Jeugdige Gerritsen de nieuwe amateur-sprintkampioen B RYLC RE i Bergaud, Privat, Rostellan, namen in bergen geducht Dotto wraak Onproduktief HVGB speelde gelijk tegen Nereus in eerste klasse Vaderdag RIANTO Weer ruime overwinning van Nederlands B-elftal Gééf Vader een zorgeloze vakantie met hef Verrassing bij strijd om stayerstitel: Wierstra versloeg o.a. favoriet Koch VAKANTIEPAKKET Tfie perfect hairdressing Nederlander De Jongh naar de negende plaats Goals van Tol, Louer en Coy Koopal \9 DE DAUPHINE LIBéRé DE WATERPOLOCOMPETITIE GeborenPRESIDENT Schellenberg leidt nog in Ronde van Zwitserland Wijzigingen in honkbal programma weekeinde Toernooi groot biljart libre van de NNBB Wielerronde Duitsland gaat niet door „Dit is mijn elftal" -r Atleten uit Siegen bij „Holland" en „Haarlem" Guldemond wederom tweede Derksen brak linkerarm VRIJDAG 14 JUNI 1957 Het gaat niet goed met de Nederlandse baankampioenschappen. Nadat de vorige week slechts zeven prof-sprinters belang stelling toonden voor de titelstrijd was het gistermorgen bij de series van het prof- kampioenschap achtervolging al niet veel beter. Slechts negen van de zestien inge schreven renners vonden het de moeite waard om aan de start te komen. Bij de wegblijvers was Wim van Est, voor velen nog altijd een grote trekpleister. Maar onze profs kunnen in de nationale kampioenschappen bijna geen droog brood meer verdienen en blijven dus maar weg. Zij rijden namelijk op recette en de be langstelling van het publiek is eveneens tanende, ook al een gevolg van het ontbre ken van de renners met naam, waardoor men dus in een vicieuze cirkel is geraakt. De K.N.W.U. zal zich dan ook dienen te beraden over te nemen maatregelen, wil len de baankampioenschappen niet lang zaam doodbloeden. De enige verrassing was 's ochtends, dat Jan Hijzelendoorn erin slaagde de halve fi nales te bereiken door Harry van de Kamp uit te schakelen. De kleine, nog pas 17 jaar oude Mees Gerritsen, was een van de weinige licht puntjes in deze kampioenschappen. Deze Amsterdammer, die tijdens de ereronde bijna geheel schuil ging in de enorme lauwerkrans, klopte in de twee finalerittcn van het amateur sprintkampioenschap joop Captein en behaalde voor het eerst een nationale titel. Captein, die vorig jaar in een zes ritten durend duel zijn in 1955 behaalde kam pioenschap aan Frans Mahn had moeten afstaan, was weer sterk favoriet. Maar Captein heeft dit jaar zijn aandacht te veel verdeeld over baan en weg en dit is hem duur komen te staan. In de eerste rit bleef Captein tot in de laatste bocht aan het wiel van Gerritsen hangen en probeerde toen boven langs te gaan. Maar Gerritsen ving hem keurig op en bleef driekwart lengte voor. In de twee de rit vertrok Captein van kop en behield deze positie tot het uitkomen van de laat ste bocht, toen Gerritsen onweerstaanbaar buitenom kwam en zo hard naar voren schoot, dat Captein hem in het voorbijgaan op de schouder klopte als hulde aan de nieuwe kampioen. Ook de achtervolging leverde nieuwe kampioenen op. Bij de profs won Peter Post, vorig jaar tweede, in de finale van titelhouder Daan de Groot en bij de ama teurs veroverde Ap Geldermans, de sterke wegrenner, de kampioenstrui. Er is in de achtervolging bijzonder felle strijd geleverd, maar verheugender is, dat er zeer fraaie tijden gereden werden, ge zien de omstandigheden, want