Grootse bloemenhulde aan jarige vorstin OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Jordanië aanvaardt financiële hulp van de Verenigde Staten HET WEER Zorin geeft verder toe inzake wederzijdse luchtverkenning Wet op nationale raad - geen decreet, zoals Sukarno wil Hongaarse kinderen boden een cake in de vorm van een hart aan Nieuwe Russische voorstellen Frankrijk gaat ook kernwapens maken indien er geen beperking komt Afwijzend standpunt Bagdadpact blijft gehandhaafd Djuanda gaat eigen weg Nu toch goedkeuring van parlement nodig Smalle basis Meer bewolking Mr. H. R. de Zaaijer procureur-generaal te Amsterdam Aardbevingen in Turkije Suèdfne Damesjasjes ƒ45. Vijf antwoorden aan Moskou over de Euroverdragen Nederlandse nota wordt deze week verwacht Zeven doden in het verkeer V erkeer songelukken I DIT JAAR: 362 DODEN Ministers van Raad van Europa tekenen conventie Het woord is aan 71e JAARGANG No 247 WOENSDAG 1 MEI 1957 302e JAARGANG No 95 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel, 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Het traditionele bïoemendéfilé, dat ieder jaar ter gelegenheid van de verjaar dag van onze vorstin voor het paleis Soestdijk wordt gehouden en waarbij ontelbare bloemen van allerlei kleuren en soorten op en rond het bordes aan de voeten van het koninklijk gezin worden gelegd, had gisteren, bij de 48ste verjaardag van Koningin Juliana, niettemin een bijzonder karakter. Na de gebruikelijke deputaties volgden namelijk afgevaardigden uit alle Neder landse gemeenten, prövinciegewijs opgesteld. Door deze hulde wilde men blijk geven van de genegenheid, die in alle delen van ons land tot in de kleinste gehuchten bestaat voor haar en haar gezin. Er was nog een verschil met andere jaren. Na het bloemendefilé stapte namelijk het gehele koninklijke gezin in een jeep voor een rondrit over de Koningslaan nabij het paleis Soestdijk. Prins Bernhard nam plaats achter het stuur, de jarige vorstin zette zich naast hem en de prinsessen vonden een plaatsje achterin het voertuig. Deze manifestatie van eenvoud, charme en spontaniteit werd door de tienduizenden langs de route en op de gazons voor het paleis bijzonder gewaardeerd. Met bloemen, vlaggen, spandoeken, gewuif en gejuich bracht men hulde aan dit gezin en op "deze dag speciaal aan de moeder van dit gezin. Het bloemendefilé begon om even vóór elf uur gistermorgen, toen Koningin Ju liana, Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix, Irene, Margriet, en Marijke op het bordes van paleis Soestdijk verschenen om de jaarlijkse bloemenhulde van het Neder landse volk in ontvangst te nemen. Hoewel de zon feestelijk scheen, woei er een gure wind, welke de witte grenslijnen van de kaart van Nederland door negenhon derd leden van gymnastiekverenigingen uit Baarn en Soest op het grasveld voor het bordes gevormd in zeer uiteenlo pende kleuren deed veranderen veroor zaakt door warme vestjes en jasjes. De Koningin ontving de eerste hulde in de vorm van een oorkonde, aangeboden door estafette-lopers van het Leidse stu dentencorps. Daarna begon het eigenlijke bloemendefilé, waartoe ongeveer 2100 per sonen waren uitgenodigd. In de lange stoet, die gedurende een uur aan de jarige vorstin voorbij trok, bevonden zich de he ren Joyon en Du Tour, respectievelijk bur gemeester en wethouder van Lezoux, een plaats in het hoogland van Auvergne in Frankrijk. Sedert September 1956 bestaat er namelijk een officiële band „jume- lage" tussen Lezoux en Lopik, met als doel het bevorderen van de Europese een heid. De Franse delegatie werd dan ook vergezeld door de burgemeester van Lopik, de heer L. Schuman. Een andere groep buitenlanders werd gevormd door de de putatie der Hongaarse vluchtelingen. Twee Hongaarse kinderen in klederdracht boden de vorstin het traditionele verjaar dagscadeau in