Nazorg-directeur bij zijn afscheid van E. P. Schuyt-stichting gehuldigd I I I I Ir. A. D. Mesritz gehuldigd bij afscheid leraar H.T.S. „De Macht van het Kleine" hield bijeenkomsten in Heemstede GROOT BAL t SILVER STOEPRE 11 „Keurig, wat?" Geslaagde boottocht van invaliden Geen snoepreisje A mateurtoneel Nieuw Leven met „Professor Klenov" Haarlemmer zag jongeman in zijn auto UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem PRISMA hét examencadeau „TRESLONG" - Hillegom „Dutch Swing College' De schoolkorfbalwed- strijden in Haarlem Pinksterconferentie EHBO-examens Examens Dames van HPC boekten overwinning op DWR NICO VAN SCHAGEN Belangrijke wedstrijden voor Velox en Die Raeckse VRIJDAG 7 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nadat donderdagmorgen de Centrale wijkerweg in Haarlem officieel is ge lagmorgen Arbeidsinrichting Nazorg aan de Schalk- H; w IS o opend en de directeur van de Nazorg de heer E. P. Schuyt, op zijn 65ste ver jaardag het eerste gedeelte van zijn plan ten beiioeve van de lichamelijke gehan dicapten zag verwezenlijkt, heeft hij des avonds afscheid genomen als secretaris van de nazorgfondsen, die zijn opgeno men in de naar hem genoemde E. P. Schuyt-stichting. Hij deed dit in het Concertgebouw, waar het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam voor de nazorgcontri buanten concerteerde, met welk concert de nazorgfondsen de dankbaarheid voor de jarenlang ondervonden steun tot uit drukking brachten. Het concert werd bijgewoond door mevrouw Baronesse de Vos van Steen- wijk-Van Royen, beschermvrouwe van de E. P. Schuyt-stichting, en haar echtge noot, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk; mevrouw C. G. E. M. Cremers-De Bruyn, ere-presidente van de stichting; de burge meester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, en zijn echtgenote; de oud-wet houder mr. A. Bruch en zijn echtgenote; het lid van Gedeputeerde Staten de heer L. Bouwman; en vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Haarlem en Heemstede, alsmede door nazorgcontri buanten en oud-b.l.o.-leerlingen. De voorzitter van de E. P. Schuyt-stich ting, wethouder W. C. Bakker, sprak een welkomstwoord, waarin hij onder meer zei, dat de heer Schuyt zijn 65ste verjaardag en afscheid temidden van zijn „pupillen", zoals hij hen altijd noemt, wilde vieren. De heer Bakker sprak met waardering over het werk, dat de scheidende secre taris van de nazorgfondsen in de afge lopen veertig jaar in Haarlem tot stand heeft gebracht. De heer Schuyt heeft er steeds de nadruk opgelegd, dat de zorg voor geestelijk en lichamelijk gehandicap ten geen taak was van de overheid alleen, doch gedragen diende te worden door par ticuliere steun, welke in de Spaarnestad mede dank zij de initiatieven van de heer Schuyt op voortreffelijke wijze is ver kregen. Na de toespraak van de wethouder volgde een langdurig, hartelijk applaus, waarmee de aanwezige oud-b.l.o.-leer lingen, hun ouders en de genodigden het dankwoord van wethouder Bakker onder streepten. Namens de nazorgbesturen sprak de heer A. H. Bloem, de penningmeester van de E. P. Schuyt-stichting, die vanaf 1922 aan de avondverzorging heeft medege werkt en ook jarenlang zijn krachten aan de nazorg heeft gewijd. De heer Bloem zal ADVERTENTIE „Ja, als ik de stad in ga, zie ik et graag netjes uit. Daarom koopt I mijn moeder altijd de Amerikaanse Playtex Tailored Party broekjes roor mij. Grappig gekleurd nylon Imet een waterproof voering van - nylon marquisette die zo zacht als zijde is èn blijft! In rose, wit, I zachtgeel en blauw. De verpakking is zo leuk dat het kopen al een feest is, net als de Playtev schort- jes en slabbetjes trouwens!" AMERIKAANSE „HAUTE COUTURE" VOOR UW BABY verferijsbaar bij baby-speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken. Indien niet verkrijgbaar, schrijf dan naar de importeur: Jacq. Mot N.V. Afd. Playtex, Vondelstr. 