Huurverhoging met blokkering in Tweede Kamer goedgekeurd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Parachutist na vrije val met vrijwel ongeopend scherm neergestort HET WEER Totale hulp 144 miljoen dollar - gevraagd was 300 miljoen Tijdens voordemonstraties ILSY Eerste dodelijke ongeluk in Parachutisten Club MET 94 TEGEN 44 STEMMEN Niet-verplichte verhoging voor bedrijfspanden tot 15 pet beperkt eë'MQRRlS 'êeforet/ot/ët/t// Pools-Amerikaans akkoord Deel van de hulp, gezien de nood, onmiddellijk beschikbaar Voor Vespa J. J. v. Kooten Zonder protest Drie doden in het.,verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 475 DODEN I j Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 475 personen, j van wie 94 kinderen. Bourgès-Maunoury heeft de socialisten op zijn hand Enkele buien Twee kinderen verdronken Nieuwe incidenten in Tunesië Met PINKSTEREN naar „TRESLONG" Hillegom Het woord is aan 71e JAARGANG No 279 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. TeL 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soend.aplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 8 JUNI 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 127 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij het demonstreren van een zogenaam de vrye val is vrijdagmiddag op het vlieg veld Ypenburg te Rijswijk (Z.H.) een pa rachute-springer, de 37-jarige H. de Rooy, om het leven gekomen. De heer De Rooy was gehuwd, maar had geen kinderen. Hij was bouwkundig opzichter bij de P.T.T. in Den Haag, waar hij ook woonde. De sprong was bedoeld als een demonstratie in het kader van een voorshow van de Ilsy, de internationale luchtvaartshow, die Pink stermaandag op Ypenburg zal worden ge houden. Een groot aantal journalisten en enkele andere genodigden stonden aan de rand van het vliegveld te kijken naar enkele voorproefjes voor deze show, be staande uit het voorvliegen van een aan tal vliegtuigen en enkele stuntdemonstra ties met straaljagerformaties. Om ongeveer half vier steeg chef-in structeur J. van Persie van de nationale luchtvaartschool te Rotterdam van Ypen burg op in een „Tiger Moth" met aan boord de heer H. de Rooy. Terwijl enkele andere vliegtuigen de show boven het vliegveld voortzetten, klom dit kleine toe- Haarlem heeft vrijdagavond en van nacht weer het traditionele luilak-feest gevierd. Met grote drommen slenterden vrijdagavond honderden bezoekers langs de verlichte bloemenkramen, die op de Kampersingel, Raamsingel en Gasthuissingel waren opgesteld. Velen gingen met een bosje bloemen of een plant naar huis. Vanmorgen in alle vroegte hebben de kinderen de slapers met veel lawaai gewekt en zijn daarna naar de markt getrokken om een plant of fleurig bosje bloemen voor moeder te kopen. Woensdag 22 mei fietste de heer J. M. Thierry, hoofd van de Th. M. Ketelaar- muloschool te H a a r I e m, van de Jan Gy- zenkade in Haarlem-Noord naar de Rijks straatweg. Hij werd door een auto aange reden en in ernstige toestand naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht, waar hij vrijdag is overleden. De heer Thierry be reikte de leeftijd van 56 jaar. Op de Spaarndammerdi.ik te Araster- d a m is de 49-jarige heer W. B. IJzerdraat, hoofd van de Van Noordtschool in de hoofdstad, op zijn bromfiets dodelijk ver ongelukt. Hij kwam namelijk onder een juist een inrit uitkomende bespannen wa gen. De man werd in zorgwekkende toe stand naar het W.G. overgebracht, waar hij enige tijd later aan zijn verwondingen is overleden. Te H a s k e r d ij k e n bij Heerenveen, is op het kruispunt van de' Oude en Nieu we Rijksweg de 75-jarige W. de Vos uit Akkrum aangereden. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. De V. stak de weg over zonder op het verkeer te letten. Uit de richting Leeuwarden kwam een auto, waarvan de bestuurder de bejaarde man zag oversteken en krachtig remde. De auto, die De V. toch nog raakte, kantelde en werd zwaar beschadigd. De bestuurder kreeg lichte verwondingen. j PARIJS (UP) Met 51 tegen 33 stem men hebben de leden van de socialistische fractie in de Franse Nationale Vergadering en de leden van het partijbestuur, besloten mee te werken aan de regering die de radicaal Bourgès-Maunoury tracht te vor men. De rooms-katholieken, die 74 zetels in de Assemblée hebben, zullen hun besluit vandaag nemen. Met de honderd socialis tische zetels komt de formatiepoging van Bourgès-Maunoury er goed voor te staan. Bourgès-Maunoury heeft verklaard de politiek van Mollet in Algerije te zullen voortzetten wanneer hij premier wordt. Hij heeft echter te verstaan gegeven dat hij reeds vóór de strijd gestaakt is, onderhan delingen wil openen over de politieke toe komst van Algerije. xtXccx:fxxx^ccccccccccc<yr^aocyysoocoxoxyx^oryx>ocx^ VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op- opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien, plaatselijk verge zeld van onweer. Overwegend matige zuidwestelijke wind. On geveer dezelfde temperatuur als vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ (Van onze Kamerverslaggever) De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming het wets- van T ontwerp aangenomen tot verhoging van de „oude huren" met ingang 1 augustus met 25 percent, nadat het C.H.U.-amendement om de verhoging te beperken tot de helft, zonder blokkering, met 46 tegen 97 stemmen was ver worpen. Het wetsontwerp tot blokkering van de helft van de huurverhoging werd met 94 tegen 44 stemmen aangenomen. Voor stemden socialisten en communisten en-de grote meerderheid van de K.V.P., alsmede drie leden van de C.H.U., de heren Tilanus en Kikkert en jkvr. Wttewaal van Stoetwegen. Tegen de blokkering stemden V.V.D., A.R., de meeste leden van de C.H.U., de drie leden van de S.G.P. en van de K.V.P. de heren Weiter, Van Rijckevorsel, Janssen, Visch, Van der Weijden, Duynstee, Groen, Lucas en De Vreeze. Tot 1 januari 1967 moet de helft van de huurverhoging worden gestort op een grootboek voor de woningverbetering. Bij zitten en opstaan werd een amende ment van de K.V.P. aangenomen volgens hetwelk de geblokkeerde gelden uiterlijk 31 december 1970 .moeten zijn uitbetaald. Alleen de P.v.d.A. en de C.P.N. bleken tegen dit amendement te zijn. Het amendement van de P.v.d.A. om de niet-verplichte huurverhoging voor bedrijfspanden in ieder geval te beperken tot 15 percent werd met 105 tegen 39 stemmen aangenomen. Tegen dit amendement stemden alleen de meeste leden van de K.V.P. en de heer Van Leeuwen als eenling van de V.V.D. Vóór stemden alle overige leden van de V.V.D., alle leden van de P.v.d.A., A.R., S.G.P., C.H.U. en C.P.N. en van de K.V.P. de heren Weiter, Duynstee, Verhoeven, Groen, Fens, Koersen, J. M. Peters en mej. Nolte. Deze K.V.P.-leden overwogen bij het uitbrengen van hun stem dat de mid denstanders in bedrijfspanden toch al zwaarder worden belast door de looncom- pensatie en de dit jaar ingevoerde ouder- domspremie. Bovendien komen in bedrijfs panden de kosten van onderhoud en ver betering in de regel voor rekening van de huurder. Uit sociale overwegingen wilden deze K.V.P.'ers daarom het amendement steunen. Op die gronden steunden ook A.R. en de grootst mogelijke meerderheid van de V.V.D. het amendement. De tegenstan ders en minister Witte voerden aan dat juist bij bedrijfspanden het verschil tussen de huren van oude en nieuwe panden gro ter is dan .bij woningen omdat nieuwe be drijf spandèn niet met subsidie worden ge bouwd. Bij uitbetaling van geblokkeerde gelden, die nodig zijn voor aangebrachte verbete