Gillette LEXINGTON Geef Vader een Gillette Rocket! SNELPON lijmt koppensneller Boelganin en Kroesjtsjev uit Helsinki terug in Moskou Denkbeeld van inspectievluchten over het poolgebied „belachelijk" genoemd ■FH.ATF.1.1F. Hoessein en Saoed ontvingen Libanese oppositieleiders ;Twee weken extra vriendelijk zijn B Vanavond drukte in sluizen IJmuiden en Amsterdam vandaag onbereikbaar voor zeeschepen Rijkswaterstaat verricht stroommetingen VRIJDAG 14 JUNI 1957 MOSKOU (UP) Premier Boelganin en narlijsecretaris Kr°esjtsjev zyn vandaag nfr trein van hun officiële bezoek aan [inland in Moskou teruggekeerd. HELSINKI ,.Wy nemen zeer goede Indrukken mee" zo verklaarde Kroesjtsjev, ijle, zoals tijdens het gehele bezoek, op nieuw het woord deed by het afscheid. Op een persconferentie wees Kroesjtsjev l,e| Amerikaanse denkbeeld inspectie- vluchten boven bepaalde gebieden rond om de Noordpool, als „belachelyk" van de de hand. (AFP) Over het Amerikaanse aan dringen op het invoeren van een streng controlesysteem bij de uitvoering van elk ontwapeningsplan, zei Kroesjtsjev dat een dergelijke controle niets anders dan een voorwendsel is om de voortzetting van de bewapeningswedloop te maskeren. Over de Scandinavische landen merkte hij op dat de politiek van Noorwegen en Denemar ken de Sovjet-Unie verontrust. In Noorwegen en Denemarken bestaan belangrijke machten, die de verdeling van de wereld in militaire blokken willen en er voor pleiten dat Noorwegen en Dene marken lid van de NAVO blijven", aldus Kroesjtsjev. Boelganin las een verklaring voor. Hier in wordt gezegd, dat de vrede in Europa In afwachting van de instelling van een systeem van collectieve veiligheid, gediend zou zijn met een overeenkomst tussen de landen van de NAVO en die van hel pact van Warschau. De landen-leden van deze verdragsorganisaties zouden zich moeten verbinden om alle geschillen, die tussen ben kunnen ontstaan, door vreedzame middelen en onderhandelingen uit de weg te ruimen. (UP) Kx-oesjtsjev vertelde de waar heid toen hij de vriendelijke ontvangst in Finland roemde. Het bezoek heeft waar schijnlijk voornamelijk ten doel gehad de onheilspellende sfeer weg te nemen die sinds „Hongarije" in Europa hangt en Kroesjtsjev 2 juli in Praag verwacht Tsjechoslowaaks bezoek aan Tito uitgesteld PRAAG (Reuter) In gewoonlijk wel ingelichte kringen verluidt, dat de leider van de communistische partij in de Sovjet unie Kroesjtsjev, op 2 juli in Praag wordt verdacht voor besprekingen met Tsjecho- slowaakse leiders. Het is niet bekend, of premier Boelganin Kroesjtsjev zal verge zellen. In maart zijn premier Siroky en presi dent Zapotocky in Moskou geweest. In Praag en Belgrado is later bekendge maakt, dat de voorgenomen reis van pre mier Sirftfey,.,. van Tsjechoslowakije naar Belgrado fn de tweede helft van Juni „met wederzijds goedvinden" is uitgesteld. Het laatste bezoek van Kroesjtsjev. aan Praag is in 1954 geweest. BERLIJN (UP) Volgens het Oostduitse persbureau ADN zal een delegatie van de Poolse regering, onder wie partij-secretaris Goiiioelka en premier Josef Cyrankiewicz een bezoik aan Oost-Duitsland brengen. Het:persbureau noemde geen datum, maar volgens betrouwbare zegslieden worden de Polen aanstaande dinsdag in Oost-Berlijn verwacht. j WEST-DUITSLAND. Onder het motto i „Flora en Filatelie" is in Keulen van j i S 'tot 10 juni een internationale beeld- filatelistische tentoonstelling gehouden. Deze expositie viel samen met het 8ste jj congres van de FIPCO, de intematio- naïe organisatie van beeldfilatelisten. 