Drinkwatervoorziening in bollenstreek onvoldoende In augustus kan woningbouw in Parkwijk beginnen Centrale Arbeidsinrichting Nazorg thans officieel in gebruik „Caecilia" zong voor de laatste keer met Nico Hoogerwerf Hulde voor scheidende Nazorg-directeur Pinksteraanbieding dameshoeden 3.95 - 5.95 7.95 neven aan de redactie Nieuwe dirigent deed zijn intrede VOOR GOUDEN RINGEN MOET U ZIJN BIJ STUURMAN COHEN, HOUTPLEIN Eerste warme dag bracht tekorten UIT STAD EN STREEK Muzikale auditie Programma van concert voor Anjerfonds gewijzigd J. H. Mulder tachtig jaar Dame tussen tram en halteperron bekneld Aannemer drie maanden voor op tijdschema Vaste overspanning wordt momenteel aangebracht Auto's botsen op Dreef: grote materiële schade Protest tegen beunhazen in het kappersbedrijf Bedienden knippen s avonds thuis Honden uit asiel tijdelijk dakloos Amerikaanse interesse voor etsen van Heyboer door leerlingen van Aad en Jan Plas Koopman verdacht van belastingfraude Maximale boete en acht maanden geëist Engels vlootbezoek aan Haarlem Burgerlijke Stand van Bloemendaal Burgerlijke Stand van Heemstede I) ONDERDAG 6 JUNI 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCIIE COURANT 1D Terwijl vanmorgen in de twee werk plaatsen van de Centrale Arbeidsinrich ting Nazorg aan de Schalkwükerweg in Haarlem de tewerkgestelden aan het werk waren zittend aan tafels: plakkend en vouwend aan dozen en dergelijke, staand achter werkbanken: schavend aan hout en timmerend aan kisten vond in de tus sen deze werkplaatsen gelegen kantine de officiële opening van de arbeidsinrichting plaats. De burgemeester van Haarlem, mr. 0. P. F- Cremers, verrichtte deze offi ciële plechtigheid, waarbij hij hulde bracht aan de directeur van de gemeentelijke Na zorg, de heer E. P. Schuyt, die vandaag de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. In hetgeen de burgemeester en de wethouder van Volksgezondheid, de heer W. C. Bak ker, naar voren brachten, kwam de teleur stelling tot uitdrukking over het feit, dat de verdere bouw van de arbeidsinrichting als gevolg van de door de overheid opge legde bestedingsbeperking niet kan wor den voortgezet. Wethouder Bakker, tevens voorzitter van de „E. P. Schuyf'-stichting, het over koepelend orgaan voor de particuliere na zorgverenigingen, memoreerde, dat zeven jaar geleden de heer Schuyt een plan had voorgelegd tot bouw van een werkinrich ting voor lichamelijk gehandicapten, die in getale van twee- tot driehonderd bij het Gewestelijk Arbeidsbureau stonden inge schreven. De raad accepteerde het plan en thans op de dag, dat de directeur van de Nazorg 65 jaar wordt, is een gedeelte van de bouw gereed. In zijn toespraak zei burgemeester mr. 0. P. F. M. Cremers, dat weliswaar reeds een veertigtal gehandicapten te werk zijn gesteld, doch dat nog acht werkplaatsen zullen verrijzen. „Het is te betreuren, dat de bouw hiervan niet tot stand kan komen, om.lat hierdoor nog aan ongeveer hon- derdzestig invaliden de arbeidsvreugde moet worden onthouden", aldus de burge meester. Sprekende tot de heer Schuyt, de „geestelijke vader" van de arbeidsinrich- ïing, zei hij, dat deze bij diens werkzaam heden in de afgelopen veertig jaar ten behoeve van het buitengewoon lager on derwijs en de nazorg altijd werd gedreven door een grote werkkracht, mensenliefde en een bezield enthousiasme. Mr. Cremers bood de heer Schuyt zijn gelukwensen aan, waarbij hij zei: „Nu luidt voor u de bel voor de laatste ronde. U kunt terugzien op een welbesteed leven, waarin u