Achter realisering recreatieplan staat nog een groot vraagteken Kerkdiensten Nieuw onkruidbestrijdingsmiddel belooft goede resultaten (Jee*t zuur venijn-., y^lar HAAS azyn! 9 GEMEENTERAAD ZAND VOORT Burgerlijke Stand van Haarlem LUNCHROOM T2 E Hemelvaartsdag geopend Haarlems stadhuis nummer één bij enquête UIT STAD EN STREEK Twee jongemannen verdacht van diefstal van auto ZANDVOORT Binnenkort worden 80 woningen gebouwd Met pinksteren weer groot lunapark aan de Zeestraat Oud-wethouder Groos plotseling overleden Jaarvergadering Proefstation Examens HÜLEG0M Oud-leerlingen zullen aan feestviering meewerken Radio-artiesten spelen voetbal tegen „oudjes" Afscheid van opgeheven Burgerlijk Armbestuur HAARLEMMERMEER Gouden jubileum van christelijke school BENNEBROEK Pastoor Janssen Schmidt ter aarde besteld Burgerlijke Stand van Bennebroek VOGELENZANG WOENSDAG 29 MEI 1957 DE NIET ZO SPECTACULAIRE AGENDA voor de vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad, dinsdagavond gehouden, is voor de raadsleden desondanks aanleiding geweest, langdurig bij diverse punten stil te staan. Dit was bijvoorbeeld het geval bij het voorstel tot uitbreiding van het terrein, dat aan de heer A. H. Pomper voor de stichting van een caravan-kamp is verhuurd. Voorts lokte een mededeling van B. en W., dat zij voornemens zijn bij de dienst Publieke Werken een administratief ambte naar op arbeidsovereenkomst aan te stellen, een langdurige discussie uit. Toen het voorstel tot ontbinding van de stichting „Zandvoorts wederopbouwfonds" aan de orde was, heeft de heer Lindeman (K.V.P.) enkele vragen gesteld met betrekking tot het boulevardplan van de stichting „Recreatie-oord Zandvoort". Uit de beantwoording door B. en W. en de opmerkingen in de raad over dit punt kon men concluderen, dat de verwachtingen ten aanzien van de realisering van dit plan thans niet hoog ge spannen zijn. Er leeft een grote vrees, dat bij de huidige financieringsstop geen goed keuring op het boulevardplan zal worden verkregen. Voorts is het de vraag, of voor aanleg van het zomercentrum nu nog de financiële middelen aanwezig zijn, die de stichting „Recreatie-oord Zandvoort" eertijds achter de hand had en op welke rijks bijdrage zal kunnen worden gerekend. Voorlopig hangt er dus een dichte mist rond het boulevardplan en het is niet te verwachten, dat deze spoedig zal zijn opgetrokken en de gemeenteraad klaarheid heeft over de mogelijkheid tot verwezenlijking. „Wij hebben de laatste tijd niets meer van het boulevardplan vernomen, ondanks onze geregelde informaties", aldus de heer Lindeman. Hij was van mening, dat het tijd wordt, dat de raad meer inlich tingen over de stand van zaken met be trekking tot het plan ontvangt. „Het boulevardcentrum is voor Zandvoort een levenskwestie, een „to be or not to be", al dus spreker, die zich afvroeg, of van be paalde zijde (spreker bedoelde kennelijk van de zijde der burgemeester) meer op een snellere ontwikkeling zou zijn aangedron gen, als het vroegere, grotere plan aan de orde zou zijn. Bevreemdend vond de heer Lindeman het, dat de wethouder van Pu blieke Werken, de heer Van der Werff, op de in de verschillende raadsvergaderingen geuite vragen naar de stand van zaken, steeds had geantwoord: het boulevardplan wordt spoedig in de raadsvergadering be handeld. De heer Tates (V.V.D.) zou eveneens graag over het plan worden ingelicht. Wethouder VanderWerff antwoord de, dat ingrijpende wijzigingen in de be rekeningen van het plan moeten worden aangebracht, hetgeen veel tijd vergt. Hij meende wel dat het zeer moeilijk zal zijn, die financiële bijdragen te verkrijgen, die nodig zijn om het plan te verwezenlijken. Op de vragen van de heer Lindeman, kon de voorzitter, burgemeester mr. H. M. v a n Fenema, antwoorden, dat het niet aan hem te wijten was, dat dit plan zo lang op ADVERTENTIE Ha!! Dat Is lekker, zo'n koolzuurhoudende, alcohol- Vrije drank. Daar knapt een 'mens van op Zó gezond.erï Verkwikkend is alléén Drink fris. Drink vaker een frls-cfrank„ Qrink méér fris, (COOIZUURHOUDENO-ALCOHOLVRI/ publicatie van de stichting collectieve reclame fe.b.m. Haarlem. 