PINKSTER HOOGENBOSCH Nederlandse Comedie gaf première van „Het ei" BETKE <j$rieven aan de redactie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs op HOOetHBOSCH schoenen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor honden geen kans meer op reumatiek Lastige huiseigenaresse beledigt huurder VARA zendt op 15 juni oratorium „Le déluge" uit Pinksterconferentie Verkoop van huizen Scheepvaart Naadloze nylons de grote mode ScAoeMêH. MAGAZIJN ADMINISTRATEUR 535ste STAATSLOTERIJ 4e klas 13e lijst VRIJDAG 7 JUNI 1957 Wanneer het er de Franse toneelschrij ver Felicien Marceau om te doen is ge weest een dramatische karakterschets te geven van een vlegelachtige jongeman, die hij met de koele ogen van de observator in alle objectiviteit uitpluist als een geval, dan moet dat toch ergens toe dienen. Maar tot vermaak alleen? Marceau moet de. be perking daarin ook hebben gevoeld. Hij hangt de streken van zijn eigengereide heerschap dan ook op aan een filosofie. De wereld", zo zegt Emile Magis, de pro tagonist van dit stuk, „is een ei. In dat ei zitten de mensen, die handelen volgens een systeem. Ik alleen ben buitengesloten. Om in het ei te komen moet ik het systeem kennen. Maar wat is het kenmerk van het systeem? Leugen en bedrog. Handel daar dus naar en je zit in het ei en het gaat je naar believen". Dat believen van Emile Magis blijkt evenwel voor het grootste part te bestaan uit amoureuze avontuurtjes. In de voor stelling, welke de Nederlandse Comedie donderdagavond in het Nieuwe De La Mar- theater gaf van „Het ei", kon ik moeilijk tot een andere gevolgtrekking komen dan dat Marceau zijn Emile Magis als een dankbaar object gebruikt om het publiek te choqueren met zaken, welke aan de in timiteit zijn voorbehouden, nog afgezien van het feit, dat de handel en wandel van Magis gelegenheid bieden om situa ties scheppen, waarin gerespecteerde waar den zo worden geridiculiseerd dat ze als heilige huisjes omver worden geschopt. Kortom: Marceau maakt er een spelletje van. Geen drama. Het ging hem kennelijk om dat spelletje. Wie zich ergert kan na tuurlijk het odium op zich laden dat hij een verburgerlijkte moralist is, maar ik zou liever dan het stuk op zijn grofheden aan te vallen, die blijkbaar in veel van het hui dige repertoire in de mode zijn „Het ei" willen attaqueren om de geringe dra matische importantie. Het is naar de vorm afgekeken van de film en benadert de re vue. Het is naar de inhoud gespitst op si tuaties, die slechts in het tweede deel vol doende reliëf krijgen om ons te doen door dringen in de konsekwenties, welke vast zitten aan de innerlijke gesteldheid van de twijfelachtige held. Dat die held twijfel achtig is, vloeit zowel voort uit het feit, dat zijn vlegelachtige aard hem in slechts amoreus-pikante situaties brengt en uit de hem toegedichte levensfilosofie, die maar zelden aanslaat. Men kan aanvoeren, dat vele van zijn betogen en avonturen het noodzakelijk gevolg zijn van zijn instel ling. Daartegenover staat dat hun drama tische allure uiterst beperkt is. Men houdt slechts goede indrukken over aan enkele komische scènes en een geraffineerd uitgewerkt slot, waarin de verdorvenheid tenminste nog een wezenlijk dramatische uitwerking krijgt. In dat slot gelukt het namelijk aan Emile Magis om zijn vrouw, XCOOOOOCX>DOCOOC<XXX>OCOOCCOOCCCOCCOCOOC<X>DOCCOCCOCOOCOCC< y De veertien honden, die door een lek in het dak van het dierenasiel aan de Ridderstraat te Haarlem van de regen in de drup