belangrijke initiatieven ten be hoeve van het b.l.o., de nazorg en de zorg voor lichamelijk gehandicapten hebt ge nomen". De burgemeester liet uitkomen, dat de heer Schuyt nimmer heeft geaar zeld, „zich in een wespennest te steken", als deze hiermee de belangen van zijn ge handicapte medemensen kon dienen. De woorden van de voorzitter werden onder streept met een hartelijk applaus, waarna wethouder Bakker namens de particu liere nazorgverenigingen enkele geschen ken aanbood: twee radiotoestellen voor kantine en werkplaatsen, een groot portret van H.M. de Koningin voor de kantine en een rolstoel, die in de werkinrichting kan worden gebruikt voor die tewerkgestelden, die zich moeilijk op andere wijze kunnen voortbewegen. Nog twee rolstoelen zullen de gehandicapten ter beschikking staan, ADVERTENTIE >kcooóococ«oo3coocccooocococccccocccocx>cok>ccoï<-cc:oco Dames- modemagazijnen Anegang 24 FRANKESTR. 3-5 moderne tinten - beige - wit CODÏOOCCCCOOCOOCOOCODCOO>OOODDDDCOOOCCCCOC.O; (Verkort weergegeven) aangeboden door een prot.-chr., een r.-k. en algemene nazorgorganisatie. De wethouder deelde mede, dat nu het gehele project niet binnen twee jaar kan worden verwezenlijkt getracht zal worden de reeds gebouwde loods als werkplaats in te richten. Hierin zouden dan nog dertig gehandicapten een plaats kunnen krijgen. Teneinde deze loods hier voor geschikt te maken, zal de raad bin nenkort een voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet bereiken. De heer Schuyt sprak een dankwoord, waarin hij zei, zonder weemoed van zijn levenswerk afscheid te nemen, daar hij het volste vertrouwen in zijn opvolgers heeft. De genodigden maakten vervolgens een rondgang door de gebouwen: twee werkplaatsen, een bijna gereed gekomen administratiegebouw, een woonhuis voor de directeur en een loods. De openings plechtigheid werd onder meer bijgewoond door de wethouder van Openbare Werken, de heer W. F. Happé, mevrouw Schuyt, enige raadsleden, de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, en enige gemeentelijke functionarissen. Het programma voor het concert, dat zaterdag 29 juni in de Haarlemse Concert zaal ten bate van het Anjerfonds door het Noordhollands Phil harmonisch Orkest wordt gegeven, is gewijzigd. Voor de pauze wordt uitgevoerd de Seranata Notturna in D van Mozart en de balletmuziek uit de eerste en tweede akte van Schubert's „Ro- samunde". Het gedeelte na de pauze blijft met een uitvoering van de Zesde Symfo nie van Beethoven onveranderd. Jo Vin cent, die aan deze uitvoering medewer king verleend, zou aanvankelijk twee aria's van Handel en Purcell zingen met pianobegeleiding door Emmy van Eden. Zij zal echter enkele liederen van Schubert en Brahms uitvoeren. Inplaats van de ballet muziek uit „Rosamunde" zou aanvankelijk een concerto grosso van Handel zijn ge speeld. Weihouder Bakker biedt de heer Schuyt ter gelegenheid van de opening der Centrale Arbeidsinrichting Nazorg en kele geschenken aan: een rolstoel, twee radiotoestellen en een portret van H. M. de Koningin, alle cadeaus ten behoeve van de inrichting. Links wethouder Bakker en rechts mevrouw Schuyt. Dierenbescherming Het gezegde, wie zwijgt, stemt toe, is voor ons aanleiding om kort in te gaan op de boute bewering van mevrouw Bredius in haar ingezonden stuk hi^^HêriVedje"'van'd^mid" Met het concert, dat door het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" woensdagavond in de Haarlemse concertzaal voor ouden van dagen en invaliden werd gegeven, werd een elfjarige traditie