Eerste stalen brug zal half juli worden gemonteerd Echte Wales Antraciet „DE SPAARNESTAD" .b,™™, Haarlems Dagblad Wegverbeteringen Zandvoortselaan worden in zeven fasen uitgevoerd A anmeldingsfo r muiier HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 SPOOR WEGWERKEN HEEMSTEDE Burgerlijke Stand van Haarlem Kleuterspeeltuin in Oud-Schoten DVS-wandeltochten op 13 en 14 juli Zendingsdag van de Chr. Gereformeerde kerk Documentaire over redden van drenkelingen I.v.A.O. maakt speurtocht door Haarlems dreven Speeltuinen vierden „Vader Klarendag" HHG eerste in toernooi van de Pinguins Examens Nog vier dagen Voorjaarsprijzen Competitievolleybal in Haarlem blijft groeien Haarlemse dammers iets zwakker dan „Zaandam" Heemstedenaren naar slot Loevestein Uitstekende prestaties van GITA in Zaandam DINSDAG 2 5 JUNI 1957 Langs de spoorlijn van Haarlem naar Leiden, van de Pijlslaan tot ver voorbij de Houtvaart, heerst een gonzende activiteit. De bouw van het viaduct over de Zand voortselaan met het nieuwe haltegebouw Heemstede-Aerdenhout en van het viaduct over de toekomstige westelijke randweg, begint steeds vastere vormen aan te nemen. De aarden baan voor de verhoogde spoorlijn is bijna gereed. De wegverbeteringen aan de Zandvoortselaan in de onmiddellijke omgeving van het viaduct zijn twee weken geleden door de Dienst van Openbare Werken te Heemstede begonnen en zal in zeven fazen worden uitgevoerd. Er wordt hard gewerkt aan de wegverbetering, om dat deze per 1 september gereed moet zijn. Dan zal immers de bus de blauwe tram tussen Amsterdam en Zandvoort vervangen en het tramviaduct ter hoogte van de westelijke randweg worden gesloopt. Op het ogenblik wordt het noordelijke wegge deelte van de Zandvoortselaan aan de zijde van de Leidsevaart van een nieuwe fun dering voorzien, terwijl ongeveer tegelijkertijd begonnen is met het noordelijke weg gedeelte aan de andere zijde van de spoorbomen uit te graven. Draglines happen gretig in het zand, stoomwalsen stampen knersend en kreu nend over de verbrokkelde stenen tot het puin onder hun gewicht verpulverd is. Op een stellage van oude spoorbielsen staat een betonmolen en vermaalt zijn dage lijks rantsoen van cement en grint. Tus sen deze schijnbare chaos van zwoegende arbeiders, hopen stenen, zand en grint, kruipt een lange sliert van auto's, moto ren en brommers, die de verkeersagent op de kruising Zandvoortselaan-Leidsevaart slechts met moeite in goede banen kan leiden. Bijna voltooid De zandauto's, die weken achtereen aan en af denderden van De Zilk naar de spoor- wegwerken in Heemstede om hun zand ten zuiden en ten noorden van de overweg aan de Zandvoortselaan te storten ter op hoging van de aarden baan, hebben hun werk grotendeels gestaakt. Thans is in het totaal ongeveer 150.000 kubieke meter zand aangebracht. Met de „aanaardingen" zal naar schatting nog een 15.000 kubieke meter gemoeid zijn. Reeds in deze week zal het gedeelte aan de zuidzijde van het kunstwerk aan de Zandvoortselaan en bij de vaarduiker, die de verbinding zal vor men tussen de Leidsevaart en de Hout vaart, worden gevuld met ruim zesduizend kubieke meter zand, terwijl aan de noord zijde van het noordelijke landhoofd aan het viaduct Zandvoortselaan en ten noor den van het viaduct over de westelijke randweg en aan de zuidzijde ervan in to taal achtduizend kubieke meter zal worden gestort. Zowel ten noorden als ten zuiden van het kunstwerk aan de Zandvoortselaan is en wordt op de aarden baan reeds een ge deelte van de definitieve spoorlijnen aan gebracht. In de komende dagen zullen nog meer spoorstaven worden aangevoerd. Haarlem, 24 juni 1957 ONDERTROUWD, 24 