Kerkdiensten Nieuw „Hummeltjeshonk" door Wethouder Geluk in gebruik gesteld Verheugende restauratie van Haarlems oudste orgel Flauwe kooplust kenmerkte de eerste bollenveilingen j>AKKERIJ" in bollenstreek ingeluid Burgemeester ontvangt reisverslag van leerlingen van Lorentzlyceum Morgenochtend weer De Si-Siliaan 21 PART. CHAUFFEUR Medische verzorging tijdens weekeinde Film over Fokker geen commercieel succes Ongeluk op circuit C.I.S.-UITWISSELIN GSBEZOEK Twee diensten van G.G.D. in nieuwe behuizing Muziekfestijn in Haarlem- Noord op woendagavond UIT STAD EN STREEK Examens Bi»rgeH»'ke Stand van Haarlem (Wim Sontieveld) over Radio Luxemburg ZATERDAG 13 JULI 19 5 7 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT jjet bollenseizoen is weer begonnen. Vrijdag werd in de H.B.G. te Lisse de eer ste bollenveiling gehouden en daarmee is een periode van grote drukte ingeluid. Vanmorgen hield de Hobaho de eerste vei ling. Urenlang zal worden overgewerkt in de „pakkery", zoals deze seizoendrukle heet. Overal in de bollenstreek hoort men het gebonk van de sortcermachines, hoort men de telmachines zacht zoeven en het getik en gekop op de kisten, die moeten worden dichtgespijkerd. Tot ongeveer half september zal men in de bollenstreek on afgebroken in touw zyn om de nieuwe bollenoogst te verwerken. De traditie wil dat het aanbod op elke eerste veiling in het seizoen niet zo groot is, doch dat de belangstelling daarentegen dés te groter blijkt. De veiling in de H.B.G. vormde geen uitzondering. Lang voor de aanvang liepen de exporteurs, de hande laren en kwekers door de veilinghal, be nieuwd naar de prijzen. Ook de prijzen beantwoordden aan de verwachtingen: er bestond weinig kooplust en voor verschei dene soorten tulpen werden matige prij zen genoteerd. Krokussen waren tegen zachte prijzen te koop. Beste elven van de bekende paarse purpurea brachten slechts f 4.50 per hon derd op, tienen f 2.60, negens f 1.85. Tie nen van King of the Striped kwamen niet hoger dan L 1.25 per honderd en elven van deze variëteit noteerden f 1.75. Tienen van krokussen gingen voor f 0.85 van de hand en negens kwamen slechts tot f 0.60. Bij de tulpen waren de vroege broei- soorten als Krelage's Triumph niet erg in trek. Mooie twaalven brachten f 4.85 op en elven f 4.40. Een variëteit als Van der Eerden, altijd zeer gevraagd, lag in de zelfde koers. Voor de vlammend-rode Ma dame Lefeber-tulp betaalde men daaren tegen f 14.70 voor twaalven en f 11. voor elven. Twaalven van Mirjoran wer den afgedrukt op f 9.en van Alberio op f 5.30. Elven van Karei Doorman noteer den f 7.10. Het aanbod van narcissen was uiteraard nog niet groot. Enen van Fortune gingen voor f 9.50 per honderd van de hand, tweeën voor f 9.drieën voor f 7,20. Extra zware enen van Actaea verwisselden voor f 10.70 van eigenaar, normale enen voor f 9.50, drieën voor f 5.80. Voor Scarlet Ele gance werd f 8.50 en f 6.50 betaald, resp. voor eerste en tweede sortering. Lage prijzen Voor de eerste veiling, die de n.v. Hol lands Bloembollenhuis te Lisse vanmorgen heeft gehouden, werden bijna veertienhon derd manden bloembollen aangevoerd, hoofdzakelijk tulpen. De kwaliteit hiervan ADVERTENTIE NIEUW!!! in bezit van eigen wagen (nw. '57) heeft nog enige uren, dagen beschikbaar. Br. onder no. 6101, aan het bur. van dit blad. HAARLEM Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidse- vaart 74, tel. 12111. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 23525; firma Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apo theek Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. HALFWEG Artsen: dokter D. H. Honingh, Bau- mannplein 31, tel. 405 te Halfweg. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, tel. 25589. Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Julia- nalaan 130, Overveen, tel. 10071; Aer- denhout: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beets- laan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769, b.g.g. 10920, en zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aer- denhout, tel. 26994, b.g.g. 27343. