Italiaanse hegemonie niet doorbroken bij TT op Man Fraaie overwinning van Van de Weg op sterke Bergamo in Noordwijk Ruim tachtig deeln emers aan de sportwagenraces in Zandvoort \)e e# Favoriet Crepellowon de Derby en 180.000 Bar slecht tenniszveer op eerste dag internationale kampioenschappen Duitsers oppermachtig in de zijspanklasse ,t\ 11 Motorraces in Tubbergen Belgisch elftal versloeg IJsland met 8-3 Rode Duivels uitgefloten Om Europese titel Nederlands negental in de eerste ronde tegen Italië Gevoelige nederlaag van Haarlem tegen Het IJ Groninger voetballers versloegen Bremen Batig saldo van Feijenoord- Chelsea ruim 69.000 Het honkbalprogramma voor Pinksterdagen Waterpoloprogramma voor komende week en en vUginïa K\ng Sue en 90 een Koersen in Hilversum Pelikaan S snelste in de Ruimtevaart-prijs Kunstzwemgroep „Haar lem" gaat naar Spanje Jeugdtoernooi van RCH op tweede Pinksterdag Targa Floria afgelast U (j In Lt ii iv D A O JUNI 1957 Bijzonder ongunstig waren de weers-. omstandigheden toen woensdagmorgen op de banen van de Noordwijkse Sportver eniging de wedstrijden om de internatio nale tenniskampioenschappen van Neder land begonnen. Een harde wind maakte het spelen uiterst moeilijk, omdat die wind een verdedigende slag praktisch onmoge lijk maakte. De lob was in het dubbelspel moeilijk te hanteren. De enkelspelen waren op de eerste dag aan de orde en het ontbrak daarbij niet aan enkele verrassingen. Zoals de over winning van Hans van de Weg op de num mer 6 van de Italiaanse ranglijst, Bergamo en de tegenstand, die Van Meegeren de Amerikaan Stewart heeft geboden. Nu ne men wij direct aan, dat Bergamo door de omstandigheden van wind en af en toe regen niet tot zjjn sterkste spel is ge komen, een feit is dat Van de Weg in deze partij zeer goed voor de dag kwam. Meer vaart en een betere spreiding deden de Haagse speler in de eerste set op 52 ko men, waarna hij op de service van Ber gamo twee setpoints kreeg om de game toch nog te verliezen (53). Van de Weg won daarna zjjn service op love en de set 6-3. In de tweede set was het initiatief vol komen aan de Italiaan: 6—1 en het pleit leek beslecht toen deze in de derde set op 5—1 kwam. Alles of niets dacht Van de Weg toen kennelijk, ging sterk aanval lend spelen, nam daarbij nogal wat risico, maar het lukte. Bovendien werd Bergamo weer onvas ter op zijn service en de Nederlander liep zijn achterstand geheel in. Kennelijk werd de Italiaan daardoor wat geprikkeld en dat maakte er zijn spel bepaald niet beter op. Van de Weg vocht als een leeuw en sleep te de derde set tenslotte met 97 in de wacht. Van Dalsum speelde tegen de Cubaan Garido, Garido is geen sterker tennisser dan de Nederlander, maar meer atleet. Fabelachtig is de looptechniek van deze speler en dit deed hem de partij tenslotte in drie sets winnen: 75, 46, 64. Korte metten maakten Fachini, num- mero 5 van de Italiaanse ranglijst met Ka- ramoy, voor wie de omstandigheden al zeer ongunstig waren: 75, 62 voor Fa chini. De Chileen Aguirre bleek een zeer middelmatig speler, die door Goris als het ware van de baan werd geveegd: 6—1, 6—0. Jonge spelers als Kloezen, Biesheuvel, Koerts en Maris brachten het niet ver. Gourovitsch noteerde tegen Drobny in to taal 14 punten: 6—0, 6—0 voor Drobny. Bij de dames heeft mej. Wienese de par tij als het ware in handen gehad. De Ita liaanse speelster mej. Lazzarino begon zeer zwak en de Nederlandse won de eer