Plaats 'n Groentje Opruiming Militaire zwemkampioenschappen in Haarlem werden groot succes Van Doom's woninginrichting DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 15 Vrije zaterdag stuit op moeilijkheden Voorstellen tot onhewoon- baarheidsverklaring Examens Aanvullend krediet voor gebouw Kennemerplein 3 Zwemwedstrijden in „Velserend" te Santpoort Voorstel tot verlenging verhuur Holland-Nautic Haarlemmer inspekteur van onderwijzersopleiding LuxemburgNederland in het Feijenoordstadion Scheepvaart De KLM biedt U een goede start v. DOORN'S OPRUIMING VRIJDAG 12 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tn Stoops Bad zijn donderdag onder ideale Jprsomstandigheden de nationale militaire Zwemkampioenschappen gehouden. Voor dit «rntersDortfestijn bestond uiteraard van mili- ™JL zijde flinke belangstelling. Diverse iitoriteiten woonden de uitstekend geslaagde wedstrijden by en zij hebben van goede soort kunnen genieten. Onder de militairen zijn er altijd wel en kelen die in clubverband een uitstekende naam hebben op het gebied van de zwem- snort en bij deze kampioenschappen trof fen we diverse cracks. Dat deze met de titels Zouden gaan strijken stond bij voorbaat vast en op enkele nummers heerste flinke span ning zodat de strijd in het Bad van Stoop het aanzien volop waard bleek. Rudi Prins, de bekende HPC-er, thans sol daat bij de D Cie 412 Grens Bataljon Jagers in Schaarsbergen, slaagde er in een eerste en een tweede prijs in de wacht te slepen. Kampioen werd de HPC-er op de 100 meter vlinderslag waarop hij sterke tegenstand on dervond van Smaling en De Jong, eveneens bekende zwemmers, resp. van RZC en DAW. Prins zegevierde in 1.15.1. Een tweede plaats bereikte Prins op de 100 meter vrije slag op welk nummer hij een seconde meer nodig had dan de winnaar, Hoogveld (Neptunus, Amersfoort). De tijden waren 1 02.3 en 1.03.3. Hoogveld verrichtte eenzelfde prestatie als Rudi Prins. Ook een eerste en tweede prijs. Hij werd tweede op de 400 meter vrije slag in 5.22.2 maar was daarop volkomen kansloos tegen Rein Prins var. DJK, Amsterdam die er 5.04.2 over deed. Een fraaie prestatie. Deze DJK-er was trou wens de meest succesvolle zwemmer want ook op de 1500 meter vrije slag veroverde hij de kampioenstitel. In de alleszins be hoorlijke tijd van 21.10.- legde hij de lange afstand af, praktisch zonder concurrentie want nummer twee, de soldaat van Schijn- del deed er 23.33.2 over. Het nummer 100 meter rugslag liet hele maal geen twijfel bestaan omtrent de uitein delijke winnaar. De bekende Peter Swijghui- zen van Het Y Amsterdam, had niet de minste moeite om in 1.11.8 vèr voor zijn B. en W. van Haarlem hebben thans geantwoord op de vragen, die het Haar lemse gemeenteraadslid mr. A. Wensing op 25 juni heeft gesteld over het gedu rende de zomermaanden bij wijze van proef vrijgeven van één zaterdag per veertien dagen aan het secretarie-perso neel van de gemeente. Het college meent, dat het geven van een zaterdag vrij in de zomermaanden be zwaarlijk is, omdat in die tijd vele perso neelsleden met vakantie zijn, waardoor reeds de helft van het aantal ambtenaren niet aanwezig is. Bij verschillende takken van dienst bestaan onoverkomelijke be zwaren met het oog op de personeels sterkte. Het college is verder van mening, dat de invoering van een vrije zaterdag om de veertien dagen voor het gehele ge- meentepersoneel zou moeten gelden en niet alleen voor het personeel van de se cretarie. Na advies te hebben ingewonnen bij de hoofden van dienst zijn B. en W. tot de overweging gekomen, dat met de invoering van een maatregel, als door mr. Wensing wordt bepleit, de uiterste voor zichtigheid moet worden betracht. Het secretarie-personeel is er door een artikel in „De Stadhuisklerk" van op de hoogte gesteld, dat deze aangelegenheid van zo ingrijpende aard is, dat nadere bestude ring van alle facetten nodig is. Een proef neming, die niet tot de secretarie beperkt zou moeten zijn, zou pas in overweging genomen kunnen worden, zodra de perso- neelsschaarste en de bestedingsbeperking minder klemmend zijn. Hierbij zou de continudienst