Nieuw uitbreidingsplan voor buurtschap Vogelenzang SLECHTHORENDEN Plaats 'n Groentje Demonstra tiedag Tulpenpelsters 2e MONTEUR POMPBEDIENDE Alléén Ruim honderd woningen westelijk van Vogelenzangse weg Vienna boortoestellen en hoorbrillen VIENNA HOORTOESTELLEN Garage Davids 20 tot 60°/o lager dan winkelprijs 2ATERDAG 15 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 Prins Bertil had er genoeg van en zei het ook Rechter besliste over niertransplantatie President Gronchi wil in kabinetscrisis bemiddelen Staatsrechterlijk staat zijn bevoegdheid vast Canadees kabinet treedt maandag of dinsdag af V.S. nodigen Sutomo uit tot woede van Sukarno V.S. onder voorbehoud lid van kernenergie-orgaan Brazilië krijgt Brazilia als nieuwe hoofdstad „Tide Water" prefereert super-tankschepen Geheimhouding inzake sterke lichtstralen opgeheven Raadsel van misvormde kinderen niet opgelost Scheepvaart GEEN BATTERIJKOSTEN GEEN KLEERGERUIS GEEN TOESTEL IN UW ZAK ONZICHTBAAR Zoekt U een motor in prima staat? DE VERKOOP WORDT GEHOUDEN TE BLOEMENDAAL in de OUDE BLOEMENDAALSE KERK BLOEMENDAALSEWEG 70, hoek Zomerzorgerlaan Op het raadhuis te Overveen liggen met ingang va 15 juni gedurende vier weken drie partiële uitbreidingsplannen ter in- zage. Het betreft hier in alle drie gevallen gronden, die eigendom zijn van de ge meente Bloemendaal en het gemeentebe stuur wacht nu af welke gegadigden zich v0or bebouwing zullen melden. Het ontwerp voor een partieel uitbrei dingsplan, genaamd „De Leeuwenkuil", betreft een duinterrein aan de Hoge Duin en Daalseweg te Bloemendaal. De provin ciale Planologische Dienst, de Woningwet commissie en de commissie voor Publie ke Werken hebben zich in principe hier mee kunnen verenigen. De gronden waarop dit plan betrekking heeft, ziin gelegen in bet villapark „Duin en Daal" en wel aan de westzijde van de Hoge Duin en Daalse weg nabij de Karmeltrap. Stedebouwkun- dige regelingen zijn hier nimmer van toe- oassing geweest. De in het plan begrepen gronden zijn sedert 1920 eigendom van de gemeente Bloemendaal en bestaan uit een {raai geaccidenteerd en begroeid duinge bied. Het rlan beoogt een bebouwingsmo- geliikheid te scheppen voor een vijftal vil la's, van ten minste vijfhonderd kubieke meter inhoud, waarvan er drie rechtstreeks aan de Duin en Daalseweg zullen komen te liggen, terwijl nog twee woningen kun nen worden gebouwd op gronden, die via een eigen toegangsweg van de Hoge Duin en Daalseweg af bereikbaar zullen zijn. De smalle uitloper van dit terrein opënt de mogelijkheid voor een tweede toe- of uit gang (uitsluitend als voetpad) naar de Hoge Duin en Daalseweg. Het betreft hier vrij staande eengezinswoningen, welke afge dekt zullen worden met een schuine kap. De woningen mogen ten hoogste bestaan uit een souterrain, een begane grond, een verdieping en een bergruimte. Het tweede ontwerp betreft een partieel uitbreidingsplan in Vogelenzang, genaamd „Vogelenzang III" (tweede gedeelte). Deze gronden zijn gelegen ten westen van de Vogelenzangseweg, tussen de Kerkweg en de Deken Zondaglaan. By de woningen zullen terreinen behoren, benevens een eigen stoep, grond voor actieve en passieve recreatie, zywegen met voetpaden, par keerplaatsen, groenstroken en de mogelijk heid voor plantsoenaanleg. De gronden, waarop dit plan betrekking heeft, zijn gelegen in de buurtschap Voge lenzang en wel ten westen van de Vo gelenzangseweg. Het zuidelijk gedeelte van het plan overlapt voor een zeer klein gedeelte het vigerende partiële uitbrei dingsplan „Vogelenzang III" (eerste ge deelte), welk plan bij besluit van Gedepu teerde Staten van Noordholland d.d. 6 ok tober 1954, no. 