minderheidskabinet van K.V.P. en A.R. heeft bepleit, omdat hij een schérpe tegenstelling zag tussen de socialistische en de niet-socialistiche partijen. Dr. Bruins Slot noemde dit een uiterst goedkope wijzé van politiek bedrijven. Dé K.V.P. en de A.R. op de bok van de wagen met dé P.v.d.A. als een stel wolven er achter aan en prof. Oud welwillend en loyaal aan dé kant van de weg. Dit zou de situatie zijn, aldus de heer Bruins Slot. waarvoor dé li beralen wel iets voelen. Hij vond dat dit plan van prof. Oud toch wel in een vreemd daglicht komt te staan, gelet op de voort durende félle kritiek van liberale zijde op het economisch beleid van minister Zijl stra, dat volgens de heer Bruins Slot dê A.R.-fractie in hoofdlijnen tot het hare heeft gemaakt. Ook drtik weekeixide voor dé Linnaeushoj te Bennebroek De laatste zondag van april heeft zich in de Bollenstreek door grote drukte ge kenmerkt. Een belangrijke graadmeter hiervoor is het aantal bezoekers aan de Keukenhof te Lisse, dat zondag 35.000 be droeg. Uit dit aantal krijgt mén enigszins een denkbeeld van dé grootte van de men senstroom, dié zich gisteren door de Bol lenstreek bewoog. Het ziet er naar uit, dat dé Keukenhof dit jaar een record aantal bezoekers te ver werken zal krijgen. Zoals men heeft kun nen lezen werd vrijdag de vierhonderddui- zendste bezoeker geregistreerd en in het afgelopen weekeinde werd het aantal van 450.000 reeds overschreden, zodat men in de komende weken de half-miljoenste be zoeker mag verwachten. Ter vergelijking moge dienen, dat eind april 1956 slechts 50.000 mensen de Keukenhof hadden be zocht. De bloementuin zal vermoedelijk half mei voor het publiek worden gesloten. Ook de Linnaeushof in Bennebroek heeft deel van de bezoekersstroom gekregen: zondag hebben 4000 mensen een bezoek aan de hof gebracht. Grote belangstelling on dervond de pas aangelegde midget-golf- baan, die het afgelopen weekeinde voor het eerst bespeeld kon worden. Vandaag komen de acht beelden, vervaardigd door verscheidene Amsterdamse beeldhouwers, aan, die de komende tijd een vaste plaats in de Linnaeushof zullen krijgen. 3% Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsehe Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank.. Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel IJ. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 87 90 A 19012 300 290 282 276 145 38914 249 89714 180,80 Ti A 176 18214 91 94 A 200A 165 A 169 H 167 6714 183 62% 4114 84% 37 Heden 13.45 uur 86% 90% 190 315 178 300 290 284 281 145* 39314 237 903 183,10 7614 176 183 286% 91 94 201 165% 169 167* 67% 182 63% 41% 84% 38 ADVERTENTIE HEEMSTEDE 8 uur, Jeugdappèl op Raadhuisplein. 10 uur, Kinderfeest in Heemsteedse Sportpark. 10.30 uur, Demonstratie weide langs Vrijheidsdreef. 1, 2.30 en 4 uur, Filmvoorstellingen in het Minerva-theater. 3 uur, Volksspelen in Heemsteedse Sportparkt. 7 en 9.30 uur, Filmvoorstellingen in Minerva-lheater. 7.30 uur, Lampionoptocht, start Joh. Wagenaarlaan. 7.30 uur, Oranjebal op Raadhuisplein. Op het Wilhelminaplein zijn kermis vermakelijkheden opgesteld. OVERVEEN 9 tot 12 uur, Feest voor scholieren op sportterrein aan de Vrijburghlaan (kinderspelen, poppenkast, judo- demonstratie). 3 uur, Zeepkistenrace aan de Ceara- laan. 8 uur, Fakkeloptocht. 8 uur, Muziek op het plein op de hoek Bloemendaalseweg en Zijlweg. AERDENHOUT 10.30 uur, Gekostumeerde optocht, op stellen op het Goudsbloemplein. 2.30 uur, Poppenkast en goochelen voor kleuters in de gymnastiekzaal van de Vondelschool. 2.30 uur, Spelen op Spiegelenburghlaan (rolschaatsen, zeepkistenrace e.d.). 8.30 uur, Lampionoptocht met draai- orgelmuziek, opstellen Tramweg. 9.15 uur, Vuurwerk bij de Spiegelen burghlaan. 