5 Haar aanleiding van de tentoonstelling gaven de Duitse bondsposterijen op 8 r juni een postzegel van 20 pf. (rood.) uit, waarop een tulp en een posthoorn zijn I afgebeeld. Het ontwerp van de zegel j j staat op naam van Ernst Göhlert uit'. Augsburg en de gravure Op die van Egon Falz uit Berlijn. s c HED ANTILLEN. De postadministratie fan de Ned. Antillen geeft 1 juli een serie propagandistische postzegels j "it in de waarden van 7l/s, 15 en 25 cent i <Ant_ courant). Op de zegels komen 5 landschappen van de Nederlandse Bo- venw indse eilanden (St. Maarten, Saba an St. Eustatius) voor. Ze zullen ook aan Ja filatelistenloketten in Nederland verkrijgbaar worden gesteld tegen de P>ijs van f 0,95 per serie. jj HOORWEGEN. 1 juli a.s. geven de ij Hoorse posterijen drie postzegels uil tar gelegenheid van het internationaal '.geofisisch jaar 1957-1958. Jan May en, het eiland gelegen in de Noordelijke Uszee tussen IJsland en Spitsbergen, :<tat zijn naam dankt aan de Neder-', lundse zeevaarder Jan Jacobsz. May, die s |itat op zijn tocht in 1614 vond, wordt j j ap de 25 öre (groen) voorgesteld. De 35 (rood) toont de kaart van Svalbard i tae Noorse naam voor Spitsbergen). Den kaart van de Zuidpool met Konin- j Pin Maud Land is te zien op de 65 öre i fblauiü). j NEDERLAND. De centrale directie der j j PTT deelt ons mede, dat de in 1949 .uit- gegeven postzegels met de beeltenis van N. M, de Koningin „en face" (ontwerp Hartz), evenals de daarmede overeen- bomende zegelafdrukken (op briefkaar- tan, luchtpostbladen en arbeidslijsten) "iet ingang van 1 januari 1958 buiten gebruik gesteld en voor de frankering worden. in Finland is de Russische goodwill-missie daarin geslaagd. Niet overal stroomden de Finnen in even grote drommen bijeen, maar over het algemeen was het een vriendelijk en nuchter welkom dat de Russische bezoekers kregen. Incidenten hebben zich nergens voorgedaan. Lenin's locomotief (Reuter) Boelganin en Kroesjtsjev hebben van Finland de locomotief ten ge schenke gekregen, waarop Lenin in 1917 uit het tsaristische Rusland naar Finland uitweek, vermomd als machinist. De met bloemen versierde locomotief, een Ameri kaanse machine uit Richmond in Virginia, werd aan de Russische leiders overge dragen door de Finse minister-president, Sukselainen. T elevisie-uitwisseling MOSKOU (AFP) Op een receptie van de Britse ambassade ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Elizabeth te Moskou hebben Mikojan en Molotov zich uitgesproken voor het uitwisselen van televisievraaggesprekken tussen Russische en Amerikaanse leiders. Mr. Besier benoemd tot procureur-generaal Mr. B. J. Besier, sinds 19 november 1949 advocaat-generaal bij het Gerechtshof te Leeuwarden, is by Koninklyk Besluit be noemd tot procureur-generaal, als opvol ger van mr. H. R. de Zaayer. Mr. Besier, die in 1905 werd geboren, studeerde rechten te Utrecht en slaagde op 8 mei 1930 voor zijn doctoraal examen. Hij werd op 14 november 1943 benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie te Middelburg, in 1941 in de zelfde functie te Haai'lem, waar hij op 4 januari 1944 werd benoemd tot substituut-officier van Justi tie. In 1945 werd hij benoemd tot advocaat fiscaal bij het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam, in 1949 tot advocaat-generaal