KNVB-commissie stelde al een onderzoek ie inzake de „kwestie Van der Kuil" mkm Wagtmans vrijwel zeker van de eindzege in Rome-Napels-Rome EDO had weinig in te brengen tegen schotvaardig Volendam Steenvoorden winnaar in sprint van Lisser wielercriterium RAT en MUIS Voor Deense wielrenners viel geen eer te behalen 5 Een teken HVB-elftal oefent tegen Ripperda Nog meer Straffen Ajax versloeg PSV met twee-nul in Soestdijk HVG in halve finale van Nederlandse Voetbalbeker De voetbaluitslagen van Koninginnedag Haarlem versloeg Emma zonder veel moeite Drie-één score na weinig interessante wedstrijd Bahamontes leidt in Ronde van Spanje Renners fietsten vierde etappe door dikke sneeuw Van der Zande won Ronde van Feijenoord Surinamer Marbach naar Nederland vertrokken Duizend profs steunen geschorste spelers FANTASIEVESTEN Beslissing over Hongaarse voetballers op 5 mei Engelse league krijgt vierde divisie Westendorp vijfde in tweede etappe Sport in het kort WOENSDAG 1 MEI 1957 (Van onze sportredacteur) Er is rap gehandeld in kringen van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Dinsdagmiddag al is een speciale commissie uit het bondsbestuur bijeen geweest om een onderzoek in te stellen naar het incident, dat zich zondagmiddag afspeelde tij dens de wedstrijd Nederland-België wij maakten daar reeds melding van in onze krant van maandag tussen een of meer leden van de keuze-commissie en de rechts buiten van het Oranje-team, Van der Kuil een incident waarbij ook Timmermans betrokken was. Het onderzoek, dat in Den Haag plaats had, duurde ruim drie uur. Gehoord werden de leden van de keuze-commissie de heren Hoolboom, Pellikaan en Steinvoorte alsmede Timmermans en Van der Kuil. De PSV-er Dillen, die zon dag zoals men weet reserve was, was ook opgeroepen maar had een schriftelijke verklaring ingestuurd. Gisteravond deelde men ons van de zijde van de K.N.V.B. mede dat de commissie rapport zal uitbrengen aan het bondsbestuur. In de eerstvolgende bestuursvergadering die is op zaterdag aanstaande zal de kwestie worden be handeld. De speciale commissie bestond uit de heren ir. II. F. Hopster, bondsvoorzit ter; de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester, en de bestuursleden A. H. Martens en G. Kruyver. Zo is dus de stand van zaken op dit ogenblik. Ter verduidelijking van de kwestie, die een niet mis te verstane blaam werpt op de keuze-commissie in het bij zonder en het Nederlandse voetbal in het algemeen, geven wij nog even een korte uitleg van het incident, waarvan wij maandag reeds in het kort melding maak ten. Ongeveer een kwartier voor het einde van de interlandwedstrijd Nederland-Bel gië zou Van der Kuil volgens zijn verkla ring via Timmermans de opdracht hebben gekregen om een blessure voor te wenden, teneinde het mogelijk te maken vervan gen te worden, door de PSV-er Dillen, die bekend staat om zijn schotvaardigheid, en zodoende alsnog een overwinning op de Rode Duivels te bewerkstelligen. Van der Kuil weigerde echter uit het veld te gaan en nam 's avonds uit protest niet deel aan het gebruikelijke diner voor spelers en of ficials in het Amstel-hotel in Amsterdam. Pellikaan Hoolboom De heer Steinvoorte uit Leeuwarden, die namens de keuze-commissie met de voor bereiding en de leiding van de ploeg was belast, heeft zich wel over het plotselinge vertrek van Van der Kuil uit de kleed kamer verwonderd, maar hij schonk daaraan