Annexatiezorgen op Koninginnedag in Spaarndam Gevarieerd programma voor jong en oud in Heemstede Nieuw vaandel en „epauletten" voor „Eensgezind-Excelsior" Lompenpakhuis uitgebrand Bijzondere zangdienst in Grote Kerk WOENSDAG 1 MEI 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 „Lambertha" oogstte succes in het Kleverpark Schermkninpioenschappen in Haarlem Opmerkelijk orgelspel Bloemendaalse kunstenaars Taptoe niet vlekkeloos Sneltekenen en ringrijden in Haarlem-Noord Feestelijke zanghulde in de ochtenduren Veel vertier in Bloemendaal Jubilaris bij N.Z.H. krijgt zilveren medaille O.N. ADVERTENTIE In Spaarndam had de viering van Ko ninginnedag ook dit jaar weer een eigen intiem karakter, 's Morgens werden de feestelijkheden geopend met een rondgang van tweehonderdvijftig kinderen door dit deel van de gemeente Haarlem, waarbij de harmonie Crescendo-Spaarndam voor de muzikale begeleiding zorgde. Verscheidene gekostumeerde groepjes gaven aan de stoet een vrolijke noot. Ondanks de straffe en vrij onaangename wind, die er stond, trok de optocht veel bekijks. In het bijzonder voor de fotograferende en filmende be manningen van een aantal buitenlandse jachten, die nabij de sluis gemeerd lagen, vormden de kinderen een dankbaar object. Omstreeks half elf concentreerde de be langstelling zich op de met kleurige wim pels en nationale driekleuren omzoomde Westkolk, waar inmiddels burgemeester rar. O. P. F. M. Cremers en zijn echtgenote waren gearriveerd om de aubade van leer lingen der hoogste klassen van de openbare en rooms-katholieke lagere school aan te horen. Voorts merkten wy onder de aan wezigen op de wethouder van Openbare Werken, de heer W. F. Happé en de ge meentesecretaris mr. H. E. Pliaff. die bei den waren vergezeld van hun echtgenoten, leden van de gemeenteraad en het wiik- comité Spaarndam, bestuursleden van het Centrum-comité Konirginnedag, alsmede Ae hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne en de hoofdinspecteur van politie, de heer L. Davidzon. De heer K. Wagenaar, de voorzitter van de commissie Koninginnedag-Spaarndam. vertolkte de gelukwensen van de burgerij van Spaarndam. Spreker gewaagde van de onrust, die de berichten over een mogelijke invoeging van Spaarndam in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude bij de Spaarndammers heeft teweeggebracht. Mochten deze plannen doorgang vinden dan zullen wij het bestaande goede contact met het Centrumcomité Koninginnedag no de missen", zo meende de heer Wagenaar. De door de kinderen onder leiding van de heer S. F. van Dijk ten gehore gebrachte liederen werden met een warm applaus ge waardeerd. Burgemeester Cremers dankte de kin deren voor de gebrachte zanghulde. Het ge zamenlijk zingen van het volkslied noemde hij niet alleen een blijk van aanhankelijk heid voor ons vorstenh"is. maar tevens een bewijs van „verbondenheid met elkaar", hetgeen vooral in deze tijd van internatio nale spanningen als waardevol gezien moet worden. Daarom is het goed dat Nederland uitbundig Koninginnedag viert en daar mede toont zichzelf te willen zijn. Om tien uur begonnen de feestelijkheden in het Kleverparkkwartier. Een menigte kinderen was samengedromd voor de aula van het Kennemerlyceum en wachtte po pelend om binnengelaten te worden. „Ein delijk gingen de deuren open en de kinder schaar „Stortte" zich naar binnen. Met kre ten van bijval volgden zij het kinderto- neelstuk in vier bedrijven: „Pummeltje" De belangstelling was zo groot, dat nog een voorstelling moest worden gegeven Ruim driehonderdvijftig kinderen woon den in totaal het toneelstuk bij. Natuur lijk werd het feest gecompleteerd met een versnapering. Des avonds stroomden de mensen van alle kanten naar het Santpoorterplein om de verrichtingen van het kindercircus „Lambertha" te volgen. Het Loventzly- ceum was tijdelijk ingericht als kleedka mer voor do