Albert Heijn Eerste deel van nieuwe wijk bij de Glip nog dit jaar voltooid Echte Ws!es Antraciet JE SPAARNESTAB" Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad Drieëntwintig van de honderdveertien huizen thans bewoond Nieuw radio-programma van Wim Sonneveld DE BEURS van gisteren t/le&s dees uperMad Amsterdamse Beurs WOENSDAG 26 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Kennismaking met ds. Van Willenswaard Concert in „Groencndaar' Schilderij ontvreemd uit atelier van H. F. Boot Noors meisjeskoor ten stadhuize ontvangen Nationale gymnastiekdag in Heemstede op 14 juli Examens Overweg Westergracht zal vrijdagnacht gesloten zijn Scheepvaart Van Leeuwen (Hoofddorp) tweede in concours hippique te Utrecht Vandaag is het voor acht Heemstcedse gezinnen een blijde dag, omdat zij hun in middels gereedgekomen nieuwe woningen aan de Goeman Borghesiusstraat hebben kunnen betrekken. Reeds eerder was dit het geval met zeven woningen aan dezelfde straat en acht aan de Dr. Schaepmanlaan. Dit zijn dan de eerste tekenen die erop wij zen, dat het grote project van honderd veertien woningen, hetwelk ten oosten van de Glipperweg bezig is te verrijzen, nu binnen afzienbare tijd waarschijnlijk nog dit jaar geheel voltooid zal zijn. Hiermee is Heemstede dan ongetwijfeld een ruime en fraaie woonwijk rijker ge worden, welke wordt begrensd door de Ringvaart, de Dr. Schaepmanlaan en de Glipperweg, een omtrek van in totaal an derhalve kilometer. Dit project, dat in een entwintig huizenblokken is onderverdeeld, omvat achtenzestig middenstands- en zes- en veertig arbeiderswoningen. Maar ook hierm heeft architect B. J. J. M. Stevens uit Haarlem weer verscheiden heid aangebracht door zijn ontwerp van A-, B-, C- en CE-woningen waarmee achtereenvolgens middenstandswoningen, middenstandswoningen met balcon, arbei derswoningen en woningen voor grote ge zinnen worden aangeduid. Hierbij komen nog eenentwintig garageboxen. Bovendien zal elke woning een voortuin verkrijgen, welke door de gemeente wordt onderhou den. Misschien herinnert men zich nog, dat de gemeenteraad enige tijd geleden heeft besloten de straten welke deze nieuwe woonwijk zullen doorkruisen, de volgende namen te verlenen: Dr. Schaepmanlaan, Dr. N. G. Piersonstraat, Goeman Borghe siusstraat en Mr. G. van Tienhovenstraat. Dit grote werk, waarmee een jaar geleden een begin werd gemaakt, wordt uitgevoerd door het Heemsteeds aannemersbedrijf fir ma J. J. Boot, met als hoofdopzichter en uitvoerder de heren G. Vertelman en D. Baas. Tussen de Glipperweg en de Dr. Schaep manlaan is nog een terrein onbebouwd ge bleven, dat blijft gereserveerd voor een kerk of een school. Ten zuiden van dit project, dus in de richting van De Glip, bevindt zich eveneens een uitgestrekt en onbebouwd terrein, waarvoor de bestem ming nog niet definitief is vastgesteld'. Wel wordt hier de bouw van negenendertig woningwetwoningen overwogen, waarbij dan het resterende terrein vermoedelijk aan particuliere bouwers zal worden toe gewezen. Nu het ministerie v. Volkshuisvesting en Bouwnijverheid het gemeentebestuur van Heemstede inmiddels machtiging verleen de om tot het bouwen van achtenveertig woningen ten westen van de Glipperweg over te gaan, kon het aannemersbedrijf H. Bakker uit Bennebroek hier dezer dagen een aanvang maken met het metselwerk voor de funderingen. Zoals bekend werd dit werk reeds enige tijd geleden gegund voor een bedrag van f 686.400. Deze wo ningen zullen dan de eerste zijn van de ruim honderdtachtig, welke aan deze zijde van de Glipperweg in de toekomst even- ADVERTENTIE Nog drio dagen Voon^r^rljzen ..SEVEN SISTERS" 20/30.... M3 60 „CORNNIC" 20/30... 