Zwembad in Zwanenburg zal worden afgebroken Albert Heijn Westelijke randweg niet voor 1960 gereed Grote schoonmaak in „Spartelmeer" Stichting van nieuw bad in Lijnden wordt nader onderzocht ^yiperMórb i/le&s ^yuperMals i/le&s Reeds overleg met de spoorwegen over twee viaducten Hendrik Andriessen vraagt ontslag RAAD VAN HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand van Zandvoort Hippisch festijn op Tweede Pinksterdag 13 Recordopbrengst Rode Kruis-collecte HILLEGOM Bijzondere jeugddienst in Ned. Hervormde kerk ZANDVOORT Velerlei vermakelijheden voor het komende seizoen 59 47 72 225 Burgerlijke Stand van Plaarlemmermeer LISSE Beroepsvoorlichting voor ULO-scholieren Examens Burgerlijke Stand van I .isse VRIJDAG 7 J UNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De belangrijkste agendapunten voor de vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer, welke donderdagmiddag onder voorzitterschap van burgemees ter mr. G. C. van der Willigen in het raadhuis te Hoofddorp werd gehouden, waren ongetwijfeld die, welke betrekking hadden op het oude zwembad van Zwanenburg en dat, dat eventueel in De Lijnden zal worden gebouwd. Het college had hiervoor een drietal voorstellen ingediend: namelijk één tot het vaststellen in ontwerp van de eerste wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen Zwanenburg; één dat het zelfde behelsde voor de „Zweminrichting De Lijnden" en een derde, waarin een krediet werd gevraagd voor het dempen van het oude zwembad in Zwanenburg en het slopen van de nog resterende opstallen. Zodra deze punten door de voorzitter aan de orde waren gesteld, vroeg wethou der B r o u w e r (Chr. Hist.) het woord ten einde een verklaring af te leggen, die wel licht geheel nieuwe gezichtspunten op deze kwesties zou kunnen openen. Het was spre ker namelijk bekend, dat het zwembad in Sloten niet de modernisering verkrijgt, die als gewenst moet worden beschouwd. Wel ligt het in de bedoeling van de eigenaar een zaaltje met een woning te laten bou wen, maar deze uitbreiding heeft dus niets uitstaande met het zwembad als zodanig. Daarnaast had de wethouder wel vernomen van grote plannen van Amsterdams ge meentebestuur voor zwembaden in de nieuwe stadswijken. Zo staan er overdekte baden voor Slotermeer en het Geuzenveld op het programma, waarbij men voor Os dorp de bouw van een openlucht zwembad overweegt. Tenslotte bestaat nog een plan voor een zwembad in Landsmeer, maar wegens de geringe bevolkingsdichtheid en de betrekkelijk grote afstand van Amster dam (ongeveer drieëneenhalve kilometer) bestaat hierover de minste zekerheid. Deze plannen voor de onmiddellijke om geving van Haarlemmermeer, vormden voor de wethouder voldoende aanleiding voor te stellen de behandeling van het uit breidingsplan „De Lijnden" van deze agen da af te voeren, zodat het college voldoende gelegenheid kan worden geboden tot nade re studie. Onderzocht zal worden of het onder deze omstandigheden nog gewenst is het plan voor een zwembad in De Lijnden door te zetten, dan wel deze inrichting in Zwanenburg te doen verrijzen. De beide andere voorstellen behoeven niet te wor den teruggenomen, omdat het huidige zwembad in Zwanenburg zich in een der gelijk deplorabele toestand bevindt, dat restauratie als uitgesloten moet worden beschouwd. Desondanks waagde de heer Boogaart (KVP) het erop, het zwembad van Zwanen burg toch in bescherming te nemen. Hij herinnerde eraan, dat deze inrichting nog geregeld door leerlingen van scholen uit Badhoevedorp wordt gebruikt, waaruit hij concludeerde dat het water hier niet zo bedenkelijk is, als wordt voorgegeven. Verder herinnerde spreker aan de