de cementen stadionbaan heeft al de naam niet snel te zijn en daar kwam nu nog een straffe noordooster wind bij. De tijden, zowel van de profs als de ama teurs, geven goede hoop voor de wereld kampioenschappen, die op de zware baan in Rocour worden gehouden. Daar immers zijn de op het snelle hout verwende Ita lianen nog meer in het nadeel. Peter Post kreeg het kampioenschap niet cadeau. Door een snelle start had hij en kele meters voorsprong genomen, die Daan de Groot in vier ronden geheel elimi neerde. Ook in de volgende ronde ble ven de kemphanen gelijk, maar toen 1 kwam de rouleur Post in actie. Met een haast onmerkbare verhoging van het tempo won hij eerst een meter, daarna nog een halve meter en toen hij in de achtste ronde zijn voorsprong tot zes meter ver grootte, kon hij zich reeds kampioen noe men. De Groot's tegenstand was gebroken en tenslotte bleef hij 40 meter bij de over gelukkige Post achter. Minder spannend De finale der amateurs was minder spannend. Van Bruggen had ook na een snelle start een kleine voorsprong ver overd, maar na vier ronden nam Gelder mans het heft in handen en eindigde met 70 meter voorsprong. Ondanks de geringe tegenstand kwam hij tot de bijzonder fraaie tijd van 5 min. 8 sec., een tijd, die nog nooit in een Nederlands kampioen schap gereden is. Ererondjes Martin Wierstra maakte na afloop van de stayersstrijd twee ererondjes. De eerste op de schouders van enthousiaste suppor ters, die die 28-jarige advocatenzoon in triomf naar het podium droegen, waar dr. P. van Dijk, voorzitter van de K.N.W.U., hem in de rood-wit-blauwe kampioenstrui hees. En daarna volgde samen met „good old" Frits Wiersma, die zijn volgeling op zo kundige wijze naar de titel had geleid, Mees Gerritsen. de ereronde langs het publiek, dat het koppel met een ovatie voor het gebodenc dankte. Het was dan ook niet mis, wat het duo Wierstra-Wiersma had gepresteerd. In een dolle race had het tweetal niet alleen de kampioenstitel veroverd, maar ook alle concurrenten tenminste een maal gelapt, Noppie Koch, de grote favoriet voor deze titel, zelfs vijf keer. Wierstra had wraak genomen voor het onrecht, dat hem het vorige jaar was aan gedaan, toen hij in het kampioenschap als tweede achter Pronk eindigde, maar niet waardig bevonden werd om naar de strijd om de wereldtitel in Kopenhagen te gaan, een voorrecht, dat wel te beurt viel aan Koch, die nota bene achter hem was aan gekomen. Favoriet Koch geklopt Jan Pronk had voor de start de gunstige koppositie geloot met achter zich Staken burg, Mehagnoul, Koch, Smits, Vreeswijk, Bijster en Wiersma. Dit moest dan het kampioenschap van Noppie Koch worden, de man die op de winterbanen en ook daarna in sterke internationale gezelschap pen zulke grote successen had geboekt. En inderdaad, al in de eerste seconden kwam Koch van de vierde naar de tweede plaats achter Pronk maar 'moest jammer genoeg nog in de eerste minuut wegens ketting breuk van fiets verwisselen. Hij was wel iswaar even uit cadans, maar veel schade ondervond de Utrechter niet, want door de ronden vergoeding kwam hij toch weer op de tweede plaats terecht voor Wierstra, die inmiddels de laatste plaats al lang had verlaten. In de negentiende minuut sloeg Wiei'stra zijn slag, toen Koch een vergeefse aanval op Jan Pronk had gedaan. In één ruk trok Wiersma hem naar de eerste plaats voor