NEUROTONIC Kerkdiensten Opening Louise de Colignyschool voor christelijk m.u.l.o - ZENUWEN „Bloemendaal-Noord" gaat vier huizen aan Brederodelaan bouwen Radio Moors ZATERDAG 18 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 niet verdovend maar genezend Onderwij s voor stellen aan Haarlemse raad WASSERIJ DUYN Zilveren jubileum bij Haverschmidt en Klaje UIT STAD EN STREEK In „St. Bavo" voorstellingen van Haarlems Jeugdtheater Ruim 35 mille nodig voor „inventarisatie" Fietsen kijken in Heemstede SLOT DEFECT? Reeds 82.000 voor bouwfonds bijgedragen Om nationaal amateur golfkampioenschap Concert door r.-k. stedelijk gemengd koor „Haarlem" Voorgestelde aanpassing gemeentepensioenen GRIJPT RUSLAND IN POLEN IN? HOLLANDSCHE SOCIËTEIT Burgerlijke Stand van Haarlem De Louise de Colignyschool voor chris telijk uitgebreid lager onderwijs aan het Marianne Philipsplantsoen 1 in Delftwijk (Oud-Schoten) is vrijdagmiddag officieel in gebruik genomen. Het gebouw beschikt over een fraaie hal, waar een goede ge legenheid is bijeenkomsten te houden. Als voorzitter van de Vereniging voor Christelijke Mulo heette de heer W. C. Bakker de gasten welkom en sprak woor den van dank tot het gemeentebestuur voor de steun bij de stichting en de bouw der school ondervonden. In het bijzonder noemde hij wethouder D. J. A. Geluk, die wegens ambtsbezigheden de bijeenkomst niet kon bijwonen. De heer Bakker deed mededelingen over het christelijk mulo in Haarlem; omstreeks 1930 werd dat onder wijs gegeven aan de Noorderschool, aan de Dreefschool en het Oranje-Nassau- instituut. Aan de lagere scholen waren klassen verbonden, waarin meer uitgebreid lager onderwijs werd gegeven. Dank zij samenwerking tussen de christelijke schoolbesturen zijn daarna de Koningin Wilhelminaschool (Nassaulaan) en de Prinses Ireneschool (Anthony Fokkerlaan) ontstaan en thans wordt de derde christe lijke mulo-school geopend. Plannen be staan in de toekomst ook in het zuid oostelijk deel van Haarlem een school te stichten. Al enige jaren wordt er onder wijs in de Louise de Colignyschool ge geven. Begonnen werd in enkele klasse lokalen van de Dr. H. Bavinckschool en daarna kon gebruik gemaakt worden dank zij medewerking van het gemeente bestuur van houten leslokalen aan de Jan Gij zenkade. Thans wordt een fraai gebouw in gebruik genomen en wel een halschool; op het ogenblik wordt geen toestemming meer verleend voor de bouw van dergelijke scholen. De bijeenkomst was begonnen met het vertonen van een tableau door leerlingen van de school. Psalm 150 werd uitgebeeld, waarna het derde vers van deze Psalm ge zamenlijk gezongen werd. Onder leiding van mejuffrouw W. van Eldik zong een koor van leerlingen op goede wijze een aantal liederen. De gemeentelijke inspecteur voor het lager onderwijs, de heer E. J. Lodewijks, die het gemeentebestuur van Haarlem vertegenwoordigde, zeide, dat B. en W. delen in de vreugde van het bestuur der christelijke vereniging voor mulo. Uit de opening komt de dynamische ontwikke ling van de stad tot uiting. Bij de rij van mooie scholen is er weer een gevoegd en daarvoor mag men de architect, de heer H. W. van Kempen, dankbaar zijn. Na de figuur van Louise de Coligny geschetst te hebben sprak de heer Lodewijks de wens uit, dat in haar geest gewerkt zal worden in het opleidings- en opvoedingscentrum. Ds. G. H. van der Woord bracht de ge lukwensen over namens de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel en zegde een geschenk voor de school toe. Ook sprak hij als predikant van de Hervormde gemeente Spaarndam en namens ds. P. de Ruig, predikant van de Gereformeerde kerk in Haarlem-Noord. De heer G. Buist was de woordvoerder van de Christelijke Scholenbond en van de hoofden van christelijke scholen uit ADVERTENTIE wordt U volledig