twaalfhonderd handtekeningen van ge zinshoofden, die in Zwanenburg ten gunste van het huidige zwembad waren verza meld. Spreker verzocht het college de zwemvereniging „De Zwanen" in de gele genheid te stellen voorzieningen tot her stel te treffen. In ieder geval achtte de heer Boogaart de bouw van een zwembad in De Lijnden volstrekt overbodig, nu de plannen van Amsterdam voor een nieuwe inrichting in Slotermeer reeds in zulk een vergevor derd stadium verkeren, dat in het begin van volgend jaar met de bouw zal worden begonnen. De kosten hiervoor zullen onge veer f 140.000 bedragen. Spreker verklaar de tenslotte over de tekeningen en alle na dere gegevens te beschikken, die hij het college ter bestudering zal voorleggen. De heren Avis (VVD) en L a n s e r (Communist! bleken bij nader inzien met het college bereid het betreffende voorstel aan te houden en zij waren evenmin on genegen zich na bestudering ten gunste van een zwembad voor Zwanenburg uit te spreken. Hetgeen de heer Van Reewijk (Ar beid) op grond van zijn eigen inzichten tot de conclusie bracht dat de kansen voor Zwanenburg stijgen; mits het bad op een andere plaats zal worden herbouwd. In zijn repliek wenste wethouder Bro u- wer in de eerste plaats op te merken, dat het voorbarig is te menen dat het col lege van de plannen voor een zwembad in De Lijnden heeft afgezien. Want het is toch een feit, dat de inwoners van Zwanenburg over het algemeen weinig belangstelling voor het bestaande bad aan de dag hebben gelegd. Mocht het zwembad in De Lijnden niet wenselijk worden geacht en het col lege zal zich hierop, na de door de raad te verlenen aanhouding van het voorstel met spoed beraden dan zal pas door B. en W. worden voorgesteld het zwembad in Zwa nenburg op een andere plaats te herbou wen. Spreker meende te mogen vaststel len, dat de raad een dergelijk voorstel dan reeds over twee maanden zal kunnen ver wachten. In tweede instantie meldden zich nog "nige sprekers, waarvan de heer D e Raadt (Chr. Hist.) de inwoners van Zwa nenburg tegenover de wethouder in be scherming nam, door er op te wijzen, dat voor een dergelijk bouwvallig zwembad moeilijk veel belangstelling kan worden verwacht. De heer Boogaart (KVP) 'eed een laatste beroep op de raad om de drie voorstellen aan te houden, ten einde De jaarlijkse inzameling ten bate van Iet Nederlandse Rode Kruis, die de af gelopen weken in Vijfhuizen en omgeving werd gehouden, heeft meer opgebracht dan ooit tevoren. Het totaal-bedrag dat werd ingezameld overtrof de stoutste verwach tingen: het was niet minder dan f 824,05. Dit is driehonderd gulden hoger dan in '956, toen het rayon Vijfhuizen met f 526,62 het hoogste gemiddelde per gezin in de afdeling Haarlemmermeer bereikte. In '956 en 1957 werd met de zogenaamde •.collecte-envelopjes" ingezameld, die eerst jnet een circulaire huis-aan-huis werden oezorgd en later opgehaald. Dat dit van grote invloed is op de opbrengst, blijkt, wanneer met het resultaat vergelijkt met 'le laatstgehouden buscollecte in 1955, die 'li,35 opbracht. Hun, die niet thuis waren tijdens de in zamelingsactie en toch willen medewerken, wordt verzocht alsnog hv.n gift in het envelopje te willen verzenden aan het Plaatselijk secretariaat van het Rode Kruis, Zwarteweg 1 te Vijfhuizen. de afbraak van het bad te Zwanenburg nog eens ernstig te kunnen overwegen. Dit beroep was echter tevergeefs, want hier toe werd met zeventien tegen zeven stem men toch besloten. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad daarop unaniem akkoord met een nadere bestudering van de wenselijkheid van een zwembad in De Lijnden, zodat hierdoor de kansen voor Zwanenburg toch weer enigszins zijn ge- Geldlening „DSO" Verder had de raad evenmin bezwaar te gen het verstrekken van een geldlening van f 2500 aan de r.k. sportvereniging „DSO" te Vijfhuizen, waaraan tevens een jaarlijkse subsidie verbonden is; bestemd voor het aanbrengen van de noodzakelijk ste verbeteringen aan haar sportterreinen. Alleen de heer L a n s e r (Communist) betreurde het, dat hiermee slechts een be paalde vereniging is gebaat en deze ver beteringen dus niet ten goede komen van het algemeen belang. Hij informeerde, of er niet iets in die richting kan worden ondernomen. Wethouder Van B e e m (Chr. Hist.) gaf een uiteenzetting van de omstandigheden, welke tot deze subsidie-aanvrage hebben geleid. Het bestuur van „DSO" heeft name lijk vrij onverwacht deze terreinen weer voor tien jaar kunnen inhuren, maar de huidige situatie hiervan is dermate slecht, dat deze zelfs niet meer aan de minimum eisen van de K.N.V.B. voldoen. Nu de aan leg van nieuwe sportvelden in Vijfhuizen wegens de bestedingsbeperking voorlopig toch moet worden uitgesteld, is de verbete ring van het terrein aan de Spieringerweg nog noodzakelijker geworden. De wethou der verzekerde echter, dat uitstel van de plannen voor nieuwe sportterreinen in Vijfhuizen allerminst afstel betekent. Na deze uiteenzetting werden lening en subsidie verder zonder enig commentaar toegekend. Benoemingen Aan het begin van deze vèrgadering werd in plaats van de heer K. Buisman, wie op zijn verzoek eervol ontslag was ver leend als onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o. te Hoofddorp, benoemd de heer H. Papa uit Amsterdam. Verder werden de door het overlijden van wethouder J. A. Oudheusden ontstane vacatures als volgt bezet: Voor de commissie van beheer van de nijverheidsschool voor meisjes en de com missie van toezicht voor de christelijke landbouwschool: beide de nieuwe wethou der A. van der Zwaard. Voor de commissie van bijstand voor So ciale Zaken: de heer G. J. H. Jongelie (Ar beid). Voor de commissie van bijstand voor volkshuisvesting, bouwaangelegenheden en uitbreidingsplannen: de heer H. Ooster huis (Arbeid). Voor de commissie van bijstand voor de plantsoenen: de heer J. Elshout (Arbeid). Zondagavond zal in de Nederlandse Her vormde Kerk te Hillegom een bijzondere jeugddienst worden gehouden; ds. F. Brouwer is voorganger. Na de dienst zullen bloemen en fruit worden gebracht bij zieken en ouden van dagen. Bloemen en fruit voor dit goede doel kunnen zaterdagmiddag tussen vijf en zes uur in de kerkeraadskamer worden ge bracht, waarna ze in de kerk zullen worden opgesteld. Medewerking aan de dienst wordt ver leend door het jeugddienstkoor en een kin derkoor van de zondagsschool. Het onder werp van de preek is: „Wij zijn er voor elkaar". Zandvoort zal het komende seizoen en vooral tijdens de Pinksterdagen in tegen stelling tot voorafgaande jaren niet te kla gen hebben over het nodige amusement. Aan de kop van de Zeestraat is het grote Lunapark met vele attracties in aanbouw, dat zaterdag zijn poorten zal openen en gedurende de Pinksterdagen ongetwijfeld vele bezoekers zal trekken. Bovendien wordt vanavond om zes uur aan de Zuidzijde van dè kop van de Zee straat de „Wiener Bonbonnière" geopend waar gedurende de maanden juni,juli en augustus elke avond cabaret voorstellingen met attracties zullen worden gegeven. De officiële opening zal vermoedelijk door burgemeester mr. H.M. van Fenema worden verricht; tevens zijn verscheidene autori teiten uitgenodigd. Zo zullen ondermeer de Oostenrijkse gezant in Nederland en de Oostenrijkse handelsattaché aanwezig zijn. Het programma vermeldt voor de eerstko mende weken het optreden