kwamen, hebben dank zij het verzoek van de dierenbescherming in onsblad van donderdag, alle een tijdelijk (droog) onderdak gevonden, zodat zij, dank zij de spontane hulp, ge vrijwaard zullen zijn van reumatische aandoeningen. De aanvragen van men sen, die een viervoeter wilden adopte ren, stroomden donderdagavond bij de heer Van Petegem, de beheerder van het dierenasiel, binnen. Vanmorgen konden nog twee honden aan een „huis" worden geholpen. De meeste „pleegmoeders en -vaders", die de gedupeerde honden zo spontaan heb ben opgenomen, willen hun nieuwe huisgenoten echter houden. En deze wens zal waarschijnlijk wel vervuld kunnen worden. Hoewel de beheerder van het dierenasiel nog in het bezit is van een tiental adressen, waar in de toekomst een hond kan worden onder gebracht, houdt hij zich aanbevolen voor nog meer adressen. x ODXC<XX>CCCCCOCCC<XCCOCOCC<X>COC<>30CCOCX>C<X>CCOCODCOCOCCO: (Verkort weergegeven Ijskasten. Met grote verbazing heb ik zaterdag j.l. het stukje gelezen „Afgedank te ijskasten bedreigen kinderlevens". Is het niet mogelijk op de bodem van een ijskast een drietal knoppen te plaatsen die bij een gewicht van bijvoorbeeld vijf of tien kg. de deur doen open springen en een pal in de sponning doen verschijnen zodat de deur zich niet geheel meer kan sluiten. Het zou wel toevallig zijn als een kind niet op een van deze drie knoppen zal trappen. Ik dacht dat Amerika een wonderland was maar dit valt mij tegen. Ik heb zelf twee van die hummels en moet er niet aan denken dat hun zo iets zou overkomen. P. A. v. d. VELDT die een verhouding is aangegaan met haar vroegere geliefde, te vermoorden en de schuld daarvan op haar minnaar te wer pen. Hij heeft de moord zo handig voorbe reid, dat hij in de rechtszaal als een toon beeld van onschuld wordt afgeschilderd. Hij gaat heen als triumfator. „Het sys teem!" roept hij. Het systeem heeft hem gered. De nodige kennis en inzichten om trent de feilloze werking van dat systeem heeft hij opgedaan in al zijn voorafgaan de ervaringen, welke zich voornamelijk bewegen om de bijslaap. Daarover hangt hij openhartige betogen op en daarvan geeft hij voorbeelden, die aan duidelijk heid niets te wensen overlaten tenzij dan, dat men die duidelijkheid niet gewenst acht. Hij drijft de spot met de verhouding van zijn vrouw, chanteert haar minnaar en hangt de beledigde echtgenoot uit. En telkens betrekt hij het publiek daarbij, verklaart zich nader en speelt derhalve met een antagonist, die geen mond open mag doen. Wat inhoudt, dat die antagonist wordt verondersteld hem in alles te volgen, een hinderlijke omstandigheid, wanneer dat niet het geval is. Maar zeker een ma nier om zich alles te kunnen veroorlo ven. Guus Oster speelde de jongeman Emile Magis. Hij spéélde hem, hetgeen wil zeg gen dat hij de schijnwaarheid van deze figuur doorgaans sterker benadrukte dan in overeenstemming was met de illusie van de bestaanswerkelijkheid op het to neel. Hij behaalde evenwel aan de eerloze Emile nog genoeg eer om althans zijn sterkst sprekende eigenschappen het aan zien te geven, waarmee wij twee uur lang soms tot irriterens toe werden ge confronteerd. Van de vele figuren, die naast Oster verschenen, noem ik vooral Onno Molenkamp als een kampioen van zelfverzekerdheid, Pierre Myin met een kostelijk getypeerd ambtenaar, Paul Huf en Jan Blok in gelijke hoedanigheden en Frans 't Hoen met een naar het caricatu- rale gespeelde minnaar. Fons Rademakers buitte vooral de komische scènes uit in