jeugdige artiesten; voorts wa ren er ook nog enige ponies in onder ge bracht. Voor de school was zelfs een echte piste neergezet, compleet met zand dat later in allerijl moest worden weggehaald om de danslustigen in de gelegenheid te stellen hun kunnen te tonen Na de opening door alle medewerkers werd het tweeduizendkoppige publiek een uitgebreid en gevarieerd programma voor geschoteld. De jongens en meisjes lieten vaak voortreffelijke staaltjes van acroba tiek zien. 1-Iet hoogtepunt was echter het dartele gedoe van twee ponies, die vrolijk in het rond draafden. Zij gingen briesend op hun achterbenen staan of vlijden zich in het zand. Een van de paardjes schrok er echter wel voor terug om door een hoepel te springen, de wanhopige aansporingen van de dresseur ten spijt. In de schermzaal „Vander Valk" aan de Nieuwe Gracht te Haarlem werden zondag de zaalkampioenschappen van het seizoen 1956-1957 geschermd. Getrokken werd op de wapens floret en sabel. De finalisten, die in voorrondes werden geselecteerd kwamen uit in poules van zes schermers. De uitslagen luidden als volgt: Junioren-floret: 1 Harry Mayer, 2 Henk van de Water, 3 Dick van de Water. Dames floret 1 mevrouw Pengally, 2 mevrouw Hoogerbeets, 3 Yvonne Thiry. Heren-floret 1 J. Goedvolk, 2 H. Reyners, 3 F. Lammers. Sabel: 1 C. Weber, 2 J. Hoogerbeets, 3 A. Postuma. Ten aanzien van de geruchten over de annexatieplannen van de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude met betrek king tot Spaarndam zei burgemeester Cre mers, dat het gemeentebestuur en de ge meenteraad van Haarlem zich met kracht tegen deze plannen zullen verzetten. Spaarndam behoort bij Haarlem, maar dit moet geen opgaan in Haarlem betekenen: Spaarndam moet zichzelf bljjven. De burgemeester besloot zijn toespraak met een driewerf „lang-leve uit te bren gen. namelijk op Koningin Juliana, op Spaarndam en op Haarlem. Hierna was het de beurt aan de jongens en meisjes, die el kaar bij vele soorten wedstrijden als blok- jesrapen, hoepelen, ballopen en dubbeltjes- rapen de uitgeloofde prijzen betwistten. Des middags werd het programma voort gezet met het ringsteken op rijwielen voor de ouderen, waarvoor zich als gewoonlijk vele liefhebbers hadden aangemeld. De aan deze wedstrijd verbonden prijzen en fraaie wisselbeker waren dan ook wel heel aan lokkelijk. Ook de schooljeugd van twaalf tot vijftien jaar kreeg voldoende gelegen heid zich in wedstrijden met elkaar te me ten. Het feestprogramma voor de kinderen werd des middags besloten met een voor stelling van het gezelschap „Lawrence" op de Westkolk. waarbij vooral de goochelaar en de clown menigmaal voor uitbundige vrolijkheid wisten te zorgen. De aubade in Spaarndam is elke Koninginnedag opnieuw een genoeg lijke dorpssamenkomst op het schilder achtige pleintje bij De Kolk. D^FPTFNT"7 In Heemstede begonnen de feestelijkhe den met het traditioneel geworden jeugd- appèl op het Raadhuisplein, dat weer on der leiding stond van hopman Kramer en waaraan werd deelgenomen door de leden van de plaatselijke sport, en jeugdorgani saties, met de vertegenwoordigers der Heemsteedse scholen. Van twee zijden kwamen zij hiervoor aangemarcheerd, respectievelijk voorafgegaan door de r.k. harmonie „Sint Michaël" en het Heem steeds fanfarekorps „Eensgezind Excel sior". Vooral van het laatstgenoemde korps trok de zo juist verworven nieuwe uitmon stering" bij het publiek sterk de aandacht. Het appèl werd geopend met het hijsen der vlaggen, dat onder plechtig tromge roffel geschiedde, waarna gezamenlijk de vlaggeliederen werden gezongen. Hierna richtte de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard zich van af het balkon met een toespraak tot de verzamelde jeugd, waarin hij wees op de grote betekenis van het Huis van Oranje, vooral met betrekking tot de Nederlandse vrijheid. Deze vrijheid noemde de burge meester