91 werd goedgekeurd. De bedoelde gronden bestaan grotendeels uit grasland en zijn vrijwel geheel het eigen dom van de gemeente. Zij werden in 1955 aangekocht ten behoeve van de volkshuis vesting. De in het plan ontworpen noord-zuid georiënteerde wegen zjjn naar het noor den toegericht op een toekomstig kerke lijk en cultureel centrum, waarvan de tot standkoming in de directe omgeving van de kerk zich als een behoefte zal doen ge voelen. Boomaanplanting en plantsoen- aanleg zullen het geheel verfraaien. De grond voor actieve recreatie sluit aan by het bestaande sportterrein. Aan de west zijde is een groenstrook met wandelge legenheid gedacht met uitzicht op de Vo gelenzangse weiden en de duinrand. Wat nu de bebouwing aangaat, er kunnen in het plan ongeveer negentig eengezinswo ningen, zes woningen met bedrijfsruimte en ongeveer dertien woningen voor ouden van dagen verwezenlijkt worden. Boven dien biedt het plan de mogelijkheid tot het oprichten van ongeveer veertien box garages en een sportgebouwtje, annex be scheiden douchebadhuis. De eengezinswo ningen (tenhoogste vier aaneen) zullen de begane grond, een verdieping en een vlie ring omvatten met een schuine kap (zadel dak). De inhoud van deze woningen mag niet STOCKHOLM (TT) Prins Bertil, de derde zoon van koning Gustaaf Adolf van Zweden, kreeg onlangs in Gothenburg bij val wegens een ongewone toespraak. Op een bijeenkomst in scheepvaartkringen maakte de prins, die als enige volwassen mannelijke vertegenwoordiger van het ko ninklijk huis naast de koning overladen is met maatschappelijke verplichtingen, zich ervan af met te zeggen: „Ik veronderstel dat de meesten van u vandaag mijn toe spraak bij de haven hebt gehoord, dus ik kan het kort maken - natuurlijk heb ik verder niets meer over dit onderwerp te zeggen Dit is, geloof ik, de zesde achter eenvolgende dag dat ik op een diner het woord moet voeren. Ik wil u wel vertellen, heren, dat het waarachtig niet gemakkelijk is". BOSTON (UP.) Het staatsgerechts- hof van Massachusetts (V.S.) heeft gis teren een oordeel moeten geven in een merkwaardige zaak. Een vijftienjarige jongen uit Shepherdsville, Leon Masden. leed aan een ernstige nierziekte. Verleden week verklaarden zijn dokters, dat hij ten dode is opgeschreven tenzij binnen enkele weken een gezonde nier van een ander in zijn lichaam kan worden getransplanteerd. Be enige donor die daarvoor in aanmer king kwam was Leons tweelingbroer, die Leonard heet. De jongens konden echter zelf geen rechtsgeldige toestemming tot de operatie geven, daar zij minderjarig zijn. Evenmin kon de moeder zonder een ge rechtelijke uitspraak een wettige toestem ming geven, daar het hier volgens de Amerikaanse wet „een chirurgische in greep. niet tot het welzijn van de patiënt" betreft. Rechter Edward Counihan van het hof van Massachusetts heeft thans als zijn oordeel gegeven, dat er juridisch en wet telijk geen bezwaren zijn tegen de ope ratie, nu zowel de beide jongens als hun moeder er mee ingestemd hebben. Een dergelijke nier- transplantatie heeft tot dusver alleen succes gehad, als zij bij identieke (eeneiige) tweelingen wordt uit gevoerd. meer dan 400 kubieke meter bedragen. De eengezins woon- met winkelhuizen, of eventueel ambachtelijke bedrijfjes (ten hoogste drie aaneen) omvatten de begane grond, een verdieping en een kapruimte met een inhoud van 500 kubieke meter. De eengezinswoningen voor de Ouden van Dagen (ten hoogste vijf aaneen) zullen een inhoud hebben van 200 kubieke meter. Tenslotte is daar dan het ontwerp voor het partieel uitbreidingsplan „Midden Duin en Daalseweg" aan de voet van ,,'t Kopje" te Bloemendaal