Vaderdag Geschenkendag! Jan van der Pigge Albert Heijn MODERNE ZONNEBRILLEN Protestants Christelijke Nijverheidsschool uitgebreid Fraai complex op inpandig terrein aan de Tetterodestraat „Eensgezind Excelsior" beleefde een dubbel avontuur <ÏÏrieven aan de redactie WOENSDAG 12 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 ADVERTENTIE Voor de tweede keer sedert de negen entwintig: jaar, dat de Protestants Christe lijke Nijverheidsschool te Haarlem, geves tigd aan de Tetterodestraat, bestaat heeft het gebouw een uitbreiding ondergaan. Hierdoor is het mogelijk de tegenwoordi ge organisatie in één gebouw onder te brengen, doch daardoor is de ruimte dan ook volledig bezet, want alle klassen wor den gebruikt, zelfs de bibliotheek en de kantine voor bepaalde lessen. Uitbreiding ter plaatse is niet meer mogelijk en thans dient gewacht te worden tot een tweede Protestants Christelijke Nijverheidsschool gesticht zal worden, waarvoor als plaats gedacht is Schalkwijk. Donderdagmorgen worden gasten in de nieuwe kantine van de school verwacht. Dan zal de officiële opening geschieden van het nieuwe gedeelte en de vernieuwde lokalen in het bestaande gebouw. De sterke toeneming van de bevolking in Haarlem en omgeving, de grotere vraag naar huishoud- en nijverheidsonderwijs en de ontwikkeling van het onderwijs hebben de uitbreiding noodzakelijk gemaakt. De lokalen zijn al bij voorbaat in gebruik, want men had ze hard nodig. Van de weg af ziet men weinig van de uitbreiding die van zo'n groot belang is voor de directrice, mejuffrouw G. Hagen beek en haar grote staf van medewerk sters. Zoals reeds opgemerkt is dreigt er wèèr een gebrek aan ruimte. De directri ce vertelde ons, dat steeds aan de uitbouw van het onderwijs wordt gewerkt. De so ciale zorg eist aandacht en er worden cursussen voor verpleging van bejaarden en zieken gegeven. De school heeft veel succes met de cursus voor winkelperso neel, waarbij meisjes op de hoogte werden gesteld van de eerste beginselen van het werk in winkels. De belangstelling voor het huishoud- en nijverheidsonderwijs neemt steeds toe en de toekomst is gericht op het vormen van een beroepenschool. Op het ogenblik be zoeken bijna vierhonderd meisjes de dag school en driehonderd de avondcursussen. De entree van het gebouw aan de Tette rodestraat is vergroot en binnentredenden ADVERTENTIE SIGAREN Een rijke collectie afgelagerde sigaren staan te uwer beschik king. Kisten en dozen van 5, 10, 25 en 50 stuks. SIGARETTEN Dozen en tins van 50 stuks. Alle pakjes worden afgeleverd in speciale Vaderdagverpakking. ROOKARTIKELEN: Tabakspijpen en Aanstekers met wereldnaam en andere Acces soires. Bezoek onze Showroom. Grote Houtstr. 81 - Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlem, 11 juni 1957 ONDERTROUWD, 11 juni: A. Sengalrayan en J. Metten; J. M. C. van Waveren en W. M. Timmers; H. van der Vossen en G. I. Ruizendaal; L. Kisjes en A. M. Meesters; J. C. Schilders en M. M. W. Geels; IJ. Bos nia en M. C. Wempe; J. H. BI: :e en H. M. L. Coevoet; C. Beugeling en W. Eikerbout; B. Schrama en Th. E. Coene. GEHUWD, 11 juni: P. A. Limbertie en A. M. Jansens; P. de Keizer en C. J. de Regt; J. A. H. Maris en I. G. Th. Heems; A. G. Moorman en L. Weber; J. van Roon en W. M. Roosenhart; W. L. A. M. Bercht en J. Beek. BEVALLEN van een zoon, 8 juni: J. M. Hermans—Van den Berge; J. ToddBall dux; 9 juni: C. M. Heemskerk—Van Egmond; J. KoedijkSnceks; 10 juni: H. BiesVan der Wagen; P. M. BonGresnigt. BEVALLEN van een dochter, 6 juni: H. I. FurleyTrew; 8 juni: W. KramerVan Wijk; A. W. LavermanStieinmann; 9 juni: E. JanssenVan Eijk; P. van Dijk—Van der Graaf; R. JansenDe Graaf; E. van den Berg—Daemen; E. Leuven—Huisman; W. K. van RiemsdijkKoekenbier; 10 juni: C. A. VerheemStokman; I. H. BeijersHage- man; E. SnoekSpring veld; W. L. Markus Pennink; H. van AndelFunke; T. W. van DeldenVan Veen; 