geen verdere aandacht omdat Van der Kuil hem zeer rustig en onge- emotioneerd mededeelde dat hij tot zijn spijt niet langer kon blijven en onmiddel lijk'naar IJmuiden zou reizen. Van het geen zich tijdens de wedstrijd voordeed was de heer Steinvoorte niets bekend en daarover repte Van der Kuil bij zijn ver trek ook niet. Timmermans, die de opdracht aan Van der Kuil overbracht, zei deze tijdens de rust te hebben ontvangen van een van de leden van de keuze-commissie, welke hij echter niet bii naam noemde. IFj had, al dus zijn verklaring, bezwaren tegen een dergelijke opdracht. Maar een kwartier voor het einde van de wedstrijd had hij haar op een teken van de kant toch overgebracht. Ook Timmermans is zeer po sitief in zijn verklaringen. De heren Hoolboom en Pellikaan bei den lid van de k.c. wensten aanvanke lijk geen commentaar te geven op de eer ste berichten over deze kwalijke kwestie. Later evenwel legden zij wel verklaringen af, maar zeer onduidelijke. En die konden dus geen nieuw licht in de zaak brengen. Zij wilden eerst contact hebben met de an dere leden, zo zeiden zij. Beiden achtten een misverstand tussen een lid van de k.c. en Timmermans niet onmogelijk. Nadat de voorzitter van de K.N.V.B., de heer H. F. Hopster, maandagmiddag con tact had opgenomen met de betrokkenen, is nog diezelfde dag uit het bondsbestuur een speciale commissie benoemd die tot taak kreeg de kwestie tot klaarheid te bren gen. Intussen had ook de voorzitter ADVERTENTIE ff y Moe je -ftef ook Mcijkt.... Ter voorbereiding van het Vierbonden- toernooi speelt het HVB-elftal donderdag avond om kwart voor zeven op het Ripper- da-terrein aan de Schaikwijkerweg in Haarlem een oefenwedstrijd tegen Rip perda. van de technische commissie, de heer Kruyver, ons verteld dat hij van de hele zaak niets begreep en er pas iets over had vernomen in een maandagochtend ver schijnend sportblad. Een weinig verkwikkelijke zaak dus tot op dit moment. Doch de zaak schijnt nog niets eens alleen te staan. „Het Parool" i laakte dinsdag melding van nog een uiterst vreemde zaak, die zich zou hebben voorgedaan voor de wedstrijd tegen Duits land enige weken geleden. Dit dagblad schrijft over een telefonisch onderhoud met de heer Hoolboom, waarbij een kwes tie ter sprake kwam waarover lang het stilzwijgen is bewaard, omdat een verwer pelijk voorstel vm de zijde der k.c. of althans een lid daarvan zo veel veront waardiging ontmoette, dat het meteen was afgehandeld. Er zou namelijk zijn voorgesteld om voor de wedstrijd Nederland-Duitsland in Amsterdam een wedstrijd, die in een zeer droge periode viel een poging te doen het veld van het Olympisch sta dion via een aanzienlijke hoeveelheid water in zodanige toestand te brengen dat Nederland daar naar men hoopte voor deel uit zou kunnen halen. De heer Hool boom, zeide tegen de verslaggever van Het Parool dat het besproeien van een veld een kwestie was van de directie van het stadion. Het is ons echter bekend, aldus het dagblad, dat men wel degelijk aan de mogelijkheid van een „inundatie" heeft ge dacht en dat die gedachte ook is uitge sproken. Tijdens onze pogingen om op deze „kwes tie Van der Kuil" een beter licht te kun nen doen schijnen, kwam ons nog een kwestie ter ore. Ook van de wedstrijd te gen de Duitsers aan het begin van deze maand. Zoals men zich zal herinneren viel toen Bosselaar. die een bal i het gezicht had gehad, in de tweede helft