Uitgaan in Haarlem J SNELPON voegtdegekstedingensamen vVlpon OM HET ERFGOED De avonturen van Wang en Li Laaiende vertolking van Requiemvan Verdi r Agenda voor Haarlem Lezen en laten lezen Onder directie van Carlo Maria Giulini Kort en bondig 4 Betaling abonnementsgeld per giro Examens TV-uitzending van K.R.O. wegens reclame verboden Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margriet9. Twee boerderijen en vier schuren afgebrand ONS VERVOLGVERHAAL JULES VERMAELE A J VRIJDAG 21 JUNI 195 7 TONEEL EN DANS Zaterdag 22 juni, Bloemendaal, 20.15 uur: In het Bloemendaals Openluchttheater geeft het Franse pantomimegezelschap van Jean Soubeyran de eerste voorstelling van een tournee door ons land. Het programma, dat gedeeltelijk nieuw is, vermeldt onder meer de nummers „De krant", „Straat op zondag" en „Het Circus". Zondag 23 juni, Bloemendaal, 20 uur: In het Bloemendaals Openluchttheater geven leerlingen van de Balletschool Maud Kool in Haarlem een uitvoering. MUZIEK Vrijdag 21 juni, Concertgebouw, 20 uur: Ten bate van de bouw van een evangelische kerk in Rentte (Tirol) geeft de Oosten rijkse familie Engel evenals vorig jaar een uitvoering, welke onder auspiciën staat van het Comité Steun Protestantse Ker ken Oostenrijk. Zondag 23 juni, Bakeness^-kerk, 19 uur: Het Haarlems Bach Ensemble verleent weer medewerking aan een avonddienst, die door ds. G. Snijders geleid wordt. Het en semble geeft ditkeer een uitvoering van Bachs cantate nr. 39 „Brich dem Hün- grigen dein Brot". Maandag 24 juni, Grote Markt, 15.3016.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters be speelt het carillon van de Grote Kerk. Dinsdag 25 juni. Grote Kerk, 2021 uur: De stadsorganist Piet Kee bespeelt het orgel met medewerking van het Haarlems Bach Ensemble onder leiding van George Ro bert. Het programma vermeldt het eerste gedeelte van de grote Orgelmis van Jo- hann Sebastian Bach. Woensdag 26 juni, Muziekschool. 20 uur: Pianoleerlingen van Leendert Huges eh Piet Vincent aan de Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst in Haarlem geven een uitvoering. Donderdag 27 juni, Grote Kerk, 15—16 uur: De stadsorganist Albert de Klerk geeft weer een gratis toegankelijk orgelconcert. Op het programma staan werken van Buxtehude, Bach. Franck en Reger. Donderdag 27 juni. Gróte Markt, 20—"" uur: De stadsbeiaardier Arie Peters bespeelt het carillon van de Grote Kerk, ditkeer met muziek onder meer van Scarlatti, Benoit en Harty. Donderdag 27 juni, Concertgebouw, 20 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Henri Arends het eerste van een reeks zomerconcerten. De Hongaarse violist Thomas Magvar ver leent solistische medewerking. Het pro gramma vermeldt de „Holbergsuite" van Grieg. „De Zwaan van Tuonela" van Sibe lius, de ouverture „Romeo en Julia" van Tsjaikofsky en het Vioolconcert van de zelfde componist. DIVERSEN amateurtoneel Vrijdag 21 juni, gebouw St. Bavo, 20 uur: De toneelvereniging „Herman Heijermans" speelt „Van ander ras" van Arnoud d'Us- seau en James Gow. Peter Brandsma heeft die regie. filmvoorstellingen Lidotheater: Zaterdagavond 23.30 uur nacht voorstelling van „De sneeuw was vuil" (La neige était sale) naar een roman van Georges Simenon. Daniel Gelin speelt een der voornaamste rollen. Zondagochtend 11 uur vertoning van „Stromboli" met Ingrid Bergman. Rembrandttheater: Zondagochtend 11 uur vertoning vn de Duitse documentaire „Naar het rijk der Inca's", opgenomen door een expeditie naar een vroegere Incastad. andere bijeenkomsten Vrijdag 21 juni, Concertgebouw, 19.30 uur: Leerlingen van Haarlems Muziekinstituut geven een uitvoering. Zaterdag 22 Juni, Concertgebouw, 20.15 uur: In de gedeeltelijk als studio ingerichte grote zaal zal een televisie-uitzending worden verzorgd door de NCRV. Mede werkenden zijn onder eer het Haags Matrozenkoor, de Duitse zangeres Sylvia Dahl en die stadsorganist