le Leeuwarden. Na de bevrijding fungeer de mr. Besier, die een der topfiguren van de illegaliteit in deze streek was, enige tijd de Politieke Opsporingsdienst van Haax-- lerri-c'entrum. Directeur Kinderzorg in Noordholland Ds. J. O. Norel, hervormd predikant te Beverwijk, die benoemd is als opvolger van ds. G. W. van Deth tot didrecteur van de Vereniging van Kinderzorg in Noord holland, zal evenals zijn voorganger optre den als predikant voor buitengewone werkzaamheden bij de hervox-mde ge meente te Bloemendaal. Op zondag 7 juli zal ds. Norel in de hervormde kerk te Bloe mendaal worden bevestigd. ADVERTENTIE VADERDAG 16 JUNI Natuurlijk geef ik jouw merk... j Sé? AMERICA'S BEST TOBACCOS AMMAN (Reuter) Koning Saoed van Saoedi-Arabië en koning Hoessein van Jordanië hebben te Aminan drie Libanese oppositieleiders, S~ab Salam, Abdoellah Jafi en Hoessein Oeweini, ontvangen en met hen gespx-oken over belangrijke kwes ties. Ook de reizende ambassadeur van Irak Abdoellah Dimoledji is te Amman aange komen, waar hij de twee koningen een boodschap van koning Feisal heeft over handigd. Volgens AFP zou koning Saoed de drie voormalige Libanese premiers ge vraagd hebben te bemiddelen tussen Jor danië en Egypte inzake de tegenstellingen tussen beide landen. De Jordaanse regering heeft bekendge maakt, dat er in het gebied van Hebron negentien Jordaniërs zijn geaiTesteerd naar aanleiding van een samenzwex-ing van de Egyptische militaire attaché en consul le Jeruzalem tot het plegen van sabotage in Jordanië. Van gezaghebbende zijde is ver nomen dat Jordanië wellicht zijn ambas sade in Cairo zal sluiten. Egyptische critiek CAIRO (Reuter) Voor het eerst levert de Egyptische pers rechtstreeks critiek op koning Hoessein naar aanleiding, van de Jordaanse beschuldiging van samenzwering door de Egyptische militaire attaché tegen de Jordaanse koninklijke familie. De semi- officiële „Al Gomhoeria" schrijft dat ko ning Hoessèins x'ol in de klucht hierin be- ADVERTENT1E Hij heeft heus wel recht op zo'h mooi modern precisie-scheerappa- raat, met dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes. Dan voelt hij zich jong en fris. Met een GILLETTE ROCKET is hij de gehele dag goed.geschoren, tot s'avonds toe. Een goede Vaderdag begint met Gillette! Soldaat stak heide in brand De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gei-echtshof heeft een gevangenisstraf van twee maanden geëist tegen een sergeant uit Apeldoorn, die ervan wordt beschuldigd te Beekbergen een stuk heide in brand ge stoken te hebben als uiting van misnoe gen tegenover de moeder van zijn gewe zen meisje. De sergeant vertelde dat zijn meisje het door toedoen van haar moeder met hem had uitgeiriaakt. Hij was naar haar huis in Beekbex-gen gegaan en in de nabijheid van het huis had hij een stuk brandend papier in de hei geworpen. De advocaat-fiscaal zei dat alleen reeds het aansteken van een stuk papier op de heide een poging tot het stichten van brand betekent. Het psychiatrisch rapport dat concludeert tot een verminderde toere keningsvatbaarheid, was zijns inziens waardeloos. De sergeant was in de offi ciersopleiding en zijn gehele vei-leden wijst erop dat hij volkomen normaal is, zo zeide hij. Hij eiste twee maanden gevangenis straf. Op 9 juli doet het hof uitspraak. „Zeedonors" gehuldigd Op passagiersschepen is vaak gebleken, dat men ook op zee eigenlijk moest kun nen beschikken over