ringen, wordt tevens twee-derde van de kosten extra uitbetaald om de belasting over het vrijgemaakte geld te kunnen be talen. Het amendement van de heer Von deling (P.v.d.A.) om niet twee-derde maar een vierde van de kosten extra uit te be talen voor belasting, werd bij zitten en op staan verworpen. Rente niet variabel Het geblokkeerde geld zal een rente dra gen van drie percent. Het amendement van de K.V.P. om het percentage te doen wis selen in overeenstemming met de stijging van het promesse-disconto van de Neder landse Bank, werd met 64 tegen 78 stem men verworpen. De geblokkeerde gelden kunnen worden uitbetaald in schuldbewijzen van de staat. Aangenomen werd een K.V.P.-amende- ment om een dergelijk besluit binnen zes maanden te doen goedkeuren door het parlement. Woordvoerders van de A.R. en de V.V.D. verklaarden na de verwerping van het amendement ter beperking van de huur verhoging tot 12M percent, dat zij akkoord wilden gaan met „het minder goede". Zij zijn voorstanders van kleine huurverho gingen met betrekkelijk korte tussenpozen. Huurverhoging achtten zij echter noodza kelijk en daarom zouden zij tenslotte niet tegen het percentage van 25 stemmen. Het amendement van de heer Andries- sen (K.V.P.) om de mogelijkheid te openen voor een bepaalde woning geblokkeerde gelden ook te gebruiken voor verbetering van andere woningen van dezelfde eige naar nam minister Witte over. De politieke spanning, die er sinds don derdagavond had geheerst, verdween gis termiddag na een verklaring van minister Zijlstra. „Ik hecht eraan te constateren", aldus de minister, dat de heer Van Eibergen, sprekende namens de A.R.-fractie, uit sluitend zakelijke bezwaren heeft aange voerd tegen de huurvoorstellen. De heer Bruins Slot heeft gezegd, dat de gedachte van de blokkering destijds bij de kabi netsformatie voor de A.R.-fractie aan vaardbaar was, met een voorbehoud voor de uitwerking en de praktische uitvoer baarheid. Het is onder deze veronderstel ling van de aanvaardbaarheid, dat de heer Algera en ik in het kabinet zitting hebben genomen en het is gebleken, dat wij in de veronderstelling niet hebben gefaald". Uit deze verklaring bleek, dat minister Zijlstra geen reden zag af te treden, omdat er bij zijn fractie geen principiële bezwa ren tegen de huurvoorstellen bestonden. Donderdagavond laat had de minister aan de Kamervoorzitter medegedeeld, de Ka merleden niet te zullen antwoorden op hun beschouwingen, omdat hij zich eerst wilde beraden over de verklaring van de voorzitter van de A.R.-Kamerfractie, dr. Bruins Slot, die zich met zijn fractie niet gebonden achtte aan de overeenkomst tij dens de kabinetsformatie in de zomer van 1956 inzake de huren. ADVERTENTIE BARTEÜORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Falcon Popeline Regenjassen j Het 2V2-jarig zoontje van de familie W. van de Bilderdijkkade dat achter een ijzeren afrastering bij de Wiegbrug op de Kostver- lorenkade te Amsterdam bloemen plukte, is in het water gevallen toen hij zijn even wicht verloor bij het aftrekken van een bloempje. De enige ooggetuigen waren twee knaapjes van zes en zeven jaar. Het duurde vrij lang voor alarm geslagen was. Politie en G.G.D. hadden nog even opont houd, doordat de brug geopend was. Na langdurig dreggen werd het kindje leven loos opgehaald. Bij het zwemmen in de Maas te Berg- Urmond is de 18-jarige M. Meijers uit Ge leen verdronken. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. TUNIS, (Reuter) In het gebied van Gabes in het zuidoosten van Tunesië heb ben zich vrydag vyf incidenten voorge daan, waarby zeven Franse soldaten om het leven zyn gekomen, zo hebben functio narissen van de Franse ambassade in Tu nis bekendgemaakt. ADVERTENTIE Thé-, Diner- en Soiré-Dansant met optr. van Her Heierman, Trio v. d. Heeft en Riëna di Viëta. Tafelres. K 2520 - 5347 stelletje naar een hoogte van 2100 meter. Boven het vliegveld werkte de parachute springer zich uit zijn zetel op en sprong overboord. Een wit krijtspoor gaf d§ loop van zijn val aan. Tevoren had hij aange kondigd, dat hij 35 tot 40 seconden zou wachten alvorens zijn parachute open te trekken, maar tot ontzetting van de toe- scho wers, die hem steeds sneller en sneller zagen vallen, gebeurde er niets. Loodsparachuutje Toen de springer de aarde naar schat ting tot op 40 meter was genaderd ver scheen eindelijk boven hem het loodspara chuutje, dat het grote valscherm uit zijn foudraal moet trekken. Inderdaad kwam dit valscherm daarna onmiddellijk naar buiten, maar toen was het reeds te laat. Als een fakkel flakkerde het witte doek nog even rechtstandig omhoog, maar voor de parachute volledig was ontplooid, sloeg de parachutist tegen de grond. Hij moet op slag zijn gedood. De stopwatch, die de pa rachutist bij zich droeg, gaf aan, dat de val 57 seconden had geduurd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets te zeggen. De heer De Rooy had, zoals gebruikelijk, twee parachutes om, een op de rug en een op de borst. Nor maal wordt de rugparachute gebruikt, maar deze leek nu onaangeroerd. De para chute, die de toeschouwers nog zagen open gaan, was de borstparachute. Ervaren springer De heer De Rooy was een van de meest ervaren parachutisten, die ons land rijk is. Hij kreeg zijn opleiding destijds in In donesië, waar de militaire luchtvaart, in tegenstelling tot de Koninklijke Lucht macht in ons land, wel een parachutisten korps rijk was. Vele van deze parachutis ten kwamen na de soevereiniteitsover dracht of na hun demobilisatie naar Ne derland, waar zij zich verenigden in de Eerste Nederlandse Parachutisten Club. teneinde het springen, dat voor hen een hobby was geworden, als amateurs te kun nen blijven voortzetten. Ook de heer De Rooy was van deze club een vooraanstaand 'ij. Hier. zowel als in Indonesië, heeft hij ontelbare sprongen uitgevoerd. De langste vrije val, die hij ooit maakte, duurde 60 seconden. „In de negen jaren van het bestaan van de E.N.P.C. heeft zich nog nooit een der gelijk ernstig ongeval voorgedaan", ver klaarde de voorzitter van de club, over ste W. D. II. Eelchout, kort na het gebeurde. Schaduw over Ilsy De heer C. Kolff, voorzitter van de K.N.V.V.L., welke vereniging deze Ilsy organiseert ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan, gaf uitdrukking aan het diepe leedwezen van het bestuur. Uiter aard wordt door dit dodelijke ongeval de jubileum-Ilsy zwaar getroffen, maar de voorzitter kon niet zeggen of er enig pro gramma-onderdeel zal worden afgelast. „Of de demonstraties van de vrije val op Tweede Pinksterdag door zullen gaan, hangt af van de vijf springers, die haar zullen uitvoeren", zo verklaarde hij. WASHINGTON (U.P.) In Washington is vrydag een Pools-Amerikaanse overeen komst ondertekend, die inhoudt, dat Polen van Amerika landbouwprodukten, mijn installaties en andere hulp krijgt, het ge heel ter waarde van 48.900.000 dollar, ruim 185 miljoen gulden. Bovendien zal zeer binnenkort een twee de overeenkomst getekend worden, waar bij Polen Amerikaanse landbouwoverschot ten ter waarde van 46.000.000 dollar (ruim 170 miljoen gulden) krijgt toegewezen. De export- en importbank zal Polen ver der een lening van 30.000.000 dollar in de vorm van credieten, en nog eens 18.900.000 dollar voor de aankoop van Amerikaanse katoen, oliën en vetten tegen Pools betaal middel verstrekken. In totaal bedraagt de Amerikaanse hulp aan Polen dus 143.800.000 dollar. De overeenkomst was een grote teleur stelling voor de Polen, die gehoopt hadden, dat de Amerikanen zouden