Activiteit ter voorbereiding van grote werken zal niet verslappen c Kleurloos debat in Haarlemse raad over gevolgen financieringsbeperking v! PRISMA hét examencadeau Haarlemse raad maakt korte metten met 30 agendapunten MODERNE ZONNEBRILLEN Verzekering in alle toonaarden: Dit is tea-en bij Franken 't SILVER STOEPKE 'grieven aan de redactie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs DONDERDAG 27 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Burgerlijke Stand van Haarlem Kern van de zaak T aalverrijking A nder geluid Geen verslapping Vakantieaanbieding Derde ongeluk op zebra Surveillerende agent door auto aangereden Schoolmelkverstrekking in Haarlem stopgezet Niet-administratief politiepersoneel krijgt zes percent over juli en augustus 1956 IrtOTÜX Speeltuinvereniging „Flora" viert U. J. Klarendag eau Scheepvaart „Het is niet de bedoeling, dat Burgemeester en Wethouders en de staven dei- gemeentediensten verslappen in de voorbereiding der grote, zodra de financiële mogelijkheden daartoe aanwezig zijn, uit te voeren werken. In zeer belangrijke aangelegenheden zullen de raadscommissies worden gekend. Voorts zal bij hogere bestuursorganen getracht worden begrip te wekken voor de bijzondere omstandigheden waarin Haarlem verkeert, opdat de ter uitvoering voorgedragen werken ook daar met soepelheid zullen worden beoordeeld. Haar lem wordt nog steeds de dupe van ongunstige normen uit het verleden, zoals dc voor een grote stad betrekkelijk onvoldoende opbrengsten der ondernemings belasting. Vandaar dat B. en W. over 1957 ook een extra uitkering uit het gemeentefonds hebben aangevraagd. Evenzeer is de regering gewezen op de nadelige gevolgen van het uitblijven van de goedkeuring der verhoogde tarieven der gemeentebedrijven." Dit waren de voornaamste punten uit dc beantwoording door de wethouder van Financiën, de heer W. C. Bakker, van de sprekers in de woensdagmiddag gehouden vergadering van de Haarlemse gemeenteraad over de nota van het College met betrekking tot de door B. en W. te volgen gedragslijn ten aanzien van de voorbereiding der uit te stellen kapitaals werken. Zoals wij reeds eerder hebben uiteen gezet stellen B. en W., onder de druk van de te verwachten lange duur der finan cieringsmoeilijkheden, thans alleen die ontwerp-besluiten aan de raad voor, waar van de urgentie geen verder uitstel gedoogt en waarvan de financiering verzekerd is. De vraag, welke door vrijwel alle spre kers werd gesteld, betrof natuurlijk de mate waarin de raad een vinger in de pap zal houden bij deze werkwijze. De heer Alb recht (Arbeid) betreurde het intussen, dat er een interpellatie nodig was geweest om B. en W. aanleiding te geven de raad van haar gewijzigd beleid in kennis te stellen. Hij had liever gezien, dat het college eigener beweging met de nota ware gekomen, een verwijt dat wethouder Bakker, die er de nadruk op legde dat hij op 8 mei door het college was gemach tigd de plotselinge koersverandering we- ADVERTENTIE Haarlem. 26 juni 1957 ONDERTROUWD: 26 juni: J. F. van dei- Pol en G Feitsma, P. Bijnagte en G. M. M. Jansen. A. Bom en Tj. van Dijk, E. Evers en E. A. Strang. J. J. Drommel en H. M. Eras. J. P. Huizing en C. Westland. E. M. Spruijt en E W. van den Bel. B. Vrenegoor en J'. Hal- derman. P. J. van Meel en PI. J. Gokke. H. Schouten en M van cler Wart. J. Hendriks en A. B. Lammers. C. van Zuidam en T. Nootenboom. J. Bekkering en E. M. Borg- hols. A. G. A Spijker en C. E. van Hoerden. C. J. Joosten en H. M. G. Sanders. Chr. J. Poppelaars en A. Harskamp. J. J. Meijer en C. van Eeken. J. H. Bank en _J. M. A. Calant. B. Brinkman en J. A. C. Kaart GEHUWD: 26 juni L. J. Lemmers en j. M. Goedemans. C. J. Ros en P. van Andel G. J. Haas en M. C. A. Hasert. H. J. C. van Kleef en A. Boschma H. A. Spigt en J. Th. H. Matheij. H. C. G. Koenders en H. M. C. Kruijer. T. D. Stam en M. Kwant. G. Ben jamins en W van Leeuwen. G. Maarsen en H. D. Sotthewes. D. Pranger en J. Kornelis- sen. T. van Strien en K G. Florie. BEVALLEN van een zoon: 25 juni C. Hei- deman—Beerepoot, G. M. van der Jagt—van Biezen. T. J. Vredepburg—Hagedoorn, A. F Jochemusvan Beest. J. Chr. Timmerman- Hoogstraten. C. M. HoogeveenKuijf. N. E. van de WaterPrins. BEVALLEN van een dochter: 23 juni M. C. Boesvan Waard. 