uit. Bosse laar was in die wedstrijd niet in zijn beste vorm. Zijn neus bloedde weliswaar, doch van veel betekenis was dat niet. Vooral niet voor een speler, die bekend staat om zijn doorzettingsvermogen en zijn hard heid. Clavan kwam desondanks in het veld en speelde de verdere wedstrijd uit. Bosselaar De blessure zou Bosselaar dan ook zeker niet verhinderd hebben vier dagen later voor Sparta tegen Feijenoord uit te ko men. Doch Bosselaar speelde niet, omdat hij 's zaterdags met een hand in scherven van een melkfles viel en dus kon men ge moedelijk zeggen dat hij nog niet hersteld was van zijn blessure uit de wedstrijd te gen de Dunsers. Het is langzamerhand wel duidelijk, dat de keuze-commissie in een uiterst slecht daglicht is komen te staan en dat klaar heid meer dan ooit geboden is. Verheu gend is het evenwel dat het bestuur van de K.N.V.B. reeds zo spoedig ingegrepen heeft met een speciale commissie, die reeds binnen een dag met het onderzoek is be gonnen. Zaterdag zal meer bekend worden over de „kwestie Van der Kuil" en laten wij hopen dat dan de schuldigen wie het ook mogen zijn gestraft zullen wor den op een wijze dat zij nimmer meer in de gelegenheid zullen kunnen komen om het Nederlandse voetbal en de Nederlandse sportiviteit in discrediet te brengen. In Soestdijk is de jaarlijkse voetbalwed strijd gespeeld om de Prins Bernhard-wis- selbeker, ditmaal tussen PSV en Ajax. De wedstrijd werd door 6000 bezoekers bijge woond. Bij de rust was de stand nul-nul. De einduitslag was twee-nul voor Ajax. Prins Bernhard die de tweede helft van de wedstrijd bijwoonde heeft persoonlijk de wisselbeker aan de aanvoerder van Ajax uitgereikt. HVC heeft dinsdagmiddag de halve fina les van het toernooi om de Nederlandse Voetbalbeker bereikt door in Amersfoort met 31 van Leeuwarden te winnen. De uitslagen van de competitiewedstrij den die op Koninginnedag werden gespeeld, luidden: Ere-divisie: SpartaMVV 3-2, GVAV SC Enschedé 0-3, Willem II—NOAD 1-2. Eerste divisie A: HaarlemEmma 3-1, De VolewijckersAlkmaar 1-4, Limburgia DWS 1-1. Eerste divisie B: VolendamEDO 4-0. Tweede divisie A: VeendamVelocitas 5-1. Om de Nederlandse voetbalbeker: Kwart finale: HVCLeeuwarden 3-1. De stand in de eredivisie is nu: Ajax 30 42 DOS 30 31 Enschedé 30 38 NOAD 30 29 Fortuna 30 38 Amsterdam 30 29 Feijenoord 30 37 Rapid 30 28 MVV 30 37 GVAV 30 25 PSV 30 33 BW 30 24 Sparta 30 33 Elinkwijk 30 20 VVV 30 33 Eindhoven 30 16 N A C 30 32 Willem II 30 15 Het is gisteren tussen Haarlem en het reeds tot degradatie gedoemde Emma een weinig interessante partij voetbal gewor den. Haarlem speelde zonder al te veel overtuiging, Emma werkte wel hard, maar bracht er in alle opzichten weinig van terecht en alleen het moedige volhouden van de Dordtse ploeg verdiende vermel ding. Maar dit was niet voldoende om de Haarlem-ploeg al te veel te verontrusten. De roodbroeken wonnen dan ook zonder moeite met drie-een. Had de Haarlem voorhoede wat beter van de kansen ge bruik gemaakt dan zou de score veel hoger zijn geweest. Haarlem had een invaller voor Tielrooy die in de half-linie vervangen werd door Ketting terwijl Brussee ook weer eens van de partij was en als linksbinnen opereerde. Emma begon erg hoopvol, want vrij spoe dig leidde een der weinige goede Dordtse aanvallen tot een doelpunt. De Voogd en Oepkes verkeken zich op een handige combinatie op de Dordtse linkervleugel en via