Albert Heijn „Pinksterkerk" in Heemstede thans plechtig in gebruik genomen per Mart ^uperMart t/lees ^uperMals* i/lees DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 15 I Burgerlijke Stand van Haarlem Tweede kraanvogeltje in Groenendaal geboren Veel blaren op de tweede dag Avondvierdaagse 39 37 19 39 69 59 99 49 Bespreking tussen politie en directie Internationale prijs voor Haarlemse jachtexpert Nieuwe kleuterschool aan Dr. De Liefdestraat „Wie wil collecteren voor kleuterverblijf Margriet?" Naam Korte Veerstraat wordt niet gewijzigd Scheepvaart UIT STAD EN STREEK VRIJDAG 21 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nadat de Gereformeerde Kerk te Ilecm- slcde twintig jaar lang op een kerkgebouw in het zuidelijk gedeelte van de gemeente heeft moeten wachten, was donderdag een einde aan deze wachtperiode gekomen. De aan de Camplaan gebouwde Pinksterkerk werd gisteravond officieel in gebruik ge nomen, nadat het kerkgebouw door de Commissie van beheer aan de kerlteraad «as overgedragen. Vele genodigden heb ben deze plechtigheid by gewoond. Ge schenken en gelukwensen werden aange boden. Na de dienst heeft men een rond leiding door de kerkzaal en de verschillen de andere lokalen van het zeer moderne en in deze omgeving unieke gebouw ge maakt. De kerkdienst werd geopend met het zingen van psalm 116-11 waarna de voor zitter van de commissie van beheer, de heer P. Ingwersen, sprak. Deze memoreer de, dat ruim veertig jaar geleden de Ge reformeerde kerk in Heemstede in een bollenschuur aan de Crayenestersingel werd geïnstitueerd. Al in de dertiger jaren bestonden er plannen om in het zuidelijk deel van de gemeente een nieuwe kerk te bouwen en hiertoe werd een oud hotel aan de Camplaan aangekocht. Aan de Billitonstraat werd een wijkgebouw^op- gericht, doch door het groeiend ledental bleek dit niet meer voor de diensten ge schikt. De heer Ingwersen bracht de in stelling van een bouwfonds in de herinne ring. In 1953 werd een bouwcommissie in gesteld, in maart 1954 kwam deze commis sie met haar eerste rapport, waarna archi tect Ch. Nielsen te Amsterdam de op dracht kreeg een bouwplan te ontwerpen. In oktober 1955 werden de plannen in de gemeentevergadering besproken. In april 1956 werd de rijksgoedkeuring voor de. kerkebouw verkregen en in die maand nóg werd de bouw aanbesteed, nadat overigens nog financiële moeilijkheden moesten worden overwonnen. In augustus 1956 werd met de bouw begonnen. De heer Ingwersen sprak dankwoorden ADVERTENTIE „We kunnen wel blijven dansen...' „Met Playtex Waterproof Party broekjes (regelrecht uit Amerika!) kunnen we wel dansen van plezier. Zacht als fluweel en absoluut waterproof. Verpakt in een vrolij ke, feestelijke verpakking, (een leuk cadeautje). En kent U de Playtex schortjes en slabbetjes al..?" AMERIKAANSE ..HAUTE COUTURE" VOOR UW BABY verkrijgbaar bij baby speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken. Indien niet verkrijgbaar, schrijf dan naar de importeur: Jacq. Mot N. V. Afd. Playtex, Vondclstr. 93, Amsterdam. Haarlem, 20 juni 1957 ONDERTROUWD, 20 juni: J. Heyman en C. C. van Gessel. GHUWD. 