BALL! FLINKE VERKOOPSTER 2 instructeurs EDELHOUT VLOEREN Oe nieuwe Vauxhall Victor Aantrekkelijk programma <35? assistent (m. of vr.) bedrijfsadministratie ASSISTENT (Mnl) Winkelpand te huur ZATERDAG 18 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van Gogh A vontuur Persiflage Doodstraf Spam Reprises Dure liefde Indianen Tentoonstelling van loodgietersprodukten Eerste werkvergadering IJmond-college Scheepvaart CIRCUS BOLTINI IN DEN HOUT FIRMA J A KO KOUSEN en TRICOTAGE VRL. ADM. KRACHTEN ACCURATE CASSIèRES Auto- en Motorrijschool AREND REYM EDELHOUT vloeren - Haarlem A. DE BOER Een gelukkige combinatie... 15 (Rembrandt). De film, die Vincente Minelli heeft gemaakt naar de roman „Lust for life" heeft het leven en werk van Vincent van Gogh tot onderwerp. De vrees dat van Gogh er eerder het lijdend voor werp van zou vormen, is niet bewaarheid. Dat is een negatieve verdienste. Er staan de bezoeker echter ook positieve te wach ten. Ze betreffen voor een groot deel de sfeer, waarin Van Gogh moet hebben ge leefd. Er is gestreefd naar een reproductie, die de schilder niet zoekt te verklaren, maar te laten zijn. Tegen de omgeving, waarin hij heeft geleefd en gewerkt, rijst hij voor ons op, in een zorgvuldige en trouwe weergave van die omgeving, die hem zo menigmaal heeft geïnspireerd. Ook zijn broer Theo en vooral zijn vriend Gau guin zijn niet vertekend. Voorzichtigheid is dus het kenmerk van deze Van Gogh- benadering. Dat doet weldadig aan, al blijft het storend dat de film niet verder heeft durven gaan en aan een sterke con centratie niet toekwam. Maar misschien heeft het dit voordeel, dat nu een groot publiek nieuwsgierig wordt gemaakt naar de relatie tussen mens en kunstenaar, tus sen inspiratie en schepping. Daartoe werkt ook de kleur mee, die in dramatisch op zicht tegen het einde vooral met veel be grip en gevoel is gebruikt en ook het werk van Van Gogh zelf geen afbreuk doet. Bij de première voor Nederland in Den Haag hebben wij reeds over „Lust for life" ge schreven. Wij kunnen dus volstaan met de vaststelling der bovenomschreven feiten, concluderend dat door deze weergave van het leven van Van Gogh een belangstelling gewekt kan worden voor de vruchten van dat leven, die door de specifieke methodes van de film in een nauw verband met elkaar worden gebracht en de toeschouwer ontvankelijk kunnen maken voor hun waarde en betekenis. Frans Hals). Een uitgebreid voor programma gaat „Curucu van de Ama zone" vooraf. De Braziliaanse regering heeft haar medewerking verleend aan deze film, die maar net zoveel met Brazilië te maken heeft als nodig was om een authen tiek tintje aan veel opwinding te geven. Het is een sterk geënsceneerde geschiede nis van twee blanken, die het oerwoud intrekken en zowel met Indianen als roof dieren meer dan hun lief is, te maken krij gen. Voor de avontuurlijken onder ons is het net echt. Voor de liefhebbers van de documentaire ruiken de wilde beesten nog te veel naar de studio. De avontuurlijken zullen het er intussen wel op wagen (Studio). In feite is de Italiaanse film komedie „Wat prettig om een vrouw te zijn" een persiflage. De filmwereld en het gesol met de sterren wordt er mee op de hak genomen. Jammer, dat er zoveel woor den voor nodig zijn, want aan geestige situaties is geen gebrek. Kennelijk heeft men Sophia Loren met al haar effecten willen lanceren. Daaraan