linksbinnen Visser kwam de bal bij midvoor De Jong, die doelman Snijders kansloos klopte, nul-een. Maar hiermede had Emma vrijwel heel zijn kunnen vertoond. Wel werkten de be zoekers hard, maar bepaald veel gevaar lijks kregen De Voogd cs niet te ver werken. Aan de andere zijde werden de Haarlem-aanvallen steeds veelvuldiger en gevaarlijker. Jur v. d. Gijp was een groot struikelblok in de Dordtse defensie, maar ook hij kon tenslotte niet voorkomen dat Brussee na een half uur de gelijkmaker langs doelman Zondervan kopte. En kort voor de rust plaatste Vreeken de bal net jes voor de Dordtse doelmond, waar Jacob op handige wijze voor een twee-een score zorgde. Van de tweede helft viel niet veel te vertellen. Wel werkte Emma hard, maar het vertoonde spel was erg pover. Boven dien kreeg Haarlem spoedig een derde doelpunt cadeau, want bij een gevaarlijke situatie voor de Dordtse doelmond loste v. d. Gijp het geval keurig op, maar plaatste daarna de bal precies voor de voeten van Piet Groeneveld, die dankbaar gebruik maakte van deze kans (3-1). In de resterende tijd kregen de bezoe kers ondanks wanhopige pogingen vrijwel geen kans tegen De Voogd cs. En omdat Haarlem, speciaal Jacob, met enkele Jansen wat al te nonchalant om sprong, kon ook de thuisclub het net niet meer vinden. De stand in de eerste divisie A is nu: ADO Alkmaar Limburgia I-Ielmondia Haarlem Xerxes SVV HVC ADVERTENTIE dit merk garandeert U de sterkste matras tot op heden gemaakt dankzij de gepatenteerde binnenvering volgens het Amerikaanse systeem D.W.Ö.-SOUPLEX MATRASSEN F ABRIEKEN, UTRECHT, AMSTERDAM, ROTTERDAM De Belg Van Looy heeft maandag het eerste gedeelte van de zesde etappe van de wedstrijd RomeNapelsRome gewon nen. Hij reed de 75 km van Pescrara naar Teramo (waarvan de laatste 12 km, met motorgangmaking) in 1 uur 30 min. en 5 sec. De Nederlander Wagtmans maakte deel uit van een groep, die 38 sec. na de winnaar bij de eindstreep arriveerde. Wagt mans werd achtste. De Zwitser Koblet staakte na de vijfde etappe de strijd. Zijn vrouw raakte zon dag gewond bij een ongeluk en Koblet is, toen hij dit vernam, zo snel mogelijk naar huis gegaan. Het tweede deel van de zesde etappe van RomeNapelsRome, van Terano naar Piceno is gewonnen door de Span jaard Poblet. De Nederlandse renner Wagt mans veroverdere de eerste plaats in het algemeen klassement. Hij werd namelijk tweede met 28 sec. achterstand. Na de zesde etappe staat Wagtmans dus weer op de eerste plaats in het algemene klassement. Reeds in de morgen was onze landgenoot, die rok deze maandag weer zeer slim heeft gereden, er in geslaagd iets af te knabbelen van zijn achterstand op Emiliozzi. In de middag werd het tweede gedeelte van de etappe gereden. De beslissing viel op het met derny-gangmaking gereden cir cuit van Acoli Piceno. Aan de kop hield Poblet er een gangetje in van soms ver boven de 40 kilometer, terwijl achter hem Wagtmans en Emiliozzi elkaar bestreden in een verwoede nek-aan-nek race, totdat de Italiaan het hoofd moest buigen. Poblet schreef de zege op zijn naam, maar Wagt mans ging als tweede door de finish, met genoeg voorsprong op Emiliozzi om hem van de eerste plaats in de algemene rang schikking te verdringen, al is het verschil slechts 10 seconden. De zevende tevens voorlaatste etappe van de wedstrijd RomeNapelsRome is gewonnen door de Spanjaard Poblet. De eerste plaats in het algemeen klassement werd