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 20 juli voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout-Apotheek, Bi oemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bleomendaalsestraatweg 145, SantDoort-Station, tel. 02560 8249 en de Heemsteedse Anotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aer denhout). ZANDVOORT Artsen: Dokter J. van der Meer, Julia- naweg la, telefoon 2499, en Dokter C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34, telefoon no. 2813. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, thans Van Lennepweg 42. Nog geen telefoon aanwezig. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart no. 74, Haarle. telefoon K 2500—12111. Dienst apotheken: Gedurende de maan den juli en augustus zijn de beide te Zandvoort gevestigde apotheken, te- weten de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wnnne, Haltestraat 8, telefoon 2389, en de Zeestraat-apotheek M. J. Kerk hovenNieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. no. 3073, alle dagen, ook de zondagen, geopend van 8 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. In de week van 13 tot en met 19 juli nachtdienst van 22.30 uur tot 8 uur: Apotheek Kerkhoven, Zeestraat 71, tel. no. 3073. Haarlemmermeer: Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320. Badhoevedorp: dokter Sabel. Nieuw-Vennep: dokter A. van der Weg, tel. 280. Zwanenburg: dokter D. H. Ho ningh, Dr. Baumannplein 31 te Halfweg. Usse: Artsen: dokter H. A. Holl, Veld horststraat 50, tel. 3150 Heemstede. Artsen: J. Laeyendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103 en A. •I- van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, telefoon 27913. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), tele foon 39813 (en in de week van maandag 15 tot en met zaterdag 20 juli, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (er van za terdag 13 tot en met vrijdag 19 juli, des avonds na zes uur). was over het algemeen best en de partijen waren groot Dit is momenteel zeer aan trekkelijk, omdat de exporteurs nu nog veel tegelijk inkopen. De prijzen van vele variëteiten lagen echter beneden de noteringen van de laat ste beurzen. Zelfs Brilliant Star kon maar met moeite worden verkocht voor onge veer f 10per honderd. De zogenaamde massa-broeisoorten, waarvan grote par tijen worden geteeld en verkocht, lagen in prijs ongeveer gelijk aan de binnenlandse minimum-prijs. Zij zijn soms twee a drie cent per stuk goedkoper dan vorig jaar in het begin van het seizoen. Het is uiterst gevaarlijk om uit de prij zen van de eerste veilingen conclusies te trekken. Thans kan men nog slechts ver kenningen doen. Dit neemt echter niet weg, dat dit begin voor de kwekers niet hoopgevend is, temeer omdat zij dit voor jaar weinig bloembollen hebben kunnen verkopen. Zij hebben echter de hoop, dat de exporteurs als de verzending naar het buitenland over enkele weken in volle gang is wat meer zullen geven, omdat zy dan een overzicht hebben over de partijen, die hun concurrenten nodig hebben. Er zal dan waarschijnlijk wel een aantal variëteiten duurder worden dan op het ogenblik. Waarom de markt zo gereser veerd is, wan men moeilijk vaststellen. Dezelfde oogst als verleden jaar wordt verwacht, doch vermoedelijk zal niet zo veel worden geëxporteerd, ondermeer als gevolg van de moeilijkheden met de Franse afzet. De verwoestingen in de tramremise in Rome, waarvan het dak deze week naar beneden kwam, doordat de hitte trekking in de metalen spanten had veroorzaakt. Dit gebeurde op het mo ment dat daarin ongeveer honderd arbeiders aan het werk waren. Slechts enkelen konden tijdig naar buiten hol len. Velen werden gewond van wie enkelen zeer ernstig. Twee bezweken aan hun verwondingen. Van de zijde van het Frans Halstheater in Haarlem vernamen wij, dat de film „De vliegende Hollander, het leven van Antho ny Fokker" van vanavond af niet meer zal worden vertoond en door een andere ver vangen zal worden. De belangstelling is namelijk ook in de stad waar Fokker zijn jeugd doorbracht, beneden de meest be scheiden