flinke sorteerder(ster) boekhouden sten een Assistent voor de afdeling Verkoop DE LOEMPIA'S actieve assistent- Ex-ballen jongen Schmidt drong door tot de laatste acht ZATERDAG 29 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WIMBLEDONTOERNOOI Directeurwisseling Da Costakweekschool Drs. D. Fokkema naar pedagogisch centrum Incident op Medisch Congres in Wassenaar Oud-gezagvoerder mij. „Nederland" overleden Sloping van „Royal" zou gemeente geld opleveren Examens Gezellig Spanning Speculatie Cowboys Prolongaties en reprises Opnieuw kind van Haarlemse Academie ter wereld gekomen Verkeersongevallen in Haarlem Scheepvaart J JUWELEN - GOUD Is een hondje De WINKELHUIS in de Grote Houtstraat het PAND WAGENWEG 60 te HAARLEM Gemeub. flat of gedeelte van huis te huur gevraagd R. DOZEMAN Daar zit muziek in 19 Ulf Schmidt, de vroegere ballenjongen uit het Zweedse plaatsje Nacka, behaalde een zeldzaam Wimblcdon-„double". Voor het tweede achtereenvolgende jaar baande zich een weg naar de laatste acht van de lieren enkelspelen,zonder zelf geplaatst te zijn. Door zijn enorme kracht bij het ser veren en bij zijn volley's schakelde de 23- jarige Zweed de Australiër Candy uit. Het duel op het centre court, dat twee uur duurde, eindigde in de Zweedse overwin ning van 6-4, 2-6, 6-2, 11-9. Dit gevecht was een van de drie partijen uit de vierde ronde, welke vrijdag werden gespeeld. In de twee andere partijen zege vierden de Australiërs, waarbij Cooper als tweede man geplaatst met 6-2, 6-3, 9-7 van de 20-jarige Amerikaan Green won pil Rose achtste geplaatst weinig moeilijkheden ondervond met Pimental uit Venezuela De vijf resterende kwartfinale plaatsen zullen vandaag worden beslist. In het kleine damesprogramma van vrij dag plaatste Althéa Gibson en Louise Brough zich voor de kwartfinales. Althéa Gibson versloeg de Engelse Gen Hoahing met groot machtsvertoon (6-1 ,6-1) de kleinste deelneemster van Wimbledon, Gen Hoahing, won nog geen puntje tot aan de vierde game. Ondanks het grote overwicht verslapte Althéa Gibson geen moment. Louise Brough, viermaal oud-kampioene en nog steeds een sterke kandidate, leek de partij in het begin nogal gemakkelijk op te nemen. De eerste set tegen Heather Brewer (Bermuda) won zij met 7-5, maar daarna maakte zij korte metten met haar tegen standster en won met 6-1. Haar slagen waren bijzonder zuiver geplaatst en voor een speelster van 34 jaar was zij opmerke lijk snel. Dames enkelspel derde ronde: mei. C. Truman (G.B.) versl. mej. M. Cox (G.B.) 6—1 6—1; mej. P. Edwards (G.B.) vei-sl. mej. P. Hird (G.B.) Tot pedagogisch-didactisch stafmede werker van het Christelijk Pedagogisch Centrum te Den Haag is benoemd drs. D. Fokkema te Overveen, directeur van de Da Costakweekschool te Bloemendaal. Deze zal als directeur worden opgevolgd door drs. W. J. de Tombe te Haarlem. Dè heer Fokkema is thans eenenzestig jaar oud en heeft achttien jaar aan het hoofd van de Da Costakweekschool ge staan. Destijds heeft hij de heer Houwen opgevolgd. Voor zijn benoeming bij de Da Costakweekschool was de heer Fokkema leraar te Utrecht. Hij is officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer W. J. de Tombe is sedert 1 ja nuari 1948 als leraar aan de Da Costa kweekschool verbonden; hij doceert peda gogiek en psychologie en treedt als onder directeur op. Hij is doctorandus pedago giek. Op woensdag 10 juli zal in de aula van de kweekschool te Bloemendaal een recep tie worden gehouden, waarop gelegenheid zal bestaan afscheid te nemen van drs. D. Fokkema en kennis te maken met drs. De Tombe. (Van een onzer redacteuren) Het is bizonder jammer dat het Interna tionale Congres voor Preventieve Genees kunde in Kasteel Oud-Wassenaar - dat deze week zoveel belangwekkende nieuwe gezichtspunten opleverde - gisteren ont sierd werd door een lelijke dissonant. Diverse nieuwe therapieën en inzichten, tijdens dit congres naar voren gebracht, hadden namelijk nogal wat publiciteit ge kregen in pers en radio - en dit had bij enkele van de deelnemende artsen, die niet in deze publiciteit deelden, blijkbaar kwaad bloed