Leiderspositie van Adrie Roks door Huissoon bedreigd Als Bonkenburg de laatste partij van Koster wint is hij kampioen Rik van Steenbergen sprintwinnaar in kalme elfde etappe van Giro SPORT OP HEMELVAARTSDAG Achttien van de beste dravers in de baan voor de „Gouden Zweep" Aambeien? /amsteA RANG is alleen RANG als er RANG op staat Steenvoorden andermaal op de tweede plaats HEMOTABS Bonkenburg-Bekker kwam niet tot beslissing Daan de Groot had pech na ontsnapping WOENSDAG 29 MEI 1957 7 3SÜC5 MQ OLYMPIA'S TOUR DOOR NEDERLAND neem Hemotabs. de nieuwe behande* ling van binnen uit. Van Scheltinga remise met Alexander De 500 mijlenrace in Monza Nederlandse wielerploeg voor Dauphine Libéré Weer bokser bewusteloos Nederlands schaaktiental tegen West-Duitsland Wijzigingen amateurteam OM DE HAARLEMSE SCHAAKTITELS BRINTA is zo gemakkelijk. TJ maakt 't aan tafel snel klaar! KORFBAL VOLLEYBAL TENNIS HANDBAL CRICKET HONKBAL Kampioenschap hoofdklasse libre klein biljart KOERSEN IN HILVERSUM ADVERTENTIE RANG *t)e ms/uzpeuag. im demste RANG De Zeeuwen kregen in het eerste gedeelte van de vijfde etappe van Olympia's Tour door Nederland van Den Bosch naar de le gerplaats Ossendrecht (135 km) opnieuw een klap. In deze legerplaats probeerde Van der Zande, de enige Zeeuw in de kopgroep nog wel de minuut bonificatie voor de eer ste plaats te veroveren, maar hij moest het afleggen tegen de winnaar van 1955 Piet Kooyman, die fel spurtend als eerste over de streep ging. Door dit resultaat klom Kooy man van de achtste naar de derde plaats in het algemeen klassement. De oranjetrui bleef in het bezit van Roks, die met banddikte de vierde plaats bereikte voor Schalk Verhoef. Roks kwam tevens op de eerste plaats in het puntenklassement. Niet alleen in het algemeen ploegenklas- scment moesten de Zeeuwen iets van hun voorsprong prijsgeven. Na Roks, Verhoef en Kooyman kwamen De Jager en Van Vliet en dan pas op de zesde plaats De Roo met een achterstand van 5 minuten en 33 seconden op de oranjetrui. De Roo had overigens wel geprobeerd terrein terug te winnen. Hij was de eerste, die na de start in Den Bosch vluchtte, maar hij werd spoedig teruggehaald. Meer succes had het twaalftal, dat na 30 km in Sprang wegsprong. De renners waren Van der Zan de, Schalk Verhoef, leider Roks, Wuyts. Le Grand, Bestebreurtje, De Jager, Bravenboer, Van Vliet, Kool, Moolenijzer en Piet Kooy man. Van der Zande, die de tactiek in de Bel gische coursen heeft geleerd, was voortdu rend op de laatste plaats te vinden en alle pogingen om hem „los" te schudden mis lukten. Steeds lieten de anderen een „gat" vallen om hem in de wind te zetten, maar de sterke Zeeuw liet zich niet bedotten en spurtte aldoor weer op tijd bij. Dit spel kostte twee leden van de kopgroep hun po sitie. Vlak voor Zevenbergen, na 74 km, kon Le Grand niet meer bijkomen en in Oud- Gastel, na 94 km, onderging Bestebreurtje hetzelfde lot. Van de tien overgebleven leiders moest Moolenijzer vlak bij de ingang van de leger plaats ook lossen. Op hun tocht door de Langstraat en de Wouwse Plantage had de kopgroep 2 minuten en 19 seconden gewon nen op een groep van elf renners, waarvan Robbie van de Ruit de spurt won en 3 minu ten en 40 sec. op de derde groep met De Roo. De uitslag was: 1. Kooyman (Olympia), 135 km in 2,58.13 (met bonificatie 2.57.13), 2 Van der Zande (Theo Middelkamp) z.t. (met bon. 2.57.43), 3 Bravenboer (Rotterdamse Leeuw) z.t. (met bon. 2.57.58), 4 Roks (De Baronie) z.t., 5 Verhoef (Militaire ploeg) z.t., 6 Wuyst' (De Baronie) z.t., 7 Kool (De Spartaan) z.t., 8 De Jager (Feyenoord) z.t., 9 Van Vliet (Rotter damse Leeuw z.t., 10 Moolenijzer (Olympia) 