OCCASIONS Automobielbedrijf KOKS DE JONC KROONLINNEN LAKENS 240 PERZISCHE Nederlands Ballet trad op in Kunstmaand Amsterdam 7.90 9.90 2.4S SPOEDVERKOOP Wegens overbevoorrading Gratis rokertje voor bejaarde vaders in Haarlemse tehuizen Meesterproef van Rudi van Dantzig DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs VOLKSWAGEN 1956 1955 1954 1953 1952 Voor Vaderdag 50 van de normale winkelwaarde Slechts 1 verkoopdag en wel morgen, ZATERDAG van 11 tot 5 uur HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Haarlems cricket-school team tegen Haagse scholieren Terras verbreed op de Grote Markt Woningwetwoningen in Bloemendaal UIT STAD EN STREEK ,Jrian"-agitatie op FAO-conferentie Eisenhower geheel hersteld Scheepvaart Wagenweg 132 - Haarlem - Telefoon 13800 ter gelegenheid opening Huisvrouwenbeurs Hilversum in GEBOUW H.K.B. aan de TEMPELIERSSTRAAT stuks TAPIJTEN en KLEEDJES VRIJDAG 14 JUNI 1957 get Theater Carré was donderdagavond „^verkocht voor de voorstelling, die het iLjerlands Ballet onder leiding van Sonia faskell in de Kunstmaand Amsterdam heeft gegeven. Er stond één première op [iet programma: een in opdracht van het gemeentebestuur van de hoofdstad ge- Lakte choreografie door Rudi van Dant- op de Symfonie nr. 29 in A van Wolf je Amadeus Mozart onder het aan een Lef van deze componist ontleende motto en eindelijk zullen wij weer samen- kómen, tot het doel waarvoor wij bestemd geschapen zijn". Men leide hieruit niet af dat men met een verhalend ballet te d0'en heeft. Het is integendeel een onder- •verploze compositie - een „suite en blanc". 'jaar onmiskenbaar spreekt zich hierin L gevoelige persoonlijkheid uit. Het pu bliek heeft hem voor deze prachtige open baring met een waarlijk ovationaal ap- oiaus beloond. Rudi van Dantzig is zijn carrière als choreograaf begonnen met in „Nachtei nd" door middel van symbolische figuren ingespeelde situaties gestalte te geven aan wat hem innerlijk bezig hield. Het was .een typisch jeugdwerk. Maar het hield rijke beloften in wat zijn vormgevend vermogen betreft. In ziin tweede werkstuk, waarvoor Lex van Delden speciale muziek compo neerde. trad hij verder buiten zichzelf en begon hij. zonder nog tot een bevredigend evenwicht, te komen, met het manoeuvre- een van de groep te experimenteren, waar bij hii zich reeds tot verrassende lineaire ontwikkelingen in staat toonde. In het bewustzijn thans de vormen zelfstandig ie kunnen hanteren heeft hij zich geheel losgemaakt van iedere bij voorbaat ver klarende omstandigheid, zich meester ma kend van do harmonische elementen der segeven partituur om met zijn creatief talent een. superieur spel te bedrijven, al- Jus strevend - volgens de definitie van professor Huizinga - naar een volmaakte ordening met een eigen strekking in een onvolmaakte wereld. Een dergelijk rijpingsproces van diony- sisch (zichzelf verliezend) tot apollinisch (eigenmachtig heersend) kunstenaar heeft veelvoorkomend als het is - bijvoorbeeld ook Balanchine doorgemaakt. Men is na het zien van dezs schepping tot een ver gelijking met de genoemde meester ge- neigd. Er is een duidelijke, ik zou haast zeggen: zegenrijke invloed merkbaar, zon der dat in de verste verte van enigonisme gesproken kan worden. Gesteld dat er echter een dergelijke vergelijking moge lijk was. dan zou men daaruit de conclusie kunnen