Albert de Klerk. Woensdag 26 juni, Stadsschouwburg, 19.30 uur: Leerlingen van de St. Luciaschool geven een opvoering van „De witte wolf". TENTOONSTELLINGEN Cruquiusmuseum: Historische stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp februari 1953. Geopend dagelijks van 9—12.30 en van 13 30—17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend don derdags van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur en zondags van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende rauw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals Het museum is geopend op werkdagen van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, Kantwerk. handschriften en munten. Geopend op werkdagen, be halve maandag var 1017 uur. des zon dags van 1316 uur. Huis Van Looy: Van 23 juni tot 22 juli expo seren ruim vijfentwintig Bergense kunste naars schilderijen, tekeningen, aquarellen, grafisch werk en kleinplastiek. Er is werk onder meer van Gestel, Radecker, Wieg man, Kuyten, Essers, Van Herwijnen, De Jong, Carpentier, Selhorst en Van den Idsert. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. reylermusenm: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw Fossielen, mineralen, natu..rkundige instrumenten. Geopend iedere werkdag. De Hongaarse violist Thomas Magyar speelt donderdag met het Noordhol lands Philharmonisch Orkest het Vioolconcert van Tsjaikofsky. behalve maandag, van 11 tot 17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13 tot 17 uur. Galerie Espace: Zomertentoonstelling met werk van onder meer Corneille, Appel, Haber en Shapiro. Dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. De Jager: Bij de firma De Jager, Grote Houtstraat, hoek Raamvest, wordt een expositie gehouden van Deense, Zweedse, Italiaanse en Hollandse meubelen met tekeningen van Jacques Janssen. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. Vishal: Tot 25 juni kan men de tentoon stelling „Grafiek uit de bloeitijd van het Duitse expressionisme" bezichttoen. Er is werk onder meer van Beck- mann, Campendonck, Chagall, Grosz, Kirchner en Kokoschka. De expositie is dagelijks geopend van 10—17 uur, dins dags en vrijdags ook -an 19 tot 22 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Gebouw „De Hoofdwacht": Onder auspiciën van de „Vereniging Haerlem" exposeert Willem Horsman tot 24 juni tekeningen van het interieur der Grote Kerk en stadsge zichten. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, zondags alleen van 14 tot 17 uuf\ Café „Irene": Tot 24 juni expositie van teke ningen, aquarellen en schilderijen van Herman Dootjes, dagelijks te bezichtigen van 14 tot 22 uur. U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnés f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. B Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu- lieren op aanvraag gaarne ter be- schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. jj DE ADMINISTRATIE o ^/X»OOOOOOOOCODOOCOCOOCOOCXX)CXXX)OOOOCOOCiOOOOCOOC>COCfX Hieronder volgt een lijst van de laatste aan winsten in de Stadsbibliotheek en -leeszaal: Romans: Duggan, De twee zwaarden; Elsschot, Verzameld werk; van Gent, Wat deed William Forster?; Lange. Een geheel bijkomstige figuur; Somerset Maugham. Verhalen; Presser, De nacht der Girondijnen; Wibberley, Het geheime wa pen van Tante Searwood; von le Fort, Der Papst aus dem Ghetto; Heyer, Sprig muslin; Bernanos. Sous le soleil de Satan. Populair wetenschappelijk: van der Linde, De komende oecumenische kerk; Knuvelder, Ik ben schoolmeester; Kaayk, Waterbehandeling; Hout man, Het scheepjesboek, een knuts*lboek voor de jeugd: Weg- en waterbouwkunde, dl. 5, Zieck en Postma, Wegen en spoorwegen; Hugenholtz, Benzinenood? Toch rijden: Aler, Een ruiker as- fodelen, beschouwing over moderne roman kunst; van Maerlant, Strophische gedichten, uitg. door van Mierlo; Kandinsky, Farben