zijn op de pointe gerichte regie. De decors van Friso Wiegersma naar een idee van André Barsacq leverden geestig illustra tieve effecten voor deze voorstelling, die volgens het affiche aan volwassenen is voorbehouden. Gelukkige volwassenen....! P. W. Franse Haarlemse politierechter Een 57-jarige Haarlemse vrouw heeft zich al verscheidene malen voor de Haar lemse politierechter te verantwoorden ge had, onder meer wegens huisvredebreuk, omdat zij bewoners van een woning, die haar eigendom is maar door de gemeente is gevorderd, steeds lastig valt. De vrouw legt zich er niet bij neer, dat de gemeente haar woning heeft gevorderd en laat niet na van haar misnoegen tegenover de huur ders te doen blijken. Vanmorgen stond zij weer op het matje en ditmaal moest zij zich tegenover de politierechter, mr. J. P. Petersen, wegens belediging verantwoor den. a t><. I Zij had, zoals enige getuigen verklaar den, op 26 maart aan de deur van de ge vorderde woning tegên dë huurder geroe pen: „Schooier, geef me je geld, je staat slecht aangeschreven, ploert". En meer van die termen. Tegenover de politierech ter liet zij in een stortvloed van woorden blijken, hoe zij dacht over de getuigen en over de vervolging, die tegen haar was in gesteld. „Die huurder heeft een valse aan gifte gedaan. Hij woont ongeoorloofd in mijn huis. Hij heeft me aangevallen. Oh, al die getuigen leggen een meineed af. „Wees u nu eens even stil", maande de rechter haar aan. Maar aan de woorden stroom kwam geen eind. De huurder kon de bewering van de vrouw, dat hij geen huur aan haar be taalde, weerleggen door bewijzen van de gemeentelijke stortings- en incassodienst te overleggen. „Ja, maar ik ben zijn bood schappenmeisje niet, ik hoef geen aalmoes van de gemeente aan te nemen", krijste de vrouw, die blijkbaar de gemeentelijke in cassodienst verwarde met de dienst voor Sociale Zaken. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen de las tige huiseigenaresse driehonderd gulden boete. „Dan ga ik er voor zitten. Die man moet uit mijn huis. Maar vanmiddag kom ik aan de deur om de huur te halen". En zovoort, enzovoort. De rechter legde een boete van honderdvijftig gulden, subsidiair 45 dagen hechtenis, op. „Oh, ik ga toch zittenEen forse hand van de parket wacht leidde de protesterende vrouw de rechtszaal uit. Alle tekenen in Zandvoort wijzen erop, dat binnenkort voorgoed een einde komt aan de tramverbinding Amster- dam-Haarlem-Zandvoort. Deze week zijn werklieden reeds begonnen met het slopen van de zogenaamde „scha penhokken" op het tramemplacement, die 'jarenlang gediend hebben voor op stelling in een file van de duizenden, die na een bezoek aan het strand weer naar hun woonplaats terugkeerden. Ook is een begin gemaakt met het ver- wijderen van de tramrails der „dode sporen". Een vertrouwd iets zal spoedig uit het dorpsbeeld verdwenen zijn. Opname van „De Stem des Volks Onlangs heeft „Dé Stem des Volks" in het Haarlemse Concertgebouw het orato rium „Le déluge" opus 45 van Camille Saint-Saëns, uitgevoerd met medewerking van Riek Waas-Reen, sopraan; Elly.Imhof, alt; Leo Larsen, tenor en Jah van der Ree, bas, en met begeleiding van het N.Ph.O. Van deze uitvoering, onder leiding van Dick Dekker, heeft de VARA opnamen ge maakt, die uitgezonden zullen worden op zaterdagmiddag 15 juni. Rutger Schoute zal het oratorium op vrijdag 14 juni be spreken in de rubriek „Wij en de Muziek". Verschillende Volle Evangelie Gemeenten in Nederland houden op de tweede Pink