verwachtingen gebleven. Van een andere Haarlemse bioscoopex ploitant, die met de programmering be moeienis heeft gehad, vernamen wij. dat van een débacle moet worden gesproken, welke zeker niet uitsluitend kan worden toegeschreven aan het „slechte bioscoop- weer". zoals wij geneigd waren te veron derstellen. Er ziin dan ook theaterdirec ties, die de film reeds gecontracteerd hadden, die er een flink bedrag voor over hebben gehad om van de verwachte strop af te komen. In de kringen van de bio scoopexploitanten is men van oordeel, dat het bedrijf reeds een aanzienlijke bijdrage heeft geleverd door de verstrekte garan tie voor het maken van de Fokker-film en dat men deze garantie niet nog eens door middel van een verliesgevende vertoning behoeft te vergroten. In de theaters, waai de film reeds gelopen heeft, schijnt men slechts tien percent van de normale re cette ontvangen te hebben. Vrijdagmiddag is tijdens de training op het circuit van Zandvoort voor de races van zondag een ongeluk gebeurd. De ren ner J. Kasper uit Haarlem raakte in de Tarzanbocht met een 125 c.c.-motor van de weg en belandde in het duin. Met een hersenschudding is de renner in het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem opgenomen. Kwart eeuw bollenpelster Deze week was het vijfentwintig jaar geleden, dat mejuffrouw Hoogkamer, Wil- helminastraat 11 in Lisse, voor de eerste keer bij de firma De Vink aan de Lisser- brug ging bollen pellen. Sindsdien heeft zij geen enkele zomer in de schuur van deze firma ontbroken. Vanmorgen om elf uur heeft een dele gatie van het Haarlemse Lorentzlyceum, bestaande uit drie leerlingen onder leiding van hun lerares Nederlands, mejuffrouw A. Otto, op het Haarlemse stadhuis aan burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers een boek overhandigd, dat was samengesteld door de meisjesleerlingen van de school en dat bestond uit teboekgestelde herinne ringen van het bezoek van zestien meisjes leerlingen van de Richmond Lodge School uit Belfast van 13 tot 23 april aan Haarlem en van het tegenbezoek, dat veertien Lo- rentzleerlingen van 23 juni tot 3 juli aan Belfast brachten. Deze uitwisseling had plaats onder aus piciën van de Conference of Internatio nally-minded Schools (C.I.S.) waarvan de gemeente Haarlem lid is. Als tastbaar blijk van dankbaarheid en tevens als overzicht van de bereikte resultaten, be sloten de deelneemsters een reisverslag samen te stellen en dat het gemeentebe stuur aan te bieden. Burgemeester Cremers aanvaardde het bijzondere geschenk met een toepasselijke toespraak. Het boek is zeer aantrekkelijk uitge voerd en bevat naast het verslag van de reis, dat iedere dag door één der deel neemsters is gemaakt, tal van tekeningen, kaarten, plattegronden, foto's en pro gramma's. Zondag 23 juni was de groep, die be stond uit dertien meisjesleerlingen, één jongensleerling (die zich bij de voorberei ding van de reis zeer verdienstelijk had gemaakt) een assistent-leidster en de leidster van de groep, mejuffrouw Otto, uit Haarlem vertrokken. Een gedeelte van de maandag werd be steed om Londen te zien, waarna het ge zelschap dezelfde dag nog doorreisde naar Belfast. Dezer dagen zijn het jeugdpsychiatrisch bureau en de afdeling bejaardenzorg van de Haarlemse Gemeentelijke Geneeskun dige- en Gezondheidsdienst, die tot voor kort gehuisvest waren in het gebouw van de G. G. D. aan de Nieuwe Gracht, overge bracht naar het pand Kenaupark 18. Zoals gemeld is zal woensdagavond 17 juli op het terrein van „Haarlem" onder leiding van de Stichting „?Iaarlem-Noord" een muziekfestijn worden gehouden met twaalf korpsen. Voor het begin kunnen de toehoorders de bandopname van de taptoe- unique beluisteren. Dinsdag was er gelegenheid de Rich mond Lodge School te bezichtigen, woens dag volgden de meisjes enige lessen en donderdag werden zij op het stadhuis van Belfast door de burgemeester van die stad. ontvangen. Later op de dag werd een be zoek gebracht aan het Noordierse parle ment. De volgende dagen werden besteed aan het maken van tochten en excursies in de omgeving van Belfast. Woensdag 3 juli werd de terugreis naar Nederland weer aanvaard, waar het ge zelschap vrijdag 5 juli aankwam. De jongensleerling heeft de tijd, dat de meisjes op Richmond Lodge School ver bleven, doorgebracht op Campbell Col lege, een jongensinternaat. Het tastbare resultaat van deze vrucht bare C.I.S.