een onschatbaar voorrecht, waar voor de jeugd pal moet staan om deze te behouden. Na onder meer te hebben gewe zen op de bijzonder zware taak van Ko ningin Juliana als regerend vórstin en als mens, wekte spreker de aanwezigen op zich eensgezind rond haar troon te scha ren, omdat de eeuwen ons hebben geleerd dat Nederland en Oranje onafscheidelijk met elkaar verbonden zijn. Deze toespraak werd besloten met een driewerf hoera op de Koningin en het zingen van het Wil helmus door de vele toehoorders, waarna het appèl met een défilé werd besloten. De grote tribune van de Heemsteedse Sport parken werd daarna twee keer geheel be zet door de leerlingen van alle openbare scholen, die enige uren aangenaam wer den bezig gehouden door Devilé's jeugd- festival en later door de op dit gebied be kende Henri Nol lens. Tegelijkertijd wer den op de Vrijheidsdreef bijzonder interes sante demonstraties gehouden; waaraan onder andere diverse padvindersgroepen medewerking verleenden. Zoals de Antho ny Fokker-luchtverkenners met zelfver vaardigde vliegende modellen; dc landver- kenners, die onder andere hun behendig heid met een touwbrug en de reddingska trol toonden en de zeeverkenners, waar van de demonstraties in het nemen van een waterhindernis ongetwijfeld het meest spectaculaire is geweest. Dat een en ander allerminst eenvoudig is werd door een der deelnemers bewezen, die zijn enthou siasme met een onderdompeling in hel frisse water zag gehonoreerd. De middaguren werden in de Heem- steedse Sportparken doorgebracht met het deelnemen aan en het gadeslaan van de al even traditioneel geworden volksspelen, waarbij dikwijls felle pogingen der deelne mers een der vele fraaie prijzen te verove ren van tijd tot tijd de nodige hilariteit veroorzaakten. In hel Minerva Theater werden, even eens des middags drie gratis voorstellingen Het beeld, dat de beeldhouwer J. Veldheer voor de Gerrit Bargerschool te Heemstede heeft vervaardigd, is vanmorgen door dr. A. Dondorp met behulp van tivee leerlingen - het jongste meisje en de oudste jongen - onthuld. Het geheel in witte steen uitgevoerde beeld stelt een jong veulen voor, datomkijkt na.ar een vogel hoog in de lucht. De beeldhouwer heeft hiermee de opgroeiende jeugd willen symboliseren, die luistert naar de stem van omhoog. Tegelijkertijd werd het geschenk van de ouder commissie, een schoolklok, in gebruik gesteld. Op de foto ziet men het ogenblik, nadat de beide leerlingen het doek voor het beeld hebben weggetrokken. gegeven van de film „De Koningin naar de West", die voor de jeugd waren bedoeld en welke drie maal voor een „uitverkocht huis" werden gegeven. Bij de bejaarde in woners van Heemstede was de belangstel ling voor de avondvoorstellingen van de klucht „Warenhuis op stelten" belangrijk minder groot. Daarentegen moet de animo voor de lampionoptocht de stoutste ver wachtingen der organiserende commissie hebben overtroffen, want hiervoor stelden zich aan de Johan Wagenaarlaan niet min der dan ruim tweehonderd jeugdige deel nemers op. Velen hadden zich bovendien in een komisch of fleurig kostuumpje ge stoken, zodat een alleraardigste optocht kon worden geformeerd. Voorafgegaan door „Eensgezind Excelsior" trok deze dan ook overal het nodige bekijks. Het oranjebal op hel Raadhuisplein vormde het laatste nummer van het feest programma. De koude avondlucht heeft de animo der danslustigen nauwelijks kunnen temperen en doordat de met de leiding belaste Heemsteedse Dansstudio Van der Moolen voor een aantal attractieve onder brekingen had gezorgd, kon men de feeste lijkheden op een geanimeerde wijze be sluiten. Op de vooravond van Koninginnedag werd in de Grote Kerk een bijzondere zangdienst gehouden, die georganiseerd was door de Bavo-commissie voor het Bij zonder Kerkewerk en die gewijd was aan de verjaardag van onze Koningin. Het middelpunt van deze dienst was