Brug over Ringvaart te Hillegom op twee plaatsen geprojecteerd „Sociale Zaken" wordt mogelijk in oude Julianaschool gehuisvest Opheffing schutsluis bij Aalsmeer ongewenst geacht SLOT DEFECT? ZATERDAG 11 MEI 1957 w HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li Hoofdingelanden Haarlemmermeerpolder UtvenigS- waarborg Schuttersveld- product is dit stempel op de stof: Haarlemse adoptiegemeente houdt Weder opbouwdag HAARLEMMERMEER Voorjaarsactie van het Rode Kruis ZANDVOORT „Wim Hildering" gaf goed spel te zien Haarlemmer overgebracht naar Huis van Bewaring Carillonbespeling voor Taptoe Unique Terreinraces op 19 mei op Zandvoorts circuit Druk voorjaarsbezoek aan het circuit Voorstellen aan Hillegomse raad Bevestiging tot ouderling Scholieren nemen deel aan verkeersexamens Burgerlijke Stand van Hillegom LISSE Padvinders worden schadeloos gesteld Scheepvaart Medische verzorging tijdens weekeinde „Trou moet blijeken" Burgerlijke Stand van Haarlem In de vrijdag in het Polderhuis te Hoofddorp gehouden vergadering van hoofd ingelanden van de Haarlemmermeerpolder heeft de dijkgraaf, mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht, mededelingen over de stand van zaken inzake het bouwen van een nieuwe brug over de Ringvaart te Hillegom gedaan. Het is hem gebleken, dat de gemeente Haarlemmermeer de nieuwe brug in het uitbreidingsplan geprojecteerd heeft ten noorden van de bestaande brug en de gemeente Hillegom ten zuiden der brug. De planologische dienst van Noordholland heeft zich met de gedachte van Haarlemmermeer en de dienst van Zuid-Holland met die van Hillegom verenigd. De diensten en gemeenten zullen dus eerst contact met elkaar moeten opnemen, zodat het nog wel enige jaren zal duren alvorens de nieuwe brug gebouwd wordt. De dijkgraaf deelde mee, dat een bespre king is gevoerd met de garnizoenscomman dant te Haarlem over het laden en lossen van schepen met munitie aan de steiger nabij de Leeghwater; het resultaat was, dat de garnizoenscommandant de genie te Leiden verzocht heeft voor deze aange legenheid een oplossing te vinden. Verbetering Kruisweg De provincie Noordholland heeft het plan om de Kruisweg tussen de Cruquius en de Hoofdweg aan beide zijden van de weg met een halve meter te verbreden, enkele halteplaatsen voor autobussen en zoge naamde vluchthavens langs die weg te ma ken, alsmede de waterafvoer van de Spie- ringtocht nabij de Kruisweg te wijzigen. Binnenkort zal een voorstel van het be stuur aan de orde komen om wijzigingen te brengen in de keurverodening. pan zal ook een bepaling worden gemaakt, waardoor stagnatie in het verkeer voorkomen kan worden. De hoofdingeland de heer N. van Reeuwijk had klachten over stremming van het verkeer bij de Kaag en merkte op, dat de toestand daar wel eens hopeloos is. Aan de heren J. W. van Santé jr. en C. M. van Renders Folmer is verzocht om na te gaan of het opstaltarief van de dijksgronden wijziging behoeft. De dijkgraaf deed mede delingen over onderhandelingen, die ge voerd zijn met de Cultuurtechnische dienst van Noordholland, inzake de waterbeheer sing in de polder. Aandacht zal worden be steed aan de slechtwaterhoudende gron den, welke liggen aan weerszijden van de Vijfhuizerweg. Met de verlaging van de duikers in de Lisserweg zal op 3 juni een begin worden gemaakt. Donderdag is het halen van kroos uit sloten aanbesteed. Het is de dijkgraaf ge bleken, dat de inschrijfbedragen met dertig percent waren verhoogd nadat zij een jaar tevoren reeds met vijftien percent waren gestegen. Spreker had hiertegen bezwaren en zeide vernomen te hebben, dat er lonen van honderdvijftig gulden per week wor den uitgekeerd. De dijkgraaf merkte op, dat er kroosmachines bestaan. Hij zal vol gende week een demonstratie bijwonen. Enkele hoofdingelanden hadden ook be zwaren tegen de hoge bedragen en gaven in overweging contact op te nemen met arbeiders uit Friesland, die op het ogen blik werkloos zijn en in de toekomst inge zet zullen worden bij werkzaamheden in de polder. De dijkgraaf zegde toe een on derzoek te zullen instellen. Aanlegsteiger aan de Lisserweg In behandeling kwam een voorstel van het bestuur, om gelden, die nodig zijn voor het vernieuwen van de aanlegsteigers aan de Lisserweg-oostzijde, tijdelijk te putten uit het „reservefonds". Ter toelichting deel de de dijkgraaf mee, dat op de begroting ADVERTENTIE iioov een Twee