W. A. Gerlach tijdens sportwagenraces in Zandvoort dodelijk verongelukt 4 H Ayala en Knode behaalden tennistitels in Noordwijk Hiller won onbedreigd in de 500 cc klasse in Tubbergen 7 Triest einde van aardige, maar weinig spannende wedstrijden Davids vestigde nieuw internationaal record Drobny en Darlene Hard in halve finales verrassend verslagen DINSDAG II JUNI 1957 De nationale sportwagenraces die zondag op het cir cuit van Zandvoort in een stralende zon werden gehou den hebben bewezen dat Nederland in de loop der jaren de beschikking heeft gekregen over een serie uitstekende coureurs die en vooral dat is een verheugend ver schijnsel bovendien nog aangevuld wordt met een aan tal enthousiaste beginnelingen waarvan er enkelen zich over enige tijd zeker in de rij der besten zullen plaatsen. Toch hebben de races van zondag niet gebracht wat waarschijnlijk velen van de 25.000 toeschouwers hadden gehoopt. In vrijwel alle klassen bleef de werkelijk span nende strijd uit. Degenen die bij de training op zaterdag de snelste tijden hadden bereikt startten, zoals gebruike lijk, als eersten, arriveerden als eersten bij de Tarzan- bocht en stonden in de meeste gevallen hun plaats ook in de volgende zestien of achttien ronden niet meer af. Dat verhoogd uiteraard niet de aantrekkelijkheid van de wedstrijd. Voor het publiek noch voor de deelnemers zelf die dikwijls alleen van motorpech van hun voor ganger profiteerden om een plaatsje op te schuiven. Tijdens deze races werd overigens wel duidelijk dat Nederland ook internationaal mee gaat tellen want Hans Davids uit Aerdenhout verbeterde in zijn rit het inter nationale ronderecord voor sportwagens door met zijn Aston Martin DB 3 S een ronde te rijden in 1 min. 51,4 sec. hetgeen neerkomt op 135,5 kilometer per uur. Het oude record stond sinds 15 augustus 1945 op naam van Sanderson die met zijn Jaguar XK 120 G een ronde van 1 min. 53 sec. maakte. Overigens bleef ook de snelle Go din de Beaufort met zijn Porsche RS 57 met 1 min. 52,2 sec. onder dit record. Helaas werden de races van zondag ontsierd door twee ongelukken. Het eerste, dat de Limburger Op 't Rood overkwam liep betrekkelijk goed af maar het tweede kostte de heer W. A. Gerlach, arts te Appelscha het leven. Vier ronden voor het einde van de laatste race raakte de heer Gerlach ongeveer twintig meter voor de bocht aan de voet van de Hunzerug met zijn Porsche 1600 S. Speedster aan de linker kant het zand naast de baan. Hü ramde de paar strohalen en verloor de macht over het stuur. De wagen sprong voor de ogen van duizenden toeschouwers op de tribune zeker vijf meter op, kantelde om zijn as, verloor een portier, kantelde nog twee keer en kwam in een diepgelegen aardappelveld naast de baan tot rust, op enkele meters afstand van de heer Gerlach die inmiddels uit zijn auto geslingerd was. De coureur bleek bewusteloos te zijn toen de ijlings toegesnelde officials en doktoren de plaats van het ongeluk konden bereiken. Met zeer zware verwondingen, onder meer een zware hersenschudding, werd het slachtoffer naar het Grote Gast huis in Haarlem gebracht. In de nacht van zondag op maandag is hij daar overleden. Het tweede ongeluk liep aanzienlijk beter af. In de derde wedstrijd maakte de Limburger Op 't Rood met zijn Triumph TR II in de vijftiende ronde in het bos een gevaarlijke slip. Hij hield de wagen niet meer in bedwang en werd uit de omkantelende Triumph geslingerd. De gevolgen leken aanvankelijk niet zo erg want Op 't Rood kon zelf naar de inmiddels gearriveerde ziekenauto