grote BADPAKKEN-SHOW Paviljoen „DREEFZICHT" N.Z.H. wint toerwagenrally Uitstekende prestaties tijdens zware en spannende rit 9 Houten bollenschuur door brand verwoest Geen straf punten Ds. G. H. van Willenswaard doet 23 juni intrede Gevolg van niet-stoppen op bevel van agent Acetyleenfles in brand Dr. S. El zin ga: Wijsgerig begrip gewenst bij economisch onderwijs Stroommetingen in haven van IJmuiden Scheepvaart gestremd Examens Wijziging in de opdracht aan B. van Eysselsteijn Marinierskapel krijgt nieuwe directeur Uit notarisambt ontzet Coaster in het Spaarne Grote belangstelling voor terreinraces Zandvoort Damoverzicht UIT STAD EN STREEK HDC versloeg St. Bavo in jubileumwedstrijd Piet Steenvoorden won clubkampioenschap „De Kampioen" Gaaf u met vakantie? TOP (tweede divisie) terug naar amateurvoetbal Franse basketballers naar Haarlem VOGELENZANG Contactavond nieuwe speeltuinvereniging WOENSDAG 15 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAGMIDDAG heeft in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg bij Rhenen het Wilhelmus geklonken ter ere van de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaatschap pij te Haarlem, wier bus „Duinland" de zesde toerwagenrally van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van transportondernemingen had gewonnen. Een ware prij- zenlawine daalde op de onderneming en haar wakkere équipe neer: de door Prins Bernhard beschikbaar gestelde zilveren eremedaille, de dr. ir. Nieuwenhuis-wissel- beker, beschikbaar gesteld door het algemeen bestuur van de K.N.V.T.O., de wissel beker voor de chauffeurs welke door mr. B. H. A. van Kreel, erelid van de K.N.V.T.O., werd uitgeloofd, polshorloges met stopwatch en vulpotloden voor de beide bestuur ders en een wandbord en een vaas voor het hoofdkantoor, en wat er verder maar uit de bus wilde komen, waarin allerlei leveranciers hadden geblazen. De overwinning van gisteren betekende een grote voldoening voor de chef d'équipe, de adjunct-directeur H. J. Kapteyn, en de beide chauffeurs, de heren C. Bulk en A. P. Zandvliet, die na vijf rally's, waarvan er een enkele bijster onfortuinlijk verliep, thans hun volharding, scherpzinnigheid, stuurmanskunst en vooral hun zelfbeheer sing naar waarde geschat zagen. Dat gold vooral voor de tijdens de mid daguren gehouden kaartleesrit, welke deze keer wel bijzonder zwaar was uitge vallen, omdat het rallycomité het eerste deel van het parcours had uitgezet via een weinig overzichtelijk wegennet in het Rijk van Nijmegen en de Betuwe, het tweede deel via een uitermate geaccidenteerd en bosachtig deel van de Veluwezoom tus sen Arnhem en Rhenen. De kansen op een goede uitslag van dit onderdeel van de wedstrijd werden in de N.Z.H.-car minder gunstig beoordeeld toen een verraderlijk opgestelde controlepost bij Heveadorp werd gemist. Na aankomst in Rhenen bleek al spoedig, dat de valletjes zo veelvuldig en listig waren uitgedokterd, dat geen enkele ploeg het er beter had afgebracht en dat er een paar deelnemers waren die zo verstrikt waren geraakt in de door het rallycomité uitgezette puzzelnet, dat zij ver over tijd aan de finish waren. Intussen vormde de kaartleesrit maar één van de vier wedstrijdonderdelen van de sterrit. In de ochtenduren waren de ruim veertig deelnemers stad en streek vervoerders en enkele toerwagenonderne- mers van een viertal startplaatsen ver trokken voor een oriënteringsrit naar Nij megen, waar in het Goffertstadion de klassementsproeven werden afgelegd. De „Duinland", de jongste van de N.Z.H.