Kerkdiensten Financiering voor uitbreiding Ambachtsschool Hoofddorp Door omlegging bussen lopen de omzetten van winkels terug Diploma-uitreiking aan leden van Zandvoortse brandweer Scholen zullen zich financiële beperkingen moeten opleggen Geen toestemming voor aanleg vierde tennisbaan van gisteren ZATERDAG 29 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Medische verzorging tijdens weekeinde Twaalfde Zandvoort- estafette op 6 juli J. A. Wagtendonk gaat het onderwijs verlaten GEMEENTERAAD LISSE ZANDVOORT Voordracht leerkracht Wim Gertenbachschool HILLEGOM Gouden jubileum van Ghr. Burgerschool GEMEENTERAAD HILLEGOM DE BEURS Op vrije voeten gesteld Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 24 tot en met 28 juni De Rijkspostspaarbank is bereid gevon den aan het bestuur van de Vereniging „Ambachtsschool Haarlemmermeer" te Hoofddorp 350.000 te lenen, waarmee de uitbreiding van het permanente schoolge bouw met vier praktijklokalen en een met- sellokaal kan worden gefinancierd, aldus deelt de secretaris in het jaarverslag mee. Opgemerkt wordt dat de huisvesting van de leraren uiteraard geen doel is, slechts een middel, daarom echter niet minder be langrijk. Het blijkt echter hoe langer hoe minder mogelijk bekwame en bevoegde leerkrachten te behouden of te verkrijgen, indien niet een behoorlijke woning kan worden geboden of tenminste in uitzicht gesteld. Ofschoon het bestuur ondervindt, dat het gemeentebestuur doordrongen is van de grote belangen die op dit gebied voor de school op het spel staan, is het resultaat toch niet zodanig dat niet ge vreesd moet worden dat de huisvestings moeilijkheden voor de leraren op den duur niet van invloed zullen zijn op het peil van het onderwijs aan de school. Het zou ondankbaar kunnen lijken aldus het verslag als onvermeld bleef het door het gemeentebestuur met de meest mogelijke welwillendheid tot een begin van uitvoering gebrachte initiatief van het bestuur om acht woningen in Hoofddorp-West te bouwen, speciaal be stemd voor het onderwijzend personeel van de school. De architecten De Koning en Kraak hebben een voorlopig ontwerp voor deze op voet van de woningwet te bouwen woningen gereed. De uitbreiding van het aantal leerlingen wordt verheugend genoemd, maar de huis vesting van de leerlingen baart het be stuur veel zorg. Er zijn in 1956 alle po- HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. D. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 25711; firma Loo- meijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler-apotheelc, Teylerplein 79, tele foon 17946. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. II. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, tel. 25589. Overveen: Dokter C. R. Post, Rollands laan 35, Overveen, tel. 10367. Aerden- hout: Dokter J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994. Apotheken: de Elswout Apotheek, Bloe mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208 tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). ZANDVOORT: Artsen: Dokter C. F. M. Robbers, Ko ninginneweg 34, telefoon 2813 en dokter P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telefoon 3355. Wijkverpleegster: Zuster A. M. C. Hoo- genbosch, Julianaweg 24, telefoon 2826. Verloskundige: Zuster G. Bokman, Tol weg 6', telefoon 2816. Dierenarts: J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, telefoon 13164. Dienst apotheken: Gedurende het zomer seizoen (maanden juni, juli en augustus) zijn de beide te Zandvoort gevestigde apotheken, t.w. De Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389 en de Zeestraat-apotheek M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71 telefoon 3073, alle dagen, ook de zonda gen, geopend van 8 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. In de week van 29 juni t/m. 5 juli nachtdienst van 10.30 uur n.m. tot 8 uur v.m. apotheek Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389, echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De nachtdienst wisselt op zaterdagavond om 22.30 uur. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse- weg 60, tel. 593. BENNEBROEK: Artsen: dokter F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 618. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320; Nieuw Vennep: dokter van Nugteren, tel. 220; Badhoevedorp: dokter Faber; Zwanen burg: dokter D. A. Rijnders te Iialweg, tel. 593. LISSE: Artsen: Dokter J. M. van Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. HILLEGOM: Artsen: Dr. H. F. ten Hoopen, tel. 5417. HEEMSTEDE: Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en P. M. van der Gug- ten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van maandag 1 tot en met za terdag 6 juli, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320 (en van za terdag 29 juni tot en met vrijdag 5 juli, des avonds na zes uur). De twaalfde zogenaamde „Zandvoort-esta- fette", de traditionele estafette voor voetbal lers, zal dit jaar worden gelopen op zater dag 6 juli, start wederom op de Grote Krocht te Zandvoort om 7.45 uur. Daar vorig jaar DSB de door het gemeentebestuur van Zand voort beschikbaar gestelde wisselbeker defi nitief won, werd door genoemd bestuur thans een nieuwe wisselbeker in het vooruitzicht gesteld. Een groot aantal prijzen wordt door Zandvoortse bedrijven en neringdoenden be schikbaar gesteld. Er wordt weer gelopen over een afstand van 5 keer ruim twee km, een straatloop, voerend van de Grote Krocht, door Haltestraat, Kostverlorenstraat, Haar lemmerstraat naar het punt van de start. Tot nu toe werd door twaalf voetbalvereni gingen ingeschreven. Zandvoortmeemven komt onder meer aan 'de start met twee ploe gen, evenals Zaandijk en Assendelft. Nieuwe verenigingen, die inschreven waren Bloe mendaal en BVC uit Bilthoven. Verscheidene inschrijvingen worden nog verwacht onder meer van DSB en enkele clubs uit Amster dam. Men verwacht ook dit jaar voor deze spectaculaire loop evenals vorige ja ren een overweldigende belangstelling. Vermoedelijk zal de burgemeester van Zand voort, mr. H. M. van Fenema, ook nu weel de prijzen uitreiken. gingen in het werk gsteld om te komen tot verdere uitbreiding van het definitieve ge bouw. Bestek en tekeningen voor de bouw van vier praktijklokalen met metsellokaal waren eind 1956 gereed, maar voor de financiering van dit plan kon in het ver slagjaar nog geen oplossing worden ge.- vonden. De groei van de school en de ge leidelijke invoering van het driejarig leer plan maakten het echter noodzakelijk de beschikking over meer ruimte te hebben, zodat naar een tijdelijke oplossing moest worden gezocht. Door de voortdurende medewerking van het gemeentebestuur heeft de school de beschikking kunnen krijgen over een noodgebouw, bestaande uit twee theorielokalen. Het gebouw is met medewerking van leraren en leerlingen in veertien dagen op het schoolterrein ge plaatst. Thans wordt beschikt over vier gebouwen en twee noodlokalen op het eigen terrein en een lokaliteit achter de Nederlandse Middenstandsbank in het dorp. Van de 414 aangemelde adspirant-leer- lingen werden er 314 geplaatst; op 31 de cember telde de school 520 leerlingen. De avondnijverheidsschool telde 207 leerlin gen. Een in Zandvoort algemeen geacht en bij leerlingen, bestuur en personeel zeer ge liefd schoolhoofd, de heer J. A. Wagten donk, hoofd van de Wilhelminaschool, zal aan het eind van de lopende cursus zijn loopbaan bij het onderwijs gaan beëindi gen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Van het oprichtingsjaar der school af in 1926, heeft de heer Wagtendonk de leiding gehad en actief medegewerkt aan het tot grote bloei brengen van deze school. Het zal moeilijk zijn zich straks deze school zonder de heer Wagtendonk in te denken, want hij en zijn echtgenote hebben gedu rende dertig jaar met grote energie en ijver zich voor hun taak gegeven. Meer dan veertig jaar heeft de heer Wagtendonk het onderwijs gediend, aangezien hij vóór zijn komst naar Zandvoort eerst enkele jaren in Zaltbommel is werkzaam geweest. Het vele, dat men aan hem te danken heeft, zal aanleiding zijn voor het