dc toespraak door dr. G. Snijders, hervormd predikant te Haarlem, die de gedachten van de zeer talrijke toehoorders bepaalde bij de verzen 2 1ot 15 van hot bijbelboek Koningin I, hoofdstuk 3. Dr. Snijders ver geleek de eerste tijd van Salomo's ko ningschap met de eerste regeringsperiode van on Koningin. Hij sprak over de moeilijkheden, die ieder ondervindt bii het aanvaarden van een nieuwe werkkring, een nieuwe positie. Maar de mens, die daarbij op Gods leiding vertrouwt, komt sterk te staan in de levensstrijd en in het werk, waarto^ hij is geroepen. Evenals het geval was met koning Salomo siert ook het besef van haar afhankelijkheid van God onze Koningin. Wij zijn Gode dankbaar voor alles wat Hij ons in deze Vorstin ge geven heeft. In harmonie met deze woor den van dr. Snijders waren ook de gezan gen gehouden. Bovendien zong het jeugd koor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda enkele liederen, die het karakter van deze avond voortreffelijk accentueer den. De indrukwekkende ruimte van de oude kathedraal met haar voor rustige melodie- en zo gunstige akoestiek, had op de toch al klare zang van ?.i de jeugdige sopranen en alten van het koor nog een sublimerende invloed. Nog maar zelden heb ik in onze Grote Kerk een zo grote eenheid tussen koorzang en orgelbegeleiding gehoord. Dat was ver klaarbaar. want het beroemde orgel van Christian Miiller werd bespeeld door de all-round organist Piet van Egmond, die opmerkelijk trefzeker voor een absolute lelijkheid van inzetten en voor een met de '-inderstemmen prachtig versmeltende or- •Mklank zorgde. In zijn begeleidingen van de gemeente- ang toonde Piet van Egmond zich de erkorganist, die de muziek in overeen- temming brengt met. de zin van het /oord. Hij omzeil: die zin niet met een ab- tracte contrapuntiek, maar hij is er op 'it realismcn in zijn koraal-voorspelen •nder te brengen. Wie goed luisterde heeft o maandagavond „Maraens trompetten" 'innen horen klinken en bijvoorbeeld de eest van strijdvaardigheid in het voor- nel van gezang 119 horen oproepen. Piet van Egmond koos daartoe eigen uizikale middelen. De zangdienst werd besloten met een ge- ■oclige voordracht van „De Here zeeg'ne mi behoede U" door „Inter Nos" en met het .Wilhelmus" waarvan de eerste twee stro fen door het jeugdkoor en het zesde cou plet door alle aanwezigen werden gezon gen. Voor het uitleidend orgelspel koos Piet van Egmon het „Largo" van G. F. Handel en een „Voluntary" van Henry Purcell. Het Haarlemse gemeentebestuur was bij deze dienst vertegenwoordigd door wet houder W. C. Bakker. P. Zwaatiswijk Zoals wij reeds eerder hebben vermeld, gaan de Bloemendaalse kunstenaars ook dit jaar weer exposeren in het Openlucht theater onder auspiciën van het gemeente bestuur van Bloemendaal. Evenals ver leden jaar zal er weer gelegenheid bestaan de tentoongestelde werken aan te kopen. De expositie zal van 12 tot 26 mei worden ge houden en er zullen schilderijen, beeld houwwerk, sieraden, grafiek, tekeningen, naaldwerk en email geëxooseerd worden. De tentoonstelling zal dagelijks van tien tot zeventien uur geopend zijn en zij zal dit iaar niet alleen in de kleedkamers gehou den worden, doch ook de bergruimte is daarbij getrokken, zodat de kunstenaars thans over een grotere expositieruimte kunnen beschikken. Er zijn voor deze ten toonstelling een aantrekkelijk vouwblad en een raambiljet ontworpen. Voor beide maakte de heer D. P. H. Wcntzel uit Aer- denhout een linoleumsnede. Voor het af fiche werd deze met de hand gekleurd. Om kwart over negen kwam de Konink lijke Almelosche Harmonie de Grote Markt opstappen voor de uitvoering van een mi litaire taptoe. Dat ging aanvankelijk nog al tamelijk treuzelig. Maar toen de gebruike lijke koralen en het „Wilt heden nu tre den" gespeeld waren, kwam er schot in. Het goed bezette harmoniekorps vervulde zijn taak zoals