ste set met 61 waarna de tweede set met dezelfde cijfers door de Italiaanse werd gewonnen. En even snel leek mej. Wienese in de derde set op de overwinning af te stevenen toen zij met 52 voor kwam, maar het werd 53 en toen kreeg de Nederlandse op haar service na douce setpoint, dat door de Italiaanse teniet werd gedaan 54. Op de service van haar tegenstandster kreeg mej. Wienese toen twee setpoints, doch ook die bleven ongebruikt en het werd 5—5. En dat was kennelijk teveel voor onze landgenote. De tegenstand werd min der fel en met 8—6 won mej. Lazzarino de set en daarmede de partij. De uitslagen Heren enkelspel, le ronde: Rose (Austr.) ersl. Vekemans (Ned.) 62. 61. Schwartz 'V.S.) versl. Bouwer (Ned.) 64, 63. Dehnert (Ned.) versl. F. Koerts (Ned.) 6—3, 6—1. Garrido (Venezuela) versl. Krijt (Ned.) 6—4, 6—1. Argon (Uruguay) versl. Saarberg (Ned.) 6—4, 6—2. Drobny (Egyp te) versl. Gourovitsch (Ned.) 60, 60. Stewart (V.S.) versl. Van Meegeren (Ned.) 7—5, 9—7. Alvarez (Columbia) versl. Ma ris (Ned.) 6—2, 6—1. Heren dubbelspel le ronde: Drobny en Stewart (Eg.-V.S.) versl. Biesheuvel en F. Koerts (Ned.) 62, 61. Motorrenners uit tien landen onder wie geen z.g. fabrieksrijders zullen elkaar op de Tweede Pinksterdag op het circuit van Tubbergen bekampen. Het circuit is, hoewel het als zeer veilig bekend staat, nog be langrijk verbeterd. Hier en daar is de strook niemandsland" verbreed tot 10 meter. De bekende renner Oude Avenhuis uit Al melo zal de beschikking hebben over een zeer snelle Ducati van de Saarlander Scheid- hauer, die bij de 150 cc favoriet is. Oude Avenhuis start in de 125 cc junioren klasse. Drikus Veer heeft voor de 250 cc (inter nationaal) de beschikking over een uiterst snelle NSU, waarmee hij al enige weken op 'et circuit van Zandvoort in training is. M.Z. is in de 125 cc klasse vertegenwoor digd door de Duitse renners Fugner. Degner 'n Zimpel In deze klasse komt ook uit de :ampocn Gerrit du Pont. De Duitser Ernst Hiller is in de 500 cc 'lasse, waarin dertig x-enners stai-ten. fa- 'oriet. De Nederlanders Priem Rosenburg en Piet Bakker zijn hier van de partij. De KNMV heeft enkele junioren laten Promoveren tot senior. Het zijn G. van Boc- kel uit Rotterdam, J. Leenheer en C. Zuider- wijk uit Den Haag en G. Kuiters uit Am sterdam. In Tubbergen maken zij hun de buut in het intex-nationale mileu. Van Dalsum, Darlene Hard, Drobny, Dehnert en Stewart, deelnemers aan de internationale tenniskampioen schappen in Noordwijk. Ze zitten er wat koud bij, maar dat vjas voorwaar geen wonder. Dames enkelspel le ronde: Nel. van der Storm (Ned.) versl. mej. Rinkel (Ned.) 60, 61. mevr. Peters (Ned.) versl. mej. Wil mink (Ned.) 61, 62. Mevr. Reus (Ned.) versl. mej. Rollin Couquerque (Ned). 75, 26, 64. Mej. Newcombe (Austr.) versl. inevr. Blaisse (Ned.) 64, 62. Mej. Reyes (Mexico) versl. Jaqueline Ferir (Ned.) 60, 62. Mej. Liguori (V.S.) versl. mevr. Scholten (Ned.) 4—6, 6—2, 6—3. Mej. Mer- celis (Belg.) versl. mevr. Rouwenhorst (Ned.) 63, 63. Mevr. De Soet (Ned.) ver sl. mej. Van Rijn (Ned.) 46, 61, 64. Joyce Marinkelle (Ned.) w.o. Gemengd dubbelspel le ronde: mevr. Balisse en Karamoy (Ned.) versl. mej. Wil mink en Bitter (Ned.) 60, 119. Joyce Marinkelle en Maris (Ned.) versl. mej. De Chambure en Goris (Fr./Ned.) 26, 64, 60. Freddie Marinkelle en Schwartz (Ned./V.S.) versl. mej. Rollin Conquerque en Van de Weg (Ned.) 75, 64. Nel van der Stoi'm en Dehnert (Ned.) versl. mej. Liguori en Kuypers (V.S./Ned.) 61, 63. Mej. Mei'celis en Bex-gamo (Belg./It.) versl. xnevr. Reus en Saarberg (Ned.) 61, 62. Fenny de Soet en Garrido (Ned./Venezue- la) versl. mej. Grosveld en Taminiau (Ned.) 26, 63, 61. Mej. Reyes en Ar gon (Mex./Uruguay) versl. mej. Rinkel en Rodriguez (Ned./Chili) 63, 61. Mevr. Thung en Van Dalsum (Ned.) versl. mej. Crowet en Gourovitsch (Belg./Ned.) 61, 60. Mej. Newcombe en Alvarez (Austr./ Columbia) versl. mevr. Peters en Kloezen (Ned.) 6—4, 2—6, 6—3. Herenenkelspel: voorronde: Kuypers (Ned.) versl. Urlus (Ned.) 7—5, 6—1. Saar berg (Ned.) versl. Taminiau (Ned.) 75, 6—3. le ronde: Goris (Ned.) versl. Aguirre (Chili) 61, 61. Fachini (It.) versl. Ka ramoy (Ned.) 62, 63. Rodriquez (Chili) versl. Kloezen (Ned.) 75, 62. Hans van de Weg (Ned.) versl. Bergamo (It.) 63, 16, 97. Kandy (Austr.) versl. Biesheuvel (Ned.) 7—5, 4—6, 6—4. Damesenkelspel le ronde: Mej. De Chambure (Fr.) versl. mej. Rosveld (Ned.) 68, 63, 63. Mej. Freddy Marinkelle (Ned.) versl. mej. Crewett (Belg.) 64, 61. Mej. Lazzarino (It.) versl. mej. Wie nese (Ned.) 16, 61, 86. Mej. Thung (Ned.) versl. mevi\ Vletter (Ned.) 62, 6—3. Het Belgische voetbalelftal heeft woens dagavond in het Heyselstadlon in Brussel een 83 zege behaald op de ploeg van IJs land. De ruststand was 71. De wedstrijd gold voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1958. Heli, was een zeer eenzijdige wedstrijd, die de toeschouwers te zien kregen. Na twaalf minuten was de stand al 30 in het voordeel van België en pas na ruim een kwartier kwam de eerste gevaarlijke IJslandse aanval. Nog geen half uur was er gespeeld, of het was al 50. Een goede combinatie van de linkervleugel, gevolgd door een hard schot van middenvoor Kordarsson, leverde het eerste IJslandse doelpunt op (51). Coppens bracht de stand op 61 en een vrije schop genomen door Coppens, die een tikje naar Pitters gaf, maakte dat de laatste er nog voor de rust 71 van kon maken. Na de hervatting was IJsland weliswaar iets sterker, hoewel het Belgische team de béste ploeg bleef. Het werd door Orlans 81. In het laatste kwartier scoorde mid denvoor R. Jonsson twee maal (83). Een luid gefluit van het Belgische pu bliek (slechts ongeveer 4000 man groot), dat ondubbelzinnig zijn ontstemming over het spel van de favorieten te kennen gaf, bracht de Belgen in de laatste fase van de strijd tot beter tegenspel. Opvallend was de moedige wijze, waarop de IJslanders in het laatste kwartier, ondanks de grote achterstand, steeds weer ten aanval trok ken. Doelpunten bleven fit, maar toch za gen de gasten kans de Belgische verdedi ging voor grote moeilijkheden te plaatsen. De stand in groep 2 is thans: Frankrijk 2 2 0 0 4 14—3 België 2 10 12 11— 9 IJsland 2 0 0 2 0 3—16 Nederland zal evenals vorig jaar in Rome in de eersbe ronde van het toernooi om het Europese honkbalkampioenschap, dat van 7 t./m. 14 juli a.s. in Mannheim wordt gehouden, tegen Italië spelen. Na loting werd het programma voor de eerste dag (zondag 7 juli): 9.00 uur: België—Span je; 13.00 uur. NederlandItalië; 16.00 uur: DuitslandFrankrijk. Tunis vrijgeloot. Het toei-nooi wordt gespeeld volgens de zogenaamde „Olympische formule" dat wil zeggen dat een team na twee nederlagen is uitgeschakeld. Wint Nederland de eerste wedstrijd, dan speelt het in de tweede x-on- de tegen de winnaar van België—Spanje. Verliezen onze landgenoten, dan spelen zij tegen de