11 juni: A. C. Boerée Oud; B. Roest—Stoete;S. C. Burger—De Loor; A. J. M. Vercauteren—Kroon. OVERLEDEN, 7 juni: K. E. van Norden— Kuipers, 23 j„ Spaarnwouderstraat; 8 juni: G Velthuis, 60 j., Emmaplein; H. Bol, 84 j., Westerhoutstraat; W. Veldman, 64 jArohi- pelstraat; P. van Brugge, 85 j., Schotersingel; 9 juni: H. J. J. Lohmann, 76 j., Westerhout straat. Een nieuw theorielokaal in het nieuwe gedeelte van de Protestants Christe lijke Nijverheidsschool aan de Tetterodestraat. komen nu in een grote hal. Aan de muur is een mozaïek aangebracht, gemaakt door de kunstschilder K. Draaisma uit Bloe- mendaal. Het onderwerp van de versiering is „De zaaier ging uit om te zaaien". Het bestaande gebouw bevat behalve de vroegere lokalen thans drie keukens (vroeger twee), een verfraaide kamer voor leraressen en een was- en strijklokaal dat verbeterd is. Aansluitende op het gebouw is op het inpandige terrein een gedeelte bijgekomen, waarin twee naailokalen, twee theorielokalen (waarvan er één ook te ge bruiken is voor het practicum scheikunde) een kleuterklas, die des morgen bestemd is voor kleuters en des middags als theo riezaal voor de meisjes die in opleiding zijn, een grote en een kleine kantine, een bibliotheek en tenslotte een fraai gym nastieklokaal met kleedkamer, douches enzovoort. Tot heden kon er op de Protestants Chrjstelijke Nijverheidsschool geen gym nastiekles worden gegeven. Des winters begaven de leerlingen zich naar Stoop's Bad en des zomers naar het sportterrein. Thans bestaat de gelegenheid in eigen om geving gymnastiekles te geven. Aan de in richting van de zaal is bijzondere zorg be steed. Het nieuwe gedeelte ziet er prachtig uit en mejuffrouw Hagenbeek kan met ver trouwen de toekomst tegemoet gaan. Gratis rokert je voor vaderdag Sigarenwinkeliers gedenken bejaarden in tehuizen De georganiseerde sigarenwinkeliers in Haarlem zullen, evenals in vorige jaren, de manlijke ouden van dagen, die in te huizen vertoeven, ter gelegenheid van Vaderdag weer met een gratis rokertje gedenken. Alle georganiseerden is ge vraagd, enige dozen sigaren voor dit doel af te staan, ter verdeling in de vijf tehui zen die daarvoor in aanmerking komen. De uitreiking zal morgen, donderdag avond geschieden in twee ietwat feeste lijke formaties onder geleide van twee muziekkorpsen. Het muziekkorps „Spaarne Bazuin" zal zich die avond om zeven uur opstellen in de Linschotenstraat en zich begeven naar het Lutherse Weeshuis in het Westerhout- park en vandaar gaat het via de Amster damse buurt naar het tehuis aan de Lange Herenvest, het St. Jacobs Godshuis in de Hagestraat en de „Diaconie" in de Jans straat en verder via de Nieuwe Gracht, Kruisstraat en Smedestraat naar de Grote Markt. De tweede stoet, begeleid door het mu ziekkorps van de Padvinders, zal donder dagavond om zeven uur van het „Haar- lem'Nterrein aan de Planetenlaan via de Middenweg-Marnixstraat-v. Ostadestraat naar het tehuis aan de Schotersingel mar cheren en verder via StationspleinKruis- weg-Parklaan-Nassaulaan-Zijlstraat ook naar de Grote Markt, waar beide optoch ten elkaar om half negen zullen ontmoe ten om nog enige muzieknummers ten ge hore te brengen. Een delegatie zal door burgemeester Cremers worden ontvangen en bij die ge legenheid aan de symbolische Vader aller Haarlemmers de traditionele kist feest- sigaren aanbieden die voor dit doel spe ciaal wordt vervaardigd. V erkeersongevallen Voetganger liep schedel- basisfractuur op Vanmorgen omstreeks tien voor half- negen stak een negenenzestig]-arige voet ganger, wonende in de Tetterodestraat te Haarlem, de Verspronckweg bij de Wouwermanstraat over. Er naderde links van hem eèn auto en hij heeft gemeend te kunnen oversteken. Waarschijnlijk heeft hij niet gezien, dat een andere auto de eerste auto inhaalde en hij werd door de inhalende auto aangereden. Met een sche- delbasisfractuur en