HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kadar doet verzoeningsgezind jegens „misleide" kameraden Moskou voelt zich voor Bonn's beleid verantwoordelijk Rode Kruis-leiding beticht van hulp aan contrarevolutionairen Minister Zijlstra vraagt om prijsverlaging Wie kernbewapening voorstaat is de doodgraver van de Duitse eenheid Stuurman Cohen 71e JAARGANG No 295 VRIJDAG 28 JUNI 1957 302e JAARGANG No 143 Nieuw voorstel van Stassen in Londen Wervelstorm kost zeventien Amerikanen het leven Aanhoudend zonnig Grote Poolse bijval voor Joegoslavisch systeem Veto van Juin en Weygand tegen Euratoom WATERPROOF HORLOGES Radio-Moskou: een kanni baal aan het hoofd van de NAVO Spaak wijst op Zjoekovs agressieve uitlatingen Kindervoorstelling „Repelsteeltje" Staking in het Belgische bouwbedrijf geëindigd Loonsverhoging van tien percent gaat niet door Prins Bernhard verjaart Radio-B oedapest: Studente Toth met drie anderen geëxecuteerd Het woord is aan Acht doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 547 DODEN j Hongerende Nepalezen eisen voedsel Atoombom in Nevada ontplofte niet „Contra-revolutionaire" actie uit Nanking gemeld elegante tassen .en byoux GROTE HOUTSTRAAT 18 A TEL.2Ö4I5 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hu ijsman LONDEN (Reuter) De Amerikaan Ha rold Stassen heeft op de ontwapeningscon ferentie voorgesteld dat de ondertekenaars van een ontwapeningsovereenkomst eens per jaar bijeenkomen om de doeltreffend heid van de controlemaatregelen te bezien. Er zou een soort controleraad van bijvoor beeld veertien leden moeten worden ge kozen, waarvan vier tot zes permanente leden en de rest niet-permanent, zoals bij de Veiligheidsraad van de UNO. Het stem men zou ook als in de Veiligheidsraad moe ten gebeuren: beslissingen zouden alleen genomen kunnen worden als de perma nente leden het onderling eens zijn. Vóór de vergadering van donderdag heeft Stassen onder vier ogen gesproken met de Rus Zorin. Zorin heeft meegedeeld, dat hij niet op het nieuwste Amerikaanse voorstel zal reageren voordat hij de gehele reeks voorstellen van Amerika heeft gehoord. Hij heeft Stassen gevraagd hoeveel tijd deze nog nodig heeft om het gehele Amerikaan se standpunt uiteen te zeetten. „Een aantal dagen", zo luidde Stassens antwoord. (UP) De besprekingen hadden veel van hun voortvarendheid verloren, naar ver luidt omdat in de Verenigde Staten enige twijfel is opgekomen aan de wenselijkheid, de proeven met kernwapenen op korte ter mijn te staken. Voor de vergadering had den de westelijke delegaties onderling overleg gepleegd, naar men meent omdat er in de kringen der Amerikaanse regering verzet is gerezen tegen al te snelle staking der proefexplosies. (UP) Voor de eerste maal sinds de aanvang der besprekingen in Londen heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles de leden van de subcommis sie voor ontwapening van de Amerikaanse senaat volledig op de hoogte gesteld van het verloop van deze besprekingen. Er zijn echter geen aanwijzingen dat aan een of meer senatoren in de nabije toekomst zal worden verzocht de besprekingen bij te wonen. Overwogen wordt de commissie wekelijks op de hoogte te stellen van het verloop der besprekingen. Dit is een foto van een langzamerhand verdwijnend straatbeeld geworden. Met ingang van 1 augustus zullen de paar den van Van Gend en Loos namelijk alle afgeschaft worden om plaats te maken voor autotractie. Als beloning voor de vele trouwe diensten, die deze sympathieke viervoeters het bedrijf jarenlang hebben verleend, zou de directie van Van Gend en Loos het liefst zien, dat de dieren worden onder gebracht bij mensen, die nog behoefte aan paardetractie hebben en waarvan verwacht kan worden, dat zij goed voor de trouwe werkers zullen zijn. Zoals