- toerwagens, de A.E.C. 150 pk diesel met Verheulcarrosserie, welke op advies van een commissie, die nagaat welke kleurcom binatie het op de weg met het oog op de verkeersveiligheid het beste doen, in een voor de N.Z.H. afwijkende kleurcombinatie van blauwgrijs met grijs was gespoten, vertrok dus van Laren om via een grillige route over de noord- en midden-Veluwe de Keizerstad te bereiken. De controlepos ten waren op deze rit echter voor het grootste deel vervangen door vragen met betrekking tot de route, zoals „Wie gaf op dracht tot het graven van de echoput?" of „Tot welke gemeente behoort het dorp waarin u bij ANWB-handwijzer 4711 links af moet slaan?" en dergelijke aardigheid jes. Ook waren er weer foto's uitgedeeld, die men als punten van de afgelegde route moest identificeren. En er was ook een vraag gesteld, die met het Zoontje speelde met vuur Dinsdagmiddag werd de brandweer te Vo gelenzang gealarmeerd voor een uitslaande brand in een houten bollenschuur aan de Vogelenzangseweg in Vogelenzang. Zowel de schuur als de inhoud, ongeveer 100 bollen- manden gingen geheel verloren. De politie stelde een onderzoek in en wist vast te stel len dat het negenjarig zoontje van de eige naar lucifers en wat oude kranten van va ders kantoor had gehaald en in gezelschap van twee vriendjes een „fikkie" had ge maakt. De brandweren van Vogelenzang en Aerdenhout bestreden het vuur met vier stralen. Verrzekering dekt de schade. ning overleed in Tilburg?" Terwijl de heer Kapteyn en zijn mannen ervoor zorgden dat alle hindernissen met beleid werden genomen en de „Duinland" goed in de tijd bleef een prestatie welke men ook tij dens de kaartleesrit volhield, hoewel men ADVERTENTIE SPORTHUISHAARLEM houdt a.s. donderdagavond 16 en vrijdagavond 17 mei een van bekende merken o.a. Heinzelmann, Tweka enz. in Aanvang 8.15 uur - Vrij entree op vertoon van uitnodigingskaart, welke verkrijgbaar is bij Sporthuis Haarlem, Grote Houtstraat 123, Telefoon 12215. De officiële bekendmaking van de overwinning van de N.Z.H. door de voorzitter van de Koninklijke Neder landse vereniging van transportonder nemingen. mr. D. van Setten. Van links naar rechts de chauffeur C. Bulk, directeur J. J. Jurrissen, de chauffeur A. P. Zandvliet, mr. Van Setten, de chef d'équipe de heer H. J. Kapteyn en een lid van het rallycomité. een keer drie kilometer terugreed om een bijna gemiste controlepost nog aan te doen stond de intelligentie van het gezelschap in de wagen er borg voor, dat alle vragen tot genoegen- van het rallycomité werden beantwoord. De onderschriften bij de foto's werden voor een belangrijk deel geleverd door de heer De Waal Malefijt van de Rijksverkeersinspectie, een van de vele ge nodigden, waarbij zich ook de hoofdcom missaris van de Haarlemse politie, de heer J. J. Fontijne, bevond. Zo arriveerde de N.Z.H. strafpuntloos in Nijmegen, wat vooral daarom zo plezierig vraag gesteld, die met het eigen parcours, was, omdat de klassementsproeven met helemaal niets té maken had: „Wélke ko- 'Hun mei-te-raken Herv. Gemeente Santpoort Ds. G. II. van Willenswaard, predikant bij de Hervormde Gemeente te Domburg, die beroepen is in de tweede predikants plaats te Santpoort, zal op 16 juni afscheid nemen, op 23 juni zijn intrede doen in de kerk te Santpoort en op 30 juni in de kerk van het Provinciaal ziekenhuis. Vroeger was er voor het Provinciaal zie kenhuis een speciale predikant werkzaam. Thans ressorteert het ziekenhuis onder de Hervormde Gemeente Santpoort en mede door de uitbreiding van de gemeente is besloten een tweede predikantsplaats te stichten. Ds. Van Willenswaard is beroe pen en zal in de ochtenddienst van zon dag 23 juni bevestigd worden door ds. D. ter Steege, predikant te Santpoort. Latei- op de dag zal ds. Van Willenswaard zijn intrede doen in de kerk te Santpoort en 'n week later zal hij voor het eerst een dienst leiden in de kerk van het ziekenhuis. Ds. Van Willenswaard werd op 23 sep tember 1908 in de hervormde pastorie van Goudriaan in Zuid-Holland geboren, be zocht de gymnasia te Middelburg en Zeist en studeerde vervolgens aan de rijksuni versiteit te Utrecht. Nadat kandidaat Van Willenswaard in 1935 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Hervorm