20 juni: H. P. Janssens en W. G. M. van Zeeland; Th. W. J. van dier Heide en A. M. J. Krabbe; A. J. M. Kn-ötschke en A. M. Th. Nederkoom; M. J. R. Oudewaal en E. C. M. Hetem; D. J. Timmerman en W. Jansen; F. J. Wempe en P. Th. D. Toussaint; W. Luikimga en-Th. V. E. Crans; J. H. Din- gerdis en L. Schouten; W. H. J. Zwart en H. Seven; H. Wesseün.g en J. J. Peper. BEVALLEN van een zoon, 18 juni: J. W. SindorfFaas; 1 juni: Chr. W. Koehorst Van der Meij; W. C. M. Warmer—Van der Kamp; E. Burger—Bruijn; 20 juni: P. Groe nendijk—Van Woerkom; Sj. van der Meij— Leemput. i BEVALLEN van een dochter, 19 juni: H. H. van der KolkKoehorst; 20 juni: M. B. RosmanHamann; W. J van der Fange Van der Meij;W. Chr. Tews—Thijssen; A. A. M. H. RoosjenBonnet. OVERLEDEN, 17 juni: J. Th. Neeskens, j., Kamperlaan; 18 juni: G. Houtwipper, '2 j., Verspronckweg; G. Büthker—Van der Leek, 87 j., Casteleijnstraait; J. M. Gerritsen -Willemse, 57 j., Prinsen Bolwerk; 19 juni: J. A. Kuiper, 71 j„ Van Zeggelenplein; J. G. Westerhoven, 78 j., Kamperlaan; 20 juni: J. H. Vester, 60 jaar, Kamperlaan. tot de architect, die dit fraaie, moderne ge bouw heeft ontworpen, alsmede tot de kunstenaar Berend Hendriks te Amster dam, die een ontwerp voor de glas-in- beton muur, voorstellende het pinkster gebeuren, heeft vervaardigd. Ook de aan nemer, de heer D. Versloot te Nieuwer- brug, en zijn personeel werden in de dank betrokken. „Moge dit gebouw dienen tot verspreiding van het Evangelie en ont moeting van de mens met God", zo besloot de heer Ingwersen, waarna hij het gebouw aan de kerkeraad overdroeg. Dr. P. J. Richel sprak een speciaal wel komstwoord tot enige genodigden: de bur gemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard; ds. D. Roos, afgevaar digde van de classis Haarlem en de Ge reformeerde kerk in Haarlem-Zuid; ds. A. Oskamp en ds. L. D. van Zijl namens de Hervormde Kerk. De heer C. de Goede, de oudste ouder ling, overhandigde ds. Richel met enkele toepasselijke woorden de kanselbijbel, waarna ds. Richel hieruit Lucas 11-28 las en de aanwezigen staande de geloofsbe lijdenis uitspraken. Een koor van meisjes, de „Teenagers", zong „Vaste rots van mijn behoud". Ds. Richel hield een toespraak, wees op de betekenis van het kerkgebouw voor de verkondiging van het woord Gods en maande tot veelvuldig kerkbezoek. „Moge Gods almachtige zegen op dit ge bouw neerdalen", aldus ds. Richel. Na samenzang werden enkele geschen ken aangeboden. Mejuffrouw R. Slot schonk namens de Vrouwenvereniging een avondmaalstafel met toebehoren, waarna de heer M. Ravestein namens het Jeugd verband in samenwerking met enige vrouwelijke leden een doopvont onthulde. Dit geschenk werd mede aangeboden na mens.de stichting „Jeugdhuis". Als ver- j tégenwoordiger van deze stichting sprak de heer P. J. van Noppen, die de inrichting van de lokalen, bestemd voor jeugdwerk j en dergelijke, aan de kerkeraad overdroeg. Felicitaties De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, bracht zijn fe licitaties uit. Persoonlijk stond hij nog vreemd tegenover deze nieuwe kerkebouw. Spreker memoreerde de discussies rond de subsidiëring van de kerkebouw in deze gemeente. „Aanvankelijk stond ik hier huiverig tegenover, daar de kerkgenoot schappen zelf voor hun gebouwen dienen te zorgen". Later is spreker van gedachten veranderd. „Wanneer soms groepen, die menen ten achtergesteld te worden en positie kiezen tegen subsidiëring van de kerkebouw, fi nanciële steun zouden verlangen, dan zou den wy ons hiertegen verzetten, daar posi tie moet worden gekozen tussen subsi diëring van richtingen, die ondermijnen wat u en my heilig is", aldus de burge meester. Namens de Classis en de