12 41' Ook allo andore soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar BRANP5TOFFENHANDEL FRIESE VARKENMARKT 6—1< (Spaarne bij viaduct) Telefoon 14164 en 13004 Een blok arbeiders- of woningicel- woningen in het uitbreidingsplan De Glip. Voor deze huizen geldt een uieekhuur van ongeveer dertien gulden Zeer vele gemeenteleden waren dinsdag avond naar het Jeugdhuis naast de Dorps kerk te Santpoort gekomen, waar gelegen heid was met de nieuwe hervormde predi kant, ds. G. TI. van Willenswaard en diens echtgenote kennis te maken. Zoals men weet, is ds. Van Willenswaard onlangs be roepen in de tweede predikantsplaats te Santpoort en deed hij zondagmiddag zijn intrede in de kerk van het Provinciaal Ziekenhuis. Nadat ds. Van Willenswaard aan de ge meenteleden een en ander had verteld om trent zijn levensloop en zijn werkzaamhe den als predikant in Zeeland, heeft ds. D. ter Steege. hervormd predikant te Sant poort, de predikant voorgelicht omtrent het kerkelijk leven in Santpoort-Dorp en Santpoort-Station, onder meer over de '«ugdbeweging, de zondagsschool, het koor. kinderkoor en kwartet en vooral ook het Open Deur-werk. dat in Santpoort zeer intensief is. Ds. Ter Steege merkte tenslotte op, dat uit de grote belangstelling om met de pre dikant kennis te maken, wel blijkt, dat men bereid is ds. Van Willenswaard, ge dachtig aan zijn intreepreek van zondag, de uitgestoken hand te drukken, hetgeen zijn herderlijke arbeid in Santpoort-Station en in het Provinciaal Ziekenhuis zeker zal vergemakkelijken. Opbrengst „Zonnehuis"-collecte ruim 2500 gulden De „Zonnehuis"-collecte ten bate van de verpleging van langdurig zieken heeft ruim 2500 gulden opgebracht. Het bedrag zal worden bestemd voor uitbreiding van het bouwfonds voor zonnehuizen in Ne derland. Het eerste blok gereedgekomen mid denstandswoningen aan de Ringvaart. De huur der hoekhuizen bedraagt bijna 110 grilden per maand, die van de tussenhuizen ruim negentig. eens een geheel nieuwe woonwijk zullen vormen. Ook deze huizen worden als wo ningwetwoningen gebouwd en zullen enigs zins afwijken van het gebruikelijke, omdat hiervoor meer hout zal worden gebruikt dan voorheen het geval is geweest en zij bovendien een zogenaamd ,.smalfronttvpe" zullen vormen. Over de toekomstige inde ling van deze nieuwe wijk met plantsoen- aanleg hebben wij onze lezers reeds enige tijd geleden uitvoerig ingelicht. Overigens geeft de woningsituatie in Heemstede nog steeds reden tot ernstige bezorgdheid. Volgens de juist verschenen cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar heeft het aantal woningzoekenden de zeshonderd overschreden. Op 31 december van het vorige jaar waren het er 550. Daaronder zijn zevenendertig gezinnen van zeven en meer personen, tweeëndertig gezinnen van zes, eenenveertig van vijf, negentig van vier, honderdvier van drie en tweehonderclzevenennëgentig van twee personen. Daartegenover werd in hetzelfde kwartaal geen enkele bouwvergunning voor een gemeentelijk project verleend, maar wel werden er tweeëndertig bouw vergunningen voor particuliren