voortgezet. Deze traditie werd echter bij deze gelegenheid niet on veranderd gehandhaafd. De dirigent Nico Hoogerwerf, wiens naam en die van het door hem groot gemaakte mannenkoor „Caecilia" tezamen een begripseenheid zijn gaan vormen, stond voor het laatst voor zijn mannen om hen te leiden bij de uit voering van enkele koorwerken. De toespraak, waarmee Nico Hoogerwerf het optreden van het koor inleidde, toonde duidelijk aan, dat zijn afscheid van het koor niet gemakkelijk valt. Op het pro gramma stonden enkele werken, die herin nerden aan vele uitvoeringen in voorgaan de jaren: „Haec Dies" van Hoogerwerf zelf, een bewerking van zijn hand van het „Wil helmus", „Old Kentucky Home" en liede ren uit „Kun je nog zingen". De oude schoolliedjes: „De kleinste", „De wald hoorn" en „De Nacht" werden door de ouden van dagen, begeleid door de harmo nische zang van het koor, met toewijding meegezongen en zij toonden een bewonde renswaardige kennis van de tekst. Een der gelijke samenzang zou men vaker moeten organiseren! Het behoeft geen betoog, dat de zangers van het koor zich ten volle gaven om de door Hoogerwerf geleide uit voeringen tot een succes te maken. Men hoorde weer de karakteristieke klankeffec ten en de dynamiek, die men van „Caeci lia" kent, evenals de sonore klank collectief en een enkele keer de verdienstelijke solo zang van een der koorleden. Een geestige beter dan wij de waarheid te kennen over het neerleggen van onze functies. Wij hadden veel liever gezwegen, doch het po neren van dingen in zo flagrante strijd met de waarheid, maakt dat erg moeilijk. Het zijn juist deze beweringen, op onwaarheid gegrond, het zijn de steeds terugkerende insinuaties, het is juist dit ontbreken van vertrouwen, die het samenwerken met be paalde personen zo moeilijk en in som mige gevallen voor ons onmogelijk maken. Wij zijn ervan overtuigd, naar eer en geweten gewerkt en gehandeld te hebben; „figuren op de achtergrond" kennen wij niet en intrigeren ligt ons niet, het belang van de dieren gaat. bij ons voor. A. QUAKERNAAT M. G. BEUKENKAMP (Discussie gesloten. Redactie). Kinderverlamming en A-bommen. Zeer verheugend is het, dat thans ook de Ne derlandse artsen begonnen zijn aan de be strijding van de verschrikkelijke ziekte: kinderverlamming en dat het Nederland se volk gelukkig ertoe gebracht is een be langrijk offer ter bestrijding van deze ziekte bijeen te brengen. Helaas de door mensen gemaakte atoombommen en proeven daarmede ver oorzaakten reeds dood en ellende! Wat doet het Nederlandse volk daar thans tegen? Geeft het gehoor aan de waarschuwingen van vele atoomgeleerden o.a. Albert Einstein? Moet de stem van Al- hort Schweitzer, die alle volken der aarde zonder onderscheid oproept tot bezinning ?n activiteit tegen het gebruik van atoom bommen, een roepende in de woestijn blijven? E. J. M. R. V. met zijn „aambeeldbassen". Er kwam nog een toegift: het slot van het geliefde koor werk „Les esprits de la nuit". Nico Hoogerwerf nam afscheid, maar een andere, jonge dirigent deed zijn intrede. Het was Anton de Beer, die met de uit voering van werken van Da Vittoria, Bon set en Schubert aan het slot van de avond een indruk gaf, zij het dan een voorlopige en uiteraard geen volledige, van zijn opvat tingen over koorzang door mannen. Wat nu echter al frappeerde was het streven naar het beantwoorden aan puur-rnuzikale eisen, hetgeen aan de vertolkingen een ob jectief karakter gaf. Het was een omvang- Woensdag vierde de heer J. H. Mulder, oud-leraar Duits aan de