PETROLE Jiuto omgeslagen op het Verzvulft Drukte tijdens Pinksteren was minder dan op Paasdagen DE BEURS Amsterdamse Beurs De knipperbolien in werking! Uw maag! NORIT INSDAG 11 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twaalfjarig meisje liep schedelbasisfractuur op Zaterdagmiddag omstreeks halfeen 'fietste een twaalfjarig meisje uit de Banckerstraat in Haarlem-Zuidwest op het De Ruyterplein. Het wilde het plein oversteken en heeft vermoedelijk niet gezien, dat een bestelauto naderde. Het meisje is door de auto aange reden en met een schedelbasisfractuur naar de Mariastichting overgebracht. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich in ver binding met de politie te stellen. Inwijdt ing Gereformeerde kerk op 20 juni Naar wij vernemen hoopt men de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Camplaan in Heemstede op donderdagavond 20 juni met een plechtige inwydingsdienst in gebruik te kunnen nemen. Daar niet alle gemeenteleden deze dienst zullen kunnen bijwonen, wordt er op vrij dagavond 21 juni voor degenen die de in wijdingsdiénst niet hebben kunnen bij wonen, een ontmoetingssamenkomst gehou den, waarbij men ook in de gelegenheid wordt gesteld het gebouw te bezichtigen. Zondagavond omstreeks elf uur is op het Verwulft, 'aan de zijde van de Grote Houtstraat te Haarlem, een auto na een aanrijding omgeslagen. De auto is zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. In de Grote Houtstraat reed in de rich ting van de Grote Markt een auto, bestuurd door een vijftigjarige metselaar en rechts van hem naderde van de Gedempte Oude Gracht een auto, bestuurd door een twee- entwintigjarige vertegenwoordiger. Ver moedelijk heeft de metselaar geen voor rang verleend, waardoor een aanrijding ontstond. De auto van de metselaar reed de andere aan de linkerachterzijde aan; deze sloeg om en bleef met de wielen omhoog op het Verwulft liggen. Met een kraan wagen is de auto weggesleept. Tijdens de Pinksterdagen is het op de zoekers. Dit betekent dat thans reeds de wegen in en om Haarlem niet zo druk ge- weest als zondag 2 juni, toen uit vele delen van het land automobilisten naar Kenne- m'erland kwamen. Gedurende de Paasdagen is het drukker geweest dan de afgelopen dagen. De belangstelling gold zeven wekep Bedrijfsschool Figee met vakantie Hedenmorgen vertrokken de leerlingen met hun leiders niet zoals gebruikelijk naai de Figee-pont aan het Spaarne, doch naai de Grote Markt, waar twee touringcars ge reed stonden om hen deze week naar ver scheidene steden en dorpen te brengen. Van de jeugdherberg te Terborg in de Gelderse Achterhoek uit zullen enige excursies wor den gemaakt. Zo zullen worden bezocht de machinefabriek gebroeders Stork in Hengelo en de Thomassen motorenfabriek in De Steeg. Voorts zal een bezoek worden ge bracht aan de Zuiderzeewerken, waar de leerlingen dan- tevens in de gelegenheid zullen worden gesteld de inpoldering per boot te bezichtigen. Behalve dit technische gedeelte zal ook aandacht worden besteed aan de omgeving met zijn prachtige natuur schoon, zodat de leerlingen een indruk ver krijgen van de Gelderse Achterhoek. Dit is allemaal mogelijk, daar de directie de twee touringcars de gehele week beschikbaar heeft gesteld, zodat zowel overdag als des avonds de groep zich snel kan verplaatsen. Met het oog op de Wereldtentoonstelling te Brussel in 1958, wordt overwogen om dat jaar ffië jéugdvakantie door te "brengen -kr België, waaraan dan een bezoek aan deze wereldtehtoonstelling kan worden verbonden Jongen verdacht van diefstal in kerken Als verdacht van een inbraakje in een kleedlokaal van een sportvereniging aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord heeft de Haarlemse recherche een twaalfjarige jon gen aangehouden, die bekende zaterdagavond een ruit van het kleedlokaal