TYPEN MOORE's GROENTJE Haarlems Dagblad DE BEURS imse Beurs N. Ph. O van gisteren GLASPLATEN MICHIEL DE RUYTER CANTATE MINERVA krantenbezorger DINSDAG 25 JUNI 1957 HAARLEiMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Jordanië en Irak blijven de Arabische eenheid trouw Hoessein en Feisal geven een communiqué uit Verenigde Staten beveiligen zich tot de vingertoppen Legalisatie aanbevolen van afluisteren Verdrag voor tunnel onder Mont Blane getekend Kabinet-Zoli weer voor het Italiaanse parlement Ontslag op verzoek van Gronchi ingetrokken Eisenhower voorziet vrijheid voor Oost-Europa Twee Sovjetoorlogsbodems in Suezkanaal „verdwenen" Samenwerking tussen vakcentrales Verklaringen van C.N.V. en K.A.B. Nieuw type kernwapen Nigeria vraagt Londen met spoed onafhankelijkheid Bezoekers van hondenraces maakten amok Scheepvaart Heeft u teveel poezen in Kui^? Plaats 'n RECHTZAKEN JUWELEN - GOUD een vrolijk zomerprogramma Aangeboden MOOI ZOMERHUISJE BAGDAD, (Reuter) In een commu nique, dat te Bagdad is uitgegeven na be- orekingen tussen koning Feisal van Irak ■n koning Hoessein van Jordanië, wordt erklaard, dat beide landen de beginselen van de Arabische Liga willen hooghouden, gj zullen voorts het UNO-handvest en het ya'oische defensieverdrag eerbiedigen. Jordanië en Irak zullen volledig samen- verken om de Arabische gebieden te be i-hermen en zij zullen de strijd der Alge- ijnen tegen het Franse „imperialisme" tieunen. (AFP) In het communiqué wordt geen leiding gemaakt van de financiële hulp, "jje de Jordaanse regering aan Irak heeft gevraagd. Beide landen leggen de nadruk opde noodzaak de „hartelijke betrekkingen .',Jssen alle Arabische landen te herstellen" inmenging in de binnenlandse aangele genheden van deze landen en iedere soort jnperialisme tegen te gaan. Zij zullen alle ira'oische landen, die nog „onder het juk !an het kolonialisme zuchten" steunen. Zij ^schouwen de Golf van Akaba als be ierend tot de Arabische territoriale wa rren. De Iraaks-Jordaanse samenwerking militair, economisch en cultureel ge red zal worden voortgezet (Reuter) Beide partijen zullen voorts de Arabische rechten in Palestina voorstaan er naar blijven, streven dat Palestina, sn belangrijk deel van de Arabische we- sld, herwonnen wordt. CAIRO, (AFP) Radio-Cairo meldt, •at de Iraakse ambassadeur in Egypte, jrahim Koeadairi voor overleg met zijn regering in Bagdad is aangekomen. Tegenspraak WASHINGTON, (AFP/Reuter) Het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken heeft berichten, dat de Verenig de Staten betrokken zijn in een samen- bering met Israel en zekere westersge- :Lnde Arabische staten ten aanzien van de iwestie der Arabische vluchtelingen, als :ropaganda bestempeld. WASHINGTON (Reuter). De com- aissie, die een onderzoek heeft ingesteld aar de wijze, waarop de veiligheid van de Amerikaanse staat wordt gewaarborgd, beft de volgende aanbevelingen gedaan: 1. Handhaving van het voorschrift, dat vingerafdrukken moeten worden genomen ran alle buitenlanders, die de Verenigde Staten tijdelijk binnenkomen of er zich ;oor goed vestigen. 2. Uitbreiding van dit voorschrift tot •:ie Amerikanen, die een paspoort aanvra- ren voor bezoeken aan het buitenland, opdat niet meer gezegd kan worden, dat üt voorschrift discriminerend voor vreem- ielingen is". 