Vouwstoelen Klaptafels inkopen is uitkijken... „Reserveer de vangst van de hele vloot voor mij, senhor!" AARDBEIEN 250 Dokter D. Heijmans neemt voor hem vertrouwde taak over Paling Rookworst Fa. C. Booy Zn. BEPERKING BESTEDING Brei zelf Uw kleding dtuize. Tïlodeut Ruimtegebrek beperkt voorlopig noodzakelijke uitbreiding Militaire auto rijdt van dijk af en kantelt Uit de Socialistische Unie BON Sardines in olijfolie Sardines in olijfolie Haring in tomatensaus Haring in tomatensaus Makreel naturel Makreel naturel Voor Uw liefste bezit*. Alleenverkoop huishoudelijk artikel 15 Amerikaanse vissersboot bij New Orleans vergaan Duin afgebrand Coornhert lyceum won schoolsoftbaltoernooi Minder gastvrijheid 2 is nog voordeliger! '6%7.lfe- In de AH-SuperMart, Grote Houtstraat 99, supermals vlees, veiling-verse groenten en heerlijk, fris rijp fruit! 69 74 55 44 29 per slof, 2 kg Nieuwe directeur Haarlemse G.G.D met WOL van SPECIALE AANBIEDING: Prima kwaliteit PARLY WOL alleen in de kleuren Zwart - Grijs - Geel 100 gram 2.25 DONDERDAG 27 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een andere belangrijke dienst van de G.G.D. verzorgt het geneeskundig school toezicht, dat zich in Haarlem sinds januari ook uitstrekt tot het middelbaar onderwijs. „Wat dit betreft neemt Haarlem een eer volle plaats in onder de Nederlandse ste den. Er zijn nog heel wat grote steden, waar het gemeentelijke geneeskundige schooltoezicht zich alleen maar tot het la ger onderwijs uitstrekt. Ik hoop dan ook, dat voor deze tak van het geneeskundige schooltoezicht in de naaste toekomst een rijkssubsidie kan worden verkregen", merkte de heer Heijmans op. Tot de taak van de volksgezondheid en speciaal van de geestelijke volksgezond heid rekent de nieuwe directeur het jeugd- psychologisch- en jeugdpsychiatrisch bu reau. Ten aanzien van het schoolpsycholo gisch bureau is een nauwe samenwerking vereist tussen de Geneeskundige en Ge zondheidsdienst en het onderwijs. Deze sa menwerking manifesteert zich in de staf besprekingen, die iedere veertien dagen tussen de functionarissen van de beide diensten worden gehouden. Deze diensten behoeven evenals die van het geneeskundig schooltoezicht, dringend uitbreiding. De wenselijkheid hiertoe is al Slechts twee licht gewonden Woensdagmorgen om half twaalf is een militaire vrachtwagen van de Slaperdijk tussen Haarlem en Spaarndam gereden en gekanteld. Van de twintig soldaten, die in de laadbak zaten, werden er twee licht ge wond en naar het militaire ziekenhuis in de Ripperdakazerne in Haarlem vervoerd. De anderen kwamen er met de schrik af. Met twee kraanwagens is de vrachtauto weg gesleept. De militaire auto reed in de richting van Spaarndam. en moest naar rechts uitwijken voor een taxi, die uit tegenovergestelde rich ting naderde. De wagen reed in de berm. De bestuurder slaagde erin, met zijn auto weer uit de berm te komen, maar moest toen naar rechts uitwijken voor een andere te genligger. Een andere wens van de pas benoemde directeur van de G.G.D. is de bouw van een gemeentelijk verpleeghuis, al zal er nog wel enige tijd mee heengaan, voordat daartoe kan worden overgegaan. Buiten zijn eigenlijke werk heeft dokter Heijmans een grote belangstelling voor de sport en vooral de medische sportproble- men. Hij geeft nog steeds een cursus sporthygiëne voor aanstaande trainers van de K.N.V.B. Verder mag de E.H.B.O. zich in de be langstelling van de heer Heijmans ver heugen: veel vrije tijd geeft de nieuwe directeur aan de ontwikkeling van dit prachtige werk: hij is onder meer voorzit ter van het district Noordholland van de Koninklijke Vereniging voor E.H.B.O. Dokter Heijmans wacht een moeilijke, maar dankbare taak als