28 mei 1957 ONDERTROUWD, 28 mei: H. van der Burgh en M. Alleda. GEHUWD. 28 mei: S. Timmerman en M. M. J. Hoogeboom; C. Boelsma en W. Wage- man; J. Tuinzing en P. W. H. van Bockel; A. B. van de Polder en A. Chr. Jansen; W. Oostmeijer en J. Hartendorp: W. H. Pot en B. Chr. Vennik; C. W. van den Dool en E. W, Hoogkamer; J. Hovius en J. W. H. Ree; C. C. van Blitterswijk en H. Cival. BEVALLEN van een zoon, 26 mei: B. J. H. C. M. BarendsWeber; G. W. van Zalen -Bout; 27 mei: H. A. v. d. Weijden—Vreene- ?oor; C. C. M. van OekelVan der Linden; M. A. A. HoekstraNunnink; 28 mei: N. J. Swaal—De Boer; M. van ElderenBuijs; C. M. Th. Evertse—Dupont; J. Bergshoeff— Van Dieën. BEVALLEN van een dochter, 27 mei: M. J. M. de VriesMooij; M. van de Linde Beekhuijs; 28 mei: M. E. ter WalVan Es sen; A. ComelisDe Leeuw; M. M. Vogel De Koker; J. P. TichelaarVan Esveld; M. M. LabouchereDes Tombe. OVERLEDEN, 25 mei: G. Sarabcr—Schul pt', 84 j., Hazepaterslaan; 26 mei: G. A. van den Bergh van Eysinga, 82 j., Gasthuisvest; L. Wichman, 69 jaar, Delftplein. zich laat wachten. „Overigens weet ik er verder niets vanaf. Ik heb geen contact meer met de stichting „Recreatie-oord Zandvoort" en ook niet met het ministerie", aldus de voorzitter, die zijn bezorgdheid over verwezenlijking van het. plan bij de huidige financieringsstop uitte en zich af vroeg, of de stichting nog steeds elf miljoen gulden voor realisering van het zomer centrum achter de hand heeft. Spreker zei te hopen, dat met grote spoed aan dit plan zal worden gewerkt en dit project uitein delijk tot stand zal komen. De heer Tates wilde, in antwoord op een desbetreffende opmerking van de voor zitter, uitdrukkelijk vaststellen, dat het niet de raad alleen was geweest, die het omvangrijker plan destijds niet heeft ge accepteerd. Ook de stichting achtte dit plan niet te verwezenlijken. Tenslotte be sloot de raad de stichting „Zandvoorts wederopbouwfonds" op te heffen. Raad wil beslissen Omtrent de mededeling van B. en W. be treffende de aanstelling van een admini stratief ambtenaar op arbeidsovereenkomst voor de dienst Publieke Werken voor de aanstelling op arbeidsovereenkomst behoeft geen voordracht aan de raad te worden ingediend - heerste enige vaagheid. Ver scheidene raadsleden gisten naar de be doeling van deze mededeling, maar uitein delijk bleek uit de beantwoording van de voorzitter, dat de raad weliswaar met de aanstelling als zodanig niets had te maken, omdat deze tot de competentie van B. en W. behoorde, doch dat de medewer king van de raad nodig was voor een be grotingswijziging, als gevolg van de aan stelling. De betreffende post op de begro ting zou niet worden overschreden, doch een andere post zou naar de post salarissen worden overgeheveld. De heren ir. Van Kuyk (Arb.) en Tates (V.V.D.) hadden liever gezien, dat B. en W. met een voordracht tot aanstelling van een administratief ambtenaar ter tafel waren gekomen en mevrouw Moll (Arb.) sloot zich hierbij aan. Met het oog op de bestedingsbeperking achtte de heer Koning (Alg. Zandv. Bel.) aanstelling van een nieuwe kracht bij de administratie van Publieke Werken thans niet gewenst. De heer Tates vroeg zich overigens af, of de administratie wel zo zwaar belast is, dat de personeelsbezetting moet worden uitgebreid. De ambtenaren werken thans zesendertig uren per week en naar zijn mening zou dit aantal uren wel kunnen worden opgevoerd tot 39. Wethouder Van der Werff gaf echter de verzekering, dat de administratie van de dienst Publieke Werken zeer veel werk verzet. Tenslotte stelde de voorzitter voor, dat de raad de mededeling van B. en W. over de aanstelling van de ambtenaar maar voor kennisgeving moest aannemen