3. Afschaffing van de gewoonte kunste naars èn andere personen tijdelijk toe te '■ten onder dekmantel van een vergun ning als regeringswerknemer. 1. Personen, aan wier getrouwheid aan ie Amerikaanse staat wordt getwijfeld, roeten met anderen kunnen worden ge confronteerd en aan een kruisverhoor mimen worden onderworpen, mits dit kan sschieden, zonder dat de staatsveiligheid n gevaar wordt gebracht. 5. Onthulling van vertrouwelijke of ge- mie gegevens door ambtenaren of parti- iHeren moet worden gestraft, indien ge ileken is dat de onthullers op de hoogte varen van het vertrouwelijke karakter an het door hen meegedeelde. 6. Bewijsmateriaal, verkregen door het duisteren van telefoongesprekken, dient i!s wettelijk bewijs te worden aanvaard, i-öien het afluisteren is geschied door .srsoneel van officiële, met nasporingen a onderzoek belaste instanties. ROME (UP) De diplomatieke voorbe- .'-adingen voor het graven van een tunnel Lor Europa's hoogste berg, de Mont 3!anc, zijn zaterdag in Rome afgesloten, te Franse ambassadeur en de Italiaanse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken skrachtigden daar het vier jaar oude ver voor het graven van deze twaalf silometer lange tunnel (de grootste ter vereld), die Frankrijk met Italië zal ver fden dwars door de 4800 meter hoge ssrgmassa heen. De werkzaamheden, die ioor de beide landen gezamenlijk zullen '•orden uitgevoerd, zullen, naar men ver acht de eerstkomende maanden be- sinnen. De tunnel, waar Napoleon al van droom- en die men in vier jaar rekent klaar hebben voor ruim f 66.000.000, zal de Mand tussen Milaan en Parijs 313 kilo- 'leter korter maken. Men verwacht er een langrijke uitbreiding in handel en toe- >me van tussen Italië, Frankrijk en Zwit- -dand. ROME (AFP) De Italiaanse eerste mi eter, Zoli, heeft maandag meegedeeld, het 'tslag van zijn kabinet te hebben inge- 'okken. President Gronchi had het ontslag, :;t premier Zoli op 10 juni indiende, niet %aard. Zoli zal vandaag met een verklaring' in parlement verschijnen en het verdere <rloop der gebeurtenissen van de beslui- ®van de volksvertegenwoordiging laten jihangen. President Gronchi behield zich "dertijd het recht voor het ontslag van °li te weigeren, indien hij geen andere :emier zou kunnen vinden, 'n constitutioneel opzicht heeft Zoli, die Lrzitter van de christen-democratische 'dij is, geen nederlaag in het parlement ^eden. Alleen doordat hij niet aan de •acht wilde blijven door de steun van de 1 leofascistische stemmen leed hij een 'sderlaag" met een verschil van slechts *0 stem. „Evolutionaire verandering" WILLIAMSBURG (UP) Op de 49ste jaarlijkse vergadering van gouverneurs van Amerikaanse staten, die maandag avond in Williamsburg, Virginia werd ge houden heeft president Eisenhower ver klaard dat Oost-Europa door een „evolu tionaire verandering" zal worden bevrijd en dat de despotische macht van het com munisme zal worden vernietigd. „De las ten zullen echter zwaar zijn", zo waar schuwde Eisenhower. „Lasten in de vorm van gebrek, degradering van het menselijk bewustzijn, menselijk lijden en wanhoop". „In Oost-Europa worden de menselijke aspiraties onderdrukt door een despotisme, dat in de wereld zijn gelijke niet heeft ge kend", aldus de Amerikaanse president. Zowel in de Sovjet-Unie als in de om liggende staten „is de zwakheid, die aan een gecentraliseerd regiem inherent is, aan de