wij een week geleden hebben gemeld is het bestuur van de Haarlemse die renbescherming een actie begonnen om de paarden van de slager te redden. Naar men ons meedeelt heeft deze actie reeds veel succes geoogst. Van vele kanten zijn adhesiebetuigingen binnen gekomen en de directie van Van Gend en Loos heeft de volledige medewer king toegezegd. Getracht zal worden boeren te vinden, die nog behoefte hebben aan paarden, zodat de afge dankte viervoeters een waardige „oude dag" zullen kunnen genieten. Steun aan dit streven kan worden verleend door het overmaken van giften op postrekening 39647 ten name van de Dierenbescherming te Haarlem met de vermelding: „Voor de paarden van Van Gend en Loos". ADVERTENTIE TWEKA LASTEX BADKLEDING LAKE CHARLES (Louissiana), (UP) Het aantal doden als gevolg van de wer velstorm, die met een vaart van meer dan 160 kilometer per uur over de Amerikaan se staten Texas en Louissiana raasde, is tot zeventien gestegen. Het is de eerste wervelstorm van het seizoen. Het meteoro logisch bureau van New Orleans meldt, dat zijn vaart is afgenomen tot minder dan honderd kilometers per uur. Een tornado, die de wervelstorm in zijn zog volgde, dreef over naar Philadelphia (Mississipi). In de Golf van Mexico zijn negen vissers die aanvankelijk als vermist werden op gegeven, verdronken. Een kotter van de kustwacht slaagde er niet in de beman ning van het gezonken schip te redden. (AFP) De orkaan heeft voornamelijk de steden Port Arthur en Lake Charles ge teisterd. In Port Arthur is een hotel van negen verdiepingen ingestort. MCCOCOaXXXX»OOOOOOOa«»ror/yyXXXOC>-C»3CTDOriOOCCOCCOC!00 VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonnig, droog en warm tot zeer warm weer. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, maar aan de kust tijdelijk zee wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. PARIJS (AFP, Reuter) Premier Kadar van Hongarije heeft donderdag aan de conferentie van de Hongaarse socialisti sche arbeiderspartij zijn verslag aange boden over de politieke situatie en de taken van de partij. Het was de eerste na tionale vergadering van de communisten in Boedapest sedert de opstand van ok tober. Hij zei, dat in de huidige leiding geen leiders zijn, die betrokken waren bij „dogmatische en sectarische dwalingen", omdat men van mening is dat niemand in de hoogste leiding moet zitten, die belast is met oude fouten en die de partij zo in de richting van sectarisme zou kunnen trekken. Waarnemers geloven dat hieruit blijkt, dat Kadar met succes een poging van Stalinisten om opnieuw op hoge posten te komen, heeft afgeslagen. Kadar was er van overtuigd dat de hui dige toestand in de partij en haar leiding gezond is, maar klaagde dat er twisten en meningsverschillen onder haar leden voor kwamen. Hij wees voorts op de „absolute nood zakelijkheid" om het samengaan met het socialistische kamp en Rusland te verster ken. De premier prees de zelfcritiek van het centrale partij comité in 1953, maar dit gold niet voor oud-premier Nagy en zijn aan hangers. Die waren toen x-eeds bezig de partij te verzwakken. Hij had ook critiek op oud-premier Ra- kosi en anderen, die niet in staat waren geweest met Jiun oude fouten te breken. Een van de fouten der partij was volgens de premier haar „slordigheid bij het win nen van de massa" en het feit, dat velen reeds de oude fouten beginnen te vergeten. (UP) „Er bestaan in onze partij bepaal de spanningen, die in de toekomst dienen te worden geëlimineerd", aldus voegde Ka dar hier aan toe. Zonder dieper op deze „spanningen" in te gaan waarschuwde hij, dat een duidelijk onderscheid moet worden gemaakt tussen de werkelijke vijand en „misleide kameraden, die voordien heb ben bewezen loyaal te zijn". De premier zegde toe een clemente houding ten