gezet. Sommigen van hen hebben zich toen teruggetrokken en hun voor drachten, die voor de beide laatste dagen waren aangekondigd, niet gehouden, waar door het programma in de war liep en waaronder de sfeer op het congres even heel onprettig werd. Vanochtend echter, zo vernemen wij, zouden de meningsverschillen gelukkig goeddeels zijn bijgelegd, zodat het congres morgen toch nog in pais en vree besloten kan worden. Genezing voor lichte atoom slachtoffers? Vanochtend horen de congressisten een inleiding van dr. S. Schmidt, een platte landsarts uit Vörden bij Osnabrück, die meent „het uitgangspunt voor een moge lijke therapie" tegen lichte verwondingen en storingen tengevolge van gammastralen, zoals die welke ontstaan bij een atoom explosie, gevonden te hebben. Vrijdagmid dag hebben wij met deze eenvoudige, jonge arts een onderhoud gehad, waarin hij ons iets over zijn ontdekking meedeelde. Hij begon met te zeggen, dat zijn systeem nog in het allereerste stadium van onderzoek verkeert, maar dat er toch reeds verschil lende hoopgevende proeven gedaan zijn. De totnogtoe gevolgde behandeling bij stra lingsaandoeningen bestaat uit de toediening van bloedtransfusies en antibiotica, ter verwijdering van de radioactieve stoffen uit de aangetaste lichaamsdelen en orga nen. Volgens dr. Schmidt moet het mogelijk zijn, deze behandeling uit te breiden met schadeherstellende en opbouwende elemen ten, zoals het Russische Bogomoletz-serum en levende-celleninjecties volgens het sy steem van dr. Niehans, dat wij woensdag beschreven hebben. Voortbouwend op deze behandelingswijze, stelt dr. Schmidt zich nu voor, aan zulke stralingsslachtoffers bovendien beendermerg en witte bloed lichaampjes toe te dienen volgens een bij zondere transfusiemethode, waarmee sinds dien in de Sovjet-Unie al gunstige resul taten bereikt zijn bij de behandeling van mensen met aandoeningen tengevolge van Röntgenstralen. Ook de Degenerative De ceases Foundation in New York heeft dr. Schmidt laten weten, dat zij goede resul taten bereikt heeft met de beendermerg- behandeling bij stralingsziekten. De jonge arts uit Vörden gelooft dan ook, dat „deze nog zeer voorlopige ideeën wellicht op den duur kunnen leiden tot een geneeswijze van patiënten, die lichte aandoeningen op gelopen hebben bij atomische ontploffin gen, vooropgesteld dat er bij zulke patiën ten nog orgaanfuncties aanwezig zijn." 7—B 3—6 64; Darlene Hard (V.S.) versl. Erika Buding (Duitsland) 3—6 7—5 6-3. Vierde ronde: Althéa Gibson (V.S.) versl. Gen Hoahing (G.B.) 6—1 6—1; mej. Ryes (Mexico) versl. mej. K. Fageros (V.S.) 7—5 64; Louise Brough (V.S.) versl. mevr. Brewer (Bermuda) 7—5 6—1. Heren enkelspel vierde ronde: Schmidt (Zwe den) versl. Candy (Australië) 64 26 6—2 119; Rose (Australië) versl. Pimental (Vene7.uela) 6—3 6—3 64; Cooper (Australië) versl. Green (V.S.) 6—2 6—3 9—7. 'Heren dubbelspel tweede ronde: Davidson en Schmidt (Zweden) verslaan Licis en Skonecki (Polen) 6—4 61 61; Anderson en Cooper (Australië) versl. Hammersley (Chili) en Jansco (Hongarije) 7—5 6—3 64; Mulloy en Patty (V.S.) versl. Parker en Robson (Nieuw-Zeeland) 62 60 64; Becker en Howe (G.B.) versl. Bcrgerat en Haillet (Frankrijk) 3—6 61 62. Gemend dubbelspel eerste ronde: Ann Slill- cock en Paish (G.B.) versl. mej. K. Newcombe en Skonecki (Australië/Polen) 60 6—1; Shir ley Bloomer en Davidson (G.B./Zweden) versl. Zusy Kormoczy en Woodcock (Hongarije/ Australië) 61 6—4; mej. M. Hellyer en Emer son (Australië) versl. mevr. Hoad en Mark Australië) 1—6 86 6—3; mej. Woodgate en Ni- cholls (G.B./Nieuw-Zeeland) versl. mej. De Ri- ba en Gimeno (Spanje) 97 46 75. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Thelma Long en Ayala ('Australië/Chili) versl. het echt paar Forbes (Zuid-Afrika) 6-4 4-8 6—3. De heer J. A. Graven, oud-gezagvoerder van de Stoomvaartmaatschappij „Neder land" is op 64-jarige leeftijd in Heemstede overleden. De begrafenis zal dinsdagmor gen om half elf op de Algemene Begraaf plaats in Heemstede plaatshebben. De heer Graven bezocht de zeevaartschool in Amsterdam en trad in 1912 in dienst bij de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" als stuurmansleerling. Tijdens de oorlog heeft hij niet gevaren. Van 1937 af voer hij als gezagvoerder. De heer Graven stond bekend als een rustig en bekwaam navigator. We gens pensioen heeft hij in oktober 1948 de dienst verlaten. te Haarlem in het bezit gekomen is van de gemeente Haarlem, rijst de vraag wat er In de naaste toekomst met het gebouw zal ge schieden. Zoals 'wij gisteren meedeelden heeft de Nederlands Hervormde diaconie belangstel ling voor het gebouw getoond om het te ge bruiken als tijdelijke huisvesting voor de bejaarden tijdens de verbouwing van het rusthuis in de Jansstraat. Te eniger tijd zal het pand echter moeten worden afgebroken met het oog op de uiteindelijke reorganisa tie van het Stationsplein. Zou aan de ene kant een lege plaats op het Stationsplein een zo mogelijk even triestse blik opleveren als een uitgewoond gebouw, aan de andere kant kan zoals wij gisteren in ons commentaar schreven een dergelijk hiaat een psycholo gische stimulans vormen met het oog op een spoedige realisatie van de reorganisatie van het plein. Een dergelijke afbraak van het gebouw evenals van Beyneszou, naar wij van deskundige zijde vernemen, geen financiële offers van de gemeente vergen. Bij een even tuele aanbesteding van de sloopwerkzaam heden is het voor dergelijke grote gebou wen namelijk het gebruik dat de gegadigden inschrijven voor een bedrag, dat zij aan de eigenaar uitbetalen. De beloning voor de sloper is gelegen in de opbrengsts van de verkoop van de vrij te komen materialen. Van een gebouw als „Royal" verwacht men, dat deze opbrengst zozeer de kosten van de sloop zullen overtreffen, dat daaruit een ex tra bedrag aan de eigenaar in casu de gemeente Haarlem kan worden uitge keerd. Bij een eventuele sloop zou dus de ge meente niet alleen geen extra onkosten on der ogen hebben te zien, maar zelfs nog geld op de koop toe krijgen. Hetgeen in deze tijd van kasgeldmoeilijkheden geen te versma den buitenkansje 'is. HAARLEM. Bij de in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond te Haarlem gehou den MULO-examens zijn geslaagd voor het diploma-a de dames J. Bastiaan te Bakkum; K. Hoogvorst, M. Opgelder te Beverwijk; G. Bilberts, J. Verschoor te Veisen; H. Bosboom, A. J. Reick, M. W. Spanjaard, A. C. Kooy, L. Costers te Haarlem; M. Kroes, A. C. Sebregts te Zand'voort; C. Kaetzler te Heem stede; G. J. Oudshoorn te Vijfhuizen; F. Posthuma te Badhoevedorp; M. M. Appel- melk en A. van der Ham te Bennebroek en de heren C. Zorge te Badihoevedorp; S. C. Langbroek, J. C. W. Kramer, H. J. Reimer te Beverwijk; G. C. van der Plas te Velsen; J. Martens te Vogelenzang en A. van El te Heemstede. Voor diploma-b slaagden de heren A. de Lange, L. Timmer te Hoofddorp; H. C. D, Kors. F. H. Darlang te Bloemen daal; J. van Werkhoven te Lisse; J. M. van Leeuwen, J. Harnerling, W. B. Koelemeijer, E. Veldkamp, H. Hospes en T. Strootman te Haarlem. HAARLEM. In het Concertgebouw te Haarlem zijn geslaagd voor het MULO- exarnen, diploma-a, de dames L. den Ouden te Rijk; C. G. Rietveld te Hoofddorp, G. Venntk, M. Volkers, M. Weber te Heem stede; M. P. Vreeken te Lisse en de heren J. Schalk te Abbenes; A. Knoppert te Voor hout; F. Kroon te Haarlemmereer; W. van Duyn te Sassenheim; D. W. de Vries te Rijk; I. Oostwouder te Hoofddorp; M. L. Mann te Aalsmeer; B. Radsma, W. H. Jak, A. P. van Es, P. Kemmer, F. Orsel, J. M. te Lindert, K. Lagerweij te Velsen; C. Okx, J. H. Brons wijk te Haarlem. Voor diploma-b slaagde mejuffrouw Y. P. Miljon te Bloemendaal en de heren R. H. van Kampen, W. K. Wolters, P. J. Ootes. A. van Kampen, E. Grilles en F. Göbel te Haarlem en C. Adriaanse te Zamd- voort. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Kandi daatsexamen economie: N. J. v. d. Brink, Utrecht; A. van Noord., Hilversum (cum laude). Doctoraalexamen theologie: W. B. van Wijk. Zuid-Afrika; ds. A. Elshout, Kou- dekerke. Kandidaatsexamen theologie: P. M. Pakun, Amsterdam; I. Vergeer, Woerden; mr. H. J. Hommes, Amsterdam; H. J. Kof- frie, Ed'e. LEIDEN. Kandidaatsexamen Engelse taai en letterkunde: J. E. W. Spronk, Vlaardin- gen. NIJMEGEN. Doctoraalexamens Engels: P. M. h. Tilman. Nijmegen. Kandidaatsexa men Engels: A. F. G. van Gurp. Tilburg. GRONINGEN. Kandidaatsexamen genees kunde lib: F. C. P. Moll, Curagao; P. Bon- nema en A. de Boer, Leeuwarden; D. H. Sipsma, Groningen. DELFT. Kandidaatsexamen scheikundig ingenieur: J. D. van Alphen, Rotterdam; R. Beukers, 's-Graven-hage; mejuffrouw J. J. F. van den Bosch, Vlaardingen F. C. J. Brandt, Leidschendam; W. Brink, Schoonhoven; F. W. van der Brugghen, Rotterdam; A. J. Burggraaf, Woerden; K. Cleerdin^ 's-Her togen bosch; P. A. Gautier, Amersfoort; J. F. H. de la Haye, Maastricht; J. A. M. van Hest, Tilburg; B. J. Hoek. Schiedam; mejuffrouw A. G. Johannes, Rotterdam; G. A. M. Kerst- jens. Voorburg; J. P. Koderitsch, 's-Graven- hage; mejuffrouw A. H. Kohier, Rotterdam; J. Kooger, Vlissingen; M. C. M. Kwaaitaal, Rotterdam; Lie Ting Khoo, Leiden: F. C. M. Ma-ttern, 's-Gravenhage; P. L. M. Nijten, Bergen op Zoom: J. W. Passchier, Hilver sum; F. A. Pijnenburg, Tilburg; Siem Tjing Djien, Delft; B. C. H. J. Smit, Renkum; H. W. Schwarz, 's-Gravenhage; M. L. van Staa- len, Haarlem; C. T. Stiekema, Rotterdam H. Swant, 's-Hertogenbosch: F. ,T. Verest, Geldrop; J. Voskamp, De Lier; N. Wied'en- hof, 's-Gravenhage; mejuffrouw C. E. Wie mans, 's-Gravenhage; H. J. van Zutphen, Maarssen-Tienhoven. Ingenieursexamen scheikundig ingenieur: A. F. van den Berg, Amsterdam; A. Hamburger, Heemstede; W. Herman de Groot, Wassenaar; J. G. van Heijst, Laag-Keppel: D. T. A. Huibers, Arn hem; A. Laport. Vlissingen: F. Lippe. 's-Gra venhage: T. Markestein, Rotterdam; J. M. de Muinck Keizer, Leiden; J. J. M. Mulde- rink, Overschie: A. J. G. Pelumeekers. Maas tricht; R. N. Plooijer, 's-Gravenhage; H. Reerink, Bussum; L. P. Savelkou, Roermond; A. Schreuders, Rotterdam; W. Sonneveld, Rotterdam; E. van Veen, Rotterdam. Laurence Olivier De universiteit van Oxford heeft de Engelse acteur Laurence Olivier het eredoctoraat in de letteren ver leend. (Rembrandt). Deze keer eens niet een „Kaiserwalzer" maar een „Konings- walzer", want het verhaal van deze gezel lige gekleurde film in Cinemascope speelt niét in Wenen, maar in München en wel grotendeels aan het hof, waar het overi gens erg gemoedelijk toegaat. Als men de film mag geloven, dan heeft de koning slechts twee aangelegenheden om zich be zorgd over te maken: de staatsfinanciën en het huwelijk van zijn nichtje Sissi met keizer Franz Josef van Oostenrijk. Ja, Sissi is er heus ook weer bij, al ziet zij er een beetje anders uit dan men haar uit vorige films kent. Het gaat nu niet alleen over Sissi's lief desperikelen, maar ook over de romanti sche belevenissen van een andere char mante jongedame en een Oostenrijkse of ficier, die elkaar aan het eind van deze ge- noegelijke historie natuurlijk in de armen kunnen sluiten. Voordat het echter zover is, gebeuren er nog vreemde dingen, zo als schrikt u niet een zedenschan- daal, dat gelukkig slechts in de fantasie van een schoolmeisje bestaat, en een actie van revolutionairen, die de Oostenrijkse keizer bij zijn komst in München met over rijp fruit en aan ouderdomsgebreken lij dende eieren willen verwelkomen. Hoe dat allemaal ten goede keert moet u zelf gaan zien. U zult u zeker amuseren met dit alleraardigste verhaal, dat best werkelijk zo gebeurd had kunnen zijn. (Frans Hals) Heinz Decoin maakte een onderhoudende film, die onder de titel „De lont in het kruit" handelt over de praktijken van een aantal wapensmokke laars. Tevens wordt ons een kijkje gegund in het hoofdkwartier van de Franse re cherche. Men kan vaststellen, dat de lis tige methodes van de politie toch altijd op wegen tegen alle geraffineerdheid, waar mee de onderwereld te werk gaat. Er komt ook een vrouw voor in het spel. Haar grootste attractie is haar aantrekkelijk heid en daaruit bestaat dan ook haar ge hele rol. Ofschoon de film aan het slot een wel wat onwaarschijnlijke draai neemt kan men er genoeg spanning aan beleven om enige uren „geborgen" te zijn. (L i d o) De Italiaanse filmkeuken ser veert