dag getreden", aldus de Ameri kaanse president. „Zelfs cle Sovjets raken doordrongen van de eeuwenoude waar heid dat zij, die eens vrijheid hebben ge kend, nimmer in slavernij willen leven". „De onafhankelijkheid die Joegoslavië heeft verkregen en heeft weten te handhaven, de voortdurende onrust in Oost-Duitsland, het streven naar vrijheid in het meedogen loos onderdrukte Hongarije, de succesvolle en voortgaande worsteling om de vrijheid in Polen getuigen alle van de weigering van de mens, zich door zijn medemens te laten onderdrukken of een instrument te zijn van de staat". „Het is mijn diepste overtuiging, dat deze naties en volkeren eens weer vrij zullen zijn", zo zeide Eisenhower. „Door evolutionaire veranderingen, een gevolg van pressie in en buiten de betref fende landen, door de hoop en het ver langen van de onderdrukte volkeren in leven gehouden door de vriendschap der vrije volkeren zal de despotische macht worden vernietigd of ineenstorten. Het is deze overtuiging, die de Amerikanen vast besloten doet zijn het principe van machtsspreiding te handhaven en te voor komen dat wij afglijden naar een gecen traliseerd regime", zo besloot Eisenhower zijn rede. SUEZ (UP) Twee Russische oorlogs schepen zijn „verdwenen" in het Suez kanaal. Zij zijn het kanaal bij Port Said binnengevaren, en ze zijn ex-, voor zover men weet, bij Suez niet uitgevaren. De schepen, torpedojagei-s, heten op weg te zijn naar Vladivostok. Ze voeren het kanaal binnen in gezelschap van een tank schip. Aanvankelijk veiduidde, dat zij maandagmorgen tijdens de duisternis met het nachtkonvooi het kanaal bij Suez i in laten hadden. Later echter werd bekend, dat er geen oorlogsschepen bij dat konvooi geweest waren. President Nasser van Egypte gaat begin augustus naar Moskou, zo wordt uit be trouwbare diplomatieke bronnen in de Sy- ï-ische hoofdstad vernomen. De reis, die al verscheidene keren uitgesteld werd, zal ge maakt woi-den, zo gauw de verkiezingen in juli en de'herdenking van de Egyptische revolutie van vijf jaar geleden achter de rug zijn. Een gi"oot geselschap belangrijke figuren uit het politieke, economische en culturele leven, zal Nasser vergezellen. Klacht NEW YORK (UP) Saoedi-Arabië heeft bij de UNO-Assemblée een klacht inge diend tegen Israel, wegens het schenden van de Saoedi-Ai'abische territoriale wate ren door een Israëlische torpedobootjager die op 13 juni vanuit Eilath door Saoedi- Ai'abische wateren zou zijn gevaren, en nabij Al Barij voor anker zijn gegaan, in Saoedi- Arabische wateren. Later was de torpedo bootjager door een ander Israëlisch oor logsschip afgelost. Het vei'bondsbestuur van het,Christelijk Nationaal Vakvérbond heeft verklaard, met waardering kennis genomen te hebben van de verklaring dat het N.V.V. geen be letsel kan en wil vormen voor herstel van de samenwerking tussen de bonafide vakcentrales. Het C.N.V. stelt vast, dal de samenwerking tussen de drie vakcentrales in belangrijke aangelegenheden steeds heeft plaatsgehad ook nadat in 1954 het N.V.V. de gereglementeerde samenwerking verbrak. Voor de toekomst zal de vorm van de regeling voor de samenwerking nader overwogen moeten worden. Ook de K.A.B. heeft medegedeeld dat het besluit van het N.V.V. naar de mening van het dagelijks bestuur respect en waar dering verdient. Ofschoon het N.V.V. in deze verklaring