bestuur om bij zijn aanstaand vertrek zijn verdien sten naar voren te brengen, waarvoor en kele avonden werden vastgesteld. Op woensdag 3 juli zullen bestuur en ouder commissie met hem samenkomen om hem in intieme lering te huldigen. Daarna wordt op 17 juli des avonds van acht tot De gemeenteraad van Lisse heeft vrij dagavond in snel tempo vergaderd. De agenda bevatte overigens weinig punten, waarover veel zou kunnen worden gedis cussieerd. Bij de rondvraag kwamen nog enkele interessante punten aan de orde. Medegedeeld werd, dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het besluit van de raad om een vierde tennisbaan te doen aanleggen niet hebben goedgekeurd. Dit verwonderde de voorzitter, burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, daar met de aan leg slechts een bedrag van f 6700,is ge moeid, een uitgave, die verantwoord was, daar de baan lonend is. Voorts kwam de omlegging der busroutes ter sprake. De heer Mesman sprak hierover bij de rondvraag. De omzetten van de meeste winkels in het centrum van Lisse zijn teruggelopen sinds de bussen het Vierkant niet meer aandoen. Met steun van de Ka mer van Koophandel in Leiden wil men nu trachten het door de Hoofdinspecteur voorohet verkeer genomen besluit gedeelte lijk ongedaan te maken. Men hoopt name lijk toch nog te bereiken, dat de bussen uit Haarlem in de richting Leiden via de Hoofdstraat en het Vierkant kunnen rij den. De raad heeft zich in deze al uitge sproken en zal zich daarom buiten een actie van de winkeliers houden. Na opmerkingen van de heer Van Leeuwen (Arb.) over het zwemmen in buitenwateren, gaf de voorzitter de ver zekering, dat contact met de gemeente-arts zal worden opgenomen teneinde de kwali teit van het buitenwater te beproeven. De heer Van den Aardweg (K.V.P.) in formeerde naar de maximumsnelheid in de kom der gemeente. Hierover is echter contact opgenomen met de gemeentebestu ren van Hillegom en Sassenheim. Van het Hillegomse gemeentebestuur is nog geen bericht ontvangen. De in ons blad gepubliceerde voorstellen betreffende een geldlening, de subsidie regeling voor kruisverenigingen en de aan leg van een gazon in het Nassaupark wer den aangenomen. Bij de rondvraag sneed de heer De Vries (C.H.) een- vertrouwelijk stuk aangaande de H.B.G. aan. Enige tijd geleden is in een speciale raadszitting besproken, dat de H.B.G. geen speciaal recht op een uitrit kon doen gelden op de Gladiolenstraat. Nu krijgt de bloembollenveiling echter toch nog zij het tijdelijk een uitrit. Wegens toename van het aantal leerlin gen der openbare Wim Gertenbachschool voor ulo te Zandvoort, is het noodzakelijk geworden opnieuw een onderwijzer in vaste dienst aan deze school aan te stellen. B. en W. van Zandvoort hebben hiervoor de vol gende voordracht aan de raadsleden doen toekomen: 1 R. Bourgonje, tijdelijk leraar aan de la gere technische school te Vlaardingen, 2 W. J Hoek, onderwijzer aan de openbare ulo school te Nieuw-Wolda. De benoeming zal in de raadsvergadering van dinsdagavond aanstaande plaats heb ben. Zodra de Parellelweg klaar is, heeft de veiling hieraan geen behoefte meer. De voorzitter verklaarde, dat de directie van de H.B.G., uitdrukkelijk heeft toegezegd, van de uitrit geen gebruik meer te maken, als de Parallelweg klaar is. De heer Mesman noemde de in aan bouw zijnde veilinghal van de Hobaho een „schuur" en verwonderde zich erover, dat de schoonheidscommissie tot de bouw er van vergunning had gegeven. De voorzit ter antwoordde, dat het gebouw voldoet aan de eisen, die de stedebouwkundige en gemeentelijke instanties stellen. Onder meer was afwezig de heer Steen winkel (A.R.), die met zijn echtgenote tij dens vakantie in Gelderland een ongeluk was overkomen. Zijn echtgenote moest hierbij met een hersenschudding in een ziekenhuis worden opgenomen. negen uur in het gymnastieklokaal van de school een receptie gehouden, gevolgd door een onderling samenzijn met bestuur, oudercommissie en personeel, waar van het vertrekkende hoofd afscheid zal wor den genomen. GESLAAGD. Van de hoogste