Haarlems burgemeester opent r.-k. Medisch Opvoedkundig Bureau Banketbakker zou banken voor vijftig mille opgelicht hebben Eis: één jaar DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs SUCCES Vanaf (1.-per week BROKX HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Jongeren van het platteland bijeen „Eduard" in Bloemendaal ten grave gedragen Tien jaar Vereniging voor Bedrijfspsychologie Kantoor ambtenarenbond in Haarlem geopend Gepensioneerden vergaderden Scheepvaart AUTO HUREN? SPECIAAL ATELIER 2.35 95 2.25 3.15 DONDERDAG 9 MEI 19 5 7 De Haarlemse rechtbank, gepresideerd door mr. N. Smits, heeft zich vandaag de gehele ochtend en een deel van de middag beziggehouden met de behandeling van de zaak tegen een 46-jarige banketbakker uit Haarlem, die ervan verdacht werd een aantal bankinstellingen, accountants en assurantiebezorgers te hebben opgelicht voor een bedrag van in totaal niet minder dan ongeveer vijftigduizend gulden. Bo vendien zou hij bedriegelyke bankbreuk gepleegd hebben door bepaalde bedragen die hy na het uitspreken van zyn faillisse ment ontvangen had niet by zijn curator te verantwoorden. De verdachte ontkende vrijwel alle de hem tenlastegelegde feiten hetgeen het verhoor niet vlotter deed ver lopen maar ondanks deze ontkenningen eiste de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouraan na een vry kort pleidooi op grond van de getuigenverkla ringen een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar met aftrek van het voor arrest. Daarby drukte de officier van Jus titie de verdachte op het hart in de toe komst iets voorzichtiger te zyn met het zakendoen. De zaak was aan het rollen gebracht door de curator, die had ontdekt dat de verdachte banketbakker voor een kleine duizend gulden aan koekjes had verkocht zonder de gelden door de curator te laten incasseren zoals was bepaald. Daarmee achtte de officier van Justitie de bedriege- lijke bankbreuk bewezen en welgemoed begon men aan het verhoor van diverse vertegenwoordigers van allerlei financiële instellingen die allen op de een of andere manier door de verdachte „in de boot zou den zijn genomen", zoals de president het uitdrukte. De Nederlandse Middenstandsbanlc te Haarlem was in de meeste mate de dupe geworden, want hier had de verdachte een bedrag van niet minder dan twaalf mille losgekregen. Dit bedrag had de banket bakker nodig om een zaak in de Grote Houtstraat in Haarlem van een andere banketbakker over te nemen. Daarbij zou de Middenstandsbanlc de bedrijfsinven- taris als onderpand krijgen, hetgeen zoals later bleek, niet goed mogelijk was omdat deze inventaris al aan een ander was over- Achttienhonderd christelyke plattelands jongeren zijn woensdag in Hoofddorp bij eengeweest op de jaarlijkse bondsdag van de Christelyke Jonge Boeren- en Tuinders- bond en de Christelijke Bond van Boerin nen, Boerendochters, Plattelandsvrouwen en -meisjes. Vandaag hebben zevenhonderd hunner een excusie gemaakt naar Amster dam, waar zy deelnamen aan een boot tocht, naar de polders ten zuiden van het Noordzeekanaal, langs de tunnelwerken, door Santpoort, Bloemendaal en via de Zeeweg naar Zandvoort. Groenendaal vormde het eindpunt. De leden van beide bonden vergaderden des morgens afzonderlijk in de zalen van „De Beurs" te Hoofddorp. De voorzitter van de Jonge Boerenbond, de heer Joh. de Jong uit Alphen aan de Rijn. releveerde in zijn openingswoord de gedachtenwisselin- gen„ die delegaties van dertien landen ge voerd hebben in Oostenrijk over de trek van het platteland naar de stad. Spreker betoogde dat men er voor dient te zorgen, dat de agrarische jongeren ook worden ge schoold voor het bedrijfsleven. Ir. L. Troost uit Hoofddorp hield een in leiding over „De positie van de Neder landse boer en tuinder te midden van zijn Europese collega's". Hij gaf de toehoorders een inzicht in de positie van de boer en tuinder in het midden van de vorige eeuw, sprak over de crisis tussen 1880 en 1890 en over de periode tot de tweede wereld oorlog. Na de bevrijding breidde