Pronk, Vreeswijk en Koch, terwijl de an deren al geen rol meer speelden. Vijf minuten later voltrok Wierstra hel vonnis over Jan Pronk. De titelhouder nu 39 jaar kon het hoge tempo niet meer volgen en moest een ronde prijs ge ven. Halverwege lag niet Wierstra op ADVERTENTIE BRYLCRJEEM D&t is nog eens een cadeau waar Vader wat aan heeft! Twee grote tubes Brylcreem die zijn haar glanzend en gezond houden - zelfs in zon, zand en zee. Zorgeloze vakantie dus!' En er hoort nog een extra verrassing bij dit geschenk: ieder Brylcreem vakantiepakket geeft recht op gratis deelname aan de Brylcreem vakantie prijsvraag. Straks vertrekt Vader met Moeder op een droomreis naar gondels, palmen en eeuwig-blauwe zee Geef Vader de meest zorgeloze vakantie van zijn leven! Het cadeau voor Vaderdag 1957 een zorgeloze vakantie met een Brylcreem vakantiepakket1 De vakantie op de bekende perfecte wijze verzorgd door Neerland» oudste reisbureau LISSONE/LINDEMAN. 5 Bergaud, Privat, Roslollan en Dotto hebben in de 6de etappe van de Dauphine Libéré wraak genomen voor de nederlaag, die zij woensdag te slikken kregen. In de rit van Gap naar Chambery over 210 km is het viertal er in geslaagd de situatie aan de kop van het algemeen klassement vrij wel geheel te herstellen. Merkwaardiger wijze was de bovengenoemde volgorde, waarin zyn als eerste vier in Chambery binnenkwamen, ook de rangschikking in het algemeen klassement na de vierde kop, maar Vreeswijk, die als lachende derde de duels tussen Wierstra en Koch had gade geslagen. Het was slechts een weelde voor een paar ronden. Na 36 minu ten opende Wierstra de eerste serieuze aanval op Koch en hij zou de favoriet on getwijfeld voorbij zijn gegaan, als gang maker De Graaf hem in de bocht niet bijna tegen de balustrade had gedrukt. Het werd uitstel van executie, want na precies drie kwartier moest Koch er toch aan geloven en toen na 49 minuten ook Vreeswijk on der de aanval van Wierstra bezweek, was de strijd gestreden. HVGB speelde donderdagavond de eerste wedstrijd voor de eerste klasse heren van de competitie K.N.Z.B. De strijd ging in Zaandam tegen Nereus, dat met een gelijk' spel genoegen moest nemen. Ondanks de zware druk, die in de eerste helft door HVGB op de Nereus-verdediging werd uit- ADVERTENTIE Een nieuw assortiment bonbons van Van Dungen's Chocoladefa brieken N.V. Prijs f 0.75 per 100 gr. De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland van Thalwil naar Bazel over een afstand van 215 km luidde. 1. Traxel (Zwits.) 5 uur 34 min. 23 sec. (gemidd. 37.7 km per uur); 2. Geminiani (Fr.); 3. Sorgeloos •Belg.); 4. Friedrich (Did); 5. Schellenberg 'Zw.) fi. Emiliozzi (It.); 7. Couvreur (Belg.); 8. Rornara (It.); 9. Van Darome (Belg.); 10. An- dresen (Denem.) Na de tweede etappe luidt het algemeen klas sement: 1. Schellenberg (Zwits.) 11 uur 52 min. 0 sec.; 2. Fornara (It.) 11. 52.40; 3. Couvreur (Belg.) U.52.59; 4. Traxel (Zwits.) 