H.B.S. a te Haar lem, zijn tachtigste verjaardag. Sedert enige jaren woont hij in Twello. Oud leerlingen zijn hem niet vergeten en zullen zich zondag naar zijn woonplaats begeven om hem geluk te wensen. De heer Mulder is op 5 juni 1877 in Gro ningen geboren en begon op 1 februari 1907 zijn loopbaan bij het onderwijs. Hij was leraar aan het gymnasium te Dófetin- chem. Op 1 september van dat jaar ver trok hij naar Haarlem wegens zijn benoe ming tot leraar aan de H.B.S. b. 1 septem ber 1909 werd hij leraar aan de Hogere Handelsschool, thans H.B.S. a en tot juni 1942 is hij aan deze school verbonden ge weest. De heer Mulder gaf les in Duits en han delscorrespondentie en was een zeer ge zien leraar bij de leerlingen. rijk programma, dat afgewerkt moest wor den, want ook het jeugdorkest van Haar lems Muziekinstituut verleende onder lei ding van Anton de Beer zijn medewerking en bovendien speelde een leerlinge van Frieda Hoogerwerf, Lily Lepiet, piano- werken van Chopin en Albeniz. Zij deed dit met een vaardige techniek en zag er daarbij niet tegen op gewaagde snelheden te nemen. Het jeugd-orkest kwam heel goed voor de dag met de geslaagde Kenne- merland Suite van Jac. Bonset, waarbij tal van jeugdige solisten zich bijzonder wisten te onderscheiden. Aan alle uitvoerenden, in het bijzonder aan Nico Hoogerwerf, werd namens de Bond van Ouden van Dagen dank gebracht. Geschenken verge zelden die uitingen van erkentelijkheid, onder andere een enveloppe met inhoud voor de rei.skas van het koor, welke door de voorzitter van „Caecilia", de heer W. J. P. van Ham, dankbaar werd aanvaard. P. Zwaanswijk ADVERTENTIE 3 Exclusieve modellen, solider.vervaardigd in eigen ateliers, dus.... véél voordeliger I ••MSMtMtCeMtHMSHNMIMStSMfMSSMMtMMMMOmMMMSMmMMtSttSSMMM! De drinkwatervoorziening in de bollen streek kan het op warme dagen niet meer bijbenen. Dat is deze week duidelijk ge bleken. Op de eerste de beste zomerse dag van het jaar - maandag 3 juni - bleef de watervoorziening in bepaalde gedeelten van Lisse, in Sassenheim en Warmond sterk beneden de primaire behoeften. De oorzaak Er stonden in de bollenstreek zo veel tuinsproeiers aan, dat men niet voldoende water voor de vier dorpen kon oppompen. Hillegom heeft van dit euvel minder last. Immers: het water wordt gewonnen te Hillegom en vandaar opgepompt naar de watertoren, die staat op de grens van de gemeenten Hillegom en Lisse. Voor het de toren bereikt, gaat al een deel van het water rechtstreeks naar Hillegom. Lisse, dat ook dicht bij de watertoren ligt, heeft bij warme dagen slechts in enkele delen der gemeente last van een te geringe druk. namelijk daar waar de gebruikers het verst van de toren verwijderd zijn. Sas senheim en Warmond hebben echter maandag duidelijk kunnen merken, dat het hoog tijd wordt, dat er een nieuwe leiding bijkomt. Daar zijn ook plannen voor, zo deelde men ons van bevoegde zijde mede. Men wil een speciale inter-gemeentelijke transportleiding leggen rechtstreeks van het pompstation te Hillegom naar de water toren te Sassenheim. Deze leiding zal er echter niet op zeer korte termijn kunnen komen en in Sassen heim en Warmond zal men er dus rekening mee moeten houden dat de druk op het water minder zal worden, naarmate de temperatuur stijgt. Hoewel het begrijpelijk is, dat men op warme dagen de tuin wil sproeien, toch moet het algemeen belang prevaleren. En daarom heeft het gemeentebestuur van Hillegom de inwoners opgeroepen, zuinig te zijn met water. In Lisse is men nog een stapje verder