directeur van de Haarlemse G.G.D. En zo ziet hij het zelf ook: „Velen denken, dat een ambtenaar arts maar op zijn lauweren kan gaan rus ten, maar ik verzeker u, dat dit werk veel vermoeiender en inspannender is dan dat van een huisartsenpraktijk, al zal menige huisarts dit tegenspreken". En dokter Heijmans weet waar hij over spreekt, want van 1935 tot 1942, toen de Duitsers hem het werken onmogelijk maakten, heeft hij in Haarlem een huis artsenpraktijk gehad. De pas benoemde directeur verwacht zeer veel voldoening van zijn (voor hem niet helemaal) nieuwe taak, die naar hij zelf zegt niet altijd even gemakkelijk zal zijn. „Maar dat is voor mij juist het aantrek kelijke ervan", besloot hij en deze woor den tekenen hem meer, dan welke per soonsbeschrijving dan ook. NEW ORLEANS (AFP) De Ameri kaanse vissersboot „Keturah" die wegens een motorstoring naar New Orleans werd gesleept, is zeventien kilometer uit de kust op een olieboorinstallatie in de Golf van Mexico gestoten en onmiddellijk gezonken. Negen opvarenden worden vermist. Woensdagmiddag om ongeveer twee uur werd een duinbrand ontdekt bij het zoge naamde „Meertje van Geluk" ten zuiden van de Bloemendaalse Zeeweg, ongeveer op de grens van de gemeente Zandvoort en Bloemendaal. Toen de Zandvoortse brandweer arriveerde, was die van Bloe mendaal reeds aanwezig. Gezamenlijk werd het blussi.ngswerk voortgezet. Men kon echter niet'verhinderen, dat een op pervlakte van ruim tweeduizend vierkante meter duin verloren ging. De oorzaak van de brand is onbekend. De voorzitter van de Socialistische Unie, de heer C. Pronk uit Rotterdam, heeft voor het lidmaatschapu van zijn partij bedankt, evenals de secretaris, mr. F. R. Böhtlingk, en het lid van het partijbestuur mej. J. Vlaskamp. Zij hebben verklaard het niet langer ver antwoord te achten lid te blijven van „een partij, die een eenzijdige ontwapenings- politiek blijft voorstaan ondanks het feit. dat in Hongarije de Russische onwil of onmacht tot mentaliteitsverandering is bewezen". Op hel terrein aan de Kleverlaan werd woensdagmiddag de finale wedstrijd ge speeld van het jaarlijkse school softbal-toer- nooi. waarvoor de negentallen van het Lo- rentz lyceum en het Coornhert lyceum zich hadden geplaatst. Na een fraaie en ook zeer spannende strijd slaagden de meisjes van het Coornhert ly ceum er uiteindelijk in een kleine 12-10 overwinning te behalen, waardoor deze school voor een jaar in het bezit k-wam van de wissel-trofee. PARIJS (UP) De Franse minister van Defensie, Morice, heeft woensdag in de Assemblée verklaard dat de Franse troe pensterkte in Tunesië van 20.000 tot 15.000 zal worden teruggebracht, nesië. Een rebellengroep van tweehonderd man, die was opgeleid en bewapend in Tunesië, zou op last van de Tunesische autoriteiten zijn ontbonden. Een onbevestigd bericht uit Tunis vestig de de indruk, dat de Tunesische autoritei ten Frankrijk zouden tegemoetkomen na de i herhaalde klachten over opleiding en be- I wapening der Algerijnse rebellen in Tu- Olieverwarming geschikt voor Uw huis? Vraag 't de expert - vraag ft Haas Sohn Antwerpen voor gratis brochure Slaapzak Terlenka 193 x 80 cm. 59.50 Luchtbed 190 x 65 cm. warm gevulcaniseerd 28.50 Pannenset v.a. 8.50 Primus v.a. 21.40 Bleuet butagas 27 Grote sortering Kampartikelen A 13 U staat aan Portugal's kust, mevrouw. En de vissers tonen u hun vangst aan zilver- glinsterende sardines. „Bueno, ik kan dit jaar best4.000.000blikjes gebruiken...", zegt u. Ja, mevrouwRealiseert u zich wel dat u, Nederlandse Huisvrouw, in ons land de grootste inkoper van visconserven bent? En als u één blik sardines of zalm of tonijn koopt - of één pond koffie, thee en rijst? Kijkt u dan ook goed uit of u