„Antipartij-groep" wordt geheel in geest van Lenin gestraft OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT V.S. vragen Israël zich niet op Syrië te wreken HET WEER Humane afwikkeling te Moskou Malenkov thans directeur van krachtcentrale in Kazakhstan J. J. VAN KOOTEN Aga Khan overleden K.L.M. brengt gestrande passagiers naar Madrid Invoerrechten op industrie goederen door Duitsland met 25 verlaagd Bloemen op Nova Zembla Staking van Hongaarse mijnwerkers gemeld Enige regen Solex de eerste en de beste v.a. 349.50 Lof van Boelganin: „Kroesjtsjev ontmaskerde de antipartij-groep" Westen bereid kernproeven 18 maanden op te schorten? Nieuwe aardschokken in Noord-Perzië Typhus uitgebroken in geteisterde kustprovincies Volgend jaar luchtdienst Londen-Moskou Toch een zuivering? Opvallende „afwezige" in Tjechoslowakije De Poolse Westgrens Londen houdt vast aan verdrag van Potsdam IJltelegrammen van FAO melden sprinkhanen-inval Nehroe bij Nasser Het woord is aan Nieuw Japans kabinet „Beul van Buchenwald" wordt alsnog berecht Drie doden in het verkeer V er keersongelukken I DIT JAAR: 588 DODEN Twee kinderen verdronken 72e JAARGANG No 1 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 11 JULI 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 154 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman JERUZALEM (UP) De Amerikaanse zaakgelastigde in Israel, William Baxter, heeft aan de directeur-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken van Israel meegedeeld, dat Amerika er zeer veel waarde aan hecht dat er rust heerst aan de grens met Syrië. Sprekend over het Syrische bombarde ment van tien uren bij de grensnederzet- ting van Gonen wees Baxter er op, dat de V. S. een vergeldings-overval van Israel als een zeer ongunstige reactie zouden be schouwen. Premier David Ben Goerion bracht met de opperbevelhebber van het Israëlische leger, generaal Moshe Dayan, een bezoek aan het grensgebied bij Syrië, waar de jongste incidenten plaats vonden. Waarnemers van de UNO hebben Ham- marskjoeld rapport uitgebracht over de schietpartij. Zij waren echter niet in staat, Brits schip op rif HAMILTON (Bermuda) (Reuter) Het Britse passagiersschip „Reina Del Paci- fico" (17.827 ton), dat maandag op een ko raalrif bij de Bermuda-eilanden liep, zit nog steeds vast en maakt zware slagzij. Men is begonnen passagiers, die hun reis snel willen vervolgen, van het schip te halen. Een speciaal vliegtuig van de KLM brengt 26 passagiers naar Madrid. Er worden per vliegtuig speciale werk tuigen uit Engeland overgebracht om het schip spoedig vlot te slepen. Tot dusver zijn allé pogingen mislukt. Naar de bossen, naar de duinen", zin gen de padvinders, maar de school jeugd gaat bij haar schoolreisjes naar alle windstreken en landschappen, om de schoolsfeer te laten verwaaien in de open lucht en nieuwe krachten op te doen voor de naderende vakantie. Ttissen het rijpende koren kiekten wij deze vrolijke groep kinderen en onder wijzers, die de weelde van het uit zwermen in de natuur hartelijk weten te waarderen. De Westduitse regering heeft besloten tot een verlaging der invoerrechten op ge- importeerde industriegoederen met 25 percent. Deze maatregel die een prijsdruk- kende werking zal hebben, gaat 15 augus tus in. Men verwacht er ook van, dat hier mee het enorme overschot op de West duitse betalingsbalans wat geringer zal worden. (UP) LONDEN (UP) Radio Moskou heeft woensdag onthuld, dat er nu bloemen bloeien op het Russische Pooleiland Nova Zembla, waar tot nu toe ook 's zomers alleen maar ijs was. In de uitzending werd meegedeeld, dat een Russische weten schappelijke expeditie op het eiland een basis inricht voor het Internationaal