afgegeven, waarvan zeven voor villabouw. Er kwa men in deze periode negen villa's gereed, maar geen enkele arbeiderswoning. ADVERTENTIE Ter gelegenheid van de verjaardag van ?i'ins Bern hard geeft het Hcemsteedse fanfarekorps „Eensgezind Excelsior" zater dagavond 29 juni een concert in de mu ziektent van het wandelbos „Groenendaal". Onder leiding van dirigent L. ter Braake zal het volgende programma ten gehore worden gebracht: 1, Wilhelmus; 2. Lvn- ".'od-mars, J. Ord Hume; 3. Fantasie riiana, Joh. Kessels: 4. Marche du Sa- G. Meyerbeer; 5. Wiener Praterloben. c S. Translateur; G. Imperial Echoes, nold Safaroni; 7. Antwerpen-Vlaande- m, Jos Moerenhout; 8. Gouden Bruiloft, suite, Alyre Delhaye; 9. Bruiloft der win den, wals, John T. Hall; 10. Semper Fide- Hs, mars, Sousa. Gegarandeerde vernietiging met Antibocktor „COItOWEX" „C O V E L I N E" GED. OUDEGRACHT 95 - TELEFOON 16507 Naar de politie ons thans mededeelt is de vorige week uit het atelier van de 80- jarige Haarlemse kunstschilder H. F. Boot aan het Klein Heiligland te Haarlem een door deze schilder vervaardigd damespor tret ontvreemd, dat bijna voltooid was. De kunstschilder ontdekte de vermis sing aan het begin van de vorige week en heeft onmiddellijk aangifte bij de politie gedaan. Deze heeft de woensdag daarop een 56-jarige timmerman aangehouden, die in één der zich naast de woning van de heer Boot bevindende percelen woont. Deze woningen staan met elkaar in ver binding, zodat men vrij in en uit kan lo pen. De aangehouden timmerman beken de het schilderij te hebben meegenomen en te hebben verhandeld in een café op de Botermarkt te Haarlem. Hij zou het heb ben verkocht aan een 24-jarige kopergie ter, die door de politie is aangehouden en ondervraagd. Deze man ontkende echter iets met het schilderij uitstaande te heb ben en is daarop weer op vrije voeten ge steld. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. Het vermiste schilderij heeft een waar de van ongeveer zeshonderd gulden en af metingen van 80 bij 90 centimeter. Het doek stelt voor een vrouw, gekleed in een karmozijnrode japon en een wit jasje. Links op de achtergrond staat een pot met rode rozen en gele narcissen afgebeeld. Het geheel is ingelijst in een witgrijze lijst met een smalle karmozijnrode rand aan de kant van het doek. ADVERTENTIE De „SiSiliaan", de sinaasappelkoopman uit Amsterdam. Deze nieuwe creatie, vol sappige humor komt elke zondag voor Radio Luxem burg vanaf 7 juli 11 uur 's morgens Golf lengte 208 meter. Dit programma wordt u door Si-Si Vruchtenlimonade aangeboden Om van te waaaatertande. AMSTERDAM Nadat de markt maandag over de ge hele linie flauw was geweest, is dinsdag een krachtig herstel ingetreden. De stem ming is omgedraaid als een blad aan de boom en de toonaangevende fondsen la gen merendeels ver boven New Yorkse pariteit. Het buitenland toonde weer enige belangstelling en ook in ander opzicht wa ren de gevoelens minder onzeker en kwetsbaar, zodat er weer iets meer ver trouwen heerste. Dientengevolge durfde ook het publiek weer iets te ondernemen. Al deze factoren droegen er toe bij om de markt een beter aanzien te geven, waarbij echter de omvang van de affaire nog be scheiden bleef. Het is opmerkelijk dat de handel aan het Damrak nauwelijks teke nen van opleving vertoont en met de va kantiemaanden voor de boeg heeft men ter beurze weinig hoop op enige