verliezer van dezelfde wedstrijd. De waterpnlocotnpetitie Voor de eerste klasse heren van de water- polocompetitie heeft Haarlem de strijd aan gebonden tegen Het IJ, dat met acht-nul won. Door het vertrek van Bijlsma naar het buitenland heeft Haarlem reeds een gevoe^ lig verlies geleden. Nu hebben echter ook de gebroeders Paanakker zich uit het eerste zevental teruggetx-okken, zodat een zeer vei"zwakt team in Amsterdam de strijd aan bond. De uitslagen waren: Bondscompetitie: dames tweede klasse: NereusHaarlem 41. Reserve tweede klasse: Haai-lem 2VZV 2 80. Hex-en, reserve tweede klasse: De Vest 2Haarlem 3 31, Nereus 3Haarlem 2 41. Reserve dei-de klasse: DWR 3Haar lem 4 36. Competitie Kring Haai-lem KNZB: Dames tweede klasse: Haai-lem 3 HVGB 3 11—O. Derde klasse: DWR 3—HPC 3 21. Heren derde klasse: Watervrienden 2 DWR 4 34; Haarlem 6Hillegom 2 0—3. Ook de races in de 250 cc-klasse en in de 125 cc-klasse op de tweede dag van de En gelse T.T., op het verkorte circuit van het eiland Man gehouden, hebben aangetoond dat de hegemonie van de Italiaanse mer ken bü de solomotoren niet is doorbroken. Waren maandag in de race in de 350 cc- klasse de vier snelste motoren van Ita liaans fabrikaat, woensdag slaagde slechts één niet-Italiaanse machine een C.Z. die in de 250-cc-klasse vierde werd erin door te dringen tot de eerste zes. De Italiaan Carlo Ubbiali, tweevoudig wereldkampioen, die verleden jaar beide races won, was ditmaal minder fortuinijlk. In de races in de 250 cc-klasse moest hij, zes ronden voor het einde, wegens machi nepech de strijd staken; in de 125 cc-klasse kwam hij niet verder dan een tweede plaats achter de Mondial-rijder Tarquinio Provini. In de 250 cc-klasse werd de Brit Cecil Sandfoi-d, eveneens op een Mondial, eerste. Ilij had voor de 173.61 km (10 x-onden van 17.36 km) 1 uur 25 min. 25.4 sec. nodig. Hoewel Px-ovini tot drie maal toe het ron derecord scherper stelde en zelfs tot de snelste ronde van de gehele race kwam, was het zijn stalgenoot Sandford, die de ovex-winning behaalde. In de zesde ronde kreeg de Italiaan namelijk moeilijkheden met zijn accu waardoox hij werd uitge schakeld. De uitslag luidde: 250 cc-klasse 1. Sandford (GB) met Mondial, de 173.61 km in 1 uur 25 min. 25,4 sec, gemiddelde Alle voortekenen wijzen er op, dat de autoraces, die de Nederlandse Autoren- sportvereniging zondag, Eerste Pinkster dag, op het circuit van Zandvoox-t gaat houden, veel goeds zullen gaan bieden aan spannende en spectaculaire autorennen. Voorzitter A. van der Lof heeft gisteren nadere mededelingen over de komende wedstrijden gedaan. De heer Van der Lof wees er op dat het de vierde maal wordt dat zijn vex-eniging races op het circuit vhn Zandvoort gaat ox-ganiseren; driemaal or ganiseerde men dergelijke evenementen op het vliegveld Welschap. Het eex-ste jaar kwamen er 50 deelnemers aan de start, dit jaar bedx-aagt het aantal inschrijvin gen tot nu toe reeds ruim 80. Het verder uitbouwen der vereniging gaat nog steeds dooi-, doch vox-dert lang zaam, omdat het zeer moeilijk is in Ne derland met succes autorennen te organi seren, omdat de auto-renspox-t in ons land nog altijd niet die populariteit geniet, die deze in het buitenland heeft. Daarom brengt het oi-ganiseren van races steeds grote financiële risico's mee. Desondanks gaat een enthousiaste gx-oep Nedex-landse autoi-enners, die niet uit zijn op winstbe jag, doch uitsluitend handelen