gegaan: daar is het op war me dagen verboden. vóór zeven uur 's avonds de tuin te besproeien. Ook in Sassenheim volgde eenzelfde verbod. Nu Bij de halte Viersprong in Aerdenhout van de. tramlijn AmsterdamZandvoort is woensdagmiddag om half Vyf een dame tussen het halteperron en de tram bekneld geraakt, als gevolg waarvan zij mét één dijbeenbreuk in h".t Grote Gasthuis in Haarlem moest worden opgenomen. Nadat de passagiers bij de genoemde halte waren in en uitgestapt en de conduc teur het vertreksein had gegeven, werd er op de stopbei gedrukt, zodat de tram weer tot stilstand werd gebracht. De conduc teur keek het perron over om te zien of er soms op het laatste moment nog een passagier was bijgekomen, maar zag niets en gaf opnieuw het sein tot vertrek. Maar toen de tram zich in beweging zette werd er opnieuw .gebeld. Wéér werd buiten ge keken en nu ontdekte men dat een 71- jarige dame bij de halte Viersprong tussen de tram en het perron bekneld was ge raakt Zij had een dijbeenfractuur en een verbrijzelde teen en is naar het Grote Gasthuis overgebracht. Het was mevrouw J. S. P. Fortuin uit Heemstede. Eventuele getuigen van het ongeluk, met name passagiers van de tram en vooral degene die tot tweemaal toe heeft gebeld, wordt verzocht zich met de Bloemendaalse politie in Aerdenhout of Overveen in ver binding te stellen. Delftwijk nog steeds niet verkregen. Maar ten aanzien van het door Bergshoeff te bouwen complex van 312 woningen in Parkwijk bestaat wat meer zekerheid, om dat deze aannemer zich verbonden heeft dat werk uit te voeren tegen dezelfde be stedingssom als voor de 320 huizen in Delftwijk gold, vermeerderd met de sinds dien opgetreden aantoonbare prijsverho gingen. Bouw Prinsenbrug Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat de aannemer G. Bergshoeff reeds in augustus een begin kan maken met de uitvoering van het eerste woningbouwpro ject in Parkwijk, namelijk 312 arbeiders woningen volgens hetzelfde ontwerp, dat de Groningse architect F. Kleyn heeft ge maakt voor de complexen van 320 arbei derswoningen, welke thans voor de wo ningbouwverenigingen „Patrimonium" en „Zorgvlied" in Delftwijk in aanbouw zijn. Het is met de bouw door deze aannemer in Delftwijk bijzonder vlot gegaan. Dat gold reeds voor het complex van 224 wo ningen onder architectuur van de heer H. W. van Kempen voor „Volkshuisvesting", maar zeker nog meer voor de 320 wonin gen die nu onder handen zijn. Aanvanke lijk was het namelijk de bedoeling, dat Bergshoeff pas in november met de bouw in Parkwijk zou beginnen, zodat er een tijdwinst van drie maanden is verkregen. Het ligt dan ook voor de hand, dat het bedrijf van Openbare Werken op korte termijn begint met de straataanleg en de rioleringswerken in Haarlems oostelijkste stadsdeel. Het ziet er naar uit, dat ook deze werken vlot zullen verlopen, waardoor Haarlem een zeer geslaagd voorbeeld van continubouw zal kunnen geven. Voorts staat het vast. dat ook de overige plan nen voor woningwetbouw in Parkwijk ongeveer vierhonderd woningen op tijd gereed zullen zijn. Er bestaan echter op het ogenblik weer moeilijkheden, omdat het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de rijkscurve prijs wegens de huidige finan ciële maatregelen streng hanteert. Zo werd de rijksgoedkeuring voor de bouw van de honderdtien woningen voor „St. Bavo-Noord" onder architectuur van ir. bouw kunnen aanschouwen, waaraan niet Harry Nefkens in het noordelijk deel van meer wordt gewerkt. De bouw van de Prinsenbrug te Haarlem heeft