zijn eigen standpunt in zake het bisschoppelijk verbod voor katho lieken om lid te zijn van het N.V.V. hand haaft ex-kent het N.V.V. toch op grond van de primaire verantwoordelijkheid van de kerkelijke overheid voor het geestelijk heil der gelovigen deze beslissing van het episcopaat, aldus de K.A.B. Deze loyale ex-kenning van de zijde van het N.V.V. getuigt naar de mening van het dagelijks bestuur van de K.A.B. van de ernstige wil om in het belang van de ge hele economische en sociale ontwikkeling van ons land te komen tot een herstel van de samenwerking. Destijds heeft de K.A.B. het uittreden van het N.V.V. uit de toen malige Raad van Vakcentrales betreurd en zich met behoud van eigen zelfstandig heid tot samenwerking bereid verklaard met al degenen, die werken aan het wel zijn van de gemeenschap. Door de jongste verklaring van het NV.V. is de mogelijkheid tot een her nieuwde samenwerking weer aanwezig, zij het dan, dat over de vorm waarin deze tot stand zal komen, nader overleg zal moeten plaatsvinden. Het dagelijks bestuur van de K.A.B. ver heugt zich over deze ontwikkeling op recht. Bovendien geeft het gaarne uiting aan zijn voldoening over het feit, dat ook van de zijde van het episcopaat door mgx\ Alfx-ink tijdens het gesprek met leden van het dagelijks bestuur van het N.V.V. ver klaard is, dat aan het herstel van de ver broken samenwerking grote waarde wordt gehecht. Het dagelijks bestuur van de K.A.B. hoopt, dat een herstel van deze samenwerking spoedig een feit zal zijn. TOKIO (Reuter) Prof. Seitaro Koya- ma van de universiteit van Niigata heeft andere Japanse geleerden zaterdagavond op een bijeenkomst meegedeeld, dat hij thorium 231 had ontdekt in radio-actieve monsters, welke hij na de Russische kern proeven van april had bestudeerd. Deze mededeling wordt opgevat als de eerste aanwijzing in Tokio, dat de Sovjet- Unie wellicht een nieuw type kernwapen heeft gemaakt. LONDEN (Reuter) Gx-oot-Brittannië heeft onder bepaalde voorwaarden zijn grootste kolonie, Nigei-ia, onafhankelijk heid aangeboden. Een datum wil het ech ter niet noemen, zo wordt van Nigeriaanse afgevaardigden naar de constitutionele conferentie in Londen vernomen. (Van onze correspondent in Londen) Op de hondenracebaan van Harringay, in Londen, hebben teleurgestelde toeschou wers de boel kort en klein geslagen. De oorzaak was een vermeende onregelmatig heid tijdens een van de wedstrijden. In het restaurant, dat door de menigte werd be stormd, bevonden zich Prins Bernhard en zijn moeder, Prinses Armgard. De Prins raakte tijdens het rumoer zijn gouden arm bandhorloge kwijt, dat later echter weer werd gevonden. Politiebureaus uit geheel Noord-Londen zonden elke beschikbare agent naar het terrein, terwijl ook de brandweer trachtte de opgewonden menigte te kalmeren. Acht personen wei-den geax-resteerd. Het duurde een uur voordat de orde was hersteld. Har- ringay zag er als een slagveld uit. Elf jaar geleden hebben zich daar even eens dergelijke onlusten voorgedaan. AMSTERDAM In het weekeinde is de ontwikkeling voor de effectenmarkt er niet beter op ge- worden. Maandagochtend althans kwamen de koersen op behoorlijk laag niveau en 's middags was de stemming uitgesproken flauw. Hiex-bij gaven internationale fond sen de toon aan. Zij moesten het stellen zonder buitenlandse belangstelling en wat dit