24 juni G. A. Kostervan Steen, 25 juni H. C. van der ParkVan Gas teren. 26 juni A. Neuteboom—Korthals, A. W. HeintjesErdsieck. OVERLEDEN: 24 juni A. G. M. Kruijssen, 47 j„ Kamperlaan. 25 juni A. M. M. Bonman, 1 m., Langendijkstraat. J. Westers, 81 j. Tes- selschadestraat. H. Th. F. Coert—Bos, 73 j., Spiegelstraat. reldkundig te maken, geredelijk incas seerde. Het was niet het enige punt, waarop de woordvoerder van de Partij van de Arbeid en de wethouder het volmondig eens ble ken: zij waren beiden - en met hen alle overige sprekers met uitzondering van de communistische heer Proper - hartgrondig overtuigd van de noodzaak van de investe ringsbeperking, welke zij ook door de lagere organen 'gevolgd wilden zien. De heer A 1 b r e c h t liep daarbij vooruit op de bestedingsbeperking en verwachtte van het vervallen van de rente en aflossing op de gewone dienst wegens het niet uitvoeren van grote projecten reeds een aanzienlijke beperking in de richting van de ene per cent bezuiniging welke op de gewone dienst gevonden moet worden. Hij waarschuwde daarbij tegen „automatisme" om de schade zoveel mogelijk te beperken. Spreker zag twee redenen voor de rijks overheid om enige soepelheid jegens Haar lem te betrachten: in de eerste plaats we gens de erfenis van het verleden, met name van de dertiger jaren toen Haarlem gestraft werd voor zijn industriële ontwikkeling met grote lasten voor de werkloosheids- zorg; in de tweede plaats had de stad na de oorlog niet zoveel 'aciliteiten genoten als de wederopbouwgebieden. Intussen ontveinsde de heer Albrecht zich niet, dat men deze middag in geen enkel opzicht een oplossing zou bereiken, welke methode men ook voorstond. Hij wilde echter vooral waarschuwen tegen het gevaar van een verminderde voort varendheid en hij wilde dus weten op welke wijze B. en W. de zekerheid zullen geven, dat zij doorgaan met de voorberei ding van tal van werken. „Haarlem mar cheert mee in het gelid van de gemeenten, die het oog gericht houden op de toekomst die zij willen veilig stellen." De heer Schippers (K.V.P.) definieer de het best waarom het bij „het vervolg op de nota" gaat: hoe leggen B. en W. het contact met de raad ten aanzien van initiatieven en hun uitvoering? Er is een ander systeem nodig dan die B. en W. en de raad gewend zijn te volgen, omdat nu geen voorstellen ter openbare discussie zullen komen. Datzelfde geldt trouwens ook voor de volgorde waarin werken zullen worden uitgevoerd, wanneer weer geleide lijk wat ruimte op de kapitaalmarkt komt. Bepalen B. en W. die alleen of samen met de raad en de commissies? De heer Stoffels (V.V.D.) signaleerde enige voorbeelden van taalverrijking in de nota, zoals de term „verkrapping", al wilde hij geen oorzakelijk verband leggen tussen deze taalverrijking en de financierings moeilijkheden. In het voetspoor van zijn beschouwing over het zesde begrotings hoofdstuk vroeg hij het college vooral be langrijke planologische maatregelen met het oog op de toekomst te blijven nemen en deze niet te laten lijden onder een men selijke verslapping (of verkrapping). De heer W e n s i n g (C.H.U.), zich afvra gende of deze cijferloze nota nu wel de genen die om haar verzocht hadden zo zou bevredigen, merkte op, dat bij de komende begrotingsbeschouwingen het