momenteel reeds een zeer vergevor derd stadium bereikt. Een gedeelte van de hulpbrug, die diende voor het transpor teren van bouwmaterialen heeft de langste tijd haar diensten bewezen en wordt op het ogenblik gedeeltelijk afgebroken. Op het middengedeelte wordt nu een begin ge maakt met de bouw van de vaste over spanning. Een tiental timmerlieden is bezig met het leggen van de vloer. Het is merk waardig op een zo groot bouwproject als de Prinsenbrug nog maar een zo gering aantal arbeiders in de weer te zien. Er is echter niet de minste noodzaak met de onderbouw veel haast te maken, omdat de stalen bovenbouw, zoals wij al eerder heb ben gemeld, waarschijnlijk pas het vol gende jaar gemonteerd kan worden. De leverancier van de bovenbouw, de Haar lemse machinefabriek v./h. Gebroeders Figee, kon ons over de datum van afle vering nog niets definitiefs meedelen. Over enige tijd zal men dus een brug in aan- maar eens kijken of men op dit kleine ter rein iets kan laten zien van intergemeente lijke samenwerking. Woensdagmiddag omstreeks half een is een zeventienjarige wielrijdster op de kruising Herenweg-Laan van Rozenburg te Heemstede door een auto aangereden. De wielrijdster heeft waarschijnlijk geen voorrang verleend. Zij werd met schaaf wonden naar het Diaconessenhuis te Haar lem overgebracht. Woensdagmiddag om half vijf zijn op de westelijke rijbaan van de Heemsteedse Dreef ter hoogte van de Lanckhorstlaan twee auto's met elkaar in botsing geko men. De materiële schade was aanzienlijk; niemand werd gewond. Op het moment, dat de bestuurder van een personenauto een voor hem rijdende auto wilde inhalen, sloeg deze links af. Een aanrijding was onvermijdelijk. Vergadering r.-kkapperspatroons De afdeling Haarlem van de rooms-ka- tholieke kapperspatroonsbond „St. Fran- ciscus van Assisië"heeft woensdagavond in een zaal van café Muller aan de Spekstraat te Haarlem een vergadering gehouden, waarop verscheidene problemen, die op het congres ter gelegenheid van het vijf entwintigjarig bestaan van de landelijke organisatie naar voren werden gebracht, zijn belicht.Ondermeer kwamen de tariefs verhoging van vijf cent, de financiële na delen voor de niet georganiseerde kapper ten aanzien van de nieuwe Bomeevoor- schriften en een nieuwe collectieve W.A.- verzekering tegen een speciaal tarief ter tafel. Bij de nieuwe collectieve wettelijke aansprakelijkheids-verzekering wordt per lid slechts een premie betaald van tien gul den per jaar. In de verzekering zijn onge lukken uit hoofde van het beroep en ten opzichte van het bedrijf, het personeel en het gezin begrepen. De premie kan zo laag worden gehouden, omdat het aantal verze kerden zo groot is en omdat de schadepos ten in het kappersbedrijf in vergelijking met andere bedrijven vrij gering zijn. De afdeling Haarlem besloot aan deze W.A.- verzekering deel te nemen. Voorts werden de beunhazerij in het kappersbedrijf en de onrechtmatige vesti gingen uitvoerig uit de doeken gedaan. De meeste aanwezigen kantten zich fel tegen de ontduiking van de winkelsluitingswet. Het komt namelijk herhaaldelijk voor, dat kappers tot acht uur 's avonds nog klanten helpen. Vele kappersbedienden zouden er voorts in de avonduren een eigen geïmpro viseerde kapperswinkel op na houden. Ook waren enige leden de mening toegedaan, dat de economische recherche niet streng genoeg tegen deze praktijken optreedt. „Er zijn kappersbedienden, die reeds enige keren zijn veroordeeld en toch er mee voortgaan in de avonduren mensen te knip pen", merkte