de baas met het zenuwpreparaat dezer tijden Voorstel benoeming directeur technische avondschool Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben een voordracht opgesteld voor de benoeming van een directeur aan de gemeentelijke lagere technische avond school, waarop de namen voorkomen van de heren J. P. Bloemsma uit Haarlem en R. Abbas uit Bloemendaal. De heer Bloemsma is in 1918 geboren en is thans technisch ambtenaar bij de cen trale werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen te Haarlem. In de avonduren geeft de heer Bloemsma les aan de Haarlem se gemeentelijke lagere technische avond school. De heer Abbas, die in 1911 is geboren, is onderwijzer aan de Hartenlustschool te Bloemendaal en is in de avonduren ver bonden aan de lagere technische school aan de Kleverparkweg te Haarlem, waar hij les geeft aan de avondvaktekenschool en Engels doceert in de V.M.T.O.-cursus. Tot leraar in de Nederlandse taal aan het Coornhertlyceum stellen B. en W. voor te benoemen de heer H. J. Oonk te Heem stede. Voorts hebben B. en W. op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de A. H. Gerhardschool voor m.u.l.o. geplaatst de namen van de heren R. E. Vercruijsse te Wijhe, J. Lengton te Delft en A. Abel man te Amersfoort. Als leraar in de stenografie en machi- neschrijven aan de H.B.S.-a stelt het col lege voor te benoemen de heer H. W. Fris uit Haarlem. De andere onderwijsvoorstellen behel zen aanvragen voor kredieten ten behoe ve van schoolverbeteringen en aanschaf fing van materiaal. Zo wordt een bedrag van f 16.985 aangevraagd voor de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen voor de school voor gewoon lager onderwijs aan de Dr. de Liefdestraat, een krediet van f 17.815 ten behoeve van de aanschaffing van leer-, speel- en testmateriaal, een groente- en een broodsnijmachine voor de Albert Schweitzerschool en f 325 voor de aanschaffing van schoonmaakmateriaal ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Velserstraat van de stichting Noorderkerk en School. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor medewerking te verlenen aan de plannen van het r.k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Joannes den Doo- per voor de verbouwing en uitbreiding van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Amsterdamstraat en de Nagtzaamstraat. Haarlem-Noord, die meewerken, dat kin deren de christelijke mulo bezoeken en de heer F. H. van Reenen voor het perso neel van de twee andere christelijke muloscholen der vereniging. Henk Hospes deelde mee, dat de leer lingen niet achterwege wilden blijven en dat een actie gevoerd was voor aankoop van grammofoonplaten voor een disco theek. Namens de leerkrachten bood de heer P. van Zalinge een schilderij aan, waarna het hoofd der school, de heer B. J. Bos, woorden van dank sprak. Links de heren A. Ph. Romeijn en IV. C. Bakker, respectievelijk secretaris en voorzitter van het schoolbestuur en rechts architect H. W. van Kempen met enkele leerlingen in het fraai ingerich te natv.urkundelokaal. ADVERTENTIE A M il vKi) VM SKv,\ iii 20 T) i11053 Morgen, zondag 19 mei, zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat mejuffrouw H. W. Turkenburg in dienst trad bij de chemische wasserij en ververij Haverschmidt en Klaje te Haarlem, waar zij thans werkzaam is als chef van de afdeling Expeditie. Vandaag werd dit zilveren jubileum feestelijk gevierd in de fabriek aan de Brouwersvaart, waar de hoofddirectie aan wezig was om haar gelukwensen en ca deaus aan te bieden. Ook de personeels leden lieten zich in dat opzicht niet onbe tuigd. Nieaws in het kort Presentiegeld. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor het presentiegeld voor de leden van de gemeentelijke woonruimte- adviescommissie, naar analogie van het be drag van de presentiegelden voor de raads commissies, op acht gulden per lid per ver gadering vast te stellen. Tot dusverre werd vijf gulden per vergadering toegekend. Tentoonstelling. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 mei zal in de technische school „Haarlemmermeer" te Hoofddorp een open bare les en tentoonstelling worden gehouden Granaten in vuilnisemmers. Leden van de vuilnisophaaldienst te Venlo hebben de laatste tijd reeds drie granaten, die nog ge heel intact waren, opgevist uit de vuilnis bakken. Het gemeentebestuur heeft een be roep op de bevolking gedaan om dergelijke gevaarlijke voorwerpen niet meer met de vuilnisdienst mee te geven, maar deze te laten halen door de dienst bescherming be volking. Het Haarlems Jeugdtheater maakt een tournee door Nederland ten bate van het sanatorium „Hoog Laren". Ook in Haarlem zullen twee voorstellinge worden gegeven. Op zaterdag 1 juni zal in het gebouw „St. Bavo" een voorstelling worden gegeven, waaraan onder andere Heintje Davids, Joop de Knegt, Jan Tromp en Hansje Kerclthof hun medewerking verlenen. Voorts zal het Haarlems Jeugdtheater op treden. Ruurd Sannes, de poppenspeler uit Vogelenzang, zal Franse chansons zingen. De „Accordeonschool Haarlem-Noord", die in de toekomst met het Haarlems jeugd theater zal samenwerken, zal onder leiding van de heer Jan Doorenbosch en met zang van Jettie Schreuder het muzikale gedeelte verzorgen. Een geluidswagen en een praal wagen, waarop een tiental jeugdige „ar tiesten" gestoken in fleurige kostuums is gezeten, zal zaterdagmiddag 25 mei een rondrit maken door de Spaarnestad om de voorstelling aan te kondigen. Zondagmiddag 26 mei zal het Haarlemse Jeugdtheater in het gebouw „St. Bavo" een grote familievoorstelling geven. Onder meer zal dan Ruurd Sannes met zijn pop pentheater weer optreden. Monumentenzorg in Haarlem Zoals wij reeds hebben meegedeeld is sedert enige tijd bij het bedrijf voor open bare werken ondergebracht een afdeling monumentenzorg. Deze afdeling wordt in voorkomende gevallen ingeschakeld bij het overleg met particuliere eigenaren van „monumenten" om hen te stimuleren hun bezit te restaureren. Op dit gebied moet zij als het ware goodwill kweken en bij die eigenaren .zowel als bij het publiek be langstelling wekken voor deze materie. Uiteraard is bij het bevorderen en voorbe reiden van restauratieplannen een nauwe samenwerking noodzakelijk met andere af delingen van het bedrijf, alsmede met bouw- en woningtoezicht en de schoon heidscommissie. Eén van de belangrijkste taken van de afdeling monumentenzorg bestaat in het inventariseren van dë bèstaahde „monu menten" in de ruimste zin van het woord. Hiertoe moeten opmetingen worden ge daan en foto's worden gemaakt, terwijl te vens een béschrijving wordt opgesteld, welke niet alleen de feitelijke huidige toe stand van het desbetreffende monument moet vastleggen, maar welke bovendien gegevens moet bevatten van historische aard, voor zover bekend en te achterhalen. Teneinde de werkzaamheden van boven genoemde afdeling zo efficiënt mogelijk te doen verlopen is het noodzakelijk zowel op materieel- als op personeelsgebied enige maatregelen te treffen, waarmede in de ge meentebegroting voor 1957 nog geen reke ning kon worden gehouden. Daarom stellen B. en W. de raad voor daartoe een krediet te verlenen van totaal f 35.450,—. Op het Heemsteedse politiebureau be vinden zich tientallen fietsen, welke in de loop der jaren onbeheerd werden aange troffen en waarvan de eigenaren nimmer kwamen opdagen. De politie geeft hen op maandag 28 en dinsdag 29 mei van half zeven tot half negen 's avonds de gelegen heid om te zien of hun karretje zich in de verzameling bevindt. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 Kerk Aerdenhout Zoals wij eind maart reeds mededeelden, hoopt men zeer binnenkort in Aerdenhout een begin te maken met de bouw van een nieuwe Nederlands Hervormde kerk aan de Leeuwerikenlaan te Aerdenhout. Op 15 april konden wij berichten, dat de folder, die de wijkkerkeraad van Aerdenhout in maart 1957 aan de leden van de wijkge- meenten in Bloemendaal gezonden had, met het verzoek bijdragen voor het bouwfonds te willen verstrekken, het mooie resultaat had opgeleverd, dat er van het ontbreken de bedrag van f 100.000 al f 60.000 was ge schonken. Donderdag kon ds. J. E. Drost de ver heugende mededeling doen, dat er sinds 15 april al weer f 22.000 is binnengekomen van gemeenteleden, zowel uit Aerdenhout, alsook uit Bloemendaal en Overveen, waar voor de wijkkerkeraad zeer erkentelijk is. In anderhalve maand tijds is er dus f 82.000 bijeengebracht. Aan het benodigde bedrag van een ton ontbreekt nu nog f 18.000. Indien de f 100.000 wordt over schreden, kan het ontwerp van architect K. L. Sijmons Dzn. uit Amsterdam ineens worden uitgevoerd. Mocht dit niet het ge val zijn, dan kan voorlopig eerst alleen de eerste fase, bestaande uit de bouw van een kerk- en avondmaalsruimte (voor tenmin ste 250 personen), een hal waar de kerk gangers elkaar na afloop van de dienst kunnen ontmoeten, een klokketoren, con sistoriekamer en een kinder-crèche, ver wezenlijkt worden. „Binnenkort hopen wij aan de Brede rodelaan, na goedkeuring door het Bloe- mendaalse gemeentebestuur en de Schoon, heidscommissie, twee blokjes van twee wo ningen te gaan bouwen, ontworpen door de architecten J. A. van Asdonk en H. C. Hoosemans". Dit was de belangrijkste mededeling, die voorzitter D. Roos aan de leden van de woningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord" vrijdagavond tijdens de jaarvergadering in het Jeudhuis aan de Donkerelaan deed. De voorzitter liet in zijn openingswoord geen optimistisch geluid horen over het tot nu toe te Bloemendaal aangewezen bouw volume. Wèl kon hij mededelen dat er door het bestuur de nodige stappen waren ondernomen om, wanneer in deze gemeen te weer bouwgrond beschikbaar komt, de woningbouwvereniging „Bloèmendaal. Noord" daarvoor in aanmerking te laten komen. Het bestuur is thans deligent met het uitkijken naar bouwterreinen. In de gemeente Velsen zullen aan de Van Dalenlaan 78 flats worden gebouwd, waarvan er, zoals de voorzitter zei, begin 1958 al enige opgeleverd zullen worden De overigen zullen in de loop van het jaar 1958 worden opgeleverd. Dan zal de wo ningbouwvereniging in de Van Dalenlaan naast de vijftig in 1955 voltooide flats in totaal 128 flatwoningen hebben gebouwd. Alle ééngezinswoningen en duplexwo- ningen van deze woningbouwvereniging zullen aan de buitenkant worden geschil derd. Wat verdere reparaties aan deze huizen betreft, zal men een zeer voorzich tig beleid moeten voeren, totdat de huur verhoging van kracht is geworden. Daarna zal dan bezien kunnen worden of men met de geblokkeerde gelden ten behoeve van de leden weer wat ruimer in de beurs kan tasten. Ook wil het bestuur trachten in de woningen het aanbrengen van een gas- geiser te verwezenlijken. De jaarverslagen van de secretaris, de heer G. A. Tijssen en van de penningmees ter, de heer W. Th. Gerrets, getuigden van veel activiteit van de woningbouwvereni ging en van een gezond financieel beleid. De vereniging telt thans 522 leden. „Bloemendaal-Noord" beschikt thans over 260 woongelegenheden plus de 78 in aanbouw zijnde flats. Tweehonderdtwee- enzestig personen wachten nog op een wo ning, waarvan een veertigtal aan de Van Dalenlaan zal worden ondergebracht. De voorzitter vroeg toestemming van de vergadering voor een krediet van f 90.000 voor de vier woningen aan de Brederode laan, waarmede de leden zich konden ver enigen. Op hartelijke