Gereformeerde j Kerk Haarlem-Zuid, bood ds. D. Roos zijn gelukwensen aan, waarna ds. als afgevaar digde van de Hervormde kerk sprak. Na dat ds. Richel het Onze Vader had gebeden, werd de plechtigheid besloten met het j staande zingen van gezang 43. De genodig- I den kregen hierna gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Nadat in de nacht van woensdag op don derdag in de hertenkamp van het Heem- steedse wandelpark „Groenendaal" een kraanvogeltje was geboren, heeft zich deze blijde gebeurtenis in de afgelopen nacht herhaald. Half mei werd het eerste ei van het Indische kraanvogelpaar, dat al drie jaar in Groenendaal woont, gevonden. Een paar dagen later werd een tweede ei ont dekt. De geboorte van deze twee kraan vogeltjes in ons land is een zeer grote zeld zaamheid. Ook de tweede avond van de Avondvier daagse is weer vlot verlopen. Vrijwel alle 951 deelnemers, die de eerste avond startten, namelijk 587 junioren en 364 senioren, heb ben nu weer meegelopen. Van de groep van een Haarlems bedirijf moest helaas een deel nemer verstek laten gaan, omdat hij per bromfiets, op weg naar gebouw „Domi" te Overveen in botsing kwam met een per sonenauto, waarbij hij zijn voet zodanig be zeerde, dat hij in het Marinehospitaal ver bonden moest worden. De EHBO'ers hadden het de tweede avond nogal druk, want vele wandelaars keerden met blaren terug. De oudste deelnemer is tweeënzeventig jaar, de jongste tien jaar. Teneinde vandaag aan de Avondvierdaagse een muzikaal tintje te geven, heeft de leiding besloten het laatste gedeelte van het parkoers een geluidswagen te laten rijden. De leiders en leidsters van de groepen zullen daartoe om kwart voor vijf starten en zullen dan vanavond om half zeven aan de Iepenlaan te Bloemendaal zijn. Het ligt in de bedoeling, dat zoveel mogelijk deelnemers dit laatste deel gezamenlijk af leggen. De Pinksterkerkaan de Camplaan in Heemstede is een voor deze omgeving uniek en zeer modern bedehuis, dat niet alleen bestaat uit een ruimte voor kerkdiensten, doch ook een grote en kleine vergaderzaal en een catechisa tielokaal omvat. Deze bijlokalen zijn onder de grote kerkzaal gelegen. De kerkzaal is bereikbaar via een grote trapopgang aan de buitenzijde van het gebouw. Vierhonderdenvijftig personen vinden een plaats in de zaalDe inrich ting van de kerk is sober, doch fraai. De Amsterdamse kunstenaar Berend Hendriks heeft voor het kerkgebouw een grote glas-in-beton wand ontwor pen, voorstellende het Pinkstergebeu ren. Overdag biedt de wand, dank zij het doorschijnende licht, een prachtige voorstelling. Als het licht 's avonds in de kerk brandt, kan men van buiten de voorstelling in de glas-in-beton- wand gadeslaan. De wanden van de kerkzaal zijn voor een gedeelte licht grijs geschilderd, de deuren zijn in een warme rode kleur geverfd. De bijloka len zijn bestemd voor het verenigings werk en zijn met moderne meubelen ingericht. Het kerkgebouw zal onge twijfeld de aandacht van zeer velen op zich vestigen. ADVERTENTIE 1 vooi kwaliteit 22 juni a.s. Varkensfricandeau e 500 gram 2# O Contrafilet en rosbief 500 gram 233 SPECIAAL AANBEVOLEN: Heerlijk gekruide saucijzen 500 gram I 73 Tevens verkrijgbaar ons prima gemest kalfsvlees Veiling-verse groenten 22 juni a.s. Hagelwitte Hollandse bioemkool per stuk Geschrapte jonge worteltjes keurig gekopt 500 gram Verse soepgroenten per zakje 100 gram Asperges 500 gram 117 Mexicaanse