te hebben ver nield. Vervolgens is hij naar binnen gegaan en heeft hij limonade en een aantal koeken weggenomen. Buiten stonden twee vriendjes die twaalf en veertien jaar zijn. Zij hebben een deel der koeken opgegeten. De jongen heeft ook bekend dat hij zich in de laatste weken heeft schuldig gemaakt aan diefstal yan geld uit offerblokken in ker ken. Vijftien maal heeft hij vijl' kerken in Haarlem en een kerk in Heemstede bezocht. Hij nam uit offerblokken'kleine bedragen weg. Uit de Sionskerk aan de Eksterstraat in Haarlem-Noord heeft hij een zakje, in houdend twintig gulden, dat op een kap stok hing, weggenomen. Orgelbespeling Albert de Klerk Tijdens de wekelijkse orgelbespeling ver tolkt de Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk vanavond tussen acht en negen uur in de Grote of St. Bavokerk de hymnus ,,Ve- ni creator" van Jean Titelouze, een prelu dium en fuga in E van Vincent Lübeck, een koraalvoorspel van Buxtehude, de Toccata in F van Muffat, de Pastorale van César Franck, „Le banquet celesta" van Messiaen en een gevarrieerd koraal op het thema van »Veni creator" van Maurice Duruflé. ADVERTENTIE Stadionnieuwtjes pegenen, die donderdag j.l. niet naar het Stadion zijn gegaan in de ver onderstelling „dat 't tóch wel uit verkocht zou zijn" kunnen deze ver gissing goedmaken. Donderdagavond, half acht, finales van de Nederlandse kampioenschappen met klinkende na men: uurwedstrijd achter grote mo toren met o.a. Pronk, Kocli, Wierstra en Vreeswijk; achtcrvolgingskam- pioenschap voor profs (o.a. Van Est, Daan de Groot, Frans Mahn, Krijn en Peter Post) en voor amateurs. Voorts kampioenschap sprint, 25 km achter kleine motoren, kortom alle troeven van de baan en tevens wegspecialisten (..warming up" voor de Tour!) in een ouderwets Wselerprogramma in het stadion geleden in het bijzonder de bloeiende bol lenvelden. De hotels waren zondag en maandag niet zo vol als op de Paasdagen en op het bureau van de Stichting Haar lems Bloei aan het Stationsplein, werden weinig inlichtingen vérstrekt. Wel was er gedurende zaterdag, zondag en maandag gelegenheid inlichtingen in te winnen. Vo- jaar lagen de Pinksterdagen in de bollentijd en daardoor heerste er in deze streek een grote drukte. In Haarlem was het niet zo druk als een week geleden. Wel had de politie haar handen vol om het verkeer te regelen, maar moeilijkheden deden zich niet voor. Ook op de hoek van de Zandvoortselaan en de Leidsevaart te Heemstede moest de politie regelend optreden omdat er door de werk zaamheden bij de tunnel van het station Heemstede-Aerdenhout moeilijkheden ont staan voor het verkeer. Kamperen langs Zeeweg Uiteraard is het door het minder mooie weer gedurende de Pinksterdagen in Bloe- mendaal in het algemeen niet zo druk ge weest als vorige jaren, al vormen de Ken- nemerduinen, het Openluchttheater en het Bloemendaalse Kopje daarop een gunstige uitzondering. De Kennemerduinen werden op Eerste Pinksterdag door achtduizend en de Twee de Pinksterdag door zesduizend personen bezocht, in totaal dus veertienduizend be- NEW YORK De New Yorkse beurs daalde scherp op het bericht,.dat president Eisenhower last heeft van een maagstoornis en alle afspra ken heeft moeten afzeggen. De beurs was bij de opening tamelijk hoog maar nauwe lijks werd het bericht bekend of een dui delijke reactie trad in. De verkopen begonnen omstreeks half elf 's morgens en enkele minuten later waren de verkooporders al zo talrijk, dat de tikker gedurende elf minuten een ach terstand had van veertien minuten. De koersen daalden tijdens deze periode van aanvankelijke winsten van twee dollar of meer tot verliezen, die in vele gevallen meer. dan vier en vijf dollar bedroegen, zoals bij Gulf, Lukens, Amerada'en Wilcox Oil. Bij de laagste dagnoteringen was de to tale aandelenwaarde van