ministers en echtgenote Commissaris naar Oude Tonge De gemeente Oude Tonge, welke door Haarlem na de watersnood van 1 februari 1953 werd geadopteerd, houdt op 23 mei een wederopbouwdag, waarop de grote dankbaarheid der gemeente voor de spon taan van alle zijden geboden hulp tot uit drukking zal worden gebracht. Het hoogtepunt van de plechtigheden wordt gevormd door de officiële openstel ling van de geheel herstelde haven door de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera. In de middag vindt de onthul ling plaats van het Wederopbouwmonu- ment door mevrouw Klaassesz, de echtge note van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, waarna de minister voor de Volkshuisvesting en de bouwnijverheid, ir. H. B. J. Witte, het nieuwe scholencomplex zal openen, 's Avonds wordt een wederop- bouw-openluchtspel opgevoerd. Ook wordt er een tentoonstelling gehouden welke aan het ontstaan en de ontwikkeling van Oude Tonge is gewijd. van de kapitaaldienst vermeld staan ver betering van de IJ weg en vernieuwing van drie aanlegsteiger. Het is uitgesloten voor deze werken geld te lenen. Het maken van een steiger aan de Lisserweg is echter noodzakelijk omdat deze in slechte staat verkeert. De enige oplossing om aan geld te komen -is, aldus spreker, een bedrag van twintigduizend gulden te lenen uit het reservefonds, dat veertigduizend gulden bevat. Het geld kan geleend worden op een termijn van dertig jaar tegen een rente van 4 1/4 °/o. De opbrengst van de rente is bestemd voor het reservefonds en zodra geld geleend kan worden, zal het reste rende bedrag afgelost worden en bij de reserve worden gevoegd. Het voorstel werd aanvaard. Ook ver enigden de hoofdingelanden zich met de voorstellen om de salarisverhoging van het personeel van zes percent niet in te doen gaan op 1 september, maar op 1 juli 1956 en om de jaarwedden van de leden van het dagelijks bestuur en van de dijkgraaf met ingang van 1 januari 1957 te verhogen. Schutsluis nabij Aalsmeer De Provinciale Waterstaat had de mening gevraagd van de polder over de vraag of opheffing van de schutsluis nabij Aalsmeer als scheepvaartverbinding tussen de polder en de Ringvaart gewenst is. De dijkgraaf verklaarde, dat hij het jam mer zou vinden, als de sluis opgeheven wordt. De onderhoudskosten zijn minimaal en opheffing zal een groot bedrag vergen. Op het ogenblik wordt in de Hoofdvaart een proef genomen om water op een vlotte wijze via de Leeghwater af te voeren. Mocht deze proef niet slagen dan zal een nieuw gemaal gesticht moeten worden en als plaats is Aalsmeer gedacht. Dan kan de sluis niet gemist worden. Na een korte gedachtenwisseling werd besloten aan de Provinciale Waterstaat te berichten, dat opheffing der sluis niet ge wenst geacht wordt. De vergadering besprak uitvoerig het voorstel van het bestuur om op verzoek van Gedeputeerde Staten wijziging te bren gen in het besluit van 21 januari 1955 tot het aanbrengen van wijzigingen in de op- stalvoorwaarden. Het betrof bepalingen over het verlenen van schadevergoedingen, waarmee Gedeputeerde Staten zich ten dele konden verenigen. Tegen handhaving der bepalingen hadden zij geen bezwaar, als het er om gaat contracten te verlengen of over te schrijven. Tenslotte ging de vergadering met het voorstel akkoord, waarbij opgemerkt werd, dat de hoofdingelanden in beginsel van mening zijn, dat het billijk is in bepaalde gevallen schadevergoeding te verlenen door het polderbestuur. Vrijdagavond is het bestuur van de on derafdeling Vijfhuizen van Het Nederlandse Rode Kruis in vergadering bijeen geweest ter bespreking van de acties, waarmede het voorjaarsseizoen zal worden besloten. Dit zal geschieden met een filmavond en met de jaarlijkse inzameling. De filmavond is bepaald op donderdag avond 16 mei in het Gymnastiekgebouw aan de Spieringweg. Hier geschiedt de ver toning van de speelfilm „Paula" met in de hoofdrollen Lauretta Young en Alexander Knox. Deze film is gratis toegankelijk, ter wijl voor bezoekers van de film welke op de Rode Kruisdag werd gehouden reserve- ringsbewijzen bij het secretariaat beschik baar zijn. Tevens wordt een nabeschouwing gegeven van de op 27 april vertoonde film „Achter de wolken". In het voorprogram ma wordt onder andere een beeld gegeven van het werk van de Welfaredienst in zie kenhuizen en sanatoria. Verder wordt van 18 mei tot en met 2 juni de jaarlijkse