sinaasappelen vol sap 5 voor 95 Uit onze afd. kruidenierswaren Uit onze „2 is nóg voordeliger"- aanbieding Biscuits Zaanse Molen rol pl.m. 250 gram 2 voor Erwten met wortelen literblik 2 voor Mals rookvlees 100 gram van 55 voor Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Ongeval in Stoops Bad Onze publicatie over het ongeval van zaterdag in Stoops Bad te Overveen heeft de heer C. Schulz (Arbeid) in de donder dagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal be sproken. Hij vroeg of het mogelijk was te bevorderen, dat het toezicht beter ge regeld wordt als er een druk gebruik van het bad wordt gemaakt. Eén man, die toe zicht houdt als duizend zwemmers bijeen zijn, noemde hij onvoldoende. De veilig heid dient verhoogd te worden. Als het aantal bezoekers te groot wordt dan moet tot tijdelijke sluiting worden overgegaan. Een dergelijke regeling bestaat in Haar lem ook, aldus de heer Schulz. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler antwoordde dat het punt de aandacht van het gemeentebestuur heeft. Er is een bespreking gaande tussen de politie en de directie van Stoops Bad om een goede regeling te verkrijgen. Ook zullen even tueel maatregelen getroffen worden ten behoeve van het schoolzwemmen. Het Bureau du conseil international de la chasse te Parijs heeft zijn Prix Litte raire voor dit jaar verdeeld tussen de wer ken „Das Jagdrevier wie es sein sollte" van Von LettowVorbeck en het Neder landse boek „Het jachtbedrijf in Nederland en West-Europa", geschreven door de heer J. H. Dam te Haarlem. AMSTERDAM De beurs gaf gisteren een gedrukt beeld te zien. De minder goede stemming van Wallstreet was daar mede oorzaak van. De sterk verlaagde koperprijs alsmede in krimping van de produktie veroorzaakten lagere koersen in New York. De arbitrage liet gisteren in Amsterdam verstek gaan en dat betekent in de regel lagere koer sen. De handel was over het algemeen zeer rustig en kon de hoge koersen van de niet-officiële ochtendbeurs bij lange na niet benaderen. Tegen het slot van de markt kwamen verder over de gehele lijn verkopen los, die de koersen nog verder deden dalen. De markt sloot vrijwel op de laagste prijs van de dag. Koninklijke Olie opende op f221.50 en daalde tot f 220.40, tegen woensdag f223.20. Unilever opende op 483'/» en zakte door verkopen voor Lon- dense rekening tot 479 (487). Dit hield verband met verkopen door Parijs in Lon den van de aandelen Unilever, ter verkrij ging van dollars. Philips was 2 punten la ger bij opening, ging door de 3 maal pari en sloot op circa 300. Hierdoor werd een verlies van circa 7 punten geleden. Ook AKU kon zich in deze stemming niet hand haven en moest een verlies van 3 punten incasseren. K.L.M. was wederom fractio- neel lager. In de scheepvaarthoek had wederom het aanbod de overhand. Over de gehele linie werden lagere koersen van 1 tot 3 punten genoteerd. De Indonesische fondsen rea geerden niet op de bekendmaking van 'le genomen maat: egelen aldaar wat import 'en exportbepalingen betreft. De koersen bleven vrijwel onveranderd. Aandelen Schokbeton werden circa 10 punten lager geadviseerd op 80 tengevolge van het voorstel tot halvering van het dividend. Participatiebewijzen uranium werden ge adviseerd op 473 gulden. Staatsfondsen waren nauwelijks prijs houdend, doch voor de staffellening iets beter door de bekende 200.000 gulden- vraag. De inschrijving op de 