de ter beurze ge- noteerde fondsen gedaald met ongéveer vier miljard dollar; bij sluiting was deze daling op een miljard dollar na ingelopen. Het herstel begon ongeveer midbeurs na de mededeling van vice-president Nixon dat hij verwachtte, dat de president heden dinsdag weer aan het werk zou zijn. Voor het eerst dit jaar overtrof de omzet het niveau van 3.000.000. Tijdens het twee de beursuur werden er zelfs 920.000 aan delen verkocht. De omzet bedroeg 3.050.000 aandelen tegen 2.380.000 op vrijdag; hij was de omvangrijkste sinds 31 december 1956 (3.680.000 aandelen). Van de 1.202 verhandelde fondsen sloten er 679 lager, 279 hoger en 244 onveranderd Er werden 80 nieuwe laagtepunten en 29 nieuwe hoogtepunten bereikt. Het industriegemiddelde kwam van 505,63 op 503,76; dat voor spoorwegen van 145,01 op 144,23 en dat voor openbare nuts bedrijven van 73,54 op 73,62. (U.P.) burgerlijke Stand van Haarlem Haarlem, 8 juni 1957 ONDERROUWD, 8 juni: L. J. Lemmers en J- M. Goedemans. GEHUWD. 8 juni: G. Hamer en C. H. de Boer. BEVALLEN van een zoon, 7 juni: C. C. keutermanHijnen; J. G. EversOtte; A. A. van der Steenhoven—Jansen; G. G. Vethaak ~Roode; C. M. Th. van LiemtSmit; M. H. HetemDe Jong. BEVALLEN van een dochter, 7 juni: L. v. d. WildZeppenfeld-t; B. J. Veerman Erftemeijer; M. J. VreekenStolwijk. OVERLEDEN. 6 juni: J. Breek, 66 j., Haitsma Mulierstrsat; 7 juni: J. A. Fleur, j-, Crayenesterlaan: E. Menger, 81 jaar, Kemperlaan; J. M. Thierry, 56 j„ Marnix- Pkin; L. Corijnus, 70 j., Nijlstraat; A. Wees- man—Tames, 68 j„ Tetterodestraat. 314 Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil. pref. PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 87 90% 189% 366 188)4 305 27134 282 290 148% 469 24934 1072 219.20 7334 173 17434 26034 118 9434 203 160% 179% 182 68 191 67s/1« 423/is 92% 4234 125,80 Voorbeurs koersen 295 473 227.— LISSE Landelijke ruiters met hun ros in strijdperk Vele liefhebbers van de hippische sport hebben op tweede Pinksterdag op de weide bij de Keukenhof te Lisse kunnen genieten van een zeer geslaagd streekconcours, waarvan de organisatie berustte bij de lan delijke rijvereniging „St. Hubertus" te Lisse. 's Morgens om half tien traden de deelnemende verenigingen „Jeanne d'Arc", „Oldebarneveld" en „St. Hubertus", aan voor het ochtendprogramma, dat ondermeer achttal, viertal en individuele dressuur, alsmede groepsspringen en individueel springen omvatte. Het middagprogramma werd geopend met een défilé langs het gemeentehuis, waar de burgemeestér, mr. Th. M. J. de Graaf, van het bordes het voorbijtrekken van de stoet ruiters gadesloeg. Bazuinbla zers kondigden de komst van de ruiters aan, die voorts ondermeer langs Zwan'en- dreef, Gladiolenstraat, Kanaalstraat, J,u- lianastraat, I-Ieereweg, Veldhorstlaan en Stationsweg trokken. Op het wedstrijdter rein nam de burgemeester voorts een para de af. Na afloop x-eikte hij de prijzen uit. Het geheel stond onder leiding van de heren W. Duineveld en L. Wijsman. De eerste prijswinnaars waren: Achttal dressuur klasse: „Jeanne d'Arc", Zoetermeer. Viertal dressuur: „Oldebarne- veld". Individuele dressuur (middel- en zwaar): André v. d. Burg met paard Auco („Oldebarneveld"). Klasse licht ring: Joop Versteege met Victor („Jeanne d'Arc"). Ring I klasse G: Arend Tas met La Johnnie („Oldebarneveld"). Groepsspringen: J. van den Burg met Jopie („Oldebarneveld"). In dividueel springen klasse B: J. van den Burg met Jopie („Oldebarneveld"). Vrij heidsdressuur: B. van den Burg met Cronja en dochter („Oldebarneveld"). Kla- honderdduizendste betalende'bezoeker dit jaar de controle in de Kennemerduinen is gepasseerd (vorig jaar Pinksteren 60.000). Op Eerste Paasdag bezochten zevenduizend mensen de Kennemerduinen en op de Tweede Paasdag tienduizend; op zondag 2 juni werd het record aantal