Geofysische Jaar. Het rapport uit Moskou zegt verder dat de gletschers op het eiland in omvang afnemen en dat het smeltwater van de gletschers niet langer bevriest, zelfs niet gedurende het koudste weer. ADVERTENTIE FAI.COM POPELINE REGENJASSEN Politie moest „orde herstellen" WENEN (AFP) Volgens de Weense „Bildtelegraf" heeft het Hongaarse com munistische blad „Nepszabadzag" woens dag bericht, dat de mijnwerkers van Sajo Szentpeter in noordoost Hongarije op 5 juni gestaakt hebben voor loonsverhoging. Deze werd hun geweigerd vanwege hun ..slechte arbeidsdiscipline". De politie moest tussenbeide komen om de orde te herstellen", aldus „Nepszabadzag". Dit is de eerste keer sinds de oktoberre volutie van het vorig jaar, dat er In Hon garije een staking is uitgebroken. VWYY UD VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Toenemende bewolking en tijdelijk enige regen. Aanvanke lijk zwakke, later overwegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets lagere. Volledige wecrrapporten op pagina twee. ^xy*xxxxxxiccQooo3ooaovxxx>2uxocrctx>ocox> DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S LONDEN (Reuter) Georgi Malen kov, de Russische leider, die de vorige week uit het presidium van de Opperste Sovjet is ontslagen, heeft een benoe ming ontvangen tot directeur van een waterkrachtcentrale in Oost-Kazakh- stan, aldus een bericht van radio-Mos kou. De centrale, een van de grootste in de Sovjet-Unie, ligt te Oest-Kameno- gorsk. Malenkov bekleedde tot de vorige week het ambt van minister voor Elek trische Centralen. Radio-Moskou zei in een Engelse uit zending, dat er geen sprake kon zijn van vervolging der ontslagenen. Zij waren slechts overgeplaatst in andere functies, zo werd betoogd. De omroeper sprak geruchten dat Kaga- nowitsj en Molotov gevangen zitten, tegen. „De leden van de tegen de partij gerichte groep zijn streng, maar rechtvaardig ge- critiseerd, en zij hadden alle gelegenheid hun mening naar voren te brengen", aldus radio-Moskou. PRAAG (UP) De „verwijzing" van Malenkov naar een functie van minder belang aan het hoofd van een elektrische centrale heeft volgens de UP-correspondent Henry Shapiro de veronderstelling beves tigd, dat het tegenwoordige leiderschap van Rusland uit is op een leninistische en niet op een stalinistische zuivering. In het tijd perk van Stalin zouden de van hun post vervallen verklaarde leiders zonder enige twijfel zijn geliquideerd. Het blijkt nu. dat men niet diezelfde bedoelingen heeft met Malenkov, Molotov en Kaganowitsj. Malenkov is aangezien voor de ernstigste tegenstander onder de drie oud-leden van het presidium. De zwaarste beschuldigin gen zijn tegen hem naar voren gebracht - bijvoorbeeld, dat hij de organisator was van de „Leningrad-affaire". Vroeger wer den mensen, die betrokken waren bij de Leningrad-affaire, zoals de politie-chef Abakoemov, geëxecuteerd. Als Malenkov „vrijuit" kan gaan zonder proces of vonnis, 'an is het zeer waar schijnlijk, dat Molotov, Kaganowitsj en Sjepilov ook betrekkingen van minder be tekenis zullen krijgen. Ook in twintiger jaren Er moet aan worden herinnerd, dat in de twintiger jaren leiders, die een oppositie tegen de richting van de partij in vormden verwijderd werden en somtijds verbannen tot verafgelegen gebieden van de Sovjet- Unie, maar later wederom het recht kregen naar Moskou terug te keren en daarna soms vrij belangrijke functies kregen. Pas midden in de dertiger jaren werden man nen als Boekharin, Zinovjev en Radek van verraad beschuldigd, voor een rechtbank gesleept en doodgeschoten of zeer zwaar veroordeeld. Waarnemers te Londen verwachten, dat ook Kaganowitsj een dergelijke functie zal krijgen. Sjepilov en Molotov zullen