verbete ring. Internationale waarden waren zeer krachtig in herstel: A.K.U. bereikte de 200, Unilever haalde een belangrijk deel van het maandag geleden verlies in; Kon. Olie kwam on 215. Philips deed het nog zeer kalm aan en bleef rondom 290. K.L.M. was een gulden beter op 121. De scheepvaart- hoek lag er zeer rustig bij maar liet me rendeels hogere koersen zien. Wederom gaf Van Ommeren hier de toon aan door een stijging tot 269. K.P.M. en Scheep vaartunie werden ex dividend verhandeld. Cultures waren verdeeld. Amsterdam Rub ber kon zich moeilijk handhaven, H.V.A. daarentegen liep 2 punten omhoog. Ver enigde Deli kon moeilijk meekomen. Staatsfondsen verlaten. Prolongatie 3% percent. (ANP). NEW YORK Tijdens een ruim maar niet zeer actief herstel werd dinsdag anderhalf miljard dollar teruggewonnen op de zesenhal f miljard, waarmee tijdens de laatste vijf beursdagen de totale aandelenwaarde dei- ter beurze genoteerde fondsen is vermin derd. Een belangrijke rol speelden in dit herstel de onlangs nog zwaar getroffen chemische fondsen en metalen, staal, olies en spoorwegen: de laatste hadden per centsgewijs de sterkste stijging van de lei dende groepen. De openbare nutsbedrijven verbeterden licht. De handel was rustig en de omzet be droeg 2.000.000 aandelen tegen 2.040.000 op maandag. De ruimste koersstijgingen deden zich voor waar onlangs nog de sterkste dalin gen waren, deskundigen schrijven het her stel dan ook voornamelijk aan technische factoren toe. Het industriegemiddelde kwam van 497,08 op 501,98; dat voor spoorwegen van 143,11 op 144,86 en dat voor openbare nuts bedrijven van 69,49 op 69,70. (UP). ADVERTENTIE Alleen donderdag. 27 juni a.s. Runderlappen mager met een vet randje 500 gram 2Uö In onze vleeswarenafd. uit eigen slagerijen: Haagse leverworst 200 gram 39 Deze week vindt u in de A. H.-SuperMart prachtige blanke bloemkool en heer lijke malse gekruide sau cijzen. Gun u zelf deze kostelijke traktatie! Mooie blanke bloemkool per stuk 35 Heerlijk gekruide Saucijzen 500 gram 178 Veiling-verse groenten Allèen' donderdag 27 juni a.s. Geschrapte worteltjes keurig gekopt. - - Netto 500 gram Uit onze kruidenierswarenofd. tlm zaterdag 6 juli a.s. Het fijnste van de 7 wereldzeeën Sardines in olijfolie per blik 69 2 voor 125 Haring in tomatensaus groot blik 69 2 voor 1 29 Makreel naturel groot blik 65 2 voor 119 Garantie voor kwaliteit 9 Laagste prijzen 9 Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Dinsdagmiddag werden de leden van het Grunerlokka Skole meisjeskoor uit Oslo, dat als gast van het kinderkoor „De kleine Stem" te Haarlem concerten zal geven, officieel ten stadhuize van Haarlem ont vangen. Het gezelschap, dat bestond uit 72 Noorse meisjes met' 24 volwassen begeleiders, als mede uit de Nederlandse gastvrouwen en gastheren, werd in de ridderzaal toege sproken door Haarlems loco-burgemeester, de heer D. J. A. Geluk, die zijn toespraak in het Nederlands hield. Eén der Neder landse aanwezigen vertaalde het gespro kene later in het Noors. De heer Geluk heette de Noorse gasten van harte welkom en gewaagde van het grote belang dat in dergelijke buitenlandse bezoeken gelegen is. De eenheid van West- Europa wordt bevorderd, juist door uit- wisselingsbezoeken van jonge mensen, al dus de heer Geluk. De Noorse meisjes, die allen gekleed wa ren in groene jasjes, grijze rokjes en ge tooid waren met groene petjes deden zich vervolgens tegoed aan talrijke glazen limo nade, die op de lange tafels stonden uitge stald. Aangezien zij echter een vermoeiende reis achter de rug hadden, verdwenen zij al spoedig daarna met hun Nederlandse gast vrouwen en -heren naar hun tijdelijke Haarlemse verblijfplaatsen. 