3l/° miljoen gulden 5 pet. pandbrieven Nederlandse Scheepshypotheekbank a 99 pet. verliep bevredigend. Prolongatie 3$4 Pc% (ANP). NEW YORK Voor de tweede achtereenvolgende maal had de beurs een dalend koersverloop, waarbij de metaal-, olie en chemische fondsen naast die van openbare nutsbe drijven de spits afbeten. Er was echter weinig verkoopdruk, zoals blijkt uit de om zet van 2.050.000 aandelen tegen 2.220.000 op woensdag. Deskundigen zijn van mening dat het beursverloop hoofdzakelijk een technische reactie is, waarbij enkele indi viduele fondsen echter op bijzondere in vloeden reageren. Vooral de openbare nutsbedrijven wer den zwaar getroffen, waardoor hun onver mogen werd weerspiegeld om even snel op de inflatie te reageren als industrieën, waarvan de inkomsten niet aan voorschrif ten onderhevig zijn. De vliegtuigbouwfondsen waren ver deeld en verflauwden enigszins tegen het einde van de beurs, toen berichten de beurs bereikten over een drastische bestedings controle van de luchtmacht door de over heid. Het industriegemiddelde kwam van 505,92 op 503.56; dat voor spoorwegen van 145,66 op 145,21 en dat voor openbare nuts bedrijven dat woensdag een laagtepunt sinds 28 februari bereikte van 71,60 op 70,63. (UP-) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. '47 87 87 3 Nedl. 1962/64 90% 90"/,e A. K. U 200% 197% Calvé Delft 362 361 Van Gelder Zonen 195% 195% K. N. Hoogovens 313 314 Nederl. Ford 271% 272 N. Kabelfabriek. 293 294 gew. Philips Gloeil. 300 298 pref.Philips Gloeil. 155 155 Unilever 478% 473 Wilton Fijenoord 249% 249 Dordtsche Petrol. 1062% 1048 Konkl. Petroleum 220,70 218,— A'dam Rubber 77% 79. K. L. M 121,40 120,70 Holl. Amer. Lijn 176% 177% N. Scheepv. Unie 175% 175 Phs. v. Ommeren 264 261 H. V. A 125% 125%' Verg. Deli Mijen 96% 96 Amsterd. Bank 204% 205 Ned. Handel Mij. 159% 159% Rotterd. Bank 175 175 Twentsehe Bank 179 179 Anaconda Copper 66% 66% Bethlehem Steel 191% 191% U. S. Steel 6VA 68% General Motors.. 42% 42% Shell Uniön 88% 86% 40 39% ADVERTENTIE OPGERICHT 1714 O nderwijsvo or stellen In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal worden voorgesteld eervol ontslag te ver lenen aan mejuffrouw P. H. Fischer als lerares aan het Coornhertlyceum, aan de heren D. C. L. van Dijk als leraar aan dit lyceum, L. Trijtel als leraar aan de H.B.S. a met vijfjarige cursus en J. W. van Santé als gedelegeerde in het bestuur der Vereniging voor Nijverheidsonderwijs. Bij de gemeenteraad is een verzoek bin nengekomen van de heer W. P. J. Ente om eervol ontslag als onderwijzer aan de Cen trale School nummer 2 wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. B. en W. stellen voor met ingang van 1 september 1957 te benoemen tot tijdelijk leraar in de scheikunde aan de H.B.S. b de heer H. G. S. Snijder te Haarlem en tot leraren in tijdelijke dienst aan de Gemeen telijke lagere technische avondschool de heren K. Hes en J. Elshoff. De aanbeveling voor een gedelegeerd lid in het bestuur van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem (vacature J. W. van Santé) luidt: 1. J. Willemse; 2. H. J. Cramer. Kleuterschool B. en W. stellen de gemeenteraad voor in het schoolgebouw aan de Dr. De Liefde straat in Delftwijk een openbare kleuter school te stichten (de huidige openbare school). Omstreeks november zal het definitieve schoolgebouw voor het gewoon lager on derwijs aan de Jan Prinslaan gereed komen; dan