is het tempo op geofferd en dat is dan ook het zwakke punt in deze ironische vertelling, die een aardigfeKTnoraal heeft, aardiger dan men geneigd zou zijn te veronderstellen. (Lux or). Voorzover ons bekend wordt met „De laatste uren van Mary Hilton" voor het eerst in een film critiek geoefend cp de omstandigheid, dat een misdaad in Engeland nog kan worden berecht met de doodstraf. De film laat een vrouw zien in een cel, ter dood veroordeeld wegens moord, wachtend op het ogenblik, waarin een verzoek om gratie wordt geaccepteerd of verworpen, trachtend zich in de onze kerheid te verzoenen met de gedachte aan de dood. Het onderwerp is even actueel als boeiend. Het is zeker interessant te zien hoe de Engelsen het hebben aangepakt. De film is over het geheel zeker boeiend, al bevredigt zij niet helemaal. De typeringen van het gevangenispersoneel zijn raak. De gedeelten met Mary Hilton in de cel heb ben sfeer, al wordt er veel met „thriller effecten" gewerkt, waardoor het drama op beslissende momenten niet steeds echt aandoet. De „flashbacks" op het leven van Mary Hilton, zijn niet alle noodzakelijk om het motief van de moord duidelijk te maken. Diana Dors speelt in deze film haar eerste dramatische rol. (Lido) Prachtige technicolor-opnamen van de natuur, de wilde dieren en de ne- ger-folklore in donker Afrika vormen de achtergrond van „Voorbij Mombasa dreigt de dood", een ietwat mager verhaaltje over de strijd en het bezit van een uraniummijn in Kenya. Het scenario is verre van origi neel en zeker niet vrij te pleiten van on waarschijnlijkheden en denkfouten. Dat er nochtans vaart en spanning te over is, komt voornamelijk op het conto van de bezet ting, van wie Cornel Wilde als de spijker harde prospector en Ron Randell als de sinistere zendeling gave vertolkingen te zien geven. Dorma Reed detoneert met haar nylon nachthemden wel enigszins in dit ruige oerwoudmilieu, maar de gevech ten met krokodillen, neushoorns, luipaard mannen en negerstammen daarentegen laten aan authenticiteit niets te wensen over. (Minerva) Tot en met zondag kan men genieten van het avontuur, dat een witte walvis betekent in de film „Moby Dick" met Gregory Peck als legendarische kapi tein. Maandag en dinsdag volgt een herver toning van „East of Eden". Woensdag en donderdag kunnen de muziekliefhebbers te gast bij „Hongaarse rhapsodie". (Cinema Palace) Een goede vader, drie trouwlustige lieftallige doch ters en een heerszuchtige tante maken de bezetting uit van „Meisjes van heden". Naar de mening van tante is een meisje het best af, als zij een rijke man weet te trouwen en twee van de drie meisjes nemen haar advies-ter harte en knopen een liefdesverhouding aan met dure heren, wier rijkdom is als een luchtspiegeling. Het derde meisje heeft niet zulke grote verwachtingen; zij is verliefd op een een voudige, sympathieke steward, die er zeer gezonde denkbeelden op na houdt; des ondanks wordt hij door de feeksachtige tante niet geaccepteerd. De twee meisjes hebben minder prettige ervaringen met de dure heren, de vader maakt zich zorgen om zijn dochters en het derde meisje trouwt met haar steward en vertrekt ge lukkig op huwelijksreis. Een tamelijk to neelmatige, maar zeker sympathieke film. (Roxy) Een klein peloton blauwe ruiters trekt naar het land der Sioux-In- dianen om de lichamen te halen van hun makkers, die in de strijd met de