11.53.39; 5. Sorgeloos (Belg.) 11.54.01; 6/7. Géminiani (Fr.) en Moresi (Zwit.) 11.54.06; 8. Assirelli (It.) 11.54.13; 9. Van Cauler (Belg.) 11.54.19; 10. Friedrich (Duitsland) 11.54.24. In het honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde zijn enkele wijzigingen gekomen. In plaats van de wedstrijd ÈHS EDO wordt om half vier gespeeld EHS VVGA. Om vier uur is vastgesteld TYBB Blauw Wit. Voorts speelt HHC zondagmid dag half drie niet thuis tegen Blauw Wit, maar tegen TIW. 500 3 427 166,66 6 3 6 2 500 5 194 100 36 5 16 7,20 158 7 122 22,57 500 7 273 71.43 Donderdagavond zijn in Eindhoven de eer ste wedstrijden gespeeld van het nationaal toernooi groot biljart libre, georganiseerd door de Nieuwe Nederlandse Biljartbond. Jacobs Van Oosterhout Scholte Jansen Mol De Ruyter De Ronde van Duitsland, die deze zomer zou worden gehouden, gaat niet door wegens gebrek aan geld, zo heeft een official van de Duitse Wielerbond in Frankfort verklaard. Men hoopt evenwel deze vijf etappenwed- strijd volgen jaar eind juli of begin augus tus te organiseren. Op 19 juni zal notaris E. Bennink Bolt via de televisie het door het Nederlandse publiek gekozen voetbalelftal, dat op de Olympische Dag speelt, bekend maken. Eveneens zullen dan de winnaars van de drie televisietoestel len worden aangewezen. geoefend, was het slechts Dekker die het HVGB-overwicht in een doelpunt tot uit drukking kon brengen. In de tweede helft werd wat zwaarder gespeeld. HVGB ver kreeg een spelersmeerderheid en een speler van Nereus moest naar de kant. Ook toen kwam HVGB goed in de aanval, echter zonder succes. Na de uitgooi van de Ne- reus-doelman zette Nereus snel een aanval in en voordat de HVGB-verdediging kon ingrijpen had Gregorius de bal het HVGB- doel ingewerkt. De reserves van HVGB speelden voor de reserve eerste klasse tegen Nereus 2. Het was een gelijk opgaande strijd. Bij het in gaan van de rust had HVGB een twee-een voorsprong. De strijd eindigde met een vier-drie overwinning voor de Haarlem mers. V.Z.V.—D.W.T. In Velsen trok DWT (tweede klasse) flink van leer tegen VZV. In de eerste helft kwam DWT met twee-nul voor door George Westerman. In de tweede helft bracht Molenaar de DWT-voorsprong op vier-nul. HaarlemH.D.Z. Haarlem (dames) kreeg voor de tweede klasse in Stoops bad in Overveen HDZ op bezoek, dat met zes dames verscheen. Een voltallig Haarlem bond de strijd aan, maar kon, door slecht schieten de speelsters meerderheid niet in doelpunten tot uit drukking brengen. Slechts Nanny Franke schoot raak. Jopie Troost maakte daarna gelijk. Ook in de tweede helft bleef Haar lem beneden haar kunnen. Na een over treding van Gerda Brandts kwamen er gelijke ploegen in de strijd. Toen kreeg HDZ enig overwicht en bracht Kitty Wa genaar de balans in het voordeel van HDZ. Ook toen Gerda Brandts weer in het water kwam, zag Haarlem geen kans de achter stand weg te werken. Waterpolo-uitslagen Competitie K.N.Z.B.: heren reserve twee de klasse: DAW 2—HPC 3 10-0; Nereus 3— HVGB 3 4-5. Reserve derde klasse: Haar lem 4—DWT 3 1-3. Kring-competitie: dames eerste klasse: DWR 2Watervrienden 1 3-2. Tweede klasse: HVGB 3—DWR 3 9-2. Heren tweede klasse: HPC 5HVGB 5 4-1; Haarlem 5—DWT 4 7-1. etappe van dinsdag. De Luxemburger Schmitz, die achter Dotto als vijfde over de eindstreep kwam, is nu de nieuwe lei der met een voorsprong van byna vier minuten op Bergaud. Onmiddellijk na de start, die aan de voet van de Col Bayard plaats vond, zette Ros- tollan de aanval in en achter hem ont brandde de strijd vrijwel op hetzelfde mo ment. Op "-> top van de Bayard na 7 km kwam Rostollan als eerste door met 45 sec. voorsprong op Bergaud en Schmitz, 1 min. 15 sec. op Geruzzi en Le Dissez en 2.10 op Dotto, Corbusier, Privat, Forestier, Tarri, Walkowiak en