de export van landbouwprodukten zich uit, speciaal naar West-Duitsland. De heer Troost hield een beschouwing over het plan tot het vormen van een Euromarkt. Als het plan geaccepteerd wordt, zal er in de Nederlandse landbouw veel veranderen. Te verwachten is, dat de kostprijs aanzienlijk zal stijgen. De tuin bouw zal er naar spreker vermoedde geen nadelen van ondervinden. Denemar ken neemt aan de Euromarkt niet deel en zal dan geen concurrent meer zijn bij de export van zuivelprodukten. Voor de vlees positie liggen er grote mogelijkheden in het verschiet en de uitvoer van eieren, die al groot is, kan stijgen. Behalve voor aard appelen bestaan er goede kansen voor de akkerbouwgewassen. Dat geldt vooral voor de suikerbieten. Drs. J. J. Knibbe, vice-voorzitter van de bond, die tien jaar bestuurslid is geweest, nam. afscheid van zijn functie. De voor zitter bracht hem dank voor het vele werk ten bate van de bond verricht en over handigde hem en mevrouw Knibbe een geschenk. Vrouwenbijeenkomst Mevrouw F. Witterholt-Heidanus uit Winsum leidde de bijeenkomst van de C.B.P.B. De vergadering zond een telegram aan Koningin Juliana, waarin aanhankelijk heid werd betuigd en luisterde naar een voordracht van dr. F. A. Nolle uit Leiden over „De leugen in de geneeskunde". „Boerenvreugd en boerenjeugd" In de gecombineerde bijeenkomst heeft os. S. E. Wesbonk, predikant te Leeuwar den, gesproken over „Boerenvreugd en boerenjeugd" en hij zeide te willen aan sluiten op hetgeen gezegd is over het stre ven naar eenheid in Europa. Om dat te bereiken zijn er gemeenschappen nodig en die zijn te vinden in gezinnen. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen beeft de leden namens het gemeente bestuur van Haarlemmermeer toegespro ken en er zijn vreugde over geuit, dat twee belangrijke plattelandsorganisaties Hoofd dorp als vergaderplaats hebben uitgekozen. Aan de bijeenkomst werkten mee een Haarlemse volksdansgroep onder leiding van Henk van de Wateren, leerlingen van ■J- Nauwelaerts de Agé uit Overveen, die oen demonstralie jiu jitsu gaven en de musici „Diabelli's". Onder leiding van de heer H. Stenz uit Heiden werden enkele liederen gezongen. ue dirigent leidt repetities voor volkszang If f1 ïaar °P de bondsdagen van de Plattelandsjongeren aanwezig. Ds. S. Gerssen uit Huizen en ds. H. S. J. H-alf uit Bennebroek spraken de leden van de bonden aan het slot van de vergade ringen toe. gedragen. Hoe het ook zij, de verdachte kreeg twaalf mille mee, een bedrag waar van de bank nooit iets heeft teruggezien. De Twentse Bank in Haarlem was op een dergelijke manier door de banket bakker behandeld. De procuratiehouder verklaarde dat de verdachte bij hem was gekomen met een aanbeveling van het hoofdkantoor waarna hem, na ampele be spreking, een bedrag van f 6500 was ge geven. Tijdens de zitting werd voorts nog opge merkt dat de oud-deken der advocaten in Utrecht aan de banketbakker ook nog f 7500 had geleend welk bedrag bij de Nederlandse Handelmaatschappij was op genomen en vervolgens verklaarde een van de directieleden van Slavenburg's Bank in Haarlem dat aan de verdachte, na een reeks besprekingen, een bedrag van in totaal duizend gulden was afgestaan voor de aankoop van grondstoffen. Een assurantiebezorger uit Zeist had voor dit zelfde doel zes mille gegeven en een make laar uit Doorn had de banketbakker in totaal f 3500 geleend. Tenslotte stond een accountant in Sassenheim een bedrag van f 7500 af. Al deze bedragen waren losgekregen door het ophangen van vrij geloofwaardige verhalen waarbij bijvoorbeeld de bedrijfs- inventaris diverse malen als onderpand diende. Met een gedeelte van dit bedrag heeft de verdachte tenslotte een banketbakkerszaak in de Grote Houtstraat overgenomen, het geen geen succes werd omdat hy ais ge wezen ambtenaar ter secretarie te Utrecht byzonder weinig verstand had van koekjes, taartjes en dergelijke lekkernij. De president bracht bij het verhoor van de verdachte naar voren dat de banket bakker niet het minste inzicht in zaken had en dat hij voorts getuigde van een bijzonder a-sociale mentaliteit, het geen naar de mening van mr. Smits het reclasseringswerk waarschijnlijk onmoge lijk zal maken. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, bracht in zijn requisitoir naar voren dat van de zijde van de ver dachte was aangevoerd dat er een spelletje was gespeeld tussen de bankdirecteuren en de banketbakker die zijn zaak wilde verkopen, een gedachte die onmiddellijk door de officier van Justitie werd ont zenuwd toen hij verklaarde dat de diverse banken de zaak liever in de doofpot had den gestopt. Slechts een punt van de tenlastelegging, het afstaan van duizend^ gulden door Sla venburg's Bank, achtte mr. Van der Valk Bouman niet bij de oplichting bewezen maar voor de overige gevallen meende hij toch tot de bovenstaande eis te moeten ko men. Daarbij merkte spreker op dat de waarheidsliefde van de verdachte ver te zoeken is en dat het bijzonder gevaarlijk zal zijn wanneer hij weer in zaken gaat. De verdediging werd gevoerd door mr. O. H. van Wijk. Deze noemde de verdachte een mens, zonder misdadige aanleg, die door diverse moeilijkheden in zijn leven financiële mis stappen heeft begaan. Pleiter meende dat er van oplichting noch van bedriegelijke bankbreuk sprake kon zijn. Hij conclu deerde tot vrijspraak. De uitspraak volgt over veertien dagen. Zeer velen waren vanmorgen naar de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal gekomen om aan Eduard Jean Morré, in leven chef-kelner ir. café restaurant Het Heerenhek, de laatste eer te bewijzen. Hieronder bevonden zich en kele familieleden, zeer vele relaties, de directie en collega's van Het Heerenhek en talloze vrienden en bekenden van de over ledene, waaronder tal van stamgasten van dit bekende restaurant aan het Houtplein. Een schat van witte en paarse bloemen dekte de baar, toen deze onder de klanken van het Largo van Handel de aula werd binnen gedragen. Clubvrienden en col lega's van „Schiller" uit Amsterdam, de N.Z.H.V.M., de familie Leo Brinkman, waar Eduard twintig jaar werkzaam was, alvorens hij bij Het Heerenhek in dienst trad, de directie en het personeel van „Het Heerenhek", de club van inspecteurs van 's Rijks belastingen en vele anderen hadden een bloemengroet gezonden. Op verzoek van de thans overledene werd noch in de aula, noch aan de groeve ge sproken. Zo werd hij in stilte ten grave gedragen. In de jubileumvergadering van de Ne derlandse Vereniging voor Bedrijfspsycho logie, die gisteren in Utrecht ter gelegen heid van het tienjarig bestaan werd gehou den, heeft prof. dr. J. Waterink, die van de oprichting af het voorzitterschap heeft be kleed, afscheid genomen. Zijn opvolger is de vice-voorzitter, de heer D. W. Walkate, directeur van de centrale personeelsdienst te 's-Gravenhage. Aan het einde van de vergadering hield Prins Bernhard als erevoorzitter van de vereniging, een toespraak. De Prins zei onder meer dat het vraag stuk van de mens en de menselijke betrek kingen in het bedrijf pas betrekkelijk laat in studie zijn genomen. De administratie ve en technische vraagstukken hebben voorrang gehad. Zolang de bedrijven be trekkelijk klein en dus overzichtelijk wa ren was het contact van mens tot mens verzekerd. Maar als het bedrijf groeit en groeit en de organisatie een meer formeel karakter krijgt, dreigt de menselijke fac tor vergeten te worden. Toen pas, bij het sterk groeien der bedrijven, kwam logi scherwijze de bedrijfspsychologie op. Eerst was de aandacht vooral gericht op het vraagstuk der selectie, maar geleidelijk ging men zich wetenschappelijk bezinnen op allerlei vraagstukken van psychologi sche aard, die betrekking hebben op het elkaar tegemoettreden in de bedrijfsver- houdingen en op de menselijke relaties in de dagelijkse bedrijfsactiviteiten. De Ne derlandse Vereniging voor Bedrijfspsycho logie heeft gedurende haar tienjarig be staan vele van dergelijke problemen aan de orde gesteld. Zij heeft zich daarvoor een eigen plaats verworven in ons vaderland. Aan het einde van zijn