D Golden Fiction GM HET ERFGOED f ONS VERVOLGVERHAAL [DOOR JULES VERMAELE „Als 't kindje binnenkomt' neven aan de redactie Onder ons gezegd... Kort en bondig Agenda voor Haarlem DINSDAG 11 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuw Nederlands Toneelgezelschap met Het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap heeft zaterdag- en zondagavond in de Haarlemse stadsschouwburg de toneel schrijver André Roussin in zijn kwaliteit van blijspelschrijver gepresenteerd met enige voorstellingen van „Als 't kindje bin nenkomt". De titel zou kunnen doen ver moeden dat Nicolaas BeTs er een traan bij zou wegpinken, maar die veronderstel ling dient beslist verworpen te worden na kennismaking met het stuk, waarin alleen nog maar van aankomende kindertjes sprake is. Die aankomende nakomeling schap vormt dan het thema voor een in genieus ontwikkelde intrige. André Roussin toont zich daarin een zeer vindingrijk man. Aan verwikkelingen is geen gebrek, aan verrassingen evenmin. Toch is zijn stuk een bedenkelijk symptoom van de armoede der toneelschrijfkunst, wanneer de problemen rond ongehuwde moeders het uitgangs punt moeten vormen van een de lachlust prikkelende handeling. De problemen zijn niet zo zuinig en de ongehuwde moeders evenmin. Want nauwelijks zijn we te weten gekomen dat minister Charles Jacquet na twintig jaar nogmaals op een baby kan rekenen, of zijn zoon bekent dat hij een verhouding met 's ministers secretaresse is aangegaan en deze gevolgen heeft gehad. Dochterlief blijft niet achter. Ze is verloofd en heeft alle reden de huwelijksdatum te vervroegen. De dienstmaagd kan ook al niet meer bogen op de staat, in het tweede deel van haar benaming, aangeduid en blijkt bedrogen en wel in verwachting. Tenslotte komt aan het eind een vroegere vriendin de minister vertellen dat hij nog in het bezit is van een zoon. Ofschoon de minister deze omstandigheid liever had willen verhinderen, is de moeder daarop niet ingegaan. En of de jongeman in kwes tie nu maar een baantje kan krijgen? Dat krijgt hij. En heel grootmoedig besluit de heer Jacquet dan toch ook maar de komst van zijn laatste te accepteren in stede van een eliminatie, waartoe hij de schikkingen al had getroffen. Men ziet het: fijngevoeliger kan het niet. Roussin is echter gewiekst genoeg om het ADVERTENTIE Een goede Horloge-reparatie is zijn geld waard. Onze Rijksgedipl. HORLOGEMAKERS ga randeren u dat. Vraagt eerst prijsopgave 'T SILVER STOEPKE DOET HET VOOR U Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 - Haarlem (Verkort weergegeven) Comedie? Enige tijd geleden besloot de Haarlemse raad tot de bouw van een com plex van woningen en garages in Sinne- velt, dat zou worden uitgevoerd door de n.v. Hogerveka. Als motief gold onder meer, dat dan spoedig met de bouw kon worden begonnen, zodat de aannemer geen personeel behoefde te ontslaan, dat door het gereedkomen van andere bouwwerken in Sinnevelt overcompleet zou worden. De werkelijkheid is, dat er in het geheel nog niet begonnen wordt en dat het dubieus is of dit binnenkort het geval zal zijn. De betrokken aannemer heeft dan ook zijn personeel bijna geheel ontslggen. Zijn de gemeenteraad, de aannemer en zijn per soneel niet aardig door B. en W. bij de neus genomen. Enige opheldering zou geen kwaad kunnen, dunkt mij. D. W. (Deze briefschrijver verdenkt het college van B. en W. ten onrechte van een dubieus beleid. Integendeel hebben met name de wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting en de betrokken ge meentediensten zich veel moeite gegeven deze bouwplannen te doen slagen. Men moet echter goed begrijpen, dat het hier niet om gemeentelijke, maar