bezoekers I vertje drie rijden: „Oldebarneveld"). In- sedert het vijfjarig bestaan van dit natuur reservaat bereikt, namelijk 13.500. De kampeerterreinen „De .Lakens" en „Liguster" waren helemaal bezet. Beide terreinen bieden plaats voor duizend per sonen en waren zaterdag om elf uur al geheel volgeboekt met weekhuurders. Vijf endertighonderd kampeerders werden te leurgesteld. Tweehonderd van deze teleur- gestelden zijn toen maar noodgedwongen op het strand of aan de Zeeweg gaan kam peren. Wat de outillage betreft, kunnen de Kennemerduinen plaats bieden aan veer tienhonderd kampeerders, maar de ge meente Bloemendaal heeft slechts vergun ning voor duizend personen gegeven. Mo gelijk is het gemeentebestuur in de toe komst bereid dit aantal uit te breiden. Het Openluchttheater trok zondag, mede door het feit, dat er minder mensen naar zee gingen, zeshonderd bezoekers, maandag ongeveer zevenhonderd. Het optreden van het Ballet der Lage Landen trok zaterdag avond bijna vierhonderd en zondagavond ongeveer achthonderd bezoekers. Ook het Bloemendaalse Kopje en het Brouwers kolkje hadden beide dagen niet over ge brek aan belangstelling te klagen: Wanneer het weer voor een bezoek aan zee niet zo gunstig is, blijven de mensen dichter bij huis in een omgeving waar het meer be schut is. Eerste Pinksterdag was het mede dooi de auto-races te Zandvoort bijzonder druk op'de Zeeweg. -Des-"morgens om halfacht reden reeds de eerste auto's, over de Zee weg richting Zandvoort. Het parkeerterrein, aan de kop Zeeweg was spoedig geheel be zet en vele automobilisteparkeerden hun wagens in de bermen, hetgeen bij het. weg rijden door het mulle duinzand altijd weer moeilijkheden oplevert. Na afloop van de races is op de Zeeweg, bij de ingang Schapenkamp, een auto ongeluk gebeurd. De bestuurder van een kleine Duitse wagen wilde voor een mede weggebruiker uitwijken. Bij deze manoeu vre sloeg de auto om en kwam in de berm. De wagen werd zwaar beschadigd.- Maandag was het des morgens door het regenachtige weer stil op de Zeeweg. Des middags werd dit anders; om ongeveer drie uur begon het druk te worden en vele automobilisten maakten nog een ritje naar zee. Het parkeerterrein aan de kop Zee weg was dan ook spoedig vol en weer moesten velen hun wagen in de berm par keren. Het af- en aanrijden van auto's op de Zeeweg hield aan tot ongeveer half zeven. Hoewel van topdagen niet gesproken kan worden, hadden het weer in aanmerking genomen beide Pinksterdagen voor Zandvoort een zeer bevredigend verloop. Dat er op beide dagen met extra autobus sen en treinen gereden moest worden, be wijst wel, dat een bijzonder" drukte Pink steren 1957 de badplaats kenmerkte, on danks het minder gunstig weer op maan dag. De drukte op Eerste Pinksterdag duurde tot laat in de avond. Het gehele Zandvoortse politiekorps moest 'in actie komen. Er heerste beide dagen een gezellige sfeer van seizoen-bedrijvigheid. Hotels en pensions waren vrijwel geheel volgeboekt, maar van buitensporige drukte bij parti- culiei-en viel niets te bespeuren. Het aantal buitenlanders was niet groot, hoewel het aantal doortrekkende buitenlandse toeris ten toch nog een respectabel aantal be reikte. Het Caravancamp ..Dennendal" en het trekkerskamp „De branding" waren beide dagen volgeboekt. Op Eerste Pinksterdag was de di-ukte in Zandvoort het grootst. Een aantal van ruim twintigduizend cii-cuit-bezoekers moet hierbij echter worden meegeteld. Ook aan het strand was het zonda drukker dan de maandag, hetgeen, gezien de weersomstan digheden, verklaarbaar was. Tweede Pink sterdag viel het strandbe^oek niet tegen, hoewel nog vrij veel stoelen onverhuurd bleven. dividueel springen in klassen licht, middel en zwaar: Jan Westei-man met Chief Whip („Oldebarneveld"). - HlllEGOM Automatische spoorbomen defect geraakt Op Tweede Pinksterdagmorgen om zeven uur werd 'aan de politie te Hillegom ge meld, dat de automatische spoorbomen aan de Beeklaan defect waren. Vanaf dat ogen blik heeft de politie het verkeer ter plaatse geregeld, totdat het defect was verholpen. Dat scheen om tien uur het geval, doch om twaalf uijr bleken de automatische spoorbomen weer niet te werken. Eerst hedenochtend om acht uur functioneei-den dé spoorbomen weer goed en kon de poli tiepost worden opgeheven. 