Vier Franse regionalen namen in zesde etappe tien minuten voorsprong Sport in het kort Anquetil blijft echter in het bezit van gele leiderstrui Uitstekend herstel van „Haarlem" en RCH in de overgangsklasse Negental van „The Sabres" speelt zondag tegen Sportclub Haarlem Zestienjarige Christine Truman bereikte de halve finale TROCHUT SPRINTWINNAAR IN METZ Stolker arriveerde met grote achterstand DE KLASSEMENTEN DE HONKBALCOMPETITIE HET WIMBLEDON-TOERNOOI COLMAR Geen filmjournaal over de Tour de France De kwestie-Sal Schorsing Ajax-bestuur door KNVB opgeschort Hoad wordt wellicht spoedig professional Twee zonder stuurman van „Het Spaarne" naar Luzern De Grote Prijs der Lage Landen Nederlandse roeiploegen naar Duitsland WOENSDAG 3 JULI 1957 De Ronde van Frankrijk heeft na zes dagen nog niets van zijn wilde, onstuimige karakter verloren. Sedert de de start in Nantes werden, ondanks de slopende weersomstandigheden, dagelijks ruime verschillen gefor ceerd. Veelal door kleine groepjes eenmaal zelfs door een enkele ren ner. De grillige lijn is dinsdag voort gezet. Want ook in de zesde etappe heeft een ploegje renners, die de 248 km lange rit in Charleroi met grote achterstanden op de drager van de gele trui begonnen, een voorsprong van vele minuten opgebouwd. Het waren de regionale Trochut, die de winnaar van de etappe werd, Groussard, Bertolo en Lauredi. Zij ontsnapten na 138 km. tijdens de bestijging van de Mont Thonne, aan de aandacht van de Franse nationale ploeg, die op dat moment evenals de Italiaanse formatie vele moeilijkheden had. Voor de algemene rangschikking heeft deze ontsnapping weinig betekenis gehad, al kreeg Anquetil er weer enkele directe concurrenten bij. De Nederlandse prestaties zijn in deze etappe miniem geweest. Onze landgenoten arriveerden allen met een achterstand van bijna een kwartier in het peloton in Metz. Uitgezonderd Stolker, die in deze rit zeer ontactisch heeft gereden. Zijn verschil met de win naar was ruim een half uur en slechts dank zij het feit, dat de wedstrijdleiding voor de start de tijdslimiet tot tien percent had verhoogd mag hij de strijd voortzetten. Het gebrek aan initiatief van onze landgenoten had tot gevolg, dat de goede positie in het ploegenklassement, de tweede plaats achter de nationale Frarise ploeg, verloren ging. Onze landgenoten zijn nu vijfde geklasseerd. Zoals ook in de vorige etappes ontwik kelde zich de strijd al spoedig na de start. Reeds na enkele kilometers werd de eerste ontsnappingspoging genoteerd. Deze had geen effect, maar de strijd bleef boeiend en voor de renners inspannend. Want ach tereenvolgens sprongen Forestier, Le Dis- sez, de Italiaan Baffi en later ook de Spaanse klimspecialist Bahamontes en de zeer actieve regionaal Anglade uit het peloton weg. De Franse nationale ploeg, die nog steeds een grote eensgezindheid toont, hoewel de renners in dit stadium van ploegleider Bidot voor hun eigen kansen mogen rijden, kreeg het in de eerste fase van de strijd zeer druk. Voortdurend moest zij ontsnap pingspogingen afremmen en zij deed dit bekwaam. Forestier, Stablinsky, Bauvin, Bouvet en Anquetil bijvoorbeeld bedwon gen zeer knap een groep van vijftien ren ners die na 27 km een aanval inzetten. Zeven km verder was deze aanval dan ook geëindigd, maar Darrigade werd even later opnieuw tot een geweldige krachtsinspan ning gedwongen toen Bahamontes in het Ardennenlandschap opeens fel demarreer de. De Spanjaard bouwde opmerkelijk ge makkelijk een voorsprong op het peloton op, maar Darrigade kon hij niet kwijt raken. Het enige resultaat