sterdag in hic-4 gebouw der H.J.M.V., Lange Margarethastraat 13 te Haarlem, een drietal samenkomsten. Deze conferentie houdt ver band met het bezoek van pastor W. Hacking uit Blackburn in Engeland, die reeds enige reizen door ons land in vorige jaren heeft gemaakt. Mevrouw Hacking zal haar man vergezellen gedurende de maand juni en een gedeelte van juli. Zij zullen in verscheidene plaatsen van ons land Pinkstergemeenten bezoeken. De uitslag van de donderdag in het Nota rishuis te Haarlem gehouden verkoop van huizen luidt als volgt: Geweerstraat no. 51, f3600.P. J. Kol. Rustenburgerlaan 91, f 8200.mak. S. L. Mok. Zomerstraat 6, f 3200.qq N.N. Zomerstraat 12, f 8400. F. A. Groen qq. Soutmanstraat 19, f 8600, D. de Vries qq; Oranje Nassaulaan 37, Over- ve.en, f9505.—, F. A. Wildeboer qq. AMSTERDAM De hoek van de aandelen Unilever, had de grote belangstelling van de beurs. Bij een opening op 457 tegen woensdag slot- prijs 446, trok het fonds verder aan tot 462 Vz Hoor aanhoudende aankopen van pu bliek zowel als van arbitrage zijde speciaal voor Londense rekening. Het fonds ver liet de markt op vrijwel de hoogste prijs van de dag. In de laatste 7 beursdagen, die overigens erg stil zijn geweest, stegen de aandelen Unilever onafgebroken van 429 tot 4621/2- Zoals reeds eerder gemeld, vin den in Amsterdam, behalve de normale aankopen van het publiek in deze aande len, ook ruilingen plaats van Kon. Olie in Uuilever. In Londen,dat steeds als koper in de markt ligt, worden grote posten aan delen van de Unilever Ltd. geruild in Uni lever n.v., omdat de n.v. aandelen op vrij wel alle Europese beurzen, alsmede Ame rika, verhandeld worden en daardoor een grotere markt hebben, waarin men zich ruimer kan bewegen. De aandelen Unilever Ltd. gaan alleen in Londen. De overige internationale waarden trok ken minder belangstelling. Aandelen Kon. Olie waren een paar dubbeltjes hoger op 209,AKU prijshoudend. Aandelen Philips ontmoeten wat vraag waaroor het fonds onngeveer 4 punten verbeterde. Ook aandelen K.L.M., die op 123,openden, kwamen in de belangstelling en liepen op tot 124,— hetgeen een gulden winst be tekent. In de scheepvaarthoek ging niet veel om. Van Ommeren een puntje beter op het ver lies van 8 punten van woensdag, de overige waarden vrijwel allen ongeveer 1 pet. la ger. HVA had ook nu weer wat belangstel ling en kon opnieuw ruim 3 punten winst boeken. Amsterdam Rubber en Deli Mij. hoegenaamd onveranderd. Staatsfondsen fractioneel lager. Dividendvoorstel Houthandel v/h Bon tekoning en Aukes 9 pet. 12 V2 pet. agio- bonus (v. j. 9 pet.); advieskoers 163 bieden (159). Prolongatie 3)4 pet. (ANP). NEW YORK Voor de olie-aandelen werden gisteren koersstijgingen tot drie dollar genoteerd, waarmee deze fondsen voorgingen in een geanimeerd herstel, waarbij de verliezen, die tijdens de eerste drie beursdagen van deze week werden geleden, vrijwel werden uitgewist. De oliewaarden ontmoetten een sterke vraag, vooral de aandelen van maat schappijen die over uitgebreide aardgas reserves beschikken. Ter beurze werd ge zegd dat een grot deel van deze aankopen geschiedde voor rekening van institutione le beleggers, die nog van de huidige situa tie willen profiteren. Het wordt onwaar schijnlijk geacht dat de aardgaswet nog dit jaar zal worden aangenomen. Du Pont de Nemours Company herwon een dollar op het verlies dat volgde op de monopoliebeslissing van 't Hoge Gerechts hof. Central of Georgia viel met een stij ging van drie dollar