Hoftgarije, een hartvormige cake, aan. Daarna kwamen padvindsters naar voren, die een spandoek droegen met de woorden: „Actie Toverbal: Nederlandse Jeugd helpt Hongaarse jeugd". Deze groep bood de prinsessen ieder een grote tover bal aan, een rode, een witte, een blauwe en een oranje. Deze versnaperingen bleken gevuld te zijn met fleurige bloemstukjes. Hulde der gemeenten Op de maat van pittige marsen en voor afgegaan door de vertegenwoordigers van Suriname, de Antillen en Nieuw-Guinea trokken de deputaties der gemeenten voorbij, opgesteld volgens de verschillende provincies met aan het hoofd de provincie- vlag, getorst door ambtenaren van de pro vinciale griffies. Iedere gemeente was ver- Een levende landkaart van Nederland: afgevaardigden naar het verjaardags feest van de Koningin in de tuin van paleis Soestdijk. tegenwoordigd door een dame en een heer, respectievelijk uitgerust met een bloe mentuil van tulpen en een bordje, waarop onder een oranje-appel de naam der ge meente was vermeld. Voor deze boeketten werden door de gezamenlijke kwekers uit Lisse en Hillegom 23.000 tulpen ter be schikking gesteld. Na het défilé stelden de afgevaardigden der gemeenten zich op in hun eigen pro vincie, waarvan de grenzen door de gym nasten op de gazons waren aangegeven. Op deze manier ontstond een bijzonder dichtbevolkt Nederland, geprojecteerd in de paleistuin. Om haar land en volk in mi niatuur beter te kunnen overzien begaf Koningin Juliana zich met haar gezin naar het balcon, vanwaar zij het bonte en kleu rige schouwspel gadesloeg. Onder de tonen van het Wilhelmus werd vervolgens door padvindsters de nationale vlag gehesen. Om twaalf uur precies daverden over het paleis Soestdijk op een hoogte van 700 me ter 84 straaljagers van de Koninklijke Luchtmacht in een oorverdovende lucht- parade. Nadat het lawaai der laatste toe stellen was weggestorven begaf de ko ninklijke familie zich naar de midden uitgang van de paleistuin, vanwaar een rondrit werd gemaakt over de Konings laan, uitbundig door tienduizenden toege juicht. In een open jeep reed het Koninklijk Gezin langs de duizenden, die buiten de paleistuin stonden opgesteld. LONDEN (AFP/Reuter) De Sovjet- Unie heeft dinsdag nieuwe ontwapenings voorstellen gedaan, waaronder een plan voor het op basis van wederkerigheid fo tograferen van uit de lucht van grote ge bieden in de Sovjet-Unie, de V.S. en in Europa. Dit zou gelden voor Oost-Siberië met het schiereiland Kamtsjatka en Sacha- lin met andere eilanden, alsmede voor het westelijke deel van de V.S. tot de lijn St. Louis-New Orleans en Alaska. Wat Euro pa betreft zou het uit de lucht te controle ren gebied zich enerzijds uitstrekken tot en met Zuidoost-Engeland en verder vrijwel het gehele N.A.V.O.-gebied en anderzijds de landen van het Verdrag van Warschau omvatten. De Sovjet-vertegenwoordiger bij de ont wapeningsbesprekingen te Londen, Zorin, WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat Jordanië een Amerikaans aanbod voor een extra-hulp van tien mil joen dollar officieel heeft aanvaard. Vol gens het Amerikaanse persbureau UP heeft de woordvoerder zich iets minder positief uitgelaten. Hij zou gezegd hebben, dat men in Washington heeft „begrepen", dat Jordanië het' aanbod heeft aanvaard. Het „State Department" gaf tevens een verklaring uit, in antwoord op de Sovjet- VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Van het noordwesten binnen- drijvende bewolking, maar geen regen van betekenis. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen noord en west. Vannacht over het algemeen minder koud, morgenmiddag ongeveer dezelf de temperaturen als vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee ^-■^»ooccooa>occoocoo»occ<»ocooooo30Dcooo(XCCcooó DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'» Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam mr. H. R. de Zaaijer, thans procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden. De aardbevingen, die vorige week het Nabije Oosten teisterden, hebben zware schade aangericht in het Turkse haven stadje Fethiye, waar 25 mensen om het le ven kwamen en ongeveer tweehonderd an deren werden gewond. Ook in Perzië en op het eiland Rhodos waren de gevolgen ern stig. In Egypte, Israel en Syrië, waar de bevingen eveneens werden gevoeld, was de schade niet noemenswaardig. waarschuwing tot de westelijke mogend heden „vooral de Verenigde Staten en extremistische kringen in Israel en Irak" zich niet te mengen in de binnenlandse aangelegenhedeft van Jordanië. In de Amerikaanse verklaring wordt gezegd, dat de buitenlandse inmenging in dat land ge komen is van de zijde van het internatio nale communisme. Het departement ver wees naar een verklaring van koning Hoessein, die het internationale commu nisme van inmenging in de Jordaanse zaken heeft beschuldigd. Sinds de tweede wereldoorlog hebben de Verenigde Staten, aldus het State Depart ment, de beweging gesteund, welke geleid heeft tot de onafhankelijkheid van negen tien landen. In deze tijd heeft de Sovjet- Unie daarentegen nog tien onafhankelijke naties onder haar bewind gebracht. De woordvoerder verklaarde, dat de tien mil joen dollar, die Jordanië krijgt, gebruikt zal worden voor de economische ontwik keling en „de handhaving van de politieke stabiliteit" in dat land. AMMAN (Reuter) Koning Hoessein heeft verklaard, dat hij de linkse regering- Naboelsi heeft ontslagen om een halt toe te roepen aan de verspreiding van het communisme en „destructieve elementen" te vernietigen, die waren begonnen onder de bevolking te werken. In antwoord op vragen van een vijftigtal buitenlandse cor respondenten zei de koning, dat er geen bijzondere reden is, waarom Jordanië Amerikaanse hulp heeft aanvaard. Hij voegde hieraan toe, dat er geen grond was voor de Sovjet-klacht, dat de Verenigde Staten zich mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Jordanië. Voorts verklaarde de koning, dat het standpunt van zijn land tegenover het verdrag van Bagdad ongewijzigd is gebleven (Jordanië heeft geweigerd tot dit pact toe te treden). Toen hem gevraagd werd naar de moge lijkheid van militaire hulp van de Ver enigde Staten verklaarde de vorst, dat deze kwestie in de toekomst zal worden bestudeerd en dat Jordanië dan zal vragen wat het nodig heeft, mits er geen voor waarden aan worden verbonden. Op- een vraag over de betrekkingen met Egypte en Syrië verklaarde koning Hoes sein, dat zijn land steeds vooraan heeft gestaan bij het bestrijden van de moei lijkheden, waarvoor de Arabische wereld zich ziet geplaatst. „Wie Jordanië aanvalt of er toe bijdraagt moeilijkheden in dit land te veroorzaken, zal de verantwoorde lijkheid dragen voor het gevolg hiervan voor de betrekkingen tussen de Arabische staten", aldus de vorst. ADVERTENTIE BAR7111.0ftISSTR HAAKLEM. TEL 34 39 EERD B0LSTR. 48 ADAM TEL /1M6? die de voorstellen deed, verklaarde dat zijn regering met het oog op het feit, dat men tengevolge van het gebrek aan overeen stemming de kwestie van de luchtver kenning zelfs niet een gedeeltelijk akkoord heeft kunnen bereiken, had besloten „een nieuwe stap te doen om de Westelijke mo gendheden halverwege tegemoet te ko men". In de eerste westelijke commentaren werd het Russische plan onvoldoende ge noemd, maar men was van oordeel, dat het mogelijk een basis geeft voor een compromis. De Sovjet-voorstellen, die Zorin heeft meegebracht van een bezoek aan Moskou, vormen een uitwerking van de Russische verklaringen van zeventien november en achttien maart jongstleden. Zo moet vol- ^ns het Russische plan de beperking van de bewapening in tw^e fasen geschieden. Iv 'fet eerste stadium moe'1 de omvang van de strijdkrachten van de Sovjet-Unie, de