van deze ont snappingspoging was dan ook, dat de Fransman op de top van de Bruly, kort voor de Begisch-Franse grens, een flinke géldpremië won. Ontactisch De rit over 'het sterk geaccidëntëerde heuvellandschap vergde veel van de toch reeds zeer vermoeide renners. Voortdurend moesten zij op de pedalen staan en het peloton werd vaak ver uiteen getrokken. Daarvan is Solker de dupe geworden. De man uit Zuilen wilde zijn krachten sparen om in de rit door de Vogezen met de aanvallers te kun nen meegaan. Daar om reed hij vrolijk lachend en gerust stellend knikkend voortdurend achter in het peloton. Vlak voor de grens ging het mis. De hoofd macht splitste zich in enkele kleine groep- ]es en Stolker was m de laatste. Kansen om Stolker zich te herstellen kreeg hij niet meer en daardoor eindigde hij tenslotte volkomen fris (Stolker had vrijwel geen werk op kop gedaan) op een 'CCCCOOCOOKXXX^XXXXOCOOOOCOOOOOCCCOOCOCOOCCOCOOCOOCOOOCX x o De zesde etappe van de Ronde van Frank- Q rijk van Charleroi naar Metz. 248 kilometer, is gewonnen door de Fransman Trochut 0 (Zuid-Westploeg) in 6 uur 29 min. 54 sec. met g bonificatie 6 uur 28 min. 54 sec. 2. Groussard S (West) z.t. met bonificatie 6 uur 29 min. 54 S sec,; 2. Bertolo (Noord-Oost-Centraal) 6 uur 29 min. 54 sec.; 4. Lauredi (Zuid-Oost) z.t.; 5. Baffi (Italië) 6.39.39; 6. Mahé (Frankr.) z.t.; 7. Rohrbach (N.O.C.) z.t.; 8. Christian (Zwits.) 6.44.07; 9. Dari'igade (Frankr.) 6.44.31; 10. De Bruyne (België) z.t.; 11. Thomin (West) z.t.; 12. Wim van Est (Nederland) z.t.; 13. Baroni (Italië) z.t.; 14. ex aequo het grote peloton waarbij o.a. Walkowiak, Anquetil, Bauvin, Privat (allen van de Franse nationale ploeg), Janssens, Keteleer, Planckaert (allen van de Belgische ploeg) Astrua, Defilippis, Nencini. Padovan (allen van de Italiaanse ploeg), De Groot, De Jongh, Kersten, Plet van Est en Voorting (Ned.) 6.44.31; 79. Stolker (Nederl.) 7.03.53. Van Geneugden (België), Annaert en Grac- zyk (beiden N.O.C.) overschreden de tijds limiet. Gibanel (Zuid-West) startte niet voor de zesde etappe. Het algemeen klassement na de zesde etap pe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 32.42.03; 2. Jans sens (Belg.) 32.43.04; 3. Forestier (Fr.) 32.45.20; 4. Privat (Fr.) 32.45.32; 5. Schellenberg (Zw.j 32.46.12; 6. Walkowiak (Fr.) 32.46.25; 7. Picot (West) 32.47.43; 8. Thomin (West) 32.47.49; 9. Bauvin (Fr.) 32.47.57; 10. Jean Bobet (lie de France) 32.48.29; 11. Earone (lie de Fran ce) 32.50.20; 12. Christian (Zwitserl.) 32.50.32; 13. De Groot (Ned.) 32.50.44; 14. Bahamontes (Spanje) 32.51.21; 15. Astrua (Italië) 32.51.42; 16. Dotto (Zuid-Oost) 32.52.03; 17. Defilippis (Italië) 32.52.38; 18. Lauredi (Zuid-Oost) 32.52.42; 19. Nencini (Italië) 32.53.16; 20. Bo- ber (lie de France) 32.54.32; 23. Wim van Est (Ned.) 32.57.14; 34. De Jongh (Ned.) 33.03.26; 40. Voorting (Ned.) 33.08.24; 52. Piet van Est (Ned.) 33.20.25 60. Kersten (Ned.) 33.23,11; 80. Stolker (Ned.) 33.51.49. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt: 1. Noord-Oost-Centraal 19.54.04 2. Zuid-West 19.57.56; 3. West 19.58.26; 4. Zuid- Oost 19.58.56; 5. ex aequo Frankrijk en Italië beiden 20.08.41; 7. Zwitserland 20.13.09; 8. ex aequo België, lie de France, Nederland, ge mengde Luxemburgse ploeg en Spanje allen 20.13.33. Het algemeen ploegenklassement na de zesde etappe luidt. 