en bracht hij het voorstel tot wijziging van de begroting in stemming. Met negen tegen zes stemmen werd dit voorstel verworpen, zodat de raad zich uiteindelijk toch met de aanstelling heeft bemoeid en deze thans, ondanks dat z'\) niet tot de competentie van de raad behoort, nog niet kan door gaan. De voorzitter deelde mede, dat het college zich nu nader op dit punt zal beraden. Op 26 maart besloot de raad een perceel duinterrein te verhuren aan de heer A. H. Pomper voor de stichting van een caravan kamp. Teneinde le voorkomen,, dat de af rastering van dit kamp een grillig verloop heeft, stelden B. en W. voor, zulks nadat van de heer Pomper daartoe een verzoek was binnengekomen, het te verhuren ter rein uit te breiden. De heren ir. Van Kuyk en Breure (V.V.D.) zeiden, zich over de haast van het college in deze le verwonderen en de laat ste stelde voor de verhuur van het thans gevraagd duinterrein aan te houden. De heer Koning kon zich niet met het voorstel verenigen. Ondanks dat de bou wer van het caravankamp een plan heeft ingediend, is deze reeds werkzaam op het duinterrein, hetgeen de heer Koning on juist achtte. Voorts worden als gevolg van deze werkzaamheden naar zijn mening de duintoppen beschadigd, hetgeen eveneens niet kan worden getolereerd. De voorzitter bestreed dit laatste echter en meende overigens, dat de raad dit punt'wel zeer formalistisch behandelde. Wethouder Van der Werff zei, het niet geheel eens te zijn met de gang van zaken rond de bouw van dit caravankamp, maar met het oog op de tijdnood bij de aanleg van het kamp, was hij voor het verzoek om meer duinterrein gezwicht en had hij mede het voorstel ingediend. Op voorstel van de heer Breure werd met elf tegen vier stemmen hierna besloten de behandeling van het verzoek aan te houden. Katholiek „gymmen" Met betrekking tot het verlenen van een subsidie voor de afdeling gymnastiek van de r.-k. sportvereniging, zei de heer Breu- r e, dat door het samengaan van deze ver eniging met O.S.S. mogelijk een bloeiender vereniging zou kunnen worden geschapen. „Ik zie geen verschil tussen een katholieke reuzezwaai en een protestants „vogelnestje" aldus de heer Breure, sprekende in atle- tiek-termen. Ook de heer Lindeman zag dit niet, maar meende wel, dat 't in de gymnastiek verenigingen niet alleen gaat om een reuze- zwaai of „vogelnestje", om welke reden de sport op levensbeschouwelijke grondslag moet worden beoefend. Zonder tegenstem mers werd het voorstel tot subsidiever lening aangenomen. Tot onderwijzer en onderwijzeres aan de Hannie Schaftschool werden respectieve lijk benoemd de heer G. Loogman, onder wijzer te Hoofddorp en mevrouw A. Wal- hout, onderwijzeres te Utrecht. Tot lid van de stichting „Touring Zand voort" werd in de vacature L. J. van der Werff, ontstaan doordat deze tot raadslid is benoemd, aangesteld de heer A. Mole naar. Op hem werden elf stemmen uitge bracht en op de heer Brand, Oosterpark straat 60, vier. De raad ging akkoord met het verlenen van een krediet van 27.000.voor aan koop van het perceel Hogeweg 78 van de Parochie St. Agatha, waarin de dienst voor sociale zaken is gevestigd. Het voorstel om het perceel grond, gele gen aan de Marnix van St. Aldegonde- straat te verkopen aan de firma H. Dees Zn en het verzoek van de heer H. J. ter Wolbeek af te wijzen om deze hem in dertijd onteigende grond weer ter be schikking te stellen, werd na enige dis cussie aangenomen met aantekening, dat de heer L. van der Werff tegen stemde. De heer Tates merkte op, dat hem thans wel gebleken was, dat de heer Ter Wolbeek zijn verzoek, om de grond weer in bezit te krijgen, te laat had ingediend. For meel werd deze zaak volkomen juist be handeld, doch de morele kant achtte spre ker bedenkelijk. Tenslotte vroeg de heer Tates het college, zo mogelijk in de toe komst bij dergelijke gevallen de oorspron kelijke eigenaar ook alle morele rechten te doen