op bij de spoorwegen. Het gemiddelde van de openbare nutsbe drijven daalde door koersverlies van een dollar bij Panhandle Eastern Pipe Line. De omzet, 2.300.000 aandelen, was de omvangrijkste sinds twee weken en 360.000 hoger dan op woensdag. Het industriege middelde kwam van 502,07 op 504,55; dat voor spoorwegen van 144,99 op 144,95 en dat voor openbare nutsbedrijven van 73,75 op 73,59. (UP) ZVi Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil. pref. PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 8611/ie go'/ie 187% 360 188/4 305 272/4 284 287% 148 462 244 1028/4 210,20 74 124,80 173V2 173% 259 120% 94 204 159 176V2 182 68 190 669/io 4111/io 91% 42% Heden 13.45 uur 87 90% 191 370 189 306 273 283 291 148* 470 245 1075 221,- 74% f 126,- 173/4 174 260)4 120 94 203 159)4 176'/2 182* 68 190 67% 41l3/i« 93 42% WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag t& worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Abbekerk, 5 v. Marseille n. Antwerpen. Ameland, 5 te Curacao. Amsteldijk, pass. 5 Azorcn n. Havana. Arendskerk, 5 v. Dar Es Salaam n. Beira. Arkeldijk, 6 te Belawan. Amsteldiep, pass. 6 Gibraltar n. Kattowitz. Antonia, 7 te Surabaja. Alcor, 6 te Montevideo v. Santos. Amstelvaart, 6 te Surabaja v. Semarang. Amstelslot, 6 v. Port Said n. Rotterdam. Amstelwal, verm. 12 v. Bombay n. Philippijnen. Almkerk, 6 te Antwerpen v. Marseille. Alphaeca, 6 te Newport News. Amslelland, 6 te Bremen v. Amsterdam. Alphaeca, 6 te New York. Ardeas, 6 te Rotterdam n. Genua. Agamemnon, 6 v. Amsterdam n. West-Indië. Aagtedijk, 6 te Rotterdam, Alphard, 7 v. Rotterdam, n. Rio de Janeiro. Andijk, 6 v. Rotterdam n. Londen. Argos, 7 te Rotterdam. Alpherat, 5 v. Santos n. Montevideo. Balticborg, 5 te Amsterdam. Bintang, 6 v. Aden n. Suez. Breda, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Bloemfontein, 6 te Antwerpen. Borneo, 7 te Tj. Priok. Britsum, 5 350 m. z.w. Midway n. Osaka. Boskoop, 7 te La Union verw. v. Puntarenas. Banka, 6 te Amsterdam. Bali, 7 te Singapore. Blitar, 7 te Singapore. Boissevain, 7 te Rio de Janeiro. Carrillo, 5 v. New York n. Pto. Barrios. Congokust, 5 v. Bordeaux n. Dakar. Caltex Pernis, 6 v. Rastanura n. Rotterdam. Camerounkust, 6 te Amsterdam n. Freetown. Caltex Utrecht, 6 te Hamburg verw. Charis, 5 160 m. o.z.o. Jamaica n. Baltimore. Casamance, 6 te Nantes verw. Camitia, 6 555 m. o. Kp. Leeuwin n. Fremantle. Cirrus, 6 te Rotterdam. Dordrecht, 5 v. New Orleans n. Rotterdam. Dorestad, 5 v. Glasgow n. Curacao. Doris, 6 te Wageningen v. Suriname. Delft, 6 150 m. o.n.o. Azoren n. Punta Cardon. Drente, fi v. Rotterdam, 7 te Zeebrugge. Dicmerdijk, 8 te Cristobal verw. Esso Amsterdam, 5 v. Antwerpen n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 6 Ouessant n. Rotterdam. Eemland. 7 te Pto. Alegre. Friesland, 6 te New York v. Philadelphia. Groote Kerk, 6 te Suez. Ganymedes, 6 te Balboa v. Amapala. Gooiland, 6 te Montevideo. Guineekust, 7 te Pte. Noire. Heelsum, 5 v. Antwerpen n. Houston. Hector, 5 te Amsterdam. Hispania, pass. G Ouesant n. Bilbao. Hersilia, 6 te Rotterdam n. Bremen. Hector, 7 te Rotterdam. Ittersum, 7 te Amsterdam. Ittersum, 6 v. Rotterdam n. Amsterdam. Isis, 6 te Curacao v. Funchal. Jagersfontein, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. Japara KRL, 7 te Cheribon. Java, 6 te Suez. Jupiter, 6 v. Piraeus n. Alexandrië. Kenia. 5 v. New York n. Curacao. Kenncmerland. 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Kalydon. 