toespraak bracht de Prins dank aan de afgetreden voorzit ter, prof. dr. J. Waterink. Hedenmorgen is het nieuwe kantoor van de afdeling Haarlem van de Algemene bond van ambtenaren (A.B.V.A.) in het ge bouw van het N.V.V. aan de Kruisweg in Haarlem officieel geopend. De ambtenaren hebben nu de beschikking over twee uiterst moderne zalen, die een grote ruim tewerking suggereren, doordat alles in lichte kleuren is geverfd. De prettige in druk van het kantoor wordt nog ver hoogd door een speciale verlichting en een eenvoudigé meubilering. De voorzitter van de afdeling Haarlem van de Algemene bond van ambtenaren, de heer C. Franken, was verheugd, dat zijn afdeling nu de beschikking heeft gekregen over dit moderne kantoor en dankte iejdei-een, die tot de totstandkoming ervan heeft bijgedragen. De voorzitter van de landelijke bond de heer J. Blom. ver richtte de officiële opening en wees erop. dat de afdeling Haarlem, die in 1947 werd opgericht, is begonnen met elfhon derd leden. Nu is men op weg het zeven tienhonderdste lid te boeken. Een enorme vooruitgang, ook als men de groei van de afdeling vergelijkt met de toeneming van het ledenaantal van de landelijke bond in hetzelfde tijdsbestek. Na Leeuwarden, Gro ningen en Arnhem is Haarlem de vierde stad waar de afdeling een eigen kantoor tot haar beschikking heeft gekregen. Tot slot wenste spreker de afdeling Haar lem van harte geluk met deze aanwinst en verklaarde hiermee het kantoor officieel geonend. Vervolgens voerden nog vele sprekers het woord. yPin Ui schoolvoettal Zat»r(3a,cr 7n"->n on het terrein v°n Haar lem do eindwpacrt.rijdei van het Paastoer- nnoi nlants vinden. F°t oroiramma voor dpTn wpristrü^en 'nM' y^et: 1 <i" mm, afd. B.: Th. M. Ketelaarschool I -LT.S, T: 1.45 uur. afd. E: (Verlie'm-safd.) St. Alov- cjiiecpVinol (Heemstede)Konningin Emma- school 2. 2 uur. afd D: (Verlmzm-gofd.) Triniteits- lyonm .5^Tavffmlntrfpeliool 4: 2 oUr pfd. Tv (WinnaarsafdH.B.S. B 3— A H. Gerhard 3; "nr. afd. A: Kennemer Lyceum I H3S A T- 3 "ur, ?fd E: Om de d^rde en vierde nriis. P w v. d. T.ovgehoriiw d° Zwii verschool. 3.15 uur. afd. O: Th. M. Ketelaarschool 2 St .Teroen«*h<aol 2: 3.15 uur. afd. E: Om eerste en tweede nriis. St. Alovsiusschool (Overveen)Koningin WHhelmmaschool (Overveen) De wedstriiden zullen omstreeks viif uur ziin geëindigd, waarna de prijsuitdeling volgt. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft vanmorgen het Me disch Opvoedkundig Bureau van de Haar lemse Katholieke stichting voor geestelijke volksgezondheid officieel in gebruik ge steld. Dit bureau is opgericht onder auspi ciën van het Wit-Gele Kruis en is geves tigd aan het Kenaupark, waar reeds het bureau van deze r.k. kruisvereniging zetel de. Het Medisch-Opvoedkundig Bureau verricht zijn werkzaamheden op het gebied van de geestelijke volksgezondheid en be schikt daartoe over een team van geschool* de krachten, dat onder leiding staat van de psychiater dr. L. D. de Jonge. In het ge bouw zyn voorts de r.-k. Schoolpsychologi sche dienst en het bureau voor huwelyks- aangelegenheden ondergebracht. De openingsplechtigheid werd ondermeer bijgewoond door mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem; dr. C. Banning, genees kundig hoofdinspecteur voor de volksge zondheid, en de heer L. Bouwman, namens Gedeputeerde Staten. Mevrouw Cremers- De Bruyn vergezelde haar echtgenoot. De voorzitter van het r.-k. Medisch Op voedkundig Bureau, de heer R. Schlatmann, zei in zijn welkomstwoord ondermeer, dat het bestuur van het Wit-Gele Kruis, na meer dan vijfentwintig jaar de lichamelijke gezondheidszorg te hebben behartigd, tot de conclusie was gekomen, dat ook op het terrein van de geestelijke volksgezondheid een belangrijke dienende taak was wegge legd. Spreker memoreerde het verscheiden van de directeur der gemeentelijke Genees kundige- en Gezondheidsdienst, dr. W. B. Smit, met wie in het belang van de volks gezondheid op vruchtdragende wijze was samengewerkt. De heer Schlatmann sprak zijn dank uit aan allen, die aan