ditmaal een nieuwe portie „Bittere rijst", even pikant en vleesrijk als haar voorgangster, maar, wat ons betreft, even onvèrtêerbaar. „Het rystmeisje", zoals dit nieuwe produkt van regisseur Matarazzo heet, is weinig meer dan een goedkope speculatie op de elementairste instincten: een sensueel, melodramatisch en sentimen teel verhaaltje over het lief en leed van de rijstplantstertjes in de Povlakte. Elsa Mar- tinelli, een nieuwe ontdekking, weet in de titelrol als het verbitterde, tot echte liefde opbloeiende volkskind wel te overtuigen. Voorts ziet men sympathieke vertolkingen van de landheer en van de jonge monteur, die Elsa's hart wint. Er zijn dikwijls bijzon der fraaie kleurenopnamen in Cinema- scope-Eastmancolor. (R o xy„Overrompeling der vuur duivels" heeft weer dat prettige element, dat elke goede cowboy-film kenmerkt: men voelt alles aankomen, zoals het ook blijkt te gebeuren, en niettemin is er actie en spanning. Ook ditmaal gaat het weer flink zwart - de boze broer - en flink wit - de goede broer. Tussen hen staat natuurlijk een lief meisje, dat héél goed weet wie ze kiezen moet. Ze kiest de goede (John Paine). En de slechte dan? Die wil zijn broer doden, maar die keert hem rustig de rug toe. Wat blijkt dan? Hoe verdorven de bandiet ook is, zijn broér kan hij niet doden. Er is dus nog een sprankje goedheid in hém. En dat sprankje wordt het uit gangspunt voor het nieuwe leven, dat hij weer samen met zijn broer - die het lieve meisje huwt - gaat leiden; in volle recht schapenheid. Wie cowboys langzaam en dreigend door de klapdeurtjes van een drank-„saloon" wil zien stappen, mag „Overrompeling der vuurduivels" niet mis sen. Vanaf maandag in dit theater: „Ontmas kering der veedieven". (Studio) Haar grootste aantrekkelijk heid ontleent de film „Liefde" aan Maria Sehell. Zij blijft nog een week. (L u x o r) Vrijwel hetzelfde kan men van „Op het spoor der verdwenen vrouwen" zeggen, maar ditmaal is het Eddie Constantine, die de held is van het witte doek. (Palace) De genoegelijke jonge meisjes-avonturen van „Kitty in de grote wereld" blijven het publiek boeien. Vandaar de vierde week van de vertoning in dit theater. (Minerva) Tot en met zondag alleen in de avondvoor stellingen een herhaling van „Botsende jeugd", een wat sensationele probleemfilm met James Dean in de hoofdrol. Des mid dags Joe Brown in „Zaken zijn zaken". Maandag volgt opnieuw „Als de dauw hangt komt er regen". Donderdag over heerst het muzikale element in de film naai de opera „Lach dan Paljas". Economisch onderwijs Naar wij vernemen is in navolging van de Academie voor voortgezet eeon. onderwijs te Haarlem thans een vijfde soortgelijke onderwijsinstelling in ons land opgericht. In Rotterdam is namelijk naar het Haar lems model nu ook een economisch-sociale opleiding mogelijk gemaakt. Wij herinneren eraan, dat in Groningen, Arnhem en En schedé al eerder dei-gelijke onderwijsmoge lijkheden werden geschapen. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is op de Herensingel in Haarlem ter hoogte van de Romolenstraat een dertienjarige wiel- rijdster aangereden door een vrachtauto. Vermoedelijk is de aanrijding te wijten aan het feit, dat het meisje viel, op het ogenblik, dat de auto passeerde. Een van de wielen van de auto reed over de fiets; het meisje liep enige schaafwonden op. De chauffeur is eerst uitgestapt en zou on middellijk daarna zonder zich verder om het meisje te hebben bekommerd, zijn doorgereden. De politie vraagt getuigen. Een vijftienjarige jongen raakte vrij dagmiddag op de Waarderweg in Haarlem om vijf uur bekneld met een tas tussen een van zijn knieën en het stuur van zijn fiets. Hij viel en werd in bewusteloze' toe stand in het St. Elisabeths Gasthuis opge nomen. Breekbaar licht. Ter gelegenheid van het tweede lustrüm van de Delftsche Studen ten Kunststichting zal in oktober in het stedelijk museum „Het Prinsenhof' in Delft een tentoonstelling van glaswerk worden gehouden. De titel van deze expo sitie zal zijn „Breekbaar Licht". Amsteldiep, pass. 28 Kp. Finisterre n. Lobito. Alnati, 23 te Rotterdam. Alwaki, 28 te Port Swettenham. Alphacca, 28 te Rio de Janeiro. Arendskerk, 28 te Kaapstad v. Port Elizabeth. Alioth. 