om particu liere bouw gaat. Dat wil dus zeggen, dat de financiering van dit plan - 234 midden standswoningen - ook uit de particuliere geldmiddelen had behoren te geschieden. Toen dit niet slaagde hebben B. en W. juist omdat zij het belang van de continuï teit in het bouwbedrijf inzien voorgesteld de bouw voor gemeenterekening ter hand te nemen. Dit raadsbesluit heeft echter nog niet de rijksgoedkeuring verworven, in de eerste plaats omdat men zich bij het mini sterie van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid sinds ongeveer een jaar op het standpunt stelt, dat de gemeenten slechts in uiterste noodzaak de bouw van midden- standswoningen mogen financieren, daar men dit de voor de particuliere bouwers aangewezen objecten acht en in de tweede plaats omdat men in Den Haag meende, dat nog niet alle mogelijkheden om voor deze bouw particuliere beleggers te inte resseren zijn uitgeput Daarom stelt het gemeentebestuur thans nog pogingen in 't werk om alsnog particulieren voor dit ob ject te interesseren. Het rijksbeleid in deze kwestie is ook naar onze mpning niet be paald doeltreffend te noemen. B. en W. van Haarlem zijn echter wel de laatsten die men in dit opzicht verwijten kan ma ken. Redactie). Rechtzetting. Om elk misverstand te voor komen moge ik naar aanleiding van het verslag in uw blad van zaterdag 1.1. van de expositie van tekeningen van Willem Hors man in dë Hoofdwacht nog opmerken, dat ik in mijn openingswoord niet gezegd heb, dat men de heer Horsman „niet moet beschouwen als een kunstenaar, maar als een tekenaar", maar dat hij meent zichzelf alleen als tekenaar door zijn werk te kun nen presenteren. Persoonlijk ben ik van oordeel, dat deze tekenaar een bizondere kunstzinnigheid aan de dag legt, maar laat in vertrouwen de beoordeling van zijn werk en zijn be gaafdheid over aan de in deze meest be voegden. Ik acht deze correctie nodig om Horsman volkomen recht te doen. Er zijn nog enkele andere dingen, die ik anders gezegd en bedoeld heb, maar die zijn van minder belang dan het boven staande. Ik ga er dan ook maar aan voorbij ter wille van de plaatsruimte. U dankend voor de plaatsing, G. J. WAARDENBURG daarop niet te laten aankomen. En voor zover hij er niet in slaagt de natuurlijke tegenzin uit de weg te ruimen zorgt regis seur Frits van Dijk er wel voor in de op voering van het Nieuw Nederlands Toneel gezelschap de accenten zo te leggen, dat men als het ware over de gevaarlijke klip pen heenglijdt. Voor men zich goed reali seert dat de auteur luchthartigheid ver wart. met lichtzinnigheid en overmoed met smakeloosheid attendeert hij ons op de komische situaties, die bepaald een vondst zijn en de geestige bon mots, waarvan er in dit stuk genoeg te vinden zijn. Want Roussin weet hoe een blijspel te creëeren en de spelers verstaan de kunst zich erin te plaatsen met het gemak of het zo hoort. Aan toneelspeelkunst derhalve geen ge brek. John Gobau speelde zijne excellentie in de vurige trant, hem eigen en ditmaal bijzonder geschikt voor éen rol, waarin het pathos voor de komische nadruk zorgt op de gewilde momenten. Ellen de Thouars bood hem als zijn niet snel begrijpende vrouw zeer loffelijk tegenspel, opvallend vooral door haar intonatie. Ger Smit hand haafde de sympathieke zoon onder alle om standigheden. Manon Alving besteedde aan de dochter meer routine dan hart, weinig imponerend van expressie. De guitige grootvader van Frits van Dijk bewees hoe het wel moet. In kleine rollen zag men nog Bé Schenk en Petra Verbeek. P. W. Franse Negenjarige jongen te ver in zee gegaan Op Tweede Pinksterdag heeft een negen jarig jongetje uit Haarlem zich aan het Bloemendaalse