inzameling voor het Rode Kruis gehouden. Men besloot om gezien het succes in 1956 opnieuw te collecte ren met de z.g. „inzamelingsenvelopjes", die eerst huis aan huis worden bezorgd en later afgehaald. Getracht zal worden dit in het dorp nog te doen geschieden met een mars door een muziekkorps. De eerste resultaten van de postzegel actie van het Jeugd Rode Kruis werden af gedragen. Van de openbare lagere scholen in het dorp en van de Bennebroekerweg hoek Spieringweg werden vele duizenden zegels ontvangen. Binnenkort zal de actie worden voortgezet door het Jeugd Rode Kruis van „De Nieuwe Brug". Ook zal intensiever voor de lectuurvoor ziening voor zieken en sanatoriumpatien- ten worden gewerkt dan in het verleden. Om tijdschriften in te zamelen zullen daar om in de loop van dit jaar op twee plaat sen in de onder-afdeling (in het dorp en aan de Vijfhuizerdijk) lectuurhuisjes wor den geplaatst. Slaagt deze actie, dan wordt dit aantal huisjes uitgebreid. VEEMARKT LEIDEN. Leiden. 10 mei: Aangevoerd: 2 stieren, 115 melkkoeien, 200 vette koeien, 79 varekoeien, 25 pinken, 82 vette kalveren, 332 nuchtere kalveren, 60 vette schapen. 125 fokschapen, 304 vette lammeren, 599 weidelammeren, 38 varkens, zeugen, 332 schrammen, 832 biggen, 21 geiten, totaal 3141 stuks. Notering: melkkoeien f 10001100, vette koeien, schoon gewicht f2.903.50, vare koeien f 650950, pinken f 300500, vette kalveren levend gewicht f 23, nuchtere kalveren legend gewicht f 1.101.35, vette schapen f 80120, fokschapen met 1 lam f150175, fokschapen met 2 lammeren f225 275, vette lammeren f 100135, weidelam meren f5080, drachtige zeugen f300375, schrammen f70110, biggen f 50 -57. Overzicht: melkkoeien handel matig, vette koeien lui duur, varekoeien vlug, pinken lui, vette kalveren tamelijk, nuchtere kalveren vlug, vette schapen lui, vette lam meren goed, fokschapen en lammeren rustig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Na succesvolle opvoeringen van Ibsens „Spoken" en de klucht „Zonnebrand en blaren" besloot de Zandvoortse toneelver eniging „Wim Hildering" vrijdagavond in gebouw „Zomerlust" haar toneelseizoen met een boeiende weergave van het spel van Dorothy en Cambell Christie „De grote race", (Grand National Night) in de vertaling van Caro van Eyck. Met deze opvoering heeft „Wim Hildering" de kroon gezet op een toneelseizoen, dat tot een ha- rer beste mag worden gerekend. Het blijft plezierig amateurs van dit formaat voor het voetlicht te zien. Het spel, dat gaat over de scheepsmagnaat Gerald Coates, die zijn tot dronkenschap vervallen vrouw bij een echtelijke ruzie, zonder opzet doodt, biedt, behoudens in de proloog, weinig handeling en vergt in de lange dia logen veel van de medespelenden, om vaart en spanning in het gegeven te hou den, een gegeven, dat bovendien wel zeer doorzichtig is. Dat men hierin slaagde, mag als een verdienste van regisseur Arie Mourik worden aangemerkt. Hij bleek niet alleen met zorg zijn spelers te hebben ge kozen, maar ook te hebben gezorgd voor levendig spel. In dit laatste compliment deelt zeker ook Alie Bol, die Pinkie Collins typeerde vol levenslust. Zij was het onge twijfeld, die het stuk droeg en door haar spel de anderen inspireerde. Naast haar was Kees Bruijnzeel als Gerald Coates in zijn vertwijfeling en angst een figuur die respect afdwong. Het was een der beste rollen waarin wij deze geroutineerde spe ler tot nu toe zagen. Rustig en beheerst als advocaat Philip Balfour was Dick van den Engel; charmant en levensecht in haar aanhankelijkheid Joke Paap als Joyce Penrose. Ko Reurts speelde de stijve En gelse butler Morton boeiend. De rol van de levensgenieter Buns Darling leek voor Henny Hildering geschreven en met ver bluffend gemak gaf hij er een kostelijke typering van. Scherpzinnig plaatste Joop Volder Inspecteur Ayling, Bert Reurts was als zijn assistent sergeant Gibsen bevredi gend. De debutante Cocky Ruymgaart had in de proloog de moeilijke opgave de aan de drank verslaafde Babs Coates uit te beelden. Zij wekte door haar spel de in druk niet voor het eerst op de planken te staan. De requisiteur Nol van Adelberg na het vallen van het doek door voorzit ter Van der Storm gehuldigd voor zijn opmerkelijke prestatie, was zekel wel verdiend, evenals de huldiging, die regis seur Arie Mourik ten deel viel. Mishandeling te O verve en De zesentwintigjarige Haarlemmer, die