131 scholieren behalen het verkeersdiploma Vanmorgen is de uitslag bekend gewor den van het verkeersexamen, dat vorige week woensdag aaq Hillegomse scholieren werd afgenomen. Van de 194 scholieren, die zich voor - het examen hadden aangemeld, zakten twaalf kinderen voor het schriftelijk gedeelte. Vijftien leerlingen namen geen deel aan het praktische gedeelte. Van de 167 overgeblevenen slaagden ér 131' ybo'r 'hët praktische examen'; zodat 36 leerlingen te veel fouten maakten om voor.een diploma in aanmerking te komen. Twee scholieren legden het praktische examen zonder fouten af. Op 20 juni zullen in het Nutsgebouw de diploma's worden uit gereikt. Botsing met zware schade Toen de bestuurder van een personenauto zondagavond vanaf de Weeresteinstraat te Hillegom de Pastoorslaan wilde inslaan, ont stond een botsing tussen deze auto en een auto. die over de WeeresteinstraaJ in zuide lijke richting reed. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de laatste auto, afkomstig uit Wassenaar, onvoldoende gezien, dat de bestuurder van de andere wagen te kennen had gegeven, de Pastooi'slaan te zullen in slaan. De auto's werden zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bromfiets ontvreemd Toen zatei'dagavond een bezoeker van ca fé-restaurant „Treslong" te Hillegom naar zijn achter het café-restaurant gestalde bromfiets wandelde om zich naar zijn wo ning in Nieuw-Vennep te begeven, bleek zijn fiets te zijn verdwenen. De politie on derzoekt thans, waar de bromfiets is geble ven. TAMnvOORT Postduiveri vliegen De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" te Zandvoort nam zondag deel aan de wedvlucht van Ox-leans, over een af stand van 535 km. Gelost om 7 uur 45 minu ten arriveerde de eerste duif om 14 uur minuten, de laatste om 14 uur 13 minuten. De uitslag was: H. Lansdorp 1, 7; Th. van der Meulen 2, 9:, J. Schx-ander, 3; Corns Ko per 4, 11, 12. G. Driehuizen 5, 13, 14, C.'Vis ser 6; A. J. Spolders 8 x Gebr. Koper 10. GESLAAGD Voor het examen ondex-wijzeres aan de r.-k. kweekschool te Amstex-dam slaagde me- juffrroüw B. D. van Laren te Zantvoort. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN. Leiden. 11 juni: Aanvoer 127 vette varkens. Notering in centen per kilo levend gewicht: lichte varkens 170—172. slagersvarkens 172— 176. zeugen 150154. Handel redelijk, afloop minder. Geen spreekuur De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, is vex-hinderd morgen, woensdag 12 juni, spreekuur te houden. Vanmorgen zijn de oranje knipperbolien bij de vier beschermde voetgangersover steekplaatsen in Haax-lem aangebracht en direct in werking gesteld. Leden van de verkeerspolitie waren bij deze zebra's op hét Kennemerplein, het Stationsplein, het Houtplein en in de Grote Houtstraat bij het Proveniershuis aanwezig om zowel de lopende als de rijdende weggebruikers omtrent het gebruik van deze nieuwe voorziening in te lichten. Aan de voetgan gers werd bovendien een vouwblad van het Verbond voor Veilig Verkeer ter hand gesteld, dat als geheugensteuntje kan dienen. De eerste indruk hoe kan het anders! was dat alle groepen weggebx-uikex-s nog aan de zebra-met-zuurbal moeten wennen, maar de voetgangers toch het meest. De laatsten moeten nog leren, dat zij rustig kunnen beginnen met oversteken zolang de naderende motorvoertuigen nog tijdig voor het voetpad