voorlopig buiten beschou wing moeten worden gelaten. De organisaties van politie-ambtenaren hebben indertijd B. en W. verzocht om toekenning van een gratificati voor poli tie-ambtenaren, die de dienst met pen sioen verlaten. B. en W. stellen de raad voor zich uit te spreken voor een gelijk stelling op dit punt van politie-ambtena ren en gemeente-ambtenaren en arbeids contractanten. Voor evenwel een dergelijke maatregel zal worden uitgevoerd willen B. en W eerst wachten op de goedkeuring van de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie. De minister van Binnenlandse Zaken heeft de rechtmatigheid van de aanspraken betwijfeld en stelt zich voor binnenkort op deze kwestie terug te komen. B. en W. van Haarlem stellen voor de volgende woningen onbewoonbaar te ver klaren. wegels de vervallen staat, waarin tij verkeren en wegens andere gebreken: Beeksteeg 4. Houtmarkt 37 rood, Lange Raamstraat 38, Prinsen Bolwerk 34, Vo- kelkoopsteeg 7. Wester Bogaardstraat 9 en Zomervaart 14. Omdat B. en W. er nog niet in geslaagd zijn de bewoners passende woongelegen heid toe te wijzen, stelt het college de raad voor de ontruimingstermijn van de onbe- woonbaarverklaarde woningen Franke- straat 47 boven en 47 beneden met een jaar te verlengen tot 8 maart 1958 en de ontruimingstermijn van de woningen Gasthuisstraat 30 en Twijnderslaan 23 met een jaar te verlengen tot 5 juli 1958. Voorts stellen B. en W. voor het voor schot van f 1.855.740 aan de Coöperatieve Woningvereniging voor Gemeenteperso- neel G.A. te verhogen met f 8500 als bij drage voor de aanschaffing van 54 lavet wasmachines voor eenzelfde aantal bewo ners in het complex van 138 arbeiderswo ningen. dat door de genoemde woningver- Qniging aan de Hannie Schaftstraat is ge bouwd. Met het oog op de sanering van het Ro- zenprieel stelt het college voor het perceel Van Marumstraat 31, dat nog in behoor lijke staat van onderhoud verkeert, aan te kopen tegen een prijs van drieduizend gul den. Voorts stellen B. en W. voor van het ma kelaarskantoor v.h. R. Zwolsman n.v. te Den Haag te kopen twee percelen aan de Spaarndamseweg, behorend tot het uit breidingsplan „Conrad" tegen de prijs van f 12.000. Beide percelen vormen tezamen ,T>et de aangrenzende reeds aan de gemeen te in eigendom toebehorende grond het overgangsgebied tussen de bestaande kan toorbebouwing en de zuidelijk gelegen woonhuisbebouwing. Om tot een harmoni sche overgangsbebouwing te komen is het van groot belang, dat de gemeente het eigendom over de twee percelen verkrijgt, aldus B. en W. Met het oog op het uitbreidingsplan "Stephensonstraat en Munterslaan" willen B. en W. twee stukken grond aan de Tesla- Vraat en de Curiestraat aankopen tegen -en prijs van driehonderd gulden. concurrenten te zegevieren. Spannend was de 200 meter schoolslag die na felle strijd werd gewonnen door Van Zijl (Sleutelstad, Leiden). De wedstrijden, welke een vlot ver loop hadden werden besloten met een polo- trainingdemonstratie. Twee selectie ploegen speelden voorts een polowedstrijd als onder deel van de training die ernstig ter hand is genomen in verband met de a.s. Europese militaire waterpolo kampioenschappen die van 1 tot 8 september in Zuid-Frankrijk worden gehouden. Naar hetgeen donderdag gepresteerd werd kan een goede ploeg wor den afgevaardigd. De uitslagen waren: 100 meter vrye slag: 1 Mar. T E. B. Hoog veld B Cie Marine Bat, Nunspeét 1.02.3, 2 Sld Rudi Prins D-Cie 412 GBJ Schaarsbergen 1.03.3, 3 Sld. P. O. M.Guilonard Lichte Lua Naarden 1.05.4. 200 meter schoolslag: 1 Ct. I W. van Zijl Marine Amsterdam 2.55.1, 2 Sld! A;_A. Kroonenburg 113 Tr. Bat. Haarlem 2.55.3, 3 Sld. G. Broersz Soeterberg 3 00.8. 100 meter vlinderslag: 1 Sld. Rudi Prins D Cie 412 GBJ Schaarsbergen 1.15.1. 2 Sld J. G. Smaling SMLO Hooghalen 1.16.4. 3 Mar. H de Jong, 108a. A Bat. 't Harde 1.16.8. 100 ni rugslag: 1 Sld. P. Swijghuizen Geneesk. Tr. Amersfoort. 1.11.8, 2 Mar. II R. W. Bes- sem. Apeldoorn 1.16.2, 3 Sld. H Ran. Amster dam 1.20.9 400 meter vrije slag: 1 Sld. Rein Prins SMLO Hooghalen 5.04.2, 2 Mar. T. E. B Hoogveld B Cie Marine Bat Nunspeet 5.22.2', Kpl. W Mosterd Geneesk. Tr. Amersfoort 5.23.7. 