roodhui den gebleven zijn. Maar het slagveld is heilige grond voor de Indianen geworden: er mag niets aan veranderd worden en er mag niet gevochten worden. Als het ber gingspeloton dan ook op de plaats is aan gekomen kunnen de roodhuiden niets doen dan hen omsingelen en wachten tot de blauwe soldaten van honger en dorst om gekomen zijn. De afloop daarvan is te zien in „In de macht der Indianen". Er zijn nogal wat felle kleuren in deze film, maai de kerels zijn ook félle kerels, knokig en kloek op de vuist en verbeten in het gelaat. De paarden galopperen geduldig de dood tegemoet. Aan het slot van de film krijgt de pelotonscommandant het meisje van zijn hart: de dochter van zijn kolonel. De Samenwerkende Loodgieterspatroons organisaties uit Haarlem en omstreken zul len in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem van 21 tot 25 mei onder de naam „Gawalo-tentoonstelling" een expositie houden, die in beeld zal brengen wat de moderne loodgieter tot stand brengt en welke eisen aan de oplei ding tot loodgieter worden gesteld. De tentoonstelling wordt dinsdag 21 mei des morgens om elf uur geopend door de heer E. J. Lodewijks, de gemeentelijke in specteur voor lager onderwijs. Toneeluitvoering:. De toneelvereniging „Vondel" zal op donderdag 23 mei in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem „De ratten val...." opvoeren onder regie van de heer Van Tongeren. Met burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk voor de eerste maal achter de tafel van het dagelijks bestuur, heeft het IJmond-adviescollege gisteravond in Vel- sens raadzaal zijn tweede vergadering ge houden - de eerste echte „werkbijeen komst" overigens - met als voornaamste agendapunten de woningbouw in de IJmond-Noord en het onderzoek naar de behoefte aan ziekenhuisruimte in het IJmoridgebied, de slachthuiskwestie en een onderzoek naar de behoefte van een Uit gebreide Technische School. Er is uiteraard over al deze klemmende vraagstukken uitvoerig gediscussieerd en het heeft velen tot een lichte treurnis ge stemd, dat een principiële rede van de katholieke heer Schroer (Beverwijk) aangaande de ziekenhuisproblemen, uitliep op een fel betoog, waartegen uit de hele raad en zelfs uit de katholieke fractie, heel wat weerstand rees, omdat men meen de, dat het adviescollege alleen maar een uitspraak moest doen over de wenselijk heid van een onderzoek, maar niet aan gaande de levensbeschouwelijke achter gronden van het ziekenhuiswezen, welke in een latere discussie wel eens tegenover elkaar gezet kunnen worden. De heer V a n O s (Arbeid, Velsen) maan de de afgevaardigde tot wat minder agres siviteit; het dagelijks bestuurscollege tot wat meer vertrouwen en zijn fractiegeno ten distancieerden zich duidelijk van des heren Schroer's verbeten taal. De aanmaning aan de gemeenten Bever wijk en Heemskerk, om over de bouwplan nen „Oosterwijk" en „Meeresteyn" meer coördinatie te betrachten, opdat de nodige stadsuitbreiding van Beverwijk niet vast gaat lopen, heeft deze avond een breed gesprek uitgelokt, waarin vooral de agra rische consequenties van het oprukken der fabrieken en woningen een belangrijk ele ment vormden. Het adviescollege aanvaardde zonder stemming de verschillende „publikatie- bladen", zoals de voordrachten heten en ging pas tegen half twaalf uiteen. De heer De Weyer (Kath., Beverwijk) had een motie achter de