Pansevesje Eet kip van Kruyer „DE AREND" JAC. WISKER Vliegen is vervelend EETHUIS Dames-, Heren-, Jongens- en Kinderschoenen HENK REEDIJK Poelier W. Kuiper Fa C. BOOY ZN ff f ;er« "o 535ste STAATSLOTERIJ KORT verhaal door kathinka lannoy KRUÏER'S WILDHAL BOER LAG EN's Schoenhandel Bakovens SPECIALE AANBIEDING Malse Braadkuikens Malse Braadkippen Brusselse Poulardes t DONDERDAG 6 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Flateuze mantel Scheepvaart Alleen 1ste kwaliteit- voor jonge mensen STERHUIS Zitten Uw schoenen naar- Uw zin LANGE VEERSTRAAT 32 - TELEFOON 12098 HAARLEM Adverteert In dit blad TOMADO Voor de Pinksterdagen verse braadkip vanaf f 4. Paling Rookworst ft— p. p. CASTRICUMMER WILDHANDEL A/% mSmedestr. 36, Haarlem r0mP Tel. 12735 Met Pinksteren voor uw gasten en vrienden alléén het beste! Dus naar WIJNHANDEL OVERTONWEG 3 HAARLEM TELEFOON 24838 l t rWTWWTVTVWVTTVTT 4e klas - 12e lijst DE LIEFDE gaat langs wonderlijke we gen. Wie zal zeggen wat haar wekt? Soms is het een lach, soms een stem, soms een stille glimlach, soms een enkele blik. Maar als het echt is, is het beslist meer dan een knap gezichtje alleen. Het is iets, dat in een flits ons iets innerlijks laat zien, iets waarop men wellicht jaren zou moeten wachten, doch dat zich dan eensklaps aan ons openbaart en zich voorgoed in ons wezen dringt. Ik werd gegrepen in het diepst van mijn ziel door de houding van haar hoofdje, door het onschuldige ijle gebaar van haar kleine blanken handen. Als een donzen pluisje zweefde zij op teenspitsen over het grote toneel, licht, heel licht, zo licht als ik nog nooit iemand heb zien dansen. Ik kon haar gezichtje niet goed zien, hoog en ver op mijn goedkope^ plaats boven in de schouw burg. Haar frêle figuurtje zou mij anders zeker niet getrokken hebben, zoals zij daar onwerkelijk wegzweefde tussen de andere dansers en danseressen, maar de lichtval op heur glad donker haar, simpel wegge- borsteld van de rechte scheiding, roerde mij in de onschuldige deemoed aan haar kunst. Wat een dwaasheid! Als nuchter, pasbe- ginnend journalist had ik toch werkelijk wel grotere schoonheden gezien, die in al haar verblindendheid mij toch nooit in wezen hadden getroffen. Met een oude perskaart, die ik gelukkig net bij mij had, wist ik na afloop van de voorstelling achter het toneel te komen. Ik, die eigen lijk voor mijn vak te bescheiden ben, vond die avond blijkbaar zulke krachtige argu menten, dat ik binnen enkele minuten in haar kleedkamer stond. Zij zat op een stoeltje voor de kaptafel en keek mij aan in de spiegel. Er was groen op haar oogleden en om haar ogen, haar wimpers waren zwaar aangezet en zij was dik geschminkt. Maar daaronder was haar gezichtje zo sereen en hulpeloos als van een klein moe vogeltje. Zij was zo tenger en fijntjes als een meisje van veertien jaar. Ik stond daar en zij zat. Wij keken elkaar aan in het spiegelglas. Wan hopig eensklaps pijnigde ik mijn hersenen wat ik nu moest zeggen en in welke taal ik mijn ballerina moest aanspreken. Ik had geen geld gehad voor een programma en wist dus niet eens haar naam, noch haar nationaliteit. Langzaam, na ik weet niet hoelang durende stilte, verebde de vlinder achtige schrik op haar gezichtje in een glimlach. Rob....? vroeg haar zachte kleine stem. Verbijsterd staarde ik haar aan. Zo heel ik inderdaad Wacht even, zei zij, mijn naderkomen afwerend met haar kleine blanke hand. Je heet Rob en er is iets, dat wij van el kander weten, dat oud is en in een ver verleden schuilt. Ik wist geen antwoord, alleen was ik er op dat moment van overtuigd, dat zij ergens gelijk had en dat wij elkaar al lang kenden, dat ik het begin vergeten was. Onnavolgbaar gracieus stond zij op, „als een bloem in de wind buigend op haar