strand te ver in zee gewaagd, toen hij met een bal in het water aan het spelen was. De jongen kon niet zwemmen, raakte van de voet en werd door de stroom meegesleurd. Een veertienjarig meisje, dat onbekend is gebleven, slaagde erin de dren keling te grijpen en al zwemmende sleepte zij hem ongeveer 25 meter naar de kust toe. Een dame, die zich op het strand be vond, ging te water en bracht beiden op het droge. De jongen werd naar de post van de Bloemendaalse Reddingsbrigade gebracht en kon later huiswaarts keren. Jeugdige kanovaarders op 't nippertje gered Zondagmiddag moest de Zandvoortse reddingsbrigade in actie komen, orpdat twee jongens zich te ver in zee hadden ge waagd en ten noorden van het Zandvoortse strand in nood verkeerden. Twee Duitse toeristen kwamen hiervan aan de posters van de reddingsbrigade op de reddingspost „Piet Oud" aan het Noor- derstrand mededeling doen. De motorvlet voer uit en op ongeveer twee kilometer uit de kust troffen de redders twee Zand voortse jongemannen van achttien en ne gentien jaar aan, hangende aan een omge slagen kano. Zij hadden reeds meer dan een uur in het nog zeer koude water ge hangen en waren aan het einde van hun krachten. De jongemannen werden aan boord van de vlet gehesen, waar ze na ver loop van tijd weer wat op hun verhaal kwamen. Om de totaal verkleumde dren kelingen voor kouvatten te behoeden, wer den zij aan de riemen gezet om de vlet terug naar de kust te roeien. Het bleek,dat de kano ver uit de kust lek was geraakt en gezonken. De boot was omgeslagen en de jongemannen hebben zich drijvende kunnen houden door zich eraan vast te houden. Zij hebben bij dit avontuur hun meegenomen kleding en an dere bezittingen verspeeld, doch onder vonden verder geen nadelige gevolgen. ADVERTENTIE toch maar liever... Een gulden genieting voor 90 cent Auto botste tegen gevel van fabriek aan Jansweg In de afgelopen nacht omstreeks half drie is een auto, bestuurd door een drie ëndertigjarige chauffeur uit IJmuiden, op de Jansweg nabij het stationsplein te Haarlem bij het inhalen van een auto ge slipt. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en zijn auto botste tegen de gevel van het vroegere gebouw van de Koninklijke fabriek voor spoorwegwagens J. J. Beynes. In de auto zaten de echtge note van de chauffeur en een machinist met zijn echtgenote. De eenendertigjarige vrouw van de machinist werd gewond. Een ruggewervel is gekneusd; de gewonde is naar het Sint Elisabeths Gasthuis over gebracht. De chauffeur rook volgens waarneming van de politie naar drank en daarom heeft zij de auto in beslag ge nomen en het rijbewijs afgenomen. ADVERTENTIE IB w in te (rijten! Brand in bibliotheek van Radio Unie Het Promenade-orkest van de Neder landse Radio Unie heeft zaterdagmiddag niet geconcerteerd, zoals in de bedoeling lag, maar het is op het uur, dat het in een der studio's moest zijn in allerijl naar de muziekbibliotheek van de omroep aan de 's Gravenlandseweg in Hilversum gesneld om daar behulpzaam te zijn bij het redden van duizenden partituren, welke gevaar liepen bij een tussen de plafonds van de eerste en de tweede verdieping woedende brand verloren te gaan. Terwijl de orkestleden een keten vorm den, waarlangs tien ton muziek van hand tot hand naar een vrachtauto ging, die de partituren naar de studio's aan de Sehut- tejrsweg vervoerde, doofde de brandweer van de Radio Unie tezamen met de Hil- versumse brandweer het vuur snel met schuimblussers, waardoor ook de water schade beperkt bleef. Al is de N.R.U. dus aan de ramp van het verloren gaan van de muziekbibliotheek ontkomen, men is toch in ernstige mate gedupeerd. Niet zozeer omdat de ingrij pende