2.58.30, 11 Van der Ruit (Olympia) 3.00.32, 12 Hermes (Rotterdamse Leeuw) z.t., 13 Bestebreurtje (Feyenoord) z.t., 14 Snijder (De Bataaf) z.t., 15 Termoshuysen (Rotterd. Leeuw) z.t., 16 Verwey (Midden Nederland) ADVERTENTIE Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zaïï en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn, 'n Complete kuur f. 1.50. Bij Apothekers en Drogisten. tn Dublin is het zonetoernooi voortgezet met het uitspelen van afgebroken partijen en het spelen van de partijen van de veer tiende ronde: De resultaten van de afgebro ken partijen luidden: dertiende ronde: Llado Conrady remise; Plater Durao remise; WalfherGligoric 01. De partijen Catozzi Schmid en Fairhurst—Plater uit de twaalf de ronde werden wederom afgebroken. De resultaten van de veertiende ronde luidden: ConradyDreyer remise; Catozzi Benki afgebroken; Pachman— O'Sullivan 1—0: Gligoric—Schmid remise; Fairhurst Walther remise; DuraoGustolisi afgebr.; StenborgPlater 10; Van Scheltinga Alexander remise; LladoDunkelblum af gebroken. De organisatoren van de 500 mijlen-race op de baan in Monza stuiten met hun voor bereidingen op vele moeilijkheden. Na de verklaring van de Vereniging van Autocou reurs, die zondag werd afgelegd de cou reurs besloten alleen deel te nemen indien de veiligheid der baan werd vergroot wórdt nu uit de kringen van Ferrari- Mase- rati en Osca vernomen, dat deze fabrieken niet het plan hebben voor de wedstrijd in te schrijven. De fabrieken voeren daartoe twee motie ven aan. In de eerste plaats achten zij de kosten voor deelneming te hoog, de formule 1-wagens zijn niet geschikt voor deze race en er zouden dus nieuwe wagens moeten worden gebouwd en voorts beschouwen zij de tijd voor de technische en sportieve voorbereiding te gerirug. Pas in januari werd namelijk bekend gemaakt, dat de wedstrijd zou worden gehouden. GROTE PRIJS VAN DUITSLAND GAAT DOOR. De Duitse Automobielclub heeft bekend gemaakt dat de wedstrijd om de ..Grote Prijs van Duitsland toch op 4 augus tus op de Nuerburgring zal worden gehou den. De wedstrijd zal meetellen voor het wereldkampioenschap. z.t., 17 Van Overveld (Theo Middelkamp) z.t18 Van der Meulen (Zwarte Schapen) z.t!, 19 Theunisse (Mil. ploeg) z.t., 20 Gun- delach (Zwarte Schapen) z.t. Tweede gedeelte Adrie Roks is ook in de rit naar Wassenaar in de oranje trui gebleven. Maar het heeft weinig gescheeld of de Zeeuw Huissoon zou woensdag in de laatste etappe naar Amster dam in dit kledingstuk hebben gereden. Hal verwege de etappe had de kopgroep, waarin Huissoon zich bevond een voorsprong van acht minuten op oranje truidrager Koks, maar in de laatste vijftig kilometer slonk de voor sprong van Huissoon zoveel, dat hy op de eindstreep nog maar 4 min. 51 sec. voor was op de Brabander, elf seconden te weinig om hem de leiderstrui te ontnemen. Dit was het einde van een veelbewogen dag, waarin de renners na eerst 135 km van Den Bosch naar de legerplaats te hebben af gelegd, laat in de middag nog eens van start moesten voor de rit naar Wassenaar over 169 km, in totaal dus ruim 300 km en dit was werkelijk te veel voor amateurs. In het don ker reden nog diverse deelnemers, die achter waren geraakt, door Den Haag en slechts met grote moeite konden zij de wielerbaan Duin horst vinden. Het resultaat was er dan ook naar. Elf ren ners zochten de beschutting van de brokken- wagen op en omdat De Jager, die met een gebroken sleutelbeen de laatste 70 Km had afgelegd, vandaag wel niet zal kunnen star ten, zijn er nog 43 deelnemers overgebleven van de 98, die uit Amsterdam vertrokken. De strijd om de oranje trui heeft de tweede halve etappe naar Wassenaar geheel