6 v. Genua n. Bnndarmashur. Kota Baroe, 6 te Port Said. Kalianda, 6 le Makassar. Kermia, 6 220 m. o. Bahrein n. Singapore. Kasimbar, 6 te Djakarta v. Palembang. Kota Inten. 6 te Surabaja. Karimata, 6 te Genua. Kara, 6 v. Larnaca n. Abadan. Kloosterdijk, 7 te Antwerpen. Lemsterkerk, pass. 5 Finisterre n. Antwerpen. Lindekerk, 5 te Rotterdam. Laertes, 6 te Semarang. Louis Lantz, 7 v. Rotterdam n. Monrovia. Leersum. 7 te Dakar. Liberty Bell. pass. 6 Kp. De Goede Hoop naar Philadelphia. Lombok, 8 te Portland verw. Musilloyd. 5 v. Schiedam op proeftocht. Malvina, 6 310 m. z.o. Albany n. Kwinana. Maashaven, 6 te Rio de Janeiro v. Las Palmas. Moordrecht. 6 te Mea v. Rotterdam. Myonia, 6 70 m. n. Cairns n. Pladju. Mentor, 6 v. Paramaribo n. Nickerie. Molenkerk, 7 te Rotterdam. Musilloyd, 6 te Schiedam. Myiady, 5 v Velsen n. Vasa, pass. 6 Elbe. Mhas',''7 /(/-'Amsterdam.- Maasland. G dye. Re'-ife n. Las Palmas. Montferland, 7 te Santos. Nestor, fi te Maracaibo v. New Orleaim Nieuw Amsterdam, 7 te Southampton. Oldekerk, 7 te Genua. Oranje, 7 te Singanore. Ouwerkerk, 7 te Marseille. Ovula. 7 te Wyndham. Oberon, 6 te Curacao v. New York. Oranjestad. 6 v. Curacao n. Pto. Cabello. Ommenkerk. 6 v. Suez n. Colombo. Pieter S, 5 te Rotterdam. Purfina Hellas. 5 te Genua. Prins Willem IV, 6 v. Le Havre n. Montreal. Polyphemus, fi v Belawan n. Penang. Pendrecht. 7 te Fao v. Cyprus. Prins Willem II. fi v. Rotterdam n. Montreal. Prins Philips Willem. 6 te Montreal. Prins Willem III. 7 te Cleveland. Roggeveen, 5 v. Singapore n. Surabaja. Rotterdam, 5 v. Rotterdam n. Rastanura. Roepat, 7 te Suez. Straat Lombok. 5 te Durban. Straat Mozambique, 4 v. Santos n. Montevideo. Stad Leiden, 5 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Gouda, 5 v. Rotterdam n. Narvik. Slamat, 5 v. Singapore n. Ilo Ilo. Straat Cook, 8 te Durban verw. Swartenhondt, 6 te Gorontalo. Statue of Liberty, 5 660 m. o. Bermuda n. R'dam. Sarpcdon, 6 te Jacmel v. Puerto Ordaz. Sloterdijk, 6 te Boston v. New York. Senegalkust, 6 te Antwerpen. Sommelsdijk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Soestdijk, 7 te Norfolk. Stentor. 6 te Amsterdam. Stad Delft, 6 v. Narvik n. Emden. Tamo. 6 te Rotterdam. Tabinta, 7 te IJmuiden n. Amsterdam. Tomini, 5 dw. Guernsey n. Gdansk. Tiba, 6 te Montevideo v. Santos. Trajanus, G v. IJmuiden n. Hamburg. Teucer. 6 te New York. Tjimenteng, 7 te Lorenco Marques. Utrecht, 7 te Marseille. Vasum, 6 v. Purfleet n. Mcna A1 Ahmadi. Wonorato. 6 te Seattle. Waibalong, 7 te Semarang verw. Waterman, 8 le Rotterdam verw. v. Tenerife. W. Alt. Jones. 5 250 m. o. Bermuda n. Ph.delphia. Wieldrecht, 6 te Aden. Willemstad, 6 v. Amsterdam. 7 te Dover. Westertoren, 6 v. Port Said n. Gibraltar. Westland, 6 te Amsterdam. Witmarsum, 6 v. Jacksonville n. Le Havre. Zaankerk, 6 v. Shanghai n. Takubar. Zuiderkruis, 8 te Sydney verw. KLEINE VAART Alcetas, 5 v. Alicante n. Hamburg. Actina, 6 v. Rouaan te Ipswich verww. Alt S, 6 v. Antwerpen n. Waterford. Appingedam, 6 op Schelde n. Antwerpen. Actinia, 6 v. Rouaan te Ipswich verw. Alpha, pass. 6 Vlissingen n. Koping. Borneo, 6 op Schelde n. Antwerpen. Casana, 6 v. Aalborg te Gothenburg. Deni, 6 v. Cuxhaven te IJmuiden. Dva, 6 21 m. o.n.o. Noordhinder n. Rotterdam. Elda Norwidh. pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Elsa, 4 v. Skutskaer n. Zaandam. Engonia, 7 v. Rotterdam te Bordeaux verw. Favoriet, 7 v. Alexandrië te Londen. Fiducia II. 6 dw. Cromer n. Boston. Fram. 6 2 m. z.o. Sandettie n. Londen. Flevoland, 6 v. Rotterdam te Harlingen. Geestdijk, 6 dw. Cromer n. Boston. Glory, 6 v. Bremen n. Delfzijl. Gaasterland, 6 v. Rotterdam te Klngslynn. Geestdijk, 6 v. Maassluis te Bostond verw. Glory. 