uit. liefde, voor de auto-i-enspoi't, gestadig door met het opfokken van toex--spox-t- en x*enwa gens, waai-bij steeds meer „eigenbouw" op de x-acebaan verschijnt. In deze wedstrijden, die om 1 uur aan vangen, zullen 4 races worden verreden, n.l. 4 gi'oepen, in klassen ondei-verdeeld, die met een kleine tussenruimte zullen stai-ten, zodat steeds een vrij groof aantal wagens in de baan zal zijn. Om 1 uur start gx-oep I, nl. klasse A: speciale tourwagens tot 850 cc; klasse B: speciale tourwagens van 850 t/m 1100 cc. en klasse C: speciale tourwagens van 1100 t/m 1600 cc. Deze race gaat over 16 ron den, d.i. 67.09 km. In deze groep stai-ten 21 wagens en we vinden er o.a. in vertegen woordigd M. Bijlsma met Renault, J. Mar tens met een Fiat, J. Flinterman met D.K.W., C. Kalkman met Simca, J. A. J. Heidendahl met Alfa Romeo, M. Heze- mans met Borgward TS en Niemöller met Peugeot. Klasse K start hierna apart om 2 uur over 18 x-onden, d.i. 75V2 km. Het is een zgn. „vrije" rensportklasse boven 1485 cc., waax-in de snelste wagens, die Nedei-land bezit, aan de start verschijnen. Daar deze klasse slechts 8 inschrijvers telt, wordt nog overwogen een klasse uit groep 2 of 3 aan dit veld van rijders toe te voegen. Tot nu toe schreven in W. J. J. Tak met een Spyder Special 1500 cc., C. P. A. J. H. Godin de Beaufoi't met Porsche R.S. 57 of Porsche Carrera 1500 cc, KI. Barendregt met zijn 2 liter Veritas, jhr. C. A. de Pes ters met een Ferrari Mondial 2000 cc., A. J. M. van der Lof met A. C. Bristol 1971 cc., een wagen die voor het eerst in Neder land op de baan verschijnt, W. J. J. Tak met een Ferrari Monza 3000 cc., waarvoor nog een coureur wordt gezocht, A. R. Slo- temaker met een Jaguar-C-type en Hans Davids met een Aston Martin DB. 3 S. Groep 11 start om 3 uur eveneens over 18 ronden. Hierin werden 3 klassen onder- gebi-acht, t.w. klasse F: sportwagens van 1600 t/m 2670 cc.; klasse G: sportwagens boven 2670 cc.; en klasse J: rensportwagens van 1100 t/m 1485 cc. Hierin vinden we o.a. De Pestex-s op B.M.W. Cotura, B. Laming op Bugatti B.M.W., C. den Ouden met Ci- doro, een tweetal Jaguars XK 210 met Slo- temaker en Mancius aan het volant en W. J. J. Tak met een 3 liter Mercedes. Ook A. M. van Ramshorst met een 3300 cc Bu gatti. 1930 schreef in klasse G in. In totaal in deze groep: 23 wagens. De laatste race (groep III) start om 4 uur, .eveneens voor 18 ronden. Ook hierin staan drie klassen vermeld, n.l. klasse D: sport wagens t/m 1300 cc.; klasse E: sportwagens van 1300 t/m 1600 cc, en rensportwagens t/m 1100 cc. In totaal starten in deze gx-oep 25 wagens. In klasse E zal de strijd gaan tussen 9 gelijkwaardige Porsches en 6 M. G's type A. Een uiterst spannende strijd kan hier dus worden verwacht. Bij de ren sportwagens starten hier o.a. ir. H. van Zalinge met Hirondelle en I. Langestraat met Panhard Special. De training zal zaterdagmiddag van 2- 5 uur op het circuit worden gehouden. De zesde na-oorlogse stedenwedstx-ijd GroningenBremen is met 21 door de Nederlanders gewonnen. De Groningse selectie op drie spelers na GVAV dankte de zege aan twee doelpunten van linksbinnen De Grooth (GVAV), binnen een kwartier. Een voorsprong, die pas na de rust door de combinatie van de Oberliga clubs Werder en Bremenhaven '95 kon worden verkleind tot 2—1. Dank zij het prachtige wei-k van doelman' Roffel (GVAV) bleef de overwinning evenwel voor Groningen. De Groningse doelpunten 'vielen in de viei-de én'in de veertiende minuut, na snel en doel treffend aanvalsspel. 