stengel. Dit is geen begin en geen einde, ging haar stem als een ademtocht voort dit is eeuwigheid Daar stond ik, met mijn handen doel loos langs mijn zijden en zag haar na- derzweven op haar teenspitsen. En ik be greep, dat ik haar nooit, nooit zou kunnen aanraken met mijn dwaze domme handen en dat niemand ter wereld dit ooit wer kelijk zou kunnen. Vlak voor mij rekte zij zich als een zeer witte stille vlam. Even onwerkelijk als haar stem en wezen waren de lippen, die de mijne raakten. Ben je een droom? vroeg ik fluiste rend. Maar ik stond al buiten in de late avond, waar een koude windvlaag aan mijn kleding rukte en de regen langs mijn wangen droop als had ik lang,' heel lang daar gestaan. DE VOLGENDE MORGEN zocht ik haar naam in alle recensies van het ballet, die ik maar kon vinden. Wie was zij? Won derlijk, het leek wel dat zij niet genoemd werd. Niets kon ik vinden dat op haar van toepassing was. Een kleine naamloze? Maar dat kon niet. Voortdurend had ik haar in een grandioze solo tussen al de anderen door zien glijden, prima ballerina. Die middag zou het ballet weer terug reizen naar Frankrijk en alweer met de zelfde oude perskaart kwam ik op het perron. Ik zag haar niet. Wel herkende ik vele andere medewerkenden. Zou zij zijn achtergebleven? Mijn hart bonsde en mijn mond was droog. Ademloos klampte ik één der dansers aan en vroeg in mijn beste schoolfrans of het ballet wel vol tallig was, of er soms een danseres was achtergebleven, die vloeiend Hollands sprak. Verwonderd zag de man mij aan. Mais no'n, monsieur. Zijn dit werkelijk alle dames? drong ik aan, wijzend op het groepje danseressen Mais oui,, antwoordde hij, daar staan zij allen. En geen van de dames spreekt Hol lands? Er is niemand, die Hollands spreekt, monsieur. De danser knikte vriendelijk en stapte in. Ik stond daar en zag de trein wegrijden. Was mijn kleine vlinderlichte danseresje dan een hersenschim? ENIGE MAANDEN later stuurde het blad waarvoor ik werkte mij naar Parijs orn een interland-wedstrijd te verslaan. Ik wa- nog nooit in Parijs geweest en vond bet dus een buitenkansje. De laatste we ken had ik het te druk gehad om veel aan mijn danseresje te denken, maar ergens was zij altijd in mijn hart, achter mijn ogen. Toen ik in Parijs uit de trein stapte, leek zij plotseling heel dichtbij. Die avond stond ik voor het grote, lichtende opera gebouw en dacht aan haar. Is dit haar huis? vroeg ik mij af. Is de escalier d'honneur de enige trap waarlangs haar kleine voetjes omhoog kunnen zweven? Het speet mij, dat ik geen geld had om de opera te bezoeken. Doelloos dwaalde 'k door de grote als vuurwerk lichtende dad. vreemd onwennig, als op een andere planeet. Onwillekeurig zoekendDe mnderden lichten van de Champs-Elysées, 'et machtige, als van binnenuit glanzende 'ouwsel van zelfverheerlijking, de Are de Jriomphe, dat alles'verblindde mij als een fel verlicht toneel, waarop ik alleen te 'beken had naar dat ijle, onwerkelijke figuurtje van mijn ballerina. Willoos liep ik mee met het verkeer, kwam. in een file mensen terecht, die lang zaam de trap naar de Metro afdaalde. Ik was halverwege de trap toen ik haar voor mij zag. Zij was het. Ik kon mij niet ver gissen. Die lichte gang, die simpel gekapte helm van glanzend zwart haar, dat kleine tengere figuurtjeZij droeg een soort wijde donkere cape, waarin zij bijna ge heel schuilging. Ik zag het duidelijk, want toen ik mij met mijn ellebogen wel zeer onbeleefd haastend naar voren had ge drongen, klapte juist voor mijn neus het hekje dicht. Een trein kwam binnen. Zij stapte in. Zag ik het goed? Droeg zij haar balletschoentjes? Pas toen de trein zich weèr in beweging zette en het onverbiddelijke hekje zich opende, vond ik mijn stem terug. Ik riep. Een schreeuw zonder