komt het in 1956 gestichte ge prefabriceerde gebouw aan de Dr. De Liefdestraat beschikbaar voor het kleuter onderwijs. B. en W. merken op, dat ten gevolge van de uitbreiding van het aantal woningen in het meest noordelijk deel van Haarlem, de aldaar gevestigde openbare kleuterscholen niet in staat zijn aan alle aanvragen om toelating te voldoen. De behoefte aan kleuteronderwijs doet zich het sterkst gevoelen in het zogenaamde uitbreidingsplan Delftwijk, waar thans nog in het geheel geen kleuterscholen gevestigd zijn. Het bezoeken van de ten oosten van de Rijksstraatweg gelegen scholen is een ernstig inconviënt, waarin volgens B. en W. zo spoedig rnogelijk moet worden voorzién. Het aantal kindèreri, waarvoor openbaar kleuteronderwijs in Delftwijk verlangd zal worden, zal zeker meer bedragen dan het voor de schoolstichting wettelijk vereiste minimumgetal van negentig leerlingen. Dringend verzoek De jaarlijkse huis-aan-huiscollecte voor het medische kleuterdagverblijf „Margriet" te Haarlem heeft plaats van maandag "4 tot en met zaterdag 29 juni. Er zijn nog vele collectanten nodig. De lijsten kunnen van avond van zeven tot negen uur in het ge bouw „Culftura" aan de Jansstraat in Haar lem worden afgehaald. Zij, die gedurende dat tijdsbestek verhinderd zijn, kuur de bescheiden bij de heer H. C. Hartman, Corn, van Noordestraat 20 rood, telis-foon 17189, verkrijgen. B. en W. van Haarlem hebben afwijzend beslist op een verzoek van het Anegang- comité om de Korte Veerstraat om te do pen in Korte Anegangstraat. B. en W. hebben deze beslissing genomen met het oog op de historische betekenis van de naam Veerstraat. In vroegere tijden was ter hoogte van deze plaats namelijk het veer. Alblasserdiik. pass. 19 Key West n. Le Havre. Alphard, pass. 19 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro. Artemis, 20 v. Amsterdam n. West-Indië. Andijk, 20 te Rotterdam. Amstelveen, 21 te Singapore. Arendsdijk, 21 te Bremen verw. Aardijk, 20 te Singapore v. Pattani. Annenkerk, 20 te Takubar. Akkrumdijk, 21 te Philadelphia. Axeldijk, 21 te Havana. Astrid Naess, 20 te Shimotsu verw. Aalsdijk, pass. 20 Key West n. Charleston. Aegis, pass. 20 Landsend n. Dordrecht. Alderamin, 20 v. Karachi n. Bombay. Alioth, 21 te Rio de Janeiro. Alnati, 20 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelkroon, 22 te Curacao verw. Amstelpark, 22 te Bombay verw. Amstelwal, 20 v. Amsterdam n. Recife. Baud, 20 te Belawan v. Singapore. Bawean, 20 te Belawan v. Calcutta. Bogowonto, 20 te Pandjang v. Padang Banda, 20 te Port Said v. Beirouth. Barentsz, 20 te Menado v. Toli Toli. Bintang. 20 te Southampton v. Port Said. Breda, 20 150 m. n.n.w. Flores n. Curacao. Banggai, 19 v. New Orleans n. Savannah. Batu, pass. 20 Bermudas n. Cardenas (Cuba). Billiton, 21 te Napels. Borneo, 22 te Djeddah verw. Caltex Delft, 19 v. Suez n. Bahrein. Caltex Pernis, 20 dw. Bona n. Rotterdam. Camerounkust, 21 te Monrovia. Cradle of Liberty, 19 te Cadiz v. Philadelphia. Crania, 21 te Curacao v. Durban. Cbaris, 20 te Aruba. Caltex Utrecht, 20 v. Suez n. Rastanura. Caltex Leiden, 20 v. Suez n. Rastanura. Celebes. 21 tehPort Said. Dinteldijk, 20 te Londen v. Rotterdam. Eenhoorrt, pass. 20 z.o.punt Sicilië n. Rotterdam. Dongedijk, 21 te Los Angeles. Drente. 21 v. Aden n. Belawan. Elizabeth B, 20 250 ni. z.o. Galveston n. Christobal, Esso Den Haag, pass. 20 n.