betekent bleek toen Unilever inzakte van 473 tot 455. Deze koersdaling maakte wel enige indruk ter beurze. Overigens ging ook het publiek tot enige winstne mingen over en omdat het internationale politieke nieuws niet bepaald opwekkend was, waren alle redenen aanwezig voor een teleurstellend verloop van het Dam rak. De affaire bleef de gehele middag zeer beperkt en van een koersherstel viel vrij wel niets te bespeuren. Unilever bewoog zich aanvankelijk op 459 /2, maar verder aanbod deed de koers tot 455 afdalen. Kon. Olie leed een verlies van ruim 6 gulden, Philips kwam onder de 290, AKU moest zes punten afstaan en KLM keerde terug tot 120 gulden. Het voox-beeld van de internationale fondsen bleef niet zonder uitwex-king op de overige afdelingen. Scheepvaart zakte in, uitgezondei'd Van Ommeren, dat vast gestemd was op 264. In tegenstelling tot vrijdag, toen cultuurwaarden opvallend vast waren, was de stemming nu eerder omgekeerd. Per saldo leden de leidende cultures wel geen grote verliezen, maar er werd toch een grote reserve in acht ge nomen gezien de verkiezingsuitslag in Dja karta. Minder courante fondsen, zoals Vorstenlanden Y''voorbeeld, moesten de winst van vrijdag weer prijsgeven. De markt sloot stil. Aandelen Billiton waren vast en bijna tien punten hoger. Staats fondsen nauwelijks prijshoudend. Prolon gatie 3pex-cent (ANP). NEW YORK Voor de vijfde achtereenvolgende maal was het koersverloop dalend, waarbij de totale aandelenwaarde der ter beux-ze ge noteerde fondsen meer dan een miljard dollar inkromp, ondanks een niet onaan zienlijke stijging laatbeurs. De openbare nutsbedrijven, die nog steeds van aanbod te lijden hebben door hun kwetsbaarheid in een inflatieperiode, daalden met 0.92 op het gemiddelde tot 69.49, het laagste niveau sinds 12 februari. Deze daling, die volgde op twee nog om vangrijker dalingen van vorige week, gaf verliezen te zien tot bijna dx-ie dollar, zo als bij Florida Power and Light. De industriewaarden ondervonden weer vraag, toen het gemiddelde voor het eex-st sinds meer dan een maand, beneden het niveau van 50 daalde. Het gemiddelde hei- stelde zich voor meer dan de helft van de laagste dagwaarde, daarbij gesteund door een stijging van drie dollar bij Eastman Kodak tegen het einde van de beurs. Ook andere chemicaliën kwamen boven hun laagste dagwaarde uit maar sloten niette min met een daling van meer dan een dollar, zoals bij Du Pont de Nemours. Allied Union Carbide en Vick Chemical. De olies leden vex-liezen van ongeveer drie dollar bij Gulf en Amerada, en van bijna twee dollar bij Shell en Texas Co. Bij de eveneens flauw gestemde automo bielen móest Chrysler meer dan een dol lar prijsgeven. De omzet bedroeg slechts 2.040.000 aan delen, tegen 1.970.000 op vrijdag. Van de 1.169 verhandelde fondsen sloten er 696 lager, 239 hoger en 234 onveranderd. Hot industriegemiddelde kwam van 500 op 497.08; dat voor spoorwegen van 144.21 op 143.11. (UP). 