woorden. De wan hopige roep van een eenzame naar het liefste, dat zich aan ons onttrekt. Zij hoorde mij. Ik zag haar gezichtje zich naar mij loewenden, herkende onwezenlijk ge lukkig de grote groen omschminkte ogen en het zachte droeve glimlachje. De trein gleed weg van het perron, maar op het netvlies van mijn ogen zag ik nog haar lippen, di-t mijn naam fluisterden. Mijn naam.... Ik riarn de volgende trein, spiedde bij elke halte of ik haar niet weer ontdekte. Einder'jk zag ik haai ver weg op een perron. Ik sprong uit liet treintje en begon te hellen. Net nog zag ik haar om zwenken, een andere tunnel door, toen een paar aanstormende reizigers, die blijkbaar aarzelden of ze rechts of links zouden pas seren, mij plotseling tot staan brachten. Toen ik na deze vertraging de hoek van de tunnel bereikte, lag deze leeg en ver laten in het halve doodskleurige licht. Mijn voetstappen kaatsten tegen de wanden, hol en met een klank, die mij deed rillen, mijn adem floot. Daar zag ik haar weer, op het achterbalkon van een wagen. En nogmaals onttrok een tunnelbocht de trein aan mijn gezicht. Hijgend wachtte ik op een andere, volgde, volgde mijn danseresje van de ene trein in de andere, door tunnels en gangen en steeds kon ik haar net niet in halen en net niet beduiden dat zij op mij wachten moest. Was ik dood? Was dit de smalle weg naar een ongrijpbaar geluk? Was dit geluk te immens om het te achter halen? Eindelijk was daar een uitgang, ik zag opnieuw de avondhemel en hoorde het lawaai van het verkeer.... Eeuwigheden ie ken voorbij gegaan. Maar aan de over zijde van de brede boulevard ijlde mijn döriseresje. Haar zwarte mantel flapperde op de wind. Telkens zag ik bij het op- waaïeft de lange witte kousebenen van haar tricot. Zij ging naar binnen, ergens. Ik volgde. Hier in een museum kon zij mij niet meer onsnappen, dacht ik. te moe om verwon derd mij af te vragen wat zij daar geheel gecostumeerd te zoeken had. Haar lichte voetstappen passeerden de controle. Ik werd aangehouden, moest een kaartje ko pen. Verderop zag ik haar. Zij ging een schemerig verlichte ruimte binnen. Op de drempel keek zij om. Een kleine witte hand wenkteSnel volgde ik opnieuw. In de zaal gekomen zag ik haar. Heel dichtbij was zij en zo ver, zo ver, dat ik haar nooit meer zou kunnen inhalen met mijn dwaze voeten, zomin als mijn handen ha"ar hadden kunnen aanraken. Daar stond zij, de afgeworpen mantel neergegleden op de grond. Zij stond daar oneindig gra cieus en onwerkelijk, met één voet op een krukje, de teenspitsen van de andere nauwelijks rustend op de grond. Daar stond zij, nagenoeg vereeuwigd en nooit te achterhalen. Een wassen beeld van één der grootste danseressen die ooit hebben geleefd. Voor deze bijzonder flatteuze mantel uit het huis Ian Meredith in Londen werd caramel- en mink-kleurige kant van de fijnste Soedan-katoen met een ondergrond van faille gebruikt. De mantel heeft een hoogopstaande kraag en mouwen, die zowel lang als drie kwart kunnen worden gedragen. De mantel heeft geen ceintuur of zakken, die de grote banen van schouder tot zoom onderbreken. LONDEN, mei. - Het was weer bijna een jaar geleden sinds ik voor het laatst ge vlogen had en ik was al haast vergeten, hoe vervelend het kan zijn. Eigenlijk zijn alle reizen vervelend. Er zijn echter varië teiten: in de trein heeft men een mooi uit zicht, maar wordt men vies en stijf. Dat uitzicht is er van de auto uit ook, maar het is bijzonder vermoeiend. Uit het vlieg tuig ziet men niets, maar wordt er ten minste niet vies in en niet moe (tenzij men natuurlijk naar Manilla of naar Houston vliegt). Het vliegtuig heeft nog één be langrijk voordeel. Dat is te vinden bij de mede-passagiers. In de anderhalf uur, die een vluchtje naar Londen duurt, heb ik alles weer nauwkeurig bekeken. In de eerste plaats heb ik in zo'n vliegtuig altijd de indruk, dat ik het enige normale mens aan boord ben, een alledaagse Hollander die twee of drie keer per jaar vliegt en dat maar een hele uitgave vindt. Alle andere passa giers kijken, alsof ze zó in een serie adver tenties over luchtvaartmiljonairs thuis zouden horen. Zo een over de heer G. Jan sen uit Treebroek, export-manager van de G.W.F.