gelegen. Deze gron den zijn gelegen in het villapark „Duin en Daal". Het gaat hier om een gedeeltelijke herziening van het in 1950 goedgekeurde partiële uitbreidingsplan in onderdelen „Openluchttheater, Algemene Begraaf plaats". Sedert 1920 zijn deze gronden ei gendom van de gemeente. Zij bestaan uit een in westelijke richting oplopend en be groeid duinterrein. Dit derde plan beoogt de bebouwingsmogelijkheid voor een twee tal woningen, afgestemd op de omliggende bebouwing. Het zullen vrijstaande eenge- zinswonigen worden met een minimum inhoud van 500 m3, met een bijgebouwtje, eventueel als garage te benutten en een tuin. ROME (UP) De Italiaanse president Giovanni Gronchi heeft verklaard dat een staatshoofd zeggenschap dient te hebben in de formering van een regering. Hoewel de communistische kranten zich tegen dit denkbeeld verzetten, heeft de gematigde pers welwillend gereageerd: men verwacht dat de bemiddeling van de president orde kan scheppen in de politieke chaos die is ontstaan door het aftreden van premier Adone Zoli, vanwege het feit dat zijn meerderheid in de Kamer na een her-tel ling gebaseerd bleek te zijn op ultra rechtse stemmen, wier steun Zoli bij voor baat afgewezen had. Cronchi verklaarde het volgens de grond wet als zijn plicht te beschouwen actief deel te nemen aan de samenstelling van een nieuwe regering. Men verwacht niet dat de president meteen een formateur zal aanwijzen. Waarschijnlijker acht men dat Amintore Fanfani, secretaris van de chris ten-democratische partij, opgedragen zal worden informaties in te winnen. Men houdt er in politieke kringen reke ning mee dat een drie of vier partijenco alitie, die sinds het aftreden van premier Segni onmogelijk leek, toch een meerder heid kan verwerven. Het wordt echter evenmin onwaarschijnlijk geacht dat er opnieuw een éénpartij-regering tot stand komt, maar dan met steun van de partijen die in de coalitie van Segni vertegenwoor digd waren. De kandidaten voor het premierschap zijn op de vingers van één hand af te tel len: Fanfani staat bovenaan de lijst, met Segni, Scelba en Pella achter zich. In de geschiedenis van de Italiaanse re publiek is het voor het eerst, dat het staatshoofd zich losmaakt van de min of meer ornamentieke rol en te kennen geeft dat de formateur de leiding van de presi dent zal hebben te aanvaarden. Er is al eerder critiek geuit op Gron- chi's opvattingen in dit opzicht, in verband met de pogingen die hij gedaan zou hebben om de vorige formateur Zoli te beïnvloe den. OTTAWA (UP) De liberale premier St. Laurent van Canada zal maandag of dinsdag aftreden, op een tijdstip dat de leider van de progressieve conservatieven, Diefenbaker, het beste uitkomt. Allereerst zal het kabinet zijn ontslag aanvragen bij gouverneur-generaal Vincent Massey, daarna wordt een officiële verklaring ver wacht. Bij de verkiezingen zijn negen li berale ministers in hun kiesdistricten ver slagen en de regering heeft haar meerder heid in het Lagerhuis verloren. (Reuter) De definitieve zetelverdeling in het nieuwe huis van afgevaardigden is aldus: progressieve conservatieven 111, liberalen 103, coöperatieve gemenebest federatie 25, sociale kredietpartij 19, onaf- hankelijken onafhankelijke liberalen 2, onafhankelijke conservatieven 1, liberale arbeidspartij 1, vacant 1. DJAKARTA (UP) De Indonesische regering is lichtelijk ontstemd over een uitnodiging van de Amerikaanse voorlich tingsdienst aan de leider van de Indone sische volkspartij, Sutomo, een reis door de Verenigde Staten te maken. Sutomo, bekend als „Anburg (broeder) Tomo" uit de zelfstandigheidsstrijd heeft zich scherp gekant tegen de presidentiële