beheerst. Na diverse schermutselingen was na 47 km een kopgroep ontstaan met de Zeeuw Huis soon, Tonnie Peters en Van Steenvoorden van De Kampioen, Vrancken van Midden Nederland, v. d. Berg en Van Egmond van de Spartaan, Klebach, Moolenijzer en Van der Ruit van Olympia, Pos van de combinatie Le Champion-De Adelaar en Gundelach van de Zwarte Schapen. In het peloton beloerden de militairen en de leden van De Baronie el kaar en het gevolg was, dat de kopgroep, waaruit inmiddels Pos, Vrancken en Moolen ijzer waren verdwenen, halverwege de etap pe bij Rijsoord 89 km 4 minuten voor lag op een groepje van drie renners, t.w. Kooyman, Van Steenselen en Moolenijzer ert bijna zeven minuten op het peloton. In Rot terdam was de voorsprong op Kooiman c.s. gegroeid tot ruim 6 minuten en op het pelo ton tot 8 minuten. Grote fout Toen beging de ploegleider van Olympia een grote fout. In de veronderstelling, dat Piet Kooiman op dat moment in de oranje trui reed, beval hij de Olympianen in de kop het tempo te drukken, omdat Huissoon een gevaarlijke concurrent was. Klebach en Van der Ruit begrepen het verkeerd en dach ten dat zij op Kooiman moesten wachten. Alleen Van der Ru't liet zich afzakken en toen hem duidelijk werd, dat dit niet de be doeling was, kon hij geen aansluiting meer bij de leiders krijgen en dit kostte Olympia een belangrijk stuk tijd voor het ploegen- klassement. De ko pslonk voortdurend. Gundelach viel terug, Tonnie Peters kon het ook niet meer redden en zo kwam een vermoeid vijftal onder de rook van Den Haag. Op dit moment sloeg Wim Klebach zijn slag. Hij demarreerde en nam zonder enige moeite tientallen meters voorsprong, die aangroeiden tot ruim drie mi nuten op de finish. Van Steenvoordén ein digde als tweede met Van Egmond aan zijn wiel. Van der Berg werd vierde en Huissoon. die zelf in de veronderstelling was het oranje maillot te hebben veroverd, kwam pas als vijfde binnen met een achterstand van 3 min. 18 sec. op Klebach. Het tweede gedeelte van de vijfde etappe van Ossendrecht naar Wassenaar over een afstand van 169 km is gewonnen door Klebach (Olym pia. Amsterdam) in 4 uur 40 min. 35 sec. Het resultaat luidde: 1. Klebach (Olympia, Amsterdam) 4.40.35 met bonificatie 4.39.35; 2. Steenvoorden (De Kam pioen, Haarlem) 4.43.39 met bonificatie 4.43.09; 3. Van Egmond (De Spartaan. Den Haag) z.t. met bonificatie 4.43.24; 4. Van de Berg (De Soar- taan, Den Haag) 4.43.43: 5. Huissoon (Theo Mid delkamp, Goes) 4.43.53: 6. Kooiman (Olympia, Amsterdam) 4.47.11; 7. Van der Ruit (Olympia. Amsterdam) 4.47.13; 8. Van Steenselen (De Kam pioen, Haarlem) 4.47.56: 9. Snijder (De Bataaf, Halfweg) 4.48.10; 10. Kool (De Spartaan, Den Haag) z.t.: 11. De Vree (De Baronie. Breda) 4.48.18; 12. Hofmans (De Baronie, Breda) 4.48.44; 13. Hermes (Rotterdamse Leeuw) z.t.; 14, Lotz (Midden Nederland) z.t.: 15. Van Vliet (Rotter damse Leeuw) z.t.; 16. Theunisse (Nederl. mil. team) z.t.; 17. De Boer (De Zwarte Schapen, Amsterdam) z.t.; 18. Verstraate (Theo Middel kamp, Goes) z.t.; 19. De Roo (Theo Middelkamp, Goes) z.t.; 20. Roks (De Baronie. Breda) z.t. Het ploegenklassement van de tweede helft luidde: 1. Olympia 14.13.59; 2. Spartaan 14.15.17; 3. Kampioen 14.21.10: 4. Theo Middelkamp 14.21.21; 5. Rotterdamse Leeuw 14.31.28; 6. Zwarte Scha pen 14.31.34; 7. militaire ploeg 14.32.03. Het algemeen ploegenklassement na 5 dagen: 1. Theo Middelkamp 82.13.52; 2. Olympia 82.22.20: 3. Baronie 82.34.43; 4. Militaire ploeg 82.42.20 5. Kampioen 82.53.31; 6. Zwarte Schapen 82.59.44. In het puntenklassement is Kooiman leider met 62 punten. In het premieklassement leiden Van der Ruit en Kooiman met ieder 9 pnt. De