op zichte van de „tijdelijk misleide kamera den" te zullen innemen, doch alle werkelij ke vijanden „meedogenloos te zullen ver volgen". „Deze vervolging dient echter te allen tijde volkomen legaal te zijn", zo liet hij hier op volgen. WENEN (UP) Een aantal leidende functionarissen van het Hongaarse Rode Kruis is volgens betrouwbare zegslieden DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S BELGRADO (Reuter) Op het congres van de Joegoslavische arbeidsraden te Belgrado heeft de voorzitter van de Poolse vakverenigingsorganisatie, Loga-Sowinski, grote bijval geoogst toen hij in een toe spraak verklaarde: „Elke stap voorwaarts in Joegoslavië betekent ook een stap voor uit voor ons en een overwinning voor alle socialistische landen". Hij was de enige vertegenwoordiger van een communistisch land, die onverholen lof uitte over het Joegoslavische systeem van zelfbestuur der arbeiders, dat in het verleden menigmaal door Moskou is ge- critiseerd. Onder luide bijvalsbetuigingen verklaarde hij voorts: „Niet alleen de Sov jet-Unie vormt tegenwoordig socialistische gedachten, maar ook de Chinese commu nisten en verscheidene andere landen. Wij aanvaarden volledig Tito's woorden, dat iedereen op zijn manier aan het socialisme moet bouwen". in Hongarije gearresteerd „wegens hulp aan contra-revolutionaire organisaties". De meeste gearresteerden zijn bekende artsen. De arrestaties zouden begin van deze week zijn uitgevoerd. „Nep Szabadsag" schrijft, dat het Hon gaarse Rode Kruis na de revolutie de con trarevolutionairen en hun organisaties heeft geholpen, niet onpartijdig was bij de verdeling van de hulp uit het Westen, voorrang verleende aan contra-revolutio naire organisaties zoals de organisaties van letterkundigen en die der journalisten. Het Rode Kruis zou communisten ontslagen hebben. (Reuter) Het Oostenrijkse vakverbond heeft besloten geen hulpgoederen meer naar Hongarije te versturen, „zolang daar terreurvonnissen worden geveld en om po litieke redenen mensen worden terechtge steld". De verzoeken om wijziging van de von nissen tegen de schrijvers Gali en Ober- sovsky blijven nog steeds van alle kanten Boedapest binnenstromen. ADVERTENTIE EXTRA BERICHT Het is bekend, dat het streven van de rege ring en met name van de Minister van Eco nomische Zaken erop gericht blijft op een zo breed mogelijk vlak tot prijsverlaging te geraken. Daaraan gehoor gevend heeft RUTON be sloten de prijzen van zijn wasmachines als volgt te verlagen: RUTON type PRS (ronde pulsatorwasma- chine) f 258.wordt f 238. RUTON type ARS (ronde agitatorwasma chine) f 328.— wordt f298.—; RUTON type ASV (vierkante agitatorwasma chine) f 420.wordt f 398. RUTON geeft een goed voorbeeld, dat de Nederlandse huisvrouwen zeker met enthou siasme zullen begroeten (Van onze correspondent in Parijs) In een tweetal brieven, dat gisteren openbaar is gemaakt, spreken maarschalk Juin en de tachtigjarige ex-generalissimo van het Franse leger, generaal Weygand, zich met kracht uit tegen de instelling van een Europese gemeenschap voor kernener gie. Juin zegt dat de Euratoom het einde van een onafhankelijke Franse nationale verdediging zal inluiden en Weygand wenst dat Frankrijk door toevoeging van enkele fundamentele artikelen de militaire garan ties zal verwerven, waarop het, volgens hem, als grote mogendheid aanspraak kan maken. Maarschalk Juin heeft indertijd ook een belangrijk aandeel gehad in de actie tegen het Europese leger, die uiteindelijk tot af wijzing door het Franse parlement heeft geleid. Volgende week komen de Eurover dragen bij de Franse kamer in behande ling. Ofschoon men in Franse militaire kringen, met generaal De Gaulle voorop, over het algemeen heftig tegen de Eura toom gekant blijft, wordt niettemin ver wacht, dat het parlement