-Kreta n. Antwerpen. Eemdijk, 21 te Rotterdam. Esso Nederland, 22 te Suez verw. Felipes, 21 te Pladju. Friesland KRL, pass. 20 Kp. St. Vincent naar Beyrouth. Grootekerk, 19 te Antwerpen. Ghanakust, 20 v. Dakar n. Le Havre. Gooiland, 20 te Montevideo. Helena, 20 te Rotterdam. Hersilia, 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helder, 20 v. Hamburg n. Amsterdam. Hilversum, 19 dw. Cochin n. Kwinana. Heemskerk, 20 te Antwerpen v. Bremen. Nieuws in het kort Hartenlustschool. De gemeenteraad vam Bloemendaal heeft met algemene stern- hen benoemd tot onderwijzer aan de Harten lustschool de heer J. de Bode te Dordrecht. Verzekering. In antwoord op een vraag van hel raadslid mevrouw PoulusBaum in de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal heeft wethouder mejuffrouw dr. Nolte meegedeeld, dat nagegaan zal wor den het verzekeren van schoolkinderen tegen ongevallen, ook tijdens schoolreisjes, uit te breiden. Speeltuinen. De speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" in Oud-Schoten houdt hedenavond, vrijdag, op haar terrein aan de Vergierdeweg een openbare uitvoering van haar gymnastiek- en balletgroepen. De kin deren van de speeltuinvereniging „D.V.S." in Oud-Schoten gaan zaterdag 22 juni „Va der Klarendag" vieren. Er is voor de jeugd een onderhoudend programma samengesteld.. Helicon, 21 te Port Au Prince. Hera, 20 te Baltimore. Hathor, pass. 20 Finisterre n. Rotterdam. a Hoogkerk. 20 v. Genua n. Marseille. Heelsum, pass. 20 Bahamas n. Houston. Helder, 21 te Amsterdam. Hersilia, 20 te Amsterdam. Johann. Frans. 18 v. Ph.delphia n. Seven Islands. Japara KPM. 19 130 m. o. Sabang n. L. Marques. Japara KRL, 19 te Tj. Mani. Jagersfontein, 21 te Port Elizabeth. Java, 20 v. Marseille n. Leixoes. Kloosterdijk, 20 te Rotterdam. Kennemerland, pass. 20 Fernando Noronha naar Montevideo. Kopionella, pass. 20 Muskat n. Abadan. Kota Gede, 21 te Semarang. Kalydon, 20 te Bandarmashur v. Genua. Kaimana, 20 te Ternate v. Namlea. Kinderdijk, 20 te Philadelphia. Kabylia, 20 v. Coryton n. Rotterdam. Kabylia, 20 te Rotterdam. Korovina. 20 v. Saltend n. Curacao. Kosicia. 21 te Rotterdam. Kota Agoeng, 20 te Tj. Priok v. Singapore. Loenerkerk, 20 te Rotterdam. Louis Lantz, 20 te Monrovia. Laertes, 20 v. Rejang rivier n. Semarang. Lekhaven. 20 v. Lulea n. Rotterdam. Macoma, 21 te Abadan verw. Maasland, pass. 20 Ouessant, 22 te A'dam verw. Mariekerk, 20 v. Melbourne n. Sydney. Merwelloyd, 21 te Port Swettenham. Molenkerk. 21 te Port Said. Macoma. 21 te Abadan verw. v. Beira. Mapia, 20 te Singapore. Marisa, 20 te Curacao v. Farlane. Maaslloyd, 21 te Suez. Mijdrecht, pass. 20 Miami n. Landsend. Muiderkerk, 21 v. Port Said n. Marseille. Nestor, 20 te New Orleans. Naess Commander, pass. 20 Muskat n. Mena. Ouwerkerk, 19 v. Aden n. Fremantle. Oranjefontein, 19 390 m. o.n.o. St. Helena naar Las Palmas. Osiris. 20 v. Curacao n. Trinidad. Oranje. 21 te Napels. Oldekerk. 20 te Antwerpen. Ondina. 20 v. Las Palmas n. Curacao. Overijsel, 20 v. Bangkok n. Hongkong. Prins Casimir, 19 v. Le Havre n. Montreal. Polyphemus, 20 v. Pladju n. Tj. Priok. Prins Casimir, pass. 20 Scillys n. Montreal. Prins Alexander, 20 te Port Alfred. Prins Willem V, 20 95 m. w.n.w. Cape Ray naar Le Havre. Parkhaven, 21 te Rotterdam. P. G. Thulin. 21 te Rotterdam. Pr. Johan .Willem Friso, 20 v. R'dam. 21 te Antw. Pr. Will. George Frederik, 20 v. R'dam n. Bremen. Polydorus, 21 te Suez. Rijndam, 21 te Quebec. Radja. 