wedervaren. In een humoristisch betoog stelde de heer Koning vast, dat de heer Ter Wolbeek door het college zeer coulant behandeld was en aan het „oude krot" in acht jaar tijd nog een „lekker centje" had overge houden. Dit bracht de heer L. van der Werf (PI. Bel.) in het geweer, die meen de, dat de heer Koning eerst de hand in eigen boezem moest steken. Spreker zei, dat hier door het college met willekeur ge handeld werd, omdat de morele rechten niet werden erkend. Nadat wethouder A. Kerkman uitvoe rig had betoogd, dat de heer Ter Wolbeek nimmer om bouw had gevraagd, doch uit sluitend om koop van de grond en had uit eengezet, dat hier van willekeur geen spra ke was. omdat er werd gehandeld, zoals dat behoort, vroeg de voorzitter de heer L. v. d. Werff het woord „willekeur" in te trek ken, hetgeen deze daarop deed. Zonder debat ging de raad akkoord met het voorstel tot het aangaan van een geld lening van 660.500,ten behoeve van de woningbouw met de N.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten. De overige in ons blad gepubliceerde voorstellen werden aangenomen. De heren E. Molenaar (A.Z.B.) en L. van der Werff vroegea B. en W. bij de rondvraag de mogelijkheid te onderzoeken voor het creëren van speelruimte voor kinderen in plan Noord. De voorzitter zeg de dit toe. De heer G o s e n (A.R.) vroeg de aan dacht voor het totaal verwaarloosde „Ben- noheim" in de Kostverlorenstraat. De voorzitter antwoordde, dat de eigenaar reeds was aangeschreven door het college op grond van de welstandsverorde ning. doch resultaat werd nog niet ver kregen. Aan het begin van de vergadering wijdde de voorzitter woorden aan het verscheiden van oud-wethouder C. A. Groos, die maan dag als gevolg van een hartaanval plotse ling te Utrecht is overleden. Staande namen de raadsleden enige ogenblikken stilte in acht. ADVERTENTIE Grote Houtstraat I-Iet Haarlemse stadhuis werd als het mooiste in westelijk Nederland beschouwd door leden van het Haags Instituut voor Volksontwikkeling, die 23 mei onder het motto „Schouten, schepenen en stadhuizen" een excursie hebben gemaakt langs de stadhuizen van Den Haag, Leiden, Haar lem, Amsterdam, Hilversum, Utrecht, Ou dewater en Gouda. Bij de enquête, die na afloop van de excursie werd gehouden, werd het oordeel van de meest historisch of kunsthistorisch geïnteresseerden gevraagd, waarbij de na druk moest worden gelegd op het histo risch belang, de architectonische schoon heid en de wijze van inrichting van de be zochte stadhuizen. Het ligt in de bedoeling van de uitslag van deze enquête een oorkonde aan het gemeentebestuur van Haarjeip aan te bie den. DONDERDAG 30 MEI 1957 HAARLEM. Broedergemeente, Pafklaan 34. 10.30: Ds. H. Schutz. Evang. Lnth. Ge meente. 9: Prop. A. Steinhart. Ver, Doopsge zinde Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. HAARLEM-NOORD. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk. Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelmmaplein. 10: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 9.30: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. J. H. Stelma. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk 9: Ds. A. K. Krabbe. Niettws in het kort Geldlening. In de op maandag 3 juni te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarl emmerliede en Spaarnwoude zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen ten laste van de gemeente met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening aan te gaan lot een bedrag van f126.500,tegen een rente van 4'4 percent. Het geld wordt bestemd, voor de woning- -wetbouw. R.K. Leeszaal. In de dinsdagavond onder leiding van drs. H. van Run gehouden vergadering van de r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek te Haarlem zijn de aftreden de bestuursleden, mejuffrouw A. Bolsius en de heren G. Roeland en A. van der Veldt opnieuw gekozen en tot bestuurslid is ge kozen