een van de aanwezigen op. „We hebben onze diploma's niet voor niets" riep een ander uit, „en daarom moeten wij ons voortdurend tegen dergelijke prak tijken verzetten", voegde hij er aan toe. Tevens zouden kappers zich in de avond uren onder het mom van „voor liefdadige instellingen te werken" beschikbaar stel len als toneelkapper. Dit onderwerp ont lokte een levendige discussie, waarbij de meningen soms verdeeld waren. De voor zitter, de heer J. C. Uittenhout gaf nog een gedetailleerde uiteenzetting betreffende de deelneming aan het op zondag 30 juni in alle zalen van de Haagse dierentuin te hou den kappersfestival en de bedrijfstentoon- stelling. Wat de tariefsverhoging betreft, werd opgemerkt, dat deze nog voor de aanstaan de huurverhoging zal moeten worden toe gepast. Een van de aanwezigen zei, dat in Haarlem de meeste kappers de tariefsver hoging nog niet hebben toegepast. X^XX)OOOC<XOOC<XXOOOOOCOOOC<X<X>OCCCCCCOOOCOCCOOOOOOOOOOC< Er is een lek ontdekt bij de Haarlem se Dierenbescherming en dadrvan drei gen de honden de dupe te. worden.. Het „lek" heeft nu eens niets te maken met de bestuursmutaties, maar wel met een hinderlijk mankement in het dak van c het hondenverblijf van het asiel aan de Ridderstraat. Het lek moet op korte'- termijn worden hersteld, maar in die 8 tijd zullen de dieren zolang een ander R onderkomen moeten vinden. Men begrijpt de vraag van de Dieren- bescherming: wie is bereid voor een <3 paar weken een hond te herbergen? De voeding van de viervoeter kan desge wenst door het asiel worden verzorgd. Wie wil helpen melde dit aan het asiel, Ridderstraat 11, telefoon 12823. K>COX>CC<XXXXX>COCCODCOCOCOOCOCXXXXXXXXX>C)C>30COOOCOBODr»r<XX Woensdag heeft de eigenaresse van de New Yorkse kunsthandel M. J. Gallery, Martha Jackson, een bezoek gebracht aan de Haarlemse Galerie Espace om wat werk te kunnen zien van Karei Appel. Zij raakte daarbij ook zeer geïnteresseerd in daar geëxposeerd werk van de Haarlem mer Ton Heyboer, van wie zij enkele et sen kocht. Zij gaf te kennen graag nog ander werk van Heyboer in New York toegestuurd te krijgen. Nieuws in het kort Tafelvoetbal. Real Madrid (de heer T. Viveen) behaalde dezer dagen het kam pioenschap van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Subbuteo Tafelvoetbalbond (N.S.T.B.). Bijzondere leerstoelen. Naar het ANP verneemt, ligt het in het voornemen van het Utrechts Universiteitsfonds, behoudens koninklijke goedkeuring, bijzondere leer stoelen in te stellen in de leer der elektro nica, de technisch-organische chemie en de geschiedenis der biologie. Het echtpaar Aad en Jan Plas heeft woensdagavond in de kroonzaal van Brink- mann zijn piano-, viool- en celloleerlingen de revue laten passeren voor een dankbaar publiek, uiteraard bestaande uit ouders, verwanten en kennissen. Men' zal van mij niet verwachten, dat ik de zesendertig nummers van het programma stuk voor stuk onder de loupe neem. Laat ik liever de nadruk leggen op de bijzondere inten tie, die op deze auditie aan het licht trad, namelijk de leerlingen zoveel mogelijk tot samenspel te inspireren en zo de goede huismuziek te bevorderen. Deze tendens kwam al bijzonder tot uiting met het op treden van een aantal duo's en trio's, die al goed op weg bleken te zijn om in hun samenspel een artistieke ontspanning te vinden. Gelukkige jeugd, die in deze rich ting ontwikkeld wordt en door zelfwerk zaamheid de ware zin der muziek leert kennen. Het echtpaar Plas laat zijn leer lingen daarmee al vroegtijdig beginnen. Ik