-uitwisseling, het boek met reis- herinnei-ingen, zal te zijner tijd, dank zij de medewerking van hel Haarlemse ge meentebestuur, een plaatsje krijgen in het Lorentzlyceum. De ervaringen van dit uitwisselingsbe- zoek wettigen de hoop. dat dergelijke rei zen in de toekomst niet meer tot de uit zonderingen zullen behoren. Met bewondering heeft een aantal ge nodigden vrijdagmiddag kennisgemaakt met het nieuwe gebouw van de gemeente lijke kleuterschool „Hummeltjeshonk" aan de Brederodestraat in Haarlem, nadat de wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, de nieuwe school officieel had opengesteld. Men toonde zich met de wet houder verheugd, dat de bestedingsbeper king niet op de bouw van deze school van invloed is geweest. Speciale aandacht trok de overdekte zandbak, die zeker niet als een luxe werd beschouwd. Het hoofd van de kleuterschool, mejuf frouw F. G. de Jager, bracht na een wel komstwoord haar dank uit aan het ge meentebestuur, en speciaal aan wethouder Geluk, voor de totstandkoming van het schoolgebouw „Het is een kleuterparadijs geworden, mooi in vorm en kleur", aldus mejuffrouw De Jager, die al had gehoord dat de school tot de mooisten in het land behoort. Zij sprak woorden van dank tot de ontwerper, architect D. Heiloo, en de aannemer, alsmede tot het bouwpersoneel. Van de aannemer was een fraaie repro ductie van een schilderwerk van Dufy ontvangen. Voorts betrok mejuffrouw De Jager in haar dank het hoofd van de Tet- terodeschool, de heer C. F. Ootes, bij wie de school vele jaren had „ingewoond". Als blijk van het feit, dat de inwoning nu definitief is beëindigd, overhandigde zij de heer Ootes de sleutels van het oude schoolgebouw. Ook bij Stoop's bad was ingewoond, waarvoor de directeur, de heer Schultink, dank werd gebracht, waarna mejuffrouw De Jager zich richtte tot me vrouw J. DucroKruyver, die de grappige betonnen beer op de speelplaats heeft ont worpen. Het schoolhoofd deelde mede, dat van de ouders een prachtig poppenhuis was ontvangen. Wethouder Geluk releveerde, dat lange tijd naar een geschikte plaats voor deze school is gezocht. Ook aan de huidige plaats zijn bezwaren verbonden, doch een andere oplossing was niet te vinden. De wethouder uitte zijn bezorgdheid over de financiële maatregelen van de overheid, waarvan het onderwijs de dupe dreigt te worden. De wethouder noemde het prak tisch onmogelijk om op korte termijn tot de bouw van scholen te komen. „Het is een vrijwel onmogelijke situatie, waarin de gemeente komt te verkeren". Tenslotte wenste de heer Geluk, dat in dit fraaie gebouw goed werk voor de kleuters zal worden verricht en dat mede door dit werk de kleuters tot goede staatsburgers zullen worden gevormd. De inspectrice van het kleuteronderwijs, mejuffrouw Ritmeester, bracht haar ge lukwensen uit, waarbij zij zei, dat het voor de ouders een voldoening moet zijn, hun kinderen naar deze mooie school te zen den. Namens de vereniging „Volksonder wijs" sprak mevrouw P. Noorlander— Timmer, waarna de heer P. Vrugt namens de Haarlemse Ouderraad het woord voer de. „Jammer dat de kinderen de dupe worden van de financiële maatregelen", aldus de heer Vrugt, die overigens vol lof was over dit nieuwe „Hummeltjeshonk" Na de toespraken bezichtigden de geno digden het nieuwe gebouw. Nieuws in het kort Haarlem. In het gebouw van de Haar lemse Kegelbond zijn geslaaigd voor het mulo-diploma a: D. van den Heuvel, R. W. H. Hartman te Hoofddorp, T. de Vries te Badhoevedorp, J. Oudendijk, H. Verhoeff, II. Klinkenberg, P. Z. Dedecker, A. van Diest, M. J. J. Overmars te Velsen, D. Boom te Beverwijk, H. van Hiele, te Heemskerk, T. van Leeuwen, E. Goudeket. te Sassen- heim, M. A. Bruyn te Warmond, O. N. van Kampen, T. Lauwerem, C. J. van Leeverink, H. Wijnands, G. de