3'/2 Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. IC. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. ICabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren Heden 13.45 uur 86l5/te 86% 90"; ia OO'/ie 20134 205 361 365 193 34 194 307 309 271 34 272 287 288 290/1 29334 155 155* 466 479 2453 e 247 1025 1055 214,50 f 222,90 79 80 121, f 124,50 178 179 162 162 268 267 128'X 131 96 34 9634 203 yK 20334 160/4 160 17234 172 34 174 174* 67/j 69 19134 19334 67% 69 42% 42% 84/4 86 39 39/4 Hoewel zich eerst nog enige moeilijk heden voordeden ten aanzien van de voor deze wedstrijden gekozen dag met het oog op dezelfde d'ag te Purmerend te houden nationale zwsmkamrpioenschappen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, kan de veertiende juli gehandhaafd blijven voor de in het Heemsteeds Sportpark te houden nationale gymnastiek wedstrijden en grote gymnastiek-demonstraties. welke door de Konnemer Turnkring gehouden zullen worden als onderdeel van het 25-jarig be staan van de Heemsteedse sportparken. Voor deze wedstrijden is de belangstelling al dermate groot, ruim 90 groepen, dat de wedstrijdleiding zich genoodzaakt ziet om des morgens al om 8.30 uur die eerste groe pen te laten optreden, opdat uiterlijk 11.45 uur de laatste groep beoordeeld kan zijn. Dit is ook nodig opdat de deelnemers (sters) na het koffiedrinken zich tijdig kun nen opstellen voor de optocht, welke aan de middag-demonstratie zal voorafgaan. Ter afwisseling van de gymnastieknum- mers zal in de middag nog een aantrekke lijke dames-hockeywedstrijd gehouden wor den waarvor contact is opgenomen met twee vooraanstaande verenigingen op dit gebied. IIAARLEM. In het gebouw van de Haar lemse Kegelbond te Haarlem zijn geslaagd voor het MULO-diploma a de dames N. J. F. P. van AssHt. N. E. Nieboer, M. J. van Grootheest, J. M. A. Dreesmam, I. E. van Zanten, A. Pols, W. Silvis, J. Heintzberger. allen te Haarlem; A. M. Noort, C. C. Tromp en M. van Loon te Lisse; A. A. Woortman, D. Parlevliet, A. P. Reiff te Velsen: A. C. M. van Pelt te Zandvoort; J. Stoffer en E. A. C. de Groot te Hi-emstede en de heren R. Burckhardt te Velsen; A. Kleijweet. G. Rik- kers te Hillegom; .T. Eefting, C. Rossies, E. Broek, H. Roest. R. F. van Helden. G. J. Mengerink te Haarlem P. L. Algera te Lisse en E. Leuw te Bloemcndaal. Voor het diplo ma b slaagden dé heren M. W. Schwippert, J. C. Brouwer te Heemstede; R. Grillis, J. de Swart, W. Smit te Haarlem: P. J. Bruijn te Aerdenhout en W. Seis te Hillegom. Af gewezen zeven kandidaten. HAARLEM. In het Concertgebouw te Haarlem slaagden voor 't diploma a MULO: K. Krab, M. Langbroek, M. C. J. Mertens, P. J. van Leeuwen. J. E. Jungbacker te Vel sen: P. W. de Haan, W. J. Moes, H. Kleen, M. de Mooy, W. Alkema. A. Kort. W. M. van Essen, E. A. Kool te Lisse; T. G. Ronk es Agerbeek te Zwanenburg: M. J. v. d. Vijver te Katwijk aan Zee: H. Cazemier. E. J. van den Stroom te Aalsmeer: J. J. Mulder te Haarlemmerliedc en Spaarnwoude; voor diploma b slaagden: A. Los té Velsen; J. C. Benschop te Sassenheim; J. D. van den Broek te Alkemade; E. J. van den Heuvel; R. 