tot stilstand kunnen worden ADVERTENTIE U/aak&tn eatt ÜW- haak uit? Kaalheid kan verschillende oorzaken hebben. Péirole Hahn bestrijdt hoofdroos, geeft de hoofdhuid hernieuwde vitaliteit en-houdt het uitvallen der haren tegen. Péirole Hahn vet niet en is bovendien aangenaam van geur. IMP: N.V. GROOTHANDEL IN PARFUMERIEËN TOILETARTIKELEN v/h FIRMA A. MAAS O.Z. Voorburgwal 239 Amsterdam Scheepvaart gebracht. De meesten bleven nog op de trottoirband staan wachten, blijkbaar niet beseffende dat de automobilist, de motor- fietser en de wielrijder mogen doorrijden zolang zich niemand op de zebra bevindt. Wij hebben ons enigszins verwonderd over de keus van de zebx-a op het Kennemer plein bij het restaurant het Bolwerk, waar voor toch werkelijk weinig belangstelling bestaat. Daarentegen is de veel drukkere oversteekplaats bij de noordelijke toe gang tot het station onbeschex-md geble ven. Die onbeschermde zebra's leveren nu heel wat meer risico's op dan vroeger: de automobilist is hier niet tot stoppen ver plicht. Zoals wij vanmorgen weer eens zelf constateex-den profiteerde een brom fietser van de hoffelijkheid van een chauf feur, die voorrang aan de voetgangers ver leende, door rakelings diens wagen te pas seren, waardoor de overstekende voet gangers in onzekerheid en gevaar werden gebracht. Aalsdijk, -10 te Houston. Aardijk. 12 te Makassar verw. Abbekerk 11 te Antwerpen. Alblasserdijk, 10 v. Galveston n. Corpus Christi. Alcyone, 8 v. Philadelphia n. Rotterdam. Aldabi, 9 te Santos. Alderamin, 11 te Karachi. Almdijk, 9 te Havana Alwaki, 10 te Port Said Amerskerk, 11 te Dar es Salaam Ampenan, 10 te Djibouti Amstelpark, 9 v. Singapore n. Bombay Amstelveen, 11 v. Geraldton n. Karachi Annenkerk. 11 te Hongkong Arkeldijk, 9 te Penang Alhena, 9 v. Rotterdam n. Hamburg Argos, 8 v. Rotterdam n. Oran. Arcndskerk, Beira. Anistelvaart, 9 verw. v. Surabaja n. Australië. Arendsdijk, 12 Antwerpen verw. Axeldijk, 8 te Mobile Alpherat, 8 te Montevideo Amstelland, 8 te Hamburg. Alpherat, 8 tc Montevideo. Amstelkroon, 7 v. Londen n. Curasao. Angolakust, 9 te Amsterdam. AKemis, 10 v. Amsterdam n. Bremen Bali. 11 te Tj. Priok Banggai p. 9 Bahamas n. Houston. Bantam, 10 v. Suez n. Belawan Bengalen, 9 te Genua Bintang, 10 te Suez Bilitar, 10 te Surabaja Blijdendijk, 11 te Norfolk Boreas, 7 v. Tanger n. Genua. Barentsz, 8 Djakarta Beechmore, 8 te Rotterdam. Bloemfontein, 9 te Amsterdam. Breda, 9 te Amsterdam. Caltex Pernis (t.) 8 pass. Ras'al Hadd n. A'dam. Camistïa, 9 Fremantle Caltex Leiden 9 Rotterdam n. Ras Tanura Caltex Delft t. 10 rede Bari Caltex the Hague t., 9 te Stockholm. Caltex Utrecht t. p. 10 Wight n. Port Said. Corrillo, 10 te Porto Barrios Casamanca, 8 v. Nantes n. Duinkerken Charis, 11 te New York Cottica, 10 te Trinidad Cradle of Liberty t. 11 v. Philadelphia n. Cadiz Camerounkust, 8 v. Amsterdam n. Freetown. Delfshaven p. 8 Finisterre n. Le Havre. Drente, p. 10 Kp St. Vincent n. Port Said. Diemerdjjk, 8 te Cristobal. Doris, 8 Paramaribo. Dorestad, 7 nr. Curasao. Delfshaven, 11 te Le Havre Drente u. 11 Gibraltar n. Port Said Eos, 10 v. Mersin n. Piraeus. Esso Den Haag t. 10 v. Brest n. Sidon. Esso Nederland 12 Mena al Ahmadi verw. Esso Rotterdam t, 8 v. Rotterdam n. Ras Tanura Felipes, 8 Singapore Farmsum, 10 te Brownsville Friesland, li te Aaarhus Saasterkerk, 11 te Port Swettenham iessenkerk, 10 te Sydney Gooiland, 9 te B. Aires Groot Kerk p. 10 Str. Messina n. Genua. Ghanakust, 8 Lagos. Gordias. 8 te P. Barrios Guineekust. 8 Luanda Graveland 8 te Amsterdam. Gaasterland, 9 te Amsterdam Heemskerk. 