hand, om bij de hogere - vooral provinciale - autoriteiten aandrang uit te oefenen, voor de tuinders duingrond beschikbaar te stellen, maar nam deze motie met wier inhoud men het over het algemeen wèl, maar met welker teneur men het niet helemaal eens was, terug, toen bleek, dat het agrarische drama binnenkort in volle omvang op deze plaats terugkomt. Aldabt, 17 te Hamburg. Aagtekerk, Ifi te Rotterdam. Algenib, 16 te Amsterdam. Alphard, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Aalsum, 19 te Port Said verw. Aardijk, 17 te Port Swettenham. Alamak, pass. 17 Madeira n. Antwerpen. Aicor, pass. 17 St. Vincent n. Recife. Alhena, pass. 17 St. Paulsrock n. Las Palmas. Aegis. 17 te Maracaibo. Aldabi, 17 te Hamburg. Aiiotb, 17 v. Santos n. Montevideo. Almdijk, 17 te Bremen. Appingedijk. 17 te Rio de Janeiro. Artemis, 17 te Ciudad Trujillo v. Pt. Au Prince. Attis, 17 te Curagao. Anker, 26 tc Rotterdam, verw. Atje Ray S, 22 te Rotterdam verw. Amstelvliet, 17 te Kielerkanaal n. Gdansk. Amyntas, 17 v. Iraklion n. Calamata. Alpherat, 17 v. New York n. Willemstad. Amstelland, 17 te St. Vincent. Amstelvliet, 17 v. Kiel n. Gdansk. Arendskerk, 18 te Tampa. Angolakust 17 v. Dakar n. Antwerpen. Astrid Naess, 18 tc Port Said, Alcyone, 18 te. Rotterdam. Ameland, 18 v. Rotterdam n. Oslo. Bantam, 16 te Charleston. Bali. 17 te Port Said. Berau, 21 te Semarang verw. Bali, 17 te Port Said v. Algiers. Banka 19 te Suez v.e Belawan. Borneo, 17 te Balikpapan. Balong 17 v. Bombay n. Chittagong. Banda, 17 te Philadelphia. Boschkerk, pass. 17 Gibraltar n. Lissabon. Blijdendijk, 18 v. Rotterdam n. New York. Breda, 18 te Amsterdam. Caltex Leiden, 17 te Rotterdam. Corilla, 20 te Singapore verw. Caltex Leiden, 17 te Hoek van Holland verw. Camerounkust, 16 270 m. z.w. Kp. St. Vincent naar Le Havre. Cradle of Liberty, 16 220 m. z.o. Guardafui naar Philadelphia. Ceronia, 17 te Cochin. Charis, 16 210 m. z.w. Flores n. Guanta. Cistula, 25 te Curagao verw. Cranio, 28 te Durban verw. Calamares 17 230 m. o. Savannah n. Pto. Barrios. Congokust, 17 te Amsterdam. Caltex The Hague, 17 v. Bahrein n. Stockholm. Cinulia, 18 te Rotterdam. Dongedijk, 16 v. Panamakanaal n. Los Angeles. Dorestad, 16 480 m. o.n.o. Sombrero n. R'dam. Esso Den Haag, 16 te Antwerpen. Etrcma, 17 v. Rotterdam n. Curagao. Erinna, 17 te Bangkok. Elizabeth B, pass. 17 Fort Aleza n. Santos. Ena, 17 v. Rotterdam n. Amsterdam. Eos, 17 v. Rotterdam n. Athene. Felipes, 17 te Tjilatjap. Gaasterland, pass. 16 Fern. Noronha n. L. Palmas. Graveland, 16 te Sao Francisco do Sul. Gooiland, 16 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Gaasterkerk, 18 te Yokohama. Giessenkerk, 19 te Adelaide verw. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE eCOOOOCOOOCOOC)OOQSOnococoir»lor.»y1r-.«^Tnriryvvvv^^yr Het circus Boltini heeft de rij der cir cussen geopend die dit jaar in Haarlem hun voorstellingen komen geven. Er moest een nieuwe standplaats voor gezocht wor den, want de min of meer traditioneel ge worden plaats aan het Phoenixterrein bij de Parklaan is zo langzamerhand met in dustriële ondernemingen volgebouwd en biedt niet genoeg ruimte meer voor de grote viermaster-tenten, stallen, wagens en wat zoal meer bij een circus behoort. Men kan Boltini vinden in Den Hout achter Dreefzicht, waar de grote tent gro tendeels schuil gaat onder het ■voorjaars lommer van de althans