helpen de uiter mate lage levensstandaard in het land te doen stijgen, zonder dat aan Moskou hulp zou worden gevraagd. Deze hoop was een der voornaamste fac toren geweest, die een einde maakten aan de stakingen en betogingen in Polen. De Poolse delegatie naar Washington, geleid door de directeur-generaal van het minis terie van Financiën, Henrik Kotlicki, had geraamd dat 300.000.000 dollar het mini mum was om de Poolse economie voor in eenstorting te behoeden. Wegens de uiterst dringende behoefte aan katoen om de Poolse textiel-industrie te redden, is de helft van de overeenge komen hulp, ten bedrage van 48.900.000 dollar, terstond beschikbaar gesteld. Voor een overeenkomst inzake de rest van het bedrag, 46.100.000 dollars in land bouwprodukten, is goedkeuring van het Congres nodig. Deze overeenkomst zal on dertekend worden zodra het Huis van Af gevaardigden de daarvoor noodzakelijke wet heeft aanvaard. Met deze overeenkomst wordt de totale levering van katoen op 50.000 ton gebracht. Krachtens de vrijdag gesloten overeen komst ontvangt Polen binnen enkele we ken 25.600 ton katoen. Meer onderhandelingen (Reuter) In de verklaring wordt voorts medegedeeld, dat de onderhandelingen over de Amerikaanse eigendommen in Po len begin 1958 te Warschau zullen worden geopend. Er is nog geen datum vastgesteld voor de onderhandelingen over het terug geven van de vooroorlogse Poolse activa in de Verenigde Staten, die volgens het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken een waarde van nog geen twee miljoen dollar hebben. Volgens de verklaring heeft de Poolse regering de wens te kennen gegeven meer landbouw- en andere produkten in de Verenigde Sta ten te kopen onder leeno Tereenkomsten of tegen betaling in Poolse valuta. De Ver enigde Staten zullen dit verzoek bestu deren. AFP) De commissie voor Buitenlandse Zaken van de Amerikaanse Senaat heeft vrijdag haar goedkeuri-.g gehecht aan een program voor hulp aan het buitenland tot een bedrag van 3.637.110.000 dollar. Dat is 277 300.000 minder dan president Eisen hower had voorgesteld. (Reuter) Tevens willigde de commissie een verzoek van de president in om 500 miljoen dollar voor militaire hulp, die van vorig jaar nog over was, opnieuw toe te wijzen. Volgens de door de commissie goedgekeurde tekst kan de hulp aan Joe goslavië voortgezet worden, zolang zeker is dat die hulp in het belang Is van de Amerikaanse veiligheid en de commissies van het Congres op de hoogte worden ge houden. ADVERTENTIE Hoofddealer voor Haarlem en omstreken Houtplein 18-20 - Tel. 12000 Gr. Houtstraat 140 - Tel. 12349 reeds v.a. 1293.- Ons vakkundig onderhoud betekent voor u veilig rflden. Ds. W. Mackenzie: Het is groots, open te staan voor de dingen die de mensen kleine noemen. Het is opmerkelijk, dat de Nederlandse pers heel weinig aandacht heeft gewijd aan het deze week genomen besluit van de Ver enigde Naties, de discussie over herziening van het Handvest nog weer enige jaren uit te stellen. En niet alleen de Nederlandse, maar ook de buitenlandse pers heeft het nauwelijks enig commentaar waard geacht. Dat het niettemin een kwestie van zeer groot internationaal belang betrof, viel uit de redevoeringen op de vergadering, waar het besluit werd genomen, al evenmin op te maken. Vrijwel alle redenaars uit niet-communistische landen beperkten zich ertoe, op te merken dat de tegen woordige omstandigheden niet gunstig zijn voor een revisie-debat, en die uit de wei- communistische landen noemden het Hand vest in zijn tegenwoordige vorm zo perfect, dat er volgens hen zelfs niet gedècht zou mogen worden aan herziening ervan. Het is duidelijk dat de communistische ingenomenheid met de huidige tekst van het Handvest voornamelijk verband hield met de overweging, dat de