de beste „vangst" krijgt voor uw geld? Dan is Albert Heijn uw kruidenier! Daar vindt u altijd de beste kwaliteit voor de laagste prijs, zo zeker als Lissabon in Portugal ligt. Zo zeker als de onvoorwaar delijke kwaliteitsgarantie van Albert Heijn! Ja, zo laag zijn de prijzen dat u werkelijk ongemerkt die felbegeerde AH-klanten- obligaties bijeenspaart. Kom morgen ook naar Albert Heijn! per blikje 42 2 voor 79 per blik 69 2 voor 125 per blik 35 2 voor 65 groot blik 69 2 voor 129 per blik 45 2 voor 85 groot blik 65 2 voor 119 per blik 98 per blik 310 per blik 365 per pot 90 per glas 180-90 Canadese zalm, Japanse zalm, Moot tonij'n in olie, Starkist per blik van 89 voor 85 Schelvislever per blik van 65 voor 59 Calif. Pilchards Echte Noorse Vis-filets FRIONOR De fijnste, diepgevroren, verse vis, zonder graat of vel, panklaar! En voordelig: 1 pond panklare Frionor filets geeft evenveel blanke verse vis, als lll2 pond niet-schoongemaakte Kabeljauw-filets p. 450 gram prachtige blanke moten Schelvis-filets p. 450 gram bijzonder lekker Koolvis-filets p. 450 gram gebakken een delicatesse Alleen vrijdag en zaterdag 28 en 29 juni a.s. Heerlijke, magere hamlappen 500 gram Z&0 Braadstukjes, mager 500 gram 2S8 Heerlijke, malse biefstuk 100 gram 69 SPECIAAL AANBEVOLEN Ons prima vetgemest kalfsvlees ONZE VLUG KLAAR-ARTIKELEN Slavinken - Frikandellen Biefstuk tartaar IN ONZE VLEESWAREN AFD. Uit eigen slagerijen: Pekelvlees Runderrookvlees KWALITEITSGARANTIE Neemt de proef - voor önze rekening. Immers, ieder artikel dat u niet voor 100% bevalt, vergoeden wij u direct voor het volle bedrag. 150 gram 100 gram Alleen vrijdag en zaterdag 23 en 29 juni a.s. Mooie, blanke bloemkool Gesneden worteltjes per stuk 500 gram Alleen zaterdag 29 juni a.s. Komkommers per stuk Dokter D. Heijmans, die gisteren door de Haarlemse gemeenteraad tot directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst is benoemd als opvolger van de onlangs overleden dr. W. B. Smit, is met het werk van deze dienst door en door vertrouwd. Van onmiddellijk na'de oorlog af is de heer Heijmans aan de Haar lemse G.G. en G.D. verbonden is geweest, eerst als gemeente-arts, later van 1 oktober 1955 af als adjunct-directeur. In de tijd daar tussenin is dokter Heijmans bijna vijf jaar hoofd geweest van het medisch controlebureau der Haarlemse ziekenfondsen, aan welks totstandkoming in 1951 hij zijn beste krachten heeft gegeven. Het is typerend voor dokter Heijmans, dat hij in deze periode, waarin hij niet in gemeentedienst was, zijn grootste belangstelling vond liggen in de organisatorische kant van zijn werkzaamheden: het opbouwen van het medisch controlebureau. „Toen alles marcheerde, verloor de functie voor mij veel aantrekkelijkheid, hoewel het werk interessant genoeg bleef". Nu dokter Heijmans directeur van de Geneeskundige en Gezondheidsdienst ge worden is, zal veel van zijn organisatori sche gaven worden gevraagd. De dienst is in de laatste decennia enorm uitgebreid. Veel activiteiten heeft de .GG.D. tot zich getrokken en de veranderende tijden heb ben een toevloed van werk te zien gege ven, die voortspruit uit een zich steeds uitbreidende taak voor de gemeentelijke gezondheidszorg. De pas benoemde directeur heeft door zijn arbeid in de laatste jaren met cvlle fa cetten van deze gezondheidszorg kennis gemaakt en heeft zich in de tijd, dat hij adjunct-directeur was met veel problemen vertrouwd kunnen maken. Alle onderdelen van de dienst genieten in gelijke mate zijn belangstelling, hoewel sommige afdelingen juist door hun grote actualiteit bijzondere zorg vereisen. Tot deze laatste behoort de medische be jaardenzorg, waarvoor zoals men weet een speciale geriatrische dienst