klasse der Wilhelmina school te Zandvoort hebben tien leerlingen examen gedaan voor middelbare scholen. Negen kandidaten slaagden, één moet nog een her-examen doen. Voor het Christelijk Lyceüm te Haarlem slaagden: Ati Korteweg, Johan Dorsman, Jan Koper, Rika Draijer, Richard Vissers, Leo Platje. Willy van Gij- tenbeek en Elise Berton. Voor de meisjes- HRS aan de Tempeliersstraat te Haarlem slaagde Annemieke Jansen. Vrijdagmorgen zijn de leerlingen der Christelijke Burgerschool met het perso neel en het bestuur in „Flora" bijeen ge weest om het gouden jubileum der school te vieren. Na een openingswoord door het hoofd der school de heer P. de Vries, werd een film vertoond, hoe de school reilt en zeilt. Hierna werd ten tonele gebracht: „De school in 1980". Een muziek-ensemble gevormd door leerlingen der school vorm de een aardige afwisseling. Na de pauze volgde het optreden van de heer Oosterwelder, declamator te Amster dam, die onder meer voordroeg Tom Spier. De heer De Vries heeft het ochtendfeest met een toepasselijk woord gesloten. Des avonds werd in Treslong de feest viering voortgezet met ouders en oud-leer lingen. Het openingswoord werd door de voorzitter de heer D. van Egmond gespro ken. In het kort behandelde de heer De Vries de geschiedenis der school. Een leer lingenkoor onder leiding van de heer P. de Vries zong enige liederen, waarna enige afgevaardigden gelukwensen aanbo den. Namens de gemeente Hillegom werd het woord gevoerd door burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, die met de beide wethouders en de ge meentesecretaris de avond bijwoonden. Vervolgens werd ten tonele gebracht vijf tig jaren Christelijke Burgerschool. De heer Maas, sprekende namens de ouder commissie, bood een pick-up aan en de oud-leerlingen een projectie-apparaat en een scherm. Tot slot werd opgevoerd het sprookje van Andersen „De nachtegaal en de Keizer". De avond werd gesloten door ds. Eerhard. In een vrijdagavond in hotel Keur te Zandvoort gehouden bijeenkomst van de leden van het Zandvoortse vrijwillige brandweerkorps met hun dames, heeft Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, de door verschillende leden van dit korps op 31 mei behaalde diploma's voor brandwacht eerste en tweede klasse uitgereikt. Nadat de heer A. Dorsman de bijeen komst had geopend, werd een film ge draaid van de Nederlandse voorlichtings dienst over boerderijbranden in Nederland. Vervolgens sprak de commandant van de brandweer, de heer J. Zeepvat, er zijn vreugde over uit, dat de burgemeester met zijn echtgenote deze vergadering wilde bij wonen. Opnieuw bleek volgens spreker hieruit, dat de burgemeester „brandweer - minded" is, waardoor bij het korps goede hoop blijft bestaan niet alleen op verdere vernieuwing van het materiaal, doch óók op het verkrijgen van een beter onderdak voor dit materiaal. Spreker verzocht hier na de burgemeester tot uitreiking van de behaalde diploma's te willen overgaan. Mr. Van Fenema greep deze gelegenheid aan, om zijn wensen ten opzichte van de Zandvoortse brandweer in een helder licht te plaatsen. Er moet blijkbaar vooral bij de brandweer dikwijls eerst iets ge beuren, aldus de burgemeester, voor men krijgt, wat aanvankelijk overdreven werd geacht. Ook in Zandvoort kan veel gebeu ren, al werd men er tot nu toe voor ge spaard. Met angst en vrees dacht spreker bijvoorbeeld aan de vele kindertehuizen in de badplaats. Spreker had echter groot vertrouwen in de Zandvoortse brandweer en was ervan overtuigd, dat men daar voor zijn taak berekend is. De outillage werd reeds verbeterd, als is de toestand nog lang niet: ideaal te noemen. Het onder komen van de brandweer noemde spreker echter „schandalig en onverantwoordelijk". Spreker zag het als zijn taak, erop te blijven hameren, dat de brandweer een behoorlijk onderkomen krygt en meende op de goede weg te zyn, al duurt het ver schrikkelijk lang. Men heeft nu reeds een terrein, een plaats en uitvalswegen en mr. Van Fenema was ervan overtuigd, dat de raad thans ten volle achter een betere accommodatie