V.S. en (communistisch) China worden te ruggebracht tot 2.5 miljoen man en die van Engeland en Frankrijk tot 750.000 man. In de tweede fase moeten de eerst genoemde drie landen hun strijdkrachten verder verminderen tot een a anderhalf miljoen man en de laatste twee tot 650.000 man. In de eerste periode moeten de mili taire uitgaven rnet vijftien percent worden besnoeid, aldus het Russische plan en niet met tien percent zoals de V.S. hebben voorgesteld. In de tweede fase moet een volledig verbod van kernwapens van kracht worden en kunnen eventueel con troleposten op de vliegvelden worden in gesteld. De Fransman Jules Moch, de oudste Westelijke vertegenwoordiger bij de ont wapeningsvoorstellen, deelde zijn collega's mee, dat Frankrijk zal ijveren voor een compromis op basis van de nieuwe Sovjet- voorstellen. Hij oefende echter critiek op de Russische oproep tot beëindiging van de proeven met kernwapens, zonder dat de produktie van deze wapens wordt vermin derd. (UP) De Franse gedelegeerde waar schuwde de ontwapeningsconferentie er voor da,. Frankrijk zijn eigen kernwapens zal gaan vervaardigen, als de andere lan den met kernwapens weigeren een halt toe te roepen aan de produktie daarvan, als een „eerste stap" ter besnoeiing van de bewapening. „Wij hebben de geleerden, de fabrieken en de grondstoffen", zei hij. „Wij wensen afstand te doen van het recht kernwapens te vervaardigen, maar alléén, als andere landen de vervaardiging van die wapenen stopzetten. MOSKOU (AFP) Vijf van de zes westelijke antwoorden op de Russische no ta van 16 maart, die critiek bevatte op de verdragen voor een Europese Economische Gemeenschap en Euratoom en een voorstel voor samenwerking van alle Europese lan den, zijn bekend gemaakt aan de Russische regering. DEN HAAG (ANP) In Den Haag ver nemen wij, dat het Nederlandse antwoord waarschijnlijk in de loop van deze week zal worden overhandigd. De antwoorden zijn niet gelijkluidend. (AFP) In de eerste plaats verwei-pen de vijf landen nadrukkelijk de Russische beschuldiging, dat de Euromarkt en Eura toom „agressieve groeperingen" zijn. Zij leggen de nadruk op het vreedzame karak ter van beide organisaties en constateren, dat het in werkelijkheid „open groeperin gen" zijn. In de tweede plaats merken de vijf lan den op, dat de Sovjet-Unie de gedachte van economische samenwerking goedkeurt. Zij zeggen dat onder de huidige omstandighe den samenwerking tussen de landen waar van de stelsels gelijkenis vertonen de beste oplossing lijkt die het gemakkelijkst is uit te voeren. De vijf landen laten de deur open voor de Russische voorstellen tot samenwerking van alle Europese landen, die moeten worden bestudeerd op de twaalfde zitting van de Economische Commissie voor Europa die spoedig in Genève begint. Het 11-jarig meisje M. Raymakers is op de Veldenseweg te V e n 1 o aangereden door een motor toen zij plotseling van ach ter een geparkeerde auto de weg overstak. Zij werd op slag gedood. In het ziekenhuis te V e n 1 o is de 59- jarige G. Maters overleden, die zaterdag avond door een personenwagen was aange reden en daarbij zware inwendige kneu zingen had opgelopen. Het zesjarig meisje A. A. Durings is te Rotterdam door een vrachtauto over reden en aan de gevolgen overleden. Zij reed in de Paul Krugerstraat op een kin derfietsje op een aflopend trottoir, waarop een vrachtauto met geringe snelheid van een aangrenzend terrein kwam aanrijden. Zij kwam onder 'e wielen en was vrijwel op slag dood. De 4-jarige Annie Hammers is te N ij- v e r d a 1, toen zij plotseling de Grote Straat overstak, door een vrachtauto aan gereden. Het meisje overleed ter plaatse. Bij het oversteken van de Rijksweg naar 's-Gravenhage is de 80-jarige W. Bazuin van de Stationsssingel te Rotterdam tegen een personenauto gelopen. Hij werd opzij geworpen en vervolgens overreden door een