in meerderheid voor de nieuwe Europese verdragen is. Van onze correspondent in Bonn) West-Duitsland behoeft niet te rekenen op de medewerking van de Sovjet-Unie bij de hereniging van Duitsland, zo blijkt ten overvloede uit een nieuwe Russische nota aan de Westduitse regering, een van de vele, die de laatste tijd tussen Moskou en Bonn zijn gewisseld. De nota is het ant woord op een Westduitse nota van 23 mei. De Sovjet-Unie waarschuwt West-Duits land nog eens het Westduitse leger niet van kernwapens te voorzien. De West duitse regering heeft verleden maand ge antwoord, dat de Sovjet-Unie niet het recht heeft in deze aangelegenheid reken schap van de bondsregering te verlangen. De Russen zijn het daar niet mee eens. In tegendeel, zij wijzen er op dat de Sovjet- Unie, als een van de vier grote mogend heden, er mede verantwoordelijk voor is, dat West-Duitsland niet zijn buren en de vrede op de wereld bedreigt. De Russen herhalen hun bewering, dat de samenwer king van West-Duitsland en het Westen op het gebied van de kernbewapening de laat ste kans op een hereniging van Duitsland doet verdwijnen. Wie tegenwoordig nog voor kernbewa pening is, zo heet het in de nota, loopt ge vaar in de geschiedenis als de doodgra ver van de Duitse eenheid gebrandmerkt te worden. De nieuwe nota draagt er niet bepaald toe bij een vriendelijker sfeer tus sen Bonn en Moskou te scheppen. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM PARIJS (AFP) Radio-Moskou heeft onder de titel „een kannibaal aan het hoofd van de NAVO" een commentaar uit gezonden naar aanleiding van door gene raal Norstad, de opperbevelhebber der NAVO, afgelegde verklaringen. „Norstad, aldus de commentator, aanbidt de atoom bom. Hij denkt aan niets anders dan aan de manier waarop hij er tientallen, hon derdtallen op ons land zou kunnen los laten. De afstand van de Verenigde Staten naar de Sovjet-Unie is gelijk aan de af stand in omgekeerde richtingNorstad zou zich rustig moeten houden", aldus de commentator. Paul-Henri Spaak, de secretaris-gene raal van de NAVO, heeft als eregast op een Brits-Amerikaanse perslunch naar aanleiding van hetgeen Gromyko, de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, op een persconferentie over Norstad zeide, herinnerd aan uitlatingen van Russische militairen, zoals maarschalk Zjoekov, die herhaaldelijk verklaarden dat de Sovjet- Unie over voldoende kernwapens beschik te om de Verenigde Staten te vernietigen en dat de Russische luchtmacht het gebied van welke vijand ook in de as zou kunnen leggen. Als Gromyko het logisch vindt de NAVO een agressieve organisatie te noemen, al dus Spaak, dan is de Sovjet-Unie het ook. Generaal Schuyler, de chef van de gene rale staf van SHAPE heeft verklaard dat het eventueel gebruik van kernwapens zal afhangen van de kracht der middelen die een aanvaller gebruikt. ROME (AFP) De taak van de NAVO is voor alles het voorkomen van oorlog en het handhaven van de vrede en, in de tweede plaats, het verdedigen van het grondgebied der geallieerden in geval van agressie, zo heeft generaal Norstad in Rome verklaard op de jaarvergadering van vooraanstaande personen uit de NAVO- landen. De vergeldingsmacht is zo groot dat geen enkel land, dat rekening houdt met de vernietiging waaraan het zich zou blootstellen, tot een aanval in staat is, al dus Norstad. ATLANTIC CITY (AFP) „De weg naar de oorlog is geplaveid met verdragen die alleen op wederzijds vertrouwen ge baseerd waren", zo heeft de Amerikaanse vice-president Nixon verklaard in een toe spraak te Atlantic City in de Amerikaanse staat New Jersey. Nixon zei, dat de Ver enigde Staten nooit mogen toestemmen in ontwapening zonder doelmatige inspectie. Als de vrije wereld eenzijdig zou ont wapenen, zou het oorlogsgevaar evenredig