Queheille. Bergaud en Smitz haalden Rostellan bij de afdaling in. Bij Chaufayer (25 km) had ook Gay zich bij de vluchtelingen gevoegd. De hoofdmacht bleef bij al deze activitei ten niet toekijken. Er werd stevig gejaagd en enkele ui) het groepje van Dotto werden weer in do gelederen opgenomen. Bij het meer van Laffray (73 km) had zich op nieuw een vijftal renners losgemaakt uit het peloton en zo ontstond er tussen de koploners en het peloton een groepje, dat op 1,20 achter de leiders lag en dat een minuut voorsprong noteerde op de grote groep. Groepjes samengesmolten Helemaal vooraan waren twee kleine groepjes vluchtelingen samengesmolten en bij de bestijging van de lange, moeilijke helling van de Chamrousse, waar het pe loton op 2.45 lag ontketende Schmitz een nieuwe aanval. Queheille, Walkowiak en Bertolo werden het eerste gelost. Toen de marreerde Bergaud, Gay prong achter hem aan. gevolgd door Schmitz en Rostollan. Dit viertal had op 10 km van de top een voorsprong van 20 sec. op Privat, 55 sec. op Lampré, 1.10 op Gouget en 1.45 op Walko wiak. Op het hoogste punt kwam Rostol lan als eerste door voor Bergaud en Gay en op 22 sec. gevolgd door Schmitz. De gele trui-drager Dcji.is (Belg.) had op dat moment reeds een achterstand van 6 min. Toen Grenoble in zicht kwam (na 146 km) reed Bergaud ,piat' en Gay reed alleen op kop. Bergaud repareerde snel en hij had het verloren terrein weldra weer terugge wonnen. Met Gay, Privat en Schmitz be gon hij aan de beklimming van de Col de Porte. Na 154 km, tijdens de bestijging, was Rostollan echter weer naar voren ge komen en terwijl Gay en Schmitz even te rugvielen, kwam Rostollan opnieuw als eerste over de top. Bergaud, Dotto en Pri vat volgden op 5 sec., Schmitz op 1.09, ver volgens met verschillen van 2!4 tot 4 mi nuten Gouget, Faure, Close, Rohrbach en Lampré. De rest had grotere achterstand. Hergroepering Opnieuw kwam een hergroepering van de eerste vier tot stand, maar niemand in dit groepje voelde er kennelijk wat voor om het op een sprint-beslissing te laten aankomen en de onderlinge steekpartij tjes hielden aan. Met dat al groeide de achter stand van de grote groep met de gele trui drager Dejijs, zijn landgenoot Van Aarde en onze landgenoot De Jongh, die derde stond. 4 Op de top van de Cucheron (na 176,5 km) was Bergaud het eerst weg. Hij nam een voorsprong van 30 sec. op Rostollan en Dotto en van 37 sec. op Privat, Schmitz kon het tempo niet meer volgen. Hij pas seerde op 3.02. Bergaud en Privat gingen door, Dotto kreeg een lekke band en ver loor twee kostbare minuten. Samen stoven Bergaud en Privat op de finish af, waar Bergaud de sprint won. SOJOGET h gchu^ERY /fCOL DU GOINKB 'ÜCOL DU CUCHEROM A*CCi Of COBIC V. De uitslag luidde: 1. Bergaud (Fr.) 6.54.25; 2. Privat (Fr.) 6.54.27; 3. Rostollan (Fr.) 6.56.32; 4. Dotto (Fr.) 6.58.14; 5. Schmitz (Lux.) 6.58.34; 6. Faure (Fr.) 7.01.19; .7. Lampré (Fr.) z.t.; 8. Gouget (Fr.) 7.01.47; 9. Rohrbach (Fr.) 7.03.46; 10. Brankart (Belg.) 7.06.06; 11. Le Dissez (Fr.) 12. Dupuy (Fr.) 7.07.53; 13. Close (Belg.) 7.09.51; De plaatsingen van de Nederlanders in het etappe-klassement waren: 18. Piet van Est 7.10.53; 19. Bergmans 7.11.20; 29. Piet de Jongh 7.15.58; 58. Van der Brand 3.07.00. Het algemeen klassement ziet er na de zesde etappe als volgt uit: 1. Schmitz (Lux.) 37.10.38; 2. Bergaud (Fr.) 37.14.26; 