trekken dat Rudi van Dantzig de beginselen der economie nog moet leren, althans zijn vondsten efficiënter dient aan te tonen, met meer voorbereiding en met minder overhaasting om het bereikte effect door te-voeren in voorbarige variaties. Er is ook teveel geloop tussen de verschillen- uitgangsposities. Met Balanchine heeft hij in ieder geval gemeen het vermogen om in „vanzelfsprekende" motieven- te kunnen denken. Van Balanchine verschilt, hij c'oor zijn reeds eerder gebleken be langstelling voor de.- specifieke rriogelijk- heden van zijn levende materiaal. Zoals men beweert, dat in de ideale min naar het mannelijke en het vrouwelijke element samengaan, zo is dat ook waar neembaar in zijn artistieke persoonlijkheid. Daardoor is de Symfonie nr. 29 niet alleen een spectaculaire maar tevens en vooral een door wisselende spanningen geken merkte bewegingscompositie geworden, boeiend zowel door de oplossingen in fraai- getrokken lijnen van de problemen der ruimtelijke structuur als door de daarin logisch opgenomen particuliere hoedanig heden der voornaamste executanten. Uit dit samengaan van apollinische en diony- Als besluit van het scholentoernooi 1957, wordt zaterdag op het terrein van Rood en Wit aan de Spamjaardslaan in Haarlem een cricketwedstrijd gespeeld tussén elftallen van Haarlemse en Haagse scholieren. Het Haarlemse elftal is samengesteld uit deel nemers aan het scholentoernooi. die. met uitzondering van de aanvoerder, de cricket- sport niet in verenigingsverband beoefenen. Gekozen werden: R. Onstein (aanvoerder), D. Oppedijk (wicket-keeper), T. Vogelaar, P. van Steènwijk, allen chr. lyceum, D. Wiersma, W. de G-raaff, S. Post. P. Hteindnga (Coornhert lyceum), W. van cle Brink, P. Borst (Triniteits lyceum), P. Dodd (Jac. P. Tnijsse lyceum). De wedstrijd zal om half drie beginnen. Voor de competitie van de HCB worden zaterdag gespeeld de wedstrijden: Rood en Wit D—Rood en Wit B. Haarlem 4Rood en Wit A, BMHC 2—Haarlem 3. Bovendien speelt op het Heemstèedse Sportpark CVHW 2 tegeii een VRA-elftal. sische elementen is het hoogtepunt van dit ballet ontstaan, het gehele Andante, waar in men Marianna Hilarides op volmaakte wijze aan de spelenderwijze gewekte ver wachtingen zag beantwoorden. Beter mis schien dan ooit tevoren besefte men, welk een sublieme danseres wij in haar bezitten, zich volstrekt ontplooiend volgens een tot zeldzame verfijning gecultiveerde inner lijke stijl. En welk een schitterende samen werking is hier verwezenlijkt! De beide andere solisten, de gracieuze en snelle Linda Manez en de hier verove rend sportieve Jaap Flier, werden evenzeer in staat gesteld hun specialiteiten uit te vieren binnen het rijkgeschakeerde pa troon van het geheel der delen, waaruit het werk is opgebouwd. Vooral het vrou welijke deel van het corps de ballet toonde zich voor de veeleisende taken berekend. De eenvoudige, geheel witte kostuums van Ger Frenzen, een heel gelukkige aankle ding, leidden de associatie van de toeschou wer even in de richting van een symfo nisch ballet, dat Balanchine heeft gemaakt op muziek van Bizet, een jeugdwerk even als het nu gebruikte van Mozart, dat door hef. Kunstmaand-Orkest onder directie van Anton Kersjes kostelijk werd uitgevoerd. Er zal nog wel gelegenheid komen (het ballet wordt in het Holland Festival her haald) om nader op enkele details