met deze ontwapening toenemen, zo meent hij. axxx/cooccooccoxaxxxiccccGOOCCcaocccooocaxxxxc'jCOOoccct De 1500 plaatskaarten, die wij voor 8 onze abonnees beschikbaar hadden a 50 8 cent, zijn alle afgehaald. Aan het Open- y luchttlieater zal nog een klein aantal kaarten verkrijgbaar zijn, vóór het be- gin der voorstelling, tegen de normale prijs van 75 cent per plaats. »OOOOOOOOOOOOOCODODOOOOCODK»DK>3DCOOOCX>OOOOOa>DOOOC>Oax: (DPA) De Sovjet-Unie verwijt de Duitse bondsrepubliek ook, dat zij tracht zekere voorwaarden te verbinden aan een akkoord over een internationale ontwape ning, Avaardoor zij zich als een soort scheidsrechter boven de onderhandelende partijen plaatst. (AFP) In gezaghebbende Westduitse kringen verklaart men, dat de nota geen enkel concreet voorstel bevat voor rege ling van het Duitse vraagstuk. BRUSSEL (Belga) De staking in de Belgische bouwnijverheid is geëindigd. Donderdag zijn de werkgeversorganisatie en het algem.ene vakverbond, welke ver gaderden onder voorzitterschap van pre mier Van Acker en in tegenwoordigheid van minister Audenhove (Openbare Wer ken en Wederopbouw) tot een akkoord ge komen, zodat het werk op 1 juli zal wor den hervat. Volgens onze correspondent te Brussel krijgen de stakers de gevraagde tien per cent loonsverhoging niet. Wel zal aan kleinere eisen worden voldaan, onder meer een verbeterde betalingsregeling voor het verlet, dat uit slecht Aveer voortvloeit, een aanpassing van de looncategorieën volgens de gemeenten en andere kleinere voor delen. De rooms-katholieke vakbonden waren voor de vergadering niet uitgenodigd, zo dat de kans bestaat dat de katholieke vak bonden, die de meerderheid der bouAwak- arbeiders in Vlaanderen georganiseerd heb ben, zich door de overeenkomst niet ge bonden achten, en de staking zullen voort zetten. Metaal staakt door In de metaalnijverheid worden de sta kingen voortgezet, ofschoon deze pas op 1 juli zouden beginnen. Onderhandelingen tussen de vakbonden en Averkgevers heb ben niets opgeleverd. ZoAvel de regering als de werkgevers beschouwen de staking van de metaalarbeiders als een wetsover treding. Te Antwerpen hebben ook 1500 arbeiders van de Fordfabrieken het werk neergelegd. In de hotel-industrie dreigt verder een hoogst ongewenste staking uit te breken bij de aanvang van het toeristisch seizoen. De gespecialiseerde werknemers in deze industrie vragen een minimum-loon van dertig francs per uur. Een recente foto van Prins Bernhard, die morgen zijn 46ste verjaardag viert. Geen straatverkoop. De Haagse kan tonrechter heeft beslist dat auto's niet langs de straat te koop aangeboden mogen staan. Een Haagse autorijschoolhouder, die zich voor zulk een feit te verantwoorden had, is veroordeeld tot een boete van f20,—. WENEN (UP) Radio-Boedapest heeft vandaag medegedeeld, dat vier Hongaarse vrijheidsstrijders, onder wie een jonge vrouw van 25 jaar, hedenmorgen vroeg zyn geëxecuteerd. De radio zei, dat de medische studente Ilona Toth (van vvie nog onlangs een brief, waarin zij haar vertrouwen in de afloop van het proces uitte, door een vluchtelinge in Nederland werd ontvangen), de vroegere luitenant uit het leger Ferenc Goenczi (26 jaar), de vroegere gevangene Miklós Gy- oengyoesi (28) en de vroegere veiligheids politieman Ferenc Kovacs (25 jaar) ter dood zijn gebracht, nadat het Hongaarse opperste hof hun doodvonnis, eerder deze maand geveld, had bevestigd. Ferenc Kovacs werd ter dood veroor deeld, omdat hij andere opstandelingen er toe had aangezet, te proberen iemand te doden, die ervan verdacht werd, een ver rader te zijn, terwijl de drie andere ge- executeerden schuldig waren bevonden aan moord op een agent van de staatsveilig- heidspolitie in een ziekenhuis in Boedapest, in november van het vorig jaar. Francis Bacon