de kerk was hij eerst enige tijd hulppre diker te Rotterdam en te Zeist en werd hij op 8 mei 1938 door zijn vader, ds. A. G. van Willenswaard, toen predikant te Rhe nen en thans emeritus predikant te Apel doorn, te Ellewoutsdijk in de classis Goes in het ambt bevestigd. Op 4 mei 1947 ver wisselde hij deze gemeente met die van Domburg, waar hij weer door zijn vader werd bevestigd. Ds. Van Willenswaard neemt in het ker kelijk leven in Zeeland een vooraanstaan de plaats in en heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehal in tal van colleges. Zo was hij lid van het classicaal bestuur van Middelburg en praetor van de ring Domburg. Thans is hij nog president van de provinciale kerk vergadering van Zeeland; praeses van het college van kerkvisitatoren in de provin cie Zeeland en voorzitter van de vereni ging „Kinderzorg" in de provincie Zeeland. blokjes, serpentine, denkbeeldige garagewanden en touch eer- p aal-met-sir ene der traditie getrouw niet vlekkeloos, maar deze keer in elk geval wel snel werden afgelegd. Men revan cheerde zich overigens na de goed vol brachte kaartleesrit met de laatste proeve van bekwaamheid: de regelmatigheids- proef, waarbij met afgedekte snelheidsme ter een afstand, waarvan de lengte voor de bestuurders geheim werd gehouden, met een constant gemiddelde van 28 kilo meter per uur moest worden afgelegd. Het rallycomité had een wel heel geraffineerde keuze gedaan met een stukje weg in de buurt van Rhenen, waarin een vrij steile helling was opgenomenOok hierin kwam chauffeur Bulk tot een zeer goede presta tie, zij het dan, dat hij in zijn collega van de Zuid-ooster zijn meerdere moest erken nen, die dit stukje weg van 2333 meter in 4 minuten en 57 seconden wist af te leg gen, zodat hij slechts drie seconden onder de vereiste vijf minuten bleef. Niet alleen de deelnemers aan deze jaar lijkse sterrit leverden trouwens eerbied wekkende prestaties: ook de rallyorganisa toren deden dat door de berekening der tijden en strafpunten nog gesmeerder dan anders te verrichten. En verder was er natuurlijk de elke keer weer aantrekke lijke, vriendschappelijke rallysfeer, waar in het Nederlandse personenvervoer over de weg zich op zijn best toont. Bij de N.Z. H. en haar gasten, die een glunderende directeur Jurrissen, joyeus gastheer als altijd, in de bloemetjes zetten, was de stem ming natuurlijk opperbest, zoals aan het diner in „De Hoge Vuursche" in tal van tafelspeeches ook wel tot uitdrukking kwam. Haarlemmer ingesloten in huis van bewaring De zesentwintigjarige Haarlemmer, die verdacht wordt van poging tot doodslag of zware mishandeling van een agent van politie te Bloemendaal, is in het huis van bewaring te Haarlem ingesloten, nadat de officier van Justitie de afgelopen vrijdag een gerechtelijk onderzoek had gelast. In de nacht van dinsdag op woensdag van de vorige week gaf de Haarlemmer geen gevolg aan een bevel van een Bloe- mendaalse agent van politie om te stop pen, toen hij in een auto reed. Hij ver dween in de richting van het strand. Latei- trog de agent de Haarlemmer op de Zee weg aan, waarbij zich een vechtjartij heeft voorgedaan. Op het bureau van politie heeft verdachte ruiten van de deur inge slagen. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor negen is een acetyleenfles in de carrosserie- fabriek van Th. Jansen aan de Rijksstraat weg 496 in Santpoort-dorp op de hoek van de Broekbergenlaan in brand geraak' waardoor er kans op ontploffing bestond De oorzaak van dit brandje moet gezocht worden in het feit dat een vonk van een electrisch draaiende slijpmachine in aan raking kwam met het acetyleengas dat uit een lek ventiel van de fles ontsnapte. De politie, die evenals de brandweer snel ter plaatse was, leidde ogenblikkelijk het verkeer om, waarna de brandweerlieden met de grootste voorzichtigheid de fles naar buiten brachten, waar men nog geruime