daar nog niet ge rooide bomen. En in het avondlijk duister kan men zich met een beetje fantasie in het: oerwoud wanen, als de leeuwen er hun gebrul en de apen hun gekrijs laten horen. Die leeuwen van Boltini vormen eigen lijk een jolig stel. Zij zijn nog niet zo lang bij deze baas en permitteren zich nog wel eens vrijheden, die hun dompteur, de heer Bobby Althoff, maar matig kan waar deren. Dat hij zijn linkerarm in een doek moet dragen, heeft hij te danken aan een van zijn leerlingen, die tijdens het voede ren plotseling een poot met een vervaar lijke klauw uitstak en de arm van zijn baas lelijk toetakelde. Maar in de piste zijn deze leeuwen over het algemeen vrolijke grappenmakers, die er soms helemaal geen zin in hebben te doen wat de meester van hen verlangt, zelfs niet als deze hen daartoe met een lekker hapje probeert over te halen. Hij neemt hun dat. gezien hun jeugd, hele maal niet kwalijk en laat ze maar rustig hun gang gaan. Als ze wat ouder worden zullen de resultaten van een goede op voeding wel duidelijk merkbaar zijn. Het prachtige paardenmateriaal van Boltini levert het bewijs van wat met een goede circusopvoeding te bereiken valt, zelfs wat de over het algemeen nogal eens lastige poniës betreft. Rudolphy met zijn ongetuigde ponies en Peter Althoff met zijn Shetland-ponies laten daar verrassen de staaltjes van zien En men kan voorts de bijzondere prestaties bewonderen van de Trakhener hengst „Markgraf" onder leiding van de charmante hogeschoolrijd ster Ilona Semskrott en van „Chalet", het lievelingspaard van mevrouw Dicky Bol tini. r Johnny van Elk, die in het programma de jongste berendompteur van Europa wordt genoemd, laat zo op het oog twee heel vriendelijke bruine beren grappige kunsten maken en ook kan men zich ver maken met twee kwajongensachtige chim- pansée's, met wie Bobby Althoff soms heel wat te stellen heeft. Naast deze dierlijke prestaties is in het programma een ruime plaats ingeruimd voor allerlei ongebruikelijke menselijke verrichtingen, zoals het verbazingwek kende „voetenwerk" van I-Iella Hodgine, de acrobatiek van „The Rosias", de verras sende sprongen van de drie Delkino's op de tramplin en de tuimelarijen van de Mortaly's. Hoog in de nok van de tent ver richten de Indiaanse schone Mina More en miss Jonnclly sensationele toeren en op de begane grond demonstreren Leonardo Orselli en de zeer charmante El varia Mo- rell, dat men ook daar de wetten dei- zwaartekracht, mits men maar een flink ontwikkeld evenwichtsgevoel heeft, wel kan trotseren. „The Texas Mescals" tonen, hoe gewiekst cowboys met hun lasso's en hun messen kunnen omgaan. En als u eventjes flink wilt lachen: de Vlaamse clowns met de fraaie naam Cava- inio hebben daar een heel goed recept voor! J' Moderne coiffure Schoonheidssalon Max Factor Holywood Dr. P. de Hoog, cosmetica MARNIXSTRAAT 119 HAARLEM - TELEFOON 23138 De Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoor wagens J. J. BEIJNES N.V. te Beverwijk vraagt Vereisten: MULO, praktijkdipl Boekhouden, administratieve ervaring; leeftijd 18 a 25 jaar. Reiskosten, tot een maximum van f 8.