algemene individuele rangschikking is na de vijfde etappe; 1. Roks (De Baronie) 27.26.15; 2. Huissoon (Middelkamp) 27.26.26: 3. Verhoef (Militaire ploeg) 27.26.37: 4. Kooiman (Olympia) 27.27.38; 5. Van Vliet (Rotterdamse Leeuw) 27.30.22; 6. De Roo (Middelkamp) 27.30.53: 7. Theunisse (mi litaire ploeg) 28.31.18; 8. Van Sluys (Middelkamp) 27.33.37; 9. De Jager (Feyenoord) 27.34.24; 10. Hofmans (De Baronie) 27.35.36; 11. Verwey (Midden-Nederland) 27.38.17; 12. Van Steenselen (De Kampioen) 27.38.46; 13. Van Egmond (De Spartaan) 27.39.14; 14. Kool (De Spartaan) 27.40.00: 15. Steenvoorden (Kampioen) 27.40.26; 16. Klebach (Olympia) 27.40.57; 17. Van der Ruit (Olympia) 27.42.37: 18. Lotz (Midden-Nederland) 27.42.53; 19. Bravenboer (Rotterdamse Leeuw) 27.43.28 20. Wuyst (Baronie) 27.47.23. De Nederlandse ploeg, die aan de etappe- wedstrijd van de Dauphine Libéré (8 tot en met 16 juni) zal deelnemen, is thans com pleet. Ze bestaat uit P. van Est, A. Voorting, L. Stevens, L. van den Brand, H. van den Broek, A. van 't Hof, T. Bet;gmans en P. de Jongh. Leider van de ploeg is Klaas Buchly. Een 22-jari ge bantam gewicht uit Man chester, Jackie Tiller, is in bewusteloze toe stand naar de Sheffield Royal Infirmary vervoerd voor het ondergaan van een spoed operatie aan de hersenen. Na een boksgevecht over acht ronden tegen een bokser uit Nottinghamshire, viel Tiller in zijn kleedkamer bewusteloos in elkaar. De wedstrijd had een zeer ruw ka rakter gehad en was door Tiller verloren. ADVERTENTIE --tr]o cLotM- w Het Nederlandse schaaktiental, dat op 31 mei en 1 juni in Dortmund een dubbelron- dige wedstrijd zal spelen tegen het ver tegenwoordigende team van West-Duitsland, bestaat uit de volgende spelers: Euwe, Don- ner, Bouwmeester, Van den Berg, Cortlever, Kramer, Spanjaard, Roessel. Barèndregt en Orbaan. De Westduitsers zullen hun tiental kiezen uit de volgende spelers: Ünzicker, Darga, Niephaus, Teschner, Heinicke, Kie- ninger, Lahmann, Bialas, Mohrlok, Joppen, Rellstab en Hodakowsky. De Nederlandse ploeg moet het stellen zonder Prins, Muh- ring, die verhinderd zijn, en zonder Van Scheltinga. die in Dublin in het zonetoernooi uitkomt. Aan Duitse zijde ontbreken onder andere Schmid, die evenals Van Scheltinga in Dublin speelt, en Pfeiffer, die juist het zonetoernooi in Sofia achter de rug heeft. In het Nederlands amateur-voetbalelftal, dat vanavond op het terrein van Quick te Nijmegen tegen de Franse amateurs speelt, zijn enkele wijzigingen aangebracht. Links half Ten Braak (HRC) is niet beschikbaar, aangezien hij op Hemelvaartsdag met zijn club in Alkmaar een beslissingswedstrijd moet spelen tegen DWV. Rechtsbinnen Van Ham (Zeeburgia) neemt nu zijn plaats in. Als rechtsbinnen werd aangewezen Van Gaans (MOC). In de hoofdklasse in de strijd om de per soonlijke schaaktitel van Haarlem is de be slissing naderbij gekomen. De Heemstede- naar S. Bonkenburg slaagde er in de afge broken partij tegen ex-kampioen A. Herfst ('t Oosten) tot winst te voeren. Op dat mo ment stonden de kansen voor S. Bonkenburg op de titel uitermate gunstig. Met een half punt minder, maar ook een partij minder ge speeld dan de Ha. S. G. crack B. V. Bekker traden beide heren tegen elkaar in het strijdperk. Indien één der beide spelers kans zou zien de partij in zijn voordeel te be slissen was de zaak bekeken. Zover is het nog niet gekomen. In een fraai gevecht beschikte Bekker aanvankelijk over iets meer bewegingsvrijheid. Bonkenburg wist echter noemenwaardig nadeel te ont gaan. Met enkele fraaie zetten profiteerde hij uitstekend van een op non-actief staand paard van zijn tegenstander. Bekker had toen toen nog de gelegenheid de partij in remise vaarwater te loodsen. Hij wilde echter per se winnen. Zoals het meestal in dergelijke ge vallen gaat verging het ook Bekker. Bon kenburg kreeg het beste van het spel en in de afgebroken stelling beschikt hij stellig over reële winstkansen. Het verloop van deze be langrijke en interessante ontmoeting was als volgt: S. Bonkenburg (wit)B. V. Bekker (zwart). 