juni: A. A. Verheem en C. E. M. Hetem; C. J. Levit en I. van Blankensteijn; W. Havenaar en R. H. M. Snijder; I. Rotteveel en W. Bon; W. P. van der Raad en C. A. C. van Galen. GEHUWD, 24 juni: G. W. van Toombergen en C. E. Hanse. BEVALLEN van een zoon, 21 jund: A. F. HirsVan Wijk; Chr. A. JongbloedSpoel den; 22 juni: G. F. PaapTer Haak; C. Hum- pigVan Helden; 23 juni: O. L. Mieskerk Van Blarcum; M. J. van DuffelenSmit; P. C. M. OuwensHogervorst; 24 juni: H. de MooijScheelings. BEVALLEN van een dochter, 20 juni: M. W. IJlsitra—De Regt; 21 jund: J. C. M. Veldt Goddijn; 22 juni: W. M. S. RienstraVan der Werff; M. SchopRavenhorst; P. Th. M. BrokVan Dijk; A. P. van der LindeDie ters; 23 juni: C. RuisDe Korte; J. Willem- senDe Graaff. OVERLEDEN, 22 juni: L. J. H. S. Butot, 69 j., Populierstraat; B. van der Putten, 93 j., Maerlen van Heemskerkstraat; L. M. E. HansenVelders, 92 j„ H. J. Koenenstraat; C. J. JansenDirks, 82 j., Da Costastraat; E. RijndersMel'lenbergh, 34 j., Billiton- straat; 23 jund: D. Glashouwer, 60 j., Maer- ten van Heemskerkstraat; L. de Haart, 71 j.. Kamperlaan. Het bestuur van de r.k. speeltuinvereni ging „Hof van Eden" in Oud-Schoten heeft zaterdagmiddag een door velen reeds lang gekoesterde wens verwezenlijkt. Het deed dit door de door deze vereniging ingerichte kleuterspeeltuin, gelegen achter de huizen blokken van de Muiderslotweg, de Ver- gierdeweg, de Gijsbrecht van Aemstel- straat, de Badelochstraat en het Jephta- plein in gebruik te nemen. Hoewel deze uitsluitend voor kinderen tot en met zes jaar toegankelijke speelge- legenheid nog niet helemaal gereed is bete kent de openstelling van deze kleuterspeel tuin vooral voor de omwonenden het einde van een bron van voortdurende ergernis. Het uitzicht op dit oorspronkelijk als speelweide bedoeld stuk grond was er na melijk in de loop van de tijd niet fraaier op geworden. Totdat het bestuur van „Hof van Eden" op zoek naar meer speelruimte op de gedachte kwam het terrein als speel tuin voor zijn jongste leden in te richten. Dit idee vond direct goede weerklank bij het bestuur van „St. Bavo" Er werden wippen, schommels, hobbelpaardjes en een ringtoestel geplaatst. Ook is er een ruime zandbak en een tegelplateau voor de be oefening van balspelen, het tollen of het knikkeren. Voorts ligt het in de bedoeling nog een draaimolen en een glijbaan op te stellen, terwijl ook gedacht wordt aan een kleine piasvijver. Tenslotte zijn er plan nen voor de bouw van een clublokaaltje voor bestuursvergaderingen en het winter- clubwerk. Wij hebben zaterdag kunnen constateren dat het initiatief van het be stuur van „Hof van „Eden" niet alleen van de zijde van de jeugd maar ook van die van de ouders veel waardering heeft on dervonden. Bij de opening gaven van hun belangstelling blijk pastoor A. S. van Rijn en de heren F. E. Gustenhoven en H. Mo- né, laatstgenoemden als vertegenwoordi gers van het hoofdbestuur van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Ge zin. De officiële opening van de kleuter speeltuin zal in het najaar plaats vinden wanneer de door de gemeentelijke Dienst voor Hout en Plantsoenen aan te brengen aanplantingen hun beslag zullen hebben gekregen. Een jeugdleidster houdt op de tijden dat de tuin geopend is toezicht. Op 13 en 14 juli zullen door de wan delsportcommissie van de speeltuin DVS Wandeltochten gehouden worden. De start van dit jaarlijkse wandelevenement zal plaats vinden van de speeltuin DVS gele gen aan de Clovisstraat in Haarlem-Noord. Aan deze tochten kan door iedereen worden deelgenomen, zowel individueel als in groepsverband. Zaterdag 13 juli wordt ge wandeld over de afstanden