behouden door Wagtmans, die als vierde te Spoleto arriveerde. De zevende etappe voerde van Ascoli via Piceno naar Spoleto, over een afstand van 227,5 km, waarvan de laatste 25,5 km achter motoren werden afgelegd. De uitslag van deze etappe luidde: 1. Poblet (Spanje) 5 uur 22 min. 29 sec., gemiddelde snelheid 38.725 km/uur; 2. Van Looy (Begië) op 25 sec. 3. Van Steenber gen (België) op 27 sec.; 4. Wagtmans (Ned.) op 33 sec. Het algemeen klassement na de zevende etappe luidt: 1. Wagtmans (Nederland) 30 uur 57 min. 31 sec.; 2. Emiliozzi (It.) op 53 sec.; 3. Moser (It.) op 2 min. 49 sec.; 4. Poblet (Spanje) op 3 min. 25 sec.; 5. Van Steenbergen (Belg.) op 5 min. 8 sec. ADVERTENTIE uitgeroeid met De vierde etappe van de Ronde van Spanje is niet zo als vastgesteld van Mieres naar Leon over een afstand van 136 km verreden, maar van Mieres naar Puente de Los Fierros, een rit over 63 km. Door de abominabele weersomstandig heden, de sneeuw lag 15 cm dik op de weg, werd deze etappe later geannuleerd. Acht renners staakten de strijd, maar zij mochten in de vijfde etappe toch opnieuw starten. De vijfde etappe van de Ronde van Spanje, van Leon naar Valladolid over 172 km is gewonnen door Hassenforder (Fr.) in 4 uur 15 min. 28 sec. De twee renners Walkowiak (Fr.) en Van Cauten (België) die in de eindsprint door hem werden ver slagen, noteerden dezelfde tijd. De Span jaard Bahamontes behield de leiding in het algemeen klassement. Haarlemmer Rusman op de tiende plaats In Rotterdam is op Koninginnedag de gebruikelijke ronde van Feyenoord ge reden. De hoofdschotel bestond dit jaar uit een wedstrijd voor profs en onafhanke- lijken over 125 km met 5 klassementen. De meeste punten werden in deze spannende koers tenslotte vergaard door Van der Zande uit Halsteren, die daarmede deze ronde op zijn naam bracht. De 125 km wer den door hem afgelegd in 3 uur 6 min. 13 sec. Rusman (Haarlem) werd tiende met tien punten. Voor de amateurs werd in de ochtend uren een wedstrijd over 100 km gehouden, welke werd gewonnen door Van der Put ten uit Den Haag. Met een voorsprong van 26 sec. op Braat (Helmond) ging hij als eerste over de streep. Zijn tijd bedroeg 2 uur 36 min. 31 sec. 26 42 VSV 26 26 27 37 Graafschap 27 26 27 34 Wageningen 26 23 26 29 KFC 26 23 26 28 Roda Sport 26 22 25 27 Volewijckers 26 21 26 27 DWS 28 20 26 27 Emma 28 10 Opnieuw is een der beste spelers uit Su riname vertrokken om in Nederland voor een semi-profclub te gaan spelen. Het is Marbach, de voorhoedespeler van Robin Hood, die evenals Kruin en Mijnals voor Elinkwijk zal uitkomen. Ook de in Suriname spelende Transvaler Perzon, een achterspeler, reist binnenkort waarschijn lijk naar Nederland. Het is duidelijk, dat deze uittocht het voetbalspel in Suriname niet ten goede komt. Men hoopt dan ook, dat de leger leiding in Nederland mee zal werken om goed spelende militairen in Suriname te detacheren, opdat door MVV (de Militaire Voetbal Vereniging) een van de vooraan staande clubs in Suriname beter spel kan worden bereikt. Misschien, zo vraagt men, is het mogelijk, dat spelers, die reeds eerder voor MW zijn uitgekomen, voor rang voor uitzending krijgen. EDO is in Volendam tegen de club van die naam zonder enige schijn van kans op ten minste één tegenpunt roemloos met vier-nul verslagen. Slechts één keer kon men doelman Keizer in het nauw drijven. Dat gebeurde een half uur voor de rust toen de veel te