9 v. Rotterdam n. Hamburg Hersilia, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Hathor, 10 v. Piraeus n. Savona. Haarlem, 10 te Rotterdam Houtman, 9 te Shanghai. Hydra, 7 v. Cd Trujillo n. Guanta Helder, 9 te Amsterdam Iberia.p. 9 Ouessant n. Bilboa. Ilias, 8 te Hamburg. Isis, 8 v. Curasao n. Arqba. Joseph Frering, 11 te Las Palmas. Johannes Frans, 9 Panamakanaal. Java, 8 Napels Kalinga, 1 te Kawasaki. Kalydon t. p. 11 Suez n. Bandar Mashur Karimata, p. 10 Str. Messina n. Port Said. Kenia t.. 10 te Willemstad. Kopionella t., 10 v. Durban n. Abadan. Korenia t., 9 v. Mirt n. Shimotsu. Kota Inten, 10 v. Balik Papan n. Hongkong Khasiella, 8 te Rotterdam. Kabylia, 8 Suez. Kinderdijk, 8 te Antwerpen. Kermia, 8 Singapore Kopionella, 8 aank. Durban verw. Koningswaard, 8 te Amsterdam Laagkerk, 9. ten anker voor Madras Laertes, 10 v. Surabaja n. Rejang rivier Lawak, 10 te Durban. Leopoldskerk, 10 te Ras Tanura Leto 10, v. Wabana n. Rotterdam Leuvekerk, 9 te Basrah Liberty Bell, t. p. 10 St. Helena n. Philadel phia. Lutterkerk, 10 te Port Said. Larenberg, 8 verm. te Vitoria. Lombok, 8 te Pt. Land. Lekhaven, 8 Amsterdam. Lissekerk, 8 Abadan. Louislantz, 8 Las Palmas Lemsterkerk, 8 Antwerpen verw. Maas 8 v. Amsterdam n. Lissabon. Markplo, 8 Kristiansand verw. Marietje B, 8 te Rijeka. Molenkerk, 8 v. Rotterdam n. Marseille. Malvina t. 10 v. Fremantle n. Onslow. Mariekerk, 10 te Adelaide Mataram, 10 te Belawan Merwelloyd, 11 t. Tj. Mani n. Singapore Mylady, 9 te Vaasa Manto, 8 te Hamburg Mentor, 8 George Town. Midas, 8 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Minjak, 9 verw. Betung. Moordrecht (t.ï, 17 Suez verw. n. Landsend. Nanusa, 10 te Mahilla Noordam, 10 te New York Nestor, 8 v. Maracaibo n. Curagao. Noordzee. 8 Sanpeero. Oranje, 11 te Colombo Oranjefontein, 9 v. Eastlondon n. Port Elisabeth Ouwerkerk, .9 te Genua. Overijsel. 10 v. Singapore n. Bangkok Orestes, 8 v. Paramaribo n. Demerara. Oberon, 8 La Guaira. Oranjestad, 8 La Guaira. Osiris, 8 te New Orleans. Orion, 8 Lissabon. Ommenkerk, 11 v. Aden n. Colombo. Parkhaven. 10 v. Rotterdam n. Bremen. Pieter S, 10 te Swansea. Poseidon, 8 te IJmuiden. Peperkust, 9 v. Accra n. Winneba Perna t. 10 te Bom Bayd P. G. Thulin, p. 9 Miquelon n. Seven Islands Poèlau Laut, 8 v.. Colombo n. Djibouti Prins Alexander, 11 te Quebec Prins Philips Willem, 10 te Toronto Prins Willem 3, 10 te Milwaukee Phrontis 8 te Amsterdam. Prins Casimir, 10 v. Rotterdam n. Antwerpen Ridderkerk, 9 v. Durban n. Eastlondon Roepat. 10 te Aden Roggeveen, 24 te Auckland verw. Rondo, 11 te Balik Papan Rijndam 8 te Rotterdam. Rotti, 10 v. Amsterdam n. Hamburg Rijnkerk, 8 te Amsterdam Salatiga, 9 te San Francisco Sarangan, p. 10 Panamakanaal n. San Francisco Schelpwijk, 10 v. Port Said n. Port de Bouc Schiedijk, 11 te Nèw York Singkep, 10 v. Aden n. Belawan Slamat, 9 v. Ilo n. Hlnigaran Sliedrecht, 10 v. Mena al Aymadi Soestdfjk, 10 te New York Statue of Liberty t., 12 v.m. Rotterdam verw. Straat Lombok, 11 te Lor Marques Stentor, 9 te Rotterdam. Stanvac Djirak, 8 Sungeirgerong. Stanvac Seolo, 8 Sungeigerong. Sunètta, 8 verw. te Surabai. Stad Delft. 10 te Brake Stad Gouda, 9 te Narvik Stad Maassluis, p. 9 Kp. St Vincent n. IJmuiden Stad Amsterdam, 8 v. Glasgouww n. Wabana. Stad Dordrecht,9 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Vlaardingen-, 8 te Vlaardingen. Stella Marina. 8 te Antwerpen. Sunetta t. 11 v. Surabaja n. Singapore. Tomori, 8 v. Tj. Mani n.» Singapore. Telamon, 8 verw. Guanta. Titus, 8 Madeira Tabinta 7 te Amsterdam. Teiresias. 7 c. Amsterdam n. Tj. Priok. Tawali. 10 te Le Havre Theobaldius, 10 te Spezia Tiberius, 9 v. New York n. Charleston Tjipanas. 11 te Mombasa Tomini. 10 te Gdansk Tomocyclus 9 te Port Land Tomori, .10 te Singapore Tamo, 8 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tabian. 8 v. Amsterdam n. Port Said Trajanus, 9 te Amsterdam Van Neck, 11 te Dunedin Van Waerwijck. 10 te Sydney Vlist, 9 te Norfolk Wa'iwerang, 8 verw. Tegal. Waterman. 