1500 meter vrye slag: 1 Sld. Rein Prins SMLO Hooghalen 21,10, 2 Sld. J. J. van Schijndel, Lua Ossendrecht 23.33.2 3 Ct I. W. Van Zijl Marine Amsterdam 23.39 5 HAARLEM. Voor het mulo-diploma a zijn in het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond geslaagd: W. Akkerman, W. Ver biage, R. Spiecker, G. C. Teygeler, J. L. Ruys, F. Driessens, K. Giliam, T. H. Goe- dendorp, C. J. Tin, G. van Bolhuis, E. C. Bouwens te Haarlem, C. van der Meulen, B. F. Trappe te Bloemendaal, H. de Vries, W. J. Nieuwenhuis, G. van Rossen te Lisse, F. van der Steeg, Y. Steensma, M. J. Put, C. Parent, C. H. Holleman, G. J. P. de Gooyer, M. M. Bontekoe, J. G. IJzerman te Velsen, T. R. van Oostenbrugge, P. C. van Bladel te Sassenheim, P. M. Vlaskamp te Noordwijkerhout, B. van der Kolk te Heemskerk, H. Brand, M. Hartog, N. Schoo te Beverwijk, H. C. Roodenburg te Vijf huizen, F. M. Scheffers te Hoofddorp. Af gewezen acht kandidaten. DELFT. Kandidaatsexamen elektrotech nisch ingenieur: S. W. Andreae, Ooster beek; L. de Boer, Vlaardingen; D. J. Boomgaard, Rijswijk (Z.H.); H. Broekhuis, Apeldoorn; B. de Bruin, Slikkerveer; J. D. Burggraaf, Rotterdam; G. W. Cramer, Leidschendam; PI. J. G. M. van Daelen, Venlo; O. C. Dermois, Apeldoorn; R. van der Esch, Baarn; G. J. Esser, Zaandam; J. K. Fokkens, 's-Gravenhage; J. van den Hazel, Winterswijk; E. C. S. de Kam, Go- rinchem; B. Lageman, Delft; M. Luursema, Musselkanaal; W. F. H. Merck, Rotterdam; W. F. Reddingius, Bussum; J. Rosing, Em- men; J. P. M. Schalkwijk, Hilversum; A. C. Sjoerdsma, Voorburg; Sobana Sulae- man, Delft; L. H. Sondaar, Loenen aan de Vecht; W. Sorgdrager, Delft; H. H. van de Ven, Deurne-VlierdenJ. J. Verhoeven, Wassenaar. Kandidaatsexamen werktuig kundig ingenieur: N. H. Dekkers, Leeuwar den; Go Hauw Tiang, Delft; W. C. E. Kok, Barendrecht; PI. S. C. ,A. M., Koopmans,. Kruisland (N.Br.), Kwee.Kiem Toen, Delft;. C. J. Pesman, Alph.en-aan .de.Rijn;-Jl..van Ree, Delft; F. Schukken, Tjerkwerd, Soe- bandi, Delft; C. L. de Wit, Aalst (N.Br.). Ingenieursexamen elektrotechnisch inge nieur: H. J. Allaart, Rijswijk (Z.H.); L. P. Beneken genaamd Kolmer, 's-Gravenhage; T. A. ten Bensel, Oudenbosch; R. Boers- ma, Baard (Fr.); L. W. Creyghton, Leiden; L. E. Goltz, 's-Gravenhage; P. M. E. M. van der Grinten, Asten; P. Groen, Delft; H. D. baron van Heemstra, Amersfoort; A. van Helden, 's-Gravenhage; E. van der Hoek, Delft; C. de Jong, Voorburg, J. G. Koldijk, Kampen; H. A. Meesters, Oud- Gastel; J. Mulder, Amsterdam; W. Müller, Rotterdam; J. P. J. Nabben, Hilversum; M. H. Odink, Haaksbergen; Oei Tion Lee, E. de la Ruelle, F. J. Rutz, L. G. Sisouw de Zilwa, allen te 's-Gravenhage en W. J. de Zeeuw, Rijsoord. GRONINGEN. Artsexamen eerste ge deelte: L. Dooper, Groningen; P. J. Heeres, Haarlem; J. P. Kuiper, Groningen; R. .J. F. M. Leijgraaf, Oosterhout; F. IJbema, Bolsward. Bevorderd tot arts: J. Bool en J. B. van Borssum Waalkes, beiden te Gro ningen; J. R. Poelman, Appingedam; G. W. Speelman. Enschedé NIJMEGEN. Kandidaatsexamen klas sieken: A. N. J. M. Jagers, Grave; N. L. P. Lamers, Breda; J. A. Vijverberg, 's-Gra- venzande; H. J. Th. ter Huurne, St. Oeden- rode. Kandidaatsexamen Engels: P. C. Tunnissen, Leveroy (L.)pater F. C. de Waal S. C. J., Nijmegen. Doctoraalexamen Engels: G. J. A. Rutten, Groesbeek. Docto raalexamen rechten: J. V. P. G. Niederer, Schaesberg. ROTTERDAM. Stichting Klinisch Hoger Onderwijs. Artsexamen eerste gedeelte: A. H. M. van der Maas, Denekamp; U. H. M. Stheeman, Leiden; A. Luttink, Hilver sum; A. Schuur, Den Haag; P. Buys, Slie- drecht; J. M. W. Scheltema, Den Haag; J. P. Klaassen, Leiden; R. Masters, Revere (Verenigde Staten); A. Schussheim, New York (Verenigde Staten). Artsexamen: Mej. A. Wieringa, Baarn; E. A. Martis, Rotterdam; J. Spijker, Schiedam; P. H. Rozendaal, Zwijndrecht, R. PI. Blom, Rot terdam. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde: A. de Vries (cum laude), Zeist, J. J. P. van der Linde, Gou da, L. Berrens. Utrecht, Y. D. Loopstra, Hilversum, A. H. Zijderveld, Utrecht, Th. A. Bosman, Weesp, W. P. K. van der Drift, Utrecht, L. J. Overman, Utrecht, G. J. M. Th Tonino, Utrecht, M. van der Hoeve, Enschedé, J. J. A. Lammerts van Bueren, Zeist, A. I. Jansen, Nijmegen, W. W. Wisaksono, Utrecht, G. Prins, Utrecht; voor het doctoraal examen wiskunde: J. G. M. Mars (cum lande), Hilversum, A. J. Geurts (cum lande), Eindhoven, J. de Haan, Tilburg; voor het doctoraal examen natuurkunde: PI. van Meeteren, Rossum (Gld.); voor het doctoraal examen biologie: mevrouw C. PI. Brummer-Dinger, Utrecht, W. Scharloo (cum laude), Gouda, G. J. Saaltink, Wageningen, A. A. J. van der Leun, Utrecht. Utrecht. De heer H. Michels, dierenarts te Petegem in België, is gepromoveerd tot doctor in de dierengeneeskunde. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proeschrift getiteld „Analysis of some results in hospital obstetrics in Aruba (Netherlands Antilles", J. A. M. de Ruyter, geboren te Noordwijk en thans wo nende te Den Haag Gepromoveerd tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Vita en opere di Agnolo Tori- ni" mevr. I. Hijmans-Tromp, geboden te Vicente Lopez (Argentinië) en thans wonen de te Leiden. De promotie geschiedde cum laude Doctoraalexamen rechten: mej. H. M. A. Drewes, Leiden, J. H. van der Veen. Zoals wij reeds eerder berichtten lag het in de verwachting, dat het indertijd door de Haarlemse raad beschikbaar ge stelde krediet van 55.644 voor het treffen van voorzieningen aan het vroegere kleu terhuis „Margriet" aan het Kennemerplein 3, waarin thans de gemeentelijke inspectie van het lager onderwijs en de economische adviseur der gemeente zijn gehuisvest, niet voldoende zou zijn. B. en W. stellen de raad thans voor een aanvullend krediet van 12.900 toe te staan, die onder meer zullen worden ge bruikt voor het aanbrengen van de ver anderingen die verband houden met de inrichting van een bewaarderswoning. De derde ontmoeting van de zwemwed strijden om de kampioenschappen en beste prestaties van de Kring Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Zwembond wordt zaterdagavond om zeven uur door ZBVS in het natuurbad „Velserend" te Santpoort gehouden. De volgende wed strijden worden gezwommen: 50 meter vlinderslag jongens, 200 meter schoolslag dames, 50 meter schoolslag jongens, 100 meter vlinderslag heren, 50 meter vlinder slag dames, 4 x 100 meter estafette vrije slag heren, 4 x 50 meter wisselslag esta fette dames. Wassenaar, H. A. Bouman, Zwolle, A. H, Baak, Den Haag, H. C. Knoppers, Heteren. Kandidaatexamen godgeleerdheid: A. Vroeg- op, Leiden, P. Feenstra Nijland (Fr.), J. Hoekert, Voorburg. Kandidaatsexamen Fran se taal- en letterkunde. J. A. M. van der Krabben, Den Haag, C. F. van Kooten, Haar lem. Apothekersexamen: mej. N. Amstel veen, Leiden, mej. N. van Schagen, Rotter dam, mej. A. G. Rooth, Rotterdam, H. van der Meer, Den Haag, C. Vrij, Maassluis. AMSTERDAM. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „Pro duction of radio-isotopes with charged particles" H. H. Ph. Moeken, geboren te Amsterdam en op proefschrift getiteld: „Het isoleren van de onverzeepbare rest bij het bepalen van in vet oplosbare vita minen" F. J. Mulder, geboren te Poeroek Tjahoe (Borneo). Doctoraalexamen farma cie: Mevr. G. H. Kruysse-Agema; H. B. A. Mulder en A. H. Weenink, allen te Am sterdam. Doctoraalexamen scheikunde: Mej. G. W. Groenendaal, Amsterdam; S. W. Atkins, Bussum; J. Kragten, Amster dam; R. Leur, Bussum; C. N. Pascha, Ber gen (N.H.). Kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: Mej. L. van Wouw, Amster dam; F. v. d. Boogaard, Amsterdam; H. A. J. Welkers, Hoorn; H. J. Hopman, Amster dam; A. W. Kaandorp, Castricum; L. A. Hermans, Amsterdam; met lof S. Th. M. Ackermans en W. N. Speckamp, beiden te Amsterdam. Kandidaatsexamen Engels: Mej. J. v. d. Wal. Utrecht; D. Visser, Hil versum. Kandidaatsexamen pedagogiek: Mej. A. Grewel, Amsterdam. Kandidaats examen politieke en sociale wetenschap pen (sectie cl): Mej. A. T. S. Verhoeff en mej. L. Kraan winkel, beiden te Amster dam; mevr. L. M. Vercruvsse-Dopheide, Leiden; W. J. Maat en L. II. Mulder, bei den te Amsterdam. Kandidaatsexamen so ciale aardrijkskunde: Mej. E. van Elk en de heren L. M. Scrpenti, J. P. van Zwee- den,.allen J;e_Amsterdam;.F. Th. Witkamp, Bussum. i AMSTERDAM (vrije universiteit). Ge slaagd voor het doctoraal examen Engelse taal en letterkunde: J. G. Barringer (Phili- delphia), J. A. Bakkum. Amsterdam en J. J. Berkhout, Hilversum; doctoraal exa men scheikunde: H. H. Bosman, Haarlem en B. van Zanten, Blaricum (cum laude). AMSTERDAM (Gemeente Universiteit). Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Vacuolen een structureel element in het neuropileem van de hersenschors" de heer F. C. de Waal, geboren te Wolfheze; op proefschrift getiteld: „Electrophysiological investiga tions into the influence of Some metabolic inhibitors on retina and visual cortex in cat and rabbit" de heer P. Visser, geboren te 's-Gravenhage; op proefschrift getiteld: „Electro-areo- grafie van de cortex cerebri" de heer J. P. Schadé, geboren te Amsterdam, en op proefschrift getiteld: „Een katamnestisch onderzoek bij patiënten met psoriasis vul garis" de heer I-I. van der Meulen, geboren te Paramaribo. Doctoraalexamen Duits: A. Lambo, Amsterdam. Kandidaatsexamen Duits: mejuffrouw J. A. Brandenburg, Amsterdam; mejuffrouw A. Esselaar, Aerdenhout. Kandidaatsexamen kunstge schiedenis: J. D. van der Waals, Amster dam. Doctoraalexamen economie: W. A. Kageman, L. Stuiver, J. F. M. Peters, J. G. W. Sieger, J. Th. ITenrar, T. M. H. Loembantobing, J. G. Jacobs, allen te Am sterdam: C. de Jager. Maarssen. AMSTERDAM Voor aandelen K.L.M. bestond in het niet-officiële telefonische avond-Tkeer van woensdag behoorlijke belangstelling, waardoor de koers circa f 4 boven het slot van 's middags kwam te liggen. Donder dag werd deze koers vrijwel gehandhaafd. Gehandeld werd rond de f 132,40 tegen woensdag f 128,— als slotprijs. De overige markt volgde volkomen het beeld van New York van woensdag, waar hogere koersen werden genoteerd. De handel als zodanig was van ondergeschikt belang. Zolang de arbitrage gedwongen is werkloos te moeten blijven toezien, door dat ook de andere internationale beurzen niet tot zaken kunnen komen, zal de affaire zeer gering blijven in de vakantie- tijd. Alle internationale waarden konden het verlies van woensdag bijna volledig inlopen. Kon. Olie schommelde rond de f 229. In de morgenuren werd de koers voor deze aandelen hoger gesteld tenge volge van kleine aankopen voor Zwitserse rekening. PhiliDs 1 punt beter op 298%. Unilever nlus 3 on 471. Aku wederom 1 pereent hoger 198%. De scheepvaarthoek hield bij uitzonde ring gelijke tred met de overige markt en kon eveneens de verliezen van woens dag grotendeels terugnemen. Fluctuaties van enige betekenis kwamen niet voor. In de cultures kwam het do eerste drie kwar tier niet tot notering. De koersen bleven vrijwel onveranderd. Met de staatsfond sen gaat het nog steeds niet bes* en hoe wel de handel ook hier zeer gering was, is het toch tynerend. dat de koersen dage lijks achteruit gaan. Ook nu werden ver- lieven van 1/8--3/R Geïncasseerd. Dividendvoorst.el Ngombezie 11 percent in contanten (12 percent waarvan 5 per cent in aandelen). De koers werd geadvi seerd od 115 bieden (111). Aandelen Sim- nlex rijwielindustrie waren 94 bieden (92) op .sunstige vooruitzichten voor 1957 bij monde van de directie. Inland Natural Gas onveranderd. Prolongatie 3?'4 percent. (ANP) NEW YORK Hoewel na een avans van twee weken de koersen gisteren door winstnemingen afbrokkelden, sloten niettemin de belang rijkste fondsen met winsten. Het industrie gemiddelde sloot 1.84 lager op 517.97; dat voor spoorwegen 0,47 lager op 151,95 en dat voor openbare nutsbedrijven 0.12 lager op 71,18. Bij individuele fondsen deden zich ech ter belangrijke koersstijgingen voor, zoals een van meer dan negen dollar bij John son and Johnson, een van 4% bij Interna tional Salt, 5 dollar bij Pennsalt, veertig punten bij Superior Oil of California dat hierdoor op 1740 kwam na een be kendmaking over spectaculaire omzetten. De chemicaliën waren als groep krachtig en actief, vooral de borax-vervaardigende bed. ijven, die nog de invloed ondervinden van de mededeling ,dat Olin Mathieson aan de luchtmacht vliegtuigbrandstof op borax-basis gaat. leveren. Olin Mathieson zelf v.