ir. P. M. Tordoir. Geslaagde zusters. De volgende ver pleegsters van het St. Elisabeth's gasthuis te Haarlem slaagden voor het diploma A voor ziekenverpleging: M. J. Bouman, A. M. van Loon, L. Mathijs, G. J. Nust, E. Oc- kerse, J. R. Ouwehand, A. J. M. Roobol, A. Siderius, M. J. Veeren, B. C. Visser en M. de Vlugt. Goedkeuring G.S. Het door het ge meentebestuur van Bloemendaal verlenen van een bouwvergunning op grond van ar tikel 20 van de Wederopbouwwet betreffen de het bouwen van een flat (19 woonflats met vier garages) aan de Bloemen d a alse- weg, tegenover de Céaralaan, is door Gede puteerde Staten goedgekeurd. De flat zal worden gebouwd door de n.v. Speciaalbouw te 's-Gravenhage. Auto beschadigd. Een Duitser heeft bij de Haarlemse politie aangifte gedaan van beschadiging van zijn auto. Hij had de auto geparkeerd op de hoek HoutpleinDreef en na zijn terugkeer bemerkte hij. dat de zijkanten beschadigd waren met een scherp voorwerp en met een punt van een schoen. De schade schatte de Duitser op honderd mark. Verbetering. In ons blad van dinsdag 28 mei berichtten wij in de rubriek Stad en Streek, dat zondagavond in de kerk van de Evangelische Broedergemeente aan de Park laan in Haarlem een recital wordt gegeven. Deze uitvoering heeft echter zaterdagavond plaats. De Haarlemse politie heeft een drieën twintigjarige koksmaat en een achtentwin tigjarige betonvlechter aangehouden, ver dacht van diefstal van een auto. Zondag stond de auto op de parkeerplaats aan de Jansstraat tegenover het Paleis van Justitie en een dag later is de auto aangetroffen in de Johan de Meesterstraat. Het reserve-wiel ontbrak, dat verkocht was aan een vijfen twintigjarige elektriciën. In restaurant „Zomerlust" te Zandvoort hield de Zandvoortse woningbouwvereni ging „Eendracht maakt macht" dinsdag haar jaai-vergadering. De voorzitter, de heer A. Molenaar, herdacht in zijn ope ningswoord het overlijden van het be stuurslid de heer K. Paap, roemde diens grote verdiensten voor de vereniging en stelde vast, dat zijn verscheiden een ge voelig verlies voor E.M.M. betekent. Spre ker deelde voorts mee, dat het ledenaan tal nog steeds toeneemt. Op 1 januari ston den 1551 leden ingeschreven Wat het jaar 1956 betreft werden zes enveertig woningen in exploitatie geno men, vierennegentig waren aan het einde van het vorige jaar nog in aanbouw. Het woningbezit der vereniging bedraagt thans 461 huizen, waarbij nog tweeënzestig deel- woningen moeten worden gerekend. Bo vendien heeft E.M.M. nog 146 gemeente woningen in exploitatie. De boekwaarde van alle woningen bedroeg aan het einde van het jaar bijna zes miljoen gulden. De exploitatie heeft een gunstig verloop; er is weinig huurschuld, terwijl de woningen goed en regelmatig worden onderhouden. Binnenkort hoopt het bestüur een aan vang te maken met de bouw van tachtig woningen aan de van Lennepweg en de Jac. P. Thijsseweg. In afwachting van het resultaat van het overleg met de Rijksin stanties werd de grond reeds geëgaliseerd en zal binnenkort het hoofdriool worden gelegd. Dit huizencomplex zal twintig eenge zinswoningen omvatten in een huurklasse van 12,50 per week. Voorts komen er zesendertig „4 kamerflats", waarvan de huur 15,50 per week zal gaan bedragen. Vier geprojecteerde „onderwoningen" zul len worden verhuurd voor zeven gulden per week. Langs de begraafplaats komen dan nog vierentwintig middenstands-woningen, voorzien van centrale verwarming. De twaalf benedenverdiepingen (met vier ka mers) zullen verhuurd worden voor hon derd gulden per maand, zes bovenwonin gen van zes kamers voor honderdvijf entwintig gulden per maand en zes boven woningen van zeven kamers voor honderd negenentwintig gulden per maand. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aan de beurt van aftreden zijnde leden bij acclamatie herkozen. De heer W. .Ingwersen werd benoemd in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van de heer K. Paap. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een .Pinkster-kermis" te Zandvoort worden gehouden op het terrein aan het einde van de Zeestraat. Zaterdag 8 juni wordt het Lunapark geopend. Beide Pink sterdagen (9 en 10 juni) zal deze atrractie in de badplaats verblijven. Er zullen onder meer een achtbaan, een hoogbaan en een cakewalk worden opgebouwd. Maandagmiddag is op 71-jarige leeftijd de heer C. A. Groos te Utrecht, waar hij de laatste jaren woonachtig was, plotseling overleden als gevolg van een hartaanval, die hem op straat overviel. De heer Groos was van 27 augustus 1946 tot 30 augustus 1948 raadslid en wethouder van Zandvoort. De heer Groos had als raadslid zitting voor de fractie „Algemeen Zandvoorts Belang". Verschil van inzicht met zijn fractiegenoot, wijlen de heer M. Weber, leidde tenslotte tot zijn bedanken als raadslid en wethou der, hetgeen in brede kring werd betreurd, daar de thans overledene een algemeen geacht en populair persoon was met een warm kloppend hart voor de Zandvoortse belangen. Vele jaren was de heer Groos voorzitter en later ere-voorzitter van de mondaccordeonvereniging „Excelsior". De begrafenis zal vrijdag te Utrecht plaats vinden. ADVERTENTIE Het Proefstation voor de Bloembollen cultuur heeft dinsdag onder grote belang stelling in de „Witte Zwaan" te Lisse zijn jaarvergadering gehouden, waarop mede delingen werden gedaan over de resulta ten, die men heeft geboekt met een nieuw onkruidbestrijdingsmiddel, waarvan men in het bollenvak grote verwachtingen koes tert: Chloor I.P.C. De post wiedwerk slokt namelijk een belangrijk deel van de be- drijfsonkosten op. De voorzitter, de heer M. Veldhuizen van Zanten, deelde in zijn openingswoord mee, dat het Proefstation van het ministe rie van Landbouw een krediet van dertig duizend gulden heeft ontvangen, van welk bedrag binnenkort twee nieuwe bewaar- ruimten voor tulpen en hyacinten zullen worden gebouwd. In deze ruimten zullen vele nieuwe vindingen worden verwerkt. De heer P. Iioogeterp, assistent bij het Rijkstuinbouwconsulentschap Lisse, gaf een uiteenzetting over het gebruik van het nieuwe betrijdingsmiddel. Dit voor j aal traden schijnbaar verontrustende ver schijnselen bij het gebruik ervan op. Men was bevreesd voor verbranding en derge lijke. Het viel echter allemaal nogal mee en spreker meende, dat men bij het rooien UTRECHT. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde: K. H. Brandt te Arnhem. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal- geneeskunde (II): D. N. Edelbaum, A. A. Kopp. M. Rosenzweig, allen uit de V.S.: C. Z. Salome te Kortgene en H. L. E. van Well te Zoetermeer. Semi-artsexamen: J. Bruins Slot. Rotterdam: F. E. P. Cohen, Hensbroek; R. B. Clauboch (V.S.) en J. Huisman, Lei den. Artsexamen: P. D. Bakker, Den Haag; D. Frowein, Den Haag; P. Horowitz. L. Li- brik en R. S. Tulchin (allen uit de V.S.) en B. v. d. Poll, Den Haag. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit): Bevorderd met lof tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift getiteld: „Essai sur la terminologie constitutionielle chez Machiavel" (II principe") mr. H. de Vries uit Haarlem. Gouden Chr. Burgerschool In verband met het vijftigjarig bestaan van de Chr. Burgerschool te Hillegom heeft zich een comité gevormd van oud-leerlingen onder voorzitterschap van de heer P. de 'reugd jr. De oud-leerlingen willen hun bijdrage geven aan de viering van het gou den jubileum. Men zal trachten aan de jubi leumavond, die op 28 juni in Treslong" zal worden gevierd een oud-leerlingenavond te verbinden. Men heeft tevens het plan op gevat om een passend geschenk aan te bie den. Het comité wil voorts gelegenheid bie den voor nachtlogies aan allen, die niet meer dezelfde avond naar huis kunnen terugrei zen. Aanvragen daartoe kunnen worden ge richt aan mejuffrouw G. Veltman, School- laan 96 te Bennebroek. Spreekuur