tijd werk heeft gehad met het afkoelen van de cylinder. Er was geen schade. Rede bij sluiting collegejaar van Haarlemse Acadetnie In de economische wetenschap zijn wijs gerige tendenties, die helaas nog te veel over het hoofd worden gezien bij het eco nomisch onderwijs, tot schade van de we tenschap in het algemeen. Achter de for mulering van de economische wetten zal men toch altijd de gedragingen van de mens moeten blijven zien, omdat men anders nooit tot een bevredigend en sluitend eco nomisch systeem kan komen. Dit was de gevolgtrekking, die dr S. El- zinga maakte bij het uitspreken van een rede over „Wijsgerige tendenties in het economisch leven", dinsdagavond in de lerarenkamer van de H.B.S.-a voor een gehoor bestaande uit leden van het. cura torium, cursisten en oud-cursisten van de Haarlemse Academie voor voortgezet eco nomisch onderwijs. Dr. Elzinga, die zijn rede ter gelegenheid van de sluiting van het tiende collegejaar van de Academie hield, gaf een uitvoerige beschouwing over de vérstrekkende invloed, die Adam Smith en Karl Marx, twee economen, die van oorsprong wijsgeer waren, op de mense lijke samenleving hebben gehad. Adam Smith heeft door een jarenlang verblijf in Frankrijk, ten tijde van de drastische gebondenheid van het econo mische leven aldaar, de inspiratie opge daan voor zijn hoofdwerk „Enquiry into the nature of the wealth of nations", dat met zijn drang naar economische vrijheid mede één der oorzaken van de Franse re volutie is geweest en Karl Marx heeft met zijn werken zoals bekend invloed gehad op de gebeurtenissen, die tot de Russische revolutie van 1917 leidden. Aan de hand van deze voorbeelden be toogde dr. Elzinga dat wie de wetenschap wil beoefenen op het terrein der filosofie komt. Aan de hand van vele citaten toonde de inleider aan, dat de uiterlijke verschijn selen bij de economische wetenschap ndet voldoende zijn en dat de menselijke lust en onlustgevoelens een té grote rol spelen om te kunnen worden verwaarloosd. Bij de beantwoording van de vraag, of het economisch onderwijs invloed kan uitoefe nen op wijsgerige tendenties, kwam dr. Elzinga tot de conclusie, dat inderdaad door geestelijke vorming een verder voortgaand materialisme zzou kunnen worden tegen gegaan, en dat ook de Haarlemse Aca demie hierin een bescheiden taak heeft te vervullen. Op het ogenblik is het zo, dat bij een eenheid van studiestof gestreefd wordt naar een grotere zelfwerkzaamheid, die tot uiting komt in een aantal zeer goede scripties. Dr. Elzinga besloot zijn met veel aan dacht gevolgde rede met de hoop uit te spreken, dat door een toenemende kennis van, onder andere, de sociologische ver houdingen, een meer met de menselijke gedragingen harmoniërende economische wetenschapsbeoefening zou ontstaan. In verband met stroommetingen ten be hoeve van een havenverbetering zal het scheepvaartverkeer naar en in de buiten haven te IJmuiden gestremd zijn op woensdag 12 juni 1957 tussen 5.30 uur en 18.30 uur of op vrijdag 14 juni tussen 7.00 en 20.00 uur, of zoveel korter of langer als nodig is, voor zover zich rustige weersom standigheden voordoen. De voorkeur gaat uit naar eerstgenoem de datum. Tijdens de stremming zal voor de uitgaande vaart zoveel mogelijk gele genheid worden gegeven reeds in de slui zen ligging te nemen. UTRECHT: Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid J. Rinzema, Wa- geningen; A. F. M. de Kok, Culemborg. Artsexamen: mevrouw Th. B. C. M. Visser Wanders, Utrecht; G. F. T. M. Coenders en P. J. W. Smits, Den Bosch; H. P. Berger, Heerlen; J. E. Ploem, Scheveningen; G. V. Woudenberg, Veenendaal; R. E. M. Duynstee, Den Bosch; J. M. S. Mol, Den Haag. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit): Doctoraalexamen rechten (vrije studierich ting): mejuffrouw J. de Langen, Arnhem. Kandidaatsexamen rechten: H. A. Meyer, Amsterdam, met lof: mejuffrouw A. C. Lu- derus, Amsterdam. Aan de Protestants Christelijke Nijver heidsschool aarii de Tetterodestraat te Haar lem slaagden voor de Akte N 12 (Huishoud- lerares), Eerste deel: de dames J. Appelhof, G. Blansjaar, E. Buning, M. R. Huygen, G. Kruiderink, L. J. A. Lantzius, G. A. Netelen bosNetelenbos, H. A. van Noort, C. C. Piet. J. A. M. Rozeman, M. V. van Velsen, J. Q. Walliën; tweede deel: de dames W. M. Du- valois, I. Koiter, P. T. Offringa, A. A. Starke, G. J. Veneberg, J. K. van Vuure,, L. Wiers- ma. Akte N 7 (Huishoudkunde en Wasbe- handeling) mejuffrouw H. E. Spijker. Peda gogisch getuigschrift: de dames A. A. Starke, L. Wiersma en I. Koiter. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede, dat op grond van nadere inlichtingen de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de heer B. van Eysselsteijn heeft ver zocht bij de uitwerking van de hem ver leende opdracht tot het schrijven van een bevrijdingsspel op een andere medewer ker voor de muzikale begeleiding van dit spel dan aanvankelijk in de bedoeling lag zijn keus te laten vallen. De heer Van Eysselsteijn heeft zich hiertoe bereid ver klaard. Hij had aanvankelijk mr. Harm Smedes voor de muzikale begeleiding ge kozen. Hiertegen werd, in verband met mr. Smedes' houding in de bezettingsjaren, van verschillende zijden bezwaar gemaakt. Gijsbert Nieuwland, majoor-directeur van de marinierskapel van de Koninklijke Marine, heeft ontslag uit deze functie ge vraagd omdat hij in dienst is getreden van de AVRO. Bij de examens die zijn gehouden om in de: vacature te voorzien is als eerste ge slaagd de heer Henk van Lijnschoten, ser geant-muzikant bij de Koninklijke Mili taire Kapel, die onlangs eindexamen als harmonie- en fanfaredirigent aan het Ko ninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage deed. Bovendien behaalde hij het einddi ploma klarinet (conservatorium orkest- spel) met onderscheiding voor muzikale en virtuoze eigenschappen. Verwacht wordt dat de heer v. Lijnschoten zal worden benoemd tot eerste luitenant, in welke functie hij nog een paar maanden door de heer Nieuwland zal worden inge werkt, om daarna als eerste-luitenant-di- recteur van de Marinierskapel van de Ko ninklijke Marine zijn taak te aanvaarden. De Hoge Raad heeft het cassatieberoep verworpen van notaris J. J. S. uit Valkens- waard, die in hoger beroep door het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch was ver oordeeld wegens een onjuiste belasting aangifte tot 17 weken gevangenisstraf en ontzetting uit het notarisambt. De laatste tijd zijn er in het Spaarne te Haarlem enige coasters geweest, die lading kwamen lossen. Deze foto toont de kustvaarttanker „Diligentia"die bijna vijfhonderd ton smeerolie uit Engeland lost bij de Nederlandse Raf finaderij voor Petroleumprodukten. Het schip, dat eigendom van de Rotterdam se firma C. Minnaar is, heeft een capa citeit van 650 ton deadweight en een diepgang van iets meer dan drie meter. Wegens de beperkte diepgang bij de sluis van Spaarndam ivas het niet mogelijk het schip geheel af te laden. Het is overigens niet gebruikelijk, dat de smeerolie voor de Haarlemse indus trie met coasters naar de Spaarnestad wordt vervoerd, omdat deze zeeschepen meestal naar Amsterdam of Rotterdam komen, vanwaar de lading dan per lichter naar de uiteindelijke bestem ming wordt gebracht. mmm Nu de inschrijvingstermijn voor de ko mende motorterreinraces zondag op het binnenterrein van het circuit van Zand voort gesloten is, heeft de motorclub „Zandvoort" nadere mededelingen kunnen doen over de races. De deelname overtreft verre die van de beide voorgaande jaren. In 1955 waren er nog geen honderd deelnemers, vorig jaar 126, dit jaar schreven totaal 157 rijders in. In de juniorenklasse tot 150 cc. is de deel name het grootste. Niet minder dan 81 rijders zullen hier aan de start verschijnen, zodat men genoodzaakt