men dat kan verwachten zelfs van een vereniging die in de Vaandel afdeling speelt na een lange en zware dagtaak; maar de kleine staf tamboers en singnaalhoorns toonde zich paraat de re putatie van muzikaal Almelo hoog te hou den. Vooral de bespelers van de klaroenen toonden over een „embouchure" te beschik ken dat nog niets van de fnuikende karwei geleden had. Een opvallende beurt werd gemaakt met een défilé-mars van afwis selend harmoniemuziek en optreden van de „kleine staf", met een melodieus „trio", waarin de klaroenen de kwint hadden mee Het Heemsteedse fanfarekorps „Eens gezind Excelsior" heeft zich een aantal nieuwe attributen verworven, welke het decorum van de vereniging, vooral bij haar optreden naar buiten, ten goede zul len komen. Daartoe behoort onder andere een nieuw vaandel, uitgevoerd in rood en goud, dat door twee elegante nikkelen schellenbomen wordt geflankeerd. Deze nieuwe aanwinsten werden maandagavond in de tuinzaal van het „Cafetaria-restau rant" aan de vereniging overgedragen, na dat zij door mr. A. G. A. ridder van Rap pard, burgemeester van Heemstede, in zijn kwaliteit als beschermheer van het korps waren onthuld. De burgemeester zei onder meer dat Koninginnedag in geen enkele gemeente goed kan worden gevierd, wanneer de harmonie of de fanfare zouden ontbreken. Vandaar dat spreker het betreurde, dat onder de jongere generatie een verminder de belangstelling voor de muziekvereni gingen moet worden geconstateerd; of schoon hij tot zijn vreugde bij „Eensgezind Excelsior" de jeugd zeer goed vertegen woordigd zag. Toch richtte de burgemees ter over de hoofden der aanwezigen een dringende oproep tot zijn jeugdige ge meentenaren om van het korps actief wer kend lid te worden, ten einde straks de plaats van de oudere generatie te kunnen innemen. Want een gemeente als Heem stede kan nu eenmaal niet zonder „hoem pa's" en spreker zou het een schande vin den, wanneer bij nationale feestdagen voor de muziek een beroep moest worden ge daan op de inwoners van andere plaatsen Mr. van Rappard herinnerde vervolgens nog even aan de onlangs tot stand ge komen fusie tussen „Eensgezindheid" en „Excelsior", waarbij hij met genoegen had waargenomen dat men het ongetwijfeld moeilijkste eerste jaar met succes had doorstaan. Deze eenheid kan niet beter worden gesymboliseerd dan met hel nieu we vaandei en de fraaie schellenbomen, die voor de vereniging een rijk bezit be tekenen. De burgemeester eindigde met het uitspreken van de wens, dat voorzitter dirigent L. ter Braake en de zijnen er spoedig in zullen slagen lauweren aan het vaandel te hechten; in het bijzonder na het in België wachtende internationale muziekconcours. Door het verwijderen van een scherm onthulde de burgemeester ten slotte de nieuwe aanwinst, hetwelk met tromgeroffel en applaus der leden ging ge paard. Direct daarop kondigde de heer Ter Braake een volgende verrassing aan. Hij had namelijk in alle stilte een zestal meis jes opgeleid, dat in het verenigingsuniform was gestoken en van een tamboerstaf voorzien. Het ligt in de bedoeling dat deze bekoorlijke voorhoede net korps voortaan op alle muzikale wandelingen zal verge- Maandagavond werden de feestelijkhe den in Haarlem-noord ingeluid met het optreden van de sneltekenaar Franley en de humorist Frans van den Eyckhof. Op de hoek van de Middenweg en de Orion- weg was een podium getimmerd, waarop de sneltekenaar een vaardige vingervlug heid met de tekenstift ten toon spreidde. Ondanks de nabijheid van de verschil lende kermisattracties bestond er grote be langstelling voor het optreden. Vooral de kinderen hebben zich uitstekend ver maakt. Onmiddellijk reageerden zij op de manipulaties, die de tekenaar met veel bravour ten beste gaf. De opmerkingen waren natuurlijk niet van lucht. Een van de jongens verstoutte zich zelfs uit te roe pen: „Dat kan ik ook". Even zag