B. en W. De burgemeester van Hillegom is wegens vakantie verhinderd van 4 tot en met 25 juni spreekuur te houden. Wethouder W. F. van Dam houdt spreekuur 's maandagsavonds van half zeven tot half acht en wethouder P. de Boer vrijdagsavonds van half acht tot half negen, Elf radio-artiesten zijn dinsdagavond op het terrein van de voetbalvereniging „Hille gom" te Hillegom uitgekomen tegen een ve- teranenelftal. Onder de artiesten bevonden zich Willy Alberti, Jan Tromp en Tonny Bakkenes. De artiesten hebben getoond, dat zij niet alleen voor de microfoon hun man netje staan, doch ook op de groene mat, want met niet minder dan 6-1 wisten zij de Hil- legomse veteranen te verslaan. Het ging in dit geval trouwens minder om het spel dan om de knikkers, want de opbrengst was be stemd voor het werk ten behoeve van de blinden. Het werd een vermakkelijke wed strijd. De bezoekers namen na tien minuten de leiding en bleven de gehele wedstrijd door het beste spel leveren. Na de rust vooral bleek dat de radiomensen over het beste elftal beschikten. Hun voetbalcaprio len werden beloond met vier doelpunten, waarna de Hillegomse veteraan Van Koo- ten de eer redde door een tegenpunt te sco ren. Tenslotte brachten de gasten de stand op 6-1 De wedstrijd leverde een bedrag van 162.94 voor de blindenzorg. Dinsdagavond heeft in het raadhuis te Hil legom het afscheid plaatsgevonden van het Burgerlijk Armbestuur, in de plaats van welk bestuur enige tijd geleden de stichting voor sociale zorg is ingesteld. Aanwezig wa ren het college van Burgemeester en Wet houders, alsmede de leden van het Burger lijk Armbestuur en hun dames. Voorts de heer Lycklama, oud-gemeente-ontvanger en de heer Zaat. directeur van de dienst voor Sociale Zaken. De burgemeester-, jhr. mr. dr_ O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. sprak een dank woord tot de leden van het opgeheven arm bestuur voor hetgeen zijn in de afgelopen jaren ten behoeve van de plaatselijke ge meenschap hebben gedaan. „Vaak werd geen dankbaarheid voor het werk onder vonden", aldus de burgemeester, die voorts zei. dat velen, die met het burgerlijk arm bestuur te maken hebben gehad, een valse schaamte niet van zich konden afzetten, zo dat hun dank dikwijls schuil ging achter een schijn van ondankbaarheid. Aan het einde van zijn toespraak overhandigde jhr. Van Nispen de leden een gecalligrafeerde oorkonde. Namens alle leden van het opgeheven bestuur sprak de heer W. Buurman sr., die dank bracht voor de wijze, waarop dit af scheid is georganiseerd. Spr. liet uitkomen dat de ontwikkeling in de sociale zorg het nodig heeft gemaakt, dat thans de bakens worden verzet en een vernieuwde maatschap pelijke instelling op de bres staat voor hen, die steun nodig hebben. De heer Buurman wenste de nieuwe instelling alle goeds toe, waarna men nog enige tijd bijeen bleef ook geen nadelen van het gebruik zal kun nen constateren. De bespuiting dient vroeg in het voorjaar te geschieden in ieder geval voor 20 maai-t. Vele onkruiden, zo als brandnetel en melde, krijgen bij ge bruik van het nieuwe middel geen kans om te groeien. Gras en het herderstasje gaan slechts dood, indien men in het vroe ge voorjaar reeds met het bespuiten be gint. Muur wordt, ook als de planten al flink zijn opgeschoten, volledig vernietigd. Kruiskruid kan evenwel niet met dit mid del worden verdelgd. De inleiding van de heer Hoogeterp gaf aanleiding tot een le vendige discussie. De heer G. Papendrecht, leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, hield even- èens een belangwekkende causerie en wel over de wijze, waarop men de bollen plant. Een proef heeft uitgewezen, dat het wel degelijk verschil uitmaakt op welke wijze men de bollen plant. Vroeger zette men de bollen allemaal keurig rechtop in de grond, later meende men, dat het er niet in het minst toe deed op welke wijze de bollen in de grond kwamen. Met