donors, die zo nodig bloed konden afstaan om het leven te red den van een passagier of een bemannings lid. Het hoofd van de medische dienst van de Rotterdamsche Lloyd stelde daarom enige tijd geleden aan bemanningsleden van de Lloydvloot de vraag, of zij zich vrijwillig hiervoor wilden opgeven. Velen gaven hieraan gehoor, zodat de „Willem Ruys" al spoedig over een aantal donors kon beschikken. Het nut hiervan is op de vorige reis gebleken. Een passagier, die na een maagbloeding in levensgevaar ver keerde, kon zodoende tot achtmaal toe een transfusie ontvangen. Acht leden van de bemanning waren daarvoor 's nachts uit hun bed getrommeld. staat, dat hij, terwijl de regering van Na- boelsi onderhandelde over de opzegging van het verdrag met Groot-Brittannië, met de Amei'ikanen onderhandelde over ver vanging van de Britse hulp. LONDEN (Reuter) Radio-Mekka meldt dat koning Hoessein en koning Saoed in een gemeenschappelijk communiqué over hun besprekingen hun vastbeslotenheid hebben uitgesproken „de onafhankelijkheid van hun twee landen te verdedigen". Zij verklaren voorts plechtig, „de Arabische souvereiniteit over de golf van Akaba", in samenwerking met alle Arabische staten, te zullen verdedigen. Zij verwerpen elke verklaring die ten doel heeft de Golf als een internationale waterweg voor te stel len. De vorsten bevestigen hun steun aan de Algerijnse „onafhankelijkheidsstrijd", „de economische samenwerking tussen Joi'da- nië en Saoedi-Arabië en investeringen in Jordaanse economische projecten", zullen nader besproken worden. Pelgrims gewaarschuwd BEIROET (AFP) 1 Koning Saoed en koning Hoessein hebben de mohamme daanse pelgi'ims afgeraden over zee naar de heilige plaatsen in Arabië te reizen. Zij verklaren, dat de scheepvaart in de Rode Zee gevaar loopt door de aanwezigheid van Israëlische schepen. TEL AVIV (Reuter) Israel heeft via een bevriende mogendheid aan Saoedi- Arabië meegedeeld, dat het niet bevreesd hoeft te zijn dat Israel mohammedaanse pelgrims die naar Mekka reizen, zal hinde ren. .Israel verzocht tevens vrije doortocht voor Israëlische mohammedanen naar de heilige plaatsen in Arabië. JERUZALEM (AFP) Het Deense vrachtschip „Ulla Danielsen" (744 ton) is uit de haven van Eilath aan de Golf van Akaba met een lading cement naar de Ethiopische haven Massawa vertrokken om vlees en andex-e levensmiddelen voor Israel te halen. Het Deense schip zal met het 300 ton metende Nederlandse vaartuig „Halkis" een geregelde dienst tussen beide havens gaan onderhouden. LONDEN (Reuter) Het Israëlische schip Atlit" is onder Israëlische vlag uit Djibouti in Eilath aangekomen. Geschenken uitgewisseld AMMAN (Reuter) De orthodoxe pa- ti-iarch van Jordanië heeft koning Saoed de gouden medaille van het Heilige Graf, die al 1500 jaar bestaat, geschonken. Ko ning Hoessein reikte aan vijftien officieren van het Saoedi-Arabische leger onder scheidingen uit voor hun pogingen om tot samenwerking met het Jordaanse leger te komen. Koning Saoed schonk koning Hoes sein en acht andere Jordaanse hoogwaar digheidsbekleders ieder een Amex-ikaanse limousine. Vertrokken (Reuter) Koning Saoed is vanochtend naar zijn land teruggekeerd na een offi cieel bezoek van een week aan Jordanië. Koning Saoed zou aanvankelijk zijn bezoek tot zatei'dag of zondag hebben verlengd, maar donderdagavond besloot hij toch vandaag naar Riad terug te keren. Bisschop van Rotterdam in Italië beroofd