in te gaan. Het programma bestond verder uit „In vocatie" (zoals de aanvankelijk „Contra punt" genoemde kleine suite van Lichine op een hoboconcert van Marcello is her doopt) en „La Creation" van dezelfde choreograaf, van wie na de pauze nog het „Cadettenbal" voor het voetlicht kwam als een feestelijke finale, waarin Linda Manez en Marianna Hilarides elkaar en zichzelf overtroffen, de eerste met even kwajon gensachtige als formidabele bravour, de ander bewijzend dat men virtuositeit zon der concessies aan het publiek kan ophef fen tot absolute schoonheid. Het duet „De blauwe vogel" dient anders gepresenteerd te worden dan nu geschiedde. Het succes van de voorstelling als geheel was zeer groot. David Koning Het in ons blad van 18 april aangekon digde plan om het terras van restaurant Brinkmann op de Grote Markt te Haarlem uit te breiden wordt thans uitgevoerd en zal zaterdag gereed zijn. Begonnen is met het verkleinen van de vluchtheuvel, waar op het standbeeld van Laurens Coster staat, waardoor de breedte van de rijbaan aan de noordzijde van de Markt niet ver smald zal worden. Het trottoir van het res taurant zal in de zomermaanden verbreed worden. Hiertoe zal een vlonder over de gehele lengte van het restaurant worden gelegd. Voor voetgangers zal een pad over blijven. Indien in de toekomst tot reorga- .nisatie van de Grote Markt zal worden overgegaan kan worden nagegaan of de proef van het leggen van een vlonder ge slaagd is. Dan zou het terras definitief ver breed kunnen worden. De vergrote terrasruimte van honderd vierkante meter zal niet gebruikt worden voor uitbreiding van het aantal tafels en stoeltjes, maar om het meubilair ruimer op te stellen dan tot heden het geval was. De parkerende taxi's zullen oostelijker dan thans een plaats vinden. De gemeenteraad van Bloemendaal zal donderdag de volgende voorstellen behan delen: aankoop grond van de stichting Sint Josephgesticht, bestemd voor bouw van woningen en voor verbreding van een weg; uitgifte van grond in erfpacht aan de woningbouwvereniging Sint Benedik- tus-; verlenen van een bouw- en grond- voörschot aan de woningbouwvereniging Sint Benediktus voor de bouw van vieren twintig woningen. Wij deelden reeds mee, dat de woning bouwvereniging plannen heeft woningen te bouwen aan de Duinlustparkweg en de Noordlaan. Hiermee zal een uitgave ge moeid zijn van f 450.000, welk bedrag noodgedwongen met kasgeld zal moeten worden gefinancierd, aldus een mede deling van B. en W. aan de gemeenteraad. Jury De Franse cineast René Clair zal fungeren als voorzitter van de jury van het filmfestival te Venetië. De overige juryleden zullen later worden aangewezen. Contract De filmactrice Maria Schell heeft in Hollywood een contract getekend, dat haar verplicht in één jaar in vijf Me- tro-Goldwyn Mayer films op te treden. Haar honorarium zal één miljoen dollar bedragen. AMSTERDAM Over het algemeen had men ter beurze verwacht, dat Wallstreet met hogere koer sen zou afkomen na de gunstige berichten over de gezondheidstoestand van president Eisenhower. Dit is niet gebeurd en deze tegenvaller drukte mede een stempel op de stemming in Amsterdam, waar de markt voor aandelen Kon. Olie en Unilever een flinke, zij het gezonde aldus de beurs, re actie onderging. Kon. Olie lag ruim 1 on der pariteit New York. Er werd rond de 224 gehandeld tegen 225,60 in de mor genuren en 226,90 slotkoers woensdag. De oliewaarden in New York lagen in het algemeen niet gunstig in de markt. Mis schien is de produktieverlaging met 10 pet. ten gevolge van de grote olievoorraden in de industrie in juni en mogelijk ook van de Esso Standard Oil Company, een van de grootste olieraffinaderijen in de Verenigde Staten, van invloed geweest op de koersen van de aandelen aldaar. Unilever was 9 punten lager dan in de morgenuren toen op 487 gehandeld werd.. 