Prins Bernhard pleit voor beter internationaal begrip OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Morgen overleg tussen regering en Stichting van de Arbeid HET WEER Britse schepen weer door het Suezkanaal Polio-inentingen in Leeuwarden I DIT JAAR: 396 DODEN Er ontstaan veel misverstanden doordat de mensen de motieven voor eikaars daden niet kennen Tolgelden worden voldaan in ponden sterling op Egyptische rekening Compensatie huurverhoging Von Brentano: TNI slaags met Darul Islam onder Van Kleéf Duitsland niet meer über alles" Opkomst 70 percent Weinig verandering Vier doden in het verkeer V erkeersongelukken Het woord is aan Ontwapeningsoverleg Luchtverkenningszones verschuiven nog steeds Vragen over de Mille Miglia in Italiaanse parlement Kunst-Standwerkers Nederlandse regering trekt advies nog niet in over doorvaart Suezkanaal 71e JAARGANG No 258 DINSDAG 14 MEI 1957 302e JAARGANG No 106 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Maandag hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard in paleis Soestdijk de bestuursleden ontvangen van het In ternationale Pers Instituut. Het gezel schap op de trappen van het paleis. Morgen zullen de regering en de Stich ting van de Arbeid besprekingen voeren over de looncompensatie voor de komende huurverhoging. Gisteren is deze kwestie in de ministerraad besproken. Werkgevers en werknemers zijn vorige week vrijdag in de Stichting van de Ar beid, zoals .bericht is, niet tot overeen stemming gekomen. Zowel de werknemers als de werkgevers hebben hun standpunt schriftelijk aan de regering meegedeeld. Hoewel er een geringe kans bestaat dat de huurverhoging niet zal ingaan op 1 juli doch op een later tijdstip, is het toch wel zeker dat de regering spoedig zal trachten partijen tot elkaar te brengen of de knoop door te hakken, daar men er zoveel moge lijk naar zal streven om de huurverhoging op tijd te doen ingaan. Op 21 mei begint in de Tweede Kamer de openbare behan deling van de voorstellen tot huurverho ging. Donderdag zal de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer met de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid mondeling overleg plegen over de huurverhoging en de kwestie van de gedeeltelijke blokkering van de huurver hoging. Het meningsverschil tussen werkgevers en werknemers in de Stichting van de Ar beid is niet van principiële aard. Men is het eens over een verhoging van de totale loonsom met 2,4 percent. De werkgevers wensen de looncompensatie te variëren volgens de vijf gemeenteklassen, de werk nemers willen in de gemeenteklassen 1 en 2 een volledige compensatie en voor de andere klassen een iets lagere. Werk nemers beneden 23 jaar en gehuwde vrou welijke werknemers zouden buiten de looncompensatie vallen. DJAKARTA (UP). - Een leger-detache- ment heeft bij een hevig gevecht, dat vrij dag op West-Java plaats vond, zeven fana tieke rebellen van de Darul Islam gedood, aldus wordt pas heden bericht. Twee soldaten werden gewond en een kampongwachter gedood. De schietpartij had plaats in Tangkukung in het sub-dis trict van Tjitjalengka. Het leger heeft laten weten, dat de strijdkrachten van de Darul Islam onder leiding stonden van een man, genaamd Van Kleef, een oud-lid van het Nederlandse K.N.I.L. HAMBURG (Reuter) De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Hein- rich von Brentano, heeft op het grote con gres van de Christendemocratische Unie (C.D.U.) te Hamburg uiteengezet, dat Duitsland elk idee, dat het ooit een we reldmacht zal worden, moet prijsgeven. Het land heeft zich naar hij zeide ge schaard in de rij der westelijke democra tieën en voelt zich er voor altijd mee ver bonden. Hij gaf te kennen, dat Rusland nooit op een „tweede Rapallo" (een his torische verstandhouding met de Sovjet- Unie tegenover het westen - red.) behoeft te rekenen. Von Brentano ontkende in zijn rede de berichten als zou Amerika bereid zijn met voorbijgaan van de Bondsregering met de Russen te onderhandelen over de instel ling van een neutrale zone, waartoe ook Duitsland zou behoren. Daarbij zou de verdeling van Duitsland blijven bestaan. De berichten over een dergelijke opzien barende zwenking in de Amerikaanse po litiek waren via de Amerikaanse pers naar Europa doorgedrongen, maar werden bij navraag uit Bonn van officiële Ameri kaanse zijde gedementeerd. Op dezelfde dag dat Den Haag zün plan nen voor een nationale vaccinatie-cam pagne tegen de kinderverlamming bekend maakte (zie elders in dit nummer) is men in Leeuwarden begonnen met de uitvoering der plaatselijke inentingsactie, waarvoor ongeveer achtduizend kinderen zijn opge roepen. De opkomst was volgens de artsen op deze eerste dag behoorlijk: ongeveer zeventig percent van de kinderen uit de stadswijk die het eerst aan de beurt was, kon worden ingeënt. Zoals gemeld is, gebruiken de Leeuwar der medici als entstof het Belgische RIT- vaccin dat slechts een geringe variant is van het Amerikaanse Salk-vaccin. Ook het RIT-vaccin vereist een serie van drie in jecties, waarvan de eerste dus thans ge geven kon worden. Hun tweede prik krij gen de achtduizend jonge Leeuwardenaars omstreeks juni, zodat zij nog voor het polio hoogseizoen in de aanstaande zomer een zekere mate van weerstand tegen de ziekte zullen hebben. De derde en laatste injectie kan pas na een half jaar worden gegeven. De prijs per injectie is zo laag mogelijk gesteld, namelijk f 3,50. Als een gezin meer kinderen laat vaccineren, worden deze ta rieven aanmerkelijk lager. Alles wijst erop, dat het overgrote deel der aangeschreven ouders hun kinderen zal laten vaccineren WASHINGTON (Reuter) Te Washing ton is van officiële Amerikaanse zijde medegedeeld dat koningin Elizabeth van Groot-Brittannië en haar gemaal, prins Philip, in oktober een bezoek van onge veer tien dagen aan de Verenigde Staten zullen brengen. ooonooonoocnncrnrnonooooo VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met morgen overdag plaatselijk en kele buien. Overwegend matige wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee. Xccccco ^iutxxxx«xxxx)axxiuc*KXXXXOOOoouuc«jooo<x>ujooooc> DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S In het r.-k. ziekenhuis te Zwolle is de 72-jarige Zwollenaar J. Teijen overleden aan de verwondingen, die hij opliep toen hij vrijdagavond op de Nieuwe Deventer- straat te Zwollekerspel werd aan gereden door een personenauto. De 2-jarige Tjilkje de Jong is toen zij in de Philips Veenboomstraat (Geuzenveld) te Amsterdam op de rijweg speelde, door een wegrijdende vrachtauto overreden. Het meisje werd ernstig gewond naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar zij bij aankomst reeds was overleden. De 71-jarige gehuwde landbouwer W. Beijeman, wonende te Oostendorp, gemeen te D o o r n s p ij k, is tijdens een aanrijding op de Zuiderzeestraatweg aldaar dermate ernstig gewond, dat hij in levensgevaar lijke toestand in het ziekenhuis te Zwolle moest worden opgenomen, waar hij later is overleden. In de nacht van zondag op maandag heeft een soldaat uit de Oranje-kazerne te Schaarsbergen met twee kameraden een ritje op zijn motorfiets gemaakt. Op de weg van Arnhem naar Huissen is hij van de weg geraakt. De motor kwam tegen een betonnen mast. De drie soldaten wer den allen gewond; een hunner, een 21- jarige jongeman uit Stadskanaal, levensge vaarlijk aan het hoofd. Het drietal werd naar het militaire hospitaal te Arnhem overgebracht, waar de zwaargewonde is overleden. De motorrijder en de andere passagier liepen slechts lichte verwondin gen op. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 396 personen, van wie 80 kinderen. 