de teke naar verbluft om zich heen, vermoedelijk met de bedoeling de jongen uit te nodigen het plankier te bestijgen om zijn bewering waar te maken. Het jongetje was echter inmiddels „ondergedoken" in de opeen gepakte mensenmenigte en bleek zelf dus wel enigszins aan zijn woorden te twij felen. De humorist Frans van den Eyckhof gaf in een vlot tempo een reeks anecdotes ten beste. Dinsdag concentreerde de drukte zich in de omgeving van het Zaanenplantsoen, waar de kermisvermakelijkheden de ge hele dag vele bezoekers trokken. De boe- renkapel van de harmonie „Sint Bavo" maakte twee keer een rondgang en zorgde voor veel vrolijkheid. Op de Orionwcg is des middags een ringrijderij voor fietsers gehouden. Onge veer veertig jongens en meisjes versche nen aan de start en hebben flink hun best gedaan door met een imitatiesabel ringen te steken. Er werd een felle strijd geleverd in de drie groepen en één jongen slaagde er zowaar in, in de zeventien beurten steeds een ring te steken. Na afloop heeft de voorzitter van de af deling Haarlem-noord van het Haarlems comité voor nationale feestdagen, de heer H. Schindeler, de prijzen, bestaande uit fietsbenodigdheden, uitgereikt. De beste prestaties hebben geleverd: jongens en meisjes van 13 jaar: 1. Johan Puype, 2. J. B. Netelenbos; 14 jaar: 1. Gert de Kruyf, 2. Chr. de Jong; 15 jaar: 1. L. Otto W. Windhorst, 2. J. van Dijk. 's Avonds stroomden de danslustigen naar het openluchtbal in het Julianapark. zeilen en de zes meisjes werden daarom door hem het „marionettenkorps" ge noemd. Zij zullen ook het concours in Bel gië meemaken. Dit marionettenkorps be tekende voor de leden eveneens een pret tige verrassing en zijn pittige opmars en de daarop volgende eenvoudige demon stratie werden met een langdurig applaus beloond. Aan alle muzikanten werd nog een stel epauletten uitgereikt, ter ver fraaiing van hun uniform. De traditionele Oranje-hulde van de Haarlemse lagere-schooljeugd, onder mu zikale leiding van de heer L. J. van Meche- len had een prachtig verloop. Ordelijk kwamen uit verschillende stadsgedeelten ongeveer drieduizend kinderen, de natio nale driekleur en het oranje zwaaiend, op de ritmische impulsen van roffel- en mars muziek de Grote Markt bezetten. En toen, klokke negen, de burgerlijke overheid op het bordes van het stadhuis verscheen, om in naam der Koningin de hulde in ont vangst te nemen, golfden de feestkleuren boven de kinderhoofdjes en klonk een juichkreet uit duizenden keeltjes. Zoals het hoort bij een Oranjefeest, klonken eerst een drietal liederen uit het bewogen tijdperk waarin de Oranje-dynas tie gevestigd werd. Met een keurig ge speelde inleiding en een correcte begelei ding van „Harmonie-Crescendo" maakte het stevig geritmeerde zingen van „Wilt heden nu treden". „O Nederland let op uw zaak" en „Merk toch hoe sterk" een tref fende indruk. Wij meenden zelfs het dreu nen van de kartouwen bij het beleg van Bergen op Zoom waar te nemen. „Vlag in de wind" van ondergetekende gaf een ge rede aanleiding om met rood-wit-blauw en oranje te zwaaien. En mijn „Wandel lied" wekte, door de pittige uitvoering die er van gegeven werd, blijkbaar de lust om een tippel te maken. Zoals gewoonlijk had de heer Van Mechelen enkele folkloris tische speelliedjes ingelast, waarvan dat van de Marionse Marionetten bijzonder in sloeg. De tippelkoorts werd verder aldoor aangewakkerd; een Marslied van Theo van der Bijl zorgde extra er voor. Met een Holland-liedje van C. J. Bute cn twee strofen van het Wilhelmus werd de aubade besloten. En dan volgde nog de traditionele ovatie voor de heer Van Mechclcn, toen deze door burgemeester Cremers een lauwer krans \yerd omgehangen en door het be stuur van Harmonie-Crescendo met bloe men werd bedacht. De aftocht met har monie „Haarlem" voorop en tussenin het muziekkorps van het Leger des Heils, de tamboerkorpsen van