-fabrieken, die aan de lucht vaartmaatschappij verklaart: „Ik vlieg nu al tien jaar lang regelmatig om de andere dag met uxö machines naar New York en ik heb nog een paar vluchten naar Tokio gemaakt (slechts veertien) en ik blijf uw maatschappij de voorkeur geven". Ik ben er van overtuigd, dat de heer G. Jansen net zo'n verveeld gezicht trek als hij de veiligheidsriemen in zijn stoel dichtmaakt, als alle mensen met wie ik tot nog toe ge vlogen heb. Zij slagen erin een dergelijke sublieme blik van verveling op hun ge zicht te produceren, dat zo'n vliegtuig vol routiniers voor de stewardess wel een bij zonder ontmoedigend schouwspel moet zijn. Verder zitten vliegtuigen altijd voorna melijk met Amerikanen gevuld. Als er geen Amerikanen waren, zouden de lucht vaartmaatschappijen zeker niet zo'n opge wekt zakelijk bestaan leiden. Er is ten slotte maar een beperkt aantal heden G. Jansen in ons land. „Mijn" vliegtuig was ook voor tachtig percent met Amerikanen bezet - vriendelijke, een beetje vermoeide echtparen, wat zakenlieden, een paar sol daten uit Duitsland en twee prachtig-ge brilde meisjes. Ik had echter geluk. Er waren ook vier duidelijke Zuid-Amerika nen, die samenzweerderig met elkaar ble ven fluisteren. Een van hen hield voort durend zijn rechterhand in de zak van zijn colbertje. Zij bestudeerden het negatief van een kleinbeeldfilm Ik zou daar graag stiekem gefotografeerde documenten vol staatsgeheimen in vermoeden. En naast mij zat een man met het van verre herkenbare gezicht van de internationale oplichter: klein, dikkig, gepommadeerd zwart haar en een streepjessnorretje. Op zijn knieën lag een zeer grote, boterkleurige actetas. Zaten er vervalste tekeningen van Rem brandt in? Laten wij het aannemen. Als we eenmaal vliegen, kopen al deze mens sloffen vol belastingvrije sigaretten. De onlichter propt vierhonderd sigaretten in zijn tas. Een Amerikaan vraagt de ste ward of er ook juwelen aan boord verkocht worden en kijkt verbaasd tegen het ont- kenneiyie antwoord op. Bijnaiedereen strekt zich vervolgens uit en doet of hij slaapt.,Dat is een deel van, de voorstelling, dié bliikbaar van de routinier verwacht wordt. Maar als de steward rond. komt met sandxviches en bakjes aardbeien doet ie dereen weer ongevraagd de ogen open en kuïkt instemmend. Zo vliegen we gezellig wat door. Zoals dat de gewoonte en de traditie is, schijnt de zon boven de wolken. Het leven lijkt vrolijk. Maar dan zijn we er al en iedereen dringt, als bij een Amsterdamse tramhalte, om het eerst uit het vliegtuig te zijn. Bij de douane staan we nog één keer bij el kaar. Naast mij haalt een Amerikaan een fles whisky vit zijn zak en zegt tegen de douanier: That's all". Hij man doorgaan. Het is een wonderlijk volk. vliegtuigreizi gers Ik heb wel pens met alleen maar een tandenborstel gereisd, of alleen maar een bnek. Noo nooit met. uitsluitend een fles ■<nhiskv. Maar misschien was dit. Lew my Caution wel. of Dick Bos of Slim Galla ch an. cv het svoor van mijn oplichter of zoekend naar de geheime documenten van de Zuid-Amerikanen. Dat is een opwindend idee. dat u mij niet moet ontnemen. Anders ga ik ook nog verveeld kijken. A. S. H NOG MEF.R RESTAURATIES AAN „HET PRINSENHOF" IN DELFT In Delft is men begonnen met de voor bereidende werkzaamheden voor de restau ratie van het nog