het in de nacht van dinsdag op woensdag de Bloemendaalse politie lastig heeft ge maakt, waarbij zich vechtpartijen hebben voorgedaan op de Zeeweg en het bureau van politie te Overveen, is, nadat hij enkele dagen vertoefd had in het bureau van politie, vrijdagmiddag voor de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank geleid. De officier heeft een gerechtelijk vooron derzoek door de rechter-commissaris gelast. De Haarlemmer is in het Huis van Be waring ingesloten. De Haarlemse stadsbeiaardier Arie Pe ters profiteert vanavond van de afsluiting van de Grote Markt voor het verkeer we gens de uitvoering van de Taptoe Unique In de veertig minuten die aan de Taptoe voorafgaan, dus van acht uur af tot onge veer kwart voor negen, zal hij zijn klokken laten horen. De motor-terreinraces, dU de motorclub „Zandvoort" zondag 19 ii op een speciaal uitgezet parkoers op het binnenterrein van het circuit te Zandvoort voorbereidt met medewerking van de KNMV, beloven inte ressant te worden Het aantal inschrijvers zal dat van beide voorgaande jaren over treffen. B. Bakker zal dit jaar niet alleen op een 125 cc, maar ook op een 500 cc starten. Verder komt in de 500 cc topklasse voor de eerste maal uit S. Schram. Onder de inschrij vers bevinden zich voorts de gebroeders Van der Heijden in de zware klasse en bij de 150 cc senioren onder andere Boom, Plevier, Kalmthout en M. Vierdag, die op deze dag het feit viert, dat hij twintig jaar aan de terreinsport deelneemt. Wegens een schou derfractuur zal de Haarlemse rijder P. Fil mer verstek moeten laten gaan. De training begint om half elf en de races vangen aan om twee uur. Gedurende de maanden maart en april werd het circuit te Zandvoort bezocht door respectievelijk 825 en 962 auto's; 349 en 279 motoren en 1 en 4 autobussen, een totaal van 2440 motor-voertuigen. In de woensdagavond te houden ver gadering van de Hillegomse gemeenteraad komt een voorstel van E. en W. aan de orde om de dienst van Sociale Zaken over te brengen van het Voormalige raadhuis aan de Hoofdstraat, in welk gebouw de dienst thans is gehuisvest, naar de oude Julianaschool. Als de nieuwe Julianaschool zal zijn gereed gekomen, gaat het huidige schoolgebouw in eigendom over aan de gemeente. De beide schoollokalen, die in 1952 zijn gebouwd en dus nog als nieuw kunnen worden beschouwd, zyn naar de mening van B. en W. bijzonder geschikt voor huisvesting van de dienst van Sociale Zaken. De ruimten, die deze dienst in het voor- maige raadhuis beschikbaar staan, zijn on voldoende: de dienst is te klein behuisd, een behoorlijke spreekkamer ontbreekt. De vrijkomende schoollokalen zouden moeten worden verbouwd, waarna ook de vergade ringen van de Stichting voor sociale zorg hierin zouden kunnen worden gehouden. Het vrijkomende gedeelte in het voor malige raadhuis zal verhuurd kunnen wor den aan de dienst van de Rijksbelastingen, die reeds in dit gebouw is gevestigd en eveneens met ruimtegebrek kampt. Vier van de resterende schoollokalen zullen kunnen worden gebruikt door de Avond nijverheidsschool. Om deze lokalen hier voor geschikt te maken, zijn eveneens voorzieningen nodig. In de overige drie lokalen kan tijdelijk een kleuterschool wor den ondergebracht. Voor de dan nog res terende lokalen zijn enige gegadigden. B. en W. zullen er zich nog nader op beraden, aan wie deze lokalen zullen worden ver huurd. De voorzieningen aan het gedeelte van het oude schoolgebouw ten behoeve van de dienst voor Sociale Zaken zijn per manent, de andere voorzieningen zijn van tijdelijke aard. Voor de verbouwingen vra gen B. en W. een krediet van f 40.690. De raad zal een formeel besluit moeten nemen voor aanwijzing van de plaats, waar het gemeentelijke gymnastiekgebouw moet verrijzen. Enige maanden geleden heeft de raad reeds tot de bouw hiervan besloten, nadat hij aanvankelijk niet akkoord was gegaan met de prijs, waarop B. en W. de bouw hadden geraamd. Er werd een sober der bouwplan ontworpen en thans hebben Gedeputeerde Staten de gewijzigde be groting goedgekeurd. Het is de bedoeling, dat het gymnastieklokaal verrijst op de hoek van de Juliana van Stolberglaan— Ernst Casimirlaan ten noorden van de nieuwe Julianaschool. Met de bouw zal vermoedelijk een bedrag van tweehonderd vijftigduizend gulden zijn gemoeid. Grondaankoop B. en W. stellen de raad voor een per ceel grond ten zuiden van de