de Padvinders en De Spaarnebazuin, verliep als een ordelijk défilé voorbij de overheden. Tenslotte marcheerde Harmonie Crescendo in vol ornaat met zijn „kleine staf" voorop, voor een korte rondgang het marktplein af. Jos. de Klerk te blazen. Jos. de Klerk Ook in Bloemendaal, Overvecn. Aerden- hout en Vogelenzang is de verjaardag van Koningin Juliana overal op feestelijke wijze gevierd en hoewel de ouderen zich ook niet onbetuigd hebben gelaten, met name tijdens het bal-chamnêtre, is het toch vooral de jeugd geweest die zich met spe len. optochten, poppenkast en variété kos telijk heeft geamuseerd. Onder de vrolijke tonen van „Sursum" vertrokken de leer lingen van de Bloemendaalse scholen dins dagmorgen naar het Bloemendaalse Open luchttheater, waar de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, een kort welkomst woord sprak. De jeugd genoot van het cabaret-variété van de heer Van Meurs. Een succes werd in het begin van de avond de demonstratie van kunstrijden op rolschaatsen, waarvoor ook van de zijde van het publiek veel belangstelling be stond. Het Bloemendaalse feest werd be sloten met een lampionoptocht en een bal op de hoek Dr. D. Bakkerlaan-Bloemen- daalseweg. Ook Overveen heeft de jeugd een bont programma geboden, met optoch ten. kinderspelen, waarvan vooral de zeep kistenrace voor de Overveense scholieren tussen tien en dertien jaar op de Cearalaan zeer veel belangstelling trok. Ook daar een fakkel- en lampionoptocht, vrolijke klan ken van de Tirolerkapel „De Alpenjagers" en de Boerenkapel „De Hooyschelf" met bal na op het plein Bloemendaalseweg- hoek Zijlweg). In Aerdenhout-Bentveld is het Oranjefeest eveneens tot aller tevre denheid verlopen en bestond er voor de diverse manifestaties ook van de zijde van het publiek veel interesse. De postfanfare deed haar best: van de gecostumeerde op tocht was bijzonder veel werk gemaakt. De poppenkast en de goocheltoeren in de gymnastiekzaal van de Vondelschool voor kleuters en leerlingen van de eerste en tweede klasse van de lagere scholen had ook niet over gebrek aan interresse te klagen, evenals trouwens de spelen op de Spiegelenburghlaan. Des avonds werd deze geslaagde feestdag in Aerdenhout besloten met een lampionoptocht, vuurwerk en een ba! champêtre. De heer W. H. C. van Keulen, die gedu rende veertig jaar werkzaam is bij de N.Z.H., is vanmorgen met het oog op deze gebeur tenis op hartelijke wijze gehuldigd. Haar lems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft de jubilaris toegesproken en hem de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau overhandigd. Hij prees de grote activiteit, die de heer Van Keulen gedurende al die jaren aan de dag heeft ge- leg waardoor hij van poetsjongen is opge klommen tot controleur. De directeur van de N.Z.H.de heer J. J. Jurrissen, sprak de jubilaris tevens namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel toe, en overhandigde hem een oorkonde en benevens de gouden draagmedaille van de maatschappij. Ook de heer Th. Hetem, chef vervoersdienst, richtte eveneens enige har telijke woorden tot de jubilaris. Des middags had de heer Van Keulen vrijaf en kon hij in huiselijke kring herinneringen aan vervlogen dagen ophalen. w^ tegen brand verze- De Haarlemse brandweer in actie bij de brand in een paklmis kerd, maar de schade van oude metalen en lompen in de Koolsteeg te Haarlem. aan de verloren ge- gane opgeslagen goe deren is niet door verzekering gedekt Om half negen werd de brandweer voor de tweede keer gealarmeerd voor een in brand staande motor in de Lotterstraat te Haarlem. Een jongeman wilde zijn mo torfiets starten, waarbij het voertuig in brand vloog. Voordat de brandweer te; plaatse was, kon het brandje echter ai met behulp van twee emmers water door de eigenaar van de motorfiets worden geblust.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7