Zakkenroller stal zijn portefeuille paspoort en spoorkaartje De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, is donderdagavond met zijn secre taris dr. M. J. de Jong van zyn bezoek aan het Vaticaan en een daaraan vastgeknoopte vakantiereis uit Italië teruggekeerd. Toen hij in Rotterdam uit de „Rheingold"-ex- press stapte, vertelde hy in Milaan het slachtoffer te zijn geworden van een han dige zakkenroller. Even na zijn vertrek uit Milaan, 's mor gens tegen half zeven, bemerkte mgi\ Jan sen, dat hij zijn portefeuille kwijt was, die hij even tevoren nog in handen had ge had. Daarin bevond zich niet alleen een flink bedrag aan geld, maar ook het trein- biljet en het paspoort. Vermoed wordt, dat een man die zich als reiziger voordeed en zich bij het instappen nogal opdringerig toonde, de portefeuille heeft gerold. Deze man is later niet meer in de trein gezien. Gelukkig had de secretaris van de bis schop nog geld voldoende bij zich om een nieuw reisbiljet te kopen. Hoe zou het ech ter aan de diverse grensstations gaan, nu de bisschop zijn paspoort miste? Dit is ech ter zeer meegevallen en over coulance van de pascontx-oleurs heeft mgr. Jansen dan ook niet te klagen gehad. Wel hebben deze er zich steeds telefonisch van willen over tuigen, dat zij inderdaad met de bisschop van Rotterdam te doen hadden. Onder het motto „Een beetje vriende- 3 lykheid doet wonderen" zal van 20 juli tot 3 augustus in geheel Nederland een grote vriendelijkheidsactie gevoerd wor- p den, die georganiseerd wordt door een i: speciaal daarvoor in het leven geroepen comité, in samenwerking met het Ver bond voor Veilig Verkeer en toeristische instanties. „Het is voornamelijk het ge brek aan vriendelijkheid en wellevend heid", aldus dit comité, „dat er de oor zaak van is dat in het dagelijks leven zoveel dingen stroef en moeilyk ver lopen. Wanneer men probeert in het onderlinge verkeer een beetje meer vriendelijkheid te betrachten, gaat alles veel vlotter en prettiger". „Vriendelijkheidsinspecteurs" zullen het land doorkruisen en betoonde y, vriendelijkheid belonen. Wanneer zy op straat, in tram, bus of trein staaltjes van byzonder vriendelijk gedrag en bc- hulpzaamheid constateren, zullen zij de- 3 gene, die de vriendelijkheid bewijst, met een attentie verrassen. Frankrijk staakt de boycot van het Suezkanaal Volgende week vrijdag wordt de vaart hervat (Van onze correspondent in Parijs) Ook Frankrijk zal als laatste met ingang van volgende week af weer georuxx maken van het Suezkanaal. aldus heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken in een discreet communiqué bevestigd. Franse schepen werden een maand ge leden al naar Egypte gedirigeerd. Niette min deed minister Pineau vlak voor het uitbreken van de regeringscrisis nog een heldhaftige poging de Veiligheidsraad op nieuw voor de Suezkwestie in beweging te brengen, een poging, die gelijk was te voorzien op niets is uitgelopen. Het akkoord, dat tussen Parijs en Cairo is bereikt, kwam door Zwitserse bemidde ling tot stand. Frankrijk zal de doorvaart- rechten in inwisselbare ponden sterling voldoen. De voornaamste Franse scheep vaartmaatschappijen hebben de nodige gelden al overgemaakt naar een Egyptische bankrekening in Zwitserland. Volgende week vrijdag zullen de eerste Franse boten weer door het kanaal varen, waaronder de „Ferdinand de Lesseps", genoemd naar de Franse ontwerper van de waterweg. Een