3. Pf3—f5, 2 d4Pf6, 3 g3—e6, 4 Lg2—Le7, 5 0/0—0/0, 6 Tfeld5, 7 b3—Pe4, 8 La3— Pd6, 9 Pbd2Pbd7, 10 Peó—Pxe5, 11 dxeö— Pf7, 12 Lxe7Dxe7, 13 f4—Td8, 14 e3—b6, 15 Pf3Lb7, 26 De2—Td7, 17 Tedl—Tad8, 18 Td2—c5, 19 Tadlg5, 20 Df2—h6. 21 Pel-r La6, 22 Lfl—Lxfl. 23 Dxfl—Ph8, 24 c4—g4 25 Dd3—Pg6, 26 cxd5—Tx5d. 27 Dc2—Df7, 28 e4fxe4, 29 Pg2—h5, 30 Pe3—Td 4, 31 Pc4— Db7, 32 Txd4—Txd4, 33 Txd4—cxd4, 34 Pd6 d3, 35 Dg2d2. Hier werd de partij afgebroken en sloot wit zijn zet in couvert af. Bij de voortzetting bereikten de spelers remise. De laatste par tij Koster—Bonkenburg moet nu de beslis sing brengen, bij remise vindt er een be slissingswedstrijd plaats tussen Bonkenburg en Bekker. J. v. d. Berg (Haarlem) verspeelde zyn laatste' kans op dc titel door zijn afgebroken partij tegen J. Wolff ('t Oosten) te verliezen. Ondanks deze overwinning zal J. Wolff de laatste plaats niet meer kunnen ontlopen. Tegen de thans uitstekend spelende S. Herfst (Rolland) kon hij het niet bolwerken. De enige mogelijkheid is nog, dat hij deze onbeminde plaats met S. Herfst of C. Kos ter (Haarlem) zal gaan delen. Voor Koster was het ook geen beste week. Zijn partij tegen T Slagt (Halfweg) bleek volkomen kansloos.'Deze werd zonder ver der spelen door Koster opgegeven. Zijn afge broken partij met zijn clubgenoot Tj. de Jong werd volgens verwachting remise. Tegen J. v. d. Berg kreeg hij de gelegenheid op sim pele wijze een toren te winnen en daarmee tevens de partij. Iedereen zag het, alleen Koster die in tijdnood verkeerde, zag het niet. De partij werd nu afgebroken in een stand met gunstige perspectieven voor J. v. d. Berg. T. Slagt en Tj. de Jong trokken al direct fel van leer. Toen echter de eerste schermut selingen de spelers geen bepaalde voordelen brachten besloten zij reeds op de 16de zet, met het bord nog vol stukken, tot remise. De stand in de hoofdklasse luidt nu: 3 2 2 7 4 5 3 5 2 B. V. Bekker (Ha. S. G.) S. Bonkenburg (H'stede) R. Faase (Ha.S.G.) J. v. d. Berg (Haarlem) A. Herfst ('t Oosten) T. Slagt (Halfweg) Tj, de Jong (Haarlem) C. Koster (Haarlem) S. Herfst (Roland) J. Wolff ('t Oosten) Op het programma staan nu nog de vol gende partijen: Afgebroken partij J. v. d. Berg—C. Koster 9de ronde: S. Herfst—A. Herfst; C. Koster— S. Bonkenburg en T. Slagt—J. v. d. Berg. In de eerste klasse duurt de spanning on verminderd voort. De belangrijke ontmoe ting tussen L. Kensen ('t Oosten) en N. Huv- boom (HWP) werd uitgesteld. Huyboom kwam tegen J. Vlug ('t Oosten) tot de volle 6</s 6 5 4 VA 3*4 3*4 3 3 3 winst. L. Kensen zag zijn partij tegen W. J. Saeys (Ha.S.G.) afgebroken en raakte daar door tijdelijk enigszins achterop. De HWP- er J. v. Emmerik boekte tegen B. Hagenaar (Ha.S.G.) en W. J. Saeys overwinningen en staat in de afgebroken partij tegen de vierde favoriet W. Kievit (Haarlem) vrij gunstig. W. Kievit versloeg op zijn beurt J. Vlug. In de onderste regionen kwam W. J. Saeys remise overeen met P. Pancras (HWP) en J. Jonckbloedt (Ha. S. G.). De partij tussen J. Vlug en B Hagenaar werd in zeer gunstige stelling voor Hagenaar afge broken. De stand luidt nu: J. v. Emmerik (HWP) 6 4 2 5 N. Huyboom (HWP) 6 4 2 5 L. Kensen ('t Oosten) 541 41/, W. Kievit (Haarlem) 5 4 14 P. Pancras (HWP) 7 1 3 3 2*4 J. Vlug ('t Oosten) 6 2 42 