resterende deel van „Het Prinsenhof". Het gedeelte, dat grenst aan de historische zaal en aan de Schoolstraat ligt, zal voor een groot gedeelte in de oude toestand worden hersteld en dienstbaar worden gemaakt aan het museum. Tot dit gedeelte behoort de Kamer van Charitate, die voorheen eigendom was van de diaco nie der Nederlands Hervormde Gemeente. Aan het eind van het te restaureren ge deelte zullen de twee woningen, die in zeer vervallen staat verkeren, worden ver bouwd tot een beneden- en een boven woning voor het toezichthoudend personeel van het museum Alphard, 5 te Rotterdam. Abbedijk, 3 v. Cristobal n. Liverpool. Aalsum, pass. 4 Ceylon n. Belawan. Aldabi, pass. 4 Recife n. Rio de Janeiro. Ampenari, 4 v. Cochin n. Djibouti. Alwaki, pass. 5 Gibraltar n. Port Said. Amsteldiep, 5 60 m. w. Algiers n. Kattowitz. Annenkerk, 5 te Manilla. Alpherat 5 te Santos v. Rio de Janeiro. Attis, 5 te New York v. Baltimore. Amstelslot, 6 v. Port Said n. Rotterdam. Amstelland, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Argos, 6 te Amsterdam. Abbekerk, 5 v. Marseille n. Antwerpen. Alcor, 6 te Montevideo. Almkerk, 6 te Antwerpen. Ameland. 5 te Curagao. Amsteldijk, pass. 5 Azoren n. Havana. Amstelvaart, 6 te Surabaja. Arendskerk, 5 v. Dar Es Salaam n. Belra. Arkeldijk, 6 te Belawan. Boschkerk, 5 te Aden. Bonaire, 3 v. Paramaribo n. Madeira. Banda, 5 v. Quincy n. Beyrouth. Bintang, 6 te Aden. Bogowonto, 5 v. Surabaja n. Tj. Prlok. Banka, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Bantam, pass. 5 Malta n. Port Said. Batjan, 5 te Bangkok v. Abadan. Billiton, 5 340 m. o. Port de Galle n. Aden. Breda, 4 te Hamburg. Bloemfontein, 5 v. Southampton n. Antwerpen. Boskoop, 6 te La Union. Balticborg, 5 te Amsterdam. Caltex The Hague, pass. 5 Ouessant n. Stockholm. Caltex Utrecht, pass. 5 Hoek v. Holl n. Hamburg. Cleodora, 4 v. Abadan n. East-London. Callisto, 5 500 m. z.o. Cape Farewell n. Montreal. Caltex Leiden, 5 50 m. n. Burlings n. Pernis. Casamance, 5 30 m n. Finisterre n. Nantes. Charis, 5 v. Maracaibo n. Baltimore. Concepcion, 4 168 m. o.n.o. Recife n. Sao Francisco. Camitia, 5 825 m. o. Kp. Leeuwin n. Fremantle. Carrillo, 5 v. New York n. Pto. Barrios. Congokust, 5 v. Bordeaux n. Dakar. Camerounkust, 6 te Amsterdam. Caltex Pernis, 6 v. Rastanura n. Rotterdam. Duivendrecht, 5 v. Rotterdam n. Houston. Delfshaven, 5 150 m. o. Madeira n. Le Havre. Dordrecht, 5 v. New Orleans n. Rotterdam. Dorestad, 5 v. Glasgow n. Curagao. Esso Nederland, 5 220 m. z.z.o. Suez n. Mena. Eemland, 5 te Rio Grande do Sul. Esso Amsterdam, 5 v. Antwerpen n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 6 Ouessant n. Rotterdam. Friesland, 6 te New York. Garoet, 5 te Ummsaid. Gabonkust, 5 v. Dakar n. Konakri. Gordias, 5 v. Pto. Limon n. Belize. Gaasterkerk, 5 v. Cebu n. Singapore. Ganymedes, 6 te Balboa. Gooiland, 6 te Montevideo. Hispania, pass. 5 Dungeness n. Bilboa. Hoogkerk, 5 410 m. z.z.o. Guardafui n. Aden. Hilversum, 12 te Bandarmashur verw. Hecuba, 5 te New York v. Philadelphia. Helicon, 5 te Port of Spain v. Cumana. Hera, 4 v. Paramaribo n. Georgetown. Hydra, 4 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Hersilia, 6 te Rotterdam. Heelsum, 5 v. Antwerpen n. Houston. Hector, 5 te Amsterdam. Iberia, 5 te Rotterdam. Isis, 6 te Curagao. Japara KPM, 5 te Balikpapan. Jagersfontein, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. Krebsia, 5 te Singapore. Kermia, 5 v. Fao n. Singapore. Kota Inten, 6 te Surabaja. Kylix, 5 v. Dakar n. Curagao. Karimata, 6 te Genua. Kenia, 5 v. New York n. Curagao. Kennemerland, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Limburg, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Lieve Vrouwkerk. 