und Klan- ge, dl. 1; Möbel, dl. 2; Barrault, Ik ben een thea termens; Contemporary music from Holland: Phillips, Opgravingen in het land van Qataban en S.ieba; The handbook of India; Vaillant, The Aztecs of Mexico. groningen. Doctoraalexamen Engels: mevrouw A. H. E. Lanjouw—Van der Sluis, Groningen. Kandidaatsexamen geneeskunde 2a: mejuffrouw G. Wigboldus, Groningen; de heer Pondaag, Leeuwarden; H. G. Sie, Groningen; E. J. Smit, Sellingen; J. R. Wie- linga, Leeuwarden. groningen. Kandidaatsexamen ge neeskunde 2a: de dames A. M. Loopstra, F. J. Boersma, beiden te Groningen; de heren Ph. H. Quanjer, Groningen; O. R. Maarsingh, Muntendam: P. la Grange, Aliwal (Z.-Afr.); W. Vegelin, Niekerk. Bevorderd tot arts: mejuffrouw M. E. Broeker, Arnhem; H. Jongert, Rotterdam; O. J. ten Thije, Leeu warden. utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen psychologie: mejuffrouw M. R. van Wieringen, Utrecht. Voor heit doctoraalexa men Nederlandse letteren: mevrouw E. M. C. BolVan Zee, Amersfoort; mejuffrouw S. A. T. J. H. lansen, Utrecht; voor het doc toraalexamen natuurkunde: Tj. Hollander, Utrecht; voor het doctoraalexamen pharma- cie: H. F. L. Liefferink, Utrecht; P. K. J. H. Eggels, Utrecht; voor het doctoraalexamen scheikunde: A. H. Stouthamer, Sas van Gent; voor het doctoraalexamen biologie: G. A M. Janssen, Rheden. bloemendaal. Da Co9tafcweekschool. Eindexamen tweede leerkring. Geëxami neerd 27 kandidaten. Afgewezen geen. Ge slaagd: de dames J. S. Komman, Santpoort; W. J. van d'£r Horst, T. van Nood, Velsen; C. A. H. Ie Feber, Halfweg; F. van- der Bijl, J. G. Faber, S. Koning, L. G. A. Lindenhergh, D. N. J. Vos te Bloemendaal; C. Kikkert, De Koog (Texel); C. L. Clijdesdale, W. Duba, J. Everaars, W. Holleman, T. E. Hovius, J. de Maar, R. V. J. Riemers, J. Th. Ochse Frei- wald te Haarlem; H. M. Borst, R. J. Brons- geest, B. van Noppen te Heemstede; F. van der Bend te Aerdenhout; en de heren J. Burghoorn, Beverwijk; G. de Vries, Hille- gom; H. van Namen, J. Peper, P. F. Prinsen te Haarlem. leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde: D. N. N. Wansink, Leiden (cum lande) en J. N. Kaper, Den Haag. Geslaagd voor het doctoraalexamen Nederlands recht: C. R. Hasselbach, Den Haag; H. Roemer, Den Haag en K. de Boer Meppel; voor het doctoraalexamen Zuid- afrikaans recht: F. H. Grosskopf, Leiden; voor hst doctoraalexamen psychologie: R. C. C. van Neer te Leiden (cum lande) en voor het doctoraalexamen godgeleerdheid: mejuf frouw G. A. R, Bijleveld te Oegstgeest. Het programma, dat de KRO-televisie- sectie donderdagavond uitzond moest in de rubriek „Televitrine" op het laatste mo ment een wijziging ondergaan, omdat men het programmadeel, gewijd aan plastic ar tikelen, moest laten vervallen. In verband met een daarin aanwezig geacht reclame element werd uitzending van dit program ma door de regeringsambtenaar voor ra dio en televisie, mr, A. W. Schade van Westrum, verboden. Men had in de middaguren dit pro gramma in de studio nog gerepeteerd maar later kwam telefonisch het verbod binnen. Deze uitzending over plastics was voorbe reid en zou worden verzorgd in samenwer king met een firma in plastics te Amster dam, die enkele dagen voor de uitzending een folder aan haar clientèle toezond, waarin de naam der firma ten nauwste werd betrokken bij deze uitzending. Dit had tot gevolg, dat uit de kring van han del en industrie protesten bij het mi nisterie binnenkwamen. Wegens de per soonlijke reclame, die achter deze uitzen ding was geschoven volgde van hogerhand het verbod. Met de soldaten vlak achter hen renden Wang en Li de nauwe straatjes door. Het zou niet lang duren, of de mannen moesten hen te pakken krijgen! „We moeten gauio ergens zien te komen, waar ze ons kwijt raken!", hijgde Wang. Toen zagen ze een open huisdeur; en met een vaart stoven ze daar binnen. Maar één van de soldaten had het gezieti. „Hierheen!", riep hij. „Ze zijn daarbinnen gegaan!" 