-as het meest actieve fonds van de dag. Het bereikte een nieuw hoogtepunt, maar daalde bijna een dollar toen er een flinke secundaire emissie op de markt kwam. Hetzelfde lot trof U.S. Steel, dat ruim een dollar lager sloot. (UP). 3% °/n Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl Amer. Lijn. N. Scheepv Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 89/ 198 360/ 190/ 305 213/ 283 298 157% 471 247 1078% I 228,80 75 i 133,— 182% 169 264 119% 91% 197 156% 165 168 69% 200% 72 44% 91% 39% Heden 13.45" uur' Anker,-: Aïmkerl 89% 196% 360 192 305 275 282 296% 157%* 462 247 1060 224,— 75% 136,80 181% 168 262 118 92 197 156% 165 168* 68% 198 70% 45% 90 39% Drie Haarlemse bedrijven, die delen van het voormalige terrein van de Holland- Nautic n.v. in huur hebben, willen deze huur verlengen. Zij hebben daartoe een verzoek tot B. en W. van Haarlem gericht. Het gaat hier om de Koninklijke Han delmaatschappij Boeke en Huidekoper n.v., die verzocht heeft om de verhuur van 1784 vierkante meter terrein van 1 maart 1957 af tot en met 28 februari 1958 tegen een huurprijs van vijftien gulden per vier kante meter per jaar. Vermaat's Bakkerijen n.v. willen een loods met een stuk grond ter grootte van 577 vierkante meter blijven huren tegen een prijs van vijftien gulden per vierkante meter per jaar tot en met 31 mei 1959. Het gaat hierbij om een tijdelijke verhuring, omdat Vermaat een nieuwe bakkerij gaat bouwen, die binnen twee a drie jaar gereed kan zijn. Tevens stellen B. en W. voor aan aanvraagster een vergunning te verlenen tot het maken van een tijdelijke hulpbrug over de Paul Krugervaart. De n.v. Cacao- en Chocoladefabriek „Union" heeft het verzoek gedaan tot 15 mei 1962 te mogen huren een gedeelte van dé voormalige hal IV ter grootte van 218 vierkante meter met een stuk onbebouwde grond ter grootte van 227 vierkante meter tegen huurprijzen van respectievelijk f 17.50 en f 4 per vierkante meter per jaar. B. en W. stellen de raad voor de ge vraagde vergunningen te verlenen. De n.v. Nautamix heeft de gemeente verzocht een strook grond ter grootte van acht meter in koop af te staan, gelegen aan de Nijverheidsweg. B. en W. stellen voor deze grond te verkopen tegen een prijs van negentien gulden per vierkante meter vermeerderd met f 100 per strekkende me ter kadelengte. Naar wij vernemen is oinnenkort de be noeming te verwachten van de heer J. W. Fossen, leraar aan de Haarlemse Rijks kweekschool, tot assistent van de hoofd inspecteur van de onderwijzersopleiding. De heer Fossen zal worden belast met de inspectie van het onderwijs in de talen. Sinds 1946 doceert hij aan de Rijkskweek school in Haarlem Nederlands, Frans en Duits. De heer Fossen heeft trouwens ook gestudeerd aan deze kweekschool. Van 1922-1926 was hij namelijk „bakkeling", zoals de leerlingen van de Haarlemse Rijkskweekschool zich noemen. De heer Fossen is een vooraanstaande figuur in de onderwijswereld. Hij vervult thans nog het voorzitterschap van de Kweekschool- bond. De voetbalwedstrijd Luxemburg-Neder land, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958 zal in het Feijenoord stadion in Rotterdam worden gespeeld. De wedstrijd is vastge steld op woensdag 11 september, aanvang half vijf. Aïmkerk, 10 v. LaSTalmas n. Kaapstad. .-(-AmelaiMdr'9 v. Corpus ChrtsWin Oldkilpatrick. Abbekerk, 11 te Amsterdam. Alamak, 13 te Vincent Kp. Verd. eil. verw. naar Vitoria. Andijk. 13 te Vera Cruz verw. Annenkerk, 10 v. Shanghai n. d. Philippijnen. Arkeldijk. 12 te Boston Mass. Antonia, 11 te Pladju. Angolakust, 11 te Luanda. Antonia. 11 te Pladju. Aalsum. 12 te Surabaja. Aegis, 11 v. Amsterdam n. West-Indlë Alblasserdijk, 11 v. Rotterdam, 11 te Londen. Amstelsluis, 11 te Rotterdam terug v. proeftocht. Axeldijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Aldabi, 11 v. Montevideo n. Santos. Ampenan, 12 te Galveston. Both, 11 te Surabaja v Beleleng. Britsum. 