grimmig toeval heeft gewild, dat de êerste daad van de nieuwe minister president, Maurice Bourgès-Maunoury, de officiële capitulatie van Frankrijk tegen over Nasser is. Het is geen geheim dat do premier in zijn hoedanigheid van minister van Oorlog in het vox-ige kabinet de inspi rator en uitvoerder is geweest van de Frans-Britse straf-expeditie tegen de Egyp tische dictator. Gezuiverd CAIRO (Reuter) Nadat woensdag de Liberiaanse tankboot World Jury bij het Suezkanaal op een mijn was gelopen, heeft de Egyptische marine de toegang tot het kanaal van mijnen gezuiverd. Het schip, dat aan stuurboord twee grote gaten in de scheepswand kreeg, heeft zijn tocht door het kanaal voortgezet. Gehandhaafd JERUZALEM (UP) De Egyptische re gering heeft haar standpunt ten aanzien van de Israëlische scheepvaart door het Suezkanaal niet in het minst gewijzigd, al dus heeft een woordvoerder van het Is- raelische ministerie van Buitenlandse Za ken verklaard. Niet-Israelische schepen met goederen voor Israel worden even als vroeger toegelaten, maar Israëlische schepen en bemanningen worden geweerd. DAMASCUS (UP) Het bureau voor boycot tegen Israel van de Arabische Liga in Damascus heeft bekendgemaakt dat de Noorse tanker „Hoegh Eagle" (15.100 ton) op de zwarte lijst staat omdat het schip strategische goederen naar Israel gebracht heeft. VANMORGEN OM ZEVEN UUR is de stilte over het IJmuidense havengebied ge vallen. Geen enkel zeeschip, geen enkele trawler, logger of kotter mocht de haven binnenkomen of verlaten en de sluisdeuren van de Noordersluis en Middensluis bleven dicht. Ongeveer dertien uur zal deze toestand zich vandaag in de toegangs poort tot Amsterdam, de Vissershaven, de Haringhaven en de havens van Hoogovens handhaven. Alle scheepvaartverkeer is tot vanavond acht uur of misschien nog langer gestremd, daar Rijkswaterstaat stroommetingen moet verrichten ten behoeve van de verbetering van de IJmuidense haven. Met ongeveer twintig scheepjes, waarbij de „Rapid" en „Noordholland" van Rijkswaterstaat, werden de metingen vanmorgen begonnen. Reeds een maand geleden werden de reeds donderdag en in de loop van van- scheepvaartbedrijven in Amsterdam en IJmuiden gewaarschuwd, dat de haven van IJmuiden op woensdag 12 juni of vrij dag 14 juni gestremd zou zijn. De voorkeur van Rijkswaterstaat ging daarbij uit naar de eerste datum, maar deze week moest worden besloten om de stroommetingen tus sen de pieren en de .sluizen vandaag te nemen tussen 7 uur vanmox-gen en 8 uur vanavond, of zoveel langer of korter als nodig is voor zover zich rustige weersom standigheden voordoen. Ligplaats In sluizen De scheepvaart, die van Amsterdam en Zaandam in de loop van de dag door het Noordzeekanaal in de richting van zee op- stoomt, zal gelegenheid worden gegeven reeds in de sluizen ligplaats te nemen. Wanneer de stremming wordt opgeheven, kunnen de schepen onmiddellijk na het openen der sluisdeuren zee kiezen. Er werden vandaag in IJmuiden niet veel uitgaande schepen, verwacht, daar de maatschappijen de schepen zoveel mogelijk Bourguiba vreest voor oorlog met Frankrijk TUNIS, (Reuter) De Tunesische mi nister-president, Bourguiba, heeft don- derdagvond in een radiotoespraak tot zijn volk gezegd, dat het gevaar bestaat, dat er een oorlog tussen Frankrijk en Tunesië uitbreekt, indien de gevechten tussen Franse en Tunesische troepen voortduren. De weigex-ing van het Franse leger de