het tot standkomen van dit bureau hebben mede gewerkt; in het bijzonder richtte hij zich hierbij tot het Haarlemse gemeentebestuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers voelde zich dankbaar over de totstandko ming van het Medisch-Opvoedkundig bu reau. „Uw werk," aldus de burgemeester tot de voorzitter, „ligt ons na aan het hart. Op het gebied van de volksgezondheid tracht het gemeentebestuur te doen, wat in zijn vermogen ligt". Spreker achtte het be grijpelijk, dat het Wit-Gele Kruis tot de oprichting van dit bureau was gekomen, daar dit werk zich op levensbeschouwelijk terrein moet afspelen. Met de wens dat Gods zegen op het nieuwe bureau zal rus ten, stelde de burgemeester het in gebruik. De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, sprak er zijn voldoening over uit, dat het Medisch-Opvoedkundig Bureau te Haarlem, in het centrum van zijn bisdom, is gevestigd. De bisschop schetste de be tekenis van de geestelijke gezondheidszorg, waarbij hij ondermeer de activiteiten van het bureau voor huwelijksaangelegenheden onder de aandacht bracht. De geneeskundig hoofdinspecteur voor de volksgezondheid, dr. C. Banning, schetste het historisch verloop van de opvoeding der kinderen, waarbij hij zei, dat de kracht van een staat ligt in de kracht van het gezin. De vice-voorzitter van de Nederlandse federatie voor Medisch-Opvoedkundige Bureaus, dr. A. W. F. van Meurs, bracht eveneens zijn gelukwensen uit. Na de toespraken kregen de genodigden gelegenheid het gebouw te bezichtigen. De kamers van het oude herenhuis hebben een grondige metamorfose ondergaan en zijn herschapen in zonnige, fraai verlichte, smaakvol gemeubileerde en in pastelkleu ren geschilderde lokalen. Op de eerste ver dieping liggen de speelkamers voor de kin deren, voor wie hier om advies wordt ge vraagd, een spreekkamer, conversatie kamer, en de kamers van de stafleden. Voorts bevindt zich in het gebouw een lokaal, waarin cursussen en lezingen kun nen worden gehouden. De afdeling Heemstede van de Algemene Nederlandse Bond van. Gepensioneerden houdt maandagmiddag 13 mei haar jaarver gadering in het Minerva theater. Behalve de jaarverslagen van secretaris en penning meester vermeldt de agenda een bestuurs verkiezing wegens het periodiek aftreden van de heren D. Versteeg, N. J. Lammers en de secretaris J. Kroeze. Laatstgenoemde heeft zich niet meer herkiesbaar gesteld. Na de pauze zal het hoofdbestuurslid de heer J. Betzema spreken over „Verbetering van de pensioenen en wat er nog te wensen over is". AMSTERDAM Woensdag was er flinke handel in aan delen Deli Maatschappij. Tegen een slot- prijs van dinsdag van 99% pet., werd thans op 96 ingezet. Er stond een grote verkoper in de markt, die de koers bepaalde en deze daalde dan ook spoedig, bij gebrek aan kooporders tot 93. Hierna trad een herstel in tot circa 96. Deze flauwe stemming was niet van invloed op de overige cultuur waarden, die vrijwel onveranderd bleven ten opzichte van dinsdag. Koninklijke Olie schommelde rond de 185 en verloor ongeveer 50 cent. Philips nau welijks prijshoudend, evenals AKU, ter wijl Unilever een puntje winst kon boe ken ten gevolge van lichte vraag voor Lon- dense rekening. De affaire voor de inter nationale waarden was zeer gering. Er ging een gerucht ter beurze dat donderdag het disconto in Engeland vermoedelijk ver laagd zal worden. K.L.M. fractioneel hoger op 121 gulden. Scheepvaartwaarden zeer rustig op de zelfde prijzen als dinsdag. Van Nievelt Goudriaan, die dinsdag reeds 5 punten ver loren, werden weer 3 punten lager gead viseerd als gevolg van de aangekondigde aandelenemissie. De staatsfondsen lagen gunstig in de markt, niettegenstaande de verschenen ongunstige weekstaat van de Nederlandse Bank. De koersen bleven goed prijshou dend. Aandelen Wm. Müller en Co. werden weer hoger geadviseerd op 385390 (380) op het verschenen jaarverslag. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK Na het dalend verloop van de vooraf gaande drie beursdagen was er woensdag weer een stijgende tendens bij toegenomen activiteit. Spoorwegwaarden namen de leiding over van de industriefondsen en hun gemiddel de bereikte een nieuw hoogtepunt sinds 4 februari. Bij de industriefondsen traden vliegtuigbouw- en olie-waarden het sterkst op de voorgrond. Zoals gewoonlijk gedroegen enkele speciale fondsen zich on afhankelijk. De voornaamste staalfondsen en de auto waarden schommelden slechts licht. Van de elektronische aandelen had Zenith een stijging van twee dollar, RCA een stijging van meer dan een dollar. Het industriegemiddelde steeg met 2.05 tot 496.73; spoorwegen met 1.04 tot 147.62 en openbare nutsbedrijven met 0.15 tot 73.26. Het gemiddelde voor de 65 aandelen steeg met 0.76 tot 174.21. Van de 1.157 ver. handelde fondsen sloten er 526 hoger, 397 lager en 234 onveranderd. Er werden 89 nieuwe hoogtepunten en 23 nieuwe laagte- punten bereikt. De omzet bedroeg 2.590.000 aandelen te gen 2.300.000 op dinsdag. (UP) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. *47 8715/io 88 3 Nedl. 1962/64 90% 90% A. K. U 194 196 Calvé Delft 336 338 Van Gelder Zonen 185% 186 K. N. Hoogovens 310% 310 Nederl. Ford 289% 286 N. Kabelfabriek. 292% 292 gew. Philips Gloeil. 291% 293% pref.PhilipsGloeil 150 150* Unilever 414% 416 Wilton Fijenoord 252 Dordtsche Petrol. 918 926 Konkl. Petroleum 185,- 186,50 A'dam Rubber 79% 79 K.L.M. 121,- 124,50 Holl. Amer. Lijn 171% 170% N. Scheepv. Unie 179 179 Phs. v. Ommeren 278 278* H. V. A 106 106 Verg. Deli Mijen 95% 97 Amsterd. Bank 204 204 Ned. Handel Mij. 170 170* Rotterd. Bank 173 173 Twentsche Bank 172% 172%* Anaconda Copper 66 66% Bethlehem Steel 185 184 U. S. Steel 63% 64 General Motors 43'/i« 43% Shell Union 82% 82% Tidewater 38% 39% Vorige koers Alamak, pass. 7 Fernando Noronha n. St. Vincent. Alhena, 7 v. Montevideo n. Santos. Anker, 8 te Norfolk. Atje Ray S, 7 v. Hampton Roads n. Rotterdam Alcor, 8 te Rotterdam. Alderamin, 8 te Rotterdam. Aagtekerk, 8 te Las Palmas. Aalsum, 9 v. Las Palmas n. Port Said. Algenib, pass. 8 Kp. Blanco n. Amsterdam. Ampenan, 9 te Cherlbon. Angolakust, 8 te Takoradl v. Lagos. Amstelland, 8 te Ilheus v. Santos. Anker, 9 te Norfolk verw. Arendskerk, 8 te Genua. Abbekerk, 8 v. Zamboanga n. Singapore. Amstelwal, 8 240 m. n.o. Singapore n. Bombay Attis, 8 150 m. z.w. Madeira n. Curacao. Aagtedijk, 8 v. Marseille n. Antwerpen. Akkrumdijk, 9 te Montevideo. Alioth, pass. 8 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Alblasserdijk, 8 v. Rotterdam n. Havana. Aagtekerk, 8 v. Las Palmas n. Casablanca. Amsteldijk, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Argos, 8 v. Haifa n. Izmir. Bussum, 7 v. Mena Abdullah n. Kawasaki. Billiton, 9 te Surabaja. Boschkerk, 7 v. Las Palmas n. Genua. Bawean, 8 v. Cebu n. Singapore. Balong, 8 te Bombay v. Karachi. Barito, 9 te Jamas a.d. Noordwest Rivier Britsum, 7 230 m. n.n.o. Colon n. Japan. Baarn, 8 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Breda, 7 800 m. z.w. Flores n. Antwerpen. Bengalen, 8 te Marseille. Bintang, 9 te Makassar verw. v. Surabaja. Barentsz, 8 v. Rangoon n. Singapore. Blltar, 9 te Belawan. Congokust, pass. 7 Las Palmas n. Duinkerken. Cinulia, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Caltex Leiden, pass. 8 Kreta n. Rotterdam. Corilla, pass. 8 Thursday eil. n. Balikpapan. Coryda, 9 te Pladju. Caltex Pernis, 8 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Celebes, 8 v. Amsterdam n. New Orleans. Caltex Rotterdam, 8 v. L. Palmas n. Rotterdam. Camerounkust, pass. 8 Monrovia n. Freetown. Carrillo, 8 v. New York n. Pto. Barrios. Clavella, 13 te Abadan verw. Diemerdlijk, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Dorestad, 7 580 m. n.w. Mona eil. n. Curacao. Dordrecht, 8 te Londen v. Liverpool. Dalerdijk, 9 te CristobaL Daphnis, 13 te Houston verw. Delft, pass. 9 Flores n. Antwerpen. Elizabeth B, 7 v. San Juan P.R. n. Santos. Erinna, 11 te Pladju verw Felipes, 8 te Port Dickson verw v. Pladju. Friesland SSM, 7 v. Setubal n. Vlaardingen. Ghanakust, 7 v. Bordeaux n. Dakar. Gaasterkerk, 8 v. Shanghai n. Takubar. Giessenkerk, 11 te Fremantle verw. Gadila. 