'e Mes, A. H. J. Snel te Haarlem. Afgewezen tien kandidaten. HAARLEM. Aan het r.-k. lyceum voor meisjes te Haarlem „Sancta Maria" zijn ge slaagd voor het eindexamen gymnasium, diploma a de dames E. van Emmerik te Haarlem; J. van Geest te Bloemend-aal; R. Hesseling te Heemstede; S. Hissink te Bent veld; J. Schlaman, Hillegom en A. Schulte te Aerdenhout. OVERVEEN. Voor het eindexamen mid delbare school voor meisjes zijn aan het ICennemer Lyceum te Overveen geslaagd de dames T. van Berckel. G. Blok, G. Bos, M. van Bruggen, M. van Es. Q. Heyn, H. Hin, R. Lopes Cardoza. E. van der Plieg, M. Reu- rink, E. Tam. C. Tichelman, J. van Valken burg. B. Vettewinkel, E. van Vliet, M. Vos kuil. M. Andriessen. M. Blom. M. Brink, S. Gagel, A. van der Koogh. C. Nolte, M. de Ruiter. P. Schipper. I. v. Splunter, J. Stroo- bach en J. van Wijk. Afgewezen twee kan didaten. Tengevolge van werkzaamheden aan het wegdek tussen de rails zal de overweg aan de Westergracht te Haarlem in de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 juni van één tot zes uur voor alle verkeer zijn gesloten. Aalsdijk. 25 te Philadelphia v. Newport News. Aardijk, 26 te Port Swettenham. Aegis. 25 te Rotterdam n. Bolnes. Albireo. 25 v. Abadan n. Dubai. Alcyone. 25 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Aldabi, 25 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Algenib. 25 te Hamburg v. Bremen. Alkaid. 25 te Rotterdam. Alioth, 25 te Ilheuh v Vitoria. Alnati, 26 te Antwerpen v. Las Palmas. Alphard. 25 te Rio de Janeiro. Amerskerk. 26 te Suez. Almkerk. 26 te Antwerpen verw. Alwaki, 26 te Penang. Alphacca. 25 te Salvador. Amstelbrug, 26 te Surabaja. Amstelkroon, 25 v. Balboa n. Los Angeles. Amstelwal, 24 v. Miri n. Manilla. Andi.ik, 26 te Lissabon. Annenkerk, 26 te Kobe. Arendskerk, 25 te East-London v. Durban. Ariadne, 24 30 m. n. Cyprus n. Malta Artemis, pass. 26 Flores Az. n. Curacao. Astrid Naes, 25 v. Shimotsu n. Mena Al Ahmadi. Banda, pass. 25 Aden n. Rastanura. Bagan, 26 te Makassar verw. v. Kolonedak. Balong, 25 te Port Swettenham v. Singapore. Banggai. 25 v. Savannah n. Norfolk. Bintang, 24 v. Southampton n. Gateshead. Bontekoe, 25 te Surabaja v. Ternate. Boissevain, 25 te Rio de Janeiro. Borneo. 25 v. Port Said n. Amsterdam. Boskoop. 25 rede Somoza. Breda. 27 te Curacao verw. Bloemfontein, 26 te Amsterdam. Blij den dyk, 26 te Antwerpen verw. Calamares, 25 v. Mobile n. Libertador. Caltex Rotterdam, pass. 25 Str. Ormoes n. R'dam Caltex Delft, pass. 25 Khoryamorya n. „Bahrein. Caltex Nederland, 25 v. Fredericia n. Sidon. Casamance, 25 te Zighinkor. Ceronia. 26 te Auckland v. Singapore. Charis, 24 v. Maracaibo n. Port Au Prince. Cleodora, 25 te East-London v. Abadan. Callisto, pass. 25 Dover n. Stettin. Camerounkust, 22 v. Monrovia n. Takoradi. Gorilla, 26 te Abadan. Cottica, 25 v. Trinidad n. Madeira. Delft. 25 te Pto. Cabello. Dordrecht. 26 te Rotterdam. Dorestad, 24 180 m. z.o. Hatteras n. Perthamboy. Eemland. 