wijze werd tijdens deze bijeenkomst afscheid genomen van de heer G. A. Tijssen, die gemeend had wegens gevorderde leeftijd het secretariaat aan een jongere kracht te moeten overlaten. Gedurende achtendertig jaar heeft deze secretaris op uitnemende wijze de belan gen van de leden gediend. De voorzitter In Deventer is vrijdag het toernooi om het amateur-golfkampioenschap van Nederland begonnen. De uitslagen van de wedstrijden uit de eerste ronde waren: De Witt Puyt wint van Van Alphen de Veer met 4/2; Van Zinnicq Bergmann wint van Kalff met 2/1; Jordaan wint van Rademaker Schorer met 7/6; Van Moorsel wint van Van Swinderen met 3/2; Schuaziet wint van Van Alphen met 2/1; Van der Laan wint van A. Roland Holst met 1 hole; Otten wint van Hubrecht met 2/1; Knappert wint van Hudig met 4/3; Swane wint van Jordaan met 6/5; Ebeling Koning wint van Calkoen van Limmen met 3/2; Salberg wint van Borren met 2/1; Van Rietschoten w.o. bood hem als herinnering een aquarel aan, geschilderd door de heer W. Th. Gerrets, alsmede een kist sigaren. Staande betuig den alle aanwezigen met een luid aplaus hiermede hun instemming. De bestuurs leden, mevrouw G. Meerkerk en de heren A. van Dompselaar, J. Otten en C. Schulz, die allen aan de beurt van aftreden waren, doch zich herkiesbaar hadden gesteld, werden bij acclamatie herkozen. De heer H. Siteur, reeds adspirant-bestuurslid, werd eveneens bij acclamatie tot secreta ris gekozen. De heer J. G. de Vries, hoofdcommies bij het PWN, vertoonde daarna een aantal interessante lichtbeelden over de ontwik kelingsgeschiedenis van de drinkwater voorziening, de groei van de waterleiding bedrijven in Nederland in de laatste veer tig jaar en over de buisleiding van Jut faas naar Castricum. (ADVERTENTIE) van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Donderdagavond 23 mei geeft het R.K. Stedelijk Gemengd Koor „Haarlem" in het Haarlems Concertgebouw onder leiding van Gerard de Barbanson een uitvoering. Solis tische medewerking wordt verleend door de sopraan Cora Goedhardt, de alt Gré Donker, de tenor Pieter Penders, de bas Jan Hulsbos en de organist N. van Waasdorp. Het pro gramma vermeldt „Prière" van Franck, „Vesperae Solennes ae confessore" van Mo zart, ;,Wenn Sorgen auf mich dringen" van Johann Seb. Bach, „Geistliche Lieder und Gesange" van Mendelssohn-Bartholdy, „The Lord is my Shepherd" van Mart, „Sanctus" van Adriaan van Tetterode en „Te Deum" van Hendrik Andriessen. Met het oog op de beperking op de uit betaling van overheidspensioen bij gelijk tijdige aanspraak op pensioen ingevolge de Algemene Ouderdomswet, is een verdere aanpassing aan het geldende bezoldigings- peil noodzakelijk. Deze verdere aanpassing geschiedt niet door het in het leven roepen van een nieuwe aanvullende toeslagwet, maar door het invoeren van een algemene toeslagwet, die mede in de plaats treedt van alle bestaande toeslagwetten. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de pensioenen voor veertig ambte naren of weduwen van gewezen ambte naren van de gemeente Haarlem te doen regelen overeenkomstig deze toeslagwet. Deze regeling geldt niet voor gepensio neerde of nog te pensioneren wethouders en hun weduwen en wezen. Het ligt in de bedoeling hiervoor te zijner tijd een ander voorstel te doen, gebaseerd op een door de regering uit te vaardigen afzonderlijke wet. Tevens wordt voorgesteld een overeen komstige wijziging aan te brengen met be trekking tot het onverkort genieten van kindertoeslag. Voorts leggen B. en W. aan de raad voor een ontworpen verordening ten aanzien van de beperking van de gemeentelijke pensioenen met het oog op de uitkering van de pensioenen krachtens de Algemene Ouderdomswet. Ook hier geldt het veertig gepensioneerde ambtenaren of weduwen van gewezen ambtenaren. ADVERTENTIE