99 PRINS BERNHARD HEEFT vandaag voor het congres van het Internationaal Persinstituut in Amsterdam een rede uitgesproken, waarin hij pleitte voor een beter internationaal begrip en een uiteenzetting gaf over de Bilderberg-conferenties. In de wereld in het algemeen en in onze Atlantische gemeenschap in het bijzonder, aldus de Prins, is het betreurenswaardig te moeten constateren, hoeveel misver standen ontstaan en fouten gemaakt worden, alleen doordat zoveel mensen niet weten welke motieven andere mensen hebben voor hun uitlatingen en hun daden. De wereld heeft zeer dringend een beter internationaal begrip nodig. Er bestaat een bjjna beangstigend gebrek aan kennis zelfs onder de leiders van de landen in deze wereld over onze onderscheidene leefwijzen, onze eigen gewoonten en tradities, kortom over alle dingen die we werkelijk van elkander moeten weten als wij onze medemens willen begrijpen. De Prins wilde niet spreken over mensen die met opzet de motieven van anderen negeren. Maar veel mensen van goeden wille zouden veelvuldiger en beter contact met elkaar moeten hebben, zij zouden elkander veelvuldiger moeten ontmoeten en spreken teneinde een beter onderling begrip te bereiken. Dit is een van de be langrijkste taken van het Internationale Persinstituut. De Prins verklaarde dat hij in de afge lopen paar jaar met enige vrienden heeft getracht min of meer hetzelfde te doen Deze Bilderberg-conferenties zijn een paar jaar geleden georganiseerd als gevolg van de opvatting van sommige mensen dat er een gevaarlijke tweespalt tussen de Ver enigde Staten en West-Europa dreigde te ontstaan. Er bestond een wederzijds wan trouwen, of ten minste een gebrek aan vertrouwen, en dat dreigde het naoorlogse werk van de gewestelijke bondgenoten in gevaar te brengen. Na een paar kleinere bijeenkomsten ont stond de eerste internationale conferentie, die in hotel De Bilderberg bij Arnhem werd gehouden en die ten doel had, open hartige en volledige besprekingen te voe ren over alle Amerikaans-Europese vraag stukken. De Prins zette uiteen, waarom er op officiële internationale bijeenkomsten weinig gelegenheid bestaat voor openhar tige en volledige discussies. Op dergelijke bijeenkomsten van slechts enkele landen kunnen niet alle vraagstuk ken van de wederzijdse betrekkingen be sproken worden. Ook zijn de politici niet de enige leiders van het openbare leven. Ook leiders van religieuze, financiële, in dustriële, vakbonds- en intellectuele krin gen zijn verantwoordelijk voor de betrek kingen tussen de landen. Nonnen werken in de eerste drukkerij, die de rooms-kalholieke missie in Afrika heeft gebouwd voor het ver vaardigen van schoolboeken en schrijf behoeften voor missiewerk in Oost- Afrika. De nieuwe drukkerij staat te Kisoebi bij Kampala in Oeganda. De nonnen leiden jonge Afrikaanse meis jes op, die het bedienen van de druk pers en zetmachines zullen overnemen, zodra zij volleerd zijn. Op de foto ziet men een van de religieuzen achter een zetmachine. Op de Bilderberg-conferenties moest openhartig gesproken kunnen worden zon der dat men het risico liep door de pers verkeerd geïnterpreteerd te worden. Daar om was het duidelijk, dat de conferenties besloten, niet-officieel en vertrouwelijk moesten zijn. De ervaring heeft bewezen, dat deze gedragslijn de juiste was, want de debatten worden in een absoluut open hartige en vertrouwelijke geest gehouden en de deelnemers zijn nooit bang dat iets van hun uitlatingen tegen hen gebruikt zal worden. Ieder die deze conferenties bij woont, doet dat als particulier. „Wij hebben een groot aantal vraagstuk ken besproken", aldus de Prins. „De Bil- derberg-groep gaat nooit tot actie over, ook niet als wij het onderling oneens zijn. Maar soms zijn denkbeelden die tot be paalde conclusies leidden, door vrienden van deelnemers