28 v. Salvador n. Las Palmas. Algenib. 28 te Antwerpen. Arendsdijk, 28 te Rotterdam. Aalsum, 29 te Pladju. Aardi.ik, 29 te Belawan. Albireo, 29 te Muscat. Alblasserdijk, 30 te Le Havre verw. Aldabi, 29 te Buenos Aires. Alpherat, 30 te Paranagua verw. Argos, 29 te Haifa. Borneo, pass. 23 Pantellaria n. Amsterdam. Banda, 29 te Rastanura v. Suez. Baud, 28 te D.iakarta v. Singapore. Britsum, 27 200 m. z. Osaka n. Ballkpapan. Billiton, 28 v. Marseille n. Le Havre. Cleodora, 28 v. East-London n. Abadan. Calisto, 28 te Stettin. Caltex Delft, 28 te Abadan. Charis, 27 v. Port Au Prince n. Caracol. Cistula, 28 te Trinidad. Concepcion, pass. 27 Lepaz n. Ascuncion. Cinulia, 10/7 te Durban verw. Callisto. 28 te Szczecin v. Sorel. Caltex Delft, 28 te Abadan v. Suez. Cumulus, 29 te Rotterdam. Camitia. 28 dw. pt. Elizabeth n. Curagao. Drente, 29 te Belawan. Delft, 28 te Maracaibo. Dorestad, 25 te New York. Doris, 28 te Rotterdam. Esso Den Haag. 29 te Antwerpen verw. Enggano, pas. 28 Kaap Leeuwin n. Port Pirl. Eenhoorn, 23 te Rotterdam verw. Eenhoorn, 28 te Rotterdam. Eemland, 29 te Bahia. Esso Amsterdam. 28 v. Antwerpen n. Sidon. Friesland SSM, 28 te Kindby verw. Friesland KRL. 28 v. Port Said n. Port Sudan. Ganymedes, 28 v. Le Havre n. Antwerpen. Guineekust. pass. 27 Dakar n. Le Havre. Gaasterland. 23 v. Port Said n. Genua. Groote Beer, 29 te Rotterdam. Hathor, 23 te Hamburg v. Rotterdam. Hera, 27 220 m. n.o. Gt. Abaco Bahamas naar Cp. Haitien. Heemskerk, 28 v. Rotterdam n. Shanghai. Helena, 28 v. Roterdam n. Amsterdam. Hispania. 28 te Rotterdam. Hoogkerk, 29 te Rotterdam. Isis, 28 v. New York n. Curagao. Ittersum, 30 te Takoradi verw. Java, 23 te Amsterdam. Kieldrecht, 29 te Chittagong. Kota Baroe, 28 te Singapore. Kota Gede, 30 v. Tj. Priok te Padang verw. Kieldrecht, 27 v. Calcutta n. Chittagong. Kalydon, 20 te Suez verw. Kara, 5/7 te Kaapstad verw. Khasiella, 4/7 te Curagao verw. Kopionella, 7/7 te Lourenco Marques verw. Krebsia, 9 7 te Geelong verw. Kylix, 28 te Buenos Aires verw. Lawak, pass. 28 Gibraltar n. Marseille. Loosdrecht, 29 v. Port Said n. Antwerpen. Merwede, pas. 28 Kp. Finistere n. Le Havre. Metula, 29 te Balikpapan. Modjokerto, 28 v. Makassar n. Surabaia. Myonia, 28 v. Balikpapan, 30 te Surabaja vérw. Merwelloyd. 28 te Colombo v. Belawan. Maasllovd, 28 Genua. v. Napels. Mitra, 30 te Curagao verw. Moordrecht, 28 83 m. z.w. Kreta n. Mena. Mentor, 25 v. Houston n. New Orleans. Maas, 28 te Beyrouth. Macoma, 29 te Karachi. Marpessa, 28 v. Havana n. Curagao. Montferland, 30 te Santos verw. Notos, pass. 27 Kp. Finisterre n. Lissabon. Nieuw Holland, 28 v. Sydney n. Brisbane. Nieuw Amsterdam, 29 te Rotterdam. Ophir, 28 te Singapore v. Belawan. Oldekerk, 28 te Hamburg. Ondina. 1/7 te Curagao verw. Oranjefont., pass. 28 Kp. Finisterre n. South.ton. Omala. 29 v. Tripoli n. Malta. Pr. Joh. Will. Friso, 28 v. Bremen n. Pt. Alfred. Peperkust, 27 v. Dakar n. Amsterdam. Polydorus, pass. 28 Gibraltar n. Amsterdam. Pvgmalion, 27 11 m. z. Lizardhead n. Amsterdarp. Prins Willem George Frederik, 29 v. Rotterdam naar Montreal. Prins Willem III, 27 v. Quebec n. Le Havre. Prins Willem van Oranje, 29 te Helsinki. Rotti, pass. 28 Kp. Bon n. Port Said. Rondo, 29 te Singapore. Sibajak, pas. 28 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Slamat, 29 te Singapore. Sliedrecht, pas. 28 Kp. St. Vincent n. Hamburg. Straat Mozambique 28 v. Kaapst. n. P. Elizabeth. Sumatra 29 te Hollandia. Siberoet, 29 te Balikpapan verw. Slamat, 28 te Singapore. Stanvac Talang Akar, 29 te Sungeigerong. Schie, 28 te Savannah. Sarpedon, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Sibajak,, pass. 28 Gibraltar n. Rotterdam. Statue of Liberty, 27 80 m. z.w. Khorya Morya Baai n. Mena Al Ahmadi. Stentor, 27 980 m. n.o. Barbados n. Barbados. Stad Dordrecht 28 v. Rotterdam n. Palermo. Schiedijk, 27 v. New York n. Antwerpen. Sloterdijk, pass. 28 Lizardhead n. Antwerpen. Stad Maassluis, pass. 28 Gibraltar n. Rotterdam. Statendam. 