— per week. worden vergoed aan hen, die meer dan iVi km van de fabriek wonen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de af deling Personeelszaken. GEVRAAGD GOED SALARIS ANEGANG 22 - TEL. 19743 vragen een voor haar bevrachtingsafdeling. Leeftijd 2125 jaar. Kantóorervaring en kennis van Engels en Duits wordt verlangd. Sollicitaties aan de Afdeling Personeelszaken, De Ruyterkade 107, Amsterdam-C. iiiniiillfTiim :T:fT! T: VKOOM DKEESH1ANN Op onze Facturen- en Order- Administratie kunnen geplaatst worden: 1823 jaar, in het bezit van diploma's Mulo en typen en goede kantoor ervaring. En bij onze Cassadiensl: bij voorkeur met enige adm. ervaring. Vacantie 1957 kan in onderling overleg geregeld worden. Aanmelden dagelijks van 3—5 uur (ook 's zaterdags) afd. Personeelszaken, Gier straat 5. Modieus; Elegant Duurzaam Uitstekende kwaliteit Verzekerd tegen verlies'en diefstal en bovendien Voordelig in prijs CA MAAR KIJKEN BIJ te Haarlem, met dagverblijf en magazijnen. Geschikt voor manufacturen of modes. Overname complete inventaris 7500. Huur pand per maand 65. Brieven onder no. 5634 aan het bureau van dit blad. vraagt voor spoedige indiensttreding Zij, die in bezit zijn van instructeursdiploma A.N.W.B., K.N.A.C. of F.N.O.P. genieten de voorkeur. Zonder prima referenties onnodig te solliciteren. Hagelingerweg 134 - Santpoort Telefoon K2560 - 8930 Gulneekust pass 17 Las Palmas n. Freetown. Gordias 20 te Barbados verw. Hathor, 17 te Algiers. Hector, 13 te Iskenderun. Hispania, pass. 17 Ouessant n. IJmuiden. Hera, 17 te Port Au Prince. Haulerwijk, 19 te Rotterdam verw. Helder, 17 v. Cristobal n. Curagao. Hilversum, 16 170 m. z.w. Monrovia n. Perz.,G. Hydra, 16 180 m. n. San Juan n. Philadelphia.' Ittersum, 16 te Takoradi. Ilos, 17 te Aden. Jason, 17 v. Amsterdam n. Emden. Johannes Frans. 17 v. Montevideo-n. Guayaca. Java, 18 v. Padang n. Colombo. Khasiella, 17 te Corpus Christi. Karimata, 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Khassiela. 17 te Corpus Christi v. Curagao. Koratia, 17 te Balikpapan. Korenia, pass. 17 noordpunt Luzon n. Miri. Kcllia, 19 te Portlandmaine verw. Kopionela, 21 te Abadan verw. Korenia, 20 te Miri verw. Kryptos, 27 te Mena Al Ahmadi verw. Keizerswaard, 17 80 m. w. Miri n. Geelong. Kylix, 19 te Heysham verw. Karimata, 17 te Amsterdam. Kellia, 19 te Portlandmaine verw. Kieldrecbt, pass. 17 Guardafui n. Madras. Kara, 13 v. Malta n. Napels. Kcrmia, 20 te Singapore verw. Kota Agocn'g, 18 v. Genua n. Port Said. Kosicia, 17 te Rotterdam. Laurenskerk, 16 v. Suez n. Aden. Lombok, 16 v. New York n. Cristobal. Louis Lantz, 16 v. Monrovia n. Rotterdam. Laertes, 18 te Belawan. Larenberg, pass. 17 Wight n. Vitoria. Laertes, 18 te Belawan verw. Leopoldskerk, 17 v. Durban n. Bandar Ab'oas. Lutterkerk, 18 v. Londen n. Amsterdam. Meliskerk, 16 v. Aden n. Krachi. Mapia, pass. 17 Wight n. Port Said. Metula, 18 te Pladju. Maaslloyd, 17 te Sungeigerong. Maaskerk. 17 te Antwerpen. Minjak, 17 te Makassar. Mylady, 17 te Gamlakarleby v. Emden. Myonia, 18 te Geelong. Maasdam. 17 te Southampton. Mariekerk, 17 te Port Said v. Genua. Malvina, 30 te Geelong verw. Marisa, 17 te Heysham verw. Marnelloyd, 17 390 .m. z.o. New York n. P.. Said. Maetsuycker, 13 v. Fremantle n. Singapore. Maasdam, 13 te Rotterdam. Macuba, 17 v. Rotterdam n. Lulea. Mentor, 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Niobe, 17 te Rotterdam n. Amsterdam. Nanusa, 17 v. Tuticorin n. Colombo. Nieuw Amsterdam, 18 te Rotterdam. Oldekerk, 17 te Dar Es Salaam. Ophir, 17 te Singapore verw. Oranje, 17 te Suezkanaal n. Suez. Omala, 17 te Tripolis (Libye) verw. Ovula, 17 te Pladju verw. Oranjefontein. 