in de praktijk gebracht. Een typisch voorbeeld hiervan is een be studering van een mogelijke nieuwe be nadering van de westelijke hulp aan min- der-ontwikkelde gebieden. Op onze conferenties hebben wij ook ge sproken over de noodzaak mensen van het westen op dezelfde manier als wij dat onderling doen te laten spreken met men sen uit Azië en Afrika. Wij kwamen tot de slotsom, dat men het beste een bijeenkomst van denkers en filosofen kan organiseren, dus niet van politici en zakenlieden." De Prins hoopte dat binnen niet te lange tijd een dergelijke conferentie belegd kan wor den. Dit zou echter niet door de Bilder- berg-groep, doch mogelijk door een cultu rele instelling gedaan moeten worden. Persvrijheid Een pijler onder het gebouw van het Internationale Persinstituut is volgens Prins Bernhard de strijd voor vrijheid van de pers. In sommige landen bestaat die vrijheid in het geheel niet of slechts in beperkte mate. Doch er bestaan ook ge vallen waarin de persvrijheid op een veel subtielere manier in gevaar wordt ge bracht, waarvan de Prins enkele voorbeel den noemde. Hij roerde in dit opzicht ook het vraag stuk van de mogelijkheid van arbeidscon flicten in het krantenbedrijf aan. Is het niet zo, aldus de Prins, dat het niet-ver- schijnen van een blad door staking tevens een belemmering van de persvrijheid be tekent? Het publiek heeft het recht te weten wat er gaande is. Daarom dienen er volgens de Prins in deze bedrijfstak geen stakingen of uitsluitingen voor te komen. De persvrijheid is een zaak waarvoor talrijke mensen hebben gestreden en ge leden. Maar het spreekt vanzelf, dat de persvrijheid verantwoordelijkheid oplegt. Daarom deed de Prins een beroep op de pers als geheel, steeds te controleren of de manier van verslaggeving en het leveren van commentaar op verscheidene kwesties voldoende positief en opbouwend is. Tenslotte zei de Prins lat het tot elkaar brengen van de volken van Azië en Afrika onderling en met de westelijke wereld, door de pers in grote mate bevorderd kan worden, maar ook benadeeld. De grote vraagstukken, in het bijzonder die van de buitenlandse politiek, zijn zo moeilijk en gecompliceerd geworden, dat niemand zonder voldoend, opleiding dit werk goed kan doen. Een onwetende kan zelfs een positief gevaar zijn. Daarom was de Prins van oordeel dat een nauwere Marie von Ebner- Eschenbach: Oprechte vrienden zijn zeldzaam, maar er is ook weinig vraag naar. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse vertegenwoordiger bij de ontwape ningsbesprekingen te Londen, Harold Stas- sen, heeft het denkbeeld geopperd om in Europa en in het Verre Oosten zones in te stellen voor wederzijdse Iuchtverkenning, zo hebben Amerikaanse functionarissen te Washington verklaard. Volgens deze suggesties, die Stassen enige tijd geleden zou hebben gedaan naar aanleiding van soortgelijke voorstellen van de Sovjet-afgevaardigde Zorin, zou de Europa-zone Zwitserland, Duitsland, de helft van Nederland en België, een deel van Oost-Frankrijk, Noord-Italië, Oosten rijk en het noordelijke deel van Joegosla vië, de landen van Oost-Europa met uit zondering van Bulgarije, Albanië en Zuid- Roemenië, en een deel van West-Rusland omvatten. In het Verre Oosten zou het ver- kenningsgebied Alaska en ongeveer een even groot stuk van Sovjet-Siberië moeten omvatten. Zowel het gebied in Europa als dat in het Verre Oosten zouden van uit de lucht en op'de grond mogen worden ge- inspecteerd volgens de lijnen, die president Eisenhower destijds in zijn plan voor we derzijdse Iuchtverkenning heeft uiteenge zet. De genoemde Amerikaanse functiona rissen verklaarden, dat deze suggesties van de V.S. niet betekenen, dat Washington overweegt troepen terug te trekken of an derszins te ontwapenen. Waarschijnlijk zou de Amerikaanse regering bereid zijn