93, Amsterdam. Gisteren hebben de invaliden uit Haar lem en omgeving, dankzij het goede werk van de bootcommissie der Eerste Hulp vereniging „Snelverband" (Haarlem), weer hun jaarlijkse boottocht gemaakt met de salonboot „Succes". De tocht ging deze keer via de Ringvaart, Oude Wetering, Brasemermeer en Heimanswetering naar Alphen a/d Rijn. Daar werd in hotel ,,'sMo- lenaarsbrug" gepauzeerd en gedineerd- Door tijdnood moest van het aanvanke lijke plan om terug over de Oude Rijn en Kagerplassen te varen worden afgeweken en dezelfde route genomen worden als op de heenreis. Niettemin hebben de 162 pa tiënten zich uitstekend geamuseerd en bo vendien viel het weer mee. Ook de ver zorging aan boord was best. Een staf van vijfentwintig „Snelverbanders(sters)" en drie verpleegsters van het Diaconessen- huis zorgden ervoor dat het de passagiers aan niets ontbrak. De muzikale afleiding was in vertrouwde handen bij Gerrie Breed en Wim Hille. Voor de voorzitter van de bootcommis sie, de heer T. A. C. de Vries, was het jam mer, dat hij ditmaal wegens ziekte de reis niet kon meemaken. Met zestig particuliere personenauto's, twee vrachtauto's en drie ziekenwagens van de G.G.D., die alle belangeloos door hun eigenaren ter beschikking waren ge steld, werden de patiënten 's morgens naar de boot gebracht en 's avonds weer afge haald. Gisteren waren het volwassenen en vandaag wordt de tocht gemaakt met kin deren. ook zijn functies binnenkort neerleggen. In zijn toespraak maakte de heer Bloem gewag van de moeilijke omstandigheden, waarohder de heer Schuyt zijn werkzaam heden in 1918 in Haarlem is begonnen. In het kort memoreerde spreker de wijze, waarop het buitengewoon lager onderwijs en de nazorg zich hebben ontwikkeld. Ten slotte zei hij, dat velen hadden bijgedragen tot een feestgeschenk om dit de heer Schuyt bij zijn afscheid aan te bieden. Als resultaat van deze inzameling bood hij de scheidende nazorg-directeur een ge schenk onder couvert aan. Deze zei te we ten, hoe velen hun dankbaarheid in de vorm van soms kleine bijdragen, omdat men niet meer kon missen, tot uiting had den willen brengen. De namen van de ve len, die een gift voor het afscheidsge schenk hebben gegeven, staan opgetekend op een lijst en deze noemde de heer Schuyt nog waardevoller dan het geschenk onder couvert, omdat deze namen voor hem zo veel betekenen. Tenslotte onthulde de heer Schuyt het bedrag, dat in de envelop was te vinden: niet minder dan ruim achttienhonderd gulden. Hij wilde dit geld echter niet be steden voor een snoep-reisje of iets derge lijks, doch meende niet anders te kunnen handelen dan dit geld te schenken aan de werkinrichting, welk sympathiek gebaar met een luid applaus werd beantwoord. Aan het einde van de avond sprak de heer Schuyt een dankwoord, waarin hij zei, dat in de afgelopen veertig jaren veel ten behoeve van het b.l.o. en de nazorg kon worden gedaan omdat het werk werd gesteund door de bevolking en onder de medewerking van de nazorg, b.l.o. en avondverzorging steeds een voortreffelijke teamgeest heeft geheerst. Na een persoon lijk dankwoord tot enige aanwezigen, die hem steeds hadden gesteund, zei de heer Schuyt: „Mijn hart zal bij de mensen blij ven, die hulp nodig hebben. Ik zal blijven werken ten behoeve van de gehandicap ten", waarmee hij zijn zeer persoonlijke, van veel levenswijsheid en mensenliefde getuigende toespraak beëindigde. Het programma, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest uitvoerde, bestond uit werken van Rossini, Schubert, Bizet, Mendelssohn Bartholdy en Grieg. Soliste was Nelly Groenevelt, sopraan. Tot be sluit van het concert werd op verzoek van de heer Schuyt het „Wilhelmus" gespeeld, dat staande werd meegezongen. ADVERTENTIE HaH Dat ls lekker. zo'r> koolzuurhoudende, alcohol vrije drank. Daar knapt een mens van opZó gezond