plannen voor een geleide democratie en heeft Sukarno in het parlement onlangs fel aangevallen. „De Amerikaanse regering heeft het recht uit te nodigen wie zij wil, maar het zou aanbeveling verdienen wanneer zij hierbij de politieke situatie in Indonesië in ogenschouw nam", zo verklaarde een officiële woordvoerder van het Indone sische ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover een verslaggever van UP. Sutomo, wiens reis- en verblijfkosten door de Amerikaanse regering worden be taald, vertrok op 24 mei uit Djakarta. De Amerikaanse ambassade stelde de Indonesische regering slechts zeer kort voor het vertrek van Sutomo van de uit nodiging in kennis. Van betrouwbare In donesische zijde is vernomen dat president Sukarno in hoge mate ontstemd is over deze gang van zaken. WASHINGTON, (Reuter) De com- misie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat heeft eenstemmig een ontwerpverdrag goedgekeurd, dat deelneming van de Verenigde Staten en 79 andere landen aan de stichting van een internationale organisatie voor vreedzaam gebruik van kernenergie in houdt. De commissie heeft in de resolutie, waarin zij haar goedkeuring heeft uitge drukt, een bepaling opgenomen, die in houdt dat de Verenigde Staten zich uit de internationale organisatie zullen terug trekken, indien het statuut wordt gewij zigd, zonder goedkeuring door de Senaat Volgens de voorzitter van de commissie heeft het departement van buitenlandse zaken met het opnemen van deze bepa ling ingestemd. Brazilië is een wereld op zich, in zijn onmetelijke ruimte, alleen China, Canada en de Sovjet-Unie zijn nog groter, leven ongeveer 58 miljoen mensen in de grootste tegenstellingen van arm en rijk, van on wetendheid en vooruitstrevendheid. Van dit laatste zijn de twee grootste steden van Brazilië Rio de Janeiro en Sao Paulo een treffend voorbeeld. Rio de Janeiro, de hoofdstad van het land, heeft naar schat ting 2,5 miljoen inwoners. Aan een van de prachtigste b3aien van de wereld geeft deze stad een bruisende vitaliteit te zien. In het zuiden van Brazilië ligt Sao Pau lo, dat omstreeks 1900 een provinciestadje was zonder verleden of toekomst. De koffie maakte het onbekende Sao Paulo echter tot de belangrijkste stad van Zuid-Brazi- lië. Met zijn meer dan 2,5 miljoen inwoners is Sao Paulo de grote rivaal van Rio de Janeiro. Sao Paulo is in alle opzichten het New York van Zuid-Amerika. Elke honderd minuten wordt er met de bouw van een nieuwe woning begonnen. Grote boule vards, wolkenkrabbers en stromen auto's beheersen de city van de stad, die na New York, het grootste luchtvaartverkeer ter wereld heeft. Gezien de separatistische neigingen in het zuiden, is de rivaliteit tussen Rio en Sao Paulo een van de be langrijkste aanleidingen om een hoofdstad in het centrum van het land te stichten. In dit gebied worden opmetingen en bodemonderzoek gedaan, alsmede vlieg velden en wegen aangelegd. Het gebied ligt in de streek van het Planalto Central en de gereserveerde strook voor de hoofd stad, die Brazilia zal heten, is ongeveer 175 kilometer lang en honderd kilometer breed. Volgens de plannen moeten zich om te beginnen een half miljoen mensen in het gebied van de nieuwe hoofdstad vestigen. SAINT NAZAIRE (AFP) Bij de doop van het tankschip „Tide Water" van 52.600 ton, heeft de Amerikaanse reder en presi dent van de Tide Water Oil Company, J. Paul Getty verklaard, dat olietankschepen van 52.000, 60.000 en zelfs van 80.000 ton reeds achterhaald zijn eri dat de exploitatie van die schepen even kostbaar is als die. van een tankschip van 100.000 ton'. Getty overweegt binnenkort een tankschip van 130.000 ton te