accent van de financieringsbeperkingen wel verschoven zou zijn naar de bestedingsbeperking en vestigde er voorts de aandacht op, dat nu de gewone dienst tijdelijk wel niet wordt belast met rente en aflossing, maar dat bij een hervatting van de activiteit in de utili teitssector de kans groot is dat door de veelheid van werken, welke dan moeten worden aangepakt, de gewone dienst met deze posten extra bezwaard wordt. De enige, die zich niet met deze ziens wijze conformeerde, was de fractievoorzit ter van de C.P.N., de heer Proper. Hij zag in de huidige ontwikkeling de gevolgen van de luxe van een steeds stijgend militair budget, in tegenstelling met dat van Enge land en België, terwijl de moeilijkheden nu op de gemeentebesturen worden afgewen teld. Hij zag een tegenstelling tussen de volledige werkgelegenheid en de voorge stelde maatregelen, waardoor de hoogcon junctuur juist zou worden afgebroken. De taktiek van B. en W. betekent het zich neerleggen bij de bestaande situatie, welke juist voorkomen en verhinderd moet wor den. Daarom liet de heer Proper zijn tegen stem en die van zijn fractiegenoot de heer Mol (de heer Hennevelt was afwezig) aan tekenen. Wethouder Bakker, die zich uitsluitend aan de nota hield, zette eerst uiteen, waar om het stuk nog geen cijfers behelsde. De richtlijnen van de regering zijn nog niet zo lang bekend, aan de hand daarvan wordt thans de begroting voor 1957 herzien. Wan- ADVF.RTF.NT1E PRISMA-HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ De kleine zaak met de smotste keuze Grote Houtstraat 4? - Haarlem Telefoon 20049 neer B. en W. daarmee gereed zijn, zal de raad volledig worden in- en voorgelicht. Overigens is daarmee geruime tijd gemoeid, temeer omdat ook aan de begroting voor 1958, die over twee weken in concept door B. en W. behandeld zal worden, wordt ge werkt. Wethouder H a p p gaf nog een aanvul ling op het betoog van zijn ambtgenoot. De wethouder van Openbare Werken ver klaarde zeer beducht te zijn geweest voor een verslapping van de activiteit bij de onder hem ressorterende diensten en be drijven, nu de prikkel van de onmiddellijke uitvoering gaat ontbreken. Spreker gaf het volgende overzicht: 1. De woningbouw gaat onverminderd door. Op geen enkel gebied is de planning zo ver voortgeschreden als hier. 2. Bij de technische bedrijven dwingt de aard van deze bedrijven tot het doen van noodzakelijke voorstellen. 3. Bij Openbare Werken is de staf er geheel van doordrongen, dat de beperkin gen een tijdelijke situatie gelden. Het ma ken van plannen op langere termijn is nog onlangs door de aanvulling van het appa raat aangemoedigd. Er is daarom geen reden om te verwachten, dat de activiteit bij Openbare Werken zal verminderen. ADVERTENTIE zeer fi.in geweven POPLIN OVERHEMDEN in 8 verschillende pasteltinten 2 stuks 11.90 21.00 SPORTSHIRTS open en gesloten te dragen 13.50 2 stuks 25. „NIET STRIJKEN' overhemden vanaf 14.90 Gen. Cronjéstraat la-lb Elf voetsangers bekeurd, die verkeerd overstaken Voor de derde keer na het ingebruik- nemen van de beschermde oversteekplaat sen in Haarlem is een ongeluk op deze zebra's gebeurd. Woensdagmiddag omstreeks half één is een 25-jarige agent, die de beschermde oversteekplaats op het Kennemerplein in Haarlem met zijn fiets aan de hand over stak, door een personenauto aangereden. Zijn fiets werd hem uit de hand gerukt. De agent, die toezicht(l) bij de oversteek plaats uitoefende, werd niet gewond. Tegen de bestuurder van de personenauto, een 29-jarige vertegenwoordigen, is proces verbaal opgemaakt. Voorts heeft de Haar lemse politie woensdag elf voetgangers be keurd, die op onverantwoordelijke wijze overstaken of niet gebruik maakten van de oversteekplaatsen. Zoals men zich wellicht kan herinneren werd op de eerste dag, dat