Vries. R. J. H. Hörchner, M. van Rossum du Chattel, C. W. Selders, E. van Zeggelen, C. B. van Bilderbeek, C. J. Walkotte, M. H. Tensen, T. D. Blaauw. C. Jonker, C. H. Engel, te Haarlem, E. Ver- kouw te Heemstede, H. M. A. Keur. te Zandvoort, M. D. van Wijngaarden te Am sterdam, B, de Rooy, R. Kolk, te Haarlem mermeer, C. A. Damo, te Vogelenzang en P. C. M. Smits, te Haarlem. Diploma bejaardenverzorgster voor de eerste keer uitgereikt Deze week is voor de eerste keer in Haar lem het diploma bejaardenverzorgster uit gereikt en wel aan twaalf cursisten van de Protestants-christelijke huishoudschool in de Tetterodestraat. De geslaagden waren de dames: A. Bier- ma, J. L. Couprie, M. Dupon, J. P. Hogen- raad Machielse en J. Vreugdenhil, allen uit Haarlem, C. van Bakel en H. Rougoor uit Bloemendaal, C. de Jonge, W. Mensing en E. G. Vóórhaar uit Zandvoort, C. M. J. Kooyman uit Overveen en P. E. Montijn uit Bennebroek. 4D\'F.RTF.NTIF Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor hei gehele gezin, met restitutie bii overlijden van het lid HAARLEM, 12 juli 1957 BEVALLEN van een zoon: 10 juli: B. A. Dussenbroek-Habich; 11 juli: H. W. de Wilde-Stoop; 12 juli: M. C. Drossaers- Fea; W. Jager-Bakker. BEVALLEN van een dochter: 10 juli: W. C. A. Koster-Trouwen; 11 juli: C. Meijer-Oomen; A. M. Geers-Koopman; 12 juli: P. Versterre-Van der Meer. OVERLEDEN: 10 juli: J. Bron, 86 j., Ge dempte Oude Gracht; K. V. K. Mulisch, 65 j., Anna van Buurenlaan; J. H. M. Roo- semaalen-Verbeek, 62 j., Spaarndamse- weg; 11 juli: H. J. van Woerkom, 52 j., Kamperlaan. Met bijzonder genoegen zullen orgelken- aanfluiting geweest zijn. ners en orgelvrienden vernemen, dat de Voor hetzelfde bedrag, dat de aanschaf- kerkvoogdij der Hervormde Gemeente te fing van een elektronisch apparaat gevergd Haarlem besloten heeft het uit het eerste zou hebben, kunnen nu hoofdmanuaal en kwart der zestiende eeuw daterende orgel van de Nieuwe Kerk voorlopig in zoverre te laten restaureren, dat het half oktober van dit jaar weer bespeelbaar zal zijn om de gemeentezang behoorlijk te begeleiden. Dit gedeeltelijke herstel kan dan gezien worden als een eerste etappe van de com plete restauratie van het instrument, die wegens hoge kosten (men spreekt van tachtigduizend gulden) heel waarschijnlijk over een lange termijn zal lopen. Het gaat er momenteel om het hoofdmanuaal (acht registers) volledig te herstellen. Daarmee kan het in staat worden geacht ruimschoots te voldoen voor wat in de kerkelijke dienst hoofdzaak is. Dit is niet zozeer het concer teren als wel leiding geven aan de ge meentezang en dit dan in de nobele orgel klank die door geen surrogaat te vervan gen is. Gelukkig is door deze beslissing van de kerkvoogdy het dreigende gevaar bezwo ren, dat door middel van een elektronisch apparaat een sfeer van wekelijke sentiment in de kerk zou zjjn binnengedrongen die er niet thuis hoort, maar die door haar schijnschoon de smaak van de kerk gangers voor de echte orgelklank hopeloos had kunnen bederven. Het zou bovendien m een stad, waar de orgel kunst op een zo hoog niveau staat, een pedaal speelklaar worden gemaakt, dat is te zeggen grotendeels vernieuwd. Wat het pedaal betreft, zullen er in een volgende etappe van de restauratie nog belangrijke wijzigingen komen. Hoofdzaak is dat het nu bruikbaar wordt bij het herstelde hoofdmanuaal. De dispositie van het hoofdmanuaal wordt als volgt: Prestant 8' (blijft onge wijzigd). Quintadien 16' (de Quintadien 8' uit de oude dispositie op het bovenmanuaal, maar nu opgeschoven en voor de onderste octaaf aangevuld met nieuwe zestienvoets koperen pijpen). Roerfluit 8'. Fluit 4' (uit het oude bovenmanuaal). Octaaf 4', Octaaf 2', Mixtuur 4-5-6 sterk, Trompet 8'. Er komt voor dit alles een nieuwe sleep- lade, een nieuwe registertractuur, een nieuw speelmechaniek en - voorlopig - een nieuw enkelvoudig klavier. De windvoor- ziening kan blijven gehandhaafd, maar voor het hoofdwerk zal een regulatuurbalk en drosselklep worden gemaakt. Daar het orgel van de Nieuwe Kerk als cultuurmonument onder bescherming