herstellingen aan de villa waarin de bibliotheek is ondergebracht geruime tijd zullen vergen, maar vooral omdat heel wat partituren door elkaar zijn geraakt.. Het valt te vrezen, dat men voor allerlei con certen welke in de komende weken moe ten worden opgenomen, vooral met het oog op de aanstaande vakantieperiode, de muziek niet tijdig zal kunnen vinden. De brand heeft overigen weer eens de slechte huisvesting van de centrale dien sten van de Nederlandse omroep onder de aandacht gebracht. Urenlang hadden de ongeruste vaders al gezocht, maar nergens vonden ze een spoor van de vermiste jongens. Nu en dan riepen ze luid hun namenmaar geen stem antwoordde. Waar moesten ze nu nog zoeken? Overal in de buurt van het dorp waren ze al gaan kijken, maar de jongens waren niet te vinden. Toen keerden de mannen verslagen naar huis terug. „Morgen, als het licht is, moeten we maar opnieuw gaan", zeiden ze. 83-S{ Jaarvergadering PEN-club A. Viruly en Jef Last naar Tokio In een zaterdag in Bussum gehouden algemene ledenvergadering van de PEN club voor 'Nederland werden de heren A. Viruly en Jef Last gekozen als gedelegeer den voor het internationale PEN-congres, dat in september in Tokio zal worden ge houden. Het thema van dit congres is: De wederzijdse invloed van oosterse en wes terse litteratuur op hedendaagse schrij vers en voor de toekomst. Zulks in ver band met zowel esthetische als algemeen culturele waarden. In het uitgebrachte jaarverslag werd onder andere geconstateerd, dat de Neder landse PEN-club de moeilijkheden, welke enige maanden geleden in de organisatie waren ontstaan als gevolg van een drei gende scheuring door de Hongaarse kwes tie, geheel te boven is gekomen. Verschei dene leden, die destijds voor hun lidmaat schap hadden bedankt, zijn weer toege treden. Dr. G. J. Geers hield in deze bij eenkomst een voordracht over de Spaanse Nobel-prijswinnaar Jiménez, de dichter Willem Brandt las een aantal nieuwe ver zen voor. De bijeenkomst werd ook bijge woond door de Indonesische toneelschrij ver en dichter Sitor Situmorong, die in een tafelrede pleitte voor meer culturele uitwisseling tussen oost en west. Burgemeester Heerhugo- waard overleden In de St. Willibrordusstichting te Heiloo is zondagmiddag in de leeftijd van 59 jaar overleden de heer B. J. Sutman Meijer, burgemeester van Heerhugowaard. De heer Sutman Meijer werd 29 november 1897 te Onstwedde geboren. Op 4 januari 1924 werd hij tot burgemeester van de gemeente Oude Niedorp benoemd, op 1 april 1934 werd hij burgemeester van Heerhugo waard. De heer Sutman Meijer was gedurende 25 jaren secretaris van de Noordhollandse vereniging Het Wit-Gele Kruis. Hij was lid van de contact-commissie voor de volksgezondheid van de Vereniging van Landbouwschap zet stok achter de deur Het Landbouwschap moet de stok achter de deur zetten bij het innen van de heffin gen krachtens de algemene heffingsveror dening 1955. Ondanks aangetekend gezon den aanmaningen is een deel van deze hef fing nog steeds niet betaald. Het bestuur neemt aan, dat in zeer vele gevallen de niet-betaling eenvoudig een kwestie van nalatigheid is. Daarom wil men zo lang mogelijk wachten met het zenden van dwangbevelen, waarop 15 tot 20 gulden kosten komen. Men zal dus nog even talmen met het inschakelen van deurwaarders en dwangbevelen in de hoop, dat de contribu- abelen alsnog aan hun verplichtingen zullen voldoen. ADVERTENTIE Bevrijdt u van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt daarvoor Togal, het middel bij uitnemendheid, dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. ƒ0.95. ƒ2.40, ƒ8.88. Bij de rivier zijn de gelieven uitgestapt en hebben hun wagen