en Verkwikkend Is alléén Drink fris. Drink vaker een fris-cjrank. Drink méér fris» (COOIZUURHOUDENO-AICOHOLVRO jjublicati« van de «lichting collectieve reclame fe.b.fS Ir. A. D. Mesritz, leraar in de elektro techniek aan de Hogere Technische School te Haarlem, heeft donderdagmiddag tijdens een zeer druk bezochte receptie in de Kroonzaal van Brinkmann wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genome^ van bestuur, directeur, leraren, leerlingen, oud-leerlingen en per soneel van deze school. Vele waarderende woorden wérden tot de scheidende leraar, die gedurende vijfen dertig jaar aan de M.T.S. (nu H.T.S.) ver bonden is geweest en algemeen geacht en gezien is, gericht. Vele cadeaus, tezamen een complete filmuitrusting vormende, werden zijn deel. Ir. G. L. Ludolph, directeur van de Hogere Technische School, zeide dat hij de heer Mesritz uit zijn studietijd te Delft al sinds 1911 kende en sedertdien zijn zij al tijd vrienden gebleven. Het had ir. Lu dolph verheugd, dat de heer Mesritz in 1922 tot leraar aan de toenmalige M.T.S. werd benoemd. Een leraar van het formaat van ir. Mesritz, aldus de directeur, treft men één op de honderd aan. Steeds was hij een prettige collega. Van zijn functie als contactleraar, teneinde het contact tussen school, bedrijven en de leerlingen die in het praktische leerjaar zijn, te bevorderen, heeft hij iets bijzonders gemaakt en hij kan als het voorbeeld van een ideale contact- leraar gesteld worden. Ook mevrouw Mes ritz heeft achter de schermen veel gedaan en is steeds met haar optimisme en door zettingsvermogen een grote steun voor haar man en ook voor de school geweest. Ir. B. Visman, leraar in de elektrotech niek merkte op, dat buitenstaanders vaak in de mening verkeren, dat men aan een leraar van de H.T.S. niet zulke hoge eisen kan stellen als aan een ingenieur, die in het bedrijfsleven werkzaam is. Toch is dit niet zo. Ook van de leraren wordt veel gevergd. De apparatuur in de laboratoria is gemeenschappelijk bezit; het grootste gedeelte van het personeel werkt voor vele leraren tegelijk. Ir. Mesritz wist steeds alle klippen te omzeilen. Voortdurend wist hij een sfeer van gemoedelijke collegialiteit te scheppen met effectieve waarde voor het werk en ook wist hij de beste resultaten van dat werk eruit te halen. De heer J. Geerts, sprekende namens alle afgestudeerde elektro-technici, zeide ver heugd te zijn de scheidende leraar thans na jaren van heel hard werken een geschenk te mogen aanbieden, waar zijn hart naar uitgaat, namelijk een filmcamera. Ir. H. J. van Bremen bood mevrouw Mesritz bloe men en bonbons aan. Ir. J. A. Schepers offreerde als voorzitter van de Vereniging van Leraren, een projec tie-apparaat namens de directeur, de lera ren en het overige personeel van de H.T.S. Mejuffrouw H. E. Nieuwdorp, die op de administratie de belangen van de leerlin gen van het praktisch leerjaar behartigt, gewaagde van de prettige samenwerking met ir. Mesritz als contactleraaf. De vierdejaars leerling Swaan zeide na mens alle leerlingen te spreken met getui genis af te leggen van de uitstekende samenwerking met deze leraar. Hij was een leerkracht met hart voor zijn leerlingen en hij was een contactleraar in de ware zin des woords. Namens alle elektrotechnici bood hij een tas, een film en een projectie scherm aan. Ir. C. Holgen, directeur van Conrad-Stork en tevens voorzitter van de onderwijscom missie, herinnerde eraan, dat hij met ir. Mesritz al had samengewerkt in Hengelo en altijd op de meest aangename wijze in wederzijds vertrouwen en begrip. Later ging de heer Mesritz van het bedrijfsleven naar het onderwijs over, hetgeen de jon gelui op de H.T.S. zeker ten goede is ge komen. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan door het aanbieden van een belich tingsmeter. De heer Van der Moer sprak namens Philips te Eindhoven. Sedert 1951 bezoekt ir. Mesritz dit bedrijf nu al als contact leraar. Hij was een der pioniers op dit ter rein. Ir. C. Harms herinnerde aan de verdien sten van ir. Mesritz op het terrein van de veiligheidstechniek, waardoor een ieder die in een fabriek werkzaam is, als mens meer gewaardeerd wordt en voor invalidi teit wordt behoed. In zijn dankwoord wees ir. Mesritz erop, dat hij aanvankelijk niets van een huldi ging had willen weten, maar dat hij uitein delijk toch ten zeerste getroffen was door de hem op spontane wijze toegezwaaide lof en de prachtige cadeaus. Tot de heer ir. G. Hofstede oud-inspecteur-generaal van het N.O., zeide spreker, dat hij van hem als zijn eerste directeur in Haarlem veel ge leerd had. Het had hem genoegen gedaan ook zovele vertegenwoordigers uit het be drijfsleven ter receptie aanwezig te zien. Hij was verheugd ook oud-collega's, onder meer ir. H. J. Meewis, thans directeur van de H.T.S. te Rotterdam, ir. R. Legger en de heer A. Rauwerda aanwezig te zien. Hij eindigde met de wens uit te spreken, dat de H.T.S. nog tot in lengte van dagen zal bloeien. Glansrollen zetten zich in de herinnering van de schouwburgbezoeker vast met een verbazingwekkende aanhankelijkheid. Zo heugt mij van een jaar of acht geleden Cruys Voorbergh in zijn creatie van profes sor Klenov. De professor is ontsproten aan het brein van Karen Bramson, die er een draak der draken mee schiep. De geleerde is afzichtelijk lelijk, hinkt en wordt onge neeslijk blind. Hij heeft een jonge mooie vrouw lief, maar zijn liefde wordt niet beantwoord. Drie bedrijven zijn er voor nodig om de wanhopige man te drijven naar zijn als een verlossing komende dood. En intussen bejammert de jonge vrouw het lot, dat haar aan de professor bindt en zweert haar minnaar dure liefdeseden, waarnaar hij - om alles maar zo bar mo gelijk te maken verzuimt te handelen. Cruys Voorbergh maakte van die profes sor een onvergetelijk creatuur. Hel en dui vel leken in hem verenigd, tederheid en desperaatheid vochten met cynisme en ver bittering om de voorhand. De hele draak vergat men door zijn spel. Dat was toneel van grote allure. Daarom is het voor regis seur Jaap Kuyper van „Nieuw Leven" vechten tegen de bierkaai, wanneer ik de door hem verzorgde voorstelling hier be spreek met in mijn achterhoofd deze herin nering. Natuurlijk, hij had zijn zinnen op dat stuk en die rol gezet, maar de verge lijking dringt zich telkens op. Cruys Voor bergh is niet weg te denken. Trouwens: de draak ook niet in een voorstelling, waarin amateurs wel van heel goede huize moeten komen om de toeschouwer er vrede mee te laten hebben. Ik vond Kuypers tweede bedrijf in de voorstelling van dinsdagavond in de stads schouwburg het sterkst. Hij had veel voor de rol mee, maar de figuur was niet genoeg opgebouwd om geladen en omringd te zijn door de ruïneuze krachten, die men ermee kan oproepen. Tonny Hagebout-Baay gaf hem prachtig tegenspel. Een speelster van bijzondere verfijning! Zwak waren Jaap Sibrandi en Wim Plantema. De eerste trok onbehoorlijk, de tweede miste elke plasti sche uitdrukking. Goed van toon, maar te weinig uitgespeeld verbeeldde Puck van Aken-Rutten de huishoudster. De mise en scène was gebrekkig. Een gevolg van het feit, dat de regisseur zelf steeds op was. Het publiek roerde zich nogal in het derde bedrijf. Dat legt nog eens de nadruk op de nadelen van een draak, welke nu eenmaal alleen door een Siegfried overwonnen kan worden. P, W. Franse Dinsdag, woensdag en donderdag werden op de terreinen van de stichting „Meer en Bosch" te Heemstede voor de zesenveer tigste keer de jaarlijkse bijeenkomsten ge houden voor de duizenden collectrices en collectanten van „De Macht van het Klei ne". Deze organisatie omvat alle donateurs in Nederland een aantal, dat inmiddels reeds tot ongeveer 252.000 is gestegen wier wekelijkse bijdrage in totaal toch een der