wandelen. Later bleek echter dat hy behalve enkele ontvellingen en een ontwrichte schouder ook een paar ribben gebroken had. Met een ambulance werd hy naar het Grote Gasthuis in Haarlem vervoerd. On tot de races terug te keren. In de eerste groep startten alleen speciale toer- wagens. Hiermee worden de normale in serie vervaardigde auto's bedoeld, die al leen ten behoeve van grotere prestaties door hun eigenaars motorisch zijn opge voerd. Soms heeft men wel andere schok- brekers gemonteerd om de wegligging te verbeteren, maar in de meeste gevallen hebben alleen het motorische gedeelte van de wagens en de versnellingsbak de spe- cialf aandacht gekregen. De Haarlemmer Jonker, met de door de snelheidsspecialist Van Zalinge geprepa reerde DKW, was na de start het eerst weg. Vöör zyn grootste concurrent Visser (met Peugeot 403) trok hy zyn wagentje, waarvan de motor een vermogen heeft van ongeveer zestig PK (normaal veertig PK!), door de Tarzanbocht en eveneens snelde hy aan de kop van de troep de Hunzerug op. Toen de wagens echter voor de eerste keer doorkwamen bleek Visser de leidende positie te hebben overgenomen en wat Jonker in het verdere verloop van de wedstryd ook probeerde, hy kwam er niet meer aan te pas. Gezamenlijk liepen deze twee coureurs steeds verder weg van Kalkman (Simca) en Heidendahl (Alfa Romeo) die in de vijf de ronde van plaats verwisselden. In die zelfde ronde verdrong Te Siepe (DKW) Tak (Borgward TS) en in deze volgorde legden de coureurs hun volgende rondjes af. De onderlinge verschillen werden steeds gro ter en van werkelijke spanning was eigen lijk in het geheel geen sprake. Zo wèl in de klasse A, waarin Bijlsma in zijn Renault 4 bestelwagentje en de nieuweling Leppink uit Haarlem met Re nault Dauphine felle strijd leverden. De Amsterdammer Bijlsma bewees daarbij dat hij niet alleen zuinig kan rijden hij won in zijn klasse de onlangs gehouden Econo my Test maar dat hij ook over snelheid kan beschikken. Om beurten kwamen de twee Renaultjes als eerste over de streep maar Bijlsma besliste dit aantrekkelijke duel toch in zijn voordeel door in de laat ste ronde als eerste de Hunzerug op te trekken, in het bos voor te blijven en op het laatste rechte eind Leppink net geen kans meer te geven. Het scheelde overigens nauwelijks een lengte. Record In de tweede race van de middag, de wedstrijd voor de vrije rensportklasse bo ven 1485 cc en de rensportwagens met een cilinderinhoud van 1100 tot en met 1458 cc, bewees Godin de Beaufort dat hij met zijn Porsche R.S. 57 op het ogenblik tot de beste Nederlandse rijders gerekend kan worden. Door zijn internationale ervaring in de Mille Miglia en de 1000 km van de Nürburgring is zijn rijstijl aanmerke lijk gepolijst en hij maakte dit zondag wel duidelijk door als eerste, voor Tak (met Ferrari Monza) en Davids (met Aston Mar tin) de Tarzanbocht in te kruipen. Toch kwam Tak als eerste door, fel belaagd evenwel door De Beaufort die in de vijfde ronde terugsloeg. Even bleef hij nog in de slipstream van Tak hangen maar in de zesde ronde passeerde hij Tak toch op de Hunzerug waarna hij ogenblikkelijk een ruime voorsprong veroverde. In de zevende ronde was hy weer iets Verder uitgelopen maar toen opende Da vids het offensief. Eerst passeerde hij Tak die even later door een schuiver aan de voet van de Hunzerug nog verder terug viel en vervolgens begon hy De Beaufort °P te jagen. De Porsche-ryder hield de stryd tot in de veertiende ronde vol maar toen moest hy met zyn 1500 cc-motor toch het hoofd buigen voor het geweld van de Aston Martin (3000 cc). Overigens leverde dit gevecht twee verbeteringen van het internationale ronderecord op. De snelle A.C. Bristol van André de Ia Porte moest helaas wegens een defecte bougie uitvallen. In deze wedstrijd was voorts de felle strijd tussen de M.G.