andere auto. Het slachtoffer was op slag dood. De 68-jarige mevrouw W. van den Es- kerVan Weeghel uit Zwollerkerspel, die Tweede Paasdag, toen zij naast haar man per fiets de rondweg bij Zwolle overstak, door een auto werd aangereden, is in het Sophiaziekenhuis te Zwolle aan haar ver wondingen overleden. Op het Schenkviaduct te 's-G ravenha- g e is de 21-jarige werkster W. van Stra len uit 's-Gravenhage, toen zij per fiets uitweek op het ogenblik dat een personen auto haar wilde passeren, door de auto aangereden. Zij kreeg een schedelbasisfrac- tuur en is in het ziekenhuis Zuidwal over leden. Tengevolge van verkeersonge- S lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 362 personen, van wie 73 kinderen. DJAKARTA (ANP) In een zitting, welke de gehele nacht heeft geduurd, heeft het Indonesische kabinet de vorming van een nationale raad besproken overeenkom stig het plan van president Sukarno. Het kabinet besloot tenslotte tot de instelling van deze raad door middel van een gewone wet. President Sukarno had maandagavond in een redevoering in Cheribon verklaard, dat het kabinet een noodwet zou afkondigen tot instelling van deze nationale raad. Maar het kabinet schynt anders te hebben beslist. (UP) Het kabinet Djuanda heeft een verrassend besluit genomen door op deze wijze de goedkeuring van het parlement te vragen voor de oprichting van de omstre den adviesraad. Oprichting van de natio nale raad is een van de belangrijkste aan bevelingen in Sukarno's program voor een geleide democratie. Verwacht was dat Djuanda de raad zou oprichten bij decreet. Deze manier stond hem ten dienste op grond van de bevoegdheden volgens de staat van oorlog en beleg. Door de conferentie van gouverneurs en militaire commandanten uit geheel Indo nesië zijn inmiddels enige aanbevelingen gedaan, waarin de oude geluiden van toe zicht op de activiteit van buitenlanders en strijd tegen de corruptie. Het belang van samenwerking van Sukarno en Hatta werd eveneens naar voren gebracht, met de con statering echter, dat dit voorshands niet mogelijk zou blijken. Ahmad Hussein, de opstandige leider van Midden-Sumatra, die ter elfder ure ook nog naar de conferentie was gekomen, heeft aangekondigd, dat hij een bezoek aan Hatta zou brengen. STRAATSBURG (Van een ANP verslag gever) De nmisters van Buitenlandse Zaken of hun vertegenwoordigers in het ministeiscomité van de Raad van Europa hebben maandagochtend in het Huis van Europa te Straatsburg een „Europese con ventie voor vreedzame regeling van ge schillen" ondertekend. Dit geschiedde in een openbare zitting onder leiding van de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. Luns, die als eerste zijn handtekening on der het document zette. Oostenrijk en Turkije hebben de con ventie maandagochtend nog niet getekend, maar medegedeeld dat zij hiertoe binnen kort zullen overgaan. Baer-Oberdorf: Niet datgene wat we beleven is ons lot, doch hoe wij het weten te dragen. Tot welke ongelukkige consequenties de kabinetsformatie van verleden jaar heeft geleid, is weer eens heel duidelijk gewor den door hetgeen er op het Antirevolutio naire Partijconvent in Utrecht is gezegd. Bij die gelegenheid is namelijk zonder enige terughoudendheid de aandacht van het Nederlandse volk gevestigd op de in wendige tegenstellingen in onze huidige regering en op het feit dat de zogenaamde „brede basis", waarop die regering rust, in feite slechts een uiterst fragiele, uiterst wankele en daardoor - overdrachtelijk ge sproken - juist maar zeer smalle basis is. Woordvoerders van dezelfde Anti revolutionaire Partij, waarvan vertegen woordigers broederlijk naast die van de Partij van de Arbeid in de ministerraad zitten, hebben in Utrecht over laatstge noemde partij gesproken met een felle vijandigheid die de leiding van menige oppositie-partij alle eer zou hebben aan gedaan. Verschil van opvatting tussen coa litie-partijen, vooral als zij van zo uiteen lopend karakter zijn, is een alledaags ver schijnsel, maar zulke zachtmoedige woor den als „verschil van opvatting" zijn er op het convent nauwelijks gebruikt. Wel werd voortdurend gesproken van „strijd tegen de P. v. d. A.", welke partij door dr. Berg huis werd omschreven als „de partij van het socialisme, de grote bedreiging van onze tijd." De a.