van 10, 15 en 25 bm, Zondag 14 juli wordt gewandeld over de afstanden van 10, 15, 25 en 40 km. De toch ten leiden eerst door de waarlijk prachtige verzorgde en aangelegde volkstuinen. Daar na kan men genieten van het mooie polder landschap, dat zo kenmerkend is voor Haar- ems omgeving. Tevens komen de wande laars tijdens deze tochten dwars door dui nen en bossen en passeren zij de alom be kende ruïne van Brederode. Ook komen zij door het gezellige oude Spaarndam. Even eens zal men de Velsertunnel en de sluizen m IJmuiden kunnen bewonderen. Tevens zullen deze tochten voor velen een goede training zijn voor de komende vierdaagse. Voor nadere bijzonderheden over deze tochten kan men zich wenden tot de heer Van Aken, Nachtegaalstraat 34 of bij de heer J. Jacobs, Steenbokstraat 15. Haarlem. Langs het talud zijn terpen gemaakt, waar in vermoedelijk na 1 september, als het tramviaduct gesloopt is, de bovenleiding portalen zullen worden geplaatst. Om verstuiving van het dijklichaam te voorkomen zijn voorts rietmatten en stro- potten geplant. Het dijklichaam is nog niet ingezaaid. Haltegebouw Van het betonwerk van het viaduct met bijbehorende delen in de Zandvoortselaan, dat men eind september voltooid wil zien, is ruim de helft gestort, terwijl meer dan de helft van het betonstaal is verwerkt. Het gehele werk wordt uitgevoerd in twee fazen: in de eerste plaats wordt het zuide lijk landhoofd gebouwd, vervolgens het noordelijke landhoofd, waarna tegelijker tijd de drie pijlers van het viaduct ge bouwd worden. Behoudens de bouw van de wachtkamers is het betonwerk van het haltegebouw zo goed als gereed. De vleu- gelwanden zijn bijna geheel gestort. De vloeren op straathoogte moeten echter nog worden vervaardigd. Van de drie pijlers, die als pendelwanden, die een enigszins flexibele fundering hebben, worden uitge voerd om eventuele spanningen bij uitzet ting van het materiaal te voorkomen, is de meest zuidelijke geheel gestort en ontkist, de middelste is in aanbouw en van de noordelijke is de fundering gelegd. Van het noordelijke landhoofd moet de buitenbe kisting nog worden getimmerd. Staleti bruggen De stalen bruggen, die over de pendel- xvanden zullen worden gelegd en waarop de spoorstaven zullen worden gemonteerd, zullen in juli en augustus worden aange voerd. De brug voor de spoorbaan van Leiden in de richting Haarlem zal half juli arriveren, waarna met de montage een aanvang zal worden gemaakt, zodat deze brug in de loop van augustus „ingerold" zal kunnen worden. De brug voor de wes telijke baan zal eind augustus worden ge monteerd en waarschijnlijk een maand la ter bevestigd kunnen worden. Naast deze stalen bruggen zullen de perrons verrijzen, die op soortgelijke wijze overkapt zullen worden als bijvoorbeeld bij het derde pèr- ron van het station te Haarlem het geval is. Ook de onderdoorgang ten behoeve van de westelijke randweg vijfhonderd me ter ten noorden van de Zandvoortselaan - begint langzaam maar zeker vastere vor men aan te nemen. Bij dit project wordt in tegenstelling tot dat aan de Zandvoort selaan in een bouwput gewerkt. De funde ringen van de landhoofden en de pendel- wanden zijn geheel voltooid. Ook hier is men volop aan het betonstorten, waaz-mee deze maand nog een begin is gemaakt. De bekistingen voor het opgaande werk is voor meer dafz de helft aangebracht. De duiker, die gelegen is tussen de Con- stantijn Huygensbrug over de Houtvaart en de Boekenroodebrug, is voltooid. De duiker, waar men door kan varen, moet nu nog worden aangevuld met zand, terwijl ook een bekleding van baksteen nog moet worden gemetseld. Proef Aan de zijde van de Pijlslaan heeft men