8 v. Pladju n. Djakarta. Gaasterland, 8 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Hector, 9 te Piraeus. Heemskerk, 8 v. Djibouti n. Suez. Houtman, 10 te Hongkong verw. Hydra, 7 te Ciudad Bolivar. Haarlem, 8 te Callao. Helder, 8 te Amapala. Hilversum, 7 te Las Palmas. Hera, 8 te New York. Ivoorkust, 8 te Abidjan. Isis, 8 te Antwerpen. Japara KRL, 7 650 mijl n.n.w. Mauritius naar Belawan. Johannes Frans, 9 te La Plata. Kopionella, 7 te Lor. Marques. Kaimana, 8 te Ternate v. Bantjan. Kalianda, 8 te Sinabang v. Singkep. Karimata, 7 132 in. z. Finisterre n. Amsterdam. Koningswaard, 8 v. Cristobal n. Curacao. Kieldrecht, pass. 3 Kaap Bougaroni n. Madras. Kara, 9 te Casablanca. Katelysia, 9 te Curacao. Kinderdijk, 9 te Baltimore. Kalydon, 9 v. Ornskoldsvik n. Rotterdam. Kieldrecht, pass. 9 malta n. Madras. Lekhaven, pass. 7 Las Palmas n. Bremen. Lekkerkerk, 7 te Amsterdam. Liberty Bell, 8 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadl. Lissekerk, 8 te Rastanura. Loosdrecht, 8 v. Bahrein n. Mombasa. Louis Lant.z, 8 v. Las Palmas n. Monrovia. Lanleeclyde, 8 te Amsterdam v. Antwerpen. Lemsterkerk, pass. 8 Beira n. Las. Palmas. Limburg. 8 v. Padang n. Suez. Lutterkerk, 8 v. Antwerpen n. Hamburg. Larenberg, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Luna, 9 te Amsterdam. Munttoren, 7 te Kaapstad. Montferland, 7 v. Amsterdam n. Bremen. Maaslloyd, 9 te Semarang. Modjokerto, pass. 8 Kp. De G. TIoop n. Durban. Merwelloyd, 8 te Penang v. Belawan. Metula, 10 te Balikpapan verw. Manto, 8 te Amsterdam n. Lissabon. Markelo, 8 te Granton v. Humbér. Mentor, 8te Dordrecht n. Rotterdam. Myonia, 8 200 m. z.o. Cairns n. Brisbane. Maas, 9 te Paramaribo. Maaskerk, 12 te Boulogne verw. Maasland, 10 te Montevideo verw. Mariekerk, 9 te Marseille. Marisa, 8 v. Stanlow n. Southampton. My lady, 8 te Emden. Malvina, 9 te Saigon. Nieuw Amsterdam, 8 te New York. Nestor, 10 te Paramaribo verw. Notos, 9 te Rotterdam. Overijsel, 8 v. Rotterdam n. Genua. Orion, 8 te Lissabon. Ovula, 9 te Chittagong. Osiris, 8 te New Orleans v. Houston. Oranjefontein, 8 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ommenkerk, 8 v. Amsterdam, 9 te Antwerpen. Purfina Hellas, 7 te Port Said. Prins Willem V, 7 te Rotterdam. P. G Thulin, 8 v. Le Havre n. Seven Islands. Pr. Johan Willem Friso, 8 v. Le Havre n. Antw. Peperkust, 8 te Hamburg v. Antwerpen. Purfina Nederland, pass. 8 Muscat n. Genua. Perna. 8 155 m. n.n.o. Madoera n. Singapore. Pygmalion. 7 v. Fort Libertad n. Jacksonville. Philadelphia. Pieter S, 8 te Swansea. Prins Willem George Frederik, 8 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 9 v. P. Sudan n. N. York. Prins Philips Willem, 8 te Rotterdam. Rempang, 9 te Tsingtao. Rotti, 9 te Genua. Reyniersz, 8 te Menado v. Ternate. Roebiah, 8 te Kaapstad. Roepat, pass. 8 Galveston n. New York. Rondo, 9 te Belawan. Rijndam, 9 te Lissabon. Straat Mozambique 8 te Durban. Scherpendrecht, pass. 8 Ceylon n. Fao. Schiedijk, 8 v. Newport News n. New York. Statendam, 8 v. Le Havre n. Southampton. Straat Madura, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Stanvac Selo, 8 te Sungeigerong v. Singapore. Statue of Liberty, 7 95 m. n.o. East-London naar Str. Mozambique, 8 te Durban v. Lour. Marques. Saroena, 9 te Pladju v. Puaubukom. Singkep, 9 te New York. Statendam, 8 v. Southampton n. New York. Stad Leiden, 7 te IJmuiden. Stad Rotterdam, 9 v. Rotterdam n. Melilla. Straat Lombok, 8 v. Amsterdam n. Kaapstad. Schelpwijk, 10 te Balikpapan verw. Tomocyclus, 7 v. Philadelphia n. Curagao. Tabian, 8 te Kopenhagen. Tara, 9 te Antwerpen. Themisto, 8 te Rotterdam. Teiresias 8 op Schelde n. Antwerpen. Trajanus, 7 te Beyrouth n Alexandrië. Talisse, 8 v. Singapore n. Bangkok. Tiberius, 3 v. New York n. Port Au Prince. Tomini, 7 100 m. z.w. Minikoi n. Aden. Tabinta, 10 te Tj. Priok verw. Tawali, 8 v. Muscat n. Djibouti. Tegelberg, 9 te Singapore. Waal, 8 te Rhodes. Willemstad, 8 te Aruba. W. Alton