werd, deze klasse in twee series te laten verrijden, elk van pl. 40 deelnemers. In de juniorenklasse tot 500 cc. verschijnen 26 deelnemers, in de klasse tot 150 cc. senioren 25 deelnemers en in de klasse tot 500 cc. senioren even eens 25 rijders. Alle bekende hoofdklasse rijders uit Brabant en het noorden schre ven namelijk op het laatste moment nog in. De wedstrijden tellen mee voor het club kampioenschap voor Noordholland en in de senioren-klassen eveneens voor het landskampioenschap. Het parcours heeft een lengte van 2600 meter en werd op verschillende punten aanzienlijk gewijzigd en moeilijker ge maakt. Bij de vóór-training zijn door en kele geoefende rijders op sommige punten formidabele sprongen gemaakt; op één punt bedroeg de afstand zelfs niet minder dan zeventien meter. De junioren tot 150 cc. rijden 4 ronden; de senioren tot 150 cc. 8 ronden; de junio ren van 150 tot 500 cc. rijden twee man ches elk van 6 ronden en de strijd in de zware klasse, die tot 500 cc. senioren, wel ke om half zes aanvangt, gaat over, een af stand van 12 ronden. De wedstrijden beginnen om precies 2 uur, de training om half elf. Nieuws in het kort De door dis Haarlemse Damclub in ver band met zijn 50-jarig bestaan georgani seerde jubileum wedstrijden zijn begonnen. Bij de aanvang werd bekend gemaakt, dat ter voorkoming van afgebroken partijen zou worden gespeeld met een tempo van 60 zet ten in 7 kwartier, om proefondervindelijk vast te stellen of opvoering van het speel- tempo aanbeveling verdient In de afdeling hoofdklasse vond de wedstrijd HDCSt. Bavo plaats, een ontmoeting, die door de gezonde rivaliteit welke tussen beide ver enigingen bestaat een uiterst spannend ver loop had. Met 119 wist het HDC-team de strijd in zijn voord;el te beslissen. Voor de eerste klasse werd gespeeld Hil- legomVKD. Ook deze strijd bracht een maximum aan spanning. Tenslotte boektrn de bollenstreekbewoners een 128 winst. Persoonlijke damtitel De resultaten van de vijfde ronde van de wedstrijden om het persoonlijk damkam pioenschap van Kennemerland hebben een aantal spelers aan de top gebracht, waaruit onmogelijk de nieuwe kampioen is aan te wijzen. B. Dukel herkreeg aansluiting aan de top door in een moeilijke partij voordeel te behalen tegen J. Draaier.-'Weliswaar moest de partij woeden afgebroken, doch de stand houdt allé waarborgen iri voor de volle winst. H. v. Berk. die de laatste ron den zo goed op dreef was, moest ditmaal zijn meerdere erkennen in H. Beliën. Ook deze partij werd afgebroken, maar het eind spel garandeert winst voor Beliën. F. Slot kon in zijn partij tegen T. Tielrooy niet ver der komen dan een puntenverdeling. De partij G. PostmaL. Fopma werd afgebro ken in een gunstige stelling voor Postma. Rekening houdende met de vermoedelijke uitslagen van de afgebroken partijen, luidt de stand: 1. en 2. B. Dukel en F. Slot elk 7 uit 5; 3, 4 en 5. H. Beliën, G. Postma en T. Tielrooy elk 6 uit 5; 6. H. v. Berk 5 uit 5; 7. L. Fopma 3 uit 5, en 8. J. Draaier 2 uit 5. Eerste klasse Door gelijke aankomst van 3 van de vier spelers krijgt de finale eerste klasse nog een verlengstuk. C. Lodder is er namelijk in ge slaagd zijn partij tegen H. Ie Noble te win nen, terwijl de afgebroken partij J. Janus H. Ie Noble door eerstgenoemde op keurige wijze werd gewonnen. Ds eindstand luidt: I, 2 en 3. J. Janus, C. Lodder en H. Schu- rin.ga elk 4 punten uit 3; 4. H. Ie Noble 0 uit drie. Vijftallenwedstrijrl De uitslagen van de door Damclub Stabiel uitgeschreven vijftallenwedstrijden luidden: Stabiel ASportief A 46: Stabiel BSpor tief B 7—3; KNC ADCIJ A afgebrokm bij de stand 33, vermoedelijke uitslag 46; KNC B—DCIJ B 6—4. Het clubkampioenschap over de lange af stand van de Haarlemse wielerclub HSV „Re Kampioen", dat dinsdagavond op bet cir cuit van Zandvoort werd gehouden, is na een felle eindsprint gewonnen door Piet Steenvoorden uit