in het leven ge roepen is. Dokter Heijmans sprak de hoop uit, dat spoedig een beslissing genomen zal worden ten aanzien van de verkrijging van de Clarastichting te Zandvoort, waar van het gebouw zal worden gebruikt als onderkomen voor geestelijk gestoorde be jaarden. Eervolle plaats geruime tjjd geleden uitgesproken en er zjjn van de kant van B. en W. ook al toe zeggingen gedaan, onder meer ten aanzien van het aantrekken van twee nieuwe schoolartsen en een derde jcugdpsycholoog. De grote moeilijkheid bij de realisering van deze plannen ligt echter in het grote ruimtegebrek, waarmee de G.G.D. heeft te kampen. „Toen het huidige gebouw voor de oorlog aan de Nieuwe Gracht werd ge bouwd, was het te groot voor de toenmali ge omvang van de dienst. Nu hebben wij echter dringend behoefte aan uitbreiding", aldus dokter Heijmans. Als eerste stap hiertoe zal op het gebouw een nieuwe verdieping worden aange bracht en verder is er al jaren sprake van de bouw van een nieuwe vleugel aan de westelijke kant van het gebouw, waartoe de daar staande villa reeds geruime tjjd geleden is aangekocht. De veelbesproken bestedingsbeperking heeft echter op deze plannen een voorlopige rem gezet. „Als eerst de nieuwe verdieping er maar is", meende de heer Heijmans, „dan kan daar de schoolartsendienst en de uitbrei ding van het laboratorium in worden on dergebracht en zijn wij al voor een deel gered". In de nieuw te bouwen vleugel zullen te zijner tijd de afdelingen psychologie, psy chiatrie en geriatrie worden ondergebracht. Een vestje van zuivere 2-draads wol, ribgebreid, dubbele tailleboord en manchetten. Hoogge sloten met paarlemoeren knoopjes. Raglan mouw. Leeftijd tot 2 jaar, vanaf 6^ in de omgeving der Grote Houtstraat. Brieven onder no. 5978 bur. van dit blad. Speciale aanbieding fijne f 1.p. pond Haagse Leverworst per 100 gr. 0.20 Ham per 100 gr. 0.45 Cervelaatworst p. 100 gr. 0.45 Magere Doorregen Varkenslappen, zonder zwoerd p. pond 1.40 Runderlappen p. p. 1.80 Coteletten p. p. v.a. 2. Fyne Saucijzen p. p. 1.80 Dik niervet p. pond 0.50 5 pond voor f 2. Vet Spek p. pond 0.75 Gekookt vlees voor hond of kat p. p. 0.50 Barrevoetestraat 17 Tel. 11489 GED. OUDE GRACHT 64 HAARLEM Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Wie wil de alleenverkoop (Rayon) aan drogisten en winkeliers, van een dat in een grote behoefte voorziet, en dat gesteund wordt door plaatselijke de monstraties en pers, ter hand nemen? Br. onder nr. 215 aan „Hody" Weesperplein 16, Amsterdam. SPECIAAL ATELIER JOH. v. WÜNNIK en Zn. Schagchelstr. 13 Tel. 10286. Haarlem. Maken eo overtrekken Donzen Dekens Slaapzakken Voorradig: Eng. Donsvoering, Dons, enz. Als Uw huis voor oliestook ge* schikt is, bent U 'n gelukkig mens. F Want oliestook is de ideale, mo dernste vorm van verwarmen. Stuur de bon! De experts van Haas Sohn zenden U gaarne alle gege vens die U wenst en afbeeldingen van de beroemde Haas Sohn collectie haarden en kachels van degelijk Duits fabrikaat. ituur aan Haas en Sohn, Herengracht,254 Amsterdam C NAAM STRAAT ^ckoufe*i^l)c ^oh£ PLAATS Sardines in olijfolie Philippe Canaud per blik 135 Alaska zalm, fancy red DelMonte groot blik 345 Canadese zalm, medium red Cohoe, dover Leaf per blik 180 Japanse zalm, pink Three Diamonds Crabmeat Kreeft, Princes Belegen ansjovis Paling in gelei Shrimps (Amerik.garn.) p.bl. 150 fancy pink, dover Leaf per blik van 125 voor 119 pink, Three Diamonds groot blik van 190 voor 179 DelMontein tomatensaus groot blik van 110'voor 98 120 130 100 Albert Heijn de beste kwaliteit de laagste prijzen rente winstaandeel steeds weer onberispelijk gebreid Delonaf Bedrijfsruimte gezocht

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11