16 550 m. z.o. St. Helena n. K'stad. Ondina, 17 te Dakar. Overijsel, 17 v. Genua n. Port Said. Ommcnkerk, 18 te Rotterdam. Ootmarsum, 17 v. Amsterdam n. Bremen. Polyphemus, pass. 16 Azorcn n. Port Said. Pr. Frederik Willem, 16 v. Montreal n. Le Havre. Pr. Joh. Will. Friso, 16 v. Hamburg n. Montreal. Peperkust, pass. 17 Ouessant n. Freetown. Pendrecht. 17 v. Barcelona n. Napels. Pieter S, 17 v. Londen n. Swansea. Perna, 17 150 m. w. Pulau Web n. Colombo. P. G. Tliulin, 17 v. Seven Islands n. Halifax. Pr. Frederik Hendrik. 17 v. Quebec n. Montreal. Prins Willem George Frederik, 18 te Cleveland. Purfina Nederland. 17 v. Port Said r\. Fiumcino. Prins Alexander, 17 te Rotterdam. Prins Willem III, 17 v. Rotterdam n. Chicago. Rijndam, 17 v. Rotterdam n. New York. Radja. 16 v. Bombay n. Vizagapatam. Ridderkerk, 16 te Zanzibar. Rotula. 17 te Chittagong v. Madras. Raki, 16 te Ummsaid. Riouw, 18 te Vancouver. Stad Leiden, 16 v. Las Palmas n. Pepel. Seven Seas. 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Str. Cook, 17 v. Melbourne, 19 te Adelaide verw. Schiedijk, verw. pass. 19 Vlissingen n. Antw. Stad Rotterdam, pass. 17 Gibraltar n. Rotterdam. Straat Madura, 17 v. Penang n. Colombo. Sirrah. 17 te Hamburg. Slanvac Talang Akar, 17 te Sungeigerong. Stad Maassluis, 17 te Narvikk. Statue of Liberty, 16 320 m. o. St. Paulrocks n. Philadelphia. Soestdijk, 17 v. Antwerpen n. New York. Stentor, 17 te Georgetown. Saroena, 17 te Foulausambu. Stad Schiedam, 17 180 m. n.n.o. La Corona naar Melilla. Straat. Cook, 19 te Adelaide v. Melbourne. Stad Haarlem, 28 te Rotterdam verw. Strabo, 17 te Oporto n. Amsterdam. Schelpwijk, 18 v. Singapore n. Mena Al Ahmadi. Senegalkust, 19 te Dakar verw. Solon, 17 v. New York n. Curagao. Statendam, 17 v. New York n. Southampton. Straat Mozambique, 17 v. Kaapstad n. Vitoria. Trajanus, 16 te Piraeus. Telamon, 17 v. Maracaibo n. Caracol. Tankhaven III, 17 te Surabaja. Thelidomus, 27 te Mena Al Ahmadi verw. Themisto, 1/6 te Rotterdam verw. Titus, 17 te Amsterdam n. Bremen. Taria, 17 v. Curagao n. Buenos Aires. Tawali, 17 te Massawa. Tomöri, 19 te Sungeigerong verw. Tero. 19 te Buenos Aires verw. Teucer, 20 te Suez verw. Tjibadak. 18 te Dar Es Salaam. Tjitjalengka, 13 te Buenos Aires. Triton, 13 te New York. Vasurn. 16 v. Mena Al Ahmadi n. Gibraltar. Westland, 17 te Santos. Waal. 17 te Alexandrië. Wieldrecht, 17 v. Aden n. Napels. Westland, 17 te Santos. Waiwerang. 17 te Singapore. Wieldrecht, 17 te Aden n. Napels. Wonogiri. pass. 17 Bawean eil. n. Singapore. Witmarsum. 17 te Houston. Wonorato, 17 te Los Angeles. ÏJssel, 17 te Amsterdam n. Barbados. Zeeland, 18 te Kuwait. Zuiderkerk, 17 te Genua Zaanland, 18 te Montevideo, 21 te B. Aires verw. KLEINE VAART Alcetas, 16 v. Rotterdam n. Barcelona. Actina, 17 20 m. z.w. Tersch.bank n. Delfzijl. Aruba. 17 15 m. n.o. Kp. Dantifer n. Caen. Adnaantje Elisabeth, 17 v. Goole te Amsterdam. Atlantic. 17 v. Fowey te Amsterdam verw. Bab T. 15 v. IJmuiden te Ostrand. Concepcion, 16 5 m. n.o. Goeree n. Rotterdam. Corrie" B, v. Bromboro te Rotterdam verw. Deni. 17 te Ostende v. Amsterdam. Driebergen, 17 op Thames n. Londen. Eljo, 16 te Lissabon. Elsa, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Flevo, 16 v. Rotterdam n. Le Havre. Frans v. Seumeren, 17 v. Southampton te Gronlia. Fraternite, pass. 17 Vlissingen n. Gateshead. Gramsbergen, 17 v. Messina n. Palermo. Helvetia, 17 op Humber n. Middlesbrough. Haaksbergen. 