8 verw. te Rotterdam. Walton Jones, 8 te Philadelphia. Weltevreden, 10 te Semarang Wieldreclit t. 10 v. Arden n. Ummsai Wonogiri,. 10 te Suez Wonosari, 10 v. New Orleans n. Mobile Waal, 8 te Rotterdam. Waterman. 8 te Rotterdam. Westerman, 10 te Rotterdam. Zeeland. 8 New. Orleans. Zijpenberg. 7 v. Amsterdam n. Victoria. Zaanland. 11 te Bahia Zaankerk, 11 v. Takubar n. Tsingtao. KLEINE VAART Aruba, 8 te Amsterdam verw. Borculo, 9 te Ceuta verw. Bab. 8 te Trolhattan. Elsa, 7 nr' Zaandam. Energie, 8 te Hamina Flevo, 7 Vasteras Hary. 8 v. Boston LAtenerd. ,aneo;audd,mHog Keizersgracht, 8 n. Amsterdam. Joost, 4 te Kotka. Kaap Falga, 5 n. Amsterdam Kaap St. Vincent. 6 te Middelburg. Markelo, 3 te Kristiansund verw. Nero, 7 nr. Ceuta Olivier van N.oort, 8 te Immingham. Ponza, 5 nr. Lubeck. Pavo, 7 nr. Zaandam. Reliable. 8 te Teignmouth. Roelof de Winter. 9 te Grangemouth verw. Santa Lucia. 8 nr. Teignmouth. Tilly, ,6 nr. Munksund. Twee Gebroeders, 8 nr. Bordeaux. Willem Barendsz, 8 p. Kiel. SLEEPVAART Npordholland. 9 Savona verw. Thames. 7 v. Rotterdam zonder sleep te Fal- mo.uth. .Zeeland, 8 te Néw-Orèlans. Geen spreekuur. De wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting te Haarlem, de heer W. F. Happé, is op 12 en op 19 juni verhinderd spreekuur te houden. ADVERTENTIE Laat Uw vakantie niet bederven door Verandering van voedsel en lucht - daar komen gemakke lijk maag- en darmstoomissen van. Laat Uw vakantie niet be derven. Neem Norit mee op reis! en darmstoornissen OFFICIËLE PUBLIKATIE OPKOMST EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 12 juni 1957 voor le oefening onder de wapenen komen, worden een aantal extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik ma ken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming géén gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgelegenheid na 0.6.59 uur. Extra treinen, Amsterdam—Bergen op Zoom: Amsterdam CS V. 8.55, Amsterdam Sloterdyk V. 9.01, Haarlem V. 9.13, Leiden V. 9.34, Rotterdam CS V. 10.10, Barendrecht V. 10.37, Dordrecht V. 10.47, Lage Zwgluwe V. -10.57, Roosendaal V. 11.14, Bergen op Zoom A 11.24. Den Haag HS—Bergen op Zoom: Den Haag HS V. 9.55, Delft V. 10.04, Rotterdam CS V. 10.22, Rotterdam Blaak V. 10.26, Rotterdam Zuid' V. 10.30. Barendrecht V. 10.41, Roosendaal V. 11.22, Bergen op Zoom A. 11.32. Rotterdam CSEindhoven: Rotterdam CS V. 9.26, Rotterdam Blaak V 9.30, Rotterdam Zuid V. 9.34, Barendrecht V. 9 41. Dordrecht V. 9.50, Lage Zwaluwe V. 10,01', Breda V. 10.14, Gilze Rijen V. 10.23, Tilburg V. 10.33, Oisterwijk V. 10.40, Boxtel V. 10.50, Eindhoven A. 11.07. Amsterdam CS Eindhoven: Amsterdam CS V. 8.33. Amster dam MP V 8.45, Amsterdam Amstel V. 8.54, Utrecht V. 9.29, Geldermalsen V. 9.58, Den Bosch V. 10.17, Vught V. 10.22, Boxtel V. 10.28, Eindhoven A. 10.42. Leeuwarden— Vught: Leeuwarden V. 8.41, Heerenveen V. 9.04, Steenwijk V. 9.23, Meppel V. 9.35, Zwol le V. 10.15, Amersfoort V. li.18, Utrecht V. 11.47 Den Bosch V. 12.30. Vught 12.36. Groningen— Bergen op Zoom: Groningen V. 8.43, Assen V. 9.04, Hoogeveen V 9.25, Meppel V. 9.40, Zwolle V 10.02, Amersfoort V. 10 57 Utrecht V 11.28. Den Bosch V. 12.20, Tilburg V. 12.43, Gilze Rijen V. 12.58, Breda V. 13.13, Roosen daal V. 13.37, Bergen op Zoom A. 13.53. Nymegên—Bergen op Zoom: Nijmegen V. 9.53, Den Bosch V. 10.38, Tilburg V. 11.05, Breda V. 11.25, Roosendaal V. 11.51, Bergen op Zoom A. 12 05. ZwolleRoermond: Zwolle V. 10.06. Deventer V. 10.32, Zutphen V. 10.48, Arnhem V. 11.21, Nijmegen V. 11.43, Blerick V. 12.34, Verilo V. 12.38, Roermond A 12.59. Rotterdam CS—DenHaag SS—Ermelo: Rotterdam CS V. 8.22, Rotterdam Noord V. S.30. Gouda A 8.44, Den'Haag SS V. 8.22, Voorburg V 8.28, Gouda A. 8 '7. Baid« treinen combineren: Gouda V. 8 50 U -rht V. 9 18. Amersfoort V. 9.44, Ermelo A 10.01.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3