West- Duitsland op dit stuk gerust te stellen. De suggesties zouden slechts gedaan zijn om te zien, of zij een basis kunnen vormen voor latere onderhandelingen. In antwoord op Stassens suggesties zou Zorin, naar van betrouwbare zijde te Washington wordt vernomen, weer een tegenvoorstel hebben gedaan. Wat Europa betreft, zou de zone iets naar het westen moeten worden verschoven, zodat een deel van Engeland, het merendeel van Frank rijk, geheel Joegoslavië en Albanië en Noord-Griekenland er in zouden vallen. Aangaande het Verre Oosten herhaalde de Rus het voorstel, dat aan Amerikaanse kant behalve Alaska ook het westelijke deel der V.S. zou mogen worden gecontro leerd. Een bekende Italiaanse senator heeft zijn regering verzocht de jaarlijkse Mille Miglia- autowedstrijd voortaan te verbieden. Senator V:,cenzo Menghi, secretaris van de Internationale Interparlementaire Unie, heeft bij de' senaat een urgente schriftelijke vraag ingediend aan premier Antonio Segni of diens opvolgers. Menghi wil weten welke redenen er verantwoordelijke autoriteiten toe gebracht hebben de Mille Miglia toe te staan, zonder dat de zo vaak gevraagde doeltreffende voorzorgsmaatregelen voor de veiligheid van het publiek genomen zijn. Op het Amsterdamse Amstelveld hadden de marktkooplieden maandag concurrentie van mensen die het standwerken niet als dagelijkse bezigheid beoefenen. Op initia tief van de Amsterdamse standwerkers en georganiseerd door de hoofdstedelijke kun stenaars en studentenstichting Le Canard en de Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars was dit jaar op de tradi tionele bevrijdingsmarkt ook een kunst markt ingericht. Schilders, beeldhouwers, fotografen, pot tenbakkers en schrijvers stonden hun pro- dukten als volleerde standwerkers aan te prijzen. Een jury bepaalde de kwaliteiten van de beroepsstandwerkers. De kunstenaars standwerkers bleven buiten mededinging. Eerste prijswinnaar werd de heer C. van Berkel, Amsterdam, die portefeuilles en ballpoints aan de man bracht. De tweede prijs was voor de heer J. Rabbie, Am sterdam, die scheermesjes verkocht, De derde prijs ging naar de heer P. Wester uit Hillegom voor de manier waarop hij zijn droogbloeiers aanprees. ADVERTENTIE BARTEIIORISSTR HAARLEM. IEL- 1143? FERD B0LSTR. 48 ADAM- vTEL >17162 Falcon Popeline Regenjassen samenwerking tussen de universiteiten en de toekomstige journalist nodig is. Het congres, dat drie dagen duurt, was hedenmorgen geopend door de voorzitter, de heer Oscar Pollak, hoofdredacteur van de Weense „Arbeiter Zeitung". Hij zei on der meer: „In dit mooie en vredige land. waar wij thans bijeen zijn, zullen wij, de pers van de gehele vrije wereld, ons moe ten rehabiliteren voor de tekortkomingen in het gedrag van enkelen onzer, die zich hebben binnengedrongen in het particulie re leven van de hoogste vertegenwoordi gers var h Nederlandse volk". Sprekend over de persvrijheid zei de heer Pollak het te betreuren, dat „in Indonesië de persvrijheid samen met andere demo cratische vrijheden en instellingen bijna is afgeschaft". Hij noemde de ontwikkeling in Polen en Hongarije wel hoopvol. In deze landen, zei hij, is de dictatuur niet in staat geweest het verlangen naar de vrijheid ge heel te onderdi'ukken. Dat verlangen is in november van het vorig jaar duidelijk tot uiting gekomen. „Wij buigen met respect het hoofd voor die Hc gaarse journalisten, die zich thans moeten verweren voor de gerechtshoven van de communistische Kadar-regering, omdat zij tijdens de op stand een krant uitgaven". Premier MacMillan heeft gisteren in het Lagerhuis bekend gemaakt, dat het de Britse rederijen vrij staat het Suezkanaal te bevaren. Acht leden van de conservatie ve fractie hebben daarop laten weten dat zij zich niet meer gebonden achten aan de partijdiscipline en een onafhankelijke