onbeheerd op de donkere weg laten staan, althans dat veronderstellen we, want vanmorgen vond de politie daar twee finaal in elkaar gedrukte auto's en het lijk van de agent dregden ze op uit de rivier. Weer een drama. Verschrikkelijk. Gisteren stond die man hier nog levend voor ons. Hij heeft een vrouw en twee kinderen. Nog steeds zondagmorgen, twee uur later. Ik heb mijn brief even moeten onderbreken, Jeannet. Ik werd gestoord door die politiemannen. Inspecteur Pieck en de commissaris. Ze moesten speciaal het ka mertje van Lilly inspecteren. Ik had het kunnen be grijpen. Het raam van dit kamertje ziet uit op de be wuste achtertuin, waar de moord gepleegd is. De com missaris vond dit feit waard om te worden opge schreven. Maar zijn belangstelling steeg meer en meer, toen hij door dat raam keek en bemerkte, dat er iemand over de tuinmuur geklommen moest zijn, het klimop was uit elkaar getrapt. Toen weer naar beneden. Nou, Jeannet, die tuin is aardig verwaarloosd hoor, dan ziet ons tuintje er verzorgder uit, maar ons huis is ook geen spookkasteel. De commissaris wilde weten, waarom dat klimop zo geruïneerd was en waarom het ijzeren rooster van de rioolput er naast lag. We deden of onze neuzen bloedden, maar ik heb hem nog wel het een en ander over Jazik, die Bulgaar verteld en hoe ik met hem in kennis gekomen was. Zijn opschrijfboekje kwam bijna vol. En nu zit ik hier op de studeerkamer van wijlen de oude heer. Brrrrr!, wat een kamer. Hier moet een mens wel een hypochonder worden. Donker van de zware gordijnen, eiken lambrizering, gobelin behang. Als ik hier lang moest blijven, werd ik stapelgek, al was het alleen al van die familieportretten. Je moest die gezichten eens zien, waarmee al die doorluchtigheden mij, arme drommel, vanuit hun zware gouden lijsten bekijken. Om er voor je hele verdere leven een minderwaardig heidscomplex uit over te houden. Maar nu moet ik ein digen, Jeannet. Ik heb juffrouw Drost beloofd gauw be neden te komen voor het koffiedrinken. Groeten ook aan Hermine en tot woensdag dus. Hou jullie je maar taai. Je man. Ziezo, de brief was af. Ik had geprobeerd mijn eigen hachelijke situatie voor Jeannet zoveel mogelijk te ver bergen en hoopte maar, dat ze uit de brief mijn angst niet zou bemerken. Ik las hem nog eens haastig over. Het was inderdaad niet bepaald een regelmatig verslag en het schrift was hier en daar wat onvast, maar a la bonheur. Ik schreef het adres en plakte de enveloppe dicht. En toen maar gauw naar beneden waar ze mis schien al op me zaten te wachten. In de keuken stond de tafel gedekt bij het wijd open raam, tulpen en hyacinten in het kozijn, een vrolijk voorjaarszonnetje op het rood geruite tafelzeiltje en het servies van gebloemd aardewerk. Dat zag er allemaal vrolijker uit dan die sombere studeerkamer daar boven. Maar de aanwezigen, dat zag ik dadelijk, waren minder vrolijk gestemd. Wel, heremetijd, hoorde ik juffrouw Drost zeggen, en hoeveel zou hij er wel voor vragen? Het zal getaxeerd moeten worden, zei Drost, och, ik had het wel direct kunnen denken. Het is immers niks voor de jonker, dit oude kasteel. Een moderne villa moet hij hebben. Zo'n vierkante glazen kast en een tennisveld en een racewagen. En juffrouw Drost weer: Ik kan er met m'ne kop niet bij. Die moderne tijen, die moderne tijen. Zijn achterovergrootvader om zo te zeggen heeft er al in gewoond en zo'n aap van een jon gen, het is zonde dat ik het zeg, gaat dat boeltje ver kopen. Geen aasje respect. Wat zegt gij daar nou van, mijnheer Vermaele? We kregen daar vanmorgen vroeg, Drost en ik waren nog maar net terug van de vroegmis, een briefje van notaris Dorgele. Het meisje bracht