22 te Aden verw. Stad Gouda, 19 v. Vlaardingen n. Narvik. Statendam, 19 v. Southampton n. New York. Straat Soenda, 20 te Kaapstad. Salatiga, 19 v. San Francisco n. Sydney. Siberout, 20 te Singapore v. Bassein. Slamat, 21 te Tjilatjap verw. v. Lagnayabay. Stanvac Talang Akar, 20 te Sungeigerong. Swartenhondt, 20 te Makassar v. Donggala. Scherpendrecht, 20 v. Hokkaichi n. Rastanura. Sibajak. 20 te Suez. Solon, 20 te Pto. Cabello. Stad Maassluis, pass. 20 Ouessant n. Melilla. Statue of Liberty, 21 te Port Said. Straat Madura, 21 te Colombo. Sumatra, 21 te Blak. Senegalkust, 21 te Bordeaux. Sloterdijk, 20 v. New York n. Antwerpen. Soestdijk. 21 te Antwerpen. Stad Leiden. 20 v. Pepel n. IJmuiden. Steenwijk, 21 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Tero, 20 te Rotterdam. Ternate, 20 te Genua. Trajanus, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Tunis. Tjipondok, '21 te Hongkong verw. v. Osaka. Tjiluwah, 20 te Singapore. Thelidomus, 20 bij Pilotstatipn n. Geelong. Tomori, 20 v. Belawan n. Aden. Teiresias, 21 te Aden v. Suez. Tjibadak, 20 te Sydney. Tara. 19 v. Buenos Aires n. Bremen. Tjitjalengka, 19 v. Durban n. Mauritius. Van Waerwijck, 20 300 m. z.w. Sydney n. Sydney. Waiwerang, 20 te Atapupu v. Waiwerang. Wonosari, 20 te New York. Willemstad, 20 te Port of Spain v. Madeira. W. Alton Jones, 20 v. Pta. Cardon n. Landsend. Willem Ruys, 21 in Suezfcanaal n. Suez. Witmarsum, 21 te Amsterdam. Wonogiri. 20 te Rotterdam. Zuiderzee, 19 160 m. w. Cartagena n. Kaapstad. Zaankerk, 21 te Hainan. Zuiderkerk, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. KLEINE VAART Albion, 20 op Thames n. Londen. Ali S, 20 30 m. z.w. Noordhinder n. Rotterdam. Amyntas, 20 50 m. z.o. St. Vincent n. Savona. Arbon, 20 bij Westhinder n. Honfleur. Arak, 21 v. Casablanca te Londen verw. Arbon. 20 v. Amsterdam te Honfleur verw. Aeneas. 20te Beachvhead n, Antwerpen. Boreas, 20 dw. Tarifa n. Lissabon. Bornrif, 20 te Casquets n. Bone. Elsa. 18 v. LUbeck n. Ostrand. Flevo. 20 10 m. w Finisterre n. Tanger. Fiducia II. 20 bij Blakereyboei n. Boston. Geeststroom, 20 7 m. z.o. Cromer n. Boston. Greta, 20 10 m. z.w. Borkumrif n. Waterford. Hoogvliet, 20 20 m. o. Dalatangi n. Leith. Joost, 13 te Zaandam v. Kotka. John M, 20 dw. Guernsey n. Rotterdam. Jacaranda, 20 dw. Dover n. Hamburg. Jan Herman, 20 180 m. z.w. Genua. Kaap Falga. pass. 17 Holtenau n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 19 te Skutskaer v. Stocksund. Nero, 19 23 m. n.w. Lissabon n. Antwerpen. Olympia, pass. 20 South-Foreland n. Kingslynn. Oranjepolder, pass. 20 Goeree n. Rotterdam. Olwe, pass. 20 North-Foreland n. Tees. Pavo, 14 te Zaandam v. Kemi. Ponza, 15 te Hudiksvall v. Sundsvall. Prinsengr., 20 33 m. w.n.w. IJmuiden n. Helsinki. Rose, 20 v. Hamburg te Gothenburg. Rijnstroom, 20 v. Londen te Amsterdam verw. Tilly, 13 te Norrsundet v. Munksund. Ubbergen, 20 120 m. n.o. Villano n. Le Havre. SLEEPVAART Blankenburg, 19 in Nieuwe Waterweg. Clyde en Oceaan, 19 te Cristobal n. Hikari. Cycloop,, 19 180 m. o. Kingston n. Maracaibo. Holland, 19 v. Amsterdam n. Terschelling. Noordzee, 19 v. Lissabon n. Rotterdam. Poolzee, 19 v. Trinidad n. Mobile. Thames, 19 v. Falmouth n. „Stonypoint", vast gemaakt en koers n. Falmouth. Titan, 19 60 m. w. Landsend n. Lagos. Witte Zee, 19 v. Rotterdam n. Gothenburg.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11