Trouw is de grondslag der deugden. Een derde verkeersongeval binnen tien dagen te Naarden heeft het leven ge kost van een bejaarde wielrijder. De 71- jarige Classen uit Huizen stak de Blari- cumse weg over, hoewel een van rechts komende auto herhaald signalen gaf; de bestuurster week geheel naar rechts uit, raakte een boom, maar kon niet verhinde ren, dat de man werd gegrepen. Aan de zAvare A'erwondingen is het slachtoffer in de avonduren overleden. In Den Haag is de 87-jarige heer V. de Groot op de Conradkade, toen hij on- verAvacht en zonder om te kijken een van de doorgangen in de trambaan opliep, door een tram aangereden. Hij is aan de gevol gen overleden. Tengevolge van verwondingen is in het ziekenhuis „Salem" te E r m e 1 o overleden de 39-jarige heer E. Karssen uit Harder- Avijk, die, toen hij met zijn bromfiets de Leuvenumseweg te Voorthuizen wilde oversteken, door een militaire wagen werd aangereden. De 70-jarige mevromv B. Adema is op een aanlegsteiger bij Holwerd (Fr.) aangere den door een auto met twee bruiloftgan- gers. Ernstig geAvond is zij kort na aan komst in het ziekenhuis te Dokkum over leden. De 53-jarige bromfietsberijder J. H. W. Nijhuis is te Haaksbergen, op de hoek van de Spoorstraat en de Blanken burgerstraat, in botsing gekomen met een autobus van de Gelderse Tramwegen. Hij werd met ernstige verwondingen overge bracht naar het R.-K. Ziekenhuis te En schedé, waar hij is overleden. Te Amsterdam is de 66-jarige S. de Jong overleden, die dinsdag toen hij de Overtoom overstak door een bromfietser werd aangereden. De 6-jarige H. Schoefhaar uit Zwolle is aldaar uit de open cabine van een drie- wielige bestelauto gevallen en overreden. Enkele uren later is de knaap in een zie kenhuis aan zijn venvondingen bezAveken. Te Leiden is op de hoek van het Noordeindsplein en de Witte Singel door een vrachtauto met aanhangwagen de jeugdige wielrijdster de 15-jarige Lenie Marijt, aangereden. Reeds kort na haar overbrenging naar het Akademisch Zie kenhuis is het meisje overleden. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om i het leven gekomen 547 personen, van wie 111 kinderen. KHATMANDU, (UP) 4000 betogers hebben maandagavond voor het hoofdbu reau van politie in Khatmandii gedemon streerd tegen de voedselschaarste, die zulke vormen heeft aangenomen dat de helft van de bevolking van Nepal ten noorden van India \ran honger dreigt om te komen. Bij de demonstratie, die op het gegeven mo ment leidde tot een bestorming van het po litiebureau, werden drie politiemannen en een politie-officier, en dertig demonstran ten, gewond. In Banglung, in Avestelijk Nepal, zouden 200 personen van de honger gestorven zijn, en elders in het land schijnen eveneens zeer velen aan de gevolgen van uitputting overleden te zijn. Donderdag is in Khatmandu opnieuw door ongeveer 1000 mensen betoogd. Een politiek spreker zei, dat een moeder van vijf kinderen het huis Avaarin zij met de kinderen AA'oonde in brand had gestoken, omdat zij nergens eten kon bemachtigen en de dood in de vlammen verkoos boven de hongerdood. LAS VEGAS (UP) Een atoombom, die hedenmorgen tot ontploffing had moeten komen, is niet geëxplodeerd. De geleerden telden de seconden naar beneden toe tot aan het cijfer 0, maar op de 70 meter hoge stalen toren, waar het wapen op was be vestigd op het proefterrein van de pro vincie Nevada gebeurde niets. HONGKONG (Reuter) Radio-Peking meldt, dat de politie een geheime anti communistische groep, die verantwoorde lijk AA'as voor het verspreiden van strooi biljetten op de universiteit van Nanking heeft opgerold. De groep zou zich ook aan „andere contra-revolutionaire activiteit" hebben schuldig gemaakt. ADVERTENTIE voor al uw REISARTIKELEN

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1