28 v. New York n. Southampton. Sarpedon, 29 te Amsterdam. Tjipanas, 28 te Lourenco Marques. Tjiwangi, 28 te Hongkong. Tamo, 28 te Santos. Trajanus, 28 te Piraeus. Titus, 28 te La Libertad v. Cristobal. Tjisadane, 29 te Kaapstad v. Port Elizabeth. Taria, 29 te Trinidad verw. Tara, pass. 28 Fernando Noronha n. Bremen. Ternate, 28 te Port Said. Themisto, verm. 1/7 v. Wabana n. Rotterdam. Van Cloon, 29 te Tientsin. Wonosobo 28 te Pt. Swettenham. Weltevreden, 28 te Padang verw. Woensdrecht, 28 te Mamonal. W. Alton Jones, 1/7 te Rotterdam verw. Wonogiri. verm. 29 v. Bremen n. Hamburg. Willem Ruys. 29 v. Colombo n. Belawan. Wieldrecht, 29 v. Port Said n. Rotterdam. IJssel, 29 te Philadelphia. Zuiderkerk 28 v. Amsterdam n. Marseille. Zaanland 28 Bremen. Zuiderkruis, 28 v. Cristobal n. New York. Zonnewijk, 28 240 m. nw. Midway eil. n. Singapore. Zaankerk, 30 te Singapore verw. KLEINE VAART Appingedam, 27 op Schelde n. Rotterdam. Ahoy, 28 te Kalmarsund n. Abo. Aaltje, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Arnhem, 30 v. Abidjan te Caen verw. Avontuur, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Bill S, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Barracuda, 28 v. Swansea n. Amsterdam. Corona, 28 in de Wielingen n. Antwerpen. Caribia, pass. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Dollard, 28 verm. v. Methil n. Kopenhagen. Eljo, 27 130 m. z. Faroer n. Faroer. Elsenburgh, 28 85 m. n.n.w. Vine. n. Duinkerken. Fiducia II, 28 10 m. z.o. Srhithknoll n. Maassluis. Fiducia, 28 v. Maassluis te Zèebrugge verw. Eemsborg, 28 v. Boston te IJmuiden verw. Geeststroom, 28 v. Boston n. Maassluis. Hink, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica B, verm. 28 v. Dieppe n. Zaandam. Horst, 28 v. Fowey n. Lübeck. Harm, pass. 28 Vlissingen n. Rostock. June, 27 te Cromer n. Maassluis. Janny, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Leuvehaven, pass. 28 Vlissingen n. Rouaan. Lindesingel, 28 v. Gent te Antwerpen. Lizard, 28 te Smithknoll n. Maassluis. La Paloma, 28 v. Gothenburg te Kotka verw. Mariscal Lopez, 28 180 m. o.z.o. Salvador n. Itajai. Merak N, 28 240 m. o.n.o. St. Paulsrock n. Las Palmas. Markab N, 60 m. o. Flambroughhd. n. Reykjavik. Merwehaven, 28 60 m. z.w. Ouess. n. Casablanca. Marcella, pass. 28 Holtenau n. Rotterdam. Mare Liberun, verm. 28 v. Georgetown n. Vera Cruz. Marjan, verm. 28 v. Dieppe n. Rotterdam. Mount Everest, pass. 28 Vlissmgen n. Sauda Nieuwehaven, verm. 23 v. Rotterdam n. Malmö. Nijenstein, 28 bij Dowr.s n. Gweek. Netta, 27 v. Marseilla n. Casablanca. Prinses Irene, 28 100 m. n.o. Humber n. Archangel. Prior, 28 bij Goeree n. Gothénburg. Rose, 4/7 v. Sandvik te Rotterdam verw. Result, 28 dw. Dover n. Genua. Vianhè, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Wickenburgh, 28 60 m. n.n.o. Vilano n. Casablanca. Westpolder, 28 v. Rotterdam te Oporto verw. Westersingel, verm. 23 v. Newport, n. Rotterdam. Zeeliaan, 28 v. Ventspils te Gdynia verw. SLEEPVAART Barentszee, 27 v. Hamburg n. Brest. Blankenburg, 27 v. Le Havre n. Maassluis. Ebro, 27 140 m. n.o. Gibraltar n. Sunderland. Gele Zee, 27 110 m. n.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Hudson, 27 v. Zeebrugge n. transport sleepboot Thames met „Stoneypoint". Noordzee, 27 v. Maassluis n. Brest. Thames, pass. 27 Startpoint n. Antwerpen. Witte Zee, 27 v. Maassluis n. Brest. Vooraanstaande fabriek met top-merken in de levensmidde lenbranche zoekt Vereisten; leeft. 2535 jaar, middelbare opleiding, vlot correspondent Ned. taal. commerciële en ad ministratieve ervaring. Voor deze functie zoeken wij een energieke kracht, die bereid is hard mee te werken in een voortdurend groeiende onderneming. Wij bieden een prettige sfeer in een dyna misch bedrijf, een goed salaris, uitstekende sociale voor zieningen en bij gebleken geschiktheid opname in het pensioenfonds. Met de hand geschreven brieven, voorzien van pasfoto, te richten aan Smit's Reclame-advies en servicebureau n.v., Leidseplein 1-3, Amsterdam, onder no. 9279. Alle sollicitaties worden vertrouwelijk beantwoord. en andere sieraden IN- en VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr Tel. 16910 Te huur aangeboden een mooi zonnig Bovenhuis in Zuid. geheel nieuw ge schilderd en behangen, goed gemeubileerd en volledig ingericht, bestaande uit: 3 grote kamers, 1 kl. kamer, 1 grote en 1 kleine keuken, douchecel, groot plat. Huur heden f 43 per maand. Koop som van inboedel f 10.000. Telef. na 6 uur 18173. Brie ven no. 6004. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem, zul len donderdag 18 juli 1957, n.m. 2 uur in het Notarishuis aldaar, publiek verkopen: 1. Woonhuis met erf te Haar lem, Leidsestraat 131, verh. f 6.35 p. w. 2. Eeuwigdurend erfpachts- recht met woonhuis en zomerhuis te Zandvoort, Brugstraat 13 Verh. woon huis f 8.60 p. w. en zomer huis f 5 p. w. Erfp. canon f 16 p. j. 3. Woonhuis met erf te Haar lem, Castcleijnstraat 22. Ontruimd en vrij van huur te aanvaardèn beh. vestigingsvergunning. Bez. dinsd. en dond. 2-4 uur. Aanv. bij de betaling uiterl. 29 aug. a.s. Inl. bij gen. notts. Ged. Oude Gracht 82. Tel. no. 13360. GEN. CRONJéSTRAAT 127. Notarissen C. J. A. van Dijk te Haarlem en W. A. C. A. van Dijk te Amsterdam zul len donderd. 18 juli 1957 na 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstraat 1 a te Haar lem publiek verkopen; Winkelwoonhuis met erf a. d. Gen. Cronjéstraat 127 te Haarlem, groot 1.03 are. Verhuurd voor f 120.15 p. maand. Lasten f 105.62 per jaar. Betaling uiterlijk 29 aug. 1957. Bez. dinsd. en don derdag 24 uur. Inlicht, bij gen. notarissen Spaarne 14. tel. 10245 Haar lem en Leidsegracht 9, tel. K 20/47940 Amsterdam, OPENBARE VERKOPING. Notarissen M. F. M. Deur- vorst en Th. Heimans te Am sterdam en I. Jonk. te Haar lem zullen op donderdag 18 juli a.s. des nam. na 2 uur in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat 1 te Haarlem in het openbaar verkopen: De halve villa m. garage en tuin op het Zuiden te Bloemendaal, de Genestet- weg 6 a, groot 3.27 Are. Lasten f 80.59 p. j. Leeg te aanvaarden uiter lijk op 31 dec. 1957, in overleg met het huisves tingsbureau. Uiterlijk 29 aug. a.s. moet in mindering v. d. koopsom f 5000 worden betaald en het restant bij de aanvaarding. Bezichtiging di. en do. van 2—4 uur. Inl. bij Nots. Jonk voor noemd. Wilhelminastraat 61, Haarlem, tel. 10459. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Adverteert In dft blad zijn zó in Stationsplein 6 Telefoon 21750 TE KOOP GEVRAAGD Eventueel met overname zaak. Snelle afwikkeling. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder nummer 5997, aan het bureau van dit blad. HAARLEM EN OMGEVING LANDHUIZEN, VILLA'S, FLATS enz. TE KOOP zowel bestaand als nieuw. Prosp. op aanvraag. De Ridder en Strijbis, makel. N.B.M., Zandv.laan 71, Heemstede. TE KOOP (grotendeels leeg) Koopsom f 50.000. Inl. fa. W. FRIS, Makelaars, Weteringschans 124, Amsterdam. Tel. K 20 - 35086 - 38364, bevatt. 3 sl.kamers (4 pers) m. c.v., van 1 sept. 1957 1 juli 1958. In H'lem of naaste omgeving. Brieven onder nummèr 6008, aan het bureau van dit blad. verhuur en verkoop van enkeldaks en dubbeldaks tenten in het betere genre. Levering binnen enkele dagen. BEN VILJOENSTRAAT 13 rd. - Tel. 16327 - HAARLEM N.V. BOVEMA - Gramophone House - Heemstede, vraagt voor spoedige indiensttreding ASSISTENTE opl. H.B.S. of Gymnasium, zelfstandige correspon dentie. i. h. bijz.. Engels, muzikale belangstelling. BOEKHOUDKUNDIGE KRACHT (vr.) i. b. v. diploma MULO en praktijkdipl. Boeknouden. ADMINISTRATIEVE KRACHT i. b. v. diploma MULO Aanmelding schriftelijk N.V. BOVEMA - Gramo phone House - Bronsteeweg 49 - Heemstede. WASSERIJ BEELEN vraagt Aanmelden: Blekersvaartweg 20-21, Heemstede. ZOEKT U EÉN PRETTIGE WERKKRING? Betere textielzaak in Heemstede vraagt EEN BESCHAAFD MEISJE of AANK. VERKOOPSTER Belangstellenden worden door ons geheel ingewerkt „WILTRI", Zandvoortselaan 55, Heemstede. Gevraagd op handelskantoor, omgeving Haarlem tot 20 jaar, voorzien van prima getuigen. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van salaris onder nummer 6000, aan het bur. van dit bl.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3