waar schijnlijk in „theoretische" functies worden benoemd. In de benoeming van Malenkov is enige ironie verscholen. In de eerste plaats is hij een deskundige inzake de programma's voor waterkrachtcentrales. Ten tweede wordt hij naar Kazakhstan gestuurd, het voornaamste gebied, waarvoor Kroesjtsjev zijn plan om onontgonnen land in cultuur te brengen, heeft ontwikkeld. Volgens Reuter is een van de beschuldi gingen van Kroesjtsjev tegen Malenkov, dat de laatstgenoemde zich heeft verzet tegen dit plan. (Volgens de tekst van de beschuldigingen tegen de vier afvalligen was het echter Molotov, die zich hiertegen zozeer heeft verzet. - Red.) De bedoelde centrale bevindt zich in een streek, die ongeveer 3200 km ten zuidoosten van Moskou ligt. „Heel gewoon" Radio-Moskou verklaarde over de Wes terse reacties: „Naast commentatoren van dagbladen en van de radio, die op serieuze wijze pro beren deze belangrijke gebeurtenis in het leven van de Sovjet-Unie te begrijpen, zijn er niet weinig anderen, die het blijkbaar van het grootste belang achten laster over het besluit te verspreiden en het publiek te misleiden. Die commentatoren, die het niet te doen is om objectiviteit of eerlijkheid, verspreiden op listige wijze geruchten, als zou de anti-partijgroep van Malenkov, Ka ganowitsj en Molotov vervolgd worden en nu in de gevangenis zijn. „Wij verklaren, dat daarvan niets, maar dan ook niets waar is. De communistische partij heeft niet de gewoonte op klein zielige wijze wraak te nemen. Dat zou duidelijk moeten zijn aan een ieder, die het besluit van het algemene bestuur (Cen trale Comité) zorgvuldig heeft bestudeerd", aldus Radio-Moskou. ADVERTENTIE Houtplein 20 - Tel,»12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12549 PARIJS (AFP) „Het is nodig er de na druk op te leggen, dat vooral de eerste secretaris van het Centrale Comité der Sovjet-Russische communistische partij, kameraad Nikita Kroesjtsjev, zich verdien stelijk heeft gemaakt met het ontmaske ren en neerslaan van de tegen de partij agerende groep van Molotov, Malenkov en Kaganovitsj", aldus heeft de Sovjet-pre mier, maarschalk Boelganin volgens het Tsjechoslowaakse persbureau „Ceteka" verklaard. Dit geschiedde bij een maaltijd die de Sovjetrussische delegatie werd aan geboden door het politieke bureau van de Tsjechoslowaakse communistische partij. Aan deze verklaring wordt veel beteke nis gehecht in het licht van de toenemende geruchten als zou Boelganin met Vorosji- lov tegen Kroesjtsjev geweest zijn toen het conflict in de boezem van de partij leiding uitbrak. PRAAG (UP) Kroesjtsjev en Boelga nin zijn hedenochtend hun drukke pro gram van bezoeken aan fabrieken en col lectieve boerderijen begonnen. Gestart werd met een bezoek aan een fabriek in Praag. Alleen Russische en Tsjechische journalisten mochten mee. De buitenlandse pers wordt ook geweerd bij het bezoek dat „B. en K." vanmiddag aan een collectieve boerderij gaan brengen. LONDEN (UP) Van gezaghebbende zijde te Londen is vernomen dat de weste lijke afgevaardigden op de ontwapenings conferentie eventueel bereid zijn om uit de impasse te komen de proeven met kernwapens voor achttien in plaats van tien maanden op te schorten. Het principe, dat in de toekomst de algehele produktie van kernwapens dient te wor den stopgezet moet echter door de Sovjet- Unie worden aanvaard. Zoals bericht is, verwierp de Russische afgevaardigde Valerian Zorin het weste lijke voorstelj de proeven voor een periode van tien maanden op te schorten. Woens dag nodigde hij de westelijke afgevaar digden uit te spreken over het Russische voorstel: opschorting van de proeven voor twee of drie jaar, geheel onafhankelijk van eventuele andere