in Haarlem de knipperbollen voor beschermde oversteek plaatsen voor voetgangers in werking wer den gesteld, een achtenvijftigjarige Haar lemmer op het Houtplein door een bestel auto aangereden. De voetganger werd ge wond en moest in het St. Elisabeths Gast huis worden opgenomen. Maandagavond deed zich een tweede ongeval op een be schermde zebra in Haarlem voor. Dit on geluk gebeurde, evenals dat van woensdag, op het Kennemerplein. Een 52-jarige dame uit Hoorn werd door een motorrijder aan gereden en moest ter plaatse worden ver bonden. De Haarlemse politie zal er toe overgaan zeer streng op te treden tegen zowel voet gangers als andere weggebruikers, die de bepalingen betreffende de oversteekplaat sen niet voldoende in acht nemen. Naar wij vernemen heeft de verhoging van de melkprijs tot gevolg, dat de verstrek king der schoolmelk op de Haarlemse scholen reeds de volgende week eindigt. Onder normale omstandigheden zou de schoolmelkverstrekking half juli eindigen, maar uit praktische overwegingen heeft men er de voorkeur aan gegeven er reeds thans mee op te houden. Men zou dan na melijk voor een halve maand een tijdro vende berekening moeten maken van de door de ouders te betalen bijdrage in de kosten. Men kan beter in september met een schone lei beginnen. In Heemstede wordt de schoolmelkver strekking op de gebruikelijke wijze voort gezet tot 5 juli. Na die datum wordt er op de scholen toch niet meer geregeld ge werkt door schoolreisjes en excursies. Het schoolmelkcomité neemt voor die ene week de verhoogde kosten voor eigen rekening. ADV F. RTF. NT IF. Dertig van de éénendertig agendapunten werden door de Haarlemse gemeente raad in zijn vergadering van woensdagmiddag zeer snel afgewerkt. Slechts over de nota van B. en W. omtrent het indienen van voorstellen tot beschikbaarstelling van kapitaalskredieten werd uitgebreid gediscussieerd. Het verslag hiervan vindt men elders op deze pagina. Bij afwezigheid van burgemeester mr. O. I'. F. M. Cremcrs, die met vakantie is, werd de vergadering geleid door de loco-burge meester, de heer D. j. A. Geluk. Eén van de voorstellen van de agenda moest worden aangenomen met de aan tekening, dat het college van B. en W. wenste geacht te worden te hebben tegen gestemd: dit was het voorstel tot het toe kennen van een salarisverhoging van zes percent aan 't niet-administratieve politie personeel, een uitvloeisel van de in de ver gadering van 5 juni aangenomen motie- Janssen, die B. en W. had uitgenodigd een dergelijke maatregel te nemen. B. en W. hadden dit gedaan, waarbij moet worden opgemerkt, dat in het voor stel gestipuleerd was dat pas met de uit betaling van deze salarisverhoging zal wor den overgegaan, nadat de vereiste goed keuring van de begrotingswijziging van de minister van Binnenlandse Zaken zal zijn verkregen. Tegen deze clausule maakte de heer Proper (Comm.) bezwaar: hij was van mening, dat hierdoor de nagestreefde ge lijkstelling tussen niet-administratief po litiepersoneel en ander gemeentepersoneel wordt doorbroken en hij stelde voor deze passage uit het voorstel te schrappen. De voorzitter merkte op, dat de clausule in het belang van het betrokken politiepersoneel is opgenomen, omdat bjj een onthouding van de goedkeuring de uit betaalde zes percent zouden moeten wor den terugbetaald. De heer Proper verklaarde zich hier mee niet tevreden en zei met zjjn fractie genoot Mol tegen de bewuste clausule te willen stemmen. De voorzitter nam hiervan nota en kondigde vervolgens aan, dat B. en W. ge acht wilden worden tegen het gehele voor stel te hebben gestemd. Selectie Naar aanleiding van het voorstel tot be schikbaarstelling van een krediet van 36.000 voor het inrichten van de ruimten in het ketelhuis, de garage en de bergloods van de centrale