101-102 ADVERTENTIE Het beroemde „Requiem" van Verdi heeft donderdagavond de gemoederen van de tal rijke toehoorders, die het Amsterdamse Concertgebouw vulden, heet geblakerd. Het werk werd onder leiding van Carlo Maria Giulini uitgevoerd door het R.K. Residentie Koor, het Residentie-Orkest en de solisten Gré Brouwenstijn, sopraan, Miriam Piraz- zini, mezzo-sopraan', Alvinio Misciano, tenor en Raffaele Arië, bas. Het Neder landse aandeel in deze bezetting werd, zo veel als doenlijk was, op temperatuur ge bracht om tezamen met de Italiaanse ele menten de gloedrijke bezieling, het pathos en geraffineerde theatereffect, dat Verdi aan deze dodenmis gespendeerd heeft, te interpreteren, zoals alleen Italianen dat van nature vermogen te doen. Meer dan ooit leerde deze confrontatie met het meesterlijke stuk, dat het in feite een geestelijke opera is, waarin weliswaar niet geacteerd moet worden (al kan een Italiaanse operazanger dit nauwelijks na laten) maar door haar bewogenheid steeds uitbeeldingen oproept. De opbouw van het „Dies irae" verbruikt al het materiaal dat nodig is om een effectrijke opera-akte tot stand te brengen, met stretto en al wat er ADVERTENTIE SH Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! bij hoort. En de sfeer der muziek is geen andere dan men ook bijvoorbeeld in „Otel- lo" waarneemt.Wanneer wij volgende week Gré Brouwenstijn als Desdemona zullen horen, zal ons dat wellicht even sterk aan haar partij in het „Requiem" herinneren als deze nu aan haar glansrol in „Otello" deed denken. De laaiende vertolking van deze avond heeft dat alles nog geaccentueerd. Boven dien leek het ons dat Giulini er op bedacht was zijn interpretatie door opvoering van sommige tempi een extra virtuoos cachet te geven. Het „Sanctus" bijvoorbeeld werd beduidend snelley genomen dan Verdi me tronomisch voorgeschreven heeft, wat een hachelijke kluif werd voor de trombones aan het slot van dit briljante stuk. Ook de grote koorfuga „Libera me Domine" werd ten gehore gebracht jn een tempo, dat strikt genomen over de schreef ging. Maar het feit dat het koor in beide gevallen paraat genoeg bleek om beheerst mee te komen en bovendien - vooral in het dub- belhorige „Sanctus" - een fraaie klank wist te behouden, waar nodig met subtiele nuances, maakte deze opvatting aanvaard baar. Ze leek zelfs in evenwicht met de spanningen die de vertolking in totaal ken merkte. Gré Brouwenstijn zong haar veeleisende partij met zuiver aanvoelen van de lyrische kracht dezer muziek. Bijzonder imponerend was het zingen van Miriam Pirazzini, die met hoog opgewerkte borststem haar partij een zeer karakteristiek timbre gaf. Het effect daarvan was echter in het „Agnus Dei" niet gunstig, waar sopraan en mezzo •in OGtavert de melodie voordragen; dan bleek dat borststem en kopstem niet assi mileren. Overigens hoorden wij in het tem- peramentrijke zingen van Pirazzini de mu zikale geladenheid van een begenadigde kunstenares. De tenor Alvinio Misciano wist kracht en mildheid in zijn stem te paren en Raffaele Arië kwam prachtig op dreef in het „Confutatis", dat hij als vol bloed operazanger met markant geluid voordroeg. Van piccolo tot grote trom reageerde het instrumentale apparaat voorbeeldig op de impulsieve, doch tevens in de details uiterst nauwkeurige (enkele nuanceringen daarge laten) directie van Giulini, die het werk geheel uit het hoofd leidde. Het effect als geheel was van dien aard, dat het publiek met een geestdriftige ovatie, waaraan geen einde leek te willen komen, zijn dank be tuigde voor deze gloedrijke vertolking op sensationeel niveau. Jos. de Klerk In de afgelopen nacht zijn in het ge hucht Voordeldonk te Asten in Noord-Bra bant door onbekende oorzaak twee boer derijen en vier landbouwschuren afgebrand. Een groot aantal kippen en 31 varkens kwa