-Specials van Schip- Perijn en Spaay interessant. Poll won ove rigens met zijn knappe eigenbouw, de P.S. Special, de klasse van de rensportwagens. Vervolgens richtte de aandacht zich tot de wedstrijd van de wagens in Groep II (sportwagens met een cilinderinhoud van 1600 tot en het 2670 cc en boven de 2670 cc). Tak met zijn befaamde Mercedes 300 SL en André de la Porte met zijn inmiddels weer herstelde A.C. Bristol waren het eerst weg. Tak moest echter in de zesde tonde wegens een defecte oliepomp opgeven het geen de zaak voor De la Porte wel bij zonder eenvoudig maakte. Alleen de strijd tussen de nieuweling Van Mancius uit Heemstede met Jaguar XK 120 en Dagevos met BWM-Conturd was het aankijken waard. Dagevos besliste deze strijd overi gens ruim in zijn voordeel. In deze wedstrijd deed zich het ongeval met de Triumph van Op 't Rood voor en daarbij viel het op dat vele coureurs bij de pits afstopten daarbij hun eigen kansen verwaarlozend om de officials op het ongeluk in het bos opmerkzaam te maken. Op 't Rood kon met zijn ontwrichte schou der, enkele gebroken ribben en enige ont vellingen zelf nog naar de ambulance wan delen. Even later werd hij naar het Grote Gasthuis in Haarlem gebracht. De bescha digingen aan de Triumph waren zo op het oog niet ernstig. Eigenbouw In groep ni tenslotte ging alle belang stelling uit naar de eigenbouw van Van Zalinge, de oranjekleurige Hirondelle, die deze Bussumse amateurwagenbouwer deze winter in zijn werkplaats in elkaar heeft gezet. Met een hoog opgevoerd DKW- motortje (ruim 76 PK) heeft Van Zalinge een wagentje gebouwd dat ook internatio naal mee zal gaan tellen. Dat werd wel be wezen in de race van zondag waarin hy direct na de start de kop nam. Hij wees alle Porsches en MGA's terug en werd op overtuigende wijze winnaar. Vetter profiteerde van het ongeluk van Gerlach in de veertiende ronde door op te dringen naar de tweede plaats. Tijdens deze race, waaraan een hele vloot onervaren coureurs deelnam, werd duidelijk dat de jongeren tijdens de coureurs-cursus vooral hebben geleerd de veiligheid op de eerste plaats te stellen. Zo kon men bijvoorbeeld zien dat enkele MGA-coureurs op de lange stukken zonder al te veel moeite voorbij de Porsches kwamen maar dat zij in de enigszins gevaarlijke bochten het gas weghaalden en hun meer bedreven concur renten voor lieten gaan. Tydens de prijsuitreiking in het restau rant van het circuit deelde de voorzitter van de Nederlandse Autorensport Vereni- In de laatste wedstrijd van de natio nale sportwagenraces op het circuit van Zandvoort vloog W. A. Gerlach met zijn Porsche uit de baan. De foto werd gemaakt op het moment dat de wagen de eerste keer om zijn as wen telde. Daarna kantelde de auto nog twee keer en belandde in een kuil, waarbij Gerlach uit zijn Porsche geslingerd werd. Davids ging, de heer A. J. M. van der Lof, mede dat de Officier van Justitie te Haarlem, mr. L. H. Feitsma het circuit had bezocht om de veiligheidsmaatregelen voor het pu bliek in ogenschouw te nemen. De heer Feitsma toonde zich in alle opzichten te vreden gesteld hetgeen uiteraard ook een compliment inhoudt voor de directeur van het circuit de heer J. B. Th. Hugenholtz. Tijdens deze prijsuitreiking werd onder meer nog medegedeeld dat de gouden „Coup Roosdorp" gewonnen was door Bijls ma, die naar de mening van een speciale commissie de beste prestatie van de mid dag had geleverd. Tenslotte ging voorzitter Van der Lof nog even in op de mogelijk heid om in de toekomst voor de races bui ten de Nederlandse coureurs deze' keer waren er vijfenzeventig ook buiten landers uit te nodigen. Uitslagen Klasse A: (16 ronden, 67.09 km voor speciale tourwagens t/m 850 cc) 1. Bijlsma, Renault 4. 