arbeidsinrichting aan de Schalkwijkerweg als werkplaatsen ten be hoeve van dertig minder-validen, vroeg de heer M o 1 (Comm.) of er een selectie zal worden toegepast voor de aanwijzing van deze dertig minder-validen. Volgens hem heerste er ongerustheid onder een aantal gegadigden, omdat bij de oorspronkelijke plannen, waarvan de realisering nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, plaats was ingeruimd voor tachtig minder validen. Wethouder Bakker antwoordde dat er inderdaad een selectie zal worden toegepast volgens medische en sociale indicaties en dat tengevolge van de investeringsbeper king nog niet gezegd kan worden hoeveel tijd er met de uitvoering van de oorspron kelijke plannen zal heengaan. De kredietaanvrage van 255.500 voor de asfaltering van de Verspronckweg be woog de heer M o 1 (Comm.) tot het uit spreken van de klacht, dat nu er een een maal een prachtig wegdek ligt, met de riolering begonnen wordt, waardoor op nieuw moet worden geasfalteerd. Had de riolering niet eerder kunnen worden aan gelegd, vroeg hij. Wethouder H a p p karakteriseerde de opmerking van de communistische spreker met „nakaarten", omdat de raad al eerder toestemming tot de aanleg van de riolering had gegeven en het voor de hand lag, dat er na deze werkzaamheden opnieuw geas- faliteerd zou moeten worden, zodat het aan de raad voorgelegde voorstel als een logi sche consequentie van een eerder door de raad genomen besluit moest worden be schouwd. Bovendien was het wegdek van de Verspronckweg volgens de heer Happé helemaal niet zo prachtig meer, zodat toch eerstdaags tot een nieuwe asfaltering zou moeten worden overgegaan. Overigens hopen B. en W. het gehele werk nog dit jaar gereed te krijgen. De overige agendapunten werden zonder of met korte discussies aangenomen. Benoemingen Ook de voorgestelde ontslagen en benoe mingen werden door de raad conform de voorstellen van B. en W. aanvaard. Zo benoemde de raad tot directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst de heer D. Hei.jmans, thans adjunct-directeur van genoemde dienst. De heer Heijmans kreeg dertig stemmen. Nummer twee van de voordracht, de heer H. L. Heijermans uit Amsterdam kreeg één stem. Voorts benoemde de raad tot gedelegeerd lid voor de gemeente in het bestuur van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem de heer J. Willemse. Deze kreeg dertig stemmen. Numrtier twee van de voordracht, de heer H. J. Cramer kreeg één stem. ADVERTENTIE MOTVERDELGING Haarlem (Bloemendaal) Kleverlaan 71. tel. 22955 Zaterdagmiddag om half drie opent de speeltuinvereniging „Flora" haar poorten weer om „Vader Klarendag" te vieren. Voor de kinderen weer een middag van sport en spel. Zij zullen al naar gelang van hun leeftijd hun krachten in diverse wed strijden meten. Als speciale attractie treedt de mondorgelclub D.V.S. op. ISm /.Diplomavreugde- jongens v.a. f 49.75 S.1';/S prisma-vreugde" mm meisjes v.a. f 57.50 S»*.«SSj (Verkort weergegeven) Knipperbollen. Hebt u ook opgemerkt dat ongeveer 80 percent van de weggebrui kers, die een overtreding begaan tegen de regeling der knipperbollen, bestaat uit da mes? Fietsende dames, brommende dames, autorijdende dames en niet het minst tevoetgaande dames hebben geen oog voor de oranje waarschuwing en sturen de boel danig in de war, meestal uit volkomen gebrek aan oplettendheid. J. W. (Naschrift: Nu u het zegt.... ja. Of zou het percentage van 80 een beetje aan de hoge kant zijn? Laten we zeggen: vijf tig. - Red.) Knipperbollen (2). Nu de „knipperbollen" geen afdoende beveiliging geven, verdient het m.i. aanbeveling ±50 m van tevoren een bord te plaatsen met de waarschuwing: Pas op, „knipperbollen". J. MULDER (Naschrift: Hoe meer borden, hoe meer afleiding, hoe minder attentie. Als men de knipperbollen