hoofdwonden is d( Haarlemmer naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. Een vierendertigjarige incasseerder uit Dieppe (Fr.) reed maandagmiddag om vier uur op de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord in de richting van de stad op een motor met een zevenen vijftigjarige plaats genoot op de duo. Voor hem reed een auto en bij de Muiderslotweg wilde de bestuur der linksaf gaan. Een aanrijding ontstond, waarbij de motorrijder en de passagier van de duo vielen. De bestuurder kreeg een vleeswonde aan zijn rechterbeen en de ander een hersenschudding. Zij zijn naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo over gebracht. De motor was zwaar beschadigd. ^uperMarb dees ^yiperMals vlees Kwaliteitsgehakt half om half, 500 gram 158 Mooie runderlappen met een randje vet, O4 O 500 gram Xlo Slavinken heerlijk gekruid, 3 98 Veiling-verse groenten Alieen donderdag 13 juni a.s. Gesneden andijvie 500 gram Spitskool Bananen 500 gram 39 19 59 Sunkist-Sinaasappelen (klein) verpakt in netje 5 voor 97 Uit onze kruidenierswarenafd. Zuivere slaolie grote fles 1 29 Arachideolie, de beste, grote fles 1 59 Grote sortering voortreffelijke slasauzen zoals Salata, Slasaus, Citrolata, Livorno. Garantie voor kwaliteit O Laagste prijzen Rente 4- winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Orgel „Jupiter" concerteert op het Van Zeggelenplein De afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgelvrienden zal donderdag om acht uur op de rolschaatsbaan van het Van Zeg gelenplein te Haarlem in samenwerking met de winkeliersvereniging „Van Zeggelen- plein" een propaganda-avond houden met vele attracties. De hoofdschotel van het programma is een concert door het bekende „Gavioli-orgel" Jupiter, dat met schijnwer pers zal worden verlicht. De algemeen voorzitter van de Kring van Draaiorgel vrienden, mr. R. de Waard, zal ook aanwezig zijn. Bij slecht weer zal het concert een week worden uitgesteld en derhalve worden ge houden op donderdag 20 juni. Anny Bonarius 25 jaar zangpedagoge in Haarlem Donderdag 13 juni is mejuffrouw Anny Bonarius in Haarlem vijfentwintig jaar als zangpedagoge werkzaam. Zij heeft in deze stad bekendheid gekregen met haar zang klassen in jaarlijkse uitvoeringen van ope rettes in de Stadsschouwburg ten bate van verschillende instellingen. In 1923 behaal de zij het einddiploma voor piano aan het Amsterdams Conservatorium. Zij was leer linge van J. B. de Paauw. Daarna volgde zij zangstudie onder leiding van Jacoba Dresden-Dhont en slaagde in 1932 voor het einddiploma solozang, eveneens in Amster dam. ADVERTENTIE Even rust met 'n 95 cent Everest, het rode pakje met de witte berg! CONCOURS IN RIJKEVORSEL LOF VAN HEEMSTEEDS BURGEMEESTER Rijkevorsel is een van die kleine plaats jes in de Belgische Kempen, die opvallen door gebrek aan karakteristiek. Het ligt enigszins zijdelings van Turnhout, zodat men er. bijna geen doorgaand verkeer kent. Er is weinig te beleven. Het moet dus voor de inwoners een ongekende erva ring zijn geweest hier op de beide Pink sterdagen een lange reeks autobussen te zien arriveren uit verschillende steden en dorpen uit België en Nederland. Het wa ren alle muziekkorpsen, die hadden inge schreven voor het internationale muziek concours,, dat door de ter plaatse gevestig de koninklijke harmonie „Broederband" ter gelegenheid van het vijfendertigjarig bestaan was georganiseerd. Hieronder be vond zich ook het fanfarekorps „Eensge zind Excelsior" uit Heemstede, waarvan het grootste gedeelte tijdens de reis een enerverende wedstrijd tegen het horloge moest houden. De tocht werd namelijk in twee autobussen ondernomen, waarvan de grootste bij Leiden door de politie werd aangehouden. Deze steekproef bleek niet vergeefs te zijn geweest voor de politie althans want de chauffeur was niet in het bezit van de vereiste belastingpapie ren. Uiteraard waren