40.14.2 2. Leppink. Renault Dauphine, 40.15.0; 3. Nierop, Renault 4, 40.20.3. Klasse B: (16 ronden 67.09 km speciale tour wagens t./m. 1100 cc) 1. Jonker, DKW 37.54.6; 2. Te Siepe, DKW, 38.05.2; 3. Van der Woerd, DKW. 38.47.8; 4. Blankevoort, Fiat 1100 TV, 40.19.2; 5. Blomjous, DKW, 38.15.0; 6. Van Dal- sum, DKW. 38.2.5. Klasse C: (16 ronden 67.09 km, speciale tour wagens 1100-1600 cc) 1. Visser, Peugeot 403, 37.50.9; 2. Heidendahl, Alfa Romeo, 38.03.1; 3. Kalkman, Simca, 38.04.8 4. Tak, Borgward TS. 38.46.2. 5. Roldanus, Peugeot 203, 39.51.2; 6. Van Genk, Taunus 15 M, 37.57.1; Van deze groepen, die tezamen reden, werd eerste Visser, tweede Jonker en derde Heiden dahl. Klasse J: (Rensportwagens 1100 t/m 1485 cc, 18 ronden 75.5 km) 1. Poll, P. Special, 35.23.2; 2. Hezemans, Porsche Rensport, 35.54.1; 3. Schipperijn, M.G. Special, op 1 ronde: 4. Spaay, MG Special, op 1 ronde; 5. Westhoff, Special, op 1 ronde. Klasse K: (Vrije rensportklasse boven 1485 cc, 18 ronden 75.5 km) 1. Davids. Aston Martin, 34.15.6; 2. Godin de Beaufort, Porsche R.S. 57. 34.18.4; 3. Tak, Ferrari Monza, 34.55.8; 4. Slote- maker. Jaguar C, 35.37.3. Klasse F: (Sportwagens 1600-2670 cc, 18 ron den 75,5 km) 1. André de la Porte, A.C. Bristol, 38.37.3; 2. Dagevos, BMW-Cotura, 38.13.0; 3. Swaap, Aston Martin; 4. Te Siepe, Triumph T.R. II; 5. Kolff, Mercedes 190 S.L.; 6. Huis in •t Veld, B.M.W. 328 Special. Klasse G: (Sportwagens boven 2670 cc, 18 ronden 75.5 km) 1. Slotemaker, Jaguar XK 120, 38.38.9; 2. Van Mancius, Jaguar XK 120, 39.44.5; 3. Van Ramshorst, Bugatti 1930 Totaal uitslag klasse F en G: 1. André de la Porte; 2. Slotemaker: 3. Dagevos; 4. Van Man cius; 5. Swaap. Klasse D: (Sportwagens t/m 1300 cc, 18 ron den 75,5 km) 1. Koks, Porsche 1300, 40.15.7; 2. Wiegersma, Lotus Mark IV. Klasse E: (Sportwagens 1300 t/m 1600 cc, 18 ronden 75,5 km) 1. Vetter M. G. A., 38.45.4; 2. Van der Meulen, Porsche 1600, 39.07.7; 3. Bouwmeester, M.G.A., 39.31.2; 4. „Hobby", Porsche 500 s„ 39.34.3; 5. Schorr. Porsche 1600, 39.38.0; 6. Van Bennekum, Porsche 1500, 39.58.0: Klasse 11(rensportwagens t/m 1100 cc, 18 ronden 75.5) 1. Van Zalinge, Hirondelle 38.26.1; 2. Leyendijk, Ermini special, 40.40.1. Winnaar van deze groepen werd; Van Za linge; 2. Vetter; 3. Van der Meulen; 4. Bouw meester; 5. „Hobby" 6. Schorr. Om de Davis Cup In diverse Europese steden zijn voor de kwartfinales van het Davis Cuptoernooi (Europese zone) tenniswedstrijden gespeeld. De uitslagen luidden: ItaliëPolen 3—0, Frankrijk—Groot-Brittannië 23, België Mexico 32, ZwedenDenemarken 41. HOLLINK. De middenvoor van Hel- mondia, Hollink, is verkocht aan Rapid. ADVERTENTIE DOUWE EGBERTS Deze rijpbruine shag geeft U 't rookgenot van de beste Amerikaanse cigaret! De regen heeft het de wedstrijdleiding op de laatste dag van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland in Noordwijk geducht lastig gemaakt. Op het uur van aanvang stonden de banen blank en pas na half drie kon met de eind strijd heren-enkelspel worden begonnen. Deze vertraging deed de wedstrijdleiding besluiten