Heemstede. Hii won deze beslissende sprint, waarbij Adrie Voorting en Coen Visser zijn felste belagers waren van een tien man sterke kopgroep. Na de gebruikelijke schermutselingen, die echter geen beslissende ontsnappingen op leverden, kwam er halverwege (50 km) dit kampioenschap meer tekening in de strijd. Er kwam toen ëen kopgi-oep van dertien man tot stand. Voor De Jong, Asma en Koek vergde de strijd op het voorste plan teveel van hun krachten, zodat er nog tien renners overbleven om elkaar de titel te betwisten. Die tien waren: Visser, A. Voorting, Van Duin, Steenvoorden, Buis, Tonny Peters, C. v. d. Aar, Straver, Koger en Van Weeren. Hoewel Buis, Van Duin en in mindere mate ook Van Weeren nog energieke pogin gen in het werk stelden om een eindsprint met de rappere finishers te ontlopen, kre gen zij geen kans om zich af te scheiden. Vooral Adrie Voorting, die pas met de militaire trui getooid uit de Ronde van Ne derland was gekomen en er zijn zinnen op had gezet om ook de „rood-witte" kam pioenstrui van zijn club te veroveren, hield de demarramten steeds in toom. Een eindsprint moest de beslissing bren gen en deze werd een prooi voor Steen voor den, die bij het uitkomen van de Ta rzan bocht reeds op volle snelheid 1 g. Voorting kwam nog fel opzetten, doch aan de finishlijn kwam hij een half wiel tekort op Steen voorden. De uitslag luidde: 1. en kampioen P. Steenvoorden, de 100 kilometer in 2 uur 27 minuten en 16 seconden; 2. A. Voorting; 3. C. Visser; 4. H. Koger; 5. C. v. d. Aar; 6. H. Buis; 7. T. Peters; 8. H. van Weeren; 9. H. van Duin; 10. A. Straver. De officieuse titelstrijd der C-klassers leverde het navolgende resultaat op: 1. Van Egmond, de 45 kilometer in 1 uur 12 minu ten en 59 seconden: 2. Sminia; 3. De Klerk; 4. Jansen; 5. De Haan: 6. J. Walters: 7. Riet hof; 8. Van der Eem; 9. Esveld; 10. Tjeertjes. Gemeentepolitiek. Hedenavond, woens dag, houdt de Federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid in het wijkgebouw van de Hervormde gemeente aan de Ged. Oude Gracht haar vierde bijeenkomst van de reeks lezingen over gemeentepolitiek. Het Haarlemse gemeenteraadslid de heer W. Mensink zal een inleiding houden over „Gemeentefinanciën" (begroting, belastin gen, tarieven, subsidies). Jaarvergadering „Vondelkwartier". De speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" in Oud-Schoten belegt hedenavond (woens dag) in haar clubgebouw aan de Vergierde- weg haar algemene jaarvergadering, tijdens welke mededeling zal worden gedaan over de stand van zaken betreffende de verhou ding tussen het Haarlemse Speeltuin Ver bond en de vereniging. Vergadering Militaire Pensioenbond. Op donderdag 4 en vrijdag 5 juli zal de Al gemene Militaire Pensioenbond in het Haar lemse concertgebouw haar achtentwintigste algemene vergadering houden. Hartenlustschool. Dinsdag 21 mei zal in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan een ouderavond van de Hartenlustschool te Bloemendaal worden gehouden, waarop de heer Adr. Cassee een causerie houdt over „Ons mooie Bloemendaal" en afscheid ge nomen zal worden van de heer E. J. Joossé, die benoemd is tot hoofd van de Klaas de Vries MULO-school te Haarlem. Na de pauze zullen de leerlingen een programma ver zorgen. Gevallen bij ballen. Een achtjarig jon getje is dinsdagmorgen gevallen bij een balspel op de speelplaats van de St. Petrus Canisiusschool aan de Timorstraat te Haar lem. Het jongetje krabbelde weer overeind, maar zakte enige ogenblikken later weer in elkaar. Daar hij vermoedelijk een hersen schudding had opgelopen, werd hij in de Mariastichting opgenomen. Van ladder gevallen. Een 42-jarige Haarlemse schilder, die dinsdagmiddag orp ongeveer vier uur in de kelder van edh woning op de hoek van de Grote Houtstraat en de Raamvest te Haarlem op een ladder de verfkwast hanteerde op een hoogte van vijf meter, viel doordat de ladder