3l/a Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Fox-d N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 86l5/m 87 90r'/xs 90% 194 198 354 354 193 193 308 308 271 271 288 290 289 290 151V2 151% 456 463'/2 2461-4 246 1005 1015 211,— 214, 79% 78 120,— f 121, 177 179 174 172 exd. 265 268 1261/» 127% 97 96 203% 203% 159% 160 175 175 177 177* 6613/xe 67 188% 190% 67 67% 42% 42 135% 83% 39% 39%* Aagtedijk, 24 v. Suez n. Aden. Andijk, pass. 24 Ouessant n. Lissabon. Annenkerk, 24 v. Takubar n. Kobe. Alphard, 25 Rio de Janeiro. Alioth, 25 te Ilheos. Alkaid, 25 te Rotterdam. Almkerk, 26 te Antwerpen verw. Alnati, 23 te Antwerpen verw. Alphacca, 25 te Bahia. Ampenan, 23 v. Port Said n. Halifax. Amstelwal, 24 v. Miri n. Manilla. Amstelvaart, 24 te Port Lincoln. Arendskerk, 25 te East-London. Balong, 25 te Poi-t Swettcnham, Banda, pass. 25 Aden n. Rastanura. Batjan, 24 te Hchsichang. Barumun, 27 te Singapore v. Timor Dili. Bengalen, 23 v. Aden naar Singapore. Breda. 23 v. Amsterdam n. Curasao. Bintang, 24 v. Southampton n. Gateshead. Borneo, 24 v. Djeddah n. Suez. Boissevain, 25 te Rio dè Janeiro. Boskoop, 25 rede Somoza. Caltex Nederland, 24 te Fredericia. Caltex Rotterdam, 24 v. Ratanuara n. Suez. Camerounkust, 24 te Takoradi. Ceronia, 24 550 nr. n.w. Auckland, 27 daar verw. Cha'ris, 22 v. Pto. Cabello n. Bachaquero. Cleodora, 25 te East-London. Gorilla,, 26 te Abadan verwacht. Dordrecht, 26 te Rotterdam verw. Dorestad, 23 360 m. ono Abaco Harnas. Etrema, 24 v. Reykjavik n. Curasao. Esso Nederland, 24 v. Port Said n. Lands End. Eemland, 24 te Santos. Elizabeth, 24 te Chistobal. Esso Amsterdam, 27 te Antwerpen verwacht. Felipes, 25 te Telokanson. Friesland, 24 te Huil. Guineekust, 25 te Freetown. Giessenkerk, 24 v. Sydney n. Aden. Hecuba, 24 Port of Spain. Helicon, 24 v. Rio Haina n. Maracaibo. Hermes, 24 v. Kingston n. Baltimore. Hilversum, 23 n. Kwinana. Hydra, 24 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Ittersum, 25 v. Dakar n. Takoradi. Jagersfontein, 25 te East-London. Japara (KRL1, 23 te Mani. Jason, 24 te Portland. Java, 24 te Leixoes. Joost. pass. 22 Holtenau n. Sudertalje. Karimata, 23 v. Aden n. Belawan. Kalydon, 24 v. Lands End n. Bandarmashur. Kellia, 25 te Curagao. Kota Gede, 24 v. Semarang n. Cheribon. Kopionella, 24 v. Abadan n. Lorenco Marques. Langkoeas, 24 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Laertes, 24 te Surabaja. Leersum, 24 v. Vitoria n. Bristol. Lekhaven, 24 te Rotterdam. Lekkerkerk, 24 te Abadan. Liberty Bell, 24 v. Philadelphia n. Mena Al Ahm. Loenerkerk, pass. 24 Wight n. Marseille. Maaslloyd, 24 v. Port Said n. Napels. Macoma, 28 Karachi verwacht. Mataram, 28 te Tj. Priok. Merwede, 24 te Las Palmas. Metula, 24 Singapore. Mentor, 23 v. Mobile n. Houston. Merwede, 24 v. Las Palmas n. Le Havre. My lady, 24 te Vaasa. Naess Commander, 24 v. Mena Al Ahmadi naar Fawley. Nestor, 29 te Maracaibo verwacht. Nieuw Holland, 27 Sydney verwacht. Nieuw Amsterdam, 28 Southampton verw. Orestes, 25 te Kingston. Oran.iefontein, 23 300 m. Z. Dakar. Oranjestad, 25 te Amsterdam. Osiris, 22 v. Trinidad, n. Demerara. Peperkust. 22 v. Abidjan n. Freetown. Prins Philips Willem, 24 te Detroit. Pygmalion, 22 v. Puerto Ordaz n. Amsterdam. Plancius, 24 v. Surabaja n. Makassar. Prins Fred. Hendrik. 24 te Zezbrugge. Prins Willem George Fred.. 24 te Antwerpen. Purfina Nederland, 24 te Suez. Radja, 25 te Suez verw. Rempang, 24 v. Genua n. Marseille. Rita. 26 te Port Swettenham, Rondo, 24 Tj. Priok. Saroena, 24 te Singapore. Scherpendrecht, 24 Nagoya. Schie, 24 v. Baltimore n. Charlestin. Slamat, 24 v. Tjilatjap n. Tj. Priok. Stentor. 22 v. Madeira n. Barbados. Soestdijk, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Solon, 24 te Trinidad. Sommelsdijk. 