Grote economische hervorming in de Sovjet-Unie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nationale raden vervangen meer dan 20 ministeries HET WEER Vorosjilov niet opgewassen tegen Indonesisch klimaat Jan Sluyters na een langdurige ziekte overleden Eenvoudige verkeersovertreding leidde tot mishandeling Kroesjtsjev breekt met centralisatie in Moskou Sukarno begeleidt hem naar koelere oorden Jeugdcriminaliteit stijgt in de Verenigde Staten Max Reimann voor overleg in de Sovjet-hoofdstad Droog en minder kil MacMillan poogt Adenauer gerust te stellen Het was in Bonn de beste conferentie, zegt Dulles Spoedige ratificatie van Europese verdragen gewenst Twee doden in het verkeer V erkeersongelukken DIT JAAR: 375 DODEN „Langkoeas" neemt route door het Suezkanaal Egyptische regering zou de pers knevelen Het woord is aan Tumult op politiebureau in Overveen na achtervolging over Zeeweg Ravage Mollet gemachtigd tot de vertrouwenskwestie Nachtvorst veroorzaakt grote schade 71e JAARGANG No ?53 WOENSDAG 8 MEI 1957 302e JAARGANG No 101 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter) De Russische partij-secretaris Nikita Kroesjtsjev heeft op een bijeenkomst van de Opperste Sov jet (parlement) in het Kremlin voorgesteld spoedig meer dan twintig ministeries af te schaffen als onderdeel van een nationaal plan voor een doeltreffender organisatie van de industrie. Hij verklaarde, dat er 92 nationale economische raden moeten worden ingesteld, die vele functies van de op te heffen ministeries zouden moeten overnemen en voornamelijk zouden moe ten zorgen voor het opstellen van plannen voor en het coördineren van de produktie. In de republiek Rusland moeten er 68 van dergelijke raden komen. In de Oekraïne elf en in de overige republieken elk een. De ministeries, die volgens de partijsecretaris deze maand en in juni moeten worden op geheven, omvatten ruim een derde van aile Sovjet-instellingen, die met de industrie hebben te maken en die te Moskou zijn ge vestigd. Kroesjtsjev zei, dat er slechts acht van de ruim dertig ministeries, waaronder de produktie en de verwerking van grond stoffen ressorteren, moeten worden gehand haafd; de ministeries voor vliegtuigbouw, scheepsbouw, radiotechnische apparaten, chemische produkten, middelzware machi nerieën, vervoer, defensieproduktie en elek trische centrales. Dit laatstgenoemde mi nisterie, dat door oud-premier Malenkov wordt geleid, moet worden verenigd met dat voor de bouw van elektrische centrales. Het zwaartepunt van de leiding wordt in de richting der bedrijven verschoven. Kroesjtsjev, die in een joviale bui was en zijn rede van drie uur doorspekte met grapjes, kreeg veel applaus voor zijn voor stellen. Hij veroordeelde „groot kwaad van het departementalisme", Als gevolg van „departementale chaos" was het gebeurd, dat twee ministeries grote hoeveelheden montagewoningen van gebied A naar ge bied B zonden en twee andere ministeries hetzelfde deden van B naar A. Hij zei, dat het ministerie voor de steenkoolindus trie van de republiek Rusland niet te Mos kou maar te Kemerova, een mijngebied dat ruim 2.400 kilometer ten oosten van Moskou ligt, moet zijn gevestigd en het ministerie voor ijzer en staal moet niet in de hoofdstad maar in de Oeral, 1.600 kilo meter ten oosten van Moskou, zijn geves tigd. T oezichthouders Hij verklaarde, dat, tengevolge van bu reaucratie, jaarlijks duizenden miljoenen roebels worden verspild. Het aantal ambte naren in de Sovjet-Unie bedraagt 850.000, die het land tien miljard roebels per jaar ADVERTENTIE BARTfDORlSSTR. HAARLEM HEL 1 3439 FERO. B01STR. 48 ADAM. Ul./UIM Falcon Popeline Regenjassen j WASHINGTON (AFP). Als de jeugd criminaliteit in hetzelfde tempo als op het ogenblik blijft stijgen zullen een miljoen kinderen in 1965 in de Verenigde Staten voor het gerecht gedaagd worden, aldus een verslag van een subcommissie van onderzoek van de Amerikaanse Senaat. De voornaamste vraagstukken die in het ver slag worden geanalyseerd zijn: alcoholisme onder de