op de aarden baan een proef genomen met een laagje fijn grint in plaats van grove kiezelstenen als ballast voor de spoorbaan. Men beoogt hiermee een ballastbed te ver krijgen, dat overal een gelijke dikte heeft en zich niet met het zand kan vermengen. Door de Classis Haarlem van de Christe lijk Gereformeerde Kerk wordt woensdag 3 juli een zendingsbijeenkomst gehouden in het Burgemeester Rijkenspark te Sant poort. Een viertal sprekers zal die dag een aantal onderwerpen behandelen. Zo spreekt in de ochtendbijeenkomst ds. G. Bilkes uit Amsterdam over het onderwerp: „Dwingt ze" en daarna komt ds. J. Kampman uit Rijnsburg achter de kateder met een toe spraak over „Gods huis moet vol". Voorts spreken des middags de predikanten G. Buys uit Papendrecht en C. Verhage uit Hilversum met als onderwerp respectieve lijk: „IJzeren banden, gevouwen handen" en „De evangelisatie en onze verantwoor delijkheid". Ds. C. den Hertog uit IJmui den, die de algemene leiding van deze zen dingsdag in handen heeft, zal verder ook de dagopening verzorgen. Nog moet hei verkeer de spoor aan kruisen, maar het viaduct vordert: het eind der misère komt nader. De heer Nico Jansen, die bekendheid ge niet op het gebied .van vervaardigen van onderwijsfilms, is bezig op het Bloemen- daalse. strand opnamen te maken voor een documentaire over de Jeugdbrigade van de Bloemendaalse Reddingsbrigade. In maart en april werden reeds opnamen gemaakt tijdens de training in Stoops Bad in Over- veen. Het verhaal komt in het kort hierop neer, dat drie jongens, waarvan er twee de zwemkunst meester zijn en één niet. in zee gaan. De jongen, die niet kan zwemmen, drijft gezeten op een autoband, af. Op de noodkreten van de beidis andere jongens rukt de lopende patrouille van de reddings brigade uit, de alarmploeg en de flotteur komen in actie. De jongen wordt gered en naar de post van de BRB op het Bloemen daalse strand gebracht. Hij ontvangt een be risping van de commandant en hiermede wordt de interesse bij deze jongens gewekt om voor de Jeugdbrigade opgeleid te wor den. „Haarlems omgeving is veel mooier dan ik ooit gedacht had", riep een van de deel nemers uit tijdens een door de afdeling Haarlem van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling georganiseerde speur tocht door Haarlem, die zondag werd ge houden. 's Morgens in alle vroegte was een dertigtal leden op de Grote Markt in Haar lem bijeengekomen om op de fiets Haar lems dreven in te trekken en als goede Haarlemmers eens hun kennis van de Spaarnestad te beproeven. En die kennis liet wel eens te wensen over. Juist daar om was het voor velen niet alleen een aangename dag, maar tevens ook een zeer leerzame. Op de Grote Markt, waar de klanken van het carillon nog niet verstoord werden door het aan en af razende verkeer, wer den kaarten uitgereikt, waarop niet alleen de te volgen route stond aangegeven, maar ook bepaalde opdrachten van landschappe lijke, geschiedkundige en natuurhistorische aard vermeld stonden. Het gezelschap splitste zich in groepjes van twee of drie, om vervolgens op verkenning uit te gaan. Onderweg werd de kaart veelvuldig ge raadpleegd en verscheidene opdrachten leverden dikwijls grote moeilijkheden op. Bij de drukkerij Enschedé kwamen de eer ste hinderpalen. „Wat is Enschedé voor een drukkerij", luidde de opdracht. Ieder een wist er wel iets van. Degene, die op dit punt een speciale studie had gemaakt laad echter wel een streepje voor en de eerste kans om als de „weetal" van het groepje uit de bus te komen. Over bussen gesproken, die zag men bijna niet tijdens de tocht, omdat er voor was zorg gedra gen, dat de tocht langs de meest