van enige Oostenrijkse cabaret-artisten, voorts het ensemble „De Tyroler Holtzacker Bub'n" en tevens dirigeerwedstrijden voor dames en wedstrijden in houtzagen voor heren. In het fraaie, circelvormige houten pavil joen, dat een zeer gedistingeerde indruk geeft, is bovendien nog een terras onder gebracht, dat plaats biedt aan tweehonderd personen. Dat Zandvoort met deze uitbrei ding van het amusement in zijn nopjes is, behoeft zeker geen nader betoog. GEBOREN: Roeland Jacob, z. v. J. R. Buss en C. Keur; Robert Martin, z. v. J. A. Lan- tdng en W. Kuik; Anmemarie Regina, d. v. A. W. Onderwater en R. Schaap; Simonetta Maria, d. v. Th. J. A. Spolders en G. M. Kok; Jan René, z. v. J. Hunze en N. Hofman. ONDERTROUWD: N. van der Meer en S. Koper. OVERLEDEN: H. Dam, 85 j., weduwnaar v. G. Slagter. Varkensfrikandeau mager en mals 500 gram 27 O Braadstukjes om gaar te braden OCO 500 gram xbo Veiling-verse groenten Alleen zaterdag 8 juni a.s. Grote hagelwitte bloemkool per stuk 3# Blanke asperges 500 gram 117 Originele Malta-aardappelen per kilo Verse champignons 100 gram Fijne tafelappelen 500 gram Sunkist-Sinaasappelen vol sap 4 voor 100 Florida-grapefruit per stuk 50 Kruidenierswaren Gelderse ham 100 gram 54 200 gram 98 Canadese zalm Fancy-Pink, Clover-Leaf per blik 1 25 Rode vruchtenwijn VINOLIA, <i4f. per fles van 1.25 voor I I U Verpakte vruchtendrups 100 gram 27 200 gram 49 GROTE HOUTSTRAAT 99 Leiden. 7 juni: Aanvoer 4 stieren, 65 melk koeien, 250 vette koeien, 68 varekoeien, 25 pinken, 88 vette kalveren. 209 nuchtere kal veren, 40 vette schapen, 166 vette lammeren (overhouders), 3390 zuig- en weidelamme- ren, 29 varkens (zeugen), 320 schrammen, 658 biggen, 1 paard, 17 geiten. Totaal 5330. stuks. Notering: melkkoeien f 10001100, vette koeien per kilogram schoon gewicht: f2.903.40, varekoeien f700950, pinken f 300500. vette kalveren per kilogram levend gewicht f 1.802.25, nuchtere kalve ren per kilogram levend gewicht f 1.30—1.50, vette schapen f 100—135, vette lammeren (overhouders) f 110140, zuiglammeren f80 100, weidelammeren f6585 en f90. drach tige zeugen f 300375, schrammen f70L10, biggen f5057. Handel: melkkoeien stil; vette kalveren matig; nuchtere kalveren lui; vette schapen en overhouders stug; zuiglammeren zeer traag; weidelammeren traag; Texelse lammeren iets beter. GEBOREN: Hendrik Jan. zv. P. Griffioen en L. C. Ravestein, Hendrik, zv. A. J. Bak ker en M. P. Cuvelier. Emma Jacoba. dv. M. C. de Wilde en P. Boone. Jacobus Cornelis Bartholomeus, zv. C. T. Stroet en M. A. de die le Clerq. Jan Willem, zv. J. Overbeek en A. de Kwaadsteniet. Arie, zv. J. van der Maarl en L. van der Weele. Adriana Catha- rina, dv, W. van der Kamp en J. M. Peters. Piet-er, zv. N. Bouterse en D. Roubos. Caroli na Maria Johanna, dv. A. Beerendonk en T. C. Vastenhout. Stijntje Florence Sonja, dv. P. Eilander en A. Piet. Josephina Maria Jacoba, dv F. J. Langeveld en C. C. Dam. Rijk, zv. F." G Los en L. C. van der Linden Paulus Jozef Maria, zv. B. C. G. Breed en M. W. Lieverse. Maria Elisabeth, dv, H. C Morsch en M. Zwaan. Catharina Benita Car men, dv. A. G. M. van der Ploeg en M C. Noordeman. Petrus Simon, zv, S. var Rijn en A. M. B. Mangnus. Adolphus Herma nus Maria, zv. R. J. Wiersum en A. A. J Rutte, Dorothea Wilhelmina Maria, dv. M Farjoü en M. A. J. van Asten. ONDERTROUWD: Hendrikus Johannes Siebeling en Johanna Neeltje Wolse. Aric van der Werff en Adriana Elisabeth Kats Gerrit Pruissen en Hendrika Sophia Mulck huijse. Corstiaan Kraak en Engelina va* Elderen. GEHUWD:: Simon Klaver en Grietje va Vuuren. Johan Frederikus Verwer en Mari. Johanna Meirmans. Cornelis Weststeijn en Sijtje van den