's Middags varieerde de koers van 477 tot 479 tegen woensdag 488. Philips had ook van middenkoersaanbod te lijden maar na een koers van 310y2 bleef de handel zich voortzetten op een prijs van 312 pet., het geen ten opzichte van woensdag vrijwel onveranderd was. AKU lag zeer goed in de markt en kon zich fractionee! verbeteren. KLM zeer stil, wederom ruim 1,50 lager. Van de scheepvaartwaarden waren aan delen Van Ommeren goed gevraagd; zij noteerden een winst van 6 punten. Ook Van Nievelt Goudriaan kon zich ruim 2 punten verbeteren. Overige fondsen 1 punt hoger. Cultures zonder affaire en nauwelijks prijshoudend. Staatsfondsen onveranderd. Prolongatie 3%- Pet. (ANP). NEW YORK Tijdens een voortgezette oplopende be weging bereikten op de New Yorkse beurs vele aandelen nieuwe jaarhoogtepunten, waarbij vooral de staal-, auto-, olie-, che mische en enkele andere fondsen op de voorgrond traden. Vooral de staalaandelen waren zeer in trek, waarbij in het bijzon der de industrieën van staalspecialiteiten, zoals Byers, dat bijna vijf dollar opliep. Het industriegemiddelde sloot 1,92 hoger op 511,58; het spoorweggcmiddelde 0.60 hoger op 148.16 (een hoogtepunt sinds 4 februari) en dat voor openbare nutsbedrij ven 0,07 hoger op 73,63. Het samengesteld gemiddelde over de 65 fondsen sloot 0,60 hoger op 177,57, een hoogtepunt sinds 6 september 1956. 3'4 o/n Nederl. '47 3 P/o Ned. 1962 64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabel fabriek gew. Philips Gloeil. oref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'darn Rubber K. L. M Hoil. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. i Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Nieuws in het kort WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De Haarlemse sigaren winkeliers hébben dondei- Mgavond de traditie van voorgaande jaren voortge zet en ter gelegenheid van Vaderdag besloten alle mannelijke ouden van da- ?en> die in Haarlemse be jaardentehuizen verblijven, met een gratis rokertje re fedenken. Deputaties van ^organiseerde Haarlemse sigarenwinkeliers brachten £en bezoek aan het Lu therse Weeshuis, het St. Ja cobs Godshuis, de Diaconie, het tehuis aan de Lange Herenvest. en aan het te huis aan de Schotersingel. Muziekkorpsen kondigden feeds van verre de komst ,van de sigarenwinkeliers, bladen met dozen en kis- ien rookwaar, aan. En ter- de in het wit gesto- Jmn „Spaarnebazuin" en °e districtsband van de Padvinders er flink de pas mzetten, zaten de bejaar hen op de binnenplaatsen ^'an de. tehuizen ongedul- mg te wachten tot 't ogen- buk zou zijn aangebroken, Qat zij hun rokertje in ont vangst zouden kunnen ne men. „Weet je nog wel, dat je vroeger van die grote lekkere sigaren kon krij gen voor een paar centen", zei een oude vergrijsde heer van om en nabij de tachtig tegen een even oude collega. Deze knikte