belangrijkste bronnen van inkomsten betekent, waaruit „Meer en Bosch" de strijd tegen de epilepsie financiert. Deze bijeenkomst, „Onze Dag" genaamd, is met vijftig bezoekers begonnen, maar de animo is in de loop der jaren zo groot geworden, dat deze eerst eenmaal en dit jaar zelfs twee maal moest worden herhaald. De be zoekers komen uit alle streken van Neder land; van Delfzijl tot Biervliet en voor velen begint de reis reeds kort na midder nacht, om tijdig Heemstede te kunnen be reiken. „Meer en Bosch" telde dit jaar vijf enveertighonderd gasten, die over drie da gen verdeeld, allen in een grote tent op een der terreinen worden ondergebracht. De bezoekers werden 's morgens begroet door de predikant-directeur, ds. J. A. de Klerk, die tot zijn genoegen constateerde dat „Onze Dag" inmiddels een „Onze Dag in drievoud" is geworden. Uiteraard ver zuimde hij daarbij niet de duizenden mede werkers van „De Macht van het Kleine" te overtuigen van de grote erkentelijkheid van het stichtingsbestuur, voor het perma nente enthousiasme waarmee zij „Meer en Bosch" in de strijd tegen de epilepsie ter zijde staan. Nadat de bezoekers ook nog door de ge neesheer-directeur, dr. A. M. Lorentz de Haas, waren toegesproken, verkreeg deze bijeenkomst een feestelijk karakter wegens het vijfenzeventigjarig bestaan der stich ting. Er werd gezamenlijk een jubileum lied gezongen, dat onder leiding van broe der Jac. Lagas in recordtijd was ingestu deerd. Vervolgens werd het grote podium be treden door elf dames in de verschillende provinciale kledei-drachten, die allen in haar eigen dialect het testuur met het jubileum gelukwensten. Dit was tevens het sein voor een schier eindeloze rij vertegen woordigsters van dorpen en steden uit alle streken van ons land, die haar jubileum- gave overhandigden. Hiervan noemen wij de Amsterdamse stedemaagd, zelf een oud- patiënte, met 14.200; de afdeling Zwijn- drecht met f 2000 en Rotterdam-Zuid met 6000. De kinderen van de zondagsschool uit Brandwijk hadden elf gulden ingeza meld en de negenjarige Joke van der Nagel had in haar eentje 76 jubileummapjes ver kocht. Onder de talloze geschenken bevond zich ook een fraai gebrandschilderd ge denkbord van de afdelingen Spakenburg, Bunschoten en Eemdijk. Het initiatief van een aantal Amsterdamse dames, die ver pakte levensmiddelen hadden ingezameld en verkocht, leverde bovendien 1140 op. Na deze ochtendbijeenkomst werden op het terrein stands opengesteld, waar voor werpen, welke door de patiënten in ar- beidstherapie waren vervaardigd, zoals speelgoed en verschillende gebruiksartike len, te koop waren. Onderwijl gaven de padvindsters, padvinders, welpen en ka bouters van de inrichting demonstraties en voerden spelletjes uit, waarbij zij niet verzuimden hun bedrevenheid te tonen in mondharmonica- en mandolinespel en zang. Interessant voor de bezoekers waren de rondleidingen in groepjes door de gebou wen der stichting, waardoor hun duidelijk kon worden gemaakt welk een uiterst nut tige bestemming de door hen verzamelde gelden zullen vinden. Deze bijeenkomsten kerden geëindigd met zang van het vol tallige patiëntenkoor onder leiding van broeder Jac. Lagas en met afscheidswoor- ADVERTENTIE HBMUtHUMHHM»»»»»»»*»»'*'""**1 den, respectievelijk van de reizende broe ders J. Smit, W. Th. Verbeet en Jac. Kor- tenhoeven. De jubileumactie van „Meer en Bosch", bestaande uit de verkoop van mapjes prentbriefkaarten, met particuliere giften en de collectes in verschillende kerken, heeft tot dusver ongeveer f 225.000 opge bracht. Dit geld is bestemd voor de bouw van een geheel nieuw paviljoen, waarin honderd kinderen kunnen worden ver pleegd. De kosten hiervan zijn echter ge raamd op driekwart miljoen gulden. Het gironummer van dit fonds luidt: 18075, ten name van de stichting „Meer en Bosch" te Heemstede. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste tegen een twintigjarige be woner uit het woonwagenkamp te Amster dam, wie poging tot diefstal met geweld pleging ten laste was gelegd, een gevan genisstraf van zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Na een pleidooi van mr. dr. F. A. Bijvoet stelde de rechtbank de Amster dammer op juridische gronden op vrije voeten en bepaalde zij de uitspraak op 20 juni. De Amsterdammer had in de avond van 10 april in enkele café's te Haarlem bier gedronken en zich vervolgens omstreeks negen uur naar de Lange Herenvest bege ven. Daar stond een auto geparkeerd, die ongesloten was. Het contactsleuteltje was niet aanwezig. Kort daarop verscheen de eigenaar, die zag, dat de jonge man ge deeltelijk in zijn auto was. Hij trok hem er hardhandig uit en kreeg een bierflesje op zijn hoofd. Ook werd zijn kostuum door een mes, dat de Amsterdammer in. zijn hand had. beschadigd. Later bleek, dat de draad voor de richtingaanwijzer kapot was. De jongeman werd aan de politie overgegeven. Voor de rechtbank verklaarde de Am sterdammer zich niets van het geval te kunnen herinneren, omdat hij dronken was geweest. Na het requisitoir merkte mr. Bijvoet op, dat er van een strafbare poging tot diefstal geen sprake was en dat daarom geen ver oordeling kan volgen. Nieuws in het kort Benzineproever. Een vijfjarig jongetje uit de Gasthuislaan in Haarlem heeft don derdagmiddag een slok uit een fles benzine genomen. Het raakte buiten bewustzijn en werd naar de Mariastichting overgebracht. Na behandeld te zijn kon het weer naar huis gaan. Verbetering. In het bericht, dat wij donderdag plaatsten over de wijzigingen in het programma voor het concert, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest 29 juni in Haarlem ten bate van het Anjer fonds geeft, werd abusievelijk geschreven, dat Jo Vincent, die medewerking aan de uitvoering verleent, aanvankelijk met piano begeleiding door Emmy van Eden aria's van Handc-1 en Purcell zou hebben gezongen, de begeleiding zou echter verzorgd zijn door het orkest. Emmy van Eden begeleidt Jo Vincent in liederen van Brahms en Schubert. Gebroken ribben. Donderdag is een 32-jarige motorrijder in de Merovingenstraat ter hoogte van de Hannie Schaftstraat in botsing gekomen met een bus van de NZH. De motorrijder, die waarschijnlijk geen voor rang heeft verleend, viel en klaagde over pijn in zijn borst. Hij werd met enige ge broken ribben in de Mariastichting opge nomen. Boerderij afgebrand. De boerderij van de landbouwer P. de Jong te Dalfsen is gis teravond afgebrand. Het vuur, dat in de schuur was ontstaan, sloeg vrijwel onmid dellijk over naar het woonhuis en spoedig was de gehele boerderij aangetast, waartegen de ijlings uitgerukte Dalfse brandweer niets kon uitrichten. Dank zü de hulp van buren kon een groot gedeelte van het huisraad worden gered. De boerderij was niet ver zekerd. Men vermoedt dat de brand is ont staan doordat kinderen met vuur speelden. GEHUWD: 6 juni: P. H. Jansen en B. Bruins. J. D. Fijneman en A. J. Kops. P. C. J. Visser en P. F. Blumenkamp.'D. Smink en J. M. Cornelissens. G M. W. Margadant en J. E. Koolman. T. W. Baaij en F. van de Kerkhof. J. H. Icke en B C. de Haas. BEVALLEN van een ZOON: 5 juni: J. W. van Riet-Donders. G. J. Munsterman-Hof- meijer. E. W. Dam-Korthouwer. N, Hoog- moed-Hillemius. BEVALLEN van een DOCHTER: 3 juni: E. Moss-Clapp. 5 juni: G. C. Pot-Peters. J. Bakker-de Boer. M. E. Bet-Seignette. OVERLEDEN: 3 juni: J. S. van Opzeeland 54 j.. Schoterweg.4 juni: J. Bosch, 71 j., Rip- perdapark. M. C. Hellingman-Kreuger 66 j., Bilderdijkstraat. N. v. Tongeren-Lommerse 80 j., Orionweg. 