ontwapeningsover eenkomsten. Kennelijk houdt de Russische regering vast aan haar strategie, te komen tot een ontwapening op het gebied van kern wapens, zodat de Sovjet-Unie door haar grotere conventionele bewapening in een superieure positie komt. Het westen betoogt dat deze ontwape ning niet los kan worden gezien van be perking der conventionele strijdmiddelen. De tijd voor de besprekingen gaat echter dringen. Op 1 augustus moet de subcom missie voor ontwapening van de UNO, waarin de Verenigde Staten, de Sovjet- Unie, Canada, Engeland en Frankrijk ver tegenwoordigd zijn, de Algemene Vergade ring van de UNO rapport uitbrengen. TEHERAN, (UP) Zeven aardbevingen hebben in de afgelopen 24 uur opnieuw de Perzische kust van de Kaspische Zee ge teisterd. Officiëel is verder bekendgemaakt dat in het gebied, waar vorige week bij een aardbeving 2000 doden vielen, thans een typhus-epidemie is uitgebroken, die naar men vreest vele slachtoffers zal eisen. Bij de nieuwe aardschokken zijn volgens de voorlopige berichten opnieuw honder den hutten in elkaar gezakt. Tot nu toe zijn echter geen dodelijke slachtoffers ge meld. Bovendien is in de hoofdstad Teheran een griepepidemie uitgebroken, waardoor reeds vijfduizend mensen geïnfecteerd zijn. Verscheidene landen, onder welke Enge land, de Sovjet-Unie en India, hebben hulp aangeboden voor het lenigen van de nood in de getroffen gebieden. Via het Inter nationale Rode Kruis in Genève zijn uit diverse landen grote geldsommen toege zegd. LONDEN (Reuter) Volgend jaar wordt, als de plannen doorgaan, een luchtdienst ge opend tussen Moskou en Londen. Dit heeft de „British European Airways" bekend ge maakt. De BEA hoopt dan tevens de voor naamste steden van Oost-Europa op te ne men in zijn luchtnet. Binnenkort komen Russische burgerluchtvaartautoriteiten in Engeland de laatste besprekingen voeren over deze luchtdienst. Op het ogenblik wor den in Praag en Warschau onderhandelingen gevoerd. de situatie aan de Israëlische zijde van de grens te bestuderen omdat, blijkens een mededeling van het hoofd der waarnemers, langs deze grens het UNO-personeel in zijn bewegingen wordt gehinderd en bepaalde gebieden in het gedemilitariseerde gebied voor hen verboden zijn. Dinsdag kwam het bij Gonen eveneens tot een vuurgevecht, dat vijf uur duurde en waarbij gebruik werd gemaakt van mortieren en lichte artillerie. Eerst na herhaalde tussenkomst van UNO-waarnemers werd het vuren ge staakt. WENEN (UP) Het is buitenlandse waarnemers te Wenen opgevallen dat de secretaris van de Slowaaakse communis tische party en lid van het Tsjechoslo waakse politburo, Karol Bacilek, niet bij de begroeting van de Russische leiders aan de grens aanwezig was. Ook op de lunch, die door alle leden van het polit buro, vice-premier Vaclav Kopecky en de minister van Binnenlandse Zaken Rudolf Barak werd bijgewoond, verscheen hij niet. In Wenen wordt er op gespeculeerd, dat Bacilek is „geofferd" om een grote zuive ring onder de stalinisten te ontkomen. Na de terechtstelling van de oud-partij-secre- taris Rudolf Slansky, in januari 1952, werd Bacilek benoemd tot minister van natio nale veiligheid, in 1953 tot vice-premier. Een half jaar later werd hij opgenomen in het partij-presidium en enkele maan den later, in september 1953, werd hij benoemd tot secretaris /an de Slowaakse communistische partij. BERLIJN (DPA) Walter Ulbricht, secretaris-generaal van de Oostduitse so cialistische eenheidspartij, zou op een ver gadering van het politieke partijbureau hebben verklaard, dat het ogenblik niet gunstig is voor wijzigingen in het partij bestuur. Dat zou de positie van de S.E.D. tegenover West-Duitsland verzwakken, zo meldt het anti-communistische