instemmend. „Ja, ja, dat was nog die goede oude tijd", zei hij mijmerend. „En ze waren van een kwaliteitje. om van te smullen". Met een veelbe tekenend gebaar zet hij zijn woorden kracht bij. Dit speelde zich af op het binnenplaatsje van het te huis aan de Schotersingel. Iedereen wist wel iets over „de sigaar" te vertellen. Hoe ze vroeger met de hand werden gemaakt. Over het zondagse sigaai- tje en over het sigaartje voor na het werk en van de feestsigaar voor heel bijzondere gebeurtenissen. Het gekeuvel verkortte de tijd aanzienlijk en dat was maar goed ook, want de padvinders lieten wel heel lang op zich wachten. Eindelijk was het dan zo ver. Met daverend trom geroffel en onder het bla zen van een vrolijk deun tje marcheerden de padvin. ders de Schotêrsingel op. „Daar zijn ze", riepen de bejaarden opgetogen uit en verdrongen zich voor het smalle poortje om een glimp van de band op te vangen. De dèputatie van sigarenwinkeliers werd met gejuich begroet. Al heel gauw na het ver trek van de band werd de brand in de sigaren gesto ken. Vervolgens trokken beide bands naar de Grote Markt, waar zij zich voor het stadhuis onder grote belangstelling opstelden orrf een serenade aan de bur gemeester te brengen. Een aantal sigarenwinkeliers beklom de trappen van het bordes met de traditionele kist feestsigaren voor Haarlems burgervader. En daar verscheen de hoofd bode, de heer A. Meyer, die bij afwezigheid van de bur gemeester de deputaties ontving en de kist sigaren in ontvangst nam. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 861 to 86% 90% 90"/l9 203 201% 363 365 194 195 313 313 271 272 295 295 311 K 305 150% 150% 476% 475 243 243 1075% 1070 223,50 222,- 72% 72% f 124,— f 124, 175 176 177% 179 267 268% 116 120% 92 93 203 203 160 160 175% 176.% 132%' 71- 71 195% 196 69 69% 435'ts 43% 92% 92% 42% 41% Hulpkerk verkocht. De hulpkerk van de Gereformeerde kerk aan de Camplaan te Heemstede is verkocht aan de Gerefor meerde gemeente te Rhenen. Zij zal zondag voor het laatst door de Heemsteedse Gere formeerde kerk worden gebruikt. Zoals ge meld is, zal de nieuwe kerk donderdag 20 juni officieel in gebruik worden genomen. Vrijdag 21 juni wordt een ontmoetings samen komst gehouden waarop de architect, de heer Chr. Nielsen en die kunstschilder, de heer Hendriks, het woord zullen voeren. „Vox Humana". De gemengde zang vereniging „Vox Humana" in Santpoort zal zaterdag 22 juni fn Aalsmeer deelnemen aan het Nederlandse Koorfestival 1957. De voor ronden van dit festival, dat georganiseerd werd door de Koninklijke Bond van Zang en Oratoriumverenigingen, zullen gehouden worden in Aalsmeer, Tilburg, Zwolle en Utrecht. De finale heeft plaats in Amster dam op een nog te bepalen datum. Hartenlustschool. B. en W. van Bloe mendaal hebben de gemeenteraad de vol gende voordracht aangeboden voor de be noeming van een onderwijzer aan de Har tenlustschool te Bloemendaal: 1. J. de Bode, onderwijzer te Dordrecht; 2. D. Marinus, onderwijzer te Terborg. Er hadden zich acht gegadigden gemeld. Inbraken in scholen. Tijdens en na de Pinksterdagen is in het dorp Bloemendaal- ingebreken in een drietal lagere scholen. Er wordt weinig vermist. Geld gestolen. Een 34-jarige Haar lemse vrouw wordt ervan verdacht in de afgelopen weken vijfendertig gulden te heb ben weggenomen ten nadele van een dame, bij wie zij als