Meerstraat aan te kopen, toebehorende aan de erven B. Rijnveld. De koopprijs bedraagt f 73.701. Met het oog op een goede afvoer van het water in deze omgeving is het noodzake lijk, dat op korte termijn over een gedeelte van de grond wordt beschikt. Het perceel ligt in het uitbreidingsplan en zal te zijner tijd vermoedelijk worden bestemd voor woningbouw en industrievestiging. Ver keer stuin De speeltuinvereniging „Kindervreugd" heeft hoge kosten moeten maken voor de aanleg van een verkeerstuin, door middel waarvan de kinderen op prettige wijze diverse verkeersregels worden bijgebracht. De aanleg van deze tuin heeft zeventien honderd gulden meer gekost dan aanvan kelijk was geraamd, maar er is dan ook alle zorg aan besteed. De hoge kosten stel len de speeltuinvereniging voor zware fi nanciële offers en het bestuur heeft daar om de gemeente om geldelijke steun ge vraagd. B. en W. stellen de raad voor tot een bedrag van negenhonderd gulden aan het verzoek van de speeltuinvereniging tegemoet te komen en wel zodanig, dat f 450,als bijdrage wordt verleend en f 450,als voorschot, in vijf jaar tijds terug te betalen. Vakantie voor slagers De Hillegomse slagers willen een ver plichte vakantieregeling, tenminste, veer tien van de vijftien slagers wensen dat en zij hebben daartoe een verzoek bij de ge meenteraad ingediend. De Kamer van Koophandel heeft geadviseerd dit verzoek in te willigen. B. en W. kunnen met een verplichte vakantieregeling akkoord gaan en stellen de raad voor een dergelijke regeling aan te nemen en daarin te doen omschrijven, dat slagerswinkels gedurende zes achtereenvolgende werkdagen in de periode tussen 1 juli en 1 september ge sloten moeten zijn. Daar de nieuwe plaatselijke regeling van de kerkvoogdij der hervormde gemeente door de Provinciale Kerkvoogdijcommissie is goedgekeurd, zullen de kerkvoogden der hervormde kerk te Hillegom tot ouderling worden bevestigd. Ongeveer tweehonderd leerlingen van de lagere scholen te Hillegom zullen op 29 mei deelnemen aan het practische verkeersexa- men. Een. route zal worden uitgezet, waarin verschillende verkeersmoeilijkheden te over winnen zullen zijn. De afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft zich met het afnemen van dit examen belast. GEBOREN: Marvelinus Martinus Adria- nus, z. v. P. v. Rooden en C. v. Kesteren; Anna Maria, d. v. H. A de Bruijn en M. H. Th. Smits; Gerrit Hendrik, z. v. A. Roll en H. Tijsen. ONDERTROUWD: G. C. v. Saase en S. Groot; C. Th. v. Loon en A. M. Pijpers. GETROUWD: L v. Diest en H. M. Bak ker; J. A. Geerlings en P. A. W. Mense; J. v. d. Akker en C. B. Boender. OVERLEDEN: J. v. Grinsven, m., 79 jaar; P. v. d. Water, 72 jaar. Destijds gaf de gemeente aan de afdeling Lisse der Nederlandse Padvinders vergun ning haar blokhut op te trekken op de zo genaamd Paardewei, achter het sportpark. Daar het sportpark inmiddels is uitgebreid met een voetbalteiTein, dat volgend jaar in gebruik genomen zal worden, moest deze blokhut verdwijnen en overgeplaatst naar Puntenburg op Keukenhof. De gemeente motiveerde dit besluit met de mededeling, dat men de padvinders een tijdelijke ver gunning had gegeven. Toen de padvinders hun vergunning nakeken, bleek dat over „tijdelijk" in het officiële papier met geen woord werd gerept. Het gemeentebestuur kreeg bericht dat de verplaatsingskosten 4000 bedroegen. Het college van B. en W. heeft de zaak onderzocht en kwam tot de conclusie dat de padvinders in het gelijk stonden. Men liet de afdeling Openbare Werken de kosten schatten en die kwam op 2500 verplaat singskosten. B. en W. schrijven aan de raad dat het verschil niet onbelangrijk is, maar dat de padvinderij in haar begroting een veel groter bedrag wegens risico, e.d. had verdisconteerd dan nodig was. Daar de overplaatsing voor een deel met vrijwil lige krachten zal geschieden, heeft de af deling Lisse der Nederlandse Padvinders verklaard met de schadeloosstelling van 2500 genoegen te willen nemen. De raad zal maandagavond beslissen over het al of niet beschikbaar stellen van het bedrag. Amstelland, 9 v. ïlheos n. Las Palmas. Andijk, 9 v. Havana n. Vera Cruz. Alcor, 10 v. Rotterdam. Aludra, 9 te Amsterdam. Amsteldijk, 9 te Rotterdam. Antonia, 10 te Surabaja v. Balikpapan. Amerskerk, 10 te Port Elizabeth v. Kaapstad. Alhena. 