jongeren, geslachtsziekten in de jeugdjaren, het vandalisme, de bendevor ming onder de jeugd, de beeldromans, de televisieprogramma's en het gebruik van verdovende middelen. MOSKOU (Reuter) Het officiële Rus sische persbureau Tass meldt dat een dele gatie van de Westduitse communistische partij onder leiding van de partijvoorzitter Max Reimann de vorige week besprekin gen heeft gevoerd met kopstukken van de Russische communistische partij, onder wie partijsecretaris Soeslov en Sjepilov. Vol gens Tass gingen de besprekingen over het Partijleven „enkele internationale proble men in de arbeidersbeweging" en andere belangrijke kwesties. &OOOOC ooooooooocx VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Vannacht hier en daar zware nachtvorst, morgen overdag over het algemeen iets hogere tempe raturen. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Volledige weerrapporten op pagina twee. xccoccccoc DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S kosten. Er zijn te veel Russen, die toezien op het werk van andere Russen. „Onze taak is het de produktie aan te moedigen tot het punt, waar de arbeider geen toe zichthouder meer. achter zich nodig heeft". Kroesjtsjevs plan moet door de 1.347 leden van de Opperste Sovjet worden goed gekeurd. Het is voortgekomen uit de wens van de Sovjet-Unie om verdere verspilling te voorkomen en op deze wijze het pro ductievermogen van de Verenigde Staten sneller te evenaren. Sommige Russen ge loven, dat het plan in de „historisch korte periode" van vijftien jaar kan worden ver wezenlijkt. De 92 raden, die moeten worden inge steld, zullen elk toezicht houden op een bepaalde tak van industrie. Zij zullen ook worden gevestigd in gebieden bij de Chi nese grens om de Sovjet-produktie te co- ordineren met die van de communistische landen in het Verre Oosten. Grote trek Buitenlandse deskundigen op het gebied van de Russische economie noemen het plan de grootste economische reorganisatie sinds de dood van Lenin in 1924. Er zullen rechtstreeks of indirect driehonderdduizend staatsbedrijven en veertig miljoen arbei ders bij zijn betrokken. Het plan houdt ook in. dat er vele miljoenen mensen van Euro pees Rusland naar de onontgonnen gebie den van Siberië zullen worden overge bracht. Het plan. dat een breuk betekent met de stalinistische centralisatie, zal tot gevolg hebben, dat de vijftien republieken van de Sovjet-Unie grotere plaatselijke bevoegdheden krijgen. Deze omvorming van 's werelds grootste geleide economie moet vóór de winter beginnen. BONN (Reuter) Op een te zijner ere gegeven diner heeft premier MacMillan van Groot-Brittannië in Bonn vier punten naar voren gebracht, die bedoeld zouden zijn om bondskanselier Adenauer ervan te overtuigen, dat Groot-Brittannië het met zijn bondgenoten in West-Europa eens is. MacMilllan legde in de eerste plaats de na druk op het Britse belang bij de Duitse hereniging. Voorts verklaarde hij dat het Britse denken in de afgelopen jaren bijna een „revolutie" heeft doorgemaakt ten gunste van denkbeelden voor de Europese samenwerking en dat Groot-Brittannië be seft dat het zich alleen als lid van de NAVO verdedigen kan. Hij verwelkomde de Euro pese Economische Gemeenschap, maar voegde hieraan toe, dat het denkbeeld van een vrije handelszone tegelijkertijd ont wikkeld moet worden. MacMillan legde er voorts de nadruk op, dat strijdkrachten van het klassieke type nog steeds nood zakelijk zijn om kleine aanvallen op West- Europa af te slaan. Volgens waarnemers bezigde MacMillan dit argument om de bange voorgevoelens bij de Duitsers weg te nemen, dat Groot- Brittannië krachtens zijn nieuwe defensie politiek en mankracht te sterk opofefrt aan de vereniging met kernwapens en daarom de bedoeling heeft zijn strijdkrachten van het klassieke type in te grote mate van het vasteland van Europa terug te trekken. Tenslotte gaf de Britse premier de Duit sers de verzekering, dat er een grootscheep se strategische tegenaanval op de Russen zou worden gedaan, als dezen een grote aanval