de ambtenaren niet te vermurven. De passagiers mochten te- Stank. Het in uw blad opgenomen bericht „Geen nertsfarms in bebouwde kom, wegens ondragelijke stank" heeft mij naar de pen doen grijpen. Ik heb zelf een nertsfarm in Vijfhuizen, die ik zoda nig onderhoud, dat er geen sprake kan zijn van „ondragelijke" stank. Zelfs als de grond gedurende een week niet wordt schoongemaakt, evenals de hokken in de eerste weken na de werptijd van de pufs, dan is de stank niet zo erg, dat de bewo ners er last van zouden kunnen onder vinden. Mijns inziens is een ondragelijke stank alleen te wijten aan verwaarlozing van de farm. Het komt er dus met andere woorden op neer, dat de farmers wei beesten houden, maar ze niet onderhou den. Het berichtje in uw blad zou verwar ring kunnen stichten en schade berokke nen aan degenen, die wel veel tijd en geld besteden om een dergelijke farm te leiden en te onderhouden. Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat de farmers hun bedrijf in de onmiddellijke nabijheid van huizen uitoefenen. Maar op een behoorlijke af stand is er absoluut geen bezwaar tegen. B. N. (Het onderhavige bericht betrof uitslui tend nertsfarms in de bebouwde kom. De Haarlemse raad heeft woensdagmiddag besloten deze farms te verbieden, behou dens vergunning van B. en W. Redactie) Slecht voorbeeld. Dezer dagen werden wij in kennis gesteld van het bestaan van een „Vertrouwenscommissie voor de melk handel". Deze commissie stelt zich kenne lijk ten doel ten koste van de huisvrouwen de melkbezorger er bij behulpzaam te zijn dat met zo weinig mogelijk inspanning een zo groot mogelijke verdienste wordt verkregen. In een circulaire aan de flat bewoners wordt verzocht in het vervolg op een sein van de melkbezorger de melk zelf in de hal van de flat te gaan halen. Of dit bedoeld is als service van de cliënt aan de leverancier vanwege de laatste prijsverlaging van een cent per liter wordt er niet bij vermeld; men stelt onder an dere zonder meer dat het trappenlopen met een zware mand en melkemmer veel energie vergt- van de melkhandelaar energieloos wérk lijkt ons nog slopender waaronder op den duur zijn lichaamsge steldheid zeer zeker zal gaan lijden. De melkhandelaar is kennelijk zo ingenomen met het streven van zijn „vertrouwens commissie", dat hij niet de moeite ge nomen heeft zich de consequenties van dit verzoek te realiseren. Waarom zouden de overige bezorgende leveranciers minder recht hebben op een soortgelijke service als de melkbezorger wenst, waarbij wij denken aan de broodbezorger, groenten- man en niet in het minst aan de kolenbe- zorger. Neen, het tafereel van huisvrou wen die bij de seintjes van de diverse leveranciers hun huis en kinderen in de steek moeten laten om zich bij de „bezor ger'^?) te melden en te wachten tot deze de energie kan opbrengen haar te helpen, alleen omdat het traplopen van de „man"- melkbezorger zo vermoeiend en tijdrovend is, lijkt ons een ongezonde situatie. Bij een onderzoek onzerzijds bleek dat vele mede flatbewoners ons standpunt delen en geen gevolg zullen geven aan het ongewenste verzoek. EEN FLATBEWONER (Wij tekenen hierbij aan, dat het bestaan (Verkort weergegeven) van de Vertrouwenscommissie, waarin ook vertegenwoordigsters van de huisvrou wen- en consumentenorganisaties zitting hebben, reeds lang algemeen bekend is. Zij is sedert de invoering van de sanering der melkbezorging in functie en laat ge regeld van zich horen. De door deze flat bewoner gewraakte maatregel werd dan ook in ons blad van 4 juni vermeld. Re dactie). Gras. Tot voor enkele weken stond op een fraai grasveld, gelegen aan de rand van de Haarlemmer Hout, ongeveer tegenover perceel Wilhelminalaan No. 14, een klein bordje met het veelzeggende opschrift; „Vrij gazon, balspel verboden". Hoewel ik het aangeduide gebied nimmer voor het toegestane, in de eerste woorden vervatte doel