10 300 m n.n.w Northwestcape n AIbzay. Bali, 11 te Singapore v Priok. Boissevain, 11 te Port Elizabeth. Banda, 11 te Mena. Blitar, 11 rede Massawa. Beninkust, 11 te Dakar. Balong, 11 150 m. z.o. Kp Guardafui n. Djibouti Britsum. 10 1300 m. v. Albany (Austr.). Caltex Leiden, 10 v. Port Said n Rotterdam. Caltex Nederland, 11 v, Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 10 v. Port Said n Rotterdam. Cistula, 20 te Casablanca verw. Coryda, 11 v. Sydney n. Newcastle Cradle of Liberty, pass 10 Aden n Mena Cinulia, 11 v. Durban n. Bombay. Cottica, 11 v. Plymouth n. Amsterdam. Drente, 11 v. Singapore n. Surabaja. Dorestad, 11 te Havana. Daphnis, 11 te Puerto Plata. Eos, 11 te Rotterdam. Esso Rotterdam. 10 te Port Said. Esso Nederland, 11 te Port Said v. Faw' Eemdijk, 12 v. Rotterdam n. Havana. Friesland KRL, 11 te Ummsaid. Felipes, 11 te Telokanson. Friesland, 11 te Ummsaid. Fairsea, 9 te Bremerhaven. Gaasterkerk. 10 te Rotterdam. Giessenkerk, 11 v. Port Said n. Marseille. Gooiland, pass. 11 Finisterre n. Bremen. Ganymedes, 12 te Amsterdam. Groote Kerk, 11 v. Rotterdam n. Marseille. Helena, 11 v. Funchal n. Bridgetown. Hispania, 12 te Rotterdam verw. Hersilia, 11 te Ciudad Trujillo. Hera, 11 te Port of Spain. Hathor, 12 te Algiers. Heelsum, 11 v. Mobile n. Savannah. Jupiter, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Japara KRL, 10 te Belawan. Japara KPM, 12 te East-London verw. Kopionella, 10 v. Lorenco Marques n Abadan Kara, 11 v. Durban n. Abadan. Korovina, 12 te Goodhope. Kota Baroe, 12 te Cheribon. Kota Inten, 11 te Hongkong. Kieldrecht, 10 te Chittagong. Keizerswaard, 10 v. Gibraltar n. Rotterdam. Karimun, 11 te Napels n. Genua. Kennemerland, 11 v. Buen. Aires n. Montevideo. Koningswaard, 10 dw. Landsend n. Curagao. Koratia, pass. 11 Belawan n. Rotterdam. Kinderdijk, 12 te Antwerpen verw. Kalinga, 11 v. Aden n. Gibraltar. Leto, 10 te Rotterdam. Lekhaven, 11 te Bremen. Leopoldskerk, 11 v. Khorramshar n. Mombasa. Loenerkerk, 11 v. Suez n. Aden. Leersum, pass. 11 Lissabon n. Cardiff. Loosdrecht, 11 te Antwerpen. Lawak, 12 te Napels. Limburg, 11 v. S. Pedro de Macoris n. Houston. Mapia, 11 te Surabaja. Merwede, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Meerkerk, pass. 11 Kp. Finisterre n. Duinkerken. Merwelloyd, 12 te Suez. Musilloyd, pass. 11 Perim n. Belawan. Modjokerto, 12 te Tj. Priok v. Tj. Mani. Minjak, 11 te Tj. Priok. Mentor, 10 70 m. z. Kingston Jam. n. Houston. Myonia, 77 te Balikpapan v. Tj. Priok. Mapia, 11 te Surabaja. Moordrecht, 11 129 m. o.z.o. Mena n. Kwinana. Maas, 14 te Lissabon verw. Myonia, 11 te Balikpapan. Maasdam, 12 te Rotterdam. Molenkerk, 11 v. Karachi n. Port Okha. Nestor, 10 v. Paramaribo n. Amsterdam Naes Commander, 13 te Fawley verw. Nieuw Holland, 12 te Makassar. Oostkerk, 11 te Aden. Orion, pass. 11 Algiers n. Tunis. Osiris, pass. 11 Azoren n. Amsterdam. Oberon, 11 te Guanta. Oranjefontein, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Oranje, 12 v. Suez n. Aden. P G. Thulin, 10 v. Philadelphia n. Seven Islands Prins Willem II, 10 v Montreal n. Le Havre. Prins Willem IV, 10 v Cleveland n. Hamilton. Pr. Willem III, 11 te Bremen v. Le Havre. Perna, 11 v. Bombay n. Abadan. Prins Johan Willem Friso, 12 te Montreal. Raki, 10 rede Bombay. Rotti, pass. 11 Minikoy, 15 te Belawan verw. Rempang. 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Ruys, 12 te Nagoya. Slamat, 11 te Penang. Statendam, 10 v. Southampton n. New York. Steven, 9 v. Montreal n. Casablanca. Straat Mozambique, 10 v Durban n. Mauritius. Saroena, 11 v. Pladju n. Singapore. Singkep, 11 v. Tj. Priok n. Cheribon. Stad Amsterdam, pass. 11 Gibraltar n. Melilla.. Stad Rotterdam, pass. 11 Kp. St. Vine. n. R'dam. Saidja, 12 te Brikom verw. Sambas, 11 te Bandjermasin. Stanvac Ogan, 11 te Singapore. Stanvac Talang Akar, 11 te Sungeigerong. Schouten, 11 te Cebu. Soestdijk, 11 te New York v. Antwerpen. Schie, 11 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Sommelsdijk, 11 v. New York n. Antwerpen. Salatiga, 11 te Cebu. Stad Alkmaar, 11 te Gibraltar. Stad Maassluis, 11 te Narvik. Stad Delft, 11 v. Narvik n. Amsterdam. Sliedrecht, 11 v. Rotterdam n. Vlissingen. Sloterdijk, 11 te Rotterdam. Straat Lombok, 12 te Sydney. Tabinta. pass. 11 Gibraltar n. Port Said. Theobaldius, pass. 11 Singapore n. Balikpapan. Tjisadane, 11 te Rio de Janeiro. Trajanus, 10 70 m. o.z.o. Malea n. Savona. Tjikampek, 11 te Kobe. Telamon, 10 v. Baltimore n. New York. Teucer, 11 te New York v. Paulsborough. Themis, 11 v Maracaibo n. Bachaquero. Tara, 11 te Bremen verw. Tabian, 12 te Port Swettenham. Tamo, 11 v. Santos n. Montevideo. Tomori, 11 v. Port Said n. Rotterdam. Vivpara. 