J. Jonckbloedt (Ha.S.G.) 6 114 1*4 W. J. Saeys (Ha.S.G.) 7 3 4 1*£ B. Hagenaar (Ha.S.G.) 6 241 Gezien het nog af te werken programma moet de HWP-er J v. Emmerik wel de beste kans op de titel worden toegedacht. In de tweede klasse rest nu nog slechts één te spelen partij. G. J. Sarlet slaagde er in zowel van C. A. Keyzerswaard als van A. van Driel te winnen. Hij werd hierdoor goede tweede. Opmerkelijk is dat de kampioen H. Nooteboom zijn enige nederlaag leed tegen A. v. Driel, voor wie dit de enige winst was De stand luit hier: H. Nootenboom 7 6 G. J. Sarlet 7 5 1 B. B. Luuring 7 4 1 H. C. Honsbeek 7 3 1 W. van Netten 6 2 1 C. J. Severijnse 7 13 C. A. Keyzerswaard 6 11 A. van Driel 7 1 6 5*4 4*3 3*4 2*3 2*4 1*4 1 Van de 66 renners, die gisteren op de eind streep van de elfde etappe van de Giro af stormden, heeft de Belg Van Steenbergen de sprint gewonnen vóór de Italianen Al- bani, Baldini cn de Nederlander Van Est. De Italiaan Defilippis behield zijn rose trui en dat waren de resultaten van een etappe, waarin De Groot een rol had gespeeld. Vrijwel onmiddellijk na de start ontsnap ten de Itlaiaan Zamboni en De Groot. Het peloton reageerde niet en na 33 km had het tweetal een minuut voorsprong, welke voor Arezo (64 km) tot 4 min. 10 sec was aange groeid. Daar kwam de Nederlander echter na een slippartij ten val. Alhoewel hij aanvankelijk de tocht met de Italiaan kon voortzetten, moest hij even later zijn metgezel wegens een lekke band laten gaan. En zo kwam de Nederlander weer in de hoofdmacht terecht. Intussen waren Carlesi en Fantini het pelo- ADV ERT ENT1E Donderdag wordt op de terreinen van Zand- voort het driebondentoernooi gehouden, waarvoor ingeschreven hebben de LKB, de NHKB en de HKB. Voor dit toernooi spelen in een halve competitie de bonds- twaalftallen en de KNKB-juniorenploegen. Het programma luidt ais volgt: 1011.15 uur: HKBLKB; Haarlem Noordiholland (jeugd); 11.4513.00 uur: NHKBHKB; Noordhol landLeiden (jeugd); 14.45—16.00 uur: LKBNHKB; Leiden Haarlem (jeugd). Als tussenwedstrijd wordt van 1—3 uur de steden wedstrijd Haarlem—Leiden ge speeld. Het Haarlems twaalftal komt als volgt uit: Aanval: Dames A. Schornagel, T. Jonker; Heren; J Starink, A. Loman, allen Ooster kwartier; Midden; Dames A. Stuurman (Aurora), D. Hartman (Watervliet); Heren: D. Oudejans (Aurora), M. Dinkelberg (Oos terkwartier); Verdediging: Dames: D. Reyns, A. Kaart (beiden Haarlem): Heren: W. Kla- sen, L. Reyns (beiden Haarlem). Als aanvoerder is aangewezen: A. Loman, en als reserves: S. Hartman (Watervliet), H. Klasen (Haarlem) en de speelsters R. Leye- naar (Watervliet) en F. Velthuis (Aurora). Programma Het programma voor Hemelvaartsdag luidt: Kampioenschap van Nederland: Wordt KwiekPSV; ZKCWesterkwartier. Eerste klasse: Blauw WitSVK. Bekerwedstrijden: Oosterkwartier IBI. Wit 4, 10 uur; VictoriaBEP; Allen Weer baar IRohda I; SVK 2Landlust. De vereniging van cursisten van het Cen traal Instituut voor Opleiding van Sport leiders (ClOS-club) houdt donderdag (hemelvaartsdag) op Duinlust in Overveen haar jaarlijks volleybaltoernooi. Aan dit toernooi nemen liefst veertig ploegen deel met in de A-aïdteüng dames en heren de sterkste Haarlemse vertegenwoordigers. Voor het internationaal tintje zorgt het Antwerp se Antigoon. De A-afdeling dames is als volgt samengesteld: Antigoon (Antwerpen), Forto (Amsterdam) en Die Raeckse, AVC, MHBS, allen uit Haarlem. Bij de heren wordt de A-afdeling gevormd door Anti goon, Forto, Velox, HVS en Die Raeckse. Het toernooi begint om half elf en zal voort duren tot ongeveer zes uur. De dag wordt besloten met een bal. Op het tennispark „Brederode" in Sant poort vinden