benutte, heb ik mij als recht geaard Haarlems burger aldaar steeds van balspel onthouden. Wie schetst echter mijn verwondering, spoedig overgaand in ontsteltenis, toen ik waarnam, hoe enkele weken geleden een circus deze beschermde plaats tot arena uitkoos, naar ik aanneem, met instemming van de, met de zorg voor het gazon belaste autoriteiten. Thans worden de weinige grassprietjes, die aan de leeuwen, beren en paarden wis ten te ontkomen, uitgeschakeld door Schneiders Liliputaner, naar ik wederom aanneem, met goedkeuring van de zich tegenover -het gras toch wel als slechte stiefouders gedragende autoriteiten. En dan te weten, dat op nauwelijks twee honderd meter afstand, nl. grenzend aan de Wagenweg, een grote zandvlakte braak ligt, die uitermate geschikt is voor verma kelijkheden als de onderhavige. Gemeentebestuur, vanwaar deze plotse linge veronachtzaming van het voorheen zo harstochtelijk beschermde gras? Dit vraag ik u in alle ernst. H. J. DöLL, Wilhelminalaan 10. Automonteurs. Mag ik even commentaar leveren op het bericht van 4 juni over het grote tekort aan automonteurs? De V.A.M. heeft volkomen gelijk als zij zegt dat voor het automonteursdiploma zeer veel exa mens vereist zijn. Voor andere, soortgelijke arbeid zijn vaak minder diploma's nodig. Waar ze wel vereist zijn, wordt er ook naar betaald. Het is niet waar dat vele automonteurs geen liefde voor hun vak hebben. Maar met die liefde kan men in de winkels niets kopen. Is het dan zo dom om in een ander bedrijf meer en gemakke lijker te verdienen dan in een garage? Het tekort schuilt niet alleen in de berg diplo ma's, maar ook in de slechte betaling, waar de bond van garagehouders zelf oorzaak van is. Ik ben dit jaar weer in een garage gaan werken, want de liefde voor het vak is er nog steeds. Nu er een tekort is aan monteurs wordt er met de lonen geschip perd, zodat het nu enigszins mogelijk is rond te komen met een monteursloon, het geen in 1950 onmogelijk was. Verder ver geet de A.T.C. dat het monteursvak een van de „vuilste" vakken is. In andere vak ken wordt voor extra vuil werk dan ook extra betaald. In het monteursvak "niet. Weet men wel dat negentig percent van de automonteurs geen diploma heeft we gens de wel zeer hoge eisen, die voor het behalen daarvan worden gesteld? AUTOMONTEUR vreden zijn dat zij nog naar het station mochten worden gereden, waar met instru menten en vaandels de reis per trein tot Breda kon worden voortgezet. Hier zouden zij door een inmiddels bestelde bus ver der naar Rijkevorsel worden gebracht. Met enige uren vertraging passeerde het korps tenslotte de Belgische grens en stuitte even verder op een lange processie, die eveneens de oorzaak van bijna drie kwartier oponthoud is geweest. Toen het gezelschap uiteindelijk op de plaats van bestemming arriveerde, geschiedde dit let terlijk op het nippertje. De „stapwedstrijd" was bijna ten einde, maar dank zij de wel willendheid der jury, die het korps reeds had afgeschreven, mocht „Eensgezind Ex celsior" dit gedeelte van het concours als laatste vereniging beëindigen. Het pleit voor dirigent L. ter Braake en zijn korps, dat de leden zich niet door de ondervon den spanning lieten intimideren en hun op. dracht nog zo voorbeeldig hebben uitge voerd, dat muziek en discipline later met niet minder dan twee eerste prijzen wer den beloond. 