Heuvel. Jan Cornelis Mole naar en Christina Maria Johanna van Voorn. Dick Burgess en Jannetje Christina Jonge- lielie. Jacobus Adriaan van der Stelt en Luthêra Wilhelmina Margaretha Spieren burg. Barend Buis en Stevina Cornelia van Beek. Arnoldus Bartholomeus Moleman en Elisabeth Hoogeboom. Johannes de Leeuw en Martha Huberdien Beerthuizen. Simon Cornelis Kaslander en Janna Klazina van den Oever. Op Tweede Pinksterdag kunnen de lief hebbers van de paardensport in de bollen streek en dat zijn er nog al wat volop aan hun trekken komen. De Lissese ruiter- vereniging St. Hubertus organiseert dan na melijk op de weide bij het Keukenhof-par keerterrein een groot streekconcours. waar aan een vijftigtal ruiters deelnemen, 's Mor gens om half tien nemen de dressuurproe- ven een aanvang, 's Middags komt het hoog tepunt van het programma. Eerst zal men om half twee met alle ruiters door Lisse rij den. De burgemeestesr zal van het bordes van het gemeentehuis het voorbijtrekken gadeslaan. Men denkt als volgt te rijden: Heereweg (bij gemeentehuis), Zwanendreef, Gladiolenstraat, Kanaalstraat, Julianastraat, Heereweg, Veldhorststraat, Stationsweg en vervolgens naar het terrein bij de Keuken hof. De burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, zal het middagprogramma openen en dan tevens de prijzen uitreiken, die 's morgens zijn gewonnen. Het middagprogramma ver meldt o.m.: demonstratie kampioens-achttal. groepspringen. vrijheidsdressuur, individueel springen (vier klassen), klavertje-drie-rij - den en pyramiderijden. Bij het laatste num mer zal men 5 a 6 man op één paard zien. De heer Leo Wijsman zal via een geluids installatie voor duidelijke toelichting zor gen, zodat ook de niet-kenners precies we ten wat er gaande is. De jongens en de meisjes van de hoogste klassen der U.L.O.'s uit Sassenheim, Hille gom en Lisse hebben gisteravond op een door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse belegde beroepenvoorlichtingsavond in „De Witte Zwaan" kunnen horen, welke kansen er voor hen in het zaken en bedrijfsleven liggen wanneer straks de deuren van de school voor goed achter hen dicht vallen. De belangstelling voor deze bijeenkomst was zo groot, dat men voor de aanvang nog haastig stoelen moest laten aanrukken om alle aanwezigen een plaatsje te kunnen geven. De directeur v§n het G.A.B. te Lisse, de heer G. F. B. Maas, wees er op, dat deze avond meer voorbereiding had gevraagd dan men aanvankelijk dacht. Er was over leg gepleegd met de hoofden der scholen, die zeer veel medewerking hebben ver leend. Deze samenwerking is van zeer groot belang. Immers: het arbeidsbureau heeft de vinger op de pols van het zaken leven en kent de mogelijkheden en de kansen in dit gewest op zijn duimpje. De hoofden der scholen en de leraren kennen de leerlingen. Door hun samenspel kan de juiste man op de juiste plaats komen. De heer F. Kaptein hield vervolgens een causerie, die speciaal voor de jongens be stemd was. Hij wees er met nadruk op, dat het te vaak voorkomt, dat een jongen op aandringen van zijn ouders een voor hem te moeilijk schooltype volgt. Dat is funest voor de jongen. De vraag naar werkkrach ten is nog steeds groter dan het aanbod, vooral in de technische en de administra tieve sectoren. Laat men zich niet laten verleiden door hoge lonen. Wanneer men een vak kiest, dan is in het begin de ver dienste niet de hoofdzaak. Men moet een werkkring kiezen die de jongen werkelijk ligt qua aanleg, ontwikkeling, lichamelijke gesteldheid, en dergelijke. De keus- is zeer groot: er zijn ongeveer 4500 verschillende beroepen, die in Neder land worden uitgeoefend in meer dan 100.000 ondernemingen. De