10 te Santos. Aegis, 10 te New Orleans v. Houston. Agamemnon, 9 v. Pampatar n. Trinidad. Amstelwal, 10 70 m. o. Belawan n. Bombay. Adrian, 10 te Antwerpen v. Hamburg. Alberto Dodero, 10 te Amsterdam. Abbekerk, 11 te Singapore. Algenib, pass. 10 Las Palmas n. Amsterdam. Almkerk, pass. 10 Mozambique n. Aden. Alphard, 12 te Antwerpen verw. Arkeldijk, 10 v. Belawan n. Priok. Averdijk, 10 te Le Havre. Alderamin, 11 v. Rotterdam n. Marseille. Alpherat 11 te Philadelphia. Amstelbrug. 10 v. Algiers n. Port Said. Anker, 10 v. Norfolk n. Rotterdam. Alcor, pass. 10 Dover n. Recife. Bussum, pass. 9 Straat Ormoes n. Kawasaki. Breda, 15 te Rotterdam verw. Blijdendijk, 13 te Antwerpen verw. Britsum, 10 v. Panama n. Honolulu. Beninkust, 10 te Angoango. Blitar, 10 v. Belawan n. D.jeddah. Bloemendael, 11 te Svartvik. Bengalen. 11 v. Barcelona n. Rotterdam. Boschkerk, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Calamares, 9 v. Pto. Cortes n. New York. Cistula, 9 v. Rotterdam n Curacao. Cleodora, 12 te Cochin verw. Corilla, 14 te Balikpapan verw. Crania, 28 te Durban verw. Caltex Leiden, pass. 10 pantellaria n. Rotterdam. Ceronia, 10 v. Kandia n. Bomby. Coryda, 10 v. Pladju n. Surabaja. Charis, 9 v. Amsterdam n. Guanta. Calisto, 9 v. Three Rivers n. Polen. Caltex The I-Iague, 11 te Abadan. Caltex Utrecht, pass. 10 Socotra n. Mena Al Ahm. Camerounkust, 11 te Dakar. Cottica, 10 v. Plymouth n. Amsterdam. Cradle of Liberty, 11 te Mena Al Ahmadi. Daphnis, 13 te Houston verw. Dordrecht, 10 v. Londen n. Houston. Dorestad, 8 280 m. n.n.w. Mona eil. n. Curacao. Delft, 16 te Rotterdam verw. Duivendrecht, 11 le Rotterdam. Dalerdijk, 10 v. Panama n. Los Angeles.. Doris, 11 te Aruba. Eenhoorn, 9 te Rotterdam. Eemdijk. 10 v. Havana n. Vera Cruz. Esso Den Haag, pass. 11 Algiers n. Antwerpen. Felipes, 12 te Pladju verw. Ghanakust. pass. 9 Finisterre n Dakar. Gaasterkerk, 10 te Takubar v. Shanghai. Ganymedes, 10 te La Union verw. Guineekust, 10 te Antwerpen. Giesscnkerk. 11 te Fremantle. Groote Beer. 11 te Rotterdam verw. Gooiland. 11 v. Amsterdam n. Las Palmas. Groote Beer, 11 te Rotterdam. Gabonkust, 11 te Antwerpen. Hecuba, 10 v. Ciudad Hrujillo n. Pt. Au Prince. Helder. 10 te Corinte. Hersilia, 10 te Georgetown. Hestia, 10 te Amsterdam v. Rotterdam. Haarlem, 10 v. Calao n. Guayaquil. Hathor, 10 te Rotterdam n. Algiers. Hydra, 9 v. Ciudad Bolivar n. Pto. Ordaz. Hermes, 11 te Rotterdam verw. Hector, 11 te Alexandrië. Isis, 10 te Hoek van Holland. Iberia, 10 v. Bilbao n. Rotterdam. Jagersfontein, 10 te Amsterdam. Japara KPM, 9 v. Hongkong n. Osaka. Japara KRL, 9 100 m. z.w. Colombo n. Belawan. Johan van Oldenbarnevelt, 11 te Amsterdam. Jupiter, 10 te Amsterdam. Kopionella, 9 v. Lor Marques n. Abadan. Katelysia, 10 v. Curacao n. Cabimas. Koningswaard, 10 te Curacao v. Cristobal. Kalydon, 12 te Rotterdam v. Onskoldvik. Kermia, 10 120 m. w. Fremantle n. Miri. Kota Agoeng. 10 te Marseille. Karimata, 10 te Amsterdam verw. Kabylia, 27 te Mena Al Ahmadi verw. Kalinga, 20 te Mena Al Ahmadi verw.. Kellia, 11 te Trinidad verw. Koratia, 17 te Balikpapan verw. Korenia. 12 te Shimotsu verw. Korovina, 27 te Curacao verw. Kryptos, 27 te Mena Al Ahmadi verw. Kylix, 14 te Las Palmas verw. Karimata, 10 te Amsterdam n. Hamburg. Kieldrecht, 10 90 m. w.z.w. Kreta n. Madras. Khasiella, 11 te Curacao. Krebsia, pass. 10 Pt. Elizabeth n. Mena Al Ahm. Lekkerkerk, 10 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 12 te Kuwait verw. Louis Lantz, 15 te Monrovia verw. v. Las Palmas. Laertes, pass. 10 Mauritius n. Belawan. Liberty Bell, pass. 10 Finisterre n. Mena. Loosdrecht, 10 34 m. z.o. Muscat n. Mombasa. HAARLEM Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: Jan Heek. Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 25860, apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043, apo theek Van Rijk, Kleine Houtweg 15, tel. 10539. BLOEMENDAAL Artsen: dokter J. A. Bosch, Bloemendaal- seweg 84, telef. 22185. Overveen: dokter W-. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 22884. Aerdenhout: dokter W. E. Ulrici. Spiegelenburghlaan 20. tel. 27888. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloe mendaalseweg 307, Overveen. tel. 12698; zuster H. J. G Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W Stuiver Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502-618. Apotheken: voor de avond- en nachtdiens ten zijn tot zaterdagmorgen 18 mei voor spoedeisende gevallen geopend: de Bloe mendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal. tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 02560-8284 en de Heemsteedse Apotheek. Binnenweg 98. Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE Artsen: J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9. telefoon 38103 en J. J. van Luin. Bron- steeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van 13 tot en met 18 mei, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse apotheek, Bin nenweg 98. telefoon 38197 (en van zater dag 11 mei tot en met vrijdag 17 mei, des avonds na zes uur). ZANDVOORT Artsen: Dr. B. Entzinger, Brederodestraat 1. telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zr. S. M. de Wilde, Zee straat 67. telefoon 2720. Verloskundige: zr. G Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Tel. 13174, Haarlem. Apotheken: De Zandvoortse apotheek J. J. L A. Wijnne. Haltestraat 8, telefoon 2389, zóndag 12 mei en in de periode van 13 tot en met 17 mei ook des avonds na 7 uur ge opend. Echter uitsluitend voor dokters recepten en spoedgevallen. De diensten worden gewisseld 's zaterdagsavonds om 7 uur. BENNEBROEK Artsen: dr. G Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502-430 Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eiken laan 1. tel. 618. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, Baumannplein 31, Halfweg, tel. 405. HAARLEMMERMEER. Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw Vennep: dokter Van der Weg, tel. 280. Bahhoevedorp: dokter Faber. HILLEGOM. Artsen: dokter H. F. ten Hoopen, tel. 5417 LISSE. Artsen: dokter F. L. J. M. Haase jr, Heere- weg 337, tel. 3685 De Lissese harmonie „Trou moet blij eken" heeft besloten deel te nemen aan het internationale concours, dat tweede Pinksterdag in Rijckèvorsel (België) wordt gehouden. Aan dit concours nemen 49 korp sen deel: 10 Nederlandse, 4 Duitse en 35 Belgische. In augustus viert de harmonie haar zes tigjarig bestaan. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Luna, 10 v. Amsterdam n. Israel. Lekhaven, pass. 11 Finisterre, 14 te Bremen verw. Lemsterkerk, pass. 10 Lor. Marques n. L. Palmas Leuvekerk, 14 te Durban verw. Myonia, 10 te Brisbane. Malca, 10 te Pladju v. Singapore. Meres, 12 te Montevideo. Myonia, 10 te Brisbane verw. Modjokerto, 10 te Durban v. Rotterdam. Merwellovd, 10 te Singapore. Marisa, 10 te Southampton. Maureen, 11 te Tampico verw. Metula, 10 te Balikpapan verw. Manto, 10 v. Amsterdam n. Lissabon. Mentor, 9 te Rotterdam n. Amsterdam. Mariekerk, 10 te Genua v. Marseille. Marpessa, 11 te Pto. La Cruz. Meerkerk, 10 v. Karachi n. Bombay. Molcnkerk, pass. 10 Dakar n. Las Palmas. Meliskerk, 11 te Port Said. Nestor, 10 te Paramaribo v. Amsterdam. Naess Commander, 14 te Mena Al Ahmadi verw. Nieuw Amsterdam, 10 v. New York n. South.ton. Noordzee 11 v. Rotterdam n. Baltimore. Ootmarsum, 10 te Le Havre v. Savannah. Oranje, 10 te Southampton v. Amsterdam. Osiris, 9 v. New Orleans n. La Guaira. Orion, 10 v. Lissabon n. Tunis. Oberon, 10 te Curacao. Omala, 11 te Larnaca verw. Ondina, 17 te Dakar verw. Oranjefontein, 9 450 m. n. Dakar n. Kaapstad. Oldekerk, 10 te Beira v. Lourenco Marques. Oranje, 10 v. Southampton n. Las Palmas. Oranjestad, 10 v. Amsterdam n. Pto. Limon. Ouwerkerk, 11 te Antwerpen. Orestes, 10 v. Amsterdam n. West-Indië. Parkhaven, 9 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Prins Willem III, 9 v Antwerpen n. Bremen. Pygmalion, 10 te Jacksonville v. Fort Libertad. Pendrecht. pass. 10 Kanarische eil.. v. Barcelona. Pieter S, 10 v. Swansea n. Rotterdam. Perna, 11 te Singapore. Prins Willem V, 10 v. Rotterdam n. Montreal; Polyphemus, 10 v. New York n. Port Said. Prins Willem v. Oranje, 11 te Suez. Roebiah, 10 v. Kaapstad n. Dakar. Ruys, 10 te Kaapstad. Rita, 11 te Pladju v. Telokanson. Rotula, 14 te Madras verw. Roggeveen, 11 te Sydney. Rijndam. 13 te Southampton verw. Schie, 10 te Kopenhagen v. Hamburg. Stanv. Talang Akar, 10 te Bangkok v. Tj. Uban.. Siberoet, 10 te Singapore. Sloterdijk, pass. 10 Scilly eil. n. Antwerpen. Scherpendrecht, 10 360 m. z.z.o. Bombay naar Ummsaid. Senegal, 10 ten anker rede Accra. Straat Cook, 10 v. Sydney n. Melbourne. Stad Amsterdam, 11 te IJmuiden verw. Stad Leiden, 9 v. IJmuiden n. Pepel. Schiedijlk, 9 v. New York n. Antwerpen. Schouten, 11 te Mauritius. Stad Amsterdam, 11 te IJmuiden. Stad Delft, 11 te Emden. Steenwijk, 10 te Hampton Roads. Stad Schiedam, 11 te Vlaardingen. Stad Maassluis. 