heb nog zelden zoveel lilliputcelli bij el kaar gezien en gehoord als op deze avond. Ook het vierhandig pianospel was met een paar opmerkelijke prestaties vertegen woordigd en wat aan pianosoli te beluiste ren was wekte in hoofdzaak bijzondere verwachtingen. Aan het slot van de audi tie vormden de gevorderde leerlingen een orkestje om een tweetal concertante pres taties te begeleiden- Zij bleken behoorlijk te reageren op het „neer, linies, rechts, op" van de dirigerende leraar. Een van zijn celloleerlingen vertolkte knap de solopartij in een concert van John Garth en een pianoleerling van zijn echtgenote maakte een bijzonder goede beurt met een concert van Haydn. Jos. de Klerk De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft vanmiddag tegen een vijf enveertigjarige koopman uit Haarlem een gevangenisstraf van acht maanden met af trek en de maximale boete van f 20.000, subsidiair zes maanden geëist wegens het doen van onjuiste aangifte voor de in komsten- en de vermogensbelasting. Ver dachte heeft gelden geleend aan het assu- rantiebedrijf „Hofgeest" te Velsen. De di recteur van dit bedrijf is enkele maanden geleden aangehouden en failliet verklaard. Het betreft fraudes in vex-band met auto financiering te Velsen en Beverwijk. Uit het verhoor bleek, dat verdachte de rente die hij van „Hofgeest" ontving niet in zijn boeken verantwoordde. Ook heeft hij de bedi-agen niet aan de belastingen opge geven. Volgens berekeningen van de be lastinginspectie zou verdachte ruim acht tienduizend gulden te weinig belasting hebben betaald. De uitspi-aak volgt op donderdag 20 juni. Naar wij vernemen zullen twee kleine schepen van de Engelse vloot deze maand een bezoek aan Haarlem brengen, dat daarmee voor het eerst een buitenlands vlootbezoek, zij het niet-officieel, ontvangt. Het betreft hier twee nieuwe patrouille- en kustbewakingsvaartuigen, van ongeveer veertig meter lengte, met in totaal tien officieren en zesentwintig manschappen aan boord. De H.M.'s „Bold pathfinder" en „Ickford" zullen bij het gebouw van de Hollandsche Maatschappij voor "Weten schappen in het Spaarne ligplaats kiezen van woensdag 19 juni tot woensdag 26 juni. Er worden ;en paar ontvangsten geor ganiseerd en de stichting „Haarlems Bloei" heeft een excursiepi-ogramma voor de leden van de Royal Navy en de Royal Marines waartoe de schepen behoren, uit gestippeld. BEVALLEN: A. van der PuttenNijman, d.; W. J. van BenthumSweijen, d.; H. J. Hoogland—Wesselman, z.; A. M. W. Ruig- rokLommerse, d. ONDERTROUWD: W. J. Blok cn A. M. Prins: W Pronk en H. J. Dral; A. A. Dekker en C. W. Marbus; A. T. Kol en A. C. van der Putten. GEHUWD: H. Schouwink en J. H. Wiardi Beckmann: R. H. Hendriksz en J. H. Levert; J. R. F. Schildt en M. H. J. van den Broek. OVERLEDEN: S. C. BrouwerOudshoorn, 73 jaar. GEHUWD: J. C. Tieken en M. G. M. Dee- lissen; H. v. Kassing en C. L. Stoutjesdijk; J. K. A. Stutterheim en L. Smit; H. H. Jonk man en Th. B. C. Striekwold. GEBOREN: Adrianus Franciscus, z. v. J. C. Granwetia en M. H. C. van Lent; Rosa Ma ria Anna, d. v. J. M. B. G. v. Vlijmen cn J. G. M. Grapperhaus; Marjon Catharina, d. v. W. de Vries en C. C. van Tongeren; Elisa beth Cornelia, d. v. J. Kapiteijn en Ch. H. Jansen; Maria Johanna, d. v. C. L. A. Meden- blik en K. K. M. v. Bruggen. OVERLEDEN: H. J. Bijster, 73 j.; H. N. Verdel, 81 j.; mejuffrouw C. M. Fluman» 83 j.; Wed. E. Th. H. BastBertling, 65 j.; Wed. J. Piët—Schroder, 87 j.; F. H. Burger, 85 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19