heer Kaptein somde er een aantal van op en deelde aan het slot van zijn betoog nog mede, dat men op het arbeidsbureau graag bereid is, alle gewenste inlichtingen te geven. Na de pauze belichtte mej. C. C. Groen in 't Wout de kansen voor de meisjes: de spe- cifiek-vrouwelijke beroepen als kinderver zorgster, kraamverzorgster, gezinsverzorg ster en verder: stewardess (gegadigden moeten ten minste 23 jaar zijn en hier overtreft het aanbod de vraag zeer sterk!) maatschappelijk werkster, een zeer moei lijke „baan" (slechts een kwart van de leerlingen die deze richting uit willen, komen er ook werkelijk), analyste voor diverse laboratoria, assistente bij dokter of tandarts („vaak meer show dan werkelijk heid en pas op, dat je geen halve dag bij mevrouw in de huishouding moet wer ken!"), diverse kantoorbaantjes. Na de pauze was er gelegenheid tot vra gen stellen, waarvan sommigen gebruik maakten. Bij de Rijkspostspaarbank te Lisse werd in mei ingelegd: 48.795,35 en terugbetaald: 52.343,62. In ons blad van woensdag 29 mei heb ben wij er reeds melding van gemaakt, dat van Gedeputeerden een voorstel aan Provinciale Staten te wachten was om over te gaan tot de aanleg van de noorde lijke schakel in de westelijke randweg langs Haarlem, namelijk het tracé tussen de Zijlweg, ter hoogte van het Triniteits- lyceum, tot de Delftlaan, ter hoogte van de Heusscnsstraat. Dit voorstel is vandaag verschenen. Zoals wij reeds bericht hebben delen Gedeputeerde Staten daarin mede, dat de minister van Verkeer en Waterstaat zich bereid heeft verklaard te bevorderen, dat het rijk een derde van de werkelijke kos-1 ten van de aanleg van dit wegvak op zich zal nemen. Wij herinneren eraan, dat deze kosten geraamd worden op f 7.600.000, waarvan f 2.600.000 door het rijk zouden worden betaald. Het rijk heeft evenwel de voorwaarde gesteld, dat het door de Rijks waterstaat in uitvoering genomen wegge- GEBOREN: Anna Maria, d. v. Th. J. Kor- tekaas en E. J. van Steijn, KI. Vreewijk 11; Frederikus Maria. z. v. N. Geerlings en N. Th. de Groot, Leidsevaart 9: Theodorus Jo hannes, z. v. C. B. van Woerden en W. Klaassen. Achterweg 41. OVERLEDEN: Mattheus Beelcn. echtge noot van J. C. Horstman, oud 78 jaren; Hen drik van de Water, echtgenoot van C. M. van der Laan, oud 90 jaren. ONDERTROUWD: C. Heijns te Sassen heim en J. P. Westerlaken te Lisse: J. J. F. Hoogervorst te Utrecht en M. L. Doeswijk te Lisse. GEHUWD: H. J. Hogervorst te Lisse en J. M. Kozijn te Lisse: N. M. A. van Stijn te Lisse en Th. F. C. Tuilemans te Maastricht; T. W. de Haan te Lisse en A. Quartel te Hil legom; W. J. Kooij te Lisse en A. Jeroense te Lisse: A. Manuëls te 's-Gravenzande en H. M. Mieloo te Lisse. deelte tussen de Wagenweg en de Zijlweg zonder vergoeding in beheer en onderhoud bij de provincie wordt genomen zodra het genoemde noordelijk gedeelte voor het verkeer wordt opengesteld. De minister heeft aangenomen, dat dat niet later dan x januari 1960 zal zijn, maar in de voor waarden van de overeenkomst tussen rijk en provincie wordt gesteld, dat het vrijwel ohmogelijk zal zijn alle wex'ken, waaron der belangrijke spoorwegwerken, voor 1 januari 1960 gereed te krijgen, zodat de door de minister genoemde datum niet als bindend behoeft te worden beschouwd, mits de uitvoering van de werken met de meest mogelijke spoed geschiedt. Bij de overdracht van het wegdek Wagenweg- Zijl weg zal dit gedeelte door Rijkswater staat van een toplaag worden voorzien en ook zullen de op kosten van het rijk ont eigende gronden om niet aan de provincie worden overgedragen. Voor het gedeelte van de noord-zuidver binding tussen het in aanbouw zijnde spoorwegviaduct