25 te New York. Stad Dordrecht. 25 te IJmuiden. Stad Haarlem, 25 te Birkenhead. Stad Maassluis, 24 te Melella. Stad Schiedam, 24 v. Bagnoli n. Bona. State of Liberty, 23 v. Suez n. Mena. Straat Cook, 24 te Beira v. Tanga. Straat Torres, 24 v. Colombo n. Bombay. Swartenhondt, 24 te Surabaja. Tabian, 24 v.t Aden n. Belawan. Tero, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Tjitjalengka. 25 te Mauritius. Tjisondari, 23 280 m. NO. Kyushu. Trajanus, 24 v. Rotterdam n. Tunis. Tomocyclus. 24 te Curagao. Vasum, 24 v. Mena Al Ahmadi n. Landsend. Van Neck, 22 v. Maunganui n. Tj. Priok. Van Riemsdijk, 24 te Ambon. Willem Ruys, pass. 24 Aden n. Colombo. Wonosobo, 26 te Belawan v. Colombo. Westerdam, 24 te New York v. Rotterdam. Westland, 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Waiwerang, 25 te Surabaja. Zaankerk, 24 v. Haiman n. Hongkong. Zeeland, 24 24 80 m. nw. Aruba. Zuiderkruis, pass. 24 Galapagos eil. n. Balboa. Zuiderzee, 24 v. Port of Spain n. Kaapstad. KLEINE VAART Alcetas, 23 55 m. n.n.o. Villano n. Palermo. Badzo, 22 bij Goeree n. Rotterdam. Draco, 21 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Elsa, 21 te Ostrand v. Lübeck. Eddystone, 25 v. Swansea te Amsterdam verw. Eljo, 22 20 m. z. Finisterre n. Faroer. Inspecteur Mellema, 21 v. Mostaganem. Ilias, 22 te Rotterdam n. Gothenburg. June, 22 10 m. z.o. Smithknoll n. Boston. Kaap Falga, 21 v. Ostrand n. Rundvik. Lean S, 25 v. Rouaan te Bremen verw. Midas, 22 8 m. n.w. Kp. Serrat v. Ceuta n. Malta. Marianne, 23 bij Texel n. Amsterdam. Notos, 23 v. IJmuiden n. Lissabon. Netta, 22 65 m. w.z.w. Kp. Dagata n. Hardanger. Nero, 23 v. Malaga te Antwerpen verw. Phidias, 22 te Rotterdam n. Famagusta. Pavo, 22 7 m. v. Zaandam n. Lübeck. Phidias, 23 dw. Goodwin n. Lünassol. Plato, 22 teHamburg n. Aalburg. Stella Prima, 27 v. Antw te Algiers verw. Ton S 24 v. Swansea te Rotterdam verw. Wim II, 25 v. Newport M. te Gent verw. SLEEPVAART Barentszee, 22 v. Antw. te Maassluis. Blankenburg, 22 te Maassluis. Clyde met Oceaan, 22 v. Cristobal n. Hikari. Cycloop, 23 250 m. n. Maracaibo n. Maracaibo. Hudson, 23 te Maassluis. Noordzee, 22 130 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Poolzee, 22 200 m. o. Jamaica n. Mobile. Rode Zee, 23 960 m. o.z.o. Halifax n. Halifax. Zeeland, 23 80 m. n.w. Aruba n. Maracaibo. Zwarte Zee, 23 v. Dakar te Maassluis. Vakantie cursus SCHOOL Fr. Halsstraat 1, Tel. 14624 I Haarlem. I Enige en Algemene kennisgeving. Op 21 juni overleed op de leeftijd van 89 jaar, onze lieve moeder, behuwd- moeder, grootmoeder, overgrootmoeder en zuster WILMINA ALEIDA SLUIS, weduwe van Nicolaas August van Konijnenburg Den Haag: Jo Th. v. Konijnenburg Heemstede: R. J. de Groot van Embden- van Konijnenbui-g A. E. C. de Groot van Embden Versailles: N. C. de Groot van Embden H. G. de Groot van Embden- v. d. Sande Bakhuyzen Maarten, Floor, Kees, Whitefield (N.H.) U.S.A.: W. de Groot van Embden A. H. de Groot van Embden-Trivelli Petra. Bloemendaa}, Rijperweg 9 (tijdelijk): Mr. G. Sluis. Den Haag. Nieuwe Schoolstraat 81. De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats ge had. Heden overleëd na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, tot onze grote droefheid, onze lieve zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader LAMBERTUS DE HAART op de leeftijd van 71 jaax-. Uit aller naam: W. A. G. de Haart- de Mol Heemstede, 23 juni 1957. Asterkade 25. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der Rouwkamei-s Zijlweg 63 te Haarlem, bezoeken van 24 uur en des avonds van 7.308 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 27 juni a.s. te 11.30 uur op de Algemene Begi-aaf- plaats te Heemstede. Dr A. A. Botter Huidarts PARKTIJK HERVAT Voor de zeer vele blijken van deelneming ontvangen bij het ovei-lijden van onze lieve man, vadei-, behuwd- en grootvader betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: T. FORTGENS- KUYL Bur. Kraneveld, Zijlweg 21 behandelt alle voorkomende Kant. 9-5; 's av. 7-8, tel. 20707 Mr. Bijvoet, Ged. Oude Gracht 54, Haarlem, curator in het faillissement der stich ting „Stichting Woonbezit", gevestigd te Bloemendaal, brengt ter kennis dat de door de E. A. Heer Rechter commissaris goedgekeurde enige uitdelingslijst door hem ter Griffie van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem is gedeponeerd om al daar gedurende 10 dagen voor crediteuren kosteloos ter inzage te liggen. VERKOOP BIJ EXECUTIE welke zal worden gehouden op woensdag, de zes en twintigste juni 1957, des voormiddags om tien uur, te Haarlem. Klein Heiligland 84, ten laste van Mevrouw G. Veendijk, wonende te Baarn, Fi-ans Halslaan 22, van een Speciaal naaimachine met transporterende naald merk „Dürkopp" met tafel en elektro motor van een 14 P-k. Zegt het voort! De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deui-waai-dei-, belast met de executie, J. G. Clement. VERKOOP BIJ EXECUTIE op woensdag a.s. te 5 uur in het pand Conollyweg no. 2 te Santpoort ten laste van Joh. de Groot, van meubi laire e.a. goedei'en. De verkoop geschiedt tegen contante betaling zonder op geld. G. TEKELENBURG Deurwaarder. en andere sieraden IN- en VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. Haarlem b. d Ridderstr. Tel. 16910 In alle maten SABELIS KERREBIJN Hofleverancier Anthoniestr. 1931 Haarlem. Tel. 11898 Concertgebouw - donderdag 27 juni - 8.15 uur le ZOMERCONCERT Dirigent: HENRI ARENDS Solist: THOMAS MAGYAR - viool Programma: Grieg - Holberg Suite; Sibelius - De Zwaan van Tuonela; Tschaikowsky - Ouv. „Romeo et Ju liette", Vioolconcert. Entree: 0.90 (alles inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, telefoon 11532. 's Maandags tot 13 uur gesloten. Jeugdkoor „Inter Nos" - Dirigent 3an Booda Maandag 1 juli - 8 uur - Grote of St. Bavokerk Solisten: AAFJE HEYNIS, alt - HANS WENNINK, bas - JAN BOODA, orgel - EMMY VAN EDEN, begeleiding. Kaarten 1.00 en 1.50 (bel. inbegr.) bij Alphenaar, Kruisweg 49 - Telefoon 11532. HEEMSTEDE Tel. 34345 DINSDAG 2 en WOENSDAG 3 juli 8.15 uur WILLY WALDEN en PIET MUYSELAAR o.m. als „SNIP SNAP" in tezamen met Teddy en Henk Scholten, Aase Ras mussen, Bert v. Dongen en als extra attractie NOEL en NOVELY. Prijzen 2tot 3.50 (bel. inbegr.) Plaatsbespreken dagelijks 103 uur. in goede conditie. Ook geschikt voor kantoortje. Makkelijk te verplaatsen. Maat 4 bij 6 m. Te bevragen bij: P. Neelen, „Boerderij Weeresteyn", Weer- laan 19, Hillegom. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wij vragen voor een nog kleine wijk in Haarlem-Nrd. een Loon ruim 20,per week. Aanmelden 1.303.30 uur: Klein Heiligland 13.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3