ge dragslijn zullen volgen in aangelegenheden van buitenlands beleid. De socialistische oppositie heeft een motie ingediend, waarin de regeringspolitiek inzake het Suezgeschil wordt afgekeurd. Deze motie wordt morgen en overmorgen behandeld tijdens een debat, waarin Mac Millan, minister Selwyn Lloyd het rege ringsstandpunt zullen verdedigen tegen de Labourleider Hugh Gaitskell en zijn adju dant Aneurin Bevan. Zowel de Suezrebellen als de oppositie hebben er op gewezen dat de kanaalge bruikers de vaart door de waterweg her vatten, maar dat er nog geen oplossing is gevonden voor de doorvaart van Israëlische schepen. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in Jeruzalem meegedeeld, dat Israel waar schijnlijk in de naaste toekomst, bij wijze van proef, een koopvaardijschip door het kanaal zal zenden. Israel zal het volgens deze woordvoerder als een oorlogsdaad be schouwen als het vaartuig toegang tot de waterweg geweigerd wordt. Israel heeft de besluiten van de kanaalgebruikers afge wacht en heeft zich verstaan met Frank rijk, (dat zijn boycot van het kanaal nog handhaaft), aldus de woordvoerder. Overleg in Rome De Britse reders zullen de tolgelden en andere kosten aan Egypte voldoen in pon den sterling. Bij de Bank of Engeland krijgt de nationale bank van Egypte een nieuwe speciale rekening, maar de Egyptischere kening bij de Bank of Engeland, die na de naasting van het Suezkanaal werd geblok keerd, wordt niet zonder meer vrijgegeven. In Rome zullen spoedig, naar verluidt op 23 mei onderhandelingen beginnen over re gelingen inzake alle financiële vorderin gen, die Groot—Brittannië op Egypte heeft. De Britse vorderingen hebben betrekking op de Britse installaties en voorraden in de zone van het Suezkanaal, alsmede de Britse eigendommen en tegoeden waarop Egypte, bij het uitbreken der vijandelijkheden, be slag heeft gelegd. In ieder geval is de mo gelijkheid voor andere landen, onder de nieuwe regeling, weer geopend met Egypte transacties in ponden sterling aan te gaan. Tijdens het debat van gisteren in het La gerhuis zei Gaitskell dat de voorwaarden, die Groot-Brittannië thans gedwongen is te aanvaarden, zwaarder zijn dan die voor de actie tegen Egypte, hetgeen MacMillan ontkende. Het Labourlid Hughes noemde de verklaring van MacMillan „de opzien barendste terugtocht uit Egypte sinds de dagen van Mozes". CAIRO (Reuter) Er zijn maandag 27 schepen het Suezkanaal binnengevaren, het hoogste aantal sedert het kanaal op 8 maart weer voor het verkeer werd opengesteld, maar nog altijd dertien minder dan het gemiddelde in 1955. LONDEN (Reuter/AFP) De ophef fing van de beperkingen op de scheepvaart door het Suezkanaal betekent, dat er een einde komt aan de benzine-rantsoenering, dat vermoedelijk vandaag in het Hogerhuis zal worden medegedeeld. Naar het ANP van bevoegde zijde ver neemt is voor het einde van deze week geen intrekking te verwachten van het voor enkele weken door de Nederlandse regering aan de rederijen gegeven advies haar schepen niet van het Suezkanaal te laten gebruik maken. De Nederlandse re gering wenst namelijk met het intrekken van dit advies niet vooruit te lopen op de regeling van de betaling van de kanaal- gelden. De onderhandelingen over deze regeling zijn zaterdag in Caïro begonnen als een voortzetting van besprekingen over het al gemene betalingsakkoord tussen beide lenden. Aangenomen kan worden, dat deze besprekingen nog voor het einde van deze week tot een resultaat zullen voeren. Han gende deze beslissing heeft de Neder landse regering het niet nodig geoordeeld bijzondere maatregelen te treffen temeer omdat voor de Nederlandse schepen, die in de eerstkomende dagen het kanaal zullen passeren, voldoende middelen beschikbaar zijn om de tol te betalen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1