4 te Abadan. Lutterkerk, 4 v. Genua n. Port Said. Leersum, 7 te Dakar verw. Laertes, 6 te Semarang. Lemsterkerk, pass. 5 Finisterre n. Antwerpen. Lindekerk, 5 te Rotterdam. Marisa, 4 v. Faslane n. Curagao. Merwelloyd, 5 v. Surabaja n. Tj. Mani. Mapia, pass. 5 Kp Guardafui n. Belawan. Maetsuycker, 5 600 mijl n.n.w. Fremantle naar Fremantle. Myonia, pass. 5 Townsville n. Pladju. Muiderkerk. 5 480 m. z.w. Cocoseil. n. Aden. Munttoren, 5 650 m. n.w. Gilbert n Geelong. Montferland, 5 te Rio de Janeiro. Musilloyd, 5 v. Schiedam op proeftocht. Maashaven. 6 te Rio de Janeiro. Moordrecht. 6 te Men Al Ahmadi. Naess Commander. 5 v. Cowes n. Mena Al Ahm. Ondina. 5 v. Curagao n. Las Palmas. Osiris, 4 v. Mobile n. Houston. Prins Willem II, 4 te Rotterdam. Piri. 5 200 m. o.n.o. Benghazi. Prins Frederik Willem, 5 te Hamburg. Pieter S. 5 te Rotterdam. Prins Willem IV. 6 v. Le Havre n. Montreal. Purfina Hellas, 5 te Genua. Rempang, pass. 4 Sabang n. Aden. Raki, 5 te Basrah. Roepat. 6 te Port Said. Roggeveen, 5 v. Singapore n. Surabaja. Rotterdam, 5 v. Rotterdam n. Rastanura. Str. Soenda, pass. 4 Madagascar n. Lor. Marques. Singkep, 5 v. Suez n. Aden. Sibajak, 5 v. Tj. Priok n. Aden. Stentor, pass. 5 Startpoint n. Amsterdam. Steven. 5 te Lissabon. Straat Cook, 8 te Durban verw. Sumatra, 5 v. Singapore n. Hollandia. Stad Arnhem, 5 te Narvik v. Liverpool. Statue of Liberty, 4 460 m. z.o. Bermuda n. R'dam. Straat Malakka, 5 te Durban. Schie, 5 v. Cartagena n. Gonaives. Serxegalkust. 5 v. Amsterdam n. Antwerpen. Straat Lombok, 5 te Durban. Straat Mozambique, 4 v. Santos n. Montevideo. Stad Leiden, 5 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Gouda. 5 v. Rotterdam n. Narvik. Tabian, 4 te Amsterdam. Trompenberg, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Tawali, 5 16 m. n.o. Majoua n. Le Havre. Tjibantjet, 6 te Surabaja verw. Telamon, 6 te La Guaira verw. v. New Orleans. Tarakan, 5 v. Alexandrië n. Hallfax. Tjinegara, pass. 5 noordp. Formosa n. Hongkong. Ternate, 5 te Antwerpen. Tomini, 4 110 m. z.w. Ouessant n. Gdansk. Tabinta, 7 te Amsterdam verw. Tiba, 6 te Montevideo. Tamo. 6 te Rotterdam. Trajanus, 6 v. IJmuiden n. Hamburg. Waterman, 8 te Rotterdam verw. Waiwerang, 6 te Singapore verw. Westland. 4 210 m. z.z.w. Ouesant n. Amsterdam. Wieldrecht. 6 te Aden. IJssel, 5 te Trinidad v. Barbados. Zaanland, 4 v. Montevideo n. Santos. Zuiderkruis, 5 te Melbourne. KLEINE VAART Alcetas, 4 v. Tarragona n. Alicante. Adine, 5 v. Antwerpen n. Rotterdara. Arak. pass. 5 Vlissingen n. Londen. Arnoudspolder, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Att S, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 3 v. Antwerpen n. Trolhaettan. Casana. 5 v. Kopenhagen te Aalborg. Duiveland, 7 v. Dover te Rotterdam verw. Elsa, 4 v. Skutskaer n. Zaandam. Esma, 5 v. Ümea n. Haparanda Flevo, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Frieda; 5 v. Londen te IJmuiden verw. Geziene, Henderika, 5 te Bremen v. Rochefort. Geeststroom, 5 v. Boston te Maassluis verw. Harold, 5 v. Kiel te Londen. Hast V, 6 v. Clarecastle te Amsterdam verw. Hoogland, 8 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Henriette B, 5 v. Londen te Ltdkoping. Harry, 5 v. Londen te Boston. Ilias, 4 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ida D, 5 v. Delfzijl te Haukipudas verw. Jonan, 5 te Dublin v. Cork. Joost, 1 v. Hamina te Kotka. Kaap Falga, 1 v. Obbola te Rundvik. Kaap St. Vincent, 1 v. Skutskaer n. Middelburg.. Maasym N, 5 v. Casablanca n. Engeland. Marcella, 5 v. Karlsliamn n. Bergen. Mare Liberum, 6 v. R'dam te Barcelona verw. Mitropa, 11 v. Dakar te Londen verw. Midsland, 8 v. Lelth te Rotterdam verw. Nero, 4 v. Le Havre n. Ceuta. Noord, 5 v. IJmuiden te Gent. Nottingham, 9 v. Newcastle te Rotterdam verw. Nieuwland, 6 