13 v. Konakry te Marseille verw. Hulst, verm. 18 v. Lissabon n. Antwerpen. Ina L, 17 v. Rotterdam te Antwerpen. Isola, 17 dw. Cromer n. Montrose. John M, 17 v. Stockholm te Rotterdam verw. Joost. 14 v. Bordeaux n. Belfast. June, 16 te Rotterdam. Kaap Falga, 13 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 16 v. Vestervik n. Zaandam. Kars. pass. 17 Vlissingen n. Kopenhagen. Leendert B. 13 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Mascotte, 17 te Sandettie n. Gent. Mynelis. 17 te South Goodwin n. Antwerpen. Nero, 16 v. Alicante n. Malaga. Olwe, 17 bij Nieuwpoort n. Shoreham. Oosterburgh, 17 bij Egmond n. Rotterdam. Phidias. 16 v. Lissabon n. Amsterdam. Plato. 16 v. Aarhus n. Amsterdam. Pavo, 13 v. Hundiksvall n. Zaandam. Ponza, 16 v. Gent n. Gotheborg. Phidias, 17 dw. Kp. Mondego n. Amsterdam. Roelof de Winter, 17 60 m. w. Hanstholm naar Grangemouth. Spurt, 17 v. La Rochelle n. Avonmouth. Santa Margharita, 17 35 m. n.w. Terschell.bank naar Halden. Tilly. 15 v. IJmuiden te Ostrand. Texelstroom, 17 bij Noordhinder n. Manchester. Ubbergen, 21 te Riobenito verw. Vrouwepolder, 17 50 mijl n. Kaap Villano naar Londonderry. Zephyr, 17 20 m. n.n.o. Goeree n. Gdynia. Zevenbergen, 22 v. Dakar te Bordeaux verw. SLEEPVAART Blankenburg, 16 v. Rotterdam te IJmuiden. Ebro, 16 v. Lour. Marques n. Mombasa. Gele Zee, 16 v. St. Vincent n. New York. Loire, 16 390 m. z.z.o. Mobile n. Mobile. Rode Zee. 16 v. Maassluis te Fayal. Zwarte Zee met Oostzee, pass. 16 Gibraltar naar Savona. Zeeland, 16 340 m. n.o. Fayal n. Maracaibo. parketvloeren.' edeltrip. (triplexpjrket). c' linoleum kür'kparket rubbervloéren^ cOlovinyl- en' colorite - tegelvloeren uit voorraad leverbaar en vakkundig gelegd door: Telefoon 20340 zijlstraat 96. tel. k 2500-20340 met panoramisch voor ruit en 4 deuren huurt u bij Nieuwe Kerksplein 4-6 Telefoon 16655 Tevens de nieuwste Opel Records van goede steun en zomerse luchtigheid werd verwezenlijkt in deze bijzonder prettige wandelschoen. De vrouw, die dagelijks véél van haar voeten moet vergen, zal er zeer gelukkig mee zijn! In diverse lichte cjodetinten en zwart 37.75 CD O O z -* Naast Ba/// nog 1001 andere leuke betaalbare schoentjes CR. HOUTSTRAAT' 42 - HAARLEM C H 0 0 R S T R A AT 3 2 - U T R E C H T iSni.'!!!!!!!! ISntmmHliiiiiililiiuilwlllmli VllOOM DKEESHIANN iiifinOKtii 11 m vraagt voor verschillende afdelingen ERVAREN VERKOOPSTERS AANK. VERKOOPSTERS LEERLING-VERKOOPSTERS Vacantie 1957 kan in onderling overleg geregeld worden. Aanmelding dagelijks van 35 uur en maan dags van 1012 uur, afd. Personeelszaken. Gierstraat 5. Volkswagen V.W. '55 Strato zilver roldak dubb. uitlaat f 3850. V.W. '55 stra to zilver als nieuw dubb. uit laat f 3750, V.W. '54 Strato zilver als nieuw, roldak f 3650, V.W. '53 in onberisp. st. nw. motor f 3150, V.W. '52 nw. gesp. en bekl., pr. motor f 2350, V.W. '50 in zeer goede staat f 1850, V.W. '48/'49 m. pr. motor f 1150, Lloyd '56 stationcar als nw. f 2500, Lloyd '54/'55 de luxe in pr. st. f 1850, Renault '52 de luxe in pr. st. f 1750. Geen risico, maand rijden dan be talen, eigen werkpl. aangesl. bij B. H. G. M. Term. bet. Auto-bedr. «VERSLUIJS. Be- rensteinseweg 124, einde Vaartweg, Hilversum, telef. no. 3081.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11