1. Frankrijk 97.29.40; 2. West 98.11,26; 3. Italië 98.18.16; 4. Zwitserland 98.22.10; 5. Nederland 98.22.24; 6. België 98.22.51 7. lie de France 98.29.52; 8. Noord- Oost-Centraal 98.32.03; 9. Zuid-West 98.34.16; 10. Zuid-Oost 98.40.48; 11. Spanje 98.59.04; 12. gemengde Luxemburgse ploeg 99.54.22. De prijs voor de grootste pechvogel werd toegekend aan Gibanel, die wegens een val op maandag in de etappe naar Metz niet kon starten. De prijs voor de strijdlustigste ren ner werd toegewezen aan Trochut, de win- b naar van de etappe. :<xxxx>cocc<xx>cccooooccoc>ccocc>cccccoococc<xxxoocococooJca Lauredi der laatste plaatsen in het dagklassement. Met een zeer grote achterstand. De strijd was inmiddels weinig interes sant geworden. Geregeld demarreerden enkele renners, onder meer Piet van Est eenmaal na 72 km, maar steeds opnieuw werd de minieme 'voorsprong door het peloton weggewerkt. Nochtans bereikte de strijd voor sommige coureurs een beslis send stadium. De Belg Van Geneugden .kreeg bijvoorbeeld een lekke band en moest deze zonder assistentie repareren. Hij verloor daardoor het contact met de hoofdmacht en het groepje-Stolker en overschreed tenslotte de tijdslimiet. Dit maal kende de wedstrijdleiding geen ge nade. Evenmin voor de regionalen Graczyk en Annaert (beiden van Noord-Oost-Cen traal) die in zijn gezelschap waren. En daar Gibanel niet startte, werd de Tour vandaag voortgezet met 83 renners. Hassenforder kwam door bandenpech eveneens in moeilijkheden. Later ook Pri vat en Defilippis. Deze laatste gebeurte nissen veroorzaakten een ware paniek in de Franse en Italiaanse ploegen. Darrigade en Bergaud bleven op Privat wachten; De filippis kreeg hulp van vrijwel zijn halve equipe, juist op het moment waarop Nen cini met enkele andere renners uit het peloton ontsnapten. Defilippis, erg ver moeid, werd met vereende krachten ten slotte na vele tientallen kilometers weer naar de hoofdmacht geleid, Privat en zijn teamgenoten hadden deze reeds eerder bereikt. Beslissende aanval Na talrijke schermutselingen kwam ten slotte na 138 km juist nadat een her groepering had plaatsgevonden de be slissende aanval. Bertolo demarreerde -h-Mousson Dieulouard Nancy Blainville Gerbeviller Rambervillers Bn WETTSTEJ!LSILHGE Lonqemer SCHLUCHI uyères Granges Voor het eerst zal dit jaar geen verslag van de Tour de France in de bioscoop journalen verschijnen. De Europese jour naalmaatschappijen delen mede dat zij principieel geweigerd hebben in te gaan op de door de organisatoren van de Tour ge stelde eis, dat voor vertonen van de film journalen een zeer hoge vergoeding moet worden betaald. De betrokken maatschap pijen zijn namelijk van mening dat het filmjournaal, evenals de pers, vrije toe gang dient te verkrijgen tot sport en andere evenementen, die de algemene belangstel ling hebben. Hetzelfde standpunt is in 1956 ingenomen ten aanzien van de verfilming van de Olympische Spelen in Melbourne. De gezamenlijke filmmaatschappijen, die na ampele besprekingen met de Tour organisatie niet tot een aanvaardbare op lossing konden komen, betreuren ten zeer ste dat zij deze wedstrijd niet aan het pu bliek kunnen tonen; zij menen echter, al dus verklaren zij, dat het in het belang van de nieuwsvoorziening is het principe van de journalistieke vrijheid ongerept te handhaven. krachtig en Trochut, Groussard en Lauredi sprongen naar zijn wiel. Het peloton, wil loos geworden na de talloze jachten liet hem gaan. De voorsprong groeide snel op de rit door de Maas-vallei. Na 140 km was zij 1 min. 35 sec. Na 155 km Defilippis en Anquetil (bandenpech) aren juist in de hoofdmacht teruggekeerd bedroeg zij 7 1/2 minuut en na 170 km was het ver schil reeds 11 minuten. Het peloton had geen aandacht voor de vluchtelingen. Het wenste slechts water. Talrijke keren