6 v. Bremen te Delfzijl verw. Hast V. 6 v. Whitehaven le Amsterdam. Henrica, 6 v. Wismar te Dundee verw. Joost, 4 te Kotka v. Hamina. Jonan, 6 v. Dublin n. Swansea. Kaap Falga, 5 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 6 dw. Egrnond n. Middelburg. Draco. 6 te Rotterdam n. Bilbao. Leuvehaven, verm. 7 v. Gothenburg n. Antw. Lean S, 6 m. z.w. Beachyhead n. Newhaven. Martini, 7 v. Sarpsborg te Rotterdam verw. Maymere. 6 v. Rotterdam te Londonderry verw. Megrez N, 6 20 m. n n.o. St. Vincent n. Malta. Marie Sophie, 6 20 m. z.w. Texel n. Stettin. Marin, 6 dw. Safi n. Dakar. Midsland, 6 v. Rotterdam te Leith verww. Navis. 6 v. Hamina te Aberdeen verw. Nieuwehaven, verm. 7 v. Kopenhagen n. R'dam. Notingham, 6 v. Harlingen te Goole verw. Nijenburgh, 6 v. Oskarshamn te Rotterdam verw. Pacific, 20/21 v. Cap Haitien te Rotterdam verw. Pegasus, 6 v. Malta n. Genua. Plato, 5 v. Valencia n. Cartagena. Ponza, 5 v. Zaandam n. Lubeck. Rema, 6 v. Londen te Delfzijl verw.w Rose Marie, pass. 6 Vlissingen n. Rotterdam. Raket, 6 te Dudgeon n. Carbost. Senang, 6 dw. Dover n. Bremen. Senang, 7 v. Marans te Bremen verw. Tilly,. 4 v.. Antwerpen n. Munksund. Vechtstroom, 6 90 m. n.w. IJmuiden n. A'dam. Wim I, 7 v. Goole te Rotterdam verw. Voor de jeugd de gezonde sandaal met voetholte steun en profielrubber zool, in tan, beige en rood leder Flair Step sandalet in wit leder iets aparts een pracht schoentje, wit leder ongelooflijk goedkoop Flair Step modieus schoentje bijzonder prettige pasvorm, wit nubuck speciale aanbieding 2 3.50/3.95 Grote Houtstr. 50, Haarlem In Haarlem-Noord: Alléén Gen. Cronjéstraat -33 mm CHOCOLADEFABRIEK BETKE vraagt voor zo spoedig mogelijk een jonge kracht voor de voorraad- en orderadministratie, die na een korte inwerkperiode zelfstandig als zal kunnen optreden. Voor een harde werker biedt ons snelgroeiend bedrijf goede toekomstmogelijkheden. Uitvoerige sollicitaties schriftelijk te richten aan de Direc tie, Haarl. Houttuinen 89, Amsterdam. HOGE PRIJZEN 5000 8064 162S3 1500 14233 19631 1000 1800 7037 7062 9847 10893 12554 16557 21R9R 400 1351 2803 4666 6474 9542 9790 12326 12716 14098 14305 16222 f 200 2218 2247 43RS 5U19 6207 6577 6750 8182 8254 9763 10049 im4 12251 1^411M09 13356 136TO13637 21935 16568 16806 17032 17459 17861 18101 18208 18277 20131 20272 2164S 21717 21919 1011 2088 3019 635 4160 961 6054 983 6037 984 7087 894 8042 494 9066 10057 11020 036 305 223 307 023 025 667 778 309 328 316 454 329 341 258 389 780 829 350 383 509 632 394 480 413 429 874 978 456 513 PRIJZEN VAN ƒ80.— 746 863 629 744 808 586 795 935 120 227 294 339 421 589 736 764 917 039 164 186 274 322 440 527 530 586 444 464 607 711 747 858 867 267 290 976 191 193 525 573 237 355 262 323 219 248 257 2S5 605 833 389 592 371 506 267 328 389 403 873 959 616 695 527 571 330 357 417 452 493 989 SS7 900 972 699 864 382 386 423 816 840 937 943 408 499 523 562 773 801 805 647 799 851 854 868 247 314 337 565 674 964 978 554 588 613 616 627 102 139 227 316 322 999 495 558 612 651 751 264 462 528 592 683 931 714 717 728 759 331 350 902 716 809 775 676 699 1023 239 483 823 2017 308 745 3011 320 636 808 4004 224 467 626 945 5025 181 361 611 605S 355 615 885 7042 221 556 715 906 8006 222 393 658 983 9005 213 551 771 10009 350 491 938 