hulp in de huishouding werk zaam was. Nadat de Haarlemse politie haar aan een verhoor had onderworpen, is zij weer vrijgelaten. Tien gulden konden nog worden achterhaald; het resterende bedrag had zij voor haar huishouding besteed. Brandje. Enige kinderen van omstreeks ten jaar hebben' don-derdag in een kleed lokaal van een voetbalvereniging aan de Oudeweg in Haarlem met vuur gespeeld. Het schuurtje vatte hierdoor vlam. Arbei ders van een Haarlemse chocoladefabriek wisten de vlammen te bedwingen. De schade bleef beperkt lot enige verbrande planken. DJAKARTA (ANP) De Indonesische delegatie op de bosbouwconferentie van de F.A.O., de Voedsel en Landbouworgani satie van de UNO, in Bandung, die door twintig landen uit Azië en de Pacific wordt bijgewoond, heeft geprotesteerd te gen de aanwezigheid van een Nederlandse delegatie, die aan de besprekingen deel neemt met het oog op de Nederlandse be langen in Nieuw Guinea. Het protest werd ingediend toen de Nederlandse gedele geerde, mr. G. W. van Barneveld Kooy, tweede handelssccretaris bij de Nederland se diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, een rapport indiende over de bosbouw in Nieuw Guinea. In dit i-apport werd medegedeeld, dat deskundigen en gegevens worden uitge wisseld met Australisch Nieuw Guinea." De Indonesische delegatie verklaarde, dat Indonesië het gebied beschouwt als een onafscheidelijk deel van de Indone sische republiek. Na de conferentie ver klaarde de voorzitter, dat deze kwesite buiten de bevoegdheid van de bijeenkomst ligt. De vergadering had verder een nor maal verloop. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower is geheel hersteld van zijn maagstoornis, zo heeft zijn arts, generaal- majoor Snyder, bekendgemaakt. Eén blik op de advertentiepagina's in onze courant kan u overtuigen De grootste zaken adverteren geregeld Mede daardoor zijn zij groot geworden En zij adverteren in dit blad. Akkrumdijk, IS te New York verwacht Alioth, 13 van Montevideo naar Santos Amerskerk, 13 van Tanga naar Mombasa Annenkerk, 15 te Shanghai verwacht Algenib, 14 te Rotterdam Angolakust, 13 van Amsterdam naar Antwerpen Arendsdijk. 14 te Rotterdam Boskoop, 13 te La Libertad Baarn, 13 te Antwerpen Banda, p. 13 Gibraltar naar Beyrouth Bantam, p. 13 Aden naar Belawan Bengalen, 13 van Genua naar Port Said Britsum, 12 van Honolulu naar Osaka Bloemfontein, 13 te Hamburg verwacht Bagan, 13 te Gorontalo Beninkust, 14 van Le Havre naar Amsterdam Billiton, 14 van Djibouti naar Napels Balticborg, 13 van Amsterdam naar Liverpool Caltex Delft t. 12, van Bari naar Beyrouth Caltex Utrecht t„ p. 13 Gibraltar naar Port Said Camerounkust, 12 van Amsterdam nr Freetown Cottica, 13 naar Paramaribo Callisto, 13 van Sorel naar Stettin Casamance, 13 van Duinkerken naar Rouaan Charis, 13 van Ned York naar Curasao Cistula t., 15 te Recifeverwacht Congokust 13 van Dakar naar Freetown Dongedijk, 13 van Tacoma naar Stockton Drente, 13 van Zeebrugge naar Port Said Delfshaven, 13 van Duinkerken naar Boulogne Esso Den Haag, 13 van Brest naar Sidon Friesland, 13 van New York naar Beiroet Ganymedes, 11 van Curasao naar Le Havre Gaasterland, 12 van Amsterdam naar Buenos Aires Gaasterkerk, 13 van Penang naar Aden Groots Beer. p. 13 Kaap Race naar Quebec Ghankust, 15 te Monrovia verwacht Guineekust, 14 te Novoredondo Hilversum t., 