sprongen renners van de fietsen om zich te verfrissen. Bij pompen, in kleine cafee tjes en enkele keren zelfs onder de stralen, die de plaatselijke brandweer over hen heen spoot. Het tempo bleek dan ook voortdurend beneden het geprojecteerde gemiddelde; de vluchtelingen kregen daar door de kans op een nog ruimere marge en zij gebruikten deze kans ook. Veertig kilometer voor de finish was het verschil 15 1/2 minuut en bleef daarna onveranderd. De franse regionaal Trochut zag als eerste in de zesde etappe de finish-lijn onder zich door flitsen. Trochut won tenslotte op het fraaie, 1700 meter lange circuit van Metz de eindsprint. Het was de eerste triomf van een Franse regionaal in deze Ronde van Frankrijk. Na de vier vluchtelingen bereikten Baffi, Mahé en Rohrbach, die 50 km voor de finish wa ren weggesprogen, de stad Metz, die de tourkaravaan met grote uitbundigheid be groette. Wim van Est werd vierde in de sprint van het peloton en hij klasseerde zich daarmee als 12de. Kersten (17), De Jongh (19), Voorting (26), De Groot (42) en Piet van Est (52) kregen dezelfde tijd toe gewezen. Stolker had een achterstand van ruim 19 minuten op de hoofdmacht; hij werd daardoor tachtigste in de algemene rangschikking. Het puntenklassement luidt na de zesde etappe: 1. Thomin (West) 69 p.; 2. Schel lenberg (Zwitserland) 81 p.; 3. Picot (West) 89 p.; 4. Forestier (Frankrijk) 91 p.; 5. Bo- ber (lie de France) 117 p.; 6. Wim van Est (Ned.) 120 p.; 7. Christiaan (Zwitser land) 127 p.; 8. Nencini (It.) 131 p.; 9. An quetil (Frankrijk) 133 p.; 10. Ketelaar (Bel gië) 137 p.; 13. De Jongh (Ned.) 174 p. Nu ook in de lagere honkbalklassen ongeveer de helft van het programma afge werkt is, begint ook hier enige tekening in de strijd te komen. In de overgangsklassen hebben H.F.C. „Haarlem" en R.C.H. zich de laatste weken kranig hersteld, zodat in de B-klasse het R.C.H.-negental momenteel zelfs nog kampioenskansen heeft. Roos- wijk is dit seizoen bijzonder goed op dreef, doch heeft de pech het Amsterdamse W.V. „H.E.D.W." in grootse vorm te treffen. De reserve-negentallen van Schoten en H.H.C. kunnen zich in de overgangsklassen zeker handhaven. De reserves van E.D.O. zijn in de tweede klasse ingedeeld bij Amsterdamse tegenstanders en ofschoon ook de prestaties van A.P.G.S. niet daverend zijn, moet E.D.O. 2 toch met de laatste plaats tevreden zijn. In de B-klasse heeft het reserve-team van Sportclub Haarlem nog steeds de leiding behouden, ofschoon na, de nederlaag van de Sportclub tegen Rood Wit voor meerdere teams kampioenskansen aanwezig zijn. De leiders zullen zeker alles proberen om ook deze keer weer een kans,jé té kunnen maken naar een terugkeer in de overgangsklasse, hetgeen overigens geen eenvoudige opgave is. De standen zijn: Overgangsklasse A: WV .H.E.D.W." 8-16 Rooswijk 9-12 Schoten 2 8-10 H.F.C. „Haarl." 7- 8 Sparta 2 9-8 Catchers 7- 6 Thor 7- 3 D.W.V. 8- 1 Overgangsklasse B: Tweede klasse A: Shell T.I.W. 3 J.O.S. T.O.G. V.V.G.A. A.B.C. 2 A.P.G.S. E.D.O. 2 8-13 8-10 9-12 8- 9 8- 7 8- 7 8- 4 9- 4 O.V.V.O. 2 U.V.V. R.C.H. De Spartaan D.E.C. H.H.C. 2 Neptunus R.F.C. 9-13 7-12 8-10 8- 8 9- 7 6- 6 8- 4 8- 4 Tweede klasse B: S.C. Haarlem 2 9-15 Rood Wit D.S.S. Kennemerl. 