Hemelvaartsdag interdistricts- tenniswedstrijden plaats tussen spelers en soe^^.ers afkoms* f ut do dia.rict-n ^m- sterrum Haarlem en Noordholland (boven Noordzeekanaal). De organisatie is in han den van het district Haarlem. De maximum sterkte van de deelnemers (sters) is de Over gangsklasse A. Het toernooi begint om tien uur en zal tot ongeveer vijf uur voortduren. De Bloemcndaalse sportvereniging De Blinkert neemt als propagandiste van het jeugdhandbal een vooraanstaande plaats in. Op Hemelvaartsdag houdt De Blinkert op 't THB-terrein in Aerdenhout een jeugdhand- baltoernooi, waaraan door liefst vijfhonderd jeugdige handballers (sters) wordt deelge nomen. De ploegen zijn voornamelijk afkomstig uit de afdelingen Amsterdam en Haarlem, terwijl door de fusie tussen NKS en NHV nu ook katholieke clubs van de partij zijn. Men onderscheidt junioren, aspiranten en welpen. Het toernooi begint om tien uur. In de eerste klasse van de cricketeompe- titie speelt het topteam van Rood en Wit morgen haar eerste thuiswedstrijd. HCC II uit Den Haag is de tegenstander van die dag en men mag een spannende match tegemoet zien. Zowel tegen HCC I als tegen VRA speelden de Haariemmiers reeds een wed strijd, die pas in de laatste fase werd be slist. Het elftal van de Hagenaars is als volgt: Colthoff (captain), P. van Arkel, Aim, Borgers, j'hr. J. van den Bosch. Van Manen, Van der Most, Planten, M. Schuur. Van Staay en Wisschoff. Ook de Rood en Witters komen uiteraard in hun sterkste formatie. In de tweede klasse E speelt Haarlem 2 voorts op eigen veld tegen Rood en Wit 3, terwijl BMHC uit speelt tegen VW 2. De honkbalploeg van Schoten, kampioen van Nediarland, zal op Hemelvaartsdag in Haarlem een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen het Amerikaanse luchtmacht- team „Sabres", waarvan de spelers op Soes- terberg zijn gestationeerd. „Sabres" verloor onlangs met gering verschil van „Hanau Locomotives", dat vorige week de tegen stander was van het voorlopige Nederlands team. De wedstrijd begint om half drie. De eindstrijd van het toernooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein biljart libre zal op 1 en 2 juni a.s. in Apeldoorn worden gehouden. Deelnemers zijn: Emandt (Geleen), v. d. Helm (Delft), Van Hooff (Valkenswaard), Linders Nij megen), De Vries (Groningen) en Zekveld (Aalsmeer) OOST-NEDERLAND—WEST-DUITSLAND Op 30 juni zal in Münster de voetbalwed strijd tussen Oost-Nederland en West-Duits land worden gespeeld. Defilippes, die nog steeds in de leiderstrui rijdt. ton ontvlucht. De twee renners voegden zich snel bij hun landgenoot en passeerden hem zelfs. Drie kilometer voor de finish lag het grote peloton weer bijeen en langs de natte straten het had de gehele dag geregend ging het op de eindstreep aan. De klassementen De elfde etappe van Sienna naar Monte Catini Terme over een afstand van 220 km is gewon nen door de Belg Van Steenbergen in 5 uur 55 min. 43 sec met een gemiddelde van 38,794 km per uur. 2. Albani (It.); 3. Baldini (It.): 4. Van Est (Ned.); 5. Filippi (It.); 6. Nencini (It.); 7. Cas- sano (It.); 8. Padovan (It.); 9. Sabbadin (It.); 10. Grassi (It.); 11. Uliana (It.); 12. Benedetti (It.); 13. Carlesi (It.); 14. Fabbri (It.); 15. Ciampi (It.); 16. Impanis (Belg.); 17. Mauso (It.); 18. Favero (It.), allen in dezelfde tijd als de win naar; 19. ex aequo een groep met De Groot, Nol ten, Donker, Kersten, Voorting en Wagtmans, allen in 5.55.43; 93. Van den Brekel (Ned.) 6.09.21. Het algemeen klassement ziet er na de elfde etappe als volgt uit: 1. Defilippis (It.) 55.03.00; 2. Louison Bobet (Fr.) 55.03.13; 3. Poblet (Sp.) 55.03.30; 4. Gaul (Lux.) 55.03.42; 