men in de vlammen om. De schade bedraagt meer dan 100.000, 26. Geef me dat gouden medaljon, dat je onder je kleren verbergt. Ja, schrik maar niet, al heeft de ouwe Senitza maar één oog, ze ziet scherp. Toen hoorde ik voetgeschuifel en de angstige stem van mijn moeder: Blijf afGa wegJazik, Jazik! Ik stootte de deur open, greep het oude wijf in de nek, en sloeg haar tegen de grond. Een kwartier later zat mijn moeder vóór mij op het paard en reden we spoorslags heen, om nooit weer terug te keren. In de houten hut van de vriendelijke oude Oekraïner Piotr Lebjenko is mijn moeder enige dagen daarna overleden. Dat is, wat ik er van weet, eindigde Bertrand zijn verhaal, ik meende u deze verklaring schuldig te zijn. Terwijl het potlood van inspecteur Pieck zich nog haastig over het papier repte, was er een ogenblik stilte, toen legde de politieman zijn potlood neer en vatte het gesprek weer op. Uw verhaal is hoogst belangrijk en werpt een ge heel nieuw en verrassend licht op de zaak. En u hebt Jazik zeker verteld, waar de oude heer Van Beuken- stein woont. Ja, ik had hem dat beloofd. Ik had iets zo ernstigs als er nu gebeurd is, natuurlijk niet verwacht, wel, dat het er heet toe zou gaan tussen die twee, maar ik hoop te, dat de band van het bloed zich toch tenslotte wel zou doen gelden en dat vader en zoon elkaar zouden vinden. Ik schreef Jazik een paar weken later, dat ik zijn oude heer op zijn komst zou voorbereiden en aan de jonkheer schreef ik terzelfdertijd: verwacht binnenkort uw zoon, hij rekent op uw steun, verleen hem die. Gij kunt aan hem goed maken wat ge zijn moeder hebt misdaan. Ik dacht daarmee de zaak in goede banen te leiden, maar het was deze jonge man blijkbaar alleen te doen om wraak, bloedwraak. Nogmaals, hij was een primitief mens en als zodanig moeten we hem beoordelen. Hoe het gesprek tussen de politie en Bertram verder ging weet ik niet, want ik bedacht plotseling met schrik, dat ik nu afscheid moest nemen, wilde ik tenminste nog op tijd in Robdrecht zijn. We scheidden als goede vrienden. Pieck zei „tot van middag". Inspecteur Brantjes liet me uit. Ik vond dat prettig, maar tevreden was ik niet. Waar was mijn por- tefeuille met de brieven van Perrault Decosse? En waarom zei inspecteur Pieck eigenlijk: „tot vanmiddag". Enfin. Weer liep ik op straat. Het was een prachtige zon nige dag, de wind was gaan liggen en de regenplassen van de vorige dag begonnen al aardig te drogen. Het moet omtrent half negen in de morgen zijn geweest en ik dreef als vanzelf mee in een stroom van kantoorbe dienden, typistes, onderwijzers, schoolkinderen en al die mensen, die zich op dit uur van de dag plegen voort te spoeden naar hun dagelijkse werk. De trams baanden zich tingelend een weg tussen auto's en fietsers en allen hadden haast. De arme Jazik had zich doodgeschoten, Zwarte Gerrit was gevallen als slachtoffer van zijn eigen misdadig bedrijf, maar het leven ging voort. Ieder ging zijns weegs, naar zijn kantoor, zijn fabriek, zijn school. Het leven rolde verder. Er was cynisme, een angstwekkend cynisme in deze onverschilligheid. Maar ook de troost opgenomen te zijn in de brede diepe stroom van de tijd, die alle leed en zonde overspoelde en afwaste: het mysterie dat ons aankijkt uit duizend voorbijsnellende mensengezichten en vliet van eeuwig heid tot eeuwigheid. En zo liep ik daar dan, verloren en eenzaam in de menigte met mijn hoofd vol vragen. Had Jazik mijn portefeuille verloren of doorgegeven aan een ander? En wie was dan weer die ander? Het was voor mij allemaal onzekerheid, onveiligheid, kwelling. Wat wilden ze met mijn brieven? Zo tobde ik. Daarna dacht ik weer over Lo. Was het waar dat hij naar het buitenland was ge vlucht uit angst voor zijn leven? Ik had het maar zo gezegd om mijn reis naar Rotterdam te verklaren, maar het kon wel eens de bittere waarheid zijn. Speelde Reginald