tx-oepenbewegingen op Tunesisch grond gebied te beëindigen, schept een ernstige toestand, aldus de premier, die Frankrijk volledig verantwoordelijk stelde voor de incidenten van de laatste tijd. De Tunesische regering heeft donder dag geprotesteerd tegen een oefening van ongeveer 1000 Franse soldaten, die don derdag bij Gafsa tegen het aanbreken van de dag is begonnen- Franse officieren hadden woensdag avond medegedeeld, dat de oefening zou worden gehouden. De Tunesische regering had eerst getracht de oefening uitgesteld te krijgen, maar eiste donderdag, dat de operatie zou worden afgebroken. Een desbetreffende protestnota werd ter hand gesteld van de Franse ambassa deur te Tunis. nacht naar zee hebben gestuurd. Vyftien schepen buiten ADVERTENTIE De snelste VELPON Uit zee en bestemd voor Amsterdam werden vandaag ongeveer vyftien zeesche pen verwacht, zodat het vanmiddag onge twijfeld druk zal worden voor de pieren. In de loop van de avond worden al deze schepen in de sluizen verwacht. Ook de vissersvaartuigen, die de Vissers haven of Haringhaven zouden willen bin nenlopen of verlaten, zijn door de strem ming getroffen. Slechts enkele schepen moesten vandaag naar zee vertrekken om een nieuwe reis te beginnen, maar de reders besloten de schepen tot zaterdag morgen te laten liggen. Met toestemming van de havenmeest kon men desnoods nog van de gelegenheid gebruik maken om vóór twaalf uur vanmiddag de haven te verlaten. Vanmorgen om half tien lagen reeds twee zeeschepen voor de pieren. De kapi teins werden door de bemanning van de loodsboot ingelicht over de stremming. Ook het bagger- en zuigwerk tussen de pieren ligt vandaag stil. Examens LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde (cum laude): F. J M. Heslin- ga, te Den Haag. Geslaagd voor het docto raalexamen Nederlands recht: mejuffrouw C. M. H. Cox te Amersfoox-t; M. de Clercq te Leiden en C. L. van Beijma thoe Kingma te Den Haag. HAARLEM. Aan de chr. opleidingsschool voor onderwijzeressen bij het kleuteronder wijs te Haarlem zijn voor de eindexamens geslaagd voor de volledige akte A de dames J. Brants, C. Duba, H. van Egmond, T. de Jong, B. Jongsma. B. Kalkman, C. van 't Land, J. Nieuwenhuizen, C. Slikker-, T. de Wit uit Haarlem; J. Montijn uit Bennebi-oc J. Boonstra uit Beverwijk; G. van der Leek uit Heemstede; J. Ligtenberg. N„ Oudakkei-, D. Veldhuizen van Zanten uit Lisse; J. Streefland, H. Tik uit IJmuiden; G. Brune uit Zandvoort. Voor het theoretische gedeel te slaagden A. Mars en J. Lange: _k uit Haarlem en L. Ka bout uit Santpoort; voor het practisch gedeelte slaagden H. de Hond en W. de Jong uit Santpoort. Voor de vol ledige akte B slaagden de dames: M. van Beem, R. van Bergen, R. Hogervoi-st, M. Knol, H. van der Loos, M. van der Meer uit Haarlem; B Dekker uit Bloemendaal; I. Mac Daniël uit Driehuis: S. Klijn.' W. de Ruiter •lit Heem«'--de; B P-mrda uit Vijfhuizen; J. Langbroek. G. van Rijn, L. van der. Zwan uit x.T>-",'iden en A Snüders uit Zandvoort. Voor het theoretisch ged -Ite slaagde T. Brinkman uit Di'iehuis en voor he' practisch gedeelte M. Altrbé uit Heemstede. OVERVEEN. Aan het Jac. P. Thijssse- Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen Gymnasium B: mejuffrouw T. Niekerk en de heren E. van Es. Th. W. van Ravesteyn. E. R. de Winter en C. A. M. Mo lenschot. Het examen wordt met één kan didaat voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3