de vrij nieuwe tulp „Topscore" heeft men echter een proef ge nomen. Een aantal van dit soort werd rechtop geplant, een aantal met de bolle kant van de bol naar beneden en enige met de bolle kant naar boven. De naar be neden geplante exemplaren leverden veel dikkere bollen op, dan de op bovenge noemde andere wijze geplante bollen. Uiteraard kan men uit deze proef, die slechts een jaar en met één variëteit werd genomen, nog geen vaststaande conclusies trekken. De heer Papendrecht raadde de kwekers aan ook zelf een proefveld]e aan te leggen. De causerie van ir. D. A. Kraayenga over de beregening van de bolgewassen kwam wegens tijdnood te vervallen. Na de vergadering bestond er voor de leden gelegenheid de proeftuinen achter de tuinbouwschool te bezoeken. Op 1 juli zal het een halve eeuw gele den zijn dat de Christelijke School te Vijf huizen werd opgericht. Er zullen omstreeks de eerste juli verschillende bijeenkomsten worden gehouden om dit feit te herdenken. De eerste samenkomst zal worden gehouden door de schoolvereniging in e gereformeerde kerk, waar enkele sprekers het woord zul len voeren. Verder wordt er op een latere datum ook een bijeenkomst en reünie gehouden döoï de oud-leerlingen der school. Om deze te orga niseren is uit de oud-leerlingen een comité gevormd, waarvan het secretariaat berust bij mr. B. Rip, Emmakade 9 te Amstelveen. Men tracht nu reeds alle oud-leerlingen, die uiteraard over het gehele land zijn uit- gezworven. te vragen naar Vijfhuizen te ko men. Reeds staat vast dat gedeclameerd wordt door de voordrachtskunstenaar Jan Ooster- welder en dat namens de oud-leerlingen aan de school een geschenk zal worden aangeboden. Dinsdag is het stoffelijk overschot van oud-pastoor L. J. M. Janssen Schmidt on der grote belangstelling op de rooms-ka- tholieke begraafplaats te Bennebroek ter aarde besteld. Deken W. N. Zijlstra droeg 's morgens, geassisteerd door rector H. van der Heuvel van het St. Luciaklooster te Bennebroek en rector J. Mol van de Harte- kamp te Heemstede, een plechtige re quiemmis op. Onder de aanwezigen be vonden zich ondermeer de burgemeester van Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochteren, wethouder J. F. van Lier- op, ds. C. Klapwijk, gereformeerd predi kant, dr. G. Manschot, alsmede vele ver tegenwoordigers van katholieke organisa ties. Kapelaan J. C. Loerakker uit Vlaardin- gen hield een herdenkingspredikatie. „Pas toor Janssen Schmidt had als ieder mens zijn deugden en gebreken en deed vaak alsof hij stuurs en nors wa. Hij vond zijn kracht in het gemoedelijke woord, wilde gaarne gelukkig zijn en trachtte daarom anderen gelukkig te maken. Hij kon wel eens op zijn manier uitvallen om zich een houding te geven, maar zij die hem ken den wisten wel, dat hij het niet zo meende. Hij hield van reizen en het maken van bedevaarten en het was voor hem altijd een bijzonder genoegen van zijn weder waardigheden verslag uit te brengen aan vrienden en kennissen. Hij was in alle op zichten een goed priester, die in stilte veel goed heeft gedaan en waarvan wij mogen hopen dat hij nu het volle geluk bij God zal smaken", aldus kapelaan Loerakker. Deken Zijltra verrichtte de absoute, waarna de begrafenis plaats had. GEBOREN: Geertruida Jacomina, dochter van D. M. Lammers en G. J. Giesbergen; Antonius Maria, zoon van B. F. Lommcrse en J. P. Broekhof. Muzikale rondgang vóór opening van speelweide Zoals wij reeds eerder bericht hebben zal zaterdagmiddag om kwart over vier de speeltuin „Duinweide" aan de Deken Zon daglaan te Vogelenzang officieel door de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, geopend wórden. Om vier uur wordt een optocht met muziek door het dorp gemaakt. UITWIJKSTROKEN Op de Vogelenzangseweg te Vogelenzang, bij de Bekslaan. worden thans uitwijkstro- ken gemaakt voor de bushalten van de bus lijn Haarlem-Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13