zelfzuchtig spelende rechts buiten Plaizier de bal gevaarlijk in het Volendamse doelgebied plaatste, waar zo wel Spiers als Van Duivenvoorde een bijna niet te missen gelegenheid kregen om een doelpunt op hun naam te schrijven. Beiden faalden echter grandioos. Tweemaal drie kwartier heeft Volendam over alle linies de toon aangegeven, on danks het feit dat de Haarlemmers in de eerste helft de straffe wind in de rug had den. Zij slaagden er niet in hiervan profijt te trekken, aangezien het hun aan voldoen de techniek en taktiek ontbrak om de weer eens uitstekend op dreef zijnde Volendam- mers afdoende van repliek te dienen. Het lag aldus geheel in de lijn dat de thuisclub in de elfde minuut de score opende. Rechtsbinnen Schilder plaatste de bal door het midden naar midvoor Tol die met enige handige schijnbewegingen spil Boekelaar in de luren legde en vervolgens met een keihard schot doelman Koelemeij kansloos versloeg (één-nul). Het bleef sukkelen met EDO en louter omdat de Volendamse voorhoede noncha lant weigerde om doelrijpe kansen in vol treffers om te zetten, bleef deze stand tot aan de rust ongewijzigd. Na de hervatting waren de Haarlemmers nergens meer. Mede dankzij het windvoor- deel van de Volendammers kreeg het doel van EDO een waar bombardement te door staan, waarbij vooral Tol en Schilder zich onderscheidden. Dit moest doelpunten tot gevolg hebben. In de vijftiende minuut lanceerde links buiten Jonk een voorzet, waaruit de snel toegelopen Schilder de stand op twee-nul bx-acht. EDO tx'achtte na deze goal door fors spel een iets gunstiger resultaat te behalen, maar dit had een averechtse uitwerking in de vorm van blessures in eigen gelederen. Na ruim een half uur was het pleit definitief beslecht. Uit een hoekschop van rechtsbuiten Zwarthoed kopte Tol in de richting van het doel, waarna Harmen Veerman eveneens met het hoofd voor de juiste afwerking zorgde: drie-nul. De vier de Volendamse treffer in de laatste minuut door Harmen Veerman gescoord, accen tueerde misschien slechts ten overvloede de onmacht bij EDO, dat ook met vele omzettingen in de ploeg niet het gewenste resultaat behaalde. In het laatste kwartier kwam Van Rood- selaar als invaller voor Petterson in het veld. maar ook hij kon niets meer voor de Haarlemmers doen. De stand in de eerste divisie B luidt: Het traditionele wielercriterium van Lisse, dat gistermorgen voor de vierde maal door het Oranjecomité Lisse en de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen" op het parcours aan de Spekkelaan werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de Heemstedenaar Piet Steenvoorden. Hij versloeg in de beslissende eindsprint zijn medekoplopers Hein Koger uit Haarlem, de Santpoorter Coen Visser en Henk Buis uit Vijfhuizen met wie hij reeds vroegtijdig in het offensief was ge gaan op gedecideerde wijze. Doordat deze vier renners allen van „De Kampioen" zijn, werd de Haarlemse wielerclub onbedreigd winnaar van de clubprijs. Behalve door renners van „Olympia" uit Amsterdam, „De Bollenstreek" uit Lisse en die van ,,De Kampioen" werd 'er aan dit cri- terium ook deelgenomen door negen Deense renners. Maar voor de gasten uit Denemar ken. die gewend zijn op gx-otere trajecten te rijden en dan meestal nog in tijdritten, viel in Lisse weinig eer te behalen. Door het hoge aanvangstempo ï-aakten Andreasén en Andersen al spoedig in de achtexTioede ver zeild, terwijl