2 Bloemendaal T.H.B. H.C.K. 2 R.C.H. 2 8-12 8-10 8-10 9- 9 9- 6 8- 5 8- 1 Ook in het Haarlemse rayon is de span ning in de diverse klassen nog volledig aanwezig, hoewel toch reeds in enkele klassen de toekomstige kampioen zich bin nenkort komt aanmelden. In de derde klasse A is het derde ne gental van Sportclub Haarlem nu reeds vrijwel onbereikbaar, terwijl het gepro moveerde Kennemerland 3 in deze klasse zeker niet lang zal verblijven. De strijd in de derde klasse B is span nender, want D.S.B. en Schoten 3 geven elkaar niets toe en de ontmoeting tussen beide negentallen zal dan ook de beslissing moeten brengen. Het derde negental van H.C.K. zal in deze klasse vermoedelijk wel het veld moeten ruimen, want HFC „Haarlem" 2 is sterker dan de ranglijst aangeeft en slechts het enkele keren verstek laten gaan deed deze reserves in de onderste helft be landen. De standen zijn: Derde klasse A: S.C. Haarlem 3 8-16 winning, zodat nog steeds vol goede moed verder gestreden kan worden. De standen in deze klassen zijn: Vierde klasse A: Terrasvogels 2 7-8 Halfweg 8-16 H.C.K. 5 7- 8 Schoten 5 7-10 Rood Wit 3 7- 5 Bloemend. 2 7-8 Vlieg. Vogels 6- 2 T.H.B. 2 7-6 H.H.C. 4 7- 1 S.C. Haarl. 4 6-4 Vierde klasse C: D.I.O. 2 6-3 H.H.C. 3 7-14 D.S.S. 3 7- 1 H.C.K. 4 6-10 Vierde klasse B: D.S.S. 2 6- 6 Schoten 4 7-14 Rooswijk 3 8- 5 T.Y.B.B. 3 7-10 E.H.S. 3 6- 3 Geel Wit 7- 2 Ondanks het gemis aan een eerste klasse honkbal-programma door de afwezigheid van de Mannheim-spelers, belooft dit weekeinde voor de talrijke Haarlemse honkbal-enthousiasten toch nog interes sant te worden. De oudste Haarlemse honkbalvereniging Sportclub Haarlem is er namelyk in geslaagd contact te leggen met het in Soesterberg verblijvende Ameri kaanse legerteam The Sabres en zal zon dagmorgen om elf uur op het gemeentelijk sportterrein Noordersportpark met het eerste negental in het veld komen tegen deze sterke Amerikaanse honkballers. Met het oog op de te verwachten grote belangstelling en de slechts matige accom modatie van het gemeenteterrein voor der gelijke evenementen doen de belangstel lenden er goed aan reeds vroegtijdig aan wezig te zijn. In Den Haag zullen de Haar lemse overgangsklassers voor een officiële stedenontmoeting binnen de lijnen komen en een Haarlemse zege is wel te verwach ten. Verder gaat de belangstelling deze week uit naar de prestaties van de Haarlemse overgangsklassers, voor welke negentallen toch nog een volledig programma werd vastgesteld. H.F.C. „Haarlem" gaat op bezoek bij het nog steeds onderaan bengelende D.W.V. uit Amsterdam en zal zeker met de volle winst huiswaarts kunnen keren, welke prestatie ook verwacht mag worden van Het bondsbestuur van de KNVB heeft de aan het bestuur van de vereniging Ajax opgelegde straffen met ingang van heden tot het moment waarop de com missie van beroep uitspraak zal hebben gedaan, opgeschort. Aanleiding tot dit be sluit is de recente verdwijning van de ge tuige Vladimir „Bobo" Sal, waardoor mo gelijk het onderzoek van de commissie van beroep zou kunnen worden vertraagd. Het KNVB-bestuur schorste enkele we ken geleden de leden van het dagelijkse bestuur van Ajax voorwaardelijk en be rispte vier andere bestuursleden, op be schuldiging dat zij in de zaak-Sal onjuiste verklaringen zouden hebben afgelegd. Van de zijde van de heer W. Volkers, de voorzitter van de Amsterdamse ere divisieclub Ajax ontvingen wij het vol gende commentaar: „Het spreekt vanzelf, dat wij met een opschorting van de straf fen ook op dit ogenblik geen genoegen nemen. Wij eisen volledige rehabilitatie en eerherstel en niets minder. De heer Mar tens zei ons echter, dat dit niet mogelijk was omdat volgens de procedure van de rechtspleging in de KNVB de zaak-Sal toch nog voor de commissie van beroep moet komen. Wij zijn intussen natuurlijk verheugd over de wending, die de zaak heeft genomen omdat dit voor ons, na de vlucht van Sal, mede mag worden opgevat