121,98 km/u, nieuw record; 2. Taveri (Zwitserland) met MV Agusta 1.27.12,4 gem. 119,4 km/u; 3. Colombo (It.) met MV Agusta 1.27.21,8 gem. 119,2 km/u; 4. Bartos (Tsj.slow) met CZ gem. 116,7 km/u; 5. Miller (Ierland) met Mondial gem. 114,75 km/u; 6. Chadwick (G.B.) met MV Agusta gem. 112,6 km/u. Snelste ronde: Provini (It) met Mondial 8 min. 18 sec, gem. 126.3 km/u, nieuw record. 125 cc-klasse In de race in de 125 cc-klasse was Provini gelukkiger. Hij behaalde niet slechts een ovex-winning op zijn gi-ote rivaal Carlo Ubbiali, maar draaide ook de snelste ron de, in 8 min. 41,8 sec. (vex-betering van het bestaande record). Niet minder dan een half dozijn renners bleven trouwens on der de oude recordtijd. De uitslag was: 1. Provini (It) met Mon dial, de 173,61 km (10 x-onden van 17.36 km) in 1 uur 27 min. 51 sec, gemiddelde 118,59 km/u; 2. Ubbiali (It) met MV Agusta 1.28,25, gem. 117,8 km/u: 3. Taveri (Zwits.) met MV Agusta 1.30.37,8 gem. 114,9 km/u; 4. Miller (Ierland) met Mon dial gem. 114,7 .km/u; 5. Sandford (GB) met Mondial gem. 114,7 kin/u; 6. Colombo (It.) met MV Agusta gem. 114,4 km/u. Snelste ronde: Provini (It.) met Mondial: 8 min. 41,8 sec. (gein. 119,8 km/u nieuw record). Zijspan-klasse Friedrich Hillebrand zorgde voor de vierde achtereenvolgende maal voor een Duitse overwinning in de zijspan-races. Waren in de 125 cc-klasse en de 250 cc- klasse de Italianexi oppermachtig, in de zij span-klasse bleken het de Duitse BMW's te zijn, die de strijd beheersten. Direct na het startsignaal namen de drie Duitse machines de leiding en zonder eigenlijk werkelijk bedreigd te zijn door de Nortons gingen zij ruim anderhalf uur later over de eindstreep. Slechts Cyi-il Smiths slaagde erin enkele ronden op de derde plaats te blijven. Halverwege de laatste ronde kreeg hij evenwel machine pech. De uitslag was: 1. Hillebrand (Did) met BMW, de 173,61 km (10 ronden van 17,36 km)'in 1 uur 30 min. 3.4 sec, gem. 115,69 km/u (nieuw record); 2. Schneider (Did) met BMW, 1.30.54,8, gem 114.61 km/u; 3. Camathias (Zwits.) met BMW, 1.32.18.2, gem. 112,87 km/u; 4. Beston (GB) met Norton gem. 107,4 km/; 5. Freeman (GB) met Norton gem. 104.2 km/u; 6. Woollett (GB) met Nox-ton gem. 101,6 km/u. Snelste ronde: Hillebrand (Did) met BMW 8 min. 55,4 sec. (gem. 116,6 km/u nieuw record). De Engelse TT-races gelden voor het wereldkampioenschap 1957 motox-renners en mei-ken. Vrijdag volgt als slot-race de wedstrijd in de 500 cc-klasse. De enige weken geleden in het Feijen- oord-stadion in Rottex-dam gespeelde voet balwedstrijd tussen Feijenoord en het Lon- dense Chelsea, georganiseerd door Lyon's International ten behoeve van vluchtelin genhulp, heeft een batig saldo opgelevex-d van f69.008, 75. Dit bedrag is door de gou verneur van Lyon's, de heer J. E. Lioni, aan het lid van de Raad van State en vooi-zifter van de Nederlandse Federatie Vluchtelin genhulp, de heer M. A. Reinalda, overhan digd. Het honkbalprogramma voor het aan staande weekeinde luidt: Zaterdag, Eerste klasse A: Blauw Wit Ajax, 16 uur; EDO—TIW, 16 uur; TYBB— EHS, 16 uur; VVGA—HHC, 16 uur. Eerste klasse B: OWOKennemerland', 16 uur; Volewijckex-sSparta, 16 uur. Overgangsklasse A: CatchersSchoten 2, 16 uur; RooswijkDWV, 16 uur; Sparta 2 HFC „Haarlem", 17 uur; WV „HEDW" Thor, 16 uur. Overgangsklasse B: DECNeptunus, 16 uur; RFCDe Spartaan, 17 