tegen het Westen zouden onderne men. (AFP) Een officiële woordvoerder verklaarde na de eerste bespreking, dat er een grote mate van overeenstemming tus sen MacMillan en Adenauer ten aanzien van de besproken kwesties blijkt te be staan. DJAKARTA (UP) - De president der Sovjet-Unie, Vorosjilov heeft dinsdag op de tweede dag van zijn bezoek aan Indo nesië in een tafelrede verklaard, dat de economische en culturele banden tussen Rusland en Indonesië sterker worden. Hij sprak aan een diner waaraan werd deel genomen door 74 Indonesische leiders, communistische leden van het corps diplo matique, Russische autoriteiten en de deken van het corps diplomatique, de Egyptische ambassadeur Ali Fahmi Al Amroussi. Een Indonesische functionaris verklaarde, dat de Russen verzocht hadden het diner zo kort mogelijk te maken en dat de ge projecteerde bezichtiging van Djakarta des middags was afgelast, omdat de 76-jarige Vorosjilov veel last van de warmte had. In zijn rede verklaarde de Russische pre sident onder meer, dat Rusland de „recht vaardige en rechtmatige aanspraken" van het volk van Indonesië steunt wat betreft Westelijk Nieuw-Guinea Ook Soekarno hield een toespraak. Hij zeide, dat er drie ontmoetingspunten be staan tussen Indonesië en Rusland die nau we betrekkingen waarborgen: „universele vrijheid, universele sociale gerechtigheid en universele wereldvrede". Vorosjilov bracht met champagne een dronk op de gezondheid van Sukarno uit. Door de meeste mohammedanen aan tafel werd getoast met alcoholvrije dranken. Twee dochtertjes van Sukarno, Megawati, 10 jaar, en Rachmawati. 7 jaar, voerden een krijgsdans uit. (ANP) De minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, heeft vandaag mede gedeeld, dat tijdens het bezoek van Vorosji lov met hem geen officiële besprekingen op financieel, economisch mi politiek gebied zullen worden gevoerd. De minister wei- Met ingang van 1 juli zullen alle Am sterdamse trams voorzien zijn van een richtingaanwijzer. Lijn 25 is er reeds mee uitgerust. Aan het eindpunt be kijkt het personeel aandachtig de nieuwe aanwinst: het moderne knip perlicht, de clignoteur. gerde te zeggen, of aan het einde van het bezoek een gemeenschappelijke verklaring zal worden uitgegeven. Men herinnert zich, dat de gezamenlijke verklaring, welke na het bezoek van presi dent Sukarno aan de Sovjet-Unie in 1956 werd uitgegeven, in Indonesië tot krachtige protesten had geleid. De presidenten Vorosjilov en Sukarno vertrokken heden naar Bogor, en zullen donderdag naar Bandoeng doorreizen. Amerikaans excuus De Amerikaanse ambassadeur in Dja karta John M. Allison heeft zijn veront schuldigingen aangeboden voor het gedrag van een der employees van de Amerikaan se ambassade, die Indonesische en commu nistische vlaggen had afgerukt, die langs de straten stonden ter ere van de Russische premier Vorosjilov. In een officieel communiqué betreurt de ambassadeur 'het incident en deelt mede dat de Amerikaan naar huis zal worden gezonden. Het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken verklaart dat de betreffende, niet genoemde Amerikaan, dronken was toen hij zondagavond de vlaggen er afrukte. Prijono omgezwenkt? (UP) De minister voor Onderwijs en Cultuur in het kabinet Djuanda, dr. Prijono heeft zijn post van voorzitter van de links georiënteerde „Chinese vriendschapsliga" opgegeven. Dit is door het ministerie mede gedeeld. Prijono, die Stalinprijs-winnaar is en hoogleraar in de letteren, gaf geen reden op voor deze mededeling. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft bij zijn terugkeer uit Parijs in Washington verklaard, dat de confe rentie ir Bonn „in vele opzichten de beste NAVO-conferentie" tot op heden is ge weest. Er was een ruim gebied voor dis cussies, voortkomend uit een fris gevoel voor gemeenschappelijk streven, zo zei hij. Dulles verklaarde voorts, „nuttige be sprekingen" met bondskanselier Adenauer en premier Mollet van Frankrijk te hebben gevoerd. Hij heeft president Eisenhower verslag over zijn besprekingen in Europa uitgebracht. PARIJS (UP) De Franse regering steunt het Duitse plan, kernwapens voor West-Europa onder controle van de opper bevelhebber der N.A.V.O.