als een begin van ons eerherstel". Volgens Harry Hopman, captain van de Australische Davis-Cupploeg, staat het vast dat Hoad de huidige Wimbledon-kampioen binnen zes maanden prof zal worden, on verschillig of hij zijn titel behoudt of ver liest. Hopman zeide te hopen, dat Hoad het toernooi wint, opdat zijn overgang naar de beroepssport hem zoveel mogelijk zou op brengen. Hij meende voorts dat deze overgang de kansen van Australië op het behoud van de Davis Cup niet noemenswaard zou ver kleinen. „Wij hebben immers nog altijd Cooper, Fraser en Anderson", aldus Hop man. R.C.H. 3 7-9 Terrasvogels 7- 8 E.D.O. 3 8-8 E.H.S. 2 6-4 D.I.O. 7- 4 Kennemerl. 3 7-1 De start van het uitstekend en de Derde klasse B: D.S.B. 8-14 Schoten 3 8-14 T.Y.B.B. 2 7-8 Rooswijk 2 6-5 Rood Wit 2 6- 2 HFC „Haarl." 2 6- 1 H.C.K. 3 7-0 Halfweg-negental is kampioenstitel in de vierde klasse A kan het team van Halfweg niet meer ontgaan. In deze klasse is de strijd voor de onderste plaats nu ook reeds vrijwel beslist in het aandeel van D.S.S. 3. Ook Schoten 4 doet het dit sei zoen weer uitstekend want in de B-klasse kan ook dit negental de titel niet ontgaan en de spanning in deze klasse is in, d.e on derste regionen dan ook veel groter, want nog steeds heeft H.H.C. 4 de kans van de laatste plaats af te komen ten koste van Vliegende Vogels. Het derde team van H.H.C. heeft in de vierde klasse C nog steeds ongeslagen de léiding en ook in deze klasse is slechts de strijd voor de onderste plaats interessant. Geel Wit behaalde zondag de eerste over- Aan de internationale roeiwedstrijden, die op zondag 14 juli in Luzern (Zwitserland) worden gehouden zal voor Nederland wor den deelgenomen door de acht (jeugd) van „De Hoop" (Amsterdam), de twee zonder stuurman van „Het Spaarne" (Heemstede) en door de oude acht van Laga (Delft). Een luid gejuich steeg dinsdagmiddag van het centre court van Wimbledon op. En dat was geen wonder. De zestienjarige Engelse juniorkampioene Christine Tru man had na een zenuwslopende partij te gen de Amerikaanse Betty Pratt de halve eindstrijden van het dames enkelspel be reikt. Met 97 57 64 had de benjamin van Wimbledon haar veel oudere tegen standster verslagen. Toen zij met een vol ley Betty Pratt op match point passeerde, brak een ovatie los, die op baan 1 van het centre court, waar Althéa Gibson met de 17-jarige Sandra Reynolds duelleerde, de rust verstoorde. Een uur en drie kwartier hadden de toeschouwers in spanning ge leefd. In de tweede set heeft het er naar uitge zien, dat Christine in twee sets zou win nen. Op eigen service stond zij met 41 voor. Zij was evenwel niet bij machte zo'n druk op Betty Pratt uit te oefenen om een beslissing te forceren. En deze set ging met 7—5 naar de Amerikaanse. Met 52 leidde ^ij daarna in de derde set. Betty Pratt, die over een grote routine beschikt, werkte de achterstand tot 54 weg. Bijna is het nog 55 geworden. Met een schitterende vol ley passeerde Christine haar evenwel en zo won zij verdiend een plaats bij de laat ste vier. In de halve eindstrijden ontmoet de jon ge Engelse Althéa Gibson. De experts zijn er zo goed als zeker van dat zü deze partij niet zal winnen maar zij zien in Christine Truman binnen enkele jaren een Wimble- donkampioene. Amerika is verzekerd van één plaats in de finale van het dames enkelspel, n.l. de winnares van de partij Dorothy Knode Darlene Hard. i™ ffl&sSit&sgmiïmsWii Louise Brough service in het net. Niettemin stuurde zij de Zuid-Afrikaanse die slechts over één wapen beschikt, een harde, lage forehand drive, met een nederlaag