uur; UVVRCH 16 uur. Tweede klasse A t/m D: APGSABC 2, 15.30 uur; Kennemex-land 2SC Haarlem 2, 16.30 uur; PacificoSVV, 16.30 uur; DOS Schiedam, 16.30 uur; Allen Weerbaar—Hol land, 16 uur; De HazenkampWGA 3, 16 uur; De Spartaan 2Hilversum, 16 uur; TIW 2Animo, 16 uur. Derder klasse A/B: EHS 2—DIO, 15 uur; Kennemerland 3EDO 3, 14.30 uur; SC Haarlem 3—RCH 3, 13 uur; Schoten 3Rood Wit 2, 15 uur. Vierde klasse C: DSS 2—HHC 3, 15 uur. Maandag (2e Pinksterdag) Eerste klasse B: SC HaarlemABC, 10 uur; Schoten HCK, 14.30 uur. Overbangsklasse B: HHC 2—OWO 2, 14.30 uur. Tweede klasse A t/m D: JOSEDO 2, 10 uur; TIW 3—Shell, 10 uur; WGA 2—TOG, 11 uur; BloemendaalRCH 2, 10 uur: HCK 2—Rood Wit, 14.30 uur; THB—DSS, 12 uur; PSVDe Hazenkamp 2, 12 uur; USCLaak kwartier, 12 uur. Derde klasse B: HCK 3Rooswijk 2, 12 uur; TYBB 2—HFC „Haarlem" 2, 12 uur. Vierde klasse A t/m C: DIO 2—RCH 4, 10 uur; HalfwegSC Haarlem 4, 14 uur; DSS 3 —Bloemendaal 2, 14.30 uur; THB 2Schoten 5, 10 uur; Schoten 4Rood Wit 3, 10 uur; HHC 4—TYBB 3, 12 uur: HCK 5—'Terras vogels 2, 12 uur; Rooswijk 3—Geel Wit, 12 uur. Voor de week van 11 tot 15 juni zijn voor de competitie KNZB die volgende wedstrij den vastgesteld: Dinsdag 11 juni: dames reserve tweede klasse: VZV 2HVGB 2; Haarlem 2-DWT 4; DVZ 2—DWT 2. Derde klasse: De Zijl—HPC; DWR—HVGB. Heren eerste klasse: DWRHaarlem. Reserve tweede klasse: DAW 2HPC 3; Reserve derde klasse: VZV 2DWR 3; DAW 3DWT 2. Woensdag 12 juni: heren, reserve tweede klasse: Nereus 3HVGB 3. Donderdag 13 juni: dames, tweede klasse: HaarlemHDZ. Heren, eerste klasse: NereusHVGB. Reser ve eerste klasse: Nereus 2HVGB 2. Twee de klasse: VZVDWT. Reserve derde klas se: Haarlem 4DWT 3. Vrijdag 14 juni: dames, eerste klasse: ODZDWT. Heren, eerste klasse: HPCNeptunus Amersfoort. Reserve eex-ste klasse: HPC 2—Neptunus Amersfoort 2. Reserve derde klasse: LZC 2 DWR 3. Voor de competitie kring Haar lem zijn vastgesteld: Dinsdag 11 juni: Heren eerste klasse: Hoofddorp—NVA. Derde klasse: Hoofddorp 2—Watervrienden 2; Haar lem 6DWR 4. Woensdag 12 juni: Dames, eerste klasse: DWR 2Watervrienden. He ren tweede klasse: HPC 5—HVGB 5. Don derdag 13 juni: dames, derde klasse: HVGB 3—DWR 3. Heren eerste klasse: VZV 3— HPC 4; HZVHVGB 4. Tweede klasse: Haarlem 5DWT 4. ADVERTENTIE 'S m ■yt 8Ê\ KtÏÏGaSlZl if t ImkI De meest bekende vlakkebaan ren ter wereld, de zogenaamde Epsom Derby over 2400 meter, opengesteld voor driejarige vol- bloedhengsten, is gewonnen door het Britse paard „Crepello". De hengst, die 6/4 geno teerd stond is het eigendom van Victor Sas- soon. Het paard is getraind door Noel Mur- less en behaalde met Jockey Lester Piggott een gemakkelijke overwinning. Met ander halve lengte voorsprong ging „Crepello" uit een veld van 22 deelnemers als eerste over de finish. De grootste verrassing van de race was de tweede plaats voor outsider „Ballymoss", een Iers paard dat toebehooi-t aan een za kenman uit Philadelphia (V.S.), de heer Mc. Shain. Het paard, gereden door Buims, stond 33/1 genoteerd en kwam met één lengte voorsprong op „Pipe of Peace" als tweede aan. Laatstgenoemd paard is getraind door de befaamde Britse jockey Sir Gordon Richards en werd gereden door Breasley. Het behoort tot de stal van de Gx-iekse mil jonair Stavi-os Niarchos. De overwinning van „Crepello" in deze 178ste derby leverde zijn eigenaar de som op van ruim f 180.000. Onder de talrijke toeschouwers bevond zich onder meer koningin