rustieke straatjes en paadjes voerde. De meeste deelnemers waren zeer verbaasd, dat in de nabijheid van zeer drukke verkeerswegen toch nog zulke heerlijke rustige plekjes te vinden waren. Dat was dan een van de eerste ontdekkingen op deze speurtocht. Nadat de groepjes Haarlem verlaten had den, na zich eerst het hoofd te hebben ge broken over het doel van de Amsterdamse poort, ging het in de richting van Spaarn dam en Penningsveer. Onderweg werd dikwijls afgestapt om in de vrije natuur wat te „grasduinen". Want een van de op drachten luidde: „Wat voor planten zie je en welke vogels merk je in het weiland op?" Een kolfje naar de hand van de na tuurliefhebbers. Ook heel nuttig voor die genen, die anders niet zo veel oog voor de natuur hebben. De op en neer fladderende scholeksters en grutto's werden met inte resse nagestaard. In Spaarndam wist een van de onverschrokken fietsers een heel relaas te doen van een palingboot, die in Griekenland de paling haalt en vervolgens de steven naar Spaarndam wendt, waar de paling wordt gelost om te worden ge rookt. De palingen blijven' tijdens de tocht in leven, omdat het water door de ruimen stroomt. Hierop ging men de polder in, waar windmolens werden bekeken, die water molens bleken te zijn en waar men zich verdiepte in het doel van poldergemalen. Eindelijk weer thuis gekomen, raakten de deelnemers niet over hun „ontdek kingen" uitgepraat. Het was de eerste keer, dat het I.v.A.O. een dergelijke speurtocht ondernam. Vroeger werden excursies on dernomen in „Duin en Kruidberg", welke meer van louter natuurhistorische aard waren. De tocht van zondag is echter zo I goed in de smaak gevallen, dat waar- j schijnlijk in de komende jaren het experi- j ment zal worden herhaald. ADVERTENTIE reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A dam Tel. 86211 (7 lijnen) Telex 12282 Nadat vorige week anderen reeds hierin waren voorgegaan, hebben zaterdag weer verscheidene Haarlemse speeltuinverenigin gen met feestelijk vertoon de jaarlijkse „Vader Klarendag" gevierd. De gekostu meerde optocht die „Frans Hals", de speel tuin aan de Schotersingel, voor zijn jonge leden hield mag zeer zeker een succes wor den genoemd. Voorafgegaan door het trom melkorps, waaraan een groep van zesender tig meisjes met kleppers een bijzonder noot verleende, toog de vrolijke stoet door de na burige straten. Sommige kinderen hadden van hun uitbeelding veel werk gemaakt. Roodkapje en de wolf bijvoorbeeld konden zo uit het sprookjesboek gestapt zijn. Ook de Haarlemse bloemenmeisjes bleken dank bare stof tot inspiratie te hebben geleverd. Verder zorgden stoere cowboys, olijke boer tjes, schilders, timmerlieden, clowns, kabou ters en elfjes, balletdanseresjes, Zoeloene gers. kampeerders en een complete Rode Kruis-colonne voor een bonte afwisseling. Op het speelterrein van het kinderMiuis aan de Schotersingel waar ballet- en volks dansen werden gedemonstreerd en de jury, bestaande uit mevrouw en de heer F. Gaart- man en de heer J. Heugens. de aan de op tocht verbonden prijzen aan de winnaars uitreikte. Een televisievoorsteilling vormde het besluit van de middag. Bij „Te Zaanen", de speeltuin aan de An- thonie Fokkerlaan. hebben een kleine vier honderd kinderen genoten van een voor- tselling van het bekende kindercircus „Lam- bertha". Een compleet circusorkest zorgde voor een passende muzikale omlijsting. „Het Centrum", de speeltuin aan het Wil- sonplein, hield voor een honderdtal kinderen diverse soorten behendigheidswedstrijden, zoals wasophangen, bal-lepelen en een bij zonder vermakelijk heksenspel. De jeugd heeft met veel enthousiasme aan deze ge zellige