niet ziet, ziet men de borden ook niet. Dan zou er een eindweegs vóór het bord nog weer een bord moeten staan met de waarschuwing: Let op, waarschu wingsbord voor knipperbollenRed.) ADVERTFN'I IE OPTICIEN WEBER GROTE HOUTSTRAAT 166 bij de Houtbrug AMSTERDAM Internationale fondsen waren willig ge stemd, overeenkomstig het herstel van Wallstreet, maar het was de cultuurhoek, die de grootste belangstelling trok aange zien H.V.A. aldaar de gehele middag in open hoek werd verhandeld en aantrok tot 132. Dit was het gevolg van de optimis tische inlichtingen over Ethiopië, die de directie in de jaarvergadering aan de aan deelhouders heeft verstrekt. De andere cul tures werden hierdoor meegetrokken, met name Verenigde Deli, waarvan het verslag is verschenen, dat echter ter beurze nog nauwelijks bekend was. Amsterdam Rub ber was ongeveer 80. Van de internatio nale fondsen was K.L.M. spectaculair, we gens de stijging tot f 125. Kon. Olie bewoog zich rondom de 220 gulden, Unilever wist de stand van de voorbeurs, 479 niet te handhaven en keerde terug tot 474. Dit was nog 8 punten boven dinsdag. Philips kwam op 295 en AKU trok verder aan tot 205 onder invloed van het bericht over de bouw van een nieuwe nylonfabriek door de American Enka. In het algemeen was de affaire ter beurze gering en waren de meeste hoeken verlaten. Dit was ook het geval voor scheepvaart, maar hi.er handhaafden de koersen zich uitstekend In Nievelt was een verkooporder te verwerken en ook Van Ommeren maakte een eind aan de koersstijging. Aandelen OGEM waren een aantal punten hoger wegens het verslag, waarop men niet ongunstig reageerde. De jaarstukken van de Verenigde Hollandsche Sigarenfabrieken echter maakten een zeer slechte indruk. Er werd uitsluitend een laatprijs vernomen. Aandelen Electro Dordt waren iets beter, ondanks de lagere winst. Staatsfondsen lusteloos. De beurs sloot stil. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP) NEW YORK Een bescheiden koersstijging kwam tot stilstand, toen bekend werd dat Rusland instemde met een nieuw ontwapenings voorstel van Amerika. De stijging voltrok zich bij een kleine omzet; vliegtuigbouw- en televisie-waarden en enkele verspreide fondsen trokken vooral de aandacht. De op het nieuws volgende verkopen konden geen grotere activiteit veroorzaken cn de omzet bedroeg slechts 1.870.000 aandelen, tegen 2.000.000 op dinsdag. (U.P.). De Russische reactie op het Amerikaan se voorstel bracht weer de kwestie van de inkrimping der overheidsuitgaven ter sprake. Vliegluigbouwwaarden, die winsten had den geboekt welke in enkele gevallen meer dan een dollar bedroegen, sloten met uiteindelijk slechts fractionele winsten. De voornaamste staalfondsen moesten fracties prijsgeven. Het industriegemiddelde kwam van 501.98 op 500,78; dat voor spoorwegen van 144.86 op 145,30 en dat voor openbare nuts bedrijven van 69,70 op 69,37. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3'/2 Nederl. '47 86"ha 867/is 3 Nedl. 1962'64 gobio 903/i# A. K. U 204 200 Calvé Delft 361 360 Van Gelder Zonen 193/a 193 K. N. Hoogovens 306 306 Nederl. Ford 273 273 N. Kabelfabriek. 287)4 288 gew. Philips Gloeil. 294% 291 pref. Philips Gloeil. 153 153* Unilever 474)4 472 Wilton Fijenoord 249 248 Dordtsche Petrol. 1958% 1047 Konkl. Petroleum f 219,80 217,50 A'dam Rubber 79)4 77 K. L. M f 124,50 f 124,— Holl. Amer. Lijn. 178/4 178'/o N. Scheepv. Unie 1621/* 162 Phs. v. Ommeren 267% 267)4 H. V. A 133 127 exd. Verg. Deli Mijen 97 92 Amsterd. Bank 203% 203'/2 Ned. Handel Mij. 160 160 Rotterd. Bank 170% 170)4 Twentsche Bank 175 175* Anaconda Copper 69% 68)4 Bethlehem Steel. 193)4 193 U. S. Steel 68% 68)4 General Motors 423/is 42 Shell Union 86l/i 86 Tidewater 40 39% Vorige koers Alcyone, 25 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Aldabi, 25 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Alphard. 