-r. fractie-voorzitter, dr. Bruins Slot, bezigde iets minder scherpe uitdrukkingen, maar toch waarschuwde ook hij tegen wat hij noemde de „zeer gevaarlijke over machtspositie van de P. v. d. A.". Wat moet de gemiddelde kiezer bij het horen of lezen van deze en soortgelijke opmerkingen den ken van de samenwerking binnen de rege ring die na maanden van uitputtende on derhandelingen tot stand is gekomen en waaraan het wel en wee van het Neder landse volk nu is toevertrouwd? De heer Bruins Slot heeft verklaard dat het huidige kabinet „voor de a.-r. kamer fractie" een extraparlementair kabinet is en blijft, daarbij implicerend dat de andere fracties wel eens een heel andere opvatting van het karakter van het kabinet zouden kunnen hebben. En hij voegde erbij, dat de A.R.P. zich „niet als regeringspartij en evenmin als oppositie" beschouwt, omdat zij het beleid van het kabinet op zijn eigen merites wil beoordelen. Dit nu is een stand punt, dat alleen partijen, die niet aan een regering deelnemen, zich kunnen veroor loven. En dat is met de A.R.P. niet het geval. Weliswaar betoogde de fractie-voorzitter, dat zijn partij niet aan het huidige kabinet „gebonden" is, maar dit is moeilijk vol te houden in het licht van het feit dat de twee Antirevolutionairen, die als ministers op belangrijke posten in dat kabinet zitting hebben, niet maar enigszins duistere figu ren in de a.-r. partijwereld zijn, doch dat een van die twee, namelijk prof. Zijlstra, tijdens de kabinetsformatie zelf a.-r. frac tie-voorzitter was! En de eisen, welke de a.-r, partijleiders tijdens de kabinetsforma tie stelden met betrekking tot hun eigen deelneming of die van hun partijgenoten, wekten toen ook niet bepaald de indruk, dat de A.R.P. van plan was een neutrale positie ten aanzien van de nieuwe regering te gaan innemen. Nu te argumenteren, dat de A.R.P. in wezen géén coalitie-partij is maar slechts „geestverwanten" in het kabi net heeft, is dan ook wel een vreemde voorstelling van zaken. Men vraagt zich af, wat dit alles te be tekenen heeft. Wijst het op een nog ernsti ger innerlijke verscheurdheid van het kabi net dan die waarvan reeds symptomen naar buiten zijn getreden? Wijst het op een wens van de a.-r. partijleiding, haar han den vrij te hebben als binnenkort moet worden gestemd over een politiek zo pre caire kwestie als die van de huurblok- kering? Of moet men eruit opmaken dat de partijleiding zich in bepaalde opzichten voorzichtig wenst te distanciëren van haar „geestverwanten" onder de ministers, die zij volgens dr. Bruins Slot immers slechts steun aanbiedt met de reserve „waar ons dat mogelijk is"? Op de twee laatste vragen moet een buitenstaander, die geen gedachtenlezer is, het antwoord schuldig blijven. Wat de eer ste vraag betreft, kan er helaas alleen ver schil van mening zijn omtrent de mate waarin de leden van het kabinet het met elkaar oneens zijn met betrekking tot allerlei principiële vraagstukken van ac tuele politieke betekenis. Dat die on-eens- gezindheid bestaat, is sedert het totstand komen van het kabinet bekend geweest en lag in het verloop van de kabinetscrisis opgesloten. Maar hoe ongemeen scherp de principiële verschillen tussen de kwasi- „samenwerkende" partijen thans zijn. is in Utrecht wel heel schel belicht en dit kan het vertrouwen van de gewone man in zijn regering moeilijk versterken. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1