wedstrijdjes deelgenomen en vele kinderen konden met een leuk prijsje huis waarts keren.. Ook de kinderkennis die de speeltuinver eniging „Het Oosterkwartier" zaterdag en zondag op haar terrein aan de Bernard Zweersstraat in Haarlem-oost hield hééft eveneens niet over gebrek aan belangstel ling te klagen gehad. Op de velden van de Heemsteedse sport parken organiseerde de Heemsteedse softbal- vereniging Pinguins een toernooi, waaraan door enkele sterke eerste kla se negentallen werd deelgenomen. HHC bewees ook nu weer over een sterke toernooiploeg te be schikken, want na overwinningen tegen Pin guins (Heemstede) en HCK (Haarlem) be haalde de HHC-ploeg de eerste plaats in poule A. In de andere poule overtrof Sport club Haarlem alle verwachtingen en plaatste zich als eerste door overwinningen tegen Catchers (Amsterdam) en Rooswijk (Bever wijk). De finale tussen HHC en Sportclub Haarlem was een bijzonder interessant duel, aangezien de Sportclub het kampioen HHC niet 'emakkelijk maakte, zodat het einde HHC slechts een kleine 21 overwinning bracht en daarmede de overigens volkomen verdiende eerste prijs. De eindstand in het toernooi was: 1. HHC 'Haarlem); 2. Sport club Haarlem; 3. Pinguins (Heemstede); 4. HCK (Haarlem); 5. Catchers (Amsterdam); 6. Rooswijk (Beverwijk). LEIDEN. Geslaagd voor het drctoraal- examen geneeskunde II: O. K. L. Peiger, Den Haag; voor het semi-artsexamen: mevr. B. E. van GeldorpVan Baaien, Den Haag; C. J. van Dongen,Oegstgeest en W. A. Ver- steegh. Oegstgeest. Voor het artsexamen: mevrouw L. BakkerTen Raa, Voorburg; mevrouw J. G. Kofman ter Kuile, Leiden; F. G. I. Jennekens, Maastricht en H. J. Schreurs, Heemstede. HAARLEM. Aan het r.-k. lyceum voor meisjes „Sancta Maria" te Haarlem zijn ge slaagd voor het eindexamen gymnasium b de dames J. Eekhout, M. Faase, M. Ronde, allen te Haarlem; A. v. d. Poll te Heem stede; E. Bungener te Amsterdam; L. Fischer te Aerdenhout; A. Haanappel te Bloemen- daal en G. Hilt te IJmuiden. Met één kan didate wordt het examen voortgezet. DELFT. Geslaagd voor het examen geo detisch ingenieur: D. van uer Wulp, Hoorn; voor het examen werktuigkundig ingenieur: D. Schuitema, Delft, en voor het examen vliegtuigbouwkundig ingenieur: A. Beste man, 's Gravenhage. ADVERTENTIE „SEVEN SISTERS" 20/30.... f 13.60 „CORNNIC" 20/30f 12.40 Ook alle andere soorten en afmetingen nit voorraad leverbaar BRANDSTOFFENHANDEL FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij viaduct) Telefoon 14164 en 13904 Maandagavond hield de afdeling Haarlem van de Nederlandse volleybalbond in het café-restaurant Brinkmann in Haarlem haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer P. Beijen, op de aanhoudende groei van het competitievolleybal in Haarlem en de grote activiteit die de afdeling en de vereni gingen ontplooiden. De voorzitter meende dat de jeugd in de afdeling nog een te be scheiden plaats inneemt en dat men komend seizoen speciaal aan de jeugdcompetitie aan dacht behoort te schenken. De senioren competitie kan door gebrek aan speelruimte vrijwel niet uitgebreid worden (de volleybal lers maakten bijna vijftig maal gebruik van het Krelagehuis afgelopen seizoen). Maar voor de jeugd is er tussen zes en zeven uur nog wel gelegenheid om te spelen. De verga dering steunde dit streven door de jeugd- contributie tot 1.25 per seizoen te verlagen en het spelen van jeugd in de seniorencom petitie slechts met dispensatie toe te staan. Men zal het net in de toekomst op een hoogte spannen in evenredigheid met de eisen die het jeugdvolleybal redelijkerwijs stelt. Waardering vonden de prestaties van de scheidsrechters L. Menke en C. Uyl die