voor de brandweer staat, omdat de urgentie hiervan thans door alle raadsleden wordt ingezien, niet alleen met De gemeenteraad van Hillegom heeft zich vrijdagavond bezonnen op enkele onder- wijsaanvragen en op de mogelijkheid om deze in verband met de financiële positie in te willigen. De heer Bakker (KVP) her innerde eraan, dat hij bij de algemene be schouwingen bij de behandeling van de ge meentebegroting een beroep had gedaan op de verschillende instanties, met name ook op de schoolbesturen, om een zo zuinig mogelijk beleid te voeren. De financiële positie van de gemeente is niet rooskleurig. De heer Bakker overwoog de mogelijkheid tot het instellen van een commissie, die de verschillende vragen om beschikbaarstel ling van gelden voor het onderwijs nader kan bestuderen en over de urgentie ervan kan adviseren. Het is nodig, dat de school besturen een overzicht samenstellen van hetgeen voor de scholen nodig is. De voorzitter, burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, was het ermee eens, dat met het onderwijs enorm veel geld is gemoeid. Overleg met de schoolbesturen achtte hij mogelijk. Gehoopt wordt, dat de schoolbesturen zich bij het doen van onderwijsaanvragen de nodige be- voor gewaakt worden, dat de onderwijs- klolc niet wordt achteruit gezet. De heer Stokman (KVP) was van me ning", dat de verbeteringen aan re Prinses Marijkeschool consequenties met zich bren gen voor de andere schoolgebouwen. De heer Van der Vinne (Prot. Chr.) was van oordeel, dat bij de behandeling van onder- wijsaanvragen als eerste moet worden ge dacht aan de noodzakelijkheid, dat de ge bouwen goed zijn geoutilleerd. De raad ging tenslotte met de voorstellen van B. en W. akkoord. Hetzelfde was het geval met het voorstel tot aanschaffing van een tweede trommel auto. Bij het voorstel tot aankoop van grond bij de Elsbroekerlaan herinnerde de heer Bakker eraan, dat hij had gevraagd om een voorlichtingsavond voor raadsleden, waarop het uitbreidingsplan kan worden toegelicht. De voorzitter zegde toe, dat deze voorlichtingsavond alsnog zal worden ge houden. De Meerlaan zal thans definitief worden opgeknapt. De verzakkingen zijn tot stilstand gekomen. Nu zal een tweede slijtlaag op de weg worden aangebracht. Aan de noordzijde van de Meerlaan zullen perkingen zullen opleggen. Wel moet er- enkele parkeerhavens komen. het oog op het kostbare materiaal, doch ook omdat men de gevaren van een achter lijke brandweergarage, waaruit men nau welijks kan wegkomen, mede met het oog op de steeds toenemende uitbreiding van Zandvoort, meer en meer gaat inzien. Ver betering hierin te brengen op korte ter mijn achtte spreker véél noodzakelijker dan een hotel of een pier, welke opmer king grote vrolijkheid bracht. Nadat spreker erop gewezen had, dat de behaalde cijfers hebben uitgewezen, dat het examen een uitstekend verloop had, omdat men gemiddeld niet beneden de „zeven" kwam, hetgeen spreker met grote trots vervulde, ging de burgemeester over tot het uitreiken van de diploma's. Het diploma brandwacht eerste klasse werd uitgereikt aan de heren A. Dorsman, C. van Koningsbruggen, J. v. d. Kruk, A. Loos, H. Paap en P. Pijper; het diploma brandwacht tweede klasse ontvingen de heren J. W. van den Berg, H. Keur, KI. Paap, W. Schraal, J. Sebregts, W. Seders en J. ter Wolbeek. Nadat nog een fraaie film vertoond was over de grote pakhuisbrand in Zaandam in oktober 1954 en enkele technische films over het brandweerwezen waren gedraaid, werd de verdere avond in gezellig samen zijn doorgebracht. AMSTERDAM De laatste beursdag van de week had een zeer kalm verloop. Aangezien het buiten land reeds 's morgens enige belangstelling vertoonde kwamen de koersen der inter nationale fondsen op hoger niveau, 's Mid dags bleef de stemming vrij vast, maar was toch iets minder dan in de ochtend. Kon. Olie bewoog zich op ongeveer 220 gulden. AKU kon zich moeilijk handhaven en liep achteruit tot 197, K.L.M. lag op 124 gulden. De cultures trokken wederom enige be langstelling en wel in de eerste plaats Ver