naar de kleed kamer (63 64). Ook de naam van de Mexicaanse Rose Maria Reyes zal niet meer op de uitslagen lijst voorkomen. Met groot machtsvertoon (64 60) werd zij door Dorothy Knode uitgeschakeld. In de kwartfinales van het heren dub belspel zorgden Mulloy en Patty, twee De 21-jarige Darlene Hard van beroep Amerikaanse veteranen, voor een verras serveuse heeft met haar 34-jarige landge note Louise Brough korte metten gemaakt. In 47 minuten zette zij de ex-Wimbledon- kampioene aan de kant (62 62). Haar volley's en drives waren Louise Broukh die slechts een schaduw was van het meis je dat vier maal Wimbledon won te mach tig. Althéa Gibon speelde beneden haar vorm in de partij tegen de Zuid-Afrikaan se Sandra Reynolds. Zij maakte verschei dene double faults en vaak belandde haar sing. Het als derde geplaatste paar Cooper- Anderson (Australië) ging tegen deze twee Amerikanen, die samen 75 jaar zijn, ten onder. Het was de eensgezindheid en het inspirerende volleyspel waaraan zij deze zege te danken hadden. Onze landgenoten mevr. B. Thung en Van Dalsum zijn in de tweede ronde van het gemengd dubelspel uitgeschakeld. Hiervoor zorgde het Braziliaanse paar mej. M. de Amorin en Fernandes (64 63). Veel moeite heeft Van Dalsum met de ser- Rooswijk, welk team het reserve-negen tal van Sparta in Beverwijk op visite krijgt. Op eigen terrein moesten de Schoten-re- serves in staat zijn THOR te bedwingen, doch de reserves van H.H.C. krijgen het in de uitwedstrijd tegen D.E.C. zonder twij fel heel wat moeilijker. R.C.H. is de laatste weken bijzonder op dreef en steeg daardoor enige plaatsen op de ranglijst. In eigen omgeving moet ge wonnen worden van De Spartaan, waar door de kansen nog steeds aanwezig blijven. Het programma luidt: Zaterdag: Overgangsklasse A: 16 uur DWV—HFC „Haar lem"; 16 uur WV „HEDW"—Catchers; 16 uur Rooswijk—Sparta 2; 16 uur Schoten 2Thor. Overgangsklasse B: 16 uur UW—RFC; 17 uur RCH—De Spartaan. Tweede klasse A: 16 uur EDO 2Shell. Tweede klasse B: 16.30 uur Kennemerland 2 HCK 2. Tweede klasse C: 16.30 uur PacificoDOS. Tweede klasse D: 16 uur Allen WeerbaarAni mo; 17 uur HollandTIW 2; 16 uur VVGA 3 Hilversum. Derde klasse A: 15 uur EHS 2—EDO 3; 14.30 uur Kennemerland 3RCH 3. Derde klasse B: 15 uur Rood Wit 2Roosw. 2. Vierde klasse A: 15 uur DSS 3Schoten 5; 15 uur SC Haarlem 4—DIO 2. Vierde klasse B: 16 uur Terrasvog. 2—HCK 5. Zondag: Bijzondere wedstrijd: 11 uur Sportclub Haar lemThe Sabres (Soesterberg). Overgangsklasse B: 11 uur DEC—HHC 2; 14 uur Neptunus—OVVO 2. Tweede klasse A: 10 uur ABC 2—TOG; 10 uur JOS—VVGA 2; 10 uur TIW 3—APGS. Tweede klasse B: 14 uur DSSBloemendaal; 10 uur Rood Wit—RCH 2; 10 uur THB—SC Haar lem 2. Tweede klasse C: 14.30 uur LaakkwartierDe Hazenkamp 2; 14.30 uur Schiedam—PSV; 12 uur USC-SVV. Tweede klasse D: 15 uur De HazenkampDe Spartaan 2. Derde klasse A/B: 10 uur DIOTerrasvogels; 12 uur HFC "Haarlem" 2—TYBB 2; 12 uur DSB HCK 3. Vierde klasse A t.m. C: 14.30 uur Bloemendaal 2THB 2; 10 uur Vliegende VogelsSchoten 4; 12 uur TYBB 3—Rood Wit 3; 12 uur Rooswijk 3 —DSS 2; 12 uur HHC 3—EHS 3; 12 uur HCK 4— Geel Wit Stedenwedstrijd Overgangsklasse: 14 uur Den Haag—Haarlem. Het is thans zeker, dat de Europese dra verskampioen en Europees recordhoudster, de zevenjarige Franse merrie „Gelinotte" van mevr. Suzanne Karle, zondag 7 juli op de banen van Duindigt zal starten voor de sterkste drafmeeting in Europa. Deze dra verij, waarvoor veertien paarden van start zullen gaan, telt mee voor het Europees kam pioenschap. De afstand bedraagt 254 meter. Tot de grootste buitenlandse