de herenwedstrijd niet om drie maar om twee gewonnen sets te latfen spelen. De gladde baan heeft het vooral Stewart, veel zwaarder van lichaamsbouw dan Ayala, heel moeilijk gemaakt. Wen den en keren bleken voor hem zeer zwaar, hij stond onvast, gleed uit en zag zich daardoor herhaaldelijk gepasseerd als hij naar het net was opgelopen. Een en an der nam niet weg dat Ayala intelligenter tennis speelde dan de Amerikaan, die ook onvast was op smash en service. Van de zeven servicegames won hij er maar drie, terwijl juist de service een van de sterkste onderdelen van Stewarts spel is. Zo won de Chileen onbedreigd met 62, 61. Een vrij vlak verloop had de finale dames enkelspel tussen Dorothy Knode en Christiane Mercelis. In hoofdzaak was het een baselineduel met slagen die van de Amerikaanse wat diepte betreft beter wa ren dan van de Belgische speelster. En kwam mevr. Knode al eens in gevaar, dan volgde een lange diepe lob om weer de juiste positie te kiezen. Zij won de eerste set met 63. In de tweede legde mej. Mercelis wat meer aanval in haar spel en niet zonder succes. Zij kwam met 54 en 76 voor, verloor toen haar service, waar na de Amerikaanse geen risico meer nam en de set met 97 won en daarmede de partij. Vuurwerk Het heren dubbelspel heeft de toeschou wers ongetwijfeld kunnen bevredigen door het spectaculaire verloop, vuurwerk vooral van de zyde van de Australische combi natie Don Candy-/Mervyn Rose. Sterk was het serveren van de lefthander Rose en hij genoot van zijn landgenoot meer steun, dan Ayala van Schwartz. De laatste had nogal eens eenvoudige missers. Na 66 in de eerste set verloor Ayala zijn service en won Candy de zijne (86). Ayala en Schwartz wonnen de tweede set met 63, waaraan Ayala's doorbraak door de service van Rose niet vreemd was. Om beurten werd in de derde set tot 55 de service gewonnen, met 65 op de service van Candy en 75 voor de Australiërs, omdat Ayala zijn service ver loor. De Mexicaanse debutantjes grepen maandagmiddag hun eerste overwinning op hun Europese tournee. Zij wonnen zon der enige moeite het damesdubbelspel, waarin zij zich zowel in Rome als Parijs met de 2de plaats tevreden hadden moeten stellen. De tegenstand van mevrouw Kno de en mevrouw Roos, met name van onze landgenote was uiterst gering. De Mexi caanse meisjes speelden sterk op de aan val. Met lobs trachtte het Amerikaans- Nederlandse duo die aanval te breken, Lobs die evenwel veelal te lang waren en dan onverbiddelijk werden afgesmashed. Mevrouw Roos bleef ver beneden haar nor male vorm en met 63, 60 ging de eer ste prijs naar de Mexicaanse meisjes. Verrassingen De voorlaatste dag leverde de sensatie, dat Darlene Hard en Yaroslav Drobny niet in het stuk van de eindstrijden zouden voorkomen. Het spel van Drobny in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Ste wart bewees, toch wel duidelyk, dat Drob ny wat ouder gaat worden. Bovendien was hy bepaald onvast op zijn smash. Na twee sets gelijk en 11 in de vijfde, brak Ste wart door de service van Drobny heen, won eigen service, doorbrak daarna weer die van Drobny en dat betekende voor Ste wart de zege met 46, 63, 63 06, 64. Een grote verrassing was de nederlaag, die Darlene Hard te incasseren kreeg van de Belgische mejuffrouw Mercelis. De Bel gische wist haar tegenstandster veelal ach terin te houden en daarmede boette het spel van de Amerikaanse nogal wat aan kracht in. Na 57, 64 kreeg mejuffrouw Mercelis op 53 in de derde set, match point, dat teniet werd gedaan. Op 65 sloeg de Belgische weer twee