respectievelijk met tweeenveertig en eenen veertig gefloten wedstrijden zich afgelopen seizoen bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Als „beloning" mogen zij met hun dame voor rekening van de afdeling een vol leybalinterlandwedstrijd bijwonen. Na de prijsuitreiking begon men met de samen stelling van de diverse commissies. Er traden weinig functionarissen af zodat men ongekend snel tot de samenstelling van de commissies kwam. De competitieleiding bleef in handen van de heren Van der Dool en Westbroek met als secretariaat: Leidse- straat 145. Haarlem. De heer F. Boukes werd in de afdelingstechnische commissie vervan gen door de heer R. Lembeck (Velox) terwijl het secretariaat in handen blijft van mej. W. Spierings. Herenweg 70. Heemstede die het afgelopen seizoen reeds tot deze com missie werd toegevoegd. De pers- en propa- gandacommissie werd uitgebreid met de heer Van der Wal (Eclecta) en mejuffrouw G. Blom (Eclecta) nam in de jeugdcommissie de plaats in van de heer Van der Meer. In de toernooicommissie zal de heer W v. Bil- derbeek de plaats innemen van de heer Bou kes. In de uitstekend functionerende afde- lingsscheidsrechtex'scommissie die uit zes personen bestaat kwamen geen mutaties. Voor het districtsbestuur wordt de heer J. Scholier (HVS) kandidaat gesteld, terwijl voor de districtsscheidsrechtescommissie de heer T. v. Soest (PSVH) op de nominatie staat. De heer J. Krijgsman (Eclecta) zal na herkiezing de afdeling Haarlem in de dis- trictstechnische commissie blijven vertegen woordigen. Het secretariaat van de afdeling Haarlem blijft onveranderd in handen van de heer J. L. de Rave, Rio de Grandelaan 36 in Over- veen. Het bestuur zal onderzoeken of het wen selijk en mogelijk is een afdelingsbui-eau in té stellen. Vier vijftallen van de vijftigjarige Haar lemse Damclub en de eveneens gouden dam club Zaandam hebben elkaar in een jubi leumwedstrijd ontmoet Het eerste en tweede tiental van beide verenigingen waren in vier vijftallen gesplist te weten IA, IB, 2A en 2B. Het treffen tussen de 1 A-ploegen leverde een volkomen gelijkwaardige strijd op, wélke in een 5-5 uitslag eindigde Aan alle vijf bor den werd remise overeengekomen. De 2B vijftallen bleken eveneens tegen elkaar opgewassen. Toch moest het HDC- vijftal tenslotte in Zaandam zijn meerdere erkennen. Het werd een 6-4 overwinning voor Zaandam. Daar het hier een thuiswedstrijd voor HDC betrof ging Zaandam met twee van de vier beschikbaar gestelde bekertjes huiswaarts Bij gelijk spel zou namelijk de bezoekende club de beker winnen. Het treffen in Zaandam leverde bij de 1B vijftallen ook een gelijk spel op, terwijl de 2A-vijftallen duidelijk aantoonden, dat Zaan dam juist over een tikje meer kracht be schikt. Ook hier werd het een 6-4 winst voor de Zaanse dammers. Zaandam legde dus beslag "op drie bekertjes, terwijl HDC het vierde exemplaar mee naar huis nam. In de door damclub St. Bavo ter gelegen heid van zijn veertigjarig bestaan georga niseerde wedstrijden om de persoonlijke damtitel, begint enige tekening te komen. In de hoofdklasse, groep A, heeft J. B. Slui ter de leiding met 6 punten uit 3 wedstrijden Hij wordt gevolgd door N. Blom met 5 uit A. De best geplaatste in groep B van de hoofd klasse is J Draaier met 7 punten uit 4 wed strijden. Hij wordt op de voet gevolgd door A. de Jong met 6 uit 4. In de eerste klasse A bereikte H. Schu- ringa (Del. Haarlem O.K.) het groepskam- pioenschap door een overwinning op C. Be- liën. Met 8 punten uit 4 wedstrijden is hij voor de overige spelers onbereikbaar. J Beliën koerst in de eerste klasse B recht op het kampioenschap af. Hij heeft 6 pun ten uit 