25 te Angra Dos Reis. Elizabeth B. 25 v. Panamakanaal n. Honolulu. Eos. 25 te Antwerpen. Esso Amsterdam, pass. 25 Ouessant. Esso Den Haag, pas. 25 Gibraltar n. Antwerpen. Felipes, 25 te Telukanson v. Pt. Dickson. Friesland KRL, 26 te Beyrouth. Ter gelegenheid van cle nationale land- bouwexpositie is in Utrecht een nationaal concours-hippique gehouden. In de morgen uren zijn de dressuurproeven L en M ge houden, doch de grote belangstelling van het publiek ging naar het springconcours uit. Er werd op tijd gesprongen met eenmaal barrage voor de eerste prijs. Door acht deel nemers werd het 625 meter lange parkoers met 12 hindernissen tot een hoogte van 1.201.30 meter foutloos afgelegd. Deze acht ruiters kwamen in de barrage op een par koers ter lengte van 360 meter met 7 hin dernissen van 1.40 meter hoogte, waarop 9 sprongen moesten worden gedaan. Slechts één ruiter legde het parkoers foutloos af, namelijk Huizinga uit Garsthuizen met „Baron". Dressuur L: 1. „Theo" met Knoop (Nieuw Vennep) 351 punten; 2. „Gerard" met Me'lenaar fReiderwolderpoldcr) 3361'» punt. Dressuurproef M: 1. „Maestroso Brecia", mejuffrouw Van Doome (Deurne) 192 pnt.; 2. „Hassan", Van Leeuwen (Hoofd dorp) 188 pnt. Springconcours: 1. „Baron", Huizinga (Gasthuizen) 0 ftns 54.4 sec.; 2. „Axel", Mady Koster (Bussum) 4 ftn, 51 sec. Ghanakust, 27 te Le Havre verw. Gróole Beer. 28 te Southampton verw. Gordias, 25 v Sant. de Cuba n. Cap Haitien. Guineckust. 25 v. Freetown n. Le Havre. Hathor, 25 te Dordrecht n. Hamburg. Heemskerk, 26 te Rotterdam. Helena, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Helicon, 25 te Maracaibo v. Rio I-Iaina. Hera, 24 v. New York n. Cape Haltien. Hermes. 25 450 m. z.w. Bermuda n. Baltimorf Hispania. 25 v. Bilbao n. Rotterdam. Iberia, 25 v. Rotterdam n. On ton. Ittersum, 25 v. Dakar n. Takoradi. Jagersfontein, 26 te Durban. Japara KRL, 26 te Singapore. Johannes Frans, 25 v. Seven Islands n. R'dam. Java, 25 v. Leixoes n. Amsterdam. Jupiter, 25 v. Livorno n. Genua. Kaiman, 25 te Ogotua v. Menado. Kara, 25 600 m. n o. Mahe n. Kaapstad. Karimata, 26 te Belawan. Kcnnemerland, 26 te Montevideo. Kellia. 25 te Curapao. Kopionella, 24 v. Abadan n. Lorenco Marques. Kosocia, 25 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kota Gede, 25 te Tandjong Priok. Langkoeas, 26 v. Suez n. Belawan. Leersum, 24 v. Vitoria n. Bristol. Lekhaven, 24 te Rotterdam. Liberty Bell, 24 v. Philadelphia n. Mena Al Ahm. Lindekerk. 26 te Rotterdam. Loosdrecht, 25 v. Port Sudan n. Antwerpen. Maaslloyd. 24 v. Port Said n. Napels. Marnelloyd. 25 v. Bahrein n. Kuwait. Mataram. 25 te Djakarta v. Tj. Pandan. Mapia. 25 v. Singapore n. Tj. Priok. Metula. 25 v. Pulubukom n. Balikpapan. Merwede, pass. 26 Madeira n. Le Havre. Merwelloyd, 25 v. Belawan n. Colombo. Modjokerio, 25 v. Balikpapan. 26 te Makassar. Molcnkerk. 26 te Aden. Muiderkerk, 25 v. Marseille n. Duinkerken. Myonia, 26 te Balikpapan. Mylady, 24 te Vaasa. Nestor, 27 te Maracaibo. Oldekcrk, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranje, 26 te Southampton. Oranjefontein, 26 te Las Palmas. Oranjestad, 25 te Amsterdam. Orestes, 25 te Kingston v. Barahona. Ouwerkerk. 2/7 te Fremantle v. Aden. Peperkust, 25 v. Freetown n. Dakar. Pólydorus, pass. 25 Malta n. Amsterdam. Prins Willem IV. 26 te Hamilton. Prins Willem George Frederik, 26 te Rotterdan Radja, 26 te Suez v. Aden. Raki, 24 ten anker rede Bombay. Rempang. 26 v. Marseille n. Casablanca. Ridderkerk, 26 te Las Palmas. Riouw, 26 te Balboa. Rita, 25 te Port Swettenham v. Singapore. Roggeveen, 28 te Wellington verw. Pygmalion, 24 600 m. w. Finisterre n. A'dam. Sabang, 25 te Rangoon. Saidja N, 26/27 te Pladju verw. Schie. 