5. Fornara (It.) 55.04.02; 6. Nencini (It.) 55.04.03; 7. Fabbri (It.) 55.04.11: 8. Impanis (Belg. 55.04.21: 9. Gemiani (Fr.) 55.04.47; 10. Rolland (Fr.) 55.05.02; 11. Baldini (It.) 55.05.05; 12. Fan tini (It.) 55.05.19; 13. Fallarini (It.) 55.05.32; 14. Boni (It.) 55.05.36; 15. Wagtmans (Ned. 55.05.43: 16. Gaggero (It.) 55.08.09: 17. Van Est (Ned.) 55.08.51: 18. Moser (It.) 55.09.49; 19. Astrua (It.) 55.10.09; 20. Nolten (Ned.) 55.10.34 22. Voorüng (Ned.) 55.11.24: 39. De Groot (Ned.) 55.22.44; 50. Kersten (Ned.) 55.28.17; 61. Donker (Ned.) 55.35.32; 94. Van den Brekel (Ned.) 56.21.54. De Italiaanse ploeg, waarvan Fabbri kopman is, staat in liet algemeen ploegenklassement met 450 pnt. op de eerste plaats. Nederland is zesde met 601 pnt. Tot de meest begeerde tr. feeën in de draf- sport behoort de „Gouden Zweep", die op Hemelvaartsdag in Hilversum wordt ver reden. Deze prachtige en originele uit 1883 daterende Zweep zal voor de derde maal door Prins Bernhard worden uitgereikt. Achttien van de beste Nederlandse dravers zullen elkaar deze kostbare prijs bestrijden, waaronder de winnaar van vorig jaar Quin- tus Harvester. Hoewel niet onmogelijk moet het toch als een grote verrassing worden beschouwd als Nottelmain voor de tweede maal wint. In de groep jonge paarden aan de kop van het veld, die 60 meter voorgift ontvangen, schuilen de grote mogelijkheden. Algemeen bekend is, dat Geersen zijn jonge crack Theo Messidor speciaal voor dit grote treffen heeft voorbereid en dat hij hierin is geslaagd bewijzen de voortreffelijke tijden bij zijn laatste optreden. De 2400 meter lan ge afstand is echter niet zijn sterkste zijde en dit maakt de strijd volkomen open. Juist de sterke Typhoon, wiens eigenaar twee jaar geleden met Roland de Zweep won, vindt hierin zijn wapen en ongetwijfeld zal hij met zijn grote krachtreserves Theo Mes sidor voortdurend blijven aanvallen. Tommy Mars, Sirona, Quite Heny, Quicksilver S en de in prachtige vorm lopende Ria Olivier zijn de meest ernstige kandidaten en hebben ieder hun eigen kans in de hand. De omlijsting van de „Gouden Zweep" is van een bijzonder fraai gehalte. In de inter nationale Oud Rozenburg-prijs zijn het de imports, die de lakens zullen uitdelen. De 1 verwachting is dat d'Israel LB zijn constant goede vorm opnieuw met een zege zal demonstreren voor Forges en Pretty Boy. In twee afdelingen van de Bergen-prijs zijn de sprinters vertegenwoordigd. De eer ste afdeling zal voor Sunny Boy kunnen zijn, voor Rhea Hollandia en Partout en de tweede afdeling voor Sorento of Sir Messidor De stayers komen aan hun trek in de Houtrust-prijs over 2800 meter, waarin Urania haar jaargenoot Ugoldman K zal kunnen kloppen met als mogelijk outsider Simpone. De veelbelovende jonge paarden treden aan in de Clingendaal-prijs, waarin Urdy Mars tot de favorieten behoort. Het gevaar komt van United Hanover en Urania. In het openingsnummer zijn het de 3- jarigen, die de zaak overheersen. De kans- paarden zijn Vanadis, Victor Hollandia, Vic Erebus en die debuterende Vlieger D. Van dit kwartet wordt Victor Hollandia de beste geacht. In de Woestduin-prijs valt de keuze op Vauricn, vóór Victory Queen en Trixy. Voor Va ja Con Dios is de afstand in de 't Oude Slot-prijs te lang, waardoor de merrie in de eindstrijd het niet zal kunnen bol-,-er ken tegen Unemdé en de sterke Sandra. Bij de amateurrijders geniet Scita Donum een prachtige voorgift en indien haar rijder de fouten weet te vermijden, dan zal geen enkele tegenstander haar kunnen achter halen. Reine Neosho en Regina Spencer zijn haar ernstigste concurrenten.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11