11 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Vlaardingen, 11 v. Vlaardingen n. Wabana. Schelpwijk, 12 te Tarakan. Straat Cook, 12 te Melbourne. Titus, pas. 9 Flores n. Amsterdam. Talisse, 10 te Bangkok v. Singapore. Tarakan, 10 te Penang. Tjimenteng, 10 te Mahe v. Port Swettenham. Titus, 10 dw. Flores Az. n. Amsterdam. Telamon, 10 te Aruba. Tabinta, 10 v. Priok n. Aden. Themis, 10 v. New York n. Curacao. Tomori, 11 v. Tj. Priok n. Cheribon. Taria, 12 te Pta. Cardon verw. Thelidomus, 27 te Mena Al Ahmadi verw Tomini, 9 900 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Trajanus, 8 te Beyrouth n. Lattakia. Tara, 10 te Rotterdam. Themisto, 11 v. Rotterdam n. Wabana. Tabian, 11 te Aarhus. Theobaldius, 11 te New York. Vasum, 17 te Mena Al Ahmadi verw. Waiwerang, 10 te Padang. Westland, 10 te Montevideo. Woensdrecht, 11 te Singapore v. Balikpapan. Westerdam, 13 te Roterdam verw. Waterman, 10 280 m. w.z.w. Fremantle n. Kaapst. Willem Ruys, 10 dw. Madagascar n. Kaapstad. Camitia, 21 te Brisbane verw. Waal, 11 te Istanbul. Willemstad, 10 v. La Guaira n. Grenada. Wonosobo, 11 te Bandar Shapur. W. Alton Jones, 11 van Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Zaankerk, 10 v. Singapore n. Bangkok. KLEINE VAART Alcetas, 9 te Hamburg n. Amsterdam. Atlas, 9 v. Venetië n. Triëst. Anne Christina, verm. 10 v. P. Alegre n. Asuncoin. Arnoudspolder, 10 v. Rotterdam te Lissabon. Att S, pass. 10 Vlissingen n. Antweroen Adine, verm. 11 v. Oporto n. Antwerpen. Banka, pass. 10 Vlissingen n. Kingslvnn. Diligentia, 10 v. Brunsbüttel te Rotterdam. Dollard, 10 v. Porsgrunn te Methil verw Donau, pass. 10 te Vlissingen. Deni, 10 v. Rotterdam te Hull. Draco, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Elsa, 8 v. Garston n. Cardiff. Energie, pass. 10 Vlissingen n. Gent. Flevo, 7 te Bordeaux n. La Pallice. Fiducia, II, 10 v. Boston te Rotterdam. Finlandia, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Holland, 10 v. Boulogne teAmsterdam verw. Ida Pieter, verm. 10 v. Methil n. Kopenhagen. Import, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 7 v. Teignmouth n. Bayonne. Kaap Falga, 8 te Rundvik v. Norrkoping. Kaap St. Vincent, 6 Kiel gepass. n. Ostrand. Leemans, pass. 10 Vlissingen n. Wicklow. Lindesingel, 10 v. Ceuta te St. Servan verw. Maas, pass. 10 Vlissingen n. Odense. Meidoornsingel, verm. 10 van Avonmouth naar Cardiff. Muphrid N, 10 v. Portsmouth te Antwerpen. Nero, 9 te Ceuta n. Barcelona. Notos, 9 te Rotterdam v. Antwerpen. Neerlandia, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Nieuwehaven, verm. 10 v. Kopenhagen n. R'dam. Orient. 10 v. Hamburg te Hull verw. Phidias, 9 v. Cartagena n. Malag. Pavo, 7 te Hudiksvall v. Wifstavarf. Ponza, 9 v. Swansea n. Amsterdam. Prior. 11 v. Londen te Malta verw. Sonsbeek, 10 v. Antwerpen te Middelfart. Tilly. 9 v. Lowestoft n. IJmuiden. Tasmanië. 10 v. Cork te Liverpool. Westerdok, 9 bij Goeree n. Amsterdam. Westersingel, 10 v. La Pallice te Bordeaux. Westpolder, 10 v. Lissabon n. Oporto. SLEEPVAART Cycloop. 10 te Cristobal. Ebro, 9 190 m. z.o. Durban n. Mombasa. Gele Zee, 9 te Ponta Delgada. Loire, 9 te Maracaibo. Noordholland, 9 550 m. z.z.o. Recife n. Dakar. Oceaan, 10 te Pto. Belgrano. Poolzee, 9 270 m. n.n.w. Trinidad n. Trinidad. Rode Zee, 9 te Maassluis. Thames, 9 130 m. n.o. Humber n. Oslo. Tyne, 9 dw. Kp. De Gata n. Rotterdam. Humber, 9 80 m. n.w. Bizerta n. Swansea. ADVERTENTIE DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 10 mei 1957 ONDERTROUWD, 10 mei: H. L. D. de Jongh en C. Ch. van Amersfoort. GEHUWD, 10 mei: P. C. Bertoen en E. M. Hooftman; J. J. Leenslag en F. Strijland. BEVALLEN van een zoon, 8 mei: A. Chr. Moolenburgh—IJzerman; 9 mei: F. J. Dam mers—Van Tongeren: P. C. van den Brink- Cramer; 10 mei: D. M. BroekenLangedijk; Chr. M. BuijsVan Nieuwmegen. BEVALLEN van een dochter, 9 mei: G. Tibbe—Visser; A. A. Spoor—Van der Wate ren; J. E. Verkalk—Sanchez; W. van Til— Ent-hoven; 10 mei: J. van OpzeelandMei boom; B. H. Th. BreurenMasson. OVERLEDEN, 8 mei: A. Aaldijk. 83 jaar. Wilhelminalaan: 9 mei: G. F. M Plozen, 75 jaar, Zijlweg; H. E. M. Priesman "7 jaar. Grote Houtstraat; L. M. Trou Boelé, 49 j., Kamperlaan; H. G. Nikken—Oost veen," 81 jaar, Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11