13 van Bandar Shapur n. Kwinana Hathor, 13 te Savona Houtman, 14 te Tientsin verwacht Hydra, 12 van Cumana naar Carupano Hersilia, 13 n.m. te Antwerpen verwacht Hecuba, 13 te Cape Haitien Haarlem, 13 van Rotterdam naar Antwerpen Hispania, 13 van Bilbao naar Rotterdam Ittersum, 13 van Amsterdam naar Dakar Ivoorkust, 14 te Le Havre Johan van Oldenbarnevelt 13 te Rotterdam Java, 15 te Napels verwacht Khasiella t. 12 van Rotterdam 13 te Thames- haven Keizerswaardt, 14 te Singapore verwacht Kota Agoeng, 13 van Penang naar Singapore Kloosterdijk, 14 van Rotterdam naar Bremen Larenberg, 12 van Vitoria naar Landsend Lissekerk, 12 van Abadan naar Mombasa Lombok, 13 te Tacoma Lemsterkerk, 13 te Hamburg Laertes, 13 te Rajang rivier Louis Lantz. 13 te Las Palmas Lekhaven, 14 van Amsterdam naar Lulea Maaslloyd, 12 van Colombo naar Suez Musilloyd 12 van proeftocht te Rotterdam Malea t„ 15 te Miri verwacht Maetsuycker, 13 van Fremantle naar Singapore Moienkerk, 14 te Marseille Muiderkerk, 14 te Aden Munttoren t., 13 van Geelong naar Mena al Ahmadi Marpessa, 13 te Curagao verwacht Mijdrecht, 13 te Houston Maasdam, 13 van Cobh naar Southampton Maashaven, 16 te Montevideo verwacht Mapia, 15 te Balawan verwacht Merwede, 14 te Takoradi Mylady, 13 van Vaasa naar Velen Nias, 13 te San Fransisco Nieuw Amsterdam, 12 van Southampton naar New York Naess Commander, 14 van Suez naar Mena al uranjestad 12 van Barbados naar Plymouth Zeebrugge Ootmarsum, 13 te Hamilton verwacht Orion, 13 te Amsterdam Prins Philips Willem, 13 te Cleveland Poseidon, 12 te Amsterdam Prins Alexander, 13 te Montreal Prins Frederik Hendrik, 12 van Montreal tiaar Peperkust, 13 van Winneba naar Cape Coast Prins Casimir, 13 te Bremen Purfina Nederland, 13 van Kuwait nr Fiumicino Polyphemus, 13 v. Singapore nr Sungei Gerong P. G. Thulin, 13 van Halifax naar Rotterdam Pieter S, 14 te Rotterdam Radja, 14 te Colombo verwacht Raki, 13 van Bahrein naar Karachi Rijndam, 13 van Le Havre naar Southampton Ridderkerk, 13 te Kaapstad verwacht Rempang, 14 van Aden naar Suez Seven Seas, 12 van Rotterdam naar Bremen Stad Vlaardingen, 12 van Vlaardingen naar Narvik Sommelsdijk, 13 te Rotterdam Stentor, 13 van Rotterdam naar Amsterdam Sarpedon. 13 te Cap Haiti Sinabang, 13 te Brisbane verwacht Stad Breda, 15 te Emden verwacht Stad Gouda, 16 te Rotterdam verwacht Schelpwijk t., p. 13 Malta naar Pt de Bouc Straat Madura, 13 van Bombay naar Cochin Sunetta t., 14 te Singapore Stanvac Ogan. 14 te Sungei Gerong Status of Liberty t„ 13 van Rotterdam naar Mena al Ahmadi Stentor. 13 te Amsterdam Stad Maassluis, p. 13 Ouessant naar IJmuiden Stad Rotterdam, 13 van Seven Islands naar En geland Stad Schiedam, 13 van Gibraltar naar Bagnoli Statendam, 13 te Southampton Senegalkust, 13 te Amsterdam Ahmadi Tabian, p. 12 Kp Vincent naar Pt Said Taria t., 12 van Buenos Aires naar Trinidad Telamon, 13 Pto la Cruz Teucer, 13 van New York naar Baltimore Ternate, p. 13 Lissabon naar Marseille Theobaldius t, 13 van La Spezia naar Fao Tjiwangi, 13 te Makassar verwacht Thelidomus, 13 van Mena naar Geelong Tabinta, 13 van Amsterdam naar Hamburg Tara, 14 te Buenos Aires Tiba. 14 te Necochea Trajanus, 14 te Rotterdam Utrecht, 14 te Le Havre Vlist, 13 van Norfolk naar Rotterdam Vasum t., 14 te Port Said W. Alton Jones t., 13 te Punta Cardan Weltevreden, 14 te Tj. Priok Wonosobo. 