weggleed. Met schaafwonden aan zijn hoofd en ver moedelijk een hersenschudding is de onfor tuinlijke schilder naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Verlicht verkeersbord. Op het kruis punt JulianalaanMilitairenwegBloemen- daalseweg te Overveen is dinsdagmiddag door de A.N.W.B. een verkeersbord aange bracht. dat des avonds verlicht wordt. Verkeersverbetering. Ter bevordering van d? verkeersveiligheid zal de beplanting hoek StooDpleinJulianalaan te Overveen door de dienst van Publieke Werken te Bloemendaal worden verwijderd, aangezien het zicht ter plaatse voor automobilisten onvoldoende is. Wiikeomité „Oud-Schoten". Donder dagavond 16 mei belegt het wijkcomité „Oud-Schoten" in de jeugdkapel van de Sionskerk aan de Eksterstraat te Haarlem- Noord een openbare vergadering. Na afhan deling van het huishoudelijk gedeelte van de agenda houdt de heer J. van Zijl een praatje met lichtbeelden over „Veilig Ver keer" Volle Evangelische gemeente. In de Elim-kapel aan de Paul Krugerkade te Haarlem zullen donderdag 16 en vrijdag 17 mei zowel des middags als des avonds bij eenkomsten worden gehouden, waarop, pastor Joh. Rietdijk en i levrouw Rietdijk uit Hoboken bij Antwerpen tegenwoordig zullen zijn. Hollandse Maatschappij der Weten schappen. Zaterdag 25 mei wordt in het ge bouw aan het Spaarne 17 de algemene ver gadering gehouden van de Hollandse Maat schappij der Wetenschappen. Dr. J. Jong bloed zal spreken over „Homo Volans". Dierenbescherming. De vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken houdt op dinsdag 28 mei in „De Leeuwerik" een algemene ver gadering, waarop het negende bestuurslid zal worden gekozen uit de van de onlangs gehouden bestuursverkiezing overgebleven kandidaten. Cultuurpolitiek. In samenwerking met de Protestants-christelijke werkgemeen schap in de Federatie IJmuiden van de Partij van de Arbeid belegt de P.C.W.G. in de Federatie Haarlem van deze partij van avond (woensdag) in restaurant „De Weij- man" aan de Hoofdstraat in Santpoort-dorp een bijeenkomst. De heer C. Kleijwegt zal een inleiding houden over „Socialistische cultuurpolitiek". Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek en wel als volgt: Naam vast adres van t/m naar De abonnees die per week betalen wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE Het stichtingsbestuur van TOP, de tweede divisieclub uit Oss, heeft besloten dat TOP de sectie betaald voetbal zal verlaten en weer als amateurclub zal gaan uitkomen. De belangstelling voor de wedstrijden van TOP dat in de tweede divisie B op de laatste plaats eindigde, is zo gering, dat de vereni ging zich het betalen van de spelers niet langer kan veroorloven. Naar wij van het bondsbureau van de KNVB vernemen, zijn nog geen andere verzoeken in deze zin bin nengekomen. Op het buitenveld van de Stadsdoelcn aan de Gasthuisstraat speelt het herenteam van Antilopen zaterdag 18 mei des avonds om acht uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen een herenteam van de Franse basket balvereniging NILVANGE. De Franse gas ten zullen zondagavond in de Apollohal als gasten van de Nederlandse kampioenen The Wolves uitkomen tegen een sterk vertegen woordigend Amsterdams team. Dinsdagavond had in het rooms-katholieke Verenigingsgebouw te Vogelenzang een con tactavond plaats van het voorlopig bestuur van de speeltuinvereniging met degenen, die 's avonds en op snipperdagen hun steentje hebben bijgedragen om de bouw van de speeltuin zo snel mogelijk te voltooien. De voorzitter, de heer J. v. d. Vossen, deelde mee, dat het voorlopig bestuur op de eerst komende algemene vergadering zal voor stellen. de speeltuin tot „Duinweide" te do pen, omdat het stuk land, waarop de speel tuin thans is gebouwd, vroeger deze naam heeft gedragen. De rest van de avond werd in gezellige stemming doorgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13