Silkeborg en Hinke slachtoffers werden van valpartijen. De sterkste man der Denen, de kampioen achtervolging Flemming Pedersen die halverwege de race nog gunstige kanseix op een ereplaats had wex-d uit een der boch ten gedrongen en reed pardoes een sloot in. Met verwondingen aan zijn kuitbeen moest de Deense kampioen voor onderzoek naar een ziekenhuis in Haai'lem vervoerd worden. De grote strijd in dit ci'iterium ontbrand de, na enkele inleidende schermutselingen, al na amper tien van de zestig te rijden kilo meters. Vier man Steenvoorden, Buis, Koger en Visser ontsnapten toen aan de aandacht van het peloton, waarin de andere favorieten schijnbaar teveel op Flemming Pedersen die zich bij de eerste demax-rages van zijn actiefste zijde had doen kennen bleven letten. Want de vier vluchtelingen, die eendx-achtig samenwerkten, verkregen spoedig een flinke vooi'sprong. Het zag er zelfs naar uit dat men de vier demax-ranten onbedreigd naar de ovex-win- ning en de ereplaatsen zou laten fietsen. Maar halverwege de strijd werd door Van 't ADVERTENTIE Blauw Wit 27 43 Excelsior 25 26 Stormvogels 26 37 S H S 27 25 D F C 27 33 Rigtersbleek 26 24 Volendam 25 29 Helmond 26 23 Vitesse 26 28 EDO 27 22 Sittardia 26 28 A G O V V 27 18 R C H 26 28 Fortuna (VI.) 26 15 H D V S 25 27 E B O H 26 12 Duizend Engelse prof-voetballers zullen, naar verwacht wordt, deze week een ver klaring tekenen, dat zij bij transfers be dragen hebben ontvangen, die niet in over eenstemming zijn met de bepaling van de F. A. Dit is maandag bekend gemaakt door de heer Jimmy Hill, de voorzitter van de „Players Union", de organisatie, waar van de ruim 2500 Engelse professionals lid zijn. De „Players Union" wil op deze wijze medewex-ken aan het onderzoek naar ille gale betalingen, dat reeds geruime tijd ge leden door de F. A. en het bestuur van de Engelse league werd ingesteld. De organisatie heeft voor het vex-lenen van deze medewerking enkele voox-waar- den gesteld: a. Er zullen geen maatregelen worden genomen tegen de spelers (onder wie een aantal bekende internationals), die vrij willig de verklax-ing tekenen; b. De voorlopige schorsing, die aan vijf spelers van Sunderland is opgelegd (han gende het onderzoek), moet worden opge heven; c) De huidige reglementen moeten zo spoedig als mogelijk woi-den gewijzigd, in dien hij het onderzoek de noodzaak daar van blijkt. in Velours en Corduroy v.a. 22.50. Gen. Cronjéstr. 40-44, Haarl., Tel. 15438 Het bestuur van de Hongaarse voetbal bond is in een buitengewone vex-gadering bijeen geweest, waarbij de kwestie bespro ken werd van de Hongaarse spelers die naar het westen zijn gevlucht en die van de Hongaarse bond het verbod kregen om te spelen. Het resultaat van de vergade ring was dat het bestuur op 5 mei een definitieve beslissing zal nemen of de „ban" over deze voetballers al of niet op geheven dient te worden. Tot de spelers die hierbij betrokken zijn, behoren Puskas, Kocsis, Grosics, Lantos en Boczik. Een vergadering van clubs uit de derde divisie noord van de Engelse league heeft zich met 1311 stemmen uitgespi'oken voor reorganisatie van de derde divisie, in oktober van het vorig jaar haddexx deze clubs zich met 1110 stemmen uitgespro ken tegen de voorgestelde reorganisatie, de derde divisie zuid heeft zich reeds met het plan accoord verklaard. Volgens het reox-ganisatieplan zullen de twaalf bovenste ploegen uit de afdeling noord