laten bouwen. Volgens hem is het waarschijnlijk, 'at men binnen een tiental jaren schepen van 200.000 ton zal bouwen. Tournee. De actrices Loudi Nijhoff en Joekie Broedelet en de acteurs Cruys Voorbergh en Kees van Iersel gaan op in vitatie van de Bond van Kunstkringen in Indonesië daar een serie van veertig voor stellingen geven van het toneelspel „Duo" van de Franse schrijver Paul Geraldy. Zij hebben hiervan reeds een proefvoorstelling in „De Kleine Comedie" in Amsterdam ge geven. DETROIT (Reuter) De Amerikaanse soldaten, die in de tweede wereldoorlog hebben deelgenomen aan een experiment met sterke lichtstralen, mochten hierover, op straffe des doods, niets onthullen, aldus de majoor, die in 1943 het bevel over hen voerde. Een aantal mannen hebben schade vergoeding geëist op grond van hun be wering dat zij tengevolge van het experi ment steriel zijn geworden of kinderen hebben verwekt die misvormd zijn. Het leger heeft hun toegezegd de klachten te onderzoeken. De majoor zei van mening te zijn dat het gaat om ongeveer vijftien ge vallen van kinderen met misvormingen, zoals horrelvoeten en gespleten verhemel ten. Een sergeant, die aan het experiment deelnam, verklaarde pas officieel bericht van het departement van defensie te heb ben ontvangen, dat hij zich ontslagen kon beschouwen van zijn eed van geheimhou ding. Hij zei dat agenten van het federale bureau van onderzoek nieuwsgierige bur gers voortdurend op een afstand hielden. Volgens hem konden de getrouwde mannen van zijn onderdeel hun vrouwen niet onder vier ogen spreken en werd hun ook niet toegestaan uit te leggen, dat zij een ge heime opdracht gekregen hadden. Hij zei, dat het „geheime wapen" maar één keer gebruikt is en niet aan de verwachtingen voldeed. „De Duitsers wilden zich niet lang genoeg rustig houden om verblind te wor den", aldus de sergeant. Brits idee WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse leger te Washington heeft verklaard dat de Britten het plan hadden uitgedacht en dat het Amerikaanse leger het had overgenomen. Het is nimmer in het gevecht beproefd en in 1946 werd de uitrusting verouderd ver klaard, aldus de officiële zegsman. Abbekerk, 15 van Rotterdam te Amsterdam Adonis. 14 te La Guaria Algenib, 12 te IJmuiden Akkrumdijk, 16 te New York verwacht Alcor, 13 van Buenos Aires naar Villa Consti- Algenib, 14 te Rotterdam tution Aludra, 16 te Rotterdam verwacht Aldabi, 13 van Sao Francisdo Dosul nr Monte video Alioth, 13 van Montevideo naar Santos Amerskerk, 13 van Tanga naar Mombasa Ampenan, 15 te Port Said Angolakust, 14 te Antwerpen Arendsdijk, 14 van Antwerpen naar Rotterdam Argos, 14 te Oran Arnedijk, 14 te Le Havre Arendsdijk, 14 te Rotterdam Artemis, 14 van Hamburg naar Antwerpen Amstelveen, 14 van Geraldtow naar Karachi Annenkerk, 15 te Shanghai verwacht Amstelmeer, 21 te Singapore verwacht Amsteldiep, 16 te Gdynia verwacht Baarn. 14 te Rotterdam Bantam, 15 naar Belawan Balticborg, 13 van Amsterdam naar Liverpool Beninkust, 15 te Amsterdam verwacht Billiton, 14 van Djibouti naar Napels Blitar, 14 van Surabaja naar Tj. Priok Boskoop, 14 te Acajutla Camerounkust, 14 naar Freetown Caitéx Nederland t., 15 te Rotterdam verwacht Casamanca, 14 te Rouaan Callisto, 13 van Sorel naar Stettin Charis, 13 van Ned York naar Curasao Ceronia t., 23 te Auckland verwacht Cinulia t.. 15 te Curasao Cistula, 15 te Recife verwacht Congokust 13 van Dakar naar Freetown Cleodora t., 23 te Eastlondon verwacht Crania t., 21 te Curasao verwacht Dinteldijk, 14 van Hamburg naar Antwerpen Drente, 14 van Zeebrugge naar Port Said Doris, 14 te Granada Delfshaven, 13 van Duinkerken naar Boulogne