het. Ze was er krek gelijk met de politiemannen. Drost viel haar in dc rede met de woorden: Nou ja, de zaak is deze, dinsdag komt de jonker met een Engelse lord en als ze het eens kunnen worden, nou goed, dan wordt de boel verkocht. In elk geval, wij hebben hier onze langste tijd wel gezeten. Uit is het goeie leven. Je hebt toch ook nooit vastigheid ook. Als zo'n jonge melkmuil, het in zijn kop krijgt om zijn huis te verkopen, dan kan de ouwe Drost weer zien, dat hij een ander baantje "indt. Er werd gebeld en juffrouw Drost was al weg om open te doen. Ik denk, zei Ethel, dat het de bediende uit de „Drie Kannetjes" is met de bagage van mijnheer Vermaele en de rekening. Ik ben zo vrijpostig geweest even voor u op te bellen, want u blijft nu toch onze gast. Natuurlijk, zei ik, erg attent van u, wacht ik zal even Maar terwijl ik naar de deur ging stond ik plotseling niet tegenover de bediende van Peters, maar tegenover een werkman op zijn zondags, die ik meende meer te hebben gezien. Pardon, zei ik, en ging weer-zitten. G'n dag saam en smakelijk eten, zei de man, terwijl hij naar binnen stapte. Neem een stoel, Krull, zei juffrouw Drost, maar hij zat al en viel meteen met de deur in huis: Je begrijpt zeker wel, mijnheer Drost waarvoor ik kom? Voor ;e dochter, denk ik, zei Drost, maar dan moet je bij de politie zijn Krull. Dë politie heeft de zaak in handen. Ik heb met jouw politie niks te schaften, antwoord de Krull brutaal. Ik heb die meid verhuurd aan jou en niet aan de politie. Hoe ben je er eigenlijk zo gauw achter gekomen, dat ze weg is? vroeg Drost. Ik merkte wel, hij zat met de zaak verlegen en trachtte het gesprek op een zijspoor te leiden, maar Krull liet zich niet van zijn stuk brengen. Dat is nou wat jij niet begrijpt, zei hij, maar wat ik niet begrijp is dat jullie, zo suf bent en die meid voor je ogen uit je eigen huis door zo'n kermisklant laat weghalen. Tja, zei Drost, maar wat wilde je nou eigenlijk, Krull? Het gesprek ging de verkeerde kant uit. Je moet tegenover zon' kerel altijd in de aanval blijven en voor al niet gaan onderhandelen, dat is fout. Ik kon niet na laten me met de zaak te bemoeien. Ik zei: Wil ik je eens wat zeggen, vader, jouw dochter had alle reden om er tussenuit te knijpen. De grond werd haar te heet onder Ie voeten. Heb ik ook al gezegd, viel juffrouw Drost me bij Krull was «ven uit het veld geslagen. Waarom? vroeg hij. (Wordt vervolgd). Werving. De geheimzinnige firma, dis wekenlang in Noord-Brabant arbeiden heeft geworven, blijkt nu de Rotterdamss firma Huybregtse te zijn. Zij heeft de weri ving van de arbeiders verricht voor de Duit. se firma Franz Welters, een internationale bouwonderneming in Bochum. Het staat nog niet vast wanneer de ongeveer tweehon derd arbeiders, die zich hebben gemeld, zullen vertrekken. Door het Duitse Arbeife. amt moeten eerst nog vergunningen worden verleend. Zeeslag. Op 15 juni zal in het museum „Het Caitiharinagasthuis" te Gouda de ten toonstelling, admiraal Zoutman en de slaj bij Doggersbank" worden geopend. Deze tentoonstelling omvat schilderijen, prenten archivaria, scheepsmodellen en nautisch; instrumenten. Geen gewonden Auto tuimelt enige meters van wegglooiing Maandagmorgen om elf uur is een auto op de Rijksweg onder Hoofddorp ter 1 te van het viaduct over de Vijfhuizerweg van de weg geraakt en van een hoogte van enige meters getuimeld. Een band van do auto, die in de richting Den Haag reed, sprong, waardoor de bestuurder, een Am sterdammer, de macht over het stuur ver loor. De auto reed hierop over de midden berm de andere rijbaan op, draaide pend een halve slag om, om vervolgens de eerstgenoemde rijbaan weer