10 v. Amsterdam op proeftocht. Van Noort, 9 v. Surabaja n. Shanghai. Vlist, 12 te Corpus Christi. Van Neck, 11 te Tj. Priok n Singapore. Vasum, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Wleldrecht, 10 v Rotterdam n. Rastanura. Willem Ruys, 11 v.Tj. Priok n. Singap .en R'dam. Westland, 10 115 m. w. St. Paulsrock n. Recife. WonoSari. 11 te Beyrouth. Waal, 12 te Amsterdam. Westland, 12 te Recife. Wonorato, 11 v. Singapore n. Madras. IJssel, 11 te Georgetown v. Savanna. Zijpenberg, pass. 10 Fern. Noronha n. Cardiff. Zaankerk, 11 540 m. z.w. Guardafui n. Aden. Zeeland KRL. 12 te Cheribon. Zuiderkerk, 11 v. Port Said n. Suez. Zonnekerk, 12 te Rotterdam. KLEINE VAART Albert Willem, 10 v. Hamina n. Cowes. Alja, 9 v. Oslo te Harlingen. Bab T. 10 te Zaandam v. Kristinehamn. Daniël, 11 v. Goole n. Amsterdam. Draco, 10 30 m. w.z.w. Casquets n. Bilboa. Duiveland, 10 v. Goole te Velsen verw. Elsa, 9 te Zaandam v. Sundsvall. Fiat, 10 v. Gent te Portsmouth verw. Frejo, 11 te Kiel verw. v. Oulu. Herman Buisman, 11 te Plymouth v. Hamina. Joost, 6 te Zaandam v. Hamina. Josef Swenden, 10 v. Ipswich op de Tyne. June, 10 te Washbaai n. Boston. Kaap Falga, 8 v. Antwerpen n. Ornskoldsvik. Kaap St. Vincent, 10 v. Stockholm n. Norrkoping. Merak, pass. 10 Terneuzen n. Southampton. Michel Swenden, 10 v La Paluoto te Portsmouth. Ponza, pass. 10 Kiel n. Ostrand. Pavo, 8 v. Haukipudas n. Zaandam. Peter Swenden, 10 v. Herang n. Wasklot. Prior, 12 v. Londen te Esbjerg verw. Tilly. 9 te Walkom v. Antwerpen. Teun, 10 v. Teignmouth te Antwerpen. Zuiderzee, 10 v. IJmulden n. Basse Indre. SLEEPVAAKT Barentszee, pass. 10 Texel n. Plymouth. Blankenburg, 11 v. Hoek v. Holland n. Marseille. Clyde en Oceaan, 10 930 m. w.z.w. Kp. San Lucas. naar Hikari. Cycloop, 10 v. Casilda Cuba n. New Orleans. Ebro, 10 v. Sunderland n. Maassluis. Noordzee, 11 v. Bremerhaven te Maassluis. Thames. 11 v. Maassluis te Plymouth. Witte Zee. 11 te Maassluis. Zoekt U een motor in prima staat Een handelstaak kan niet buiten 'eclame De beste reclame is adverteren Het beste adverteren doet men in dit blad in haar Type-opleiding. Meisjes met talenaanleg kunnen in bedrijfs tijd een gratis opleiding tot typiste volgen. Tijdens de opleiding wordt normaal salaris betaald. Aanvang 2 september a.s. Mondelinge sollicitaties op werkdagen (be halve 's zaterdags) van 9 tot 12 en 14 tot 16 uur in barak 216, Schiphol, en elke woens dagavond van 19.30 tot 21 uur aan het KLM- Passagekantoor, Leidseplein, Amsterdam. Ook na afspraak tel. 730730, toestel 574. Schriftelijke sollicitaties aan KLM, Dienst Personeelszaken Nederland, Schiphol. Op enveloppe vermelden: T.O. bij met tientallen koopjes in MEUBELEN, BEDDEN. KARPETTEN Blank eiken huiskamer, geheel compleet, van 695.— voor 545.— 2 clubs. 4 stoelen, prima kwaliteit, 297.50 Nog enkele restanten rookfauteuilkussens 29.75 Rookfauteuil. compl. met verende kussens f 68.50 Modern bankgarnituur 3 zitsbank en 2 fauteuils 375.— Wilton karpet, grote maat van ƒ185.-voor ƒ119 Nog enkele in de maat 2 x 3 m„ zeer voordelig Kloostertafels, pracht kwaliteit, vanaf f 33.50 Nog enkele binnenvering matra-sen, 1 persoons, Iets beschadigd, ƒ52.50 persoons divanbedden, 15 jaar garantie, f 22.75 Jeugdmatrassen ƒ29.75 KAPSTOKKEN vanaf ƒ17.75 OUD HOLLANDSE DOEKEN Nog een kleine oartij dekens met extra grote korting Nog enkele coupons voor spotprijzen en tientallen andere koopjes Komt zien en overtuigt u U slaagt voordeliger bij Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem- Telefoon 19141 Credietservice aanwezig

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11