's Middags stond bij wijze van verras sing nog een trip naar Antwerpen op het programma, de tijd was kort, maar toch voldoende om het gezelschap een blik te gunnen op Steen, Schelde, Keizerlei en Grote Markt, met de bekende fontein Brabo. Daarna moest om zes uur worden aangetreden voor de concertwedstrijd in het gemeentepark van Rijkevorsel, waar de muziektent boven alle lof verhevén is. Het is een stenen bouwsel door twee fraaie pergola's geflankeerd, waarbij de houten achterwand een voortreffelijke accoustiek garandeert.! De entourage is een overtui gend bewijs van de grote plaats, die mu ziek bij deze kleine dorpsgemeenschap heeft ingenomen. Op zijn beurt gaf het Heemsteedse korps hier een uitvoering van het verplichte nummer: „Bergsuite" van J. Moerenhout, gevolgd door het vrije nummer „Suite Heroique" van H. Altink. Vooral het laatstgenoemde concertstuk verkreeg een sonore vertolking, waarbij in het bijzonder de muzikale weergave van het klokkenspel met grote aandacht door het talrijke publiek beluisterd werd. Er was veel applaus. Dat korps en dirigent nog ongeveer drie uur moesten wachten alvorens de jury haar beslissingen bekend maakte, was spoedig vergeten toen het verheugende resultaat vernomen werd. Zoals wij gisteren reeds vermeldden be haalde „Eensgezind Exselsior" immers niet minder dan drie eerste prijzen: twee voor de mars- en een voor de concertwedstrijd. Dinsdagavond heeft „Eensgezind Excel sior" Heemstede deelgenoot gemaakt in deze buitenlandse triomfen door middel van een muzikale wandeling door de ge meente, die om zeven uur bij het „Caféta- ria-restaurant" aan de Binnenweg werd begonnen. Het verblijdende nieuws bleek reeds overal bekend te zijn, zodat het korps dit keer nog meer belangstelling trok dan anders. In de route was ook de Molenlaan opgenomen, waar voor het huis van de beschermheer, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, halt en front werd gemaakt om enige marsen ten ge hore te brengen. Na afloop hiervan trad de burgemeester naar voren om dirigent Ter Braake en het korps te complimenteren met het grote succes, dat de vorige dag in België was behaald. De burgemeester noemde dit niet alleen verheugend maar ook bijzonder knap, vooral omdat het korps na de fusie een zo hoog peil eigen lijk binnen het jaar wist te bereiken. De burgemeester kon dan ook niet nalaten te verzekeren, dat „Eensgezind Excelsior" zich met recht als een parel van Heem stede mag beschouwen. Na dit met een door de vele omstanders met instemming en enthousiasme aangehoorde intermezzo werd de muzikale tocht voortgezet, om bij het punt van uitgang te worden besloten. En het behoeft wellicht niet te worden vermeld, dat de leden hier nog geruime., tijd in een feestelijke stemming bijeen zijn geweest. Dringende oproep voor collectanten „Margriet" Zoals wij reeds berichtten heeft de straatcollecte voor het kleuterdagverblijf „Margriet" zaterdag plaats. Ondanks de herhaalde verzoeken om collectanten heb ben zich tot nu toe slechts veertien collec tanten opgegeven. Wil de collecte een rede lijke kans tot slagen hebben, dan zou dit aantal minstens tot honderd moeten wor den verhoogd. Het zou te betreuren zijn, als de collecte, die toch van zeer groot be lang is, door te weinig animo van de zijde der collectanten gedoemd zou zijn te mis lukken. Daarom een laatste en dringende oproep tot alle Spaarnestedelingen en in woners van omliggende gemeenten: trekt vrijdagavond in grote getale naar het ge bouw „Cultura" aan de Jansstraat in Haar lem. Van zeven tot negen uur kunnen de genen boven de veertien jaar, die alsnog met de bus rond willen gaan, zich melden. J. M. Thierry dinsdag op Westerveld begraven In aanwezigheid van vele honderden be langstellenden is dinsdagmiddag het stof felijk overschot van de heer J. M. Thierry, hoofd van de Th. M. Ketelaar-mulo aan de Parklaan te Haarlem, op de begraafplaats Westerveld te Driehuis teraardebesteld. De heer Thierry is vrijdag jongstleden overleden aan de gevolgen van een nood lottig ongeval dat op woensdagavond 22 mei op de Rijksstraatweg nabij de Jan Gijzenvaart is gebeurd. Hij is zesenvijftig jaar geworden. In de aula van de begraafplaats ging een broer van de overledene, na de improvi saties van de organist op het „Wilt heden nu treden" nader in op een notitie van de heer Thierry die deze korte tijd voor zijn dood maakte. Daarin stond namelijk dat God de tijd gemaakt