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 5 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Plato, 3 v. Barcelona n. Tarragona. Pavo, 1 v. Munksund te Kemi. Ponza, 4 v. Kristinehamn te Zaandam. Prior, 6 v. Benghazi te Huil verw. Spurt, 5 v. Swansea n. Tonnay Charente. Santa Margherita, 6 v. Fowey te A'dam verw. Sirius, 5 v. Duinkerken te Londen. Soemba, pas. 5 Kp. Vilano n. Genua. Sonja D, 5 v. Reykjavik n. Lissabon. Tilly, 4 v. Antwerpen n. Munksund. Tasmanië, 5 v. Gdansk te Huil. Westpolder, 5 v. Rotterdam n. Oporto. Westereems, 5 v. Mantyluoto n. Antwerpen. SLEEPVAART Gele Zee, 4 te New York. Humber, 4 v. Avonmouth te Rotterdam. Noordholland, 4 dw. Gibraltar n. Savona. Titan, 5 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Witte Zee, 4 30 m. z.o. Wight n. Rotterdam. Soep-Braadkippen p. p f 1.60 Kippenpoulet p. p. f 2.25 Braadkippen p. stuk f 4 Poulardes p. st. f 6. Braadkuikens p. st. f 2.50 Pracht Eenden p. st. f 2.50 Duinkonijnen p. st. v.a. f 2.50 WARMOESSTRAAT 4 Tel. 10924. Wij verkopen ook kip aan het spit gebraden. van maandag t/m. vrijdag goede en goedkope maaltijden in het Nieuwe Gracht 100, tel. 13426 Zo niet, kom dan nog deze week bij ons. Wij zorgen dat u met PINKSTEREN weer heerlijk kunt wandelen. ZEER UITGEBREIDE KOLLEKTIE PRIMA KWALITEIT LAGE PRIJZEN Nummerbneven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de tnhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Bakblikken Bakvormen Frituurpannen Cakevormen Tulbandvormen Schuimspanen Deegkloppers Roerzeven Enz. enz. enz. Alle artikelen van MARNIXSTRAAT 45 Tel. 25081 Verse Soepkip p. p. f 1.75 Vers Kippenpoulet p.p. f 2.25 P. KIESSTRAAT 13 Tel. 17090 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Fijne Ham p. 100 gr. f 0.45 Pekelvlees per 100 gr. f 0.50 Mager Ontbijtspek zonder zwoerd per 100 gram f 0.40 Fijne Haagse Leverworst per 100 gr. f 0.20 Runderlappen p. p. v.a. f 1.80 Carbonade p. p. v.a. f 1.90 Fijn gekruide Saucijzen per pond f 1.80 Dik niervet p. pond f 0.50 5 pond voor f 2. Gekookt vlees voor uw poes of hond p. p. f 0.50 BARREVOETESTRAAT Tel. 11489 17 1.50, 2.—, 2.50, 3.— per stuk 3.50, 4.—, 5.— per 6tuk 6.—, 7.50, 10.— per stuk KIPPENPOULET TAMME KONIJNEN 2.25 per pond 2.50 per pond SOEP-BRAADKIPPEN WILDE KONIJNEN 1.75 per pond 3.—, 3.50 per stuk Gen. Cronjéstraat 152 GEDISTILLEERD Telefoon 14752 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAA B Bis B ËL R/o.'ïï By m m "Éis Alpino-Roma Sport, voor- en achtervering 742.50 Simplex-Sachs, voor- en achtervering 697.50 Maxwell-HMW 695.— Berini, vanaf 408.— Kaptein Mobylette, vanaf 355.— Simplex S4 399. enz, enz. Grote sortering HMW - SACHS - KAPTEIN en BERINI-OJVDERDELEN tegen lage prijzen, alleen bij: Betaling te regelen op prettige wijze. HOGE PRIJZEN ƒ5000 16528 2000 18471 1500 8497 1000 1398 1643 1645 3846 8052 11798 12396 13922 14602 16140 400 1799 3308 4178 4179 6978 7029 9698 1184? 16695 17878 20974 200 1698 2225 4580 4878 5140 5164 5374 5434 5676 5821 5880 6992 883» 9281 9894 10158 10533 10559 11254 12492 14782 14961 15510 15516 17144 19822 20528 21424 PRIJZEN VAN 80- 1014 142 168 715 730,858 2010 031 049 3012 106 164 580 600 622 4069 237 481 954 969 6052 085 115 664 790 850 6014 078 223 7065 177 375 8091 238 364 9017 031 280 936 10034 064 074 392 413 513 11161 332 435 218 224 862 874 169 495 238 304 729 882 502 674 157 236 906 943 407 408 477 687 531 596 293 362 081 112 656 688 440 442 312 360 376 591 661 795 837 334 353 942 955 717 753 303 579 982 466 477 710 762 635 661 409 439 196 341 744 861 602 634 847 938 962 465 488 506 861 885 906 617 646 658 504 869 986 778 860 921 923 635 708 879 351 373 382 992 710 911 12016 047 406 481 13150 108 680 694 14082 153 555 596 15064 227 16025 086 915 17002 