11014 391 047 072 243 264 549 574 824 834 126 172 332 364 765 80S 022 058 358 374 657 670 824 855 029 039 256 275 499 508 647 703 981 035 050 226 248 371 381 644 768 098 113 357 400 635 644 947 971 098 117 297 347 557 599 718 777 995 02S 075 244 270 396 4 J 663 73S 984 043 044 331 338 562 577 798 813 028 050 356 363 525 646 995 099 157 395 419 079 111 270 271 592 633 884 940 175 188 402 431 820 881 100 161 388 413 700 738 878 911 051 073 324 370 509 515 750 778 076 097 265 274 394 501 784 913 146 148 405 432 697 703 124 130 352 376 605 625 792 798 079 083 288 291 550 564 772 877 126 150 327 379 692 731 944 952 201 205 448 557 890 900 202 207 484 531 759 776 916 953 093 116 371 376 532 547 799 827 121 139 155 161 287 293 301 322 508 520 535 544 944 6000 151 168 250 284 486 510 545 552 751 811 823 826 153 163 182 189 450 503 507 540 633 65S 661 666 819 820 830 854 123 140 149 181 304 307 327 337 56S 590 610 622 902 937 940 957 059 071 372 381 630 649 852 928 069 0S0 364 370 654 662 177 246 452 475 131 179 187 203 384 387 410 483 664 666 696 716 947 953 959 969 110 132 267 292 388 406 458 464 696 718 828 849 250 271 293 306 510 527 528 550 523 542 926 12167 185 831 475 509 605 902 953 13305 536 564 14103 150 212 763 769 878 15005 032 221 841 16036 077 079 388 541 803 17118 198 362 18012 083 235 826 995 19148 217 542 543 630 693 763 770 20008 040 202 229 337 390 392 662 723 724 865 969 21031 140 235 260 499 564 592 869 905 980 NIETEN 577 641 654 667 715 731 733 747 862 891 930 945 956 962 971 972 12010 031 070 098 108 114 120 127 266 267 271 276 303 318 346 399 428 433 445 451 483 517 527 536 674 691 725 753 765 809 811 826 883 886 917 935 13068 071 082 148 190 208 239 270 290 368 406 446 452 456 480 492 592 652 693 719 731 778 7S2 953 965 14035 052 093 097 113 146 207 209 295 368 468 473 489 507 516 525 581 591 594 622 663 708 739 768 867 869 888 891 911 933 935 936 16014 085 087 096 187 193 228 268 300 334 338 395 470 643 665 684 736 782 784 804 834 840 92S 979 16017 026 098 125 126 133 162 167 264 266 315 360 425 428 430 460 524 579 621 659 696 723 730 737 795 863 882 884 901 944 966 991 17001 006 016 025 037 090 129 156 190 253 285 29S 332 336 340 344 46S 482 490 492 514 525 527 551 688 756 797 81S 876 90S 912 915 18033 042 066 078 108 156 173 188 239 241 286 291 321 332 339 347 468 474 4S2 504 515 586 605 673 706 754 805 813 S45 910 935 190001 032 05-1 098 117 142 160 186 307 333 363 396 398 399 411 445 506 510 527 531 549 5S2 624 632 736 740 741 786 803 312 843 R-W 895 911 939 964 966 982 996 '10001 010 071 099 116 159 217 237 333 3S6 432 445 448 479 507 536 579 635 697 713 740 780 794 796 869 892 933 935 959 978 983 21015 024 038 0-11 045 047 063 066 067 144 174 189 222 226 276 280 290 307 316 352 384 422 431 485 491 503 527 641 642 651 656 687 710 721 727 816 843 897 910 931 171 233 393 401 732 801 958 963 219 236 601 613 993 251 276 569 575 7S7 788 956 973 134 156 410 434 553 583 852 857 235 421 810 983 262 744 305 584 806 792 223 450 592 862 175 347 560 291 601 856 202 545 690 860 202 343 629 969 207 538 723 977 336 465 904 819 833 977 2UU 231 413 421 561 584 865 874 278 287 510 589 959 962 234 241 554 576 789 815 980 274 279 714 724 982 218 235 482 502 768 774 162 171 372 393 625 631 192 237 407 466 674 6S7 231 260 465 502 63' 640 8"2 885 274 322 565 575 839 850 375 564 VERBETERING. Men leze bij de serie „nieten": 3973 3992 herh. 3992 i.p.v. 3792.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3