op te rijden, Met volle vaart schoot de auto door de afrastering heen, tuimelde enige meten van de glooiing af en belandde op een van de opritten. De auto wérd totaal vernield en wonder boven wonder werden geen van de inzittenden, waaronder drie kinderen, gewond. De chauffeur was niet in het be zit van een rijbewijs; de auto was niet ve zekerd. Schoolhonkbaltoernooi begint deze week Het traditionele jaarlijkse schoolhonkbal toernooi voor leerlingen van middelbare scholen uit Haarlem zal reeds deze week beginnen. Evenals ieder jaar heeft de school- honkbalcommissie grote moeilijkheden om voor alle wedstrijden scheidsrechters aan te wijzen, zodat eventuele liefhebbers zich als nog als scheidsrechter voor deze wedstrijden kunnen melden bij de secretaris van de com missie, de heer C Jonker, Stuyvesantstraat 56 te Haarlem (tel. 24192). Bekerhouder Coornhertlyceum II zal reeds in de allereerste wedstrijd uitkomen tegen de andere finalist 1950, Klaas de Vriesschool. Ook in Velsen zullen de middelbare school- negentallen de strijd aanbinden en het pro gramma voor deze week luidt: Vrijdag 14 juni (gem. sportterrein Schalk- wijkerweg): A 14 uur: Lorentz lyceum- Christelijke Dreefschool, B 14 uur Coorn- hert lyceum IHBS B II, C 15.30 uur HBS B I—Christelijke lyceum, D 15.30 uur Coorn- hert lyceum IIKlaas dé Vriesschool. Woensdag 12 juni (Sportpark „Schoonen- berg") 15 uur Technische schoolGymna sium Felisenum. Vrijdag 14 juni (Sportpark „Schoonenberg") 16 uur Gymnasium Feli senumHartenlustschool, 17 uur VGLO schoolTechnische school. Wim v. d. Aar winnaar van derde zomerrit De derde rit van de zomercompetitie, welke de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" maandag liet verrijden, is evenals de eerste rit gewonnen door Wim van der Aar. Hij heeft nu de leiding in deze compe titie. De uitslag der A- en B-klasse luidde: 1. W. v. d. Aar, 2. J. Van Dijk, 3. H. van Steyn, 4. J. Hoogland. Bij de C-klassers zegevierde J. van Eg- mond vóór J. Walters, C. Jansen, J. v. d. Eem etc. DINSDAG 11 JUNI Minerva: „Je komt er wel uit", alle leeft.. 8.15 uur. Frans Hals: „Santiago", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „The lady and the tramp", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Zwijgend heldendom" 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Dwars door Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur, Rembrandt: „Tiroler Blut, alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kitty", alle 1-sf* tijden, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De rode baret", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Grote Kerk: Orgel concert door Albert de klerk, 8 uur. WOENSDAG 12 JUNI Frans ITals: „Santiago", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „The lady and the tramp, alle leeftijden 2.15 uur. „Captain's Par*' dise", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zwij gend heldendom", 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.1s uur. Luxor: „Dwars door Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Tiroler Blut alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Staatsiebezoek van het Koninklijk Paar aan Zweden en van het Engelse koningspaar aan Parijs, alle leeftijden, door lopende voorstellingen van 1012 uur v.m. „Kitty", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De rode baret", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: He' r-k. kinderkoor met De SneeiMvkooini'in" naar de spiookjesvan Andersen. 7.30 uur. Grote Kerk: Kerkconcert m.m.v. Piet Kee, Radio Philharmonisch Koperkwartet en Koninklijke Liedertaiel „Zang en Vriendschap", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6