communistische regeringen heel weinig voordeel van revisie zouden hebben te verwachten. Anderzijds moet de lauwheid, waarmee de westelijke gedelegeerden zich van de zaak af hebben gemaakt, in de eerste plaats worden toe geschreven aan het besef, dat elke wijzi ging, die voor de communisten nadelig zou zijn, door een Sovjet-veto zou worden ver hinderd. Daarbij is - door sommigen misschien niet helemaal onopzettelijk - uit het oog verloren, dat de in het Handvest vastge stelde procedure voor het bijeenroepen van een revisie-conferentie daarin juist voor namelijk is opgenomen als gevolg van een poging om te zorgen dat het veto-recht zélf niet te eeuwigen dage zou blijven bestaan. Wij zijn namelijk, hoe jammer dat ook is, zo langzamerhand /ergeten dat er in 1945, op de conferentie van San Francisco waar de tekst van het Handvest werd opgesteld, een scherpe controverse tussen Grote en Kleine Mogendheden bestond. De Grote Vijf, welke bij die gelegenheid nog vrij eensgezind optraden, eiste i toen een „spe ciale positie" voor zichzelf op, bestaande uit een permanente zetèl in de Veiligheids raad voor elk hunner en een daaraan ver bonden veto-recht. Verscheidene van de kleinere mogend heden - niet in de laatste plaats Nederland - waren daarover zeer gebelgd. Waar nemers van de conferentie van 1945 zullen zich nog herinneren, dat verschillende ge delegeerden van kleine landen betoogden, met dit ontwerp-Handvest „niet thuis te kunnen komen", aangezien het door hun parlement toch nooit zou worden geratifi ceerd. De minste concessie die zij eisten was, dat het Handvest zelf duidelijk de mo gelijkheid zou openen tot het elimineren, binnen de kortst mogelijke tijd, van de meest aanstoot-gevende aspecten ervan en tot het versterken -'an de organisatie der Verenigde Naties op die punten die toen al door velen als zwak werden erkend. Na zeer lange onderhandelingen kwam men tenslotte tot het magere compromis, dat als Artikel 109 in het Handvest is op genomen. Het bood weliswaar geen enkele werkelijke garantie voor een grondige her ziening van de tekst of voor afschaffing van het veto, maar het bevatte in elk geval de belofte, dat de Algemene Vergadering op haar tiende zitting met een gewone meerderheid en zonder gevaar van een veto zou kunnen besluiten, over herziening van het Handvest te gaan praten. Dit was weinig genoeg: de delegaties van vele kleine landen verklaarden om 't hardst dat zij het bitter weinig vonden. Maar zelfs van dit heel weinige hebben zij in 1955 en nu weer - geen gebruik gemaakt. Zij hebben zich neergelegd bij het bedroe vende feit, dat elke wijziging, die de Alge mene Vergadering zou aanbevelen, toch slechts zou kunnen worden verwezenlijkt als de Grote Vijf er eenstemmig hun zegen aan zouden geven. Zij hebben zelfs geen gebruik gemaakt van de gelegenheid, die Artikel 109 hun biedt, om krachtig te pro testeren tegen het feit, dat pogingen om het veto-recht der Grote Vijf te amenderen zélf aan dat veto-recht onderworpen zijn. Zij hebben zich blind gestaard op de om standigheid, dat de controverse tussen grote en kleine mogendheden, die in 1945 be stond, geheel is verdrongen door de con troverse tussen communistische en niet- communistische regeringen, en hebben alle hoop toen maar verdaagdtot I960. Toegegeven dat een revisie-conferentie thans weinig of niets zou hebben kunnen bereiken. Maar toen maandag in New York gebruik werd gemaakt van de door het Handvest geboden gelegenheid, de moge lijkheid ervan te bespreken, heeft iedereen zich daar ;o snel mogelijk van af gemaakt. Zonder ook maar een woord van protest tegen de bestaande situatie die door de on volkomenheden van het Handvest is ge schapen. En dat is jammer. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1