3. Privat (Fr.) 37.14.47; 4. Rohrbach (Fr.) 37.15.38; 5. Rostollan (Fr.) 37.18.46; 6. Dotto (Fr.) 37.20.57; 7. Van Aarde (Belg.) 37.22.12; 8. Gouget (Fr.) 37.27.09; 9. De Jongh (Ned.) 37.27.26; 10. Bertolo (Fr.) 37.27.35; 16. P. van Est (Ned.) 37.35.33; 30. Bergmans (Ned.) 37.49.10; 59. Van der Brand (Ned.) 38.56.10. Van den Broek en Stevens hebben met nog negen andere renners, bij wie onder anderen de Belg Van Genechten en de Fransman Novak, de strijd gestaakt. Op het terrein aan de Kleverlaan wer den donderdagavond atletiekwedstrijden gehouden tussen atleten uit Siegen (Duits land) en atleten van „Holland" en Haar lem. By de dames wonnen de Duitse meis jes alle drie nummers, n.I. de 100 m., het discuswerpen en het kogelstoten. De beide laatste nummers waren beide voor Ilse Zepter. Het discuswerpen won zij met 25.47 m., het kogelstoten met 9.65 m. Waren deze verrichtingen dus aan de matige kant, de 100 m. kon het predicaat „voldoende" nau welijks halen. Hier won Gerda Schneider in 14.5 sec. vóór mej. Meyland van Hol land in 14.8 sec. De heren lieten ongetwijfeld betere at letiek zien, al was ook hier de 100 m. tijd aan de matige kant. Steenbergen (Haar lem) had aan 11.8 sec. genoeg om dit num mer ruimschoots te winnen. Voor deze fi nale waren alle Duitse lopers reeds in de series uitgeschakeld. Lagendijk (Haarlem) deed het ook nu weer uitstekend op de 400 m. door dit nummer te winnen in 52.4 sec. voor zijn clubgenoot Snijders, die de eveneens goede tijd van 52.7 sec. liet af drukken. G. Marquis van Siegen bezette in 54.5 sec. de derde plaats. Verrassend goed was de 800 m. Wild- raut (Siegen) won hier in 1 min. 58.8 sec. En dat was de eerste keer dat een atleet op de zware grasbaan van de Kleverlaan de 800 m. beneden de 2 minuten aflegde. Byna was het ook aan de „HaarIem"-loper Visser gelukt de 2 minuten-grens te door breken. Voor hem werd een tijd van 2 min. precies afgedrukt en dat betekende een ruime verbetering van het Haarlems Jeugdrecord. Meyboom van „Haarlem" werd derde in 2 min. 2.4 sec. Kortekaas van Holland ging als eerste over de finish van de 3000 m. in de goede tijd van 9 min. 13.9 sec. vóór de Duitser Menge, die bijna 10 sec. achterstand boek te en 9 min. 23.2 sec. liet afdrukken. Doornbosch (Haarlem) liet er geen twij fel over bestaan, dat hij momenteel in uit stekende vorm verkeert bij het vèrsprin- gen. Hij won evenals zondag in Iserlohn dit nummer met een sprong van 6.65 m. en bleef daarmede zijn jonge clubgenoot Steenbergen, die tot 6.19 m. kwam ruim voor. Haarlem won tenslotte de 4 x 100 m. estafette in 46 sec. voor Holland (46.8 sec.) en Siegen (47.3 sec.). De Nederlander W. Guldemond heeft met zijn jacht Spotvogel evenals op de eerste dag van het internationaal Brits kam»->:oen schap Sharpieklasse, dat in Burn ham on Crough (Essex) wordt gezeild beslag ge legd op de tweede plaats. De Engelsman G. H. Bell met zijn jacht Chuckles won deze race. Bell heeft de leiding met 200 punten voor Guldemond met 198 punten. Tijdens internationale wielerwedstrijden in Kopenhagen kwam de Nederlandse sprint kampioen Jan Derksen ten val, waarbij hij zijn linkerarm brak. Na de behandeling in het ziekenhuis kon hij weer naar zijn hotel terugkeren. In zijn val sleepte hij twee Deense renners, Kaj Jensen en Henning Larsen mee, doch deze werden slechts licht gewond. ADVERTENTIE