favorieten die voor de draverij hebben ingeschreven, be horen onder meer de vierjarige lichtbruine grote Franse in België geïmporteerde hengst „Jaboune", de koffiebruine vierjarige Itali aanse hengst „Jariolain", van wie men ver wacht dat hij de opvolger van „Gelinotte" zal worden als Europees topdraver. Voorts voor Zweden de vijfjarige merrie „Marta Rappson" en de zevenjarige hengst „Tam- piko". Voor Nederland maken acht dravers deel uit van het startveld, onder meer „Emden", „Roland" en „Peterhof". De definitieve inschrijving luidt: Nederland „Emden" met M. Vergay, „Ro land" met P. A Strooper, ..Peterhof" met W. H. Geersen, „Quicksilver S" met J. Kruithof, „Quite Heny" met S. J. van Leeuwen, Quin- tus Harvester" met A. R. Nottelman en „Pa- dua" met T. A. van der Veen; „Forges" met de Duitse pikeur Kuies. Duitsland „Io d'Amour" met Europa's comingman Edmund Freundt. Frankrijk: „Gelinotte" met de Ierse pikeur Charlie Mills. Zweden: „Tampiko" met B. Jansson, „Marta Rappson" met Soeren Nordin België: „Jabonne" met A. Deumeulenaere. Italië: „Ja riolain" met Orlando Zamboni. Verwacht wordt dat de strijd zal gaan tus sen „Jariolain", „Gelinotte" en „Marta Rappson". Aan de „Essener Hügel Regatta", die zondag 7 juli a.s. op het Baldeney-meer (Duitsland) wordt gehouden zullen voor Ne derland de volgende roeiploegen deelnemen. Dames: dubber vier van Nautilus (Rotter dam; jonge dubbel vier van De Vliet (Lei den) en De Hunze (Groningen); oude skiff van De Dordtse (Dordrecht). Heren: lichte acht. lichte vier, jonge acht en jonge twee van „Aegir" (Groningen); jonge acht van „Triton" (Utrecht) en jonge acht van Njord (Leiden); twee met stuur man van Willem III (Amsterdam) en de vier met stuurman B, eerste en tweede klasse van „Scadi" (Rotterdam). De dames vier van Nereus (Amsterdam) en de oude acht (heren) van Njord (Leiden) zullen op zondag 14 juli in Hamburg deel nemen aan internationale roeiwedstrijden. DAMES WINNEN. Het damesvoetbal elftal van midden-Nederland heeft zaterdag avond in Kleef een Westduits selectieteam verslagen. Na een twee-nul ruststand ein digde de wedstrijd in een drie-nul overwin ning van onze landgenoten. ZWEDEN—DENEMARKEN. Zondag middag is in Kopenhagen een voetbalwed strijd gespeeld tussen de landenteams van Denemarken en Zweden. De Zweden wonnen de ontmoeting met twee-een. De ruststand was 11. De Munck en Van Wissen. Op eigen ver zoek zijn de twee internationals De Munck (Fortuna) en Van Wissen (MW) door hun clubs op de transferlijst geplaatst. Faber. Tussen de besturen van De Graafschap en Go Ahead is overeenstem ming bereikt ten aanzien van de transfer van Faber, die in het nieuwe seizoen voor Go Ahead zal gaan spelen. GVAV. De Groningse eredivisie club GVAV heeft voor het komend seizoen drie spelers gecontracteerd. Het zijn Van der Hoeven (Emmen), Fransen (Velocitas) en Kuiper (Velocitas). Zomercompetitie KNZB. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de zomer competitie van de KNZB, luiden: Hoofd klasse: De Meeuwen-De Robben 7-2, HZ en PC-AZ en PC 3-1, Eerste klasse C: 't Y- Zwemlust 4-2. Zweeds nationaal team. Een honkbal wedstrijd tussen het Zweedse negental en de ploeg van de Nijmeegse vereniging „De Hazenkamp" is geëindigd in een gelijk spel, vice van Fernandes gehad. Overigens stak het spel van mevr. Thung ver uit boven dat van Van Dalsum. Opererend van de baselinie vergaarde zij ettelijke punten. Hun tegenstanders bleken echter te sterk en bovendien brachten zij veel meer va riatie in hun slagen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11