Blackfield misschien toch een dubbele rol? Ik kwam er niet uit. Enige uren later zat ik in de trein. Ik had gegeten, ik had me laten scheren en knippen, in het volksloge ment had ik me zo goed en zo kwaad als dat ging weer als heer gekleed en al was mijn toilet nu wel niet ge schikt voor een receptie ten paleize, ik kon toch weer in fatsoenlijk gezelschap verschijnen. Nogmaals arriveerde ik aan het stationnetje te Roh- drecht.. Ik wilde niet op etenstijd op de Beukenstein aankomen en deze keer ook niet zonder enige stoffelijke bewijzen van mijn dankbaarheid, daarom ging ik eerst enige boodschappen doen, om daarna nogmaals het mid- dagmaal te gaan gebruiken in de Drie Kannetjes. Peters begroette me als een stamgast. Zo mijnheer, ik ben blij, dat ik u gezond en wel terug zie. Die mijnheer Leeflang ligt nog in het zieken huis. Ja, nou knapt-ie ook al weer op, heb ik gehoord, maar een van die brandweerlui is er slechter aan toe. Die heeft een lading gloeiende rommel over zich heen gekregen. Ze vrezen voor zijn leven. Tjonge, wat was dat een consternatie, wat een nacht, wat een nacht, niet? Terwijl ik zat te eten, kwam hij weer terug om me de laatste nieuwtjes te vertellen. Of ik al wist, dat mijnheer Blackfield ontsnapt was. Het is toch wat. Hij schijnt zich nog schuil te houden, maar als u het mij vraagt, ik geloof, dat de politie hem niet eens meer zoekt. O nee? Ach kom, mijnheer, ze hebben nou toch zeker al lang hun ver-gissing ingezien? Ik heb het altijd wel ge zegd. Ja, daar is hier weer heel wat gebeurd, sinds u weg was. Hebt u gehoord dat het kasteel verkocht wordt, ondershands? Het wordt verteld. Ze willen er ge loof ik een fabriek van maken. Och ja, de moderne tijd, nietwaar? De goeie man scheen blij te zijn, dat hij zijn nieuw tjes weer eens kwijt kon en ik hield me maar, alsof het werkelijk nieuws voor mij was. Ondertussen stond de grote klok boven het buffet reeds op half drie. Ik rekende af, nam mijn schilderkist en valies weer op en ging op weg naar het kasteel, met mijn regenjas over de arm, want het was nu werkelijk warm geworden. Ik brandde van verlangen naar een ontmoeting met Lo Bax. Zou hij inderdaad zo verwaand geworden zijn? Wel nee, onzin. Ik was zelfs even mijn portefeuille vergeten, zo zeer was ik vervuld van de ge dachte, dat ik straks mijn vriend Lo zou begroeten. Om drie uur zouden de onderhandelingen plaats hebben over de verkoop van het kasteel, maar daarna zou er toch nog voldoende gelegenheid zijn hem te spreken. Op het voorplein van het kasteel stonden drie auto's en de chauffeurs zaten op de trappen van het bordes een si garet te roken. Ik kende nu de weg, liep rechts om de toren en belde aan het achterpoortje. Juffrouw Drost deed open; (Slot volgt) Plastische chirurgie. Onder de acht tien Europese chii-urgen diie deelnemen aan een cursus van de British Council over plas tische chirurgie van 16 tot 29 juni bevinden zich twee Nederlandse artsen, dir. J. Piers, plastisch chirurg uit Amsterdam, en dr. S. Woudstra, plastisch chirurg te Arnihem. De cursus wordit tot 26 juni gehouden aan het Queen Victoria Hospital te East Griiistead. Daarna volgt een tweedaags bezoek aan het Nuffield Department of Plastic Surgery aan het Churchill Hospital in Oxford. Op 29 juni zullen de doktoren het Stoke Mande- ville Hospital in Aylesbury bezoeken. Blindentuin geopend. Mevrouw R. T. KolfschotenFerwerda, echtgenote van de burgemeester van Den Haag, heeft de eerste blinderxtuin op het gehele vasteland van Europa geopend in het Zuiderpar'- in Den Haag. Bij alle bloemen en planten in de tuin staan bordjes, waarop in brailleschrift de naam van de bloem of plant is aangegeven. Tea- opening van de .tuin had mevrouw Kolf schoten het pad, dat naar de tuin leidt in ge bruik genomen door het wegtx-ekken van een vlag, in de Haagse kleuren groen-geel, van het bord waarop staat: „Louis