5 juni: St. J. van den Berg 68 j., Vroomstraat. ADVERTENTIE -JAV i' ss De mooiste beloning^ voor jongens v.a. f 49.75 1 1^5 f 57.50 sfc™» voor Uw zoon of dochter, voor meisjes v.a. DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR BIJ: l)e kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 ZATERDAG 8 JUNI te 8 uur: met het Entrée 2.50; Res. K 2520 - 5347 Spec, busverbindingen Dinsdag beginnen in Haarlem de school- korfbalwedstrijden, welke worden gespeeld op het sportterrein aan de Kieverlaan- Het programma luidt als volgt. Groep C 1: 9.00 uur Fr. Halsschool 1—Vondel school; 9.35 Weth. Wester.sch. 2—El. v. Soeter- woudesch.; 10.10 Linneaussch.—Fr. Halssch. 1; 10.45 Vondelsch.El. v. Soeterwoudesch.; 11.20 Weill. Westerv.sch. 2—Linneaussch.; 2.00 Frans Halssch. 1—Weth. Westerv.sch. 2; 2.35 Vondelsch. El. v. Soeterwoudesch.; 3.10 Weth. Westerv.- school 2—Linneaussch.; 3.45 El. v. Soeterw.sch. Frans Halssch. 1; 4.20 Linneaussch.—Vondelsch. Groep C 2; 9 uur Weth. Westerv.sch. 1-Frans Halssch. 2; 9.35 Theo Thijssen-Tetterodesch.; 10.10 Weth. Westerv.sch. 1—Corn. Houtmansch.; 10.45 Frans Halssch. 2—Theo Thijssen; 11.20 Corn. Houtmansch.—Tetterodesch.; 2.00 Tetterodesch.— Frans Halssch. 2; 2.35 Theo Thijssensch.— Weth. Westervlsch. 1; 3.10 Frans Halssch. 2— Corn. Houtmansch. 3.45 Tetterodesch.—Weth. Wester- veldsch. 1; 4.20 Corn. Houtmansch.—Theo Thijs- senschool. Groep C 3: 9 uur Chr. Huygensch.—Pr. Mar grietsch.; 9.35 P. H. v. d. Leysch.—Jul. v. Stol- bergsch.; 10.45 Pr. Margrietsch.—P. H. v. da Ley- school; 2.00 Jul. v. Stolbergsch.Pr. Margrietsch.; 2.35 P. H. v. d. Leysch.—Chr. Huygensch.; 3.45 Jul. v. Stolbergsch.Chr. Huygensch. Groep BI; 9.35 uur Centr. sch. I 1—Rijksleer school; 10.45 Gr. v. Pr.sch.—Rijksleersch.; 2.00 Centr. sch. 11—Gr. v. Pr.sch. Groep B2: 10.10 uur Julianaseh.Th. M. Ke- telaarsch. 2; 11.20 Centr. sch. 12—Julianaseh.; 2.35 Th. M. Ketelaarsch. 2—Centr. sch. I 2. Afdeling A: 3.10 uur Lorentzlyceum—Th. M. Ketelaarsch. 1; 4.20 Th. M. Ketelaarsch. 1—Lo rentzlyceum. Gaat u met vakantie? Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek en wel als volgt: Naam vast adres van t/m naar .De abonnees die per week betalen wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE Evangelisatietent in Haarlem-Noord Van woensdag 12 juni tot en met zondag 16 juni zal in Haarlem-Noord een Evange lisatie-campagne worden gehouden. Hier toe zal een grote tent worden opgesteld die aan 400 personen plaats biedt. Deze tent zal komen te staan aan de Rijksstraat weg, tegenover de Sionskerk. Deze cam pagne gaat uit van de Stichting tot ver breiding van het Evangelie, Zuiderkapel afdeling Noord en zal een interkerkelijk karakter dragen. De volgende sprekers hebben voor deze samenkomsten medewerking toegezegd: A. H. Agtereek, baptist predikant te Den Hel der, Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven; ds. J. Kroon, hervormd pre dikant te Haarlem-Noord; ds. P. de Ruig, gereformeerd predikant te Haarlem-Noord en F. Niemeyer, evangelist te Alphen aan de Rijn. Het Hervormd Kerkkoor „Spaarndam", Gereformeerd Kerkkoor „Jubilate Deo" en de solisten mevrouw J. J. Bouhof (sopraan) en W. de Moor (bariton) zullen zingen. Het thema van deze evangelisatie-cam pagne luidt: Daar zijn geen grenzen aan Jezus Macht Door de Haarlemse Reddingsbrigade voor drenkelingen werd gelegenheid gegeven tot het afleggen van examen tot het behalen van het Eenheidsdiploma voor EHBO van de Koninklijke Nationale Bond voor Red dingswezen en EHBO „Het Oranie Kruis". Door tien leden werd aan het examen deel genomen;. één kandidaat werd afgewezen. De geslaagden zijn: mejuffrouw M. Bakken hoven, mevrouw A. v. d. Polv. d. Berg, mejuffrouw M. Laadstra, mevrouw G. Kooy, mevrouw B. van Zanten, mevrouw H. M. MebusHofbroer en de heren: G. Veenhof, H. Kooy en R. van Hamersveld. De water polo competitie GRONINGEN. Kandidaatsexamen Frans: J. J. P. M. Kunst, Maastricht; L. Wieringa, Groningen. Artsexamen eerste gedeelte Y. F. van Weering, Groningen. Bevorderd tot arts: mejuffrouw W. van der Zant, Den Haag; R. Nijland, Groningen; E. Schulman, Brooklyn (USA). ROTTERDAM (Nederlandse Economische Hogeschool): Kandidaastexamen: mejuf frouw E. Folpners, Rotterdam; P. M. V. On- nar, Den Haag; H. J. Busman, A. W. Kop- pert, A. H. L. Boele, J. R. B. Zeeuw, I. Ch. Reyerse, allen te Rotterdam; G. C. Stolk, Den Haag. Doctoraalexamen: J. Schenk de Jong, Rijswijk; D. J. Termeer, Leidschen- dam; W. Gevaerts, Voorburg. UTRECHT. Kandidaatsexamen geschie denis: L. Kok, Hilversum. Doctoraalexamen geneeskunde: J. A. van Arkel, Utrecht; P. J. A. M. Basselier, Doorwerth: W. J. van Best, De Bilt; J. Beyaart, Utrecht; B. Bruinsma, Amersfoort; J. Schuringa, ^leist. ADVERTENTIE In de zwemvijver „Groenendaal" in Heem stede werd voor de zomercompetitie KNZB de dameswedstrijd HPCDWR gespeeld. Vooral DWR bracht een jeugdig team in het veld. Het ontbrak de speelsters echter aan techniek en schotvaardigheid. Vechtlust was er genoeg en het deerde de beide ploe gen niet dat de afmetingen van het veld te groot waren voor een dameswedstrüd. Er werd ten miste niet tegen geprotesteerd. Marleen Smit nam voor HPC voor en na de rust een doelpunt voor haar rekening. Wicky Hofman boekte in de HPC-voorhoede ook tweemaal succes en zo won HPC de eerste wedstrijd met vier-nul. De thuiswedstrijden, vastgesteld voor HVGB, gingen niet door wegens te lage temperatuur van het water. HPC 3 kreeg voor de reserve tweede klasse heren Nereus 3 op bezoek. De gasten bleven hun verre de baas en wonnen de strijd met drie-een. Waterpolo-uitslagen: Competitie KNZB: Heren tweede klasse: VZVKroosduikers 4-0, Competitie kring Haarlem: heren eerste klasse: HPC 4NVA 1 0-5. Tweede klasse: Haarlem 5HPC 5 6-3. HZV heeft haar eerste wedstrijd in dit seizoen gespeeld en het is een 3-0 overwin ning geworden op VZV. Het was een zeer goede wedstrijd met aan beide kanten span nende momenten. Vooral de HZV-keeper heeft een goede partij gespeeld. De drie doelpunten werden gemaakt door de mid denvoor. LOCOMOTI EF RIJWIELEN reeds vanaf RUDGE-DEALER 124JS 8 ZONEN Gierstf. 42 - Haarlem - lel. 17768. In de Energiehal in Rotterdam worden zaterdag promotiewedstrijden gespeeld om tot de samenstelling van de gewestelijke da meshoofdklasse en de heren-overgangsklas se te komen. Tevens zal de herenploeg van Die Raeckse het Leidse Professorenwijk ont moeten. Beide ploegen eindigden in de hoofdklasse heren met een gelijk aantal punten op de zevende plaats, zodat een be slissingswedstrijd nu moet beslechten welke ploeg zich hoofdklasser mag noemen. Het damesteam van Die Raeckse de nog nimmer onttroonde kampioene van de afde ling Haarlem zal trachten zich een plaats te verwerven in de gewestelijke dameshoofd klasse. Zij zal proberen om tot de finale poules door te dringen door als eerste of ■tweede te eindigen in haar poule, waarin uitkomen; SVV (Utrecht), CSVD (Delft) en TOG (Hoorn). Bepaald onredelijk is de plaatsing zonder meer van de eerste zes teams uit de proef- hoofdklasse van afgelopen seizoen in de hoofdklasse, aangezien de proefhoofdklasse volkomen willekeurig samengesteld was en bijvoorbeeld Die Raeckse ondanks het feit dat men hier meer malen om verzocht heeft tot deze klasse niet werd toegela ten. Heren Bij de heren is de regeling voor komend seizoen meer aanvaardbaar. Het aantal hoofdklassers is van achtentwintig tot veer tien teruggebracht en afgevallen teams zul len het komend seizoen twee overgangsklas sen vormen, aangevuld met de sterksten van de zestien in aanmerking komende af delingskampioenen. Welke ploegen tot de sterksten behoren zal zaterdag uitgemaakt worden. De Haarlemse kampioen Velox zal het in zijn poule op moeten nemen tegen Wilhelmus (Den Haag), DCLC (Dordrecht) en HVC (Hoorn). De poule-winnaar mag zich overgangsklasser noemen terwijl de als tweede en derde eindigende ploeg nog een kansje krijgt om zich te plaatsen. Velox maakt ongetwijfeld een goede kans.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13