Elizabeth II van Engeland, wier paard „Doutelle" niet ge- klasseei-d werd. De wedstrijd werd gelopen in zonnig, maar fris weer. Ongeveer tweehonderd duizend toeschouwers waren er voor naar Epsom gekomen. Prince Taj verloor van start af direct acht lengten. Bois de Meil (Amerikaans paard) was met Mystic Prince, Eudaemon, Chevastrid, Crepllo, Doutelle en Tempest snel gestart. London Cry was langzaam in zijn weggaan. Bij de kwax-t-mijl had Bois de Meil de leiding, met Mystic Prince, Eudaemon, Chevastrid, Crepello en Alcastus achter zich. Palor hing er op enige afstand achter. Een „Furlong" voor de finish, bij het in gaan van het laatste rechte eind, nam Ballymoss de leiding. Crepello, Pipe of Peace, Tempest and Royaumont gingen direct mee. Op de laatste 200 yards maak te Crepello zich los. „Crepello" gaat door de finish De uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden di-averijen luidden: Atoom-prijs (1960 m): 1. Vita Kinley 1.32.2; 2. Vanuty Hanover 1.33.8; 3. Uiver S 1.33.9. W.: f 1.30. PI. fl.10. f 1.30, f 1.40, Gek. f2.30, Cov. f4.10. Raket-prijs (1900 m) Eerste serie: 1. Tos- ca 1.26.5; 2. Ralf Erebus 1.25.5; 3. Quita Nor- ma 1.25.7. W.: f2.20, PI.: f 1.30, f2.60, fl.80, Gek.: f5.70, Cov.: f5.—. Tweede sei-ie: 1. Trekvogels S 1.28.1; 2. Unemde 1.28.4; 3. Sagne d'Or 1.26.9. W.: f9, PI.: f2.80, f 1.70, Gek.: f15, Cov.: f4.60. Kunstmaan-prijs (1960 m): 1. Vivant Hol- landia 1.29.2; Theo Scott 1.29.7; 3. Us Marja Koff 1.29.- W.: f 1.40, PI.: f 1.30, f3.80. Gek.: f5.50, ov.: f6.20. Finale Raket-prijs: 1. Ralf Ei-ebus 1.25.8; 2. Tosca 1.27.7; 3. Quita Norma 1.26.1. W.: f3.30, PI.: f 1.20. f 1.10, fl.50, Gek.: f6.30, Cov.: f4.10. Dampkring-prijs (2360 m): 1. Regina Spen cer 1.26.4; 2. Rosa Gi-egor 1.26.-; 3. Speedy Lady 1.26.1. W.: f2.10, PL: fl.40, f4, f2.30, Gek.: f5.80, Cov.: f20, Ruimtevaartprijs (2360 m): 1. Pelikaan S 1.23.7; 2. Sunny Boy 1.25.-; 3. Quick Star 1.25.6. W.: f4.40, PI.: f2.60, f 1.90, Gsk.: f9, Cov.: f6,—. Totalisator-omzet: f 68.263, De kunstzwemgroep van zwemclub Haar lem gaat naar Spanje om aldaar op uitnodi ging van de Club de Natacion Maresa, waarvan Cor Braasem trainer is, txxssen 3 en 18 augustus te demonstreren onder leiding van mevrouw A. HölskenNeve. De commissie amateurvoetbal van RCH organiseert op maandag 10 juni, tweede Pinksterdag, jeugdtoernooien voor junioren en aspiranten. Acht clubs nemen aan deze toernooien deel, namelijk DOS, EDO, Ensche- dé, 't Gooi, Haai-lem, Stox-mvogels, Xerxes en RCH, welke clubs zowel in de A-afdeling (junioren) als in de B-afdeling (aspiranten) met hun stex-kste elftallen zijn vertegen woordigd. Een halve competitie wordt ge speeld in twee poules van 4 elftallen. In af deling A, poule 1: DOS, Haax-lem, Storm vogels, Xerxes; poule 2: EDO, Sportclub Enschedé, 't Gooi, RCH. In afdeling B, poule 3: EDO, Enschedé, 't Gooi, Stormvogels; poule 4: DOS, Haaxdem, Xerxes, RCH. De wedstrijden worden gespeeld op de terrei nen van het Heemsteedss Sportpark en be ginnen om tien uur 's morgens. De finales worden om half drie 's middags gespeeld. Blijkens een kennisgeving van de sport- commissie van de Internationale Automobiel Federatie zijn de volgende wedstrijden in Italië afgelast: de Ronde van Umbx-ie (2 juni), de Targa Florio (9 juni), de Ronde van Calabx-ie (16 juni) en de wedstrijd om de gouden beker van de Dolomieten (14'juli).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11