25 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 26 te Suez. Artemis, pass. 26 Flores Az. n. Curagao. Angola kust 26 v. Freetown n. Lagos. Antonia, 26 v. Singapore n. Penang. Aardijk, 26 te Port Swettenham v. Singapore. Alwaki, 26 te Penang. Amerskerk, 26 te Suez. Amsteibrug, 26 te Surabaja. Annenkerk, 26 te Kobe. Almkerk. 26 te Antwerpen. Agamemnon, 26 te Pta. Cardon. Arnstelkroon, 26 v. Balbao n. Los Angeles. 'j Arendskerk, te Pt Elizabeth. Alnati, 26 te Antwerpen. Albireo, 26 te Dubai. Amsteldiep, 26 25 m. n.o. Alderney n. Lobito. Almkerk, 26 te Antwerpen. Aagtedijk, 27 te Aden. Arkeldijk, 27 v. Port Said n. Halifax. Arnedijk, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Alioth. 27 te Bahia. Andijk, 26 v. Lissabon n. Havana. Argos, 27 te Limasol. Borneo. 25 v. Port Said n. Amsterdam. Bali. 27 te Makassar. Blijdendijk. 27 te Antwerpen. Boskoop, 26 te Acaju. Breda, 27 te Curagao. t Bintang, 26 te Gateshead. Bintang, 26 te Gateshead n. Amsterdam. Bloemfontein, 26 te Amsterdam. Boninkust, 26 v. Hamburg n. Amsterdam. Bcninkust. 27 te Amsterdam. Britsum, 26 v. Osaka n. Balikpapan. Caltex Delft, pass. 25 Khoryamorya n. Bahrein. Caltex Nederland, 25 v. Fredericia n. Sidon. Camerounkust, 26 rede Accra. Coryda, 28 te Sydney verw. Corilla, 26 te Abadan v. Calcutta. Concepcion, 25 v. Montevideo n. Asuncion. Caltex Leiden, 27 te Rastanura. Caltex Pernis, 26 te Rotterdam. Cist.ula, 28 te Trinidad verw. Cottica, pass. 26 Barbados n. Madeira. Callisto, 26 dw. Texel n. Stettin. Dinteldijk. 26 v. Londen n. Panama. Daphnis, 26 te Guarta. Delft. 26 v. Pto. Cabello n. Las Piedras. I Eemdijk. 26 v. Rotterdam n. Londen. Eos, 27 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 27 Finisterre n. Antw. Kernland, 25 te Angra Dos Reis. Erinna# 28 te Pladju verw. Esso Amsterdam, 26 te Antwerpen. Elizabeth B, 26 v. Panamakanaal n. Honolulu. Friesland KRL. 26 te Beyrouth. Friesland SSM, 28 te Kindby verw. Ghanakust. 27 te Le Havre verw. Guineekust, 25 v. Freetown te Le Havre. Grootekerk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Garoet, 26 te Bandarshapur. Heemskerk, 26 te Rotterdam. Hispania. 25 v. Bilbao n. Rotterdam. Hermes, 26 90 m. z.z.o. Cp. Hatteras n. Baltimore. Hecuba, 25 v. Port of Spain n. Paramaribo. Hydra. 26 v. Ciudad Trujillo n. Trinidad. Hathor, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Helena, 27 te Rotterdam. Iberia, 25 v. Rotterdam n. Onton. Jagersfontein, 26 te Durban. Java, 25 v. Leixoes n. Amsterdam. Japara KRL, 26 te Singapore. Johan van Oldenbarnevelt, 26 te New York. Kosocia, 25 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kota Gede. 25 te Tandjong Priok. Karimata, 25 280 m. n.w. Belawant n. Belawan. Kennemerland, 26 te Montevideo. Kalydon, pass. 27 Perim n. Landsend. Karimun, 26 v. Colombo n. Djibouti. Laertes. 27 v. Surabaia n. Semarang. I.issekerk, 27 te Mombasa. Lindekerk, 26 le Rotterdam. Laurenskerk. 28 te Bahrein. Langkoeas. 25 v. Suez n. Belawan. Loenerkerk, pass. 28 Finistere n. Marseille. Louis Lantz, 26 dw. Pt. Etienne n. Emden. Merwelloyd, 25 v. Belawan n. Colombo. Marnelloyd, 25 v. Bahrein n. Kuwait. Muiderkerk. 25 v. Marseille n. Duinkerken. Molenkerk, 26 te Aden. Maas. 26 te Alexandrië. Maaslloyd, 27 te Napels. Meerkerk, 27 te Aden. Murena. 28 te Bunju verw Modjokerto, 26' te Makassar v. Balikpapan. Myonia. 26 le Balikpapan v. Singapore. Maaskerk, 26 te Bremen v. Hamburag. Merwede, pass. Madeira n. Le Havre. Marnelloyd, 26 te Kuwait. Mapia 27 te T.i. Priok. Montferland, 26 v. Buenos Aires n. Montevideo. Myiady, verm. 28 v Vaasa n. Velsen. Nestor, 28 te Maracaibo. Notos, 25 in Golf v. Biscave n. Lissabon. Oldekerk, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranje, 27 te Amsterdam. Oranjefontcin, 26 v. Las Palmas n. Southampton. Prins Willem George Frederik, 26 te Rotterdam. Purf. Nederland. 