24 v. Baltimore n. Charlestin. Siberout, 25 te Surabaja v. Tjeribon. Sibaiak. pass. 25 Malta n. Rotterdam. Singkep, 26 le Penang. Sommelsdiik, 25 te New York v. Antwèrpen. Soestdijk. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Amsterdam, 26 te Glasgow. Stad Delft. 25 v. Wabana n. Engeland. Stad Dordrecht. 25 te IJmuiden. Stad Haarlem, 25 te Birkenhead. Stad Leiden, pass. 25 Las Palmas n. IJmuiden. Stad Maassluis, 24 te Melella. Stad Schiedam, 24 v Bagnoli n. Bona. Stad Vlaardingen, 27 te Emden verw. Statendam, 26 te New York. Statue of Liberty, 24 53 m. z.w. Jidda n. Mena. Stentor. 24 700 m. w z.w. Madeira n. Barbados. Straat Cook. 25 te Beira. Tabinta. 25 v Amsterdam. 25 le Antwerpen. Tamo, 26 te Rio de Janeiro. Tegelberg. 26 te Singapore. Teiresias, nass. 25 Minikoy n. Penang. Telamon. 24 v. Trinidad n. Carupano. Ternate. pas. 25 Str. Messina n. Port Said. Tero, 25 te Bremen. Tiberius. 25 v La Guaira n. Pto. Cabello. Tjitjalengka. 25 te Mauritius v. Durban. Trajanus. 24 v. Tunis n. Piraeus. Vasum, 24 v. Mena Al Ahmadi n. Landsend. Van Noort. 26 te Singapore. Westland, 23 te Amsterdam. Willem Fuvs. pass. 25 Soeotra n. Colombo. Willemstad, 25 v. Curacao n. Aruba. Witmarsum, 26 v. Amsterdam n. Bremen. W. Alton Jones, 24 800 m. o. Bermuda n. L'end. Zuiderkruis, pass. 24 Galapagos ell. n. Balboa. Zuiderzee. 24 v. Port of Spain n. Kaapstad. KLEINE VAART Alcetas. 25 40 m. z.o Kp. St. Vincent n. Palermo Ali S. 25 30 m. n.n.o Goeree n. Horssens. Bloemgracht. 25 dw. Vlieland n. Amsterdam Barbara. 25 dw. Dyck n. Duinkerken. Coolhaven, 25 te Sandettie n. Rotterdam. Draco. 24 te Kopenhagen n. Amsterdam. Elsa. 21 v. Lübeck te Ostrand. Eljo. 24 25 m. z.w. Scillvs n. Faroer. Frans van Scumeren, 25 te Goodwin n. Philios. Flevo, 23 v. Ceuta n. Barcelona. Gefle, 25 30 m. z.o Texel n. IJmuiden. Herman Buisman, 25 v. Rotterdam n. Flensburg. Hu ba, 25 30 ni. w. IJmuiden n. Djeddah. Inspect. Mellema. 24 20 m. z.w. Oporto n. Dublin. Julia Mary, 24 15 m. n.w. Chickenrock n. Man chester. Joost. pass. 22 Holtenau n. Sodertalie. Kaap Falga. 21 v. Sundsvall te Rundvik. Mitropa. 25 dw. Lissabon n. Dakar. Midas. 24 v. Malta n. Patras. Nieuwe Waterweg. 25 dw. Scheven, n. Haarlem. Noord. 25 bij Terschell.bank n. Rochefort. Nijenstein, 25 teSouthwold n. Blyth. Nero. 23 te Antwerpen n. Amsterdam. Notos, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Plato. 24 te Aalborg n. Aarhus. Pionier. 25 70 m. w. Terschell bank n. Delfzijl Phidias. 24 45 m. z.w. Ouessant n Limasol. Pavo, 23 v. Zaandam te Lübeck. Spora. 25 24 m. n. Smithknoll n. Alesund. Steady. 25 op Schelde v. Londen n Vlissingen. Vrouwepolder, 25 te Mizenhead n Belfast. Zevenbergen. 25 n. Kp. Balfleur n. Dakar. SLEEPVAART Barentszzèe, 24 v. Rotterdam n Hamburg. Clyde met Oceaan.i 24 90 m. z. Golf v. Dulce n Hikari. Ebro, 24 150 m. n.o. Algiers n. Cardiff of de Tyne Gele Zee, 24 120 m. n.w. Kp. S. Antonio naai Maracaibo. Noordzee, pass. 24 Wight n. Rotterdam. Titan. 24 30 m. w.z.w. Gibraltar n. Lagos. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Insane van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT oer week 59 cent - per kwartaal f 1 65. Handtekening' doorhalen wat niet verlangd wordt Z(j die tirb met Ingang van 1 lull 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 juni 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnê'6 dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7