Elizabeth B t„ naar Houston Esso Amsterdam t., 15 te Sidon Esso Rotterdam t., 14 naar Rastanura Esso Den Haag, 14 van Brest naar Sidon Enggano, 14 te Surabaja verwacht Felipes t., 14 van Singapore naar Labuan Friesland, 15 te Rotterdam verwacht Guineekust, 14 te Novo Redondo Ghankust, 15 te Monrovia Groote Beer, 15 te Quebec Groote Kerk, 14 van Marseille naar Antwerpen Haarlem, 13 van Rotterdam naar Antwerpen Haulerwijk, 14 van Norfolk naar Amsterdam Hispania, 13 van Bilbao naar Rotterdam Hecuba, 14 te Port au Prince verwacht Hersillia, 15 te Amsterdam verwacht Ittersum, 13 van Amsterdam naar Dakar Isis, 14 te Cumana Ivoorkust, 14 te Le Havre Joseph Frering, 17 te Monrovia verwacht Kellia t., 13 van Los Angeles naar Curasao Kota Agoeng, 13 van Penang naar Singapore Kloosterdijk, 14 van Rotterdam naar Bremen Kota Gede, 14 van Pladju naar Cheribon Karimata, 14 van Suez naar Aden Kopionella t., 22 te Abadan verwacht Korenia t., 17 te Shimotsu verwacht Krebsia t., 18 te Mena al Ahmadi verwacht Kryptos t., 18 te Eastham verwacht Korovina, 14 te Isle of Grain verwacht Kylix t., 14 van Curasao naar Buenos Aires Lekhaven, 14 van Amsterdam naar Lulea Lekkerkerk, 15 n.m. te Kuwait Louis Lantz, 14 van Las Palmas naar Monrovia Laagkerk, 14 Reede Madras Molenkerk, 14 van Marseille naar Genua Minjak, 14 te Gorontalo verwacht Molenkerk, 14 te Marseille verwacht Muiderkerk, 14 te Aden verwacht Mapia, 16 te Belawan verwacht Maasdam, 15 te Le Havre Marne Lloyd, 15 te Mena al Ahmadi Maashaven, 15 te Montevideo Mataram, 15 te Penant Modjokerto, 15 te Cheribon Myonia t„ 16 te Pladju verwacht Merwede, 14 te Takoradi Macoma t., 22 te Abadan verwacht Murena t„ 16 te Niigata verwacht Malvina t., 14 van Onslow naar Pladju Naess Commander, 14 van Suez naar Mena Orion, 13 te Amsterdam Ondina t., 19 te Las Palmas verwacht Oranje, 15 te Aden Ouwerkerk, 15 te Port Said Ovula t., 14 van Balikpapan naar Singapore Ootmarsum, 14 van Hamilton Berm nr Houston Prins Willem 4, 14 naar Montreal P. G. Thulin, 13 van Halifax naar Rotterdam Pieter S, 14 te Rotterdam Purfina Hellas t., 14 Suezbaai voor anker Prinsengracht, 14 te Rotterdam van Amsterdam Plancius, 14 te Buleleng verwacht Prins Johan Willem Friso, 16 te Le Havre ver wacht Prins Casimir, 14 te Hamburg verwacht Prins Philips Willem, 14 te Detroit Raki, 14 van Bahrein naar Karachi Rempang, 14 van Aden naar Suez Rotula t., 15 te Yokohama Status of Liberty t., 13 van Rotterdam naar Mena al Ahmadi Stentor, 13 te Amsterdam Stad Breda, 15 te Brake Stad Maassluis, p. 13 Ouessant naar IJmuiden Stad Rotterdam, 13 van Seven Islands naar En geland Stad Schiedam, 13 van Gibraltar naar Bagnoli Senegalkust, 13 te Amsterdam Ahmadi Statendam, 15 te Rotterdam Straat Madura, 15 te Cochin Said ja, te Bukom verwacht Stanvac Selo, 14 te Singapore verwacht Sommeisdijk, 15 van Rotterdam te Antwerpen Schelpwijk t., 15 te Port de Bouc Schouten, 15 te Durban Tawali, 15 van Rotterdam te Amsterdam Tabinta, 13 van Amsterdam naar Hamburg Tara, 14 te Buenos Aires Tiba, 14 te Necochea Trajanus, 14 te Rotterdam Tankhaven, 14 te Tguban venvacht Tara, 14 te Buenos Aires Ternate, 14 naar Marseille Trompenberg, 15 te Antwerpen Tarakan, gesleept door ms Java, 15 te Napels Tomini, 14 van Gdansk naar Rotterdam Utrecht, 14 te Le Havre Vasum, 14 te Port Said Waterman, 14 van Rotterdam naar Halifax Woensdrecht t., 14 te Liverpool Willem Ruys, 14 te Southampton Wonosobo, 14 te Cochin verwacht Westland, 14 te Bremen Willem Ruys, 14 van Southampton naar Port Said Wonogiri, 14 naar Rotterdam Zuiderkerk, 14 te Weser Wieldrecht t., 15 te Rastanura KLEINE VAART Amyntas, 14 te Rotterdam Adine, 15 