matchpoints weg, maar won de set tenslotte met 97. Zaterdag wonnen Darlene Hard en Mer- vyn Rose na een vrij vlakke partij tennis het gemengde dubbelspel van Dorothy Knode en Hugh Stewart 46 63, 62. Oostenrijkse tafeltennissers overheersten in Haarlem In het programma van een internationale sportuitwisseling hielden de Haarlemse Tafeltcnnisclubs Te Zaanen en Johez op Tweede Pinksterdag een toernooi. Hier aan namen naast Nederlandse spelers ook Oostenrijkers, Duitsers en Saarlanders deel. De Oostenrijkers, en onder hen voor al die uit Wenen, overheersten in menige klasse. De sterkste "an hen was zeker de Oos tenrijkse kampioen Sedelmayer. In de halve finale versloeg deze de Hilversum mer Jan Scheffer met groot verschil: 21- 6 en 21-13. De andere finalist werd Frans Schoofs, die met zijn clubgenoot Peere boom weinig moeite had: 21-18 en 21-17. De finale was helaas het aankijken nau welijks waard. Het tempo was bijzonder laag en voorts wist Schoofs nauwelijks wat te doen tegen de met spons spelende Oos tenrijkse matador. Deze won de eerste games gemakkelijk (21-14 en 21-9). In de derde game kreeg Schoofs een aardige 10- 5 voorsprong, maar kon hieruit toch geen winst putten. Met 21-19 verloor hij deze finale. Bij de dames was de beste prestatie van de Haarlemse Jo Barendregt, die tot de halve finale kwam en daar van de Weense N. Buxbaum verloor. Heren: hoofd/overg.kl.: V2 fin.: Sedel mayer (Wenen) sl. J. Scheffer (Quick, Hil versum); Fr. Schoofs (Ned. Lloyd, Amster dam) sl. B. Peereboom (Ned. Lloyd, Am sterdam). Fin. Sedelmayer sl. Schoofs: 21- 14, 21-9, 21-19; le-2e kl.: Laufer (W.) sl. Wilhelm (Siegen. Did) 9-21, 21-14, 21-17; 3e-4e kl.: fin. Burr (W.) sl. Gassner (Bre- genz, Oostenrijk) 21-11, 16-21, 21-8. Dames enkelspel: V2 fin.: N. Buxbaum (Wenen) sl. J. Barendregt (Johez, Haar lem); G. Dreschler (Wenen) sl. Fr. Plasch- ke (Bregenz, Oostenrijk); fin. N. Buxbaum sl. G. Dreschler 21-16, 21-12, 21-18. Heren dubbelspel: hoofd/overg.kl.: Se- delmayer-Lauffer (Wenen) sl. Kofler-Rigg (Bregenz) 22-20, 21-8. le-2e kl.: Oswald-Burg (W.) sl. Jansen- Rijkelijkhuizen (TYBB, Haarlem) 22-20, 21- 10; 3e-4e kl.: Fchulte-Weber (Siegen,Did) sl. Huyer-Vrancken (DSB, Haarlem) 15-21, 21-13, 21-14. Dames dubbelspel: N. BuxbaumG. Dreschler (Wenen) sl. A. BudigA. Oswalt (Wenen) 21-18, 21-12. De tennisuitslagen Een aantal door de weersomstandigheden gestaakte tenniswedstrijden die voor de standen in de tenniscompetitie nog van be lang zijn zijn gisteren uitgespeeld. Tussen haakjes de voorlopige uitslagen. Bloemendaal: Heemstede 3Bloemendaal 3 (2-3) eindstand 5-3. Heemstede: Heemstede 3Bloemendaal 3 (2-3) eindstand 5-3. HLTC: HLTC 1—Joy 2 (5-3) eindstand 6-3. Heemstede (uitslagen 2 juni): Heemstede Lucky Stroke 4-4; Shell 3—Heemstede 2 8-0; Bloemendaal 3Heemstede 3 5-3; Heemstede 4HCTC 3 4-4; Heemstede 5Return 6 2-6. Drobny Traditie getrouw zijn de grote interna tionale motorraces op het circuit van Tub bergen weer gehouden onder ideale weers omstandigheden. Naar schatting hebben 40.000 toeschouwers kunnen genieten van spannende races. En hoewel tegen het ein de de lucht steeds meer betrok, is er tij dens de wedstrijden geen druppel regen gevallen. Eén ongeluk is er gebeurd en wel tijdens de race van de halve liter klasse. In de achtste ronde nam de Fransman Cal- lede met zijn „Norton" de bocht bij Fle ringen iets te ruim, waardoor hij tegen de strobalen terecht kwam. Zijn motor sloeg over de kop en bleef brandend liggen, ter. wyl de rijder tengevolge van deze buite ling een