enigde Deli, die een deel van het donderdag geleden verlies inhaalde. Het teleurstellen de verslag blijft ter beurze een druk onder werp van gesprek. H.V.A., aanvankelijk goed prijshoudend, zakte af tot het vorige niveau. Amsterdam Rubber ontmoette lich te vraag, maar ook hier was de affaire ge ring, mede wegens het weinig beschikbare materiaal. In de scheepvaarthoek ontstonden weinig veranderingen. Opmerkelijk was alleen de ontwikkeling van Van Nievelt, die de ge hele week onder verkoopdruk heeft gelegen, maar waarin thans het aanbod tot staan kwam. Prompt volgde een herstel tot 211. Certificaten van aandelen Springstoffenfa briek werden cum-dividend verhandeld op 190. Men verkeert ter beurze in onzeker heid omtrent de oorzaken van de moeilijk heden bij deze vennootschap. Lindeteves werd lager gewaardeerd door het dividend- voorstel van 10 pet. (v.j. 14 pet.). Aandelen Billiton werden vernomen op het tot 275 verlaagde niveau. De markt sloot stil. Staatsfondsen waren iets beter gestemd. Prolongatie 3% pet. (ANP). NEW YORK De door aangekondigde prijsverhogingen stijgende staalfondsen trokken het sterkst de aandacht. Tijdens het hoogste noterings niveau van de dag waren er voor staal-, olie- en automobiel-fondsen, evenals voor een groot aantal geselecteerde aandelen, koersstijgingen genoteerd die varieerden tussen één en drie dollar. Het industriegemiddelde sloot 0,26 hoger op 503,29; dat voor spoorwegen 0,11 hoger op 146,46 en dat voor openbare nutsbedrij ven 0,30 hoger op 69,8; het gemiddelde voor de 65 fondsen steeg met 0,20 tot 173,80. De activiteit was matig. De omzet be droeg 1.770.000 aandelen tegen 1.800.000 op donderdag. (UP) ZONDAG 30 JUNI 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. Heidinga. 7: Dr. G. Snijders. Woensdag 20: Avondstilte. Ds. Joh. Bronsgeest. Trompettist: Frans Kniese. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. van der Wiel. Noorderkerk, Velserstraat. Za terdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Boer. 10.30: Jeugddienst. Ds. W. M. van Asperen. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. R. Bijl. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30: Dhr. K. Spaans 10.45: Ds. J. A. de Klerk, H. Av. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. L. D. van Dijl, van Heemstede. Diaconessenhuis, Ha zepaterslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost. Zomerkade 10: Dhr. J. de Smalen. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne. 10 h. 30: Service présidé par le Consistoire. Christian Science, First Church of Ctmst, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Zaterdag 4: Open luchtbijeenkomst Dreef. Bethel Pentecostal Temple Ine, Voorhelmstr. 3. 15: Bijzondere dienst met H. Avondmaal. Rev. C. J. H. Theys, uit Den Haag. Dinsdag 20: Bidstond. Vrijdag 20: Bijbelstudie o.l.v. Evangelist E. Ch. Hermes. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Ds. G. Lans, van Putten. Woensdag 7.30: Ds. Goedhart, van Rotterdam. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: A. Koster, Aalsmeer. 7: J. F. Snoeks. Woensdag 8: J. Jansen. Zuiderkapel- Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld. Evangelist te Bodegraven 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Donderdag 8: Bijbelbe spreking. en Bidstond. Vrije Evang. Gem. Parklaan 21. 6.30: Voorg. A. H. van Gent Evang. Luth. Gemeente, Witte' Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, II. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30 Ds. J. M. Leendertz, Hoog- Soeren. Rem. Geref. Gem. 10.30: Ds. F. E. v. Leeuwen, van R'dam. I.K.O.R. dienst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 9.30: Ds. C. Goeman. 5: Ds. P. de Ruig Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. D. J. Roos Lyceum Aula, ingang van Merlenstraat 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Mieras. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsa menkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligings samenkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Majoor Nieman. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken) .Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Kou- denhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie- Gemeente, (Pinkstergemeente)Elim-kapel Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. 12-13: Geen zondagsschool. 5.30: Openluchtdienst i. h. Julianapark Z.Z. 7: Opwekkingssamenkomst. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst (voor gemeenteleden) Im- manuël kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. v. Ingen, Overveen. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr. v. Dijk, van Amsterdam. Donderd. 8: Bidstond. Vrijd. 7: Jeugddienst van 8-13 j. 7.45: Idem 1330 j. De Christengemeenschap Wilhelminastr. 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst en preek. 8: Evan gelisatiebijeenkomst met B. Richardson. Duvenvoordestraat 61: Maandag 7: Jeugd dienst. Woensdag 3: Kindersamenkomst. Ged. Oude Gracht 47: Donderdag 8: B. Ri chardson. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10: Dhr. E. Schuurman, H. Av. 5: Dezelfde. 10.30: Zondagsschool in de Colensostraat 2. Donderdag 7.45: Bidstond Schotersingel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Come- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool, 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefeningen. Jehova's Getuigen, Wolstraat 5.306.30 en van 7.30 8.30. Donderdags en vrijdags van 7.30—9.30 dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. van der Loos. 7: Ds. M. Hinlopen, van Amstelveen. Open Deur- dienst. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dezelfde. Jeugdkapel (Jeugdhuis, Scho- terweg). 10: Dhr. F. G. L. Botti. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. J. Kroon, H. Av. 7: Dezelfde, II. Av. en Dankzegging. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, In- dischestraat. 9.30: Ds. C. P. Hoekema. Zui derkapel afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets". Ver lengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. L. G. Sussenbach. Maandag 7.30: Jeugdevan- gelisatie, leeftijd 12-16 jaar. Woensdag 8: Op wekkingssamenkomst. Dhr. Th. Dikkes, Evang. te Leiden. Vrijdag 8: Bijbelbespreking Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 9.30: Ds. v. d. Plaat, van Dieren. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Xoord-Schoterkerk. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. v. d. Plaat. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili- Vrijdag 31 mei heeft de Haarlemse rechtbank tijdens behandeling van een zaak de onmiddellijke gevangenneming bevolen van een zesenvijftigjarige auto handelaar uit Haarlem, die zich te verant woorden had wegens het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed van drank verkeerde en het niet voldoen aan een stopteken te Spaarndam. Veertien dagen later werd hij veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar, overeenkom stig de eis van de officier van Justitie. Mr. J. Roggeveen heeft namens de auto handelaar beroep aangetekend, zowel te gen het vonnis als tegen het bevel tot on middellijke gevangenneming. Het Amster dams gerechtshof heeft inmiddels het be roep inzake de gevangenneming behandeld en bepaald, dat de autohandelaar op vrije voeten gesteld moest worden. Vrijdag is hij naar huis teruggekeerd. gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal (Spoor weg). Dinsdag 1.30: Gezinsbond naar IJmui- den. Woensdag 8: Toortsdragers. Geref. Kerk, in gebouw N. P. B., Berken straat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. "H. Biesma. 5: Ds. J. C. Maris. Jehova's Getuigen, geb. N.P.B., Berkenstr. 10. 6.45—7.45. Woensdag 7.30—9.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van Dijl. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch, Heemstede. 10: Dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek. Hoogl., Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. H. B. Weijland. Camplaan. 10: Ds. H. B. Weij- land, van Nieuwer-Amstel. 