26 65 m. n. Alexandrië n. Genua. Pygmalion, 25 600 m. w.z.w. Ouessant n. A'dam. Prins Willem IV. 26 te Hamilton n. Cleveland. Pr. Johan Willem Friso. 26 v. Rdam n. Bremen. Papendrecht. 27 te Havana. Peperkust, 27 te Dakar. Phrontis, 26 v. Londen n. Hamburg. Prins Casimir, pass. 26 Kp. Race n. Montreal. Roepat, 28 te Damman. Rempang, 26 v. Marseille n. Casablanca. Ridderkerk, 26 v. Las Palmas n. Antwerpen. Raki, 25 op rede v. Bombay. Riouw, 26 te Balboa n. New York. Roggeveen, 27 le Wellington v. Auckland. Rondo, 24 te Priok n. Singapore. Soestdijk. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Leiden, pass. 25 Las Palmas n. IJmuiden. Singkep, 27 te Pt. Swettenham. Stad Gouda. 26 v. Narvik n. Rotterdam. Straat Banka, 26 v. Melbourne n. Adelaide. Stad Amsterdam. 26 te Glasgow v. Wabana. Saidja, 26 te Pladju. Stanvac Djirak, 26 te Tj. Priok v. Sungeigerong. Statue of Liberty, 25 18 m. z. Zubair eil. n. Mena. Statendam, 26 le iNew York v. Southampton. Stad Schiedam. 25 ten anker rede Bona. Sarpedon, 28 te Antwerpen verw. Sloterdijk, 30 te Antwerpen verw. Stad Vlaardingen. 27 te Emden. Slad Dordrecht. 26 te Rotterdam. Stad Rotterdam, 26 dw zuidpunt Ierland naar Birkenhead. Stad Schiedam, 27 te Bona. Straat Malakka, 27 te Singapore. Sibajak, 1/7 te Rotterdam verw. Tjisadane. 26 te Port Elizabeth. Tabinta, 25 v Amsterdam, 25 te Antwerpen. Theobaldius, 27 te Fao. Tjitjalengka. 26 v. Mauritius, 6/7 te Singap. verw. Tegelberg, 26 te Singapore. Tamo. 26 te Rio de Janeiro v. Rotterdam. Tomocyclus, 26 te Pta. Cardon. Tclamon, 25 v. Carupano n. Pto. Ordaz. Titan, 26 50 m. n.o. Las Palmas n. Lagos. Tiba, verm. 27 v. Buen. Aires n. Santos. Van Noort. 26 te Singapore v. Hongkong. Van Riebeeck. 26 te Singapore. Weltevreden, 27 te Pt. Swettenham. Wonosobo. 26 te Penang. Wonogiri. 26 v. Rotterdam n. Bremen. Waterman, 26 v. New York n. Rotterdam. Willemstad. 25 v. Aruba n. Puerto Union. Witmarsum. 26 v. Amsterdam n. Bremen. Zaankerk. 26 v. Hongkong n. Singapore. Zeeland. 26 te Maracaiba v. New Orleans. Zuiderkruis, 27 te Panamakanaal. KLEINE VAART Appingedam, 25 te Dungeness n. Antwerpen. Ambiroix, 26 v. Antwerpen te Bordeaux. Arnoudsnolder, 26 dw. Villano n. Lissabon. Alletta. 26 20 m. w. Den Helder n. Walcom. Arnhem, 28 v. Abidjan te Caen verw Boreas. 25 dw. Ouessant n. Amsterdam. Romeo. 25 v. Rouaan te Londen verw. Radzo. 26 v. Rotterdam n. Londen. Callisto, 26 v. Canada n. Polen. Condor, 26 10 m. n. Alderney n. Liverpool. Cresta, 26 40 m. w. IJmuiden n. Bremen. Dlannel, 26 75 m. w. Terschell.bank n. Delfzijl. Elsa. 25 te Hernosand v. Ostrand. Edystone 26 v. Amsterdam n Delfzijl. Eemsmond, 26 v. Hamina te Sornaes. Flevo, 25 60 m. dw. Barcelona n. Barcelona. Haskerland, 26 20 m. n. Noordhind. n. Zeebrugge. Horst. 26 dw. Porllandbill n. Lübeck, Hoogvliet, verm. 26 v. Leith n. Amsterdam. Joost. 24 te Sodertalje v. Amsterdam. Jacaranda, 26 te Sandetti n. Lissabon. June, 26 te Cromer n. Boston. Midsland, 26 v. Rotterdam te Leith verw. Mintaka N, 26 v. Casablanca te Nantes. Myfem, 27 v. Rouaan te Nykoping verw. Mypuck, 27 v. West-Hartlepool te Newcastle. Marietje Böhmer, 26 50 m. z o. IJmuid. n. A'dam. Mies, 26 15 m. z. Texel n. Calais Midas, 25 200 m. n.o. Malta n. Patras. Nero, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Niagara. 26 dw. IJmuiden n. Gothenburg. Olwe, 26 te Downsing n. Duinkerken. Pavo, 25 v. Lübeck n. Ostrand. Plato, 25 v. Aalborg n. Aarhus. Phidias, 26 50 m. n.w. Oporto n. Limasol. Stella Maris, 26 v. Rotterdam te Londen verw Veenenburgh, 27 v. Middlesbro te R'dam verw

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15