297 726 727 18061 114 874 19012 024 713 734 20124 141 21130 169 646 671 060 077 201 204 215 327 544 760 253 260 298 430 437 485 720 726 750 771 858 974 171 228 242 281 312 323 729 734 756 854 364 391 410 441 446 504 203 392 530 654 664 767 329 524 555 592 766 807 997 137 271 371 426 093 296 310 320 758 195 268 273 454 249 267 300 305 845 889 909 975 645 671 646 697 441 519 689 706 342 358 329 355 525 657 353 386 523 771 902 703 714 762 789 553 578 798 962 400 636 NIETEN 1015 024 026 058 061 135 199 200 225 256 269 283 307 329 402 417 436 444 456 464 475 490 506 531 535 558 571 610 636 649 667 719 787 788 807 867 871 892 905 930 993 2000 2007 101 110 122 125 143 160 187 255 264 327 459 463 490 507 524 533 536 583 627 645 663 686 698 714 766 781 785 786 893 945 950 969 3010 063 064 069 145 149 151 153 181 193 228 232 244 318 326 355 365 367 428 472 474 482 526 587 613 621 690 739 763 764 812 832 876 897 941 947 951 976 989 997 4018 023 048 060 062 065 087 102 157 166 196 197 209 248 254 272 287 293 314 319 326 327 329 412 427 432 447 490 519 566 567 578 594 624 640 704 740 746 767 791 813 814 902 912 946 996 5074 101 136 148 176 188 220 243 283 337 378 402 410 411 417 431 503 513 528 593 620 625 627 633 637 762 786 796 797 810 911 914 915 927 934 602S 053 077 084 112 119 134 135 154 165 220 237 296 303 318 363 409 437 442 455 472 526 538 560 565 581 596 668 702 738 821 839 865 900 906 930 991 993 997 7015 080 084 102 137 148 173 193 228 306 312 346 34S 362 374 405 467 490 548 564 567 571 572 576 585 600 630 663 683 694 742 811 859 861 883 892 905 916 984 8020 055 103 127 184 234 246 260 264 265 293 344 350 351 414 500 513 517 522 526 609 651 660 676 6S4 713 731 739 753 771 791 809 823 824 828 S74 879 915 924 944 966 999 8036 068 095 122 186 188 232 315 404 413 434 436 458 473 485 513 522 525 529 596 603 657 662 706 735 737 744 748 785 797 889 903 904 939 952 983 986 10052 062 166 171 216 231 303 384 418 419 451 520 553 611 651 665 705 735 771 813 820 832 857 858 868 887 925 11007 040 043 063 081 112 143 148 197 290 385 392 417 421 441 444 462 474 534 606 612 697 837 866 871 12008 034 072 339 349 362 553 600 601 757 764 802 907 967 18004 014 027 211 321 334 597 608 621 783 793 805 14048 110 131 403 462 484 586 659 712 954 992 16009 037 060 328 380 394 573 575 586 843 851 885 16035 043 057 290 302 317 807 870 908 17030 045 065 252 267 345 599 615 627 770 802 844 941 968 977 18013 020 021 196 211 217 497 545 607 856 877 887 19042 044 050 237 295 299 525 577 580 780 857 S64 20085 112 113 324 339 369 685 708 733 943 991 #1030 052 091 334 354 369 496 505 548 810 836 857 700 724 785 789 825 828 836 967 980 988 075 079 094 157 170 173 300 436 453 477 487 501 512 524 609 629 661 738 748 749 756 803 818 847 863 873 888 890 048 056 108 369 501 522 624 642 707 812 813 880 202 237 253 485 491 527 850 852 853 152 162 164 199 531 537 583 587 711 725 746 747 944 947 981 266 284 330 377 529 558 563 568 886 896 903 922 106 216 418 473 601 629 887 917 082 154 345 511 930 956 088 117 346 407 633 643 846 881 022 065 221 242 613 628 894 920 065 073 356 381 613 625 880 952 118 144 405 464 815 858 257 285 298 476 499 531 651 721 755 931 934 974 155 156 179 539 661 668 972 997 173 179 195 426 429 446 652 656 668 903 917 930 309 312 537 559 807 831 996 246 289 693 745 221 229 478 523 679 746 932 936 074 090 119 131 178 253 401 458 475 477 634 664 722 768 833 969 19000 074 099 199 200 218 419 449 464 479 485 652 663 726 755 769 146 149 276 278 294 489 556 607 630 684 861 870 876 879 890 175 211 215 238 252 257 282 405 435 436 455 462 476 479 628 672 692 725 773 776 791, 925 937 952 986 987 VERBETERING. Prijzen van 1000.—: 1389 in plaats van 1398.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3