zowel als uit de afdeling zuid een nieuwe derde divisie vorm en en de overi ge clubs zullen in een vierde divisie wor den ondei-gebracht. Op een vex-gadex-ing van alle league clubs die in juni gehouden zal worden, zal een definitieve beslissing worden genomen en het is nog niet bekend of de reorgani satie van kracht zal worden in het volgend seizoen, of in het seizoen 195859. Steenvoorden Hof en Van der Zwet het sein voor de tegen aanval gegeven. Ook Voorting, Van Weeren en Vaars gingen zich met de jacht bemoeien en hoewel deze vijf renners iets van hun achterstand afknabbelden, werd het toch een vergeefse strijd. En toen van deze jagers- groep alleen Van Weeren en Van der Zwet zich nog staande wisten te houden, was er voor Steenvoorden c.s. helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Zij bleven in de slotfase heer en meester en in de beslissende eind sprintdie reeds vi-oeg wei-d ingezet trok Steenvoorden aan het langste eind. De prestatieprijs kwam in het bezit van Buis vorig jaar winnaar die in de wed strijd de meeste keren als eerste over de streep was gegaan. De uitslag luidde: 1. P. Steenvoorden (Heemstede), de 60 kilometer in 1 uur 25 minuten en 12 seconden; 2. H. Koger (Haar lem); 3. C. Visser (Santpoort); 4. H. Buis (Vijfhuizen); 5. H. van Weeren (Haarlem); 6. H. v. d. Zwet, 1ste nieuweling (Lisse) 7. J. Redeker (Amsterdam); 8. G. Kaptéin (Lisse)9. N. Teeuwen (De Zilk)10. J. Sta kenburg (Amstei-dam). Clubklassement: 1. De Kampioen (Haarlem met 6 punten; 2. De Bollenstx-eek (Lisse) met 23 punten; 3. Olympia (Amsterdam) met 28 punten. Ronde van Duinkerken De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van Duinkerken luidde: 1. Schou- ben (B.) 5.42.35, 2. Mahé (Fr.) z.t., 3. Vitre (Fr.) z.t., 4. Cherkx (Fr.) z.t., 5. West dorp (Ned.) z.t., 6. een groep van 21 ren- nei's, bij wie De Groot en Voort in g, allen 5 uur 42 min. 50 sec. 26. Van der Pluym (Ned.) en Stolker 5.43.01. 45. Nolten (Ned.) 5.44.47. Derijcke (België) bezet de eerste plaats in het algemeen klassement voor zijn landgenoot Schepens. De derde etappe van de Ronde van Duinkerken, Duinkerken—Orchies—Duin kerken, is gewonnen door de Belg Sche pens. PI ij legde de 265 km af in 8 uur 13 min. 46 sec. De strijd werd in de eind sprint beslist tussen 17 renners. Na Sche pens ging zijn landgenoot Van Geneugden over de streep, gevolgd door de Nederlan der Mahn. Bij deze groep van 17 renners bevonden zich ook de Nederlandex's De Groot, Stolkex-, Voorting en Van der Pluym, die respectievelijk 9, 10, 11 en 12 werden geklasseerd. Het klassement na drie etappes luidde: 1. Schepens 20 uur 1 min. 58 sec. 12 pun ten, 2. Van Geneugden z. t. 16 punten, 3. Derijcke z.t. 17 punten, 4. Van Gonxpel z.t. 26 punten, 5. Everaert z.t. 29 lA pnt, 6. Groussart z.t. 33 punten, 7. Voorting z.t. 41 pnt, 8. Van der Pluym 20.02.09, 9. Molenaert 20.02.27, 10. Plankaert z.t., 30. Mahn 20.57.53, 31. De Groot 20.58.09, 32. Stolker 20.58.19, 33. West dorp 20.58.41. RONDE VAN NEDERLAND. In de samenstelling van de Belgische A-ploeg, die deelneemt aan de Ronde van Nederland, is een wijziging gekomen. Jèf Schils wordt vervangen door Willy Schroeders. ADOAMSTERDAM. De derde wed strijd tussen ADO en Amsterdam, voor de kwartfinales van het toernooi om de Ne derlandse Voetbalbeker, zal woensdag avond; 8 mei op „Houtinst" in Den Haag worden gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9