3 wedstrijden, terwijl zijn naaste con current W. Bot er 3 uit 4 heeft. Doordat het bestuur van de oudheidkun dige vereniging „Oud Heemstede-Benne- broek" ook op het gebied van excursies geregeld een behoorlijke activiteit ont plooit, wordt het steeds moeilijker een in teressant reisdoel voor de leden te vinden, dat bovendien in één middag te bereiken en te bezichtigen moet zijn. Toch was men voor zaterdag weer uitstekend geslaagd door een bezoek aan het slot Loevestein op het programma te plaatsen. Dit initiatief had een record-aantal deelnemers on geveer honderd dames en heren tenge volge. In Gorkum wachtte de deelnemers een interessant tochtje over de Waal, door dat twee speciaal voor dit doel gecharterde boten hen naar de vermaarde plaats heb ben gebracht, „waar Maas en Waal teza men vloeien". Op Loevestein werden zij ontvangen door de slotbewaarder, de auteur Peter van Andel. De slotbewaarder verklaarde de be zoekers de grote strategische betekenis van het slot in de historie, waarbij uiter aard niet werd verzuimd te herinneren aan de beroemd geworden figuren van Herman de Ruyter en Hugo de Groot. Min der bekend is, dat het slot gedurende eni ge eeuwen ook een staatsgevangenis is ge weest, waar politieke gevangenen en re monstrantse predikanten jaren van be proeving moesten doorstaan. In 1853 werd het kasteel ingericht als „blindeerbaar reduit", waarbij het geduren de de eerste wereldoorlog nog een garni zoen verkreeg van vierhonderd man. Dit bijna zeshonderd jaar oude slot werd in 1925 aan „Monumentenzorg" overgedragen, welke instantie een gestadig voortschrij dende en grondige restauratie bevorderde. Zo werden in 1935 de dichtgegroeide grach ten om het slot weer uitgegraven en in 1937 de k^menade en in 1953 de keuken en de ridderzaal hersteld. De terugreis is langs de Vecht gemaakt, waarna de deelnemers omstreeks negen uur in Heemstede arriveerden. ADVERTENTIE In Zaandam werd zondag de tweede jeugd- atletiekcompetitie verwerkt waaraan ook een meisjesploeg van het Haarlemse „GITA" heeft deelgenomen. Met het oog op de school examens verschenen verscheidene goede krachten, die het ongetwijfeld tot een plaats in de finale zouden hebben gebracht, niet aan de start. Desondanks kwamen de GITA- meisjes op diverse nummers uitstekend voor de dag. Zo liet Hilly Halderman op het num mer 60 meter hardlopen voor C-meisjes de goede tijd van 8.7 sec. noteren, waarbij S. de Jong met 8.9 sec. niet ver achter bieef. Ook Lia Baay liep op de 80 meter voor A- meisjes een goede wedstrijd, haar tijd was 11.3 sec., terwijl E. van Oosten 12.1 sec. voor zich liet afdrukken. Hoopgevend mag ge noemd worden de tijd van 10.9 sec., die het B-meisje Corrie Fictoor op de 80 meter liep. Bea Wijminga deed over dezelfde afstand 11.4 sec. Het C-meisje S. de Jong sprong 1.15 meter hoog. Bij het hoogspringen voor B-meisjes bezette Corrie Fictoor met 1.32 meter de derde plaats. Het verspringen voor C-meisjes werd een fraaie overwinning voor Hilly Halderman met een sprong van 4.55 meter. Bij hetzelfde nummer voor B-meisjes sprong Bea Wijminga zich met 4.48 meter naar een derde plaats. Jona van Zuthem stootte de kogel bij de B-meisjes 7.32 meter ver, L. Koster bij de C-meisjes 7.44 meter. Bij het discuswerpen voor B-meisjes bereikte Jona van Zuthem een afstand van 17.39 me te^ Op de 4 x 80 meter-estafette voor B- meisjes legde de GITA-ploeg beslag op de derde plaats in 44.3 sec. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt Z(T die zich met Ingang van 1 Tall 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nammers tot en met 29 Jan! 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11