van Oporto naar Antwerpen Aardenburg, 14 van Antwerpen naar Vaesteras Annie, 14 van Delfzijl naar Uddevalla Avontuur, 14 van Vlissingen naar Londen Alletta, 14 van Helsinki naar Brussel Artemis, 14 te Antwerpen Baarn, 14 van Antwerpen naar Rotterdam Betty, 14 van Grangemouth te La Spezia Bill S 14 van Swansea naar Rotterdam Berend S, 14 van Boston naar Leith Bierum, 14 van Libourne naar Liverpool Deni, 14 van Tonnaye Charente naar Hamburg Daniel, 14 te Delfzijl verwacht Donata, 14 te Gothenburg verwacht Equator, 14 van Corsica naar Grangemouth Eagle, 14 naar Antwerpen Egbertha, 14 van Torrevieja naar Gothenburg Elsenburgh, 14 van London naar Rotterdam Fiaucia, 14 te Boston verwacht Fiducia II, 14 te Maassluis verwacht Frans van Seumeren, 14 van Newcastle naar Gestroom, 14 van Boston naar Maassluis Haarlem, 14 te Antwerpen Hersilia, 14 te Antwerpen Helvetia, 14 van Rouen naar London Hendrica, 14 van Thyboron naar Belfast Isis, 14 van Pampatar naar Carupano Joost, 12 van Kotka naar Zaandam Julia Anna, 14 van Halden naar Ostende Kortenaer, 15 te London verwacht Kaap St Vincent, 12 van Middelburg naar Ant werpen Kenitra, 14 van London naar Chicago La Paloma, 15 te Rotterdam venvacht Leuvehaven, 14 van Antwerpen nr Kopenhagen Markab N, 14 van Bayonne naar Rotterdam Meres N, van Vitoria naar Antwerpen Mitropa, 14 van London naar Rotterdam Mitropa, 14 te Rotterdam venvacht Markab, 14 van Stettin naar Westhartlepool Navis, 14 van Seaham naar Vejle Olivier van Noort, 14 te Rotterdam Prior, 14 van Antwerpen te Gent Pavonis, 14 naar Gent Pavo, 12 van Kemi naar Zaandam Ponza, 11 van Lubeck naar Ostrand Prior, 14 te Gent verwacht Sian, 14 naar Rotterdam Silvaplana, 14 van Aarhus naar Kopenhagen Trajanus, 14 te Rotterdam Twin, 14 van Emden naar Karlsham Tilly, 12 van Munksund naar Norrsundet Viking, 14 nar Antwerpen Willy, 14 naar Gent Zus, 14 van Goole naar Rotterdam Zeehaan, 14 van Kolding naar Vents Pils Zevenbergen, 14 van Dakar naar Duinkerken SLEEPVAART Ebro, 13 van Suez Gele Zee, 13 van New York naar New Orlean Loire, 13 te New Orleans Wegens enorme belangstelling voor de demonstreren wij wederom in een der zalen van HOTEL B R I N K M A N N - Grote Markt, Haarlem op woensdag 19 juni van 11 uur v.m. tot 21 uur n.m. Aangeboden door de leverancier voor district Haarlem: L. v. d. ZWAARD, Zijdstraat 19, Aalsmeer GEVRAAGD: Conferentie. In opdracht van het na tionaal comité voor Nederland van de In ternationale Raad voor Muziek zal de heer Henri Geraedts, onderdirecteur van het Koninklijk Conservatorium voor muziek in Den Haag, deelnemen aan de internatio nale conferentie over „Technische midde len en muziekonderwijs", welke van 16 tot 22 juni in Hamburg zal worden gehouden. Modern garagebedrijf. - Prettige werkkring. Burg. Engelbertsstraat 19-21 - Zandvoort - Tel. K2507-3825 VOLKSWAGEN DEALER gevraagd door J. J. GRULLEMANS EN ZONEN N.V., Lisse. I-Iereweg 23. Aanmelden bij: H. Fischer, Schoterweg 182zw., Haarlem of Gew. Arbeidsbureau, Lisse. Balorigheids- verkoop Perzische Tapijten Gezien de vele „aanlokkelijke" aanbiedingen welke momen teel gedaan worden in Perzische Tapijten (z.g. bazarperzen) wijzen wij er nadrukkelijk op dat ELK TAPIJT voorzien is van een certificaat van oorsprong. UW WAARBORG VOOR DE HOOGSTE KWALITEIT EN ECHTHEID Een unieke gelegenheid, speciaal voor handelaren, winkeliers, café- en hotelhouders voor weinig geld een werkelijk mooi en ijzersterk tapijt te kopen. op MAANDAG 17 juni van 12.0018.00 uur en op DINSDAG 18 juni van 10.0018.00 uur TRANSPERS Celebesstraat 40 - Den Haag - Tel. K1700 - 554932

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3