5.30: Dr. A. Don- dorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10.30 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Binnen weg 79 c. 2 tot 3: Gezamenlijke Bijbelstudie Woensdag 7.309.30: Praktische toerusting voor de prediking van het Evangelie. Maan dag 89: Ir. Lelylaan 63, Huis-Bijbelstudie. Donderdag 89: Crayenestersingel 7. Huis- Bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Len- nepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. J. v. d. Sluis, Dg., Alkmaar. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. W. M. v. Asperen, Haarlem. 10.15: Ds. J. Ch. Eerhard, Hillegom. 7: Dr. H. J. Lang- man, Amsterdam. Geref. Kerk, 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. E. Drost. 10.30: Open Deur dienst: Ds. W. van Limburgh, te Bennebroek. 9: Jeugdka pel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zon dagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugd huis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem. Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Zuid. 7.30: (Belangstellenden) Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. 10.15: Zondagsschool, Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool, Ramplaankwartier, Beatrixschool en Irene. Marine-Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Kalkman, uit Voorhout. 7: Ds. Mr. C. Luytes uit Delft. Jeugddienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehova's Getuigen, Nutsgebouw a. d. van de Endelaan. 2.30 tot 3.30: Gemeenschappe lijke bijbelstudie. Dinsdag 8 tot 10: Practi- sche opleiding voor de predikingsdienst. Donderdag 8 tot 9: Oosteindelaan 42. Huis bijbelstudie. Donderdag 8 tot 9: Gele Vinke- straat 61, Nieuw-Vennep. Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, van H'lem. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. v. Noordenner, van Berkel en Roderijs. Abhenes, 9.30: Ds. J. A. van Boven Bethelkapel. 10: Ds. S. S. M. Aertsen, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé, voorbereiding H. Avondmaal. 7: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Dr. G. Snijders, Haarlem. 19: Ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam-West. Ad- ventskerk (Ziekenhuiskerk), Brederodelaan 68. 10.30: Ds. G. II. van Willenswaard (her denking 100 jarig bestaan Ziekenhuiskerk. Dienst voor genodigden, personeel en pa tiënten). 19: Ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel, Pastorieweg. 10: Ds. J. C. Maris. 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Av. 7: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, H. Av. 19: Prof. Dr. A. J. Rasker, Hoogleraar te Leiden. Jeugddienst. Woensdag 20: Avondwijding en concert. Ds. A. Oskamp, van Heemstede. Beethoven-programma op gramm. platen. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Luikinga, van Zaandam. Geref. Kerk, Ju lianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maanden juli en augustus geen samen komsten. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. M. S. J. de Jong van Noordwijkerhout. 10.30: Cand. J. Schipper, van Alphen aan de Rijn. 5: Dr. G. P. Scheers, van Schoten. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Vrijdag 28 juni 1957 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum -...., Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A Ver. Deli Maatschappijen 3%% Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3% Nederland 1962—64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.)Aandelen 10.056.054,- Deze week (voorl.)Aandelen 9.341.098,- Ex 12% dividend 2) Ex 12,8% dividend, waarvan 1,667 in aandelen 3) Ex 8% dividend Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 21 juni 193% 205 198% 206 212 207% 190 193% 190 5% 302 308 302 10% 285 288 287 6 288 295% 289% 8% 454% 479 470 2 245% 249% 246 4 210,50 221 219,95 -j. 2,05 176% 179% 179% 1X 144 148 148 T 1 159% 174% 159% 16% 2) 262 2691/2 269 7% 75 81 76% 3% 124% 133 125% 1%3) 91 98% 93,3/i6 3,5/l6 86% 87% 862%a %6 90%8 90b/IB 90%s 11/32 90V» 90% 90%2 8/xe Obligaties 8.819.835,- Obligaties 8.523.143,—

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11