dubbele beenbreuk opliep. Per Rode-Kruiswagen is hy naar het zieken huis in Hengelo vervoerd. De organisatie was, mede dank zij de hulp van een politiemacht van ongeveer 250 man, weer uitstekend verzorgd en on danks de drukte heeft zich geen enkel in cident voorgedaan. De meeste spanning was er in de kwart liter klasse, waar aanvankelijk de' Oost duitser Fügner met MZ de leiding had, welke hij na twee ronden echter moest af staan aan zijn landgenoot Hallmeier. Füg ner bleef zijn concurrent echter op slechts enkele meters volgen en in de vijfde ronde slaagde hij er in de leiding te heroveren. Hij stond deze tot aan de eindstreep niet meer af. Hallmeier zakte af naar de derde plaats, want de Duitser Heiss slaagde er in om nog voor Hallmeier te finishen. De 125 cc-klasse werd een nog overtui gender succes voor MZ, want de represen tanten van deze Oost-Duitse fabriek bezet ten met hun drie machines resp. de eerste, tweede en zesde plaats. De snelste was hier Degner, die met zijn kleine 125 cc machine een gemiddelde draaide van 128.995 km. per uur. In de 250 cc klasse was NSU favoriet. Hallmeier won met ruime voorsprong op zijn voornaamste concurrent Heek (Duits land). Wie van de toeschouwers had gehoopt op een hevig duel in de halve liter klasse tus sen Hiller en Riedelbauch werd teleurge steld, want Hiller nam reeds in de eerste ronde zo resoluut de leiding dat Riedel bauch er niet meer aan te pas kwam en zich tevreden moest stellen met éen tweede plaats, met ruim een halve minuut ach terstand op Hiller. De resultaten luidden: 125 cc klasse, 8 ronden, totaal 70.604 km: 1. Degner (Oost-Duitsland) met MZ 32 min. 50.4 sec., gemiddelde snelheid 128.995 km. per uur; 2. Fügner (Oost-Duitsl.) met MZ, 33.03,8, 128.111 km/u; 3. Lottes (Duitsl.) met DKW 33.53,8, 124.937 km/u. 250 cc klasse, 8 ronden, totaal 70.604 km. 1. Fügner (Oost-Duitsland) op MZ. 30 min. 52.8 sec., gemiddelde snelheid 137.182 km/u; 2. Heiss (Duitsland) NSU, 31.04,4, 136.300 km/u; 3. Hallmeier (Duitsland), NSU, 31.05,2, 136.241 km/u. 350 cc klasse, internationaal, 10 ronden, totaal 88.255 km.: 1. Hallmeier (Duitsland) met NSU, 37 min. 28.4 sec., gem. snelheid 141.332 km. per uur; 2. Heek (Duitsland) NSU, 37.36.6, 140.831 km/u; 3. Matthews (Ierland) Norton, 38.12,0, 138.618 km/u. 500 cc klasse, internationaal, 12 ronden, totaal 105.906 km: 1. Hiller (Duitsland) BMW, 43 min. 42,5 sec., gemiddelde snel heid 145.408 km. per uur; 2. Riedelbauch (Duitsland) BMW, 44.19,0, 143.373 km/u; 3. Huber (Duitsl.) BMW 44.20,2, 143,243 km/u. Nederlandse atletiekploeg (dames) samengesteld De Nederlandse dames atletiekploeg voor de komende interlandwedstrijden, op zondag 30 juni in Enschedé tegen Duitsland en Zwe den en op zondag 23 juni in Rijssel tegen Frankrijk en België is als volgt samengesteld: 100 meter: Hannie Bloemhof (Palthene) en Ine Spijk (RKEAV). 200 meter: Hannie Bloemhof (Palthene) en Ria van Kuyk (Olympia '48). *1 meter horden: Willy Cysouw (Marathon, Vlissingen) en Selma Heystek (Hollandia). "10 meter: Stien Scharleman (Victoria) en Jo Beentjes (DEM). Hoogspringen: Dinie Hobers (DOL) en Nel Zwier (Olympia, Wieringen). Kogelstoten: Corrie van den Bosch (Taxan- dria) en Dinie Hobers (DOL). Discuswerpen: Corrie Huygen (Hollandia) i Ans Panhorst (Sagitta). Speerwerpen: Gré van Zelm (ADA) en Wil van Mondvoort (Oss-Volo). 4 x 100 meter estafette: Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuyk en Joke Claus (Mi nerva). Aanvoerster: Imke Vaal.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7