informatie bureau „West" uit betrouwbare bron in Berlijn. De minister van Handel, Rau, zou heb ben verklaard, dat het verbod voor stu denten om West-Duitsland te bezoeken „scherpslijperij in de geest van de groep- Molotov is". Als de S.E.D. de massa wil winnen, moet zij van de Sovjet-partij leren elastischer van opvatting te zijn, zo meende hij. Het bestuurslid Schirdewan zou voorgesteld hebben meer straat- en» plaatsnamen in Oost-Duitsland te ver anderen. De naam van Stalin heeft de mensen niets meer te zeggen. LONDEN (Reuter) „De Britse rege ring houdt vast aan de overeenkomst van Potsdam, volgens welke de Westgrens van Polen voorlopig is vastgesteld en een de finitieve regeling in een vredesverdrag moet worden getroffen", aldus heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Llovd, woensdag in het Lagerhuis verklaard. Hij antwoordde hiermee op een vraag van het Labour-lid Zilliacus die be toogd had. dat de overeenkomst van Pots dam door de loop der gebeurtenissen „vrij wel achterhaald" is en dat Engeland de Poolse Westgrens daarom nu officieel moest erkennen. Nabije Oosten bedreigd ROME (UP). - Noord-Afrika, het Nijldal en het Nabije Oosten worden door de ern stigste sprinkhanenplaag sinds 28 jaar be dreigd, aldus voorspellen deskundigen van de F.A.O., de Voedsel en Landbouworgani satie van de UNO. De waarschuwing is gegeven na een bij eenkomst in Tanger van de Sprinkhanen- controlecommissie van de F.A.O. in een reeks van ijltelegrammen naar de 22 be dreigde landen. Volgens de commissie zijn de meest be dreigde gebieden Libië. Tunesië, de Soedan en Saoedi-Arabië. Vier achtereenvolgende zwermen sprinkhanen, die de bedreigde gebieden zijn binnengevlogen, begonnen tegelijk zich te vermenigvuldigen. Vliegtuigen van de Amerikaanse lucht macht zijn bezig 200 ton insectenpoeder van Marokko naar Tunesië te vervoeren. Frankrijk zal ook nog duizend ton beschik baar stellen aan zijn voormalige kolonie. CAIRO (Reuter) Premier Nehroe van India is woensdag per vliegtuig uit Ne derland in Egypte aangekomen voor be sprekingen met president Nasser. Het Egyptische staatshoofd verwelkomde hem op het vliegveld van Cairo. Naar verluidt, zal Nehroe de opvattin gen van de landen van het Britse Geme nebest over het Nabije Oosten bekendma ken. Ook 'al hij met Nasser spreken over de Brits-Egyptische betrekkingen, de kwestie van het Suezkanaal, het geschil om de Golf van Akaba, het ontwapenings- overleg, de proeven met kernwapens en de jongste ontwikkelingen in de Sovjet- Unie. Indiase socialisten willen zich verenigen Inmiddels hebben de socialistische par tij van India en de Indiase Praja-socia- listen, bekend gemaakt dat zij binnenkort in Lucknow bijeen zullen komen ten einde „zo mogelijk oude geschillen bij te leggen en een verenigde oppositie tegen de Con grespartij te vormen". Emanuel Wertheimer: Als men de lucht zou kunnen omheinen, zouden er zelfs grootluchtbezitters zijn. De Aga Khan is hedenmorgen omstreeks half twaalf in het Zwitserse plaatsje Ver- soix overleden. De Aga Khan, geestelijk leider van tien miljoen mohammedanen en een der rijkste mannen ter wereld, verkeerde sinds gister avond in een zeer slechte gezondheidstoe stand. De 79-jarige multi-miljonair was enkele dagen geleden voor de hitte uit Pa rijs naar zijn villa in het Zwitserse plaats je Versoix gevlucht. Waarschijnlijk zal het huwelijk van de jongste zoon, Sadruddin Khan, met de Engelse Nina Dyer, dat aanstaande maan dag voltrokken zou worden, voorlopig niet doorgaan. TOKIO (UP) Premier Noboesoeke Kisji heeft woensdag een nieuw kabinet samengesteld ter vervanging van het oude, dat hij vier en een halve maand geleden van zijn voorganger Tanzan Ishibashi