14 te Cohcin verwacht Westland, 13 van Amsterdam naai- Bremen Willem Ruys, 14 te Southampton Woensdrecht t., 14 te Liverpool Wonosari, 13 naar Boston Zuiderkerk, 13 van Rotterdam naar Hamburg KLEINE VAART Aardenburgh, 13 van Rotterdam nr Antwerpen Aurora, 13 van Rotterdam naar Hamburg Ambiorix, 13 van Algiers naar Malaga Arbon, 13 van London naar Huil Ardeas, 13 van Rotterdam naar Genua Aurora, 13 van oRtterdam naar Hamburg Boreas, 11 te Genua Cresta, 13 van Skutskar naar Honfleur Diannel, 13 te Londen verwacht Dietert, 16 te Westport verwacht Draeo, 11 van Gijon naar Oporto Eyo-S, 13 van Sundsvall naar Harlingen Eljo, 12 van Genua naar Ibiza Evertsen, 13 van Holmsund naar Amsterdam Fiducia II, 13 te Boston verwacht Ferocia, 13 van Casablanca naar Rotterdam Flevo, 11 van Antwerpen te Vasteras Fiducia II, 13 van Maassluis naar Boston Frisco, 13 van Antwerpen naar Cork Flevo, 12 te Amsterdam Geziena Hendenka, 13 van Hamburg nr Galway Houtman, 13 van Burea naar Amsterdam Hera, 11 van Pto Ordaz naar Baltimore Herman, 13 van Teignmouth naar Genua Hoogland, 13 van Rotterdam naar Odense Houtman, 13 te Amsterdam verwacht Julia Mary, 13 van Manchester naar Lissabon Keizersgracht, 13 van Walkom naar Amsterdam Lean S, 13 naar New Haven Leuvehaven, 13 van Rotterdam naar Antwerpen Meres-N, van Vitoria naar Antwerpen Nero, 12 van Barcelona naar Tarragona Olwe, 13 van Dundee naar Rochester Pavo. 12, van Kemi naar Zaandam Pionier, 13 van Goole naar Delfzijl Rose, 13 van Porsgrun naar Esbjérg Stentor, 11 te Rotterdam Vrijburgh, 13 van Rotterdam naar Casablanca SLEEPVAART Oceaan 12 naar Hikari met kruiser Moreno Cycloop, 12 naar Maracaibo Noordzee, 12 p. Dover naar Lissabon zonder sleep Poolzee, 12 naar Trinidad met bak Zeeland, 12 van New Orleans naar Maracaibo GROTE VAART Aagtedijk 12 van Rotterdam naar Calcutta Alpherat, 13 te Buenos Aires Attiss, 12 te Curagao Almdijk, 12 van Havana naar Vera Cruz Aardijk, 13 van Makassar naar Singora Alphard, 13 van Las Palmas naar Rio de Janeiro Antonia t.. 13 van Pladju naar Tjilatjap Arnedijk, 14 te Le Havre Amstelvaart, 13 van Surabaja naar Australië Alkaid, p 13 Kp Verdische eil. naar Antwerpen Arendsdijk, 13 te Antwerpen Alhena, 13 te Hamburg Andijk. 13 te Bremen verwacht Amsteldiep, 13 te Brunsbuttel verwacht Alphard, 13 te Las Palmas Aalsum, 13 te Singapore verwacht Algenib, 12 te IJmuiden Alcor, 13 van Buenos Aires naar Villa Consti tution Aldabi, 13 van Sao Francisdo Dosul nr Monte video ff ff ff ff Deze verkeren alle in prima staat en worden onder dealersgarantie verkocht ZATERDAG 15 JUNI CADEAU: 1 DDDDD THEEDOEK bij aankoop van elk KROONLAKEN of 5 SLOPEN HET BESTE GRASLINNEN Met 10 jaar schriftelijke garantie Aanbevolen door de Ned. Ver. van Huisvrouwen 1 PERS. LAKEN 9Q 136 x 230 van 7.90 nu WH 2 PERS. LAKEN 150 x 240 van 9.90 nu GROTE 2 PERS. 180 x 250 van 11-90 nu SLOPEN 62 x 72 cm hotel- of knoopsluiting van 3 45 nu Prachtige Engels popeline HEREN PYAMA met Lastex maten 48 tot 56 van 11.90 nu 10.49 ANEGANG 22 Haarlem - Tel. 19745 zullen in opdracht van de importeurs ONDERHANDS publiek verkocht woeden it Alle voorzien van GARANTIE-CERTIFICAAT Verkoop van deze zeldzame collectie tegen it Geen zichtzendingen. it Uitsluitend contante betaling. ALBÉRT H. INEKE, makelaar

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11