Braillepud". „Kispatan". Prinses Marijke heeft het pantertje uit Pakistan, dat zij vorige week aan een dierenpark te Rhenen heeft over gedragen, de naam „Kispatan" gegeven. Te duur. B. en W. van Wolvega had den een plan tot stichting van een bejaar dencentrum met 35 woningen, waarmee naar raming f 1.640.000 gemoeid zou zijn. Bij de aanbesteding bleek die laagste inschrijver belangrijk boven dit bedrag uit te komen. B. en W. stellen nu voor alleen een pension- huis voor bejaarden te bouwen. Hiervoor was ruim f606.000 ger-aamd. Een bouw onderneming in Zuid-Holland heeft aange boden dit tehuis te bouwen voor f 605.000. B. en W. stellen de raad nu voor tot onder handse aanbesteding over te ga am Ontheemde kinderen. Het tweede transport vluchtelingen uit de ontheemden kampen in n oord west-Duitsland is in Gro ningen gearriveerd. Dit transport bestaat uit 450 kinderen, die dank zij de bemiddeling van de provinciaal Groninger stichting Het Ontheemde Kind, een maand bij pleegouders in Groningen en in de N.O.-Polder vakantie genieten. ïn totaal komen dit jaar 1500 kin deren naar Groningen in vier transporten Borstbeeld te Bronbeek. CommodoTe Wartena van de Koninklijke Luchtmacht heeft te Arnhem aan de commandant van „Bronbeek", kolonel Van Santen, het borst beeld overgedragen van kapitein-vlieger J. Engelbert van Bevervoorde. Dit beeld heeft vroeger in Bandoeng gestaan, maar het is bij de soevereiniteitsoverdracht naar Nederland overgebracht en thans geplaatst in het park van „Bronbeek". Bekroond. Een Nederlandse inzending van een firma uit Tegelen heeft op het in Parijs gehouden rozenconcours de eerste prijs gewonnen. Er waren uit een achttal landen ruim negentig rozen in alle kleuren, grootten en geuren ingezonden. De zalm kleurige Nederlandse roos werd bekroond met de Gouden Roos. ADVERTENTIE Volg toch een SNELWERKENDE en HYGIëNISCHE TRANSROiD KUUR. Dit nieuwe en moderne middel bestrijdt aam beien en de onaangename klachten, daaraan verbonden, snel en daadwerkelijk. Tenzij uw arts anders voorschrijft: Eenvoudig één ta blet met een slokje water INNEMEN voor elke maaltijd, gedurende vier dagen en pijn, jeuk, branderigheid, zwaar gevoel bij het zitten .obstipatie plagen u niet meer. KLACHTEN EN PIJNEN VERDWIJNEN met TRANSROID Hygiënisch... Gemakkelijk Snelwerkend Transchemie N.V., Keizersgracht 702, A'dam VRIJDAG 21 JUNI Studio: „Liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Calypso Joe", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het geheim van het gouden zwaard", 14 jaar, 7 en 9.15 u. Luxor: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De regen- maker", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Re bellen van de prairie", 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Kitty in de grote wereld", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Minerva: „High society", alle leeftijden, 8.15 uur. Heem steeds Sportpark: Circus Strassburger, 8 u. Concertgebouw: Uitvoering Haarlems Mu- ziek-Instituut, 7.30 uur. ZATERDAG 22 JUNI Studio: „Liefde", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 u. Frans Hals: „Calypso Joe", alle leeftijden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het geheim /an het gouden zwaard", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „De sneeuw was vuil", 18 jaar, 23.30 uur. Luxor: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Rem brandt: „De regenmaker", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Rebellen van de prairie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kitty in de grote wereld", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „High society", alle leef tijden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemsteeds Sport park: Circus Strassburger, 2 en 8 uur. Open luchttheater Bloemendaal: Pantomime- ensemble Jean Soubeyran, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6