De Nederlandse Verfindustrie staat in de wereld aan de top. Aan de top ran de Nederlandse Verfindustrie staat "Schabora". U bent dus goed af als Uw schilder "Schabora-verf* verwerkt. Agent te Haarlem: C.V.Verf- en Glasindustrie C. J. Krug. Juliatiapark 54, TeL 15348 ADVERTENTIE Parijs, Julij 183(k Alle welvaart ten spijt heeft in de Franse hoofdstad een groepje ontevreden jonge mannen (republikeinen, werklieden, studenten) zich aaneengesloten en is begonnen in de straten, die zeer nauw en bochtig zijn, barricaden op te werpen. Tevergeefs heeft de bevelhebber der stad gepoogd de jeugdige onbezonnenen van hun euvele daden te weerhouden. Het ingrijpen van de gouverneur had veeleer tengevolge, dat gans Parijs te hoop liep en partij koos voor de opstandigen. Ook uit andere landen genoemd werden Engeland, Duitsland, Italië en Portugal drongen zeer verontrustende tijdingen tot Uw correspondent door. Al deze berichten werden nochtans overtroffen door wat wij uit Polen vernamen. Daar zou de bevolking als één man de wapenen tegen Rusland en de Czaar hebben opgenomen. Maar de ge welddadigheid waarmee de Czaar de op stand terneer slaat zou weergaloos wreed Anderhalve Eeuw Levensverzekering VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. HERENGRACHT 47» - AMSTERDAM-C - TELEFOON 49100 zijn. Czaar Nikolaas zou gezegd hebben, dat slechts gehoor zamen hem behaagt en dat hij beraad slagingen in een Rijksdag van geen nut acht. De opstan digheid in Zuidelijk Nederland vermelden wij hier slechts vol ledigheidshalve, aangezien wij die als een betreurenswaardig misverstand zien zonder enig verband met de bewegingen in de an dere landen. Voor de Hotlandscbe Sociëteit van Levens verzekeringen betekende de beroering in Zuidelijk Nederland, dat een Koninklijk Besluit tot regeling van het levensverzeke- ringbedrijf, waarvan zij beknotting harer vrijheid duchtte, voorlopig niet tot uitvoe ring kwam. ZONDAG 19 MEI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. van der Wiel. 7: Dr. A. F. N. Lekkerkerker, van Utrecht. Bijzon dere dienst, uitgaande van de „Bavo-Com- missie" in het bijzonder kerkewerk. Vooraf zangdienst van 6.457 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. K. Straatsma, Em. Pred. te Den Haag. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk. Dhr. Th. van der Burg. 10.30: Jeugddienst. Ds. W. Glashouwer, van Am sterdam. Gebouw Vryz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga, H. Doop. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Dr. G. Snijders Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janska pel, Jansstraat. 10.30: Dhr. A. Verhoeff. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. R. Wijers West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. E. Kool. Eglise Wallonne 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Gemeinde, 22 mai 8 Uhr: Waalse Kerk, Bi- belstunde. Church of England, Kinderhuis singel. Evening Service 3 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Zaterdags 4: Open luchtbijeenkomst Dreef. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: Dienst m. H. Avondmaal, Evangelist E. Ch. Hermes. Dinsd. 19.30: Bidstond o.l.v. Br. Matray. Donderd. 14: Zustersamenkomst t. h. v. Zr. L. Weber-Immink, Havenstr. Heemstede. AIle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Hervormde Evan gelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8 10 en 5: Ds. H. A. v. Slooten, van Onst- wedde. Woensdag 7.30: Ds. Goedhart, van Rotterdam. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10 en 7: H. L. Spoor, Amsterdam Woensdag 8: J. Snoek^., Zuiderkapel, Zui- derstraat 15. 10: Dhr.'J. J. van Capellev'een, Bennekom (terug uit Amerika). 5:, Dezelfde Evangelisatièsamenkomst. 8: Jeu'gdsamen- komst o.l.v. J. J. van Capelleveen. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Zendeling W. Könemann met de nieuwe geluidsfilm van de Baliem-vallei in Centraal-Nieuw-Guinea. Vrij Evang. Ge meente, Parklaan 21. 6.30: Br. C. de Geer, uit Doorn. Ver. de Vrije Gemeente, Rest. Brink- mann. Gr. Markt. 10.30: Dhr. E. Frater Smid Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. J. van der Meye, Jeugddienst. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. P. H. G. C. Kok van Weesp. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgeb. Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. A. J. Snaayer Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Doop. Geref. Kerk. Wilhelmi- nakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. W. van Boeyen. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125 10: Ds. W. van Boeyen, van Eindhoven. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel, 9 en 4.30: Ds. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. van Dam. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Opdrachtdienst 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. kapitein P. Vons. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 19.30: Zr. F. Vorsteveld, zendelinge met verlof uit Belgisch Congo. Dinsdag 20: Begroetingsdienst t. g. v. de 77ste Algemene Vergadering van de Unie van Baptistengemeenten in Nederland. Vergadering van Gelovigen. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente, (Pinkstergemeente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst Dhr. W. M. Zeegers. 12-13. Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Dhr. G. van Polen, uit den Haag. Donderdag 8: Gebeds samenkomst (voor gemeenteleden). Imma- nuël-Kapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: Br. J. Maasbach, van Gouda. 10: Zondagsschool. 7.30: Grote Jeugddienst. Maandag 8: Evan- gelisatiedienst in Begijnhofkapel. Br. Graf, van Stadskanaal m.m.v. groot Pinksterzang koor o.l.v. Co de Jong. Donderdag 8: Bid stond. Vrijdag 7: Jeugdd. voor jongeren. 7.30: Jeugddienst voor ouderen. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. M. v. d. Sluis. 5: Dhr. E. Schuur man. 10.30: Zondagsschool, Colensostr. 2. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefeningen. Soefi-Beweging, aula Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritis ten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. H. J. Kort. Haarlem. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Jehova's Getuigen, Wolstraat 7. 5.306.30 en van 7.308.30. Donderdags en vrijdags van 7.309.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. R. H. Oldeman, van Zand- voort. Jeugddienst. 7: Ds. G. Koch. Imma- nuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdkapel (Jeugdhuis Schoterweg) 10: Dhr. Beentjes Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. Jac. Poort. Ned. Prot Bond, Berkenstraat 10. 10.30; Ds. P. N. Kruyswyk. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk. Kloppersingel 5557. 8.30 en 10.30: Ds. P. de Ruig, H. Avondmaal. Sionskerk, Eksterstraat. 8.30 en 3.30: Ds. J. A. v. Arkel, H. Avondmaal. Noord-Schoter- kerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 en 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk. in geb. N. P. B., Ber kenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Bos. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Prof. Dr. Mr. A. J. Oosterbaan. Zuiderkapel, afd. Noord. Ver enigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. J. Dammuller, evangelist te Alkmaar Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie, leeftijd 1216 j. Woensdag 8: Opwekkingssamen komst. Spr. dhr. J. Klein Haneveld, evang. te Bodegraven. Vrijdag 8: Bijbelbespreking Jehova's Getuigen, in geb. N. P. B., Berken straat 10. 6.457.45. Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van Dijl. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. van Dijl Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Bronsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 5: Dr. P. J. Richel. Camp- Iaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. Geref. Kerk Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen. Heemsteeds Restaurant Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbel studie. Woensdag 7.308.30: Praktische toe rusting voor de prediking van het evan gelie. Maandag (Ir. Lelylaan 63) 89: Huis- Bijbelstudie. Donderdag (Crayenestersingel 7). 8—9. Huis-Bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. G. van Gilse, Doopsgez. pred. te Eindhoven. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. F. Offeringa, Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Hv., Hoorn. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. F. W. Boers G. Toornvliet. 7.30: Ds. D. J. Roos, van Haarlem-Zuid. (Belangstellenden). Vry Ka tholieke Kerk, Popellaan 1, 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier, Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier, Beatrixschool en Irene. Marine Hopsi- taal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. Bevestiging ambtsdragers. 3: Ds. S. L. Knottnerus. Afscheidsprediking. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Bevestiging ds. D. C. van Wijngaarden. 2.30: Ds. D. C. van Wijn gaarden, intrede. Doopsgezinde Gemeente, 10.30: Ds. P. J. Schmitsz, van Wormerveer. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9: Vic. Brandsma, van Uithoorn. 10.30: Ds. R. C. A. van Voorst Vader, van Uithoorn. 7: Ds. C. A. van Harten, van Delft. Jeugddienst. Abbenes. 9.30: Dr. J. Schoneveld, van Den Haag. 's' Avonds geen dienst. Bethelkapel 10: Ds. J. A. v. Boven. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. 3: Ds. T. B. van Houten. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 7: Ds. W. Moermans, van Aalsmeer. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 19: Dr. W. Volger, Amsterdam-N. „De Toorts", 9: Ds. D. ter Steege. Doopsgezinde Gemeente, Re monstr. Gemeente, gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30: Prof. Dr. W. Leenderts. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N. Jeugddienst. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, van Haarlem. Geref. Kerk, Ju- lianaweg 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, huize „Pniël", Zui derstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. VelctKamp, Evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. N. J. Cupédo, van Noordwijk. 19: Ds. M. S. J. de Jong, van Noordwijkerhout. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10: Dhr. J. P. Hulsbos. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Voor- ber. H. Avondmaal. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. C. van Noort, van Groningen Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdiensten. ADVERTENTIE Aantal leden 23000 Contributie f 1.per Jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Haarlem, 17 mei 1957 BEVALLEN van een zoon, 16 mei: P G. Smit—Van der Kleij; E. ThoolenPrinsen, 2 zoons; C. H. A. Ouwens—De Jager; R. van den Heuvel—Brocks; A. C. de Fouw—Klijn. BEVALLEN van een dochter, 16 mei: C. Ch. M. DoetsVan Oosten; A. M. Joustra Mulder; 17 mei: E. Haak—Kalf. OVERLEDEN, 15 mei: Chr. Hirs, 69 jaar, Schoterweg; K. Tijsterman, 76 j., Brouwers vaart; 16 mei: G. Nijssen—Marees, 82 jaar. Westerhoutpark; M. van Rijs, 17 u., Witte Heerehstraat; W. van Zomeren, 43 j., Reijer Anslostraat; G. Droog, 74 j„ Hagestraat; R. M. van Egmond, 1 j„ Bloemhofstr.; 17 mei: C, StemmerNanninga, 84 j., Wagenweg; T. de Best—-Nauta, 65 j., Westerhoutpark.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13