heeft maar dat hij over haast niet gesproken heeft. Spreker noemde het een bijzondere toevalligheid dat zijn broer nu juist van deze haast het slachtoffer is geworden. De orerledene had, aldus vervolgde spre ker altijd geloof in zijn opdracht en in zijn eigen kracht, waarbij hij het leven voort durend van de positieve kant heeft bezien. De heer D. J. A. Geluk, wethouder van Onderwijs te Haarlem en sprekend namens het gemeentebestuur, noemde de heer Thierry een man die gedurende zesentwin tig jaar in alle eenvoud en stilte zijn taak verrichtte, niet alleen als ambtenaar maar tevens met de inzet van zijn volle per soonlijkheid. De heer Thierry was, aldus de heer Geluk, niet alleen in zijn eigen school zeer gezien door zijn leerlingen en de onderwijzers maar ook daar bu'ten, in gemeentelijke commissies, verenigingen en besturen van allerlei aard. De overledene had overal een werkzaam aandeel, waar bij hij zeker niet de gemakkelijkste taak voor zichzelf reserveerde. Ondanks de moeilijkheden die het oude gebouw hem veroorzaakte vooral na de brand sloeg hij zich altijd met volharding door deze problemen heen. In hem verliest de ge meente, aldus besloot de wethouder, een waardevol schoolhoofd. De rijksinspecteur voor het onderwijs, de heer H. Bouchette, die de heer Thierry een gezonde democraat noemde, ging in zijn toespraak even in op de bijzondere wijze waarop de thans overledene tot hoofd van de Ketelaarschool werd benoemd. Indertijd dienden namelijk de collega's een verzoek schrift in om hun mede-onderwijzer tot hoofd van de school te benoemen, hetgeen inderdaad geschiedde. Voorts spraken nog de heer A J. Hek- kelman, als waarnemend hoofd van de Ketelaar-mulo, als directeur van de han delsavondschool en als vriend, de heer G. Faber, als bestuurslid van de vereniging mulo en namens de hoofden van de andere ulo-scholen, de heer J. van der Meulen, directeur van de Rijkskweekschool, de heer J G. Janssens als voorzitter van het hoofdbestuur van de vereniging van mulo- hoofden, als voorzitter van de regelings- comrriissie voor mulo-examens en namens de ulo-sectie van het pedagogisch centrum van N.O.V., de hee,r C. W. Oxener als voor zitter van de oudercommissie, de heer drs. J. J. Voogd namens Volksonderwijs, de Ouderraad en de Nederlandse onderwij zersvereniging, de heer W. C. Wijkhuizen namens het hoofdbestuur van de federatie Volksonderwijs en tenslotte de heer ds. J. Heidinga die voortborduurde op het thema „Wat de toekomst brengen moge mij ge leidt des Heren hand". Alle sprekers betrokken uiteraard de echtgenote en kinderen van de overledene in hun toespraken. Vervolgens be^af men zich naar de eigenlijke begraafplaats waar de heer Thierry teraardebesteld werd. Ds. Heidinga bad het „Onze Vader" en tenslotte dankte de zoon van de overledene voor de grote belangstelling vooral van de zijde van de leerlingen en oud-leerlingen. ADVERTENTIE OPTICIEN WEGER GROTE HOUTSTRAAT 166 b(1 de Houtbrug Ds. Th. B. W. G Gramberg naar de zending op Ceylon Zondagavond heeft ds. Th. Gramberg, die eerstdaags als predikant naar Ceylon vertrek' 1 derlands Hervormde kerk aan laan te Overveen de gemeente1 wel gezegd. Ds. Gramberg, die dan twintig jaar zendingsarbeh heeft tijdens de langdurige ziekl Ch. de Beus, Hervormd predikant veen, diens ambt van oktober tot maart waargenomen, catechisatie gegeven en ouden van dagen en zieken te Overveen bezocht. Hij blijft thans als zendingspredi kant aan Overveen verbonden, want de Overveense hervormde gemeente zendt hem uit, ook al is ds. Gramberg van huis uit Luthers. In 1952 vertoefde ds. Gram berg met zijn echtgenote reeds in Ceylon en gedurende zijn lange verloftijd zijn er tussen de Overveense gemeenteleden en deze predikant hechte banden ontstaan. B. W. G. endings- 1 de Ne- 1 Ramp- M vaar- 1 meer richt, m dr. ^ver-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7