U SLAAGT ZEKER BIJ KRUISWEG 53 - HAARLEM Speciaalzaak in Luxe Artikelen enu parkeert er makkelijker In het Sandner-stadion een weidse be titeling van een veld, dat amper 10.000 toe schouwers kan herbergen werd de tour nee van het Nederlandse B-team donder dagavond besloten. Voor de tweede en laat ste wedstrijd van de Nederlandse reserves was een vertegenwoordigend team van de provincie Rogaland tegenstander van het B-elftal. Ook ditmaal werd het een ruime zege voor Nederland B, ook nu werd de eindstand 40. Opnieuw bleken de Neder landers tenminste een klasse beter dan hun tegenstanders. Toch kwamen zy dit maal niet tot het flitsende en verrassende aanvalsspel, waarvan zij 24 uur tevoren de inwoners van Bergen hadden laten ge nieten. Zo sterk was het Nederlandse overwicht in het eerste kwartier, dat de Noren slechts eenmaal gevaarlijk konden worden. Dat gebeurde overigens nog na een vrije trap tegen een Nederlandse verdediger. Ook Ne derland kwam, althans in het begin, tot weinig goed opgebouwde aanvallen. De combinaties werden in het middenveld veelal opgezet door de Blauw Witter Dahrs, die zich vooral in het begin van de wed strijd een verdienstelijk schakelspeler toonde. Men moest tot de 23ste minuut wachten op het eerste doelpunt. Nadat Tol met een handige schijnbeweging zijn tegenstander voorbij was gegaan, sneed hij in één rush door de Noorse verdediging en scoorde vervolgons met een hard en goed gericht schot in de linkerhoek. Kort voor de rust werd het bijna nog 0-2. Linkshalf Kruyver, met stopper Schil der de beste in de verdediging, kreeg in het middenveld de bal te pakken, omspeel de drie, vier tegenstanders doch zijn schot was helaas onzuiver. Tot een bedenkelijk laag peil zakte het spel in het begin van de tweede helft. Ruim een kwartier duurde het voor de eerste opwindende situatie zich voordeed. ADVERTENTIE Koopal. Tot dicht voor het Nederlandse doel drong Noorse aanvalsleider door. Voor hij kon schieten had Schilder hem even wel de scoringskans ontnomen. Het doel punt viel in de 18de minuut aan de andere zijde. Een fout van rechtsback Jan Oerke bracht Koopal in vrije positie voor doelman Andersen, die uitlopend het ge vaar trachtte te bezweren. Hij keerde het eerste schot van de Tilburger prachtig, doch toen deze de terugspringende bal op nieuw inschoot bleek de doelman machte loos (0-2). Mooie goal Van bijzondere klasse was het derde doelpunt. Na amper een half uur ging Louer zijn directe tegenstander met een handige schijnbeweging voorbij. Nogmaals zag hij kans een Noor te omspelen en toen, op een moment dat een ieder een schot verwachtte, volgde een slim pasje naar Koopal. De Willem Il-er greep die kans dankbaar aan. Van ongeveer 16 meter af stand vuurde hij een schot af, waarop An dersen geen antwoord wist. Nogmaals sloegen de Nederlanders op fraaie wijze toe. Nog geen vijf minuten la ter gebeurde dat. Een voorzet-op-maat bracht de bal bij Tol die met een harde, zuivere kopstoot voor de vierde treffer zorgde (0-4). Het team speelde in de volgende opstel ling: Doel: Van der Voort (RCH); achter: Ockhuizen (DOS) en Kraay (DOS): mid den- Walhout (NOAD), Sol ildev 'Vnlr-n- dam) en Kruyver (KFC). voor: D< Koe (G VAV), Dahrs (Blauw Wit), Koopal (Willem II), (later Bisschops (Rapid), Tol (Volen- dam) en Louer (NOAD).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9