vijfhonderd meter ten noorden van de Zandvoortselaan en de grens met de provincie Zuid-Holland heeft de minister eveneens een bijdrage van het rijk in het vooruitzicht gesteld. T eleur stelling Gedeputeerden schrijven: „De toezegging van de minister ten aanzien van het gedeelte Heussensstraat- Zijlweg heeft ons teleurgesteld. Wij meen den namelijk op grond van de onderhan delingen een hogere bijdrage van het rijk te mogen verwachten. De totstandkoming van dit weggedeelte is echter dermate urgent, dat wij niettemin voorstellen thans te besluiten tot de aanleg voor rekening van de provincie van het gedeelte Heus- sensstraat-Zijlweg, waardoor wordt be reikt dat het verkeer langs de bebouwde kom van Haarlem wordt geleid". De plannen voor het zuidelijk gedeelte van de westelijke randweg tussen Heem stede cn de provinciale grens bij Vogelen zang moeten nog vastere vorm aannemen, waarna de provincie met het rijk over de financiering daarvan gaat onderhandelen. Nader vernamen wij, dat de Provinciale Waterstaat reeds overleg heeft gepleegd met de dienst van Weg en Werken van de Nederlandse Spoorwegen over de bouw van de viaducten in de spoorlijn Haarlem- Zand voort en Haarlem-Alkmaar. Ook heeft overleg plaats gehad met de technische diensten van Haarlem en Bloemendaal over de weg- en terreinaansluitingen. Des ondanks kan men erop rekenen, dat dit iaar van de aanleg zelf niets meer zal komen, omdat men tenminste een half jaar nodig heeft voor het besteksklaar maken van de plannen. Datzelfde geldt ook voor de door Rijkswaterstaat te maken aanslui ting van de Delftlaan met Rijksweg 9 ter hoogte van Santpoort. Voor verdere gegevens omtrent dit voor. ~te! aan Provinciale Staten verwijzen wij iaar ons artikel van woensdag 29 mei. directeur Haags Conservatorium Prof. Hendrik Andriessen, diregteur van het Koninklijk Conservatorium voor Mu ziek in Den Haag, heeft uit deze functie ontslag gevraagd. Dit ontslag zal hem per 1 september op vijfenzestigjarige leeftijd worden verleend. De leiding van het con servatorium berust, daar Hendrik Andries sen ziek is, op het ogenblik bij Henri Gc- raedts, die in april de pensioengerechtigd', leeftijd heeft bereikt, maar bij het conser vatorium zal blijven totdat in de vacatuies van directeur en plaatsvervangend direc teur is voorzien. ADVERTENTIE 8 juni a.s. Speciaal aanbevolen voor de feestdagen: onze heerlijk ge braden runder- en varkens rollade en onze heerlijk malse rosbief en contrefilet. laaaiiiiiixiitiitiiiaaiaaaiaiaKafaatia, Uit onze PINKSTER-AANBIEDING 2 voor Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente -f winstaandeel VEEMARKT LEIDEN. RIJKSPOSTSPAARBANK HAARLEM. Voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem zijn geslaagd: Afdeling A: de dames H. Verwaal, A. L. M. Brouwer; de heer H. Bijvank. Af deling B: de dames I. Heijn, A. L. F. Root- lic'b, P. J. Rühl; de heren J. Ch. E. van der Valk Bouman, A. van der Lijn, H. J. van Linde, D. H. J. de Jongh, R. H. Levi. Geen kandidaat werd afgewezen. Het warme weer van de afgelopen dagen heeft duizenden kinderen naar de speelvijver „Het Spartelmeer" in de Kennemerduinen gelokt, waar zij naar hartelust hebben pootjegebaad en ge sparteld - daarmee de naam van de vijver eer aandoend. Door het overwel digende bezoek, dat aan de vijver wordt gebracht ontstaat grote kans op ver vuiling van het water en de bodem. Daarom wordt op gezette tijden een groot gedeelte van het water wegge pompt, waarna de gehele bodem wordt aangeharkt om waterplanten, papier, takken en dergelijke te verwijderen. Een paard trekt de harkmachine door het water.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15