had overgenomen. V. n dit nieuwe kabinet wor den geen belangrijke veranderingen ver wacht, noch in de binnenlandse, noch in de buitenlandse politiek. De portefeuille van Buitenlandse Zaken ging naar de indu- striëel Aiichiro Foedjiyama, voorzitter van de Japanse Kamer van Koophandel en In dustrie. Een oud-voorzitter van de Japanse bank, de 63-jarige Hisato Isjimada kreeg Financiën. De handelsman Tsoesjima werd minister van Defensie. München, (UP) De waarnemend kamp commandant van Buchenwald Martin So- mer, zal binnenkort terecht staan voor meer dan honderd moorden, ruim vierhonderd gevallen van ernstige mishandeling en an dere misdaden. Zijn berechting is steeds uitgesteld geworden, omdat hij in 1945 ge wond raakte bij een tankontploffing en leed aan beentuberculose en geestelijk min der toerekeningsvatbaar geacht wordt. Hij is echter wel getrouwd in deze periode. Een college van doktoren heeft echter verklaard, dat hij nu wel terecht kan staan, mits de rechtszittingen niet langer duren dan vier uur per dag en de gehele behan deling in vier weken voltooid wordt. Om deze redenen zullen nu alleen de belang rijkste beschuldigingen tegen hem worden behandeld. Hij wordt ervan beschuldigd gevangenen gedood te hebben door schieten, ophangen, vergiftiging en worging. Verder gebruikte hij „speciale methodes", zoals inspuitin gen met lucht of verdovende middelen in de aderen. Somer heeft sinds 1945 geleefd van de liefdadigheid. Het vorig jaar ves tigde hij de aandacht op zich door 10.000 mark achterstallig pensioen te eisen. De 66-jarige bijrijder P. van Tilburg van de Bergse Linkerrottekade, die op 29 juni in de Molenlaan te Rotterdam met zijn bromfiets tegen een personenauto is ge reden, is thans in het Westerziekenhuis overleden. De 39-jarige A. J. van de Willige uit Almelo is op de Rijsensestraat even buiten W i e r d e n met een bromfiets tegen een boom gereden en kort daarna overleden. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men nog in het duister. Er was geen ver keer op de weg. De 11-jarige Anne Schotsman uit de Ser- bierumerstraat te Leeuwarden is op het Nieuwe Veemarktterrein door een zandauto overreden. De knaap was op slag dood. Woensdagmiddag zijn op de Heerler- baan onder de gemeente Heerlen een vrachtwagen en een autobus met elkaar in botsing gekomen. De aanrijding ontstond toen een personenwagen plotseling ach teruit de weg op reed en de bestuurder van de vrachtwagen verplicht was naar links uit te wijken. Een botsing met de autobus werd hierdoor onvermijdelijk. De bus vervoerde dertig mijnwerkers van de Oranje-Nassau 1 en Oranje-Nassau 3 mij nen te Heerlen (Oostenrijkers, Italianen, Hongaren en Engelsen). Twaalf gewonden moesten naar het St. Jozefsziekenhuis te Heelen worden vervoerd. Negen van hen konden later naar huis worden gebracht. De overige drie liepen een hersenschud ding op. Tengevolge van verkeersonge- E lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 588 personen, i j van wie 117 kinderen. - Bakkums meisje in tankval om het leven gekomen In de zogenaamde tankval bij Bakkum is de 11-jarige Thea Adrichem voor de ogen van haar vriendinnetjes verdronken. Zij was met de meisjes gaan zwemmen en kwam na een duik niet meei boven. De vriendinnetjes gingen geheel van streek in allerijl hulp halen bij een boer derij in de nabijheid. In hun angst liepen zij echter landarbeiders voorbij die op nog geen 100 meter afstand op het land bezig waren. Doktoren hebben nog ge ruime tijd getracht de levensgeesten van het meisje op te wekken evenwel zonder resultaat. De 15-jarige zoon van scl pper S. is in het Eemskanaal te Delfzijl verdronken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1