9.30 uur, Openluchtbal bij Spiegelen burghlaan. BLOEMENDAAL (DORP) 9 uur, Verzamelen schoolkinderen op het plein van de Hartenlustschool en vertrek naar Openluchttheater. 10 uur, Variété-voorstelling in Open luchttheater. 7 uur, Demonstratie rolschaatsen op plein Hartenlustschool. 8.30 uur, Lampiontocht voor scholieren. 9.30 uur, Openluchtbal op de Dr. Bak kerlaan nabij de Bloemendaalseweg. De competitiewedstrijd HaarlemEmma wordt morgen, Koniginnedag op het Haar lem-terrein gespeeld. Aanvang vier uur. De jeugdige poppenspeler uit Vogelenzang, Ruurd Sannes, is op uitnodiging van een Belgische predikant in België opgetreden voor kinderen. De opbrengst van de voor stellingen komt ten goede aan het Belgische zendingswerk. Ruurd Sannes oogstte met zijn optreden een dusdanig succes, dat hem on middellijk het aanbod werd gedaan van het najaar weer enige voorstellingen te geven. De Belgische predikant had destijds in ons blad een reportage gelezen over de jeugdige poppenspeler en naar aanleiding hiervan be sloten hem de rpis naar Beigië te laten ondernemen. Ondanks de kille wind heerste er zondagmiddag in Zandvoort weer een bijna zomerse drukte. Duizenden waren per fiets, per auto en per NZH naar de badplaats gekomen om althans een verlangende, blik op de zee le werpen of een wandeling langs het strand te maken. In de luwte van de terrassen der strand- pachters was in' de middaguren vaak nauwelijks een pldatsje meer vrij. (Verkort weergegeven) Dank. Mag ik u nog eens plaatsruimte vragen om de talloze lezers, die op mijn verzoek van 13 april reageerden door toe zending van de gevraagde artikelen en be tuigingen van instemming, dank te zeggen? Binnen enkele dagen was ik ruimschoots hiervan voorzien en bovendien van het tweede artikel: „Bezorgdheid". Door de belangeloze hulp van een echt paar, dat schrijf- en stencilmachine vaardig hanteert, konden op 18 april 250 brieven met de knipsels en een geleidebriefje aan alle Kamerleden en de leden van het Kabi net worden gepost. Reeds op 20 april ontving ik de eerste hoffelijke reactie hierop van een Kamerlid, die door meerdere is gevolgd. Nogmaals men welgemeende dank aan allen die mij hun medewerking hebben verleend. G. J. SORGDRAGER Min cn laf. Ik moet bij het lezen van het bericht van die oude inbreker, die werd doodgeschoten, mijn ongenoegen en min achting uiten. Had het niet op de weg van die notaris gelegen deze man van zijn voornemen af te brengen? Deze notaris dient heel behoorlijk gestraft te worden en de leiding van de betreffende politie door een behoorlijke leiding te worden ver vangen. Het gaat niet alleen om het feit dat deze oude man doodgeschoten is, doch meer om het feit dat deze man een behoorlijke of beter onbehoorlijke straf zou hebben gekregen als er niet zo goed, of slecht ge schoten was, daar hij dan betrapt was bij een „misdrijf". Ik vind dit net zo min als dat een belas tingambtenaar iemand verleidt de belas ting te ontduiken en hom dan ophangt, of een politie-ambtenaar die bij een winke lier na sluitingstijd iets probeert los te krijgen en hem dan bekeurt. J. P. TEROL Gedicht. - Van een vroegere lezeres van ons blad, die twee jaar geleden naar Canada vertrok, ontvingen wij een vers, geschreven ter gelegenheid van de ver jaardag van Koningin Juliana, dat wij hieronder gaarne afdrukken. ZO IS ONZE KONINGIN! Eenvoud in gebaar, diep doorvoeld haar woorden die w' in vreugd en leed immer Van haar hoorden. Vriendelijk haar toon, rijk in haar gedachten, Godsvrucht in haar hart, eenheid haar verwachten. In haar moederschap onbaatzuchtig streven voor haar lief gezin 't goede te doen geven. „Trouw" is haar parool, sterk in haar regeren. Onze Koningin mogen wij vereren'. MARIA DRAAK GROENVELD

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10