-strijdkrachten, generaal Norstad te stellen, aldus verluidt, te Parijs. Een dergelijke procedure zou de voorkeur verdienen boven het statio neren van kernwapens in West-Europa onder Amerikaanse controle. De Russische waarschuwingen hebben in Frankrijk de mening, dat West-Europa zowel over conventionele als kernwapens moet beschikken, versterkt. Er zal echter bij de landen van de Westeuropese Unie op worden aangedron gen, West-Duitsland het recht tot het be zitten en vervaardigen van kernwapens te onthouden. Eventueel zou de Franse regering kunnen worden overtuigd van de noodzaak, dat West-Duitsland over tacti sche kernwapens moet kunnen beschikken. Strategische kernwapens echter in geen geval. Vanmiddag heeft Koningin Juliana het herbouwde Nederlandse Zeehospitium te Kijkduin officieel in gebruik gesteld. Een Aero Nederland-luchtfoto van het hospitium. (Van onze parlementaire redacteur) Bestudering van het door de „drie wijze mannen" (de Fransman Louis Armand, de Duitser Franz Etzel en de Italiaan Fran cesco Giordani) op verzoek van de regerin gen van de zes landen, die de Europese Kolen- en Staalgemeenschap vormen, uit gebrachte rapport over Euratoom, leert, van welk een grote betekenis voor de ener gievoorziening en daarmee tenslotte voor de welvaart van Europa, het totstandko men van de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie zal kunnen zijn. Op een persconferentie heeft onze landgenoot dr. Kohnstem, verbonden aan de Hoge Auto riteit van de Kolen- en Staalgemeenschap en een tijd lang werkzaam geweest zijnde als de rechterhand van de „drie wijze mannen", nog eens duidelijk de draag wijdte geschetst van Euratoorn. Onderwijl is nu het wachten op de door de parlementen van de zes landen te ver lenen goedkeuring, c onontbeerlijk is om zowel tot de bekrachtiging van het op 25 maart jl. te Rome gesloten verdrag inzake een Gemeenschappelijke Europese Markt als tot de ratificatie van het verdrag be treffende Euratoom te kunnen overgaan. Op Buitenlandse Zake in Den Haag is men druk doende met de voorbereidingen voor de indiening van de hier bedoelde goedkeuringsontwerpen. Vermoedelijk zal de Ministerraad omstreeks 20 mei dienaan gaande tot een beslissin" kunnen komen. In dat geval ware het naar alle waarschijn lijkheid mogelijk de indiening dier ontwer pen bij de Tweede Kamer niet later dan half juni voor elkaar te krijgen. Wenselijk zou dan zijn, dat de Kamer van honderd en-vijf tig, voorda4 zij op zomerreces gaat, dus voor einde juli, de ontwerpen zou aan nemen. Daarna zou het voor de Eerste Ka mer ti.ch waarlijk geen heksenwerk zijn om van haar kant kort voor af na half september het ja-woord te geven. Hier en daar ving ik in de parlementaire wandelgangen echter het geluid op, dat het aanbeveling zou verdienen, dat Nederland dit keer als hekkensluiter zou optreden en niet als haantje de voorste, gelijk geschied is met het destijds in de Franse volksver tegenwoordiging gestrande verdrag inzake de Europese Defensie Gemeenschap. Intus sen kreeg ik anderzijds te horen, dat, zeker wat de Tweede Kamer aangaat, vrij veel leden een tijdige behandeling van de goed- keuringsvoorstellen wel degelijk zouden willen bevorderen. Op het kruispunt Lindenlaan-Verlengde Slotlaan te Zeist botste dinsdagnamiddag de 35-jarige Zeistenaar H. Oppers, die op de benzinetank van zijn bromfiets zijn zes jarig zoontje vervoerde, doordat hij geen voorrang verleende, tegen een personen auto. Bromfietser en zoontje werden tegen het wegdek gesmakt. De heer Oppers werd op slag gedood. Zijn zoontje werd met een schedelbasisfractuur naar het Zeister zie kenhuis overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Dinsdagmiddag is het 15-jarig meisje J. L. uit Brunssum in haar woonplaats door een auto aangereden en levensgevaar lijk gewond. In de afgelopen nacht is zij in het St. Josephziekenhuis