Jones, 8 in Str. Ormuz naar Mena Al Ahmadi. Waterman, 8 370 m. z.o. Albany n. Kaapstad. Zuiderkerk, 8 v. Aden n. Suez. Zijpenberg, pass. 8 Dakar n. Pepel. Zuiderkruis, 8 te Las Palmas v. Amsterdam. Zuiderzee, 7 1200 m. w. Vancouver n. Vancouver. KLEINE VAART Appingedam, 8 te Sandettie n. Lissabon. Arbon, 8 80 m. n.o. Ouessant n. Malta. Alderd L, 8 10 m. n.n.o. Nrd.hinder n. Bordeaux. Atlas, 8 10 m. z.o. Innerdownsing n. Middlesbro. Adine, 8 v. Rotterdam te Oporto. Admiraal Nelson, 9 v. Swansea te A'dam verw. Arnoudspolder, 9 v. Rotterdam te Lissabon verw. Brouwersgracht, 8 v. Walkom n. Kotka. Bern, 8 10 m. z.w. Wight v. Falcon n. Pt. Talbot. Betty Anne, 8 dw. Dover n. Galway. Borneo. 8 te East-Goodwin n Dublin. Beekbergen, 8 te Le Havre verw. Coeta. 8 te Westkapelle n. Antwerpen. Diannel, 8 v. Goole te Delfzijl verw. Eljo, 6 v. Limerick n. Manchester. Elsa, 6 te Garston v. Bordeaux. Fivel. 9 v. Newport te Rotterdam verw. Flevoland. 8 dw. Downsing n. Zeebrugge. Geeststroom, 8 10 m. z.o. Cromer n. Rotterdam. Harm, 10 v. Aberdeen te Aalborg verw. Holland, 8 te Boulogne verw. Ilias,7 te Malta n. Patras. Ilos, 7 v. Napels n. Lissabon. Joost, 5 te Teignmouth v. Rotterdam. June, 7 50 m. z.w. Texel n. Plymouth. Julia Mary, 9 te Lissabon verw. Kaap Falga. 6 v. Norrkoping n. Rundvik. ICaan St. Vincent, pass. 6 Kiel n. Ostrand. Mercurius, 8 80 m. o.z.o. St. Abbs Hd. n. Bremen. Mirzam N, 8 80 m. z.w St Nazaire n Nantes. Mirzam N, 8 v. Casablanca te Nantes verw. Notos, 7 te Antwerpen n. Rotterdam. Nieuwehaven, 8 v. Gothenburg te Malmö. Olivier v. Noort, 9 v. Garston n. Swansea verw. Oranjeborg, 8 60 m. z.o. Kp. San Sebastiaan n. Genua. Prins Bernhard, 9 te Hamburg verw. Pavo, 7 v. Wifstavarf n. Hudiksvall. Ponza, 6 te Avonmouth v. Tonnay Charente. Phidias, 7 v. Tarragona n. Valencia. Plato, 7 te Amsterdam n. Aalborg. Roelf, 8 v. Odense n. Aarhus. Sonsbeek, 8 v. Antwerpen n. Middelfahrt. Tilly, 7 te Lowestoft v. Bayonne. Violette Erica, 8 v. R'dam v. Cevitta Vecchia. Westpolder, 9 v. Rotterdam te Lissabon verw. SLEEPVAART Blankenburg 7 te Vlissingen v. Rotterdam. Oceaan, 8 te Montevideo. Rode Zee, 7 v. IJmuiden n. Delfzijl. Thames, pass. 7 Sandetti V.S. ANEGANG 25 A hoek Warmoesstraat Voor Poppen- moedertjes Kinderjupons v.a. 3.75 Onderjurkjes ..5 Leuke nylon sokjes 1.45 Voor a.s. Moeders Verstelbare onderjurk 12.50 Voor moderne jonge Moeders Jupons Am. 1 mp. vanaf 9.95 No Iron Blouses 9.75 Voor Moeder Kant blouses v.a. 11.95 Ital. vesten (effen) 19.75 Jumpers mod. streep 10.95 Naadl. kousen Wandelkousen Kristal kousen alle v.a. 2.50 Gavroches Shawltjes v.a. 1.45 Zakdoeken Luxe doos 1.80 Voor Oma Mooie Jersey vesten v.a. 21.95 Zuiver wollen vesten v.a. 26. Crêpe Mousse Kousen BEL 20314 -ATLAS ÖSTADESTR: 7' (KLEVERPARK), Een passend Moederdag geschenk PARFUMERIE JOH. v. WUNNIK en Zn. Schagchelstr. 13 Tel. 10286. Haarlem. Maken en overtrekken Donzen Dekens Slaapzakken Voorradig: Eng. Donsvoering, Dons, enz. Grote sortering Nylonkousen f 2.09, f 2.98, f 3.50 Cocktailschortjes f 2.95 Fantasieschortjes 2.98 Nylon onderjurken 8.95 Fantasie hemdjes v.a. 2.70 Fantasie slips v.a. 1.98 Damesblouses vanaf 4.95 Pullovers wol v.a. 11.95 Vesten, wol v.a. 16.95 Zakdoekjes p. doosje 3 stuks 1.45 Zakdoekjes Swan doosje 3 st. 1.80 Ontbijtlakens vanaf 4.25 HOGERWOERDSTR. 58 TeL 25368. mt „TJOKLAT" groot chocolade tablet in carro verdeling, verpakt in cello- phaan, lint en met opschrift „Voor Moeder", per tablet „RINGERS" het bekende ponds Tablet in carro verdeling, verpakt in cellophaan, lint met opschrift „Voor Moeder", per tablet ANANAS groot blik, 4 grote schijven van de allerfijnste kwaliteit, p. blik VOOR DE BOWL 1 blik ananasblokjes 1 blik mandarijnen .Libby's" inhoud 70/80 stuks 1 flacon kersen samen voor idem plus 1 fles wijn speciaal voor Bowl „SCHENK VREUGDE - SCHENK WIJN" Frambozen bessen een aller fijnste Vruchtenwijn VROOil VROOM DREES9IANN Zoekt U een motor in prima staat PLAATS EEN GROENTJE

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13