te Heerlen overleden. Tengevolge van verkeersonge- j j lukken in ons land zijn in 1957 om 1 het leven gekomen 375 personen, van wie 76 kinderen. Daar het m.s. „Langkoeas" Indonesische Mohammedaanse pelgrims heeft gebracht naar Djeddah in de Rode Zee, de haven plaats van Mekka, en van daar de reis moet vervolgen naar Rotterdam, heeft de Koninklijke Rotterdamse Lloyd na rijp be raad besloten dit schip via het Suezkanaal te laten varen. Het betreft hier een inci denteel geval, zoals ook reeds meermalen in de afgelopen weken Amerikaanse, En gelse, Duitse, Italiaanse en Scandinavische schepen, waaronder verscheidene van concurrerende buitenlandse lijnen, in inci dentele gevallen de route door het Suez kanaal hebben genomen. Verwacht wordt, dat de „Langkoeas" omstreeks 11 mei in Suez zal aankomen. BEIROET (UP) Volgens de Libanese courant „Al Hayat" is het onafhankelijke Egyptische blad „Al Ahram" door de re gering van president Nasser overgenomen. De Egyptische regering beschikt reeds over „Al Gomhouria", het officiële re geringsblad, „Al Missaa" en „Al Shaab". Albert Einstein: De atoomkracht heeft alles veranderd, behalve onze manier van denken. Een van de bekendste Nederlandse kunstschilders en portrettisten, Jan Sluy ters, is in de afgelopen nacht in zy'n wo ning in Amsterdam overleden. Hij werd vijfenzeventig jaar. Voor velen komt dit bericht niet onverwacht. Sluyters was lange tijd vrij ernstig ziek. Johannes Carolus Bernardus Sluyters werd op 17 december 1881 in Den Bosch geboren, waar hij aanvankelijk de Konink lijke School voor Beeldende Kunsten be zocht. Daarna werd hij leerling van de Rijksnormaalschool en de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Daar verwierf hij in 1904 de Prix de Rome, nadat hem in datzelfde jaar de koninklijke subsidie was toegekend. Het was deze Prix de Rome, waardoor hij geruime tijd in Parijs kon werken. De uit Parijs meege brachte werken deden hem al dadelijk kennen als een kunstenaar van uitzonder lijke begaafdheid en sterke persoonlijk heid. Hij bezocht later lok Spanje en Italië. Jan Sluyters schilderde stillevens, stads gezichten en composities met figuren, vooral portretten. Hij heeft veel bekende Na een achtervolging per auto over de Zeeweg en een hevig handgemeen en tu mult op het politiebureau in Overveen is de Bloemendaalse politie er vannacht in geslaagd een zesentwintigjarige Haarlemse koopman te overmeesteren, wiens aanvan kelijke misdraging alleen was geweest, dat hjj geen gevolg gaf aan een verzoek tot stoppen. Wat daarna voigde was echter voor de politie aanleiding niet alleen pro ces-verbaal op te maken wegens deze verkeersovertreding, maar ook wegens wederspannigheid, mishandeling van een politie-ambtenaar en poging tot doodslag, subsidiair zware mishandeling. De verdachte reed in de afgelopen nacht, vergezeld van zijn verloofde, per auto over de Bloemendaalseweg in Overveen in de richting van het kruispunt met de Juliana- laan, waar een agent zijn papieren wilde zien en daartoe met een rode lantaarn het teken tot stoppen gaf. In plaats daarvan reed de automobilist voor de rotonde langs de Militairenweg op. De agent fietste on middellijk naar het vlakbij gelegen poli tiebureau, haalde daar een auto en reed naar de Zeeweg, waar hij de doorgereden wagen op een parkeerinham ter hoogte van de Erebegraafplaats aantrof. Nadat de Haarlemmer aanvankelijk had ontkend, d;.L hij degene was geweest die aan het stopsein geen gevolg had gegeven, gaf hij daarna toe en overhandigde zijn rijbewijs. Op verzoek van een brigadier, die de agent bij de achtervolging had ver- gezelJ, verliet het meisje de wagen, waar in de agent de papieren van de bestuurder wilde controleren. Do laatste stapte even wel ook uit, beweerde op hoge toon niets met de politie te maken te hebben en nam een vijandige houding aan tegen de briga dier, die met het meisje stond te praten. Hij ontrukte aan de brigadier een staaf lantaarn, maar de agent wist te. verhinde ren dat de weerspannige automobilist daarmee sloeg. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de Haarlemmer zijn auto weer wist te bereiken, waarin inmiddels ook zijn verloofde weer was gaan zitten. Hij reed Op de brigadier in, die echter door opzij te springen ei-ger wist te voorkomen. Zowel de Haarlemmer als de beide politiemannen reden daarop in de richting Haarlem terug. Toen de agent en de brigadier juist op het bureau waren teruggekeerd kwam daar ook de ontvluchte autobestuurder aan. die zei, dat hy zijn rijbewijs terug wilde heb ben. Men wist hem, onder verzet, in een wachtlokaal te sluiten, waar hy eerst pro beerde een deur in te trappen en, toen dit niet gelukte een tafel in stukken sloeg. Vervolgens sloeg hy acht ruiten In van de deur, die toegang tot de gang heeft. Daar door wist hij opnieuw te ontvluchten en z.jn auto In te komen, maar hij kwam daarna opnieuw terug om zijn rijbewijs op te eisen. De drie in het bureau aanwezige politiemannen wisten hem toen voorgoed te overmeesteren en in te sluiten. Nader vernemen wij, dat de overspannen bestuurd wel Iets had gedronken, maar zeker niet onder de invloed was. Hij kwam met zijn verloofde van een familiefeestje wegens het dertigjarige huwelijk van zijn ouders. Waarschijnlijk heeft de angst zijn rijbewijs bij controle te verliezen en de lust om tegenover zijn verloofde een bravour- stukje uit te halen, hem parten gespeeld. Een zelfportret van Sluyters. persoonlijkheden in beeld gebracht. Zijn doeken hangen onder andere in het Rijks museum en in het Stedelijk Museum in Amsterdam, in Den Haag, Rotterdam, Dor drecht, Den Bosch, Utrecht, Parijs, Ant werpen en Brussel. Als lithograaf maakte hij naam door illustraties van kinderboe ken en door zijn prenten in de Groene Amsterdammer van 1914 tot 1918. In 1910 voerde hij een opdracht uit voor een muur schildering op de wereldtentoonstelling in Brussel. In 1918 ontving hij de erepenning van de Jaarbeurs in Utrecht, in 1919 de gouden medaille van Hare Majesteit de Koningin op een tentoonstelling van Arti et Amici- tia, in 1937 werd aan zijn werk op de wereldtentoonstelling in Parijs de Grand Prix toegekend, in 1940 ontving hij de zil veren medaille van de stad Amsterdam ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Arti, waarvan hij lid was. Ook was hij lid van de vereniging „St. Lucas" en de Académie de Belgique. Hij was tevens rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis geschiedt zaterdag 11 mei om twaalf uur op de begraafplaats „Zorg- vlied" aan de Amsteldijk in Amsterdam. PARIJS (AFP). - Het Franse kabinet heeft premier Mollet gemachtigd bij het komende debat in de Nationale Vergade ring over de regeringsmaatregelen op fi nancieel gebied de vertrouwenskwestie te stellen. Dit debat zal enige tijd na medio mei worden gehouden. (Reuter). - De Franse regering heeft kortgeleden besloten de staatsuitgaven voor burgerlijke en militaire doeleinden met ongeveer 2.500 miljoen gulden te ver minderen. met het oog op economische moeilijkheden. Tevens wil zij, door het heffen van nieuwe belastingen, haar in komsten met 1.500 miljoen gulden vergro ten. Deze voorstellen zullen aan de Natio nale Vergadering worden voorgelegd, wan neer deze weer bijeenkomt. De hevige nachtvorst van de afgelopen nacht heeft vooral in Noordholland ern stige schade aangericht in de aardappel teelt. In de Schermer en andere polders en Heerhugowaard is op vele plaatsen tot tachtig percent van de gewassen bevroren. Op de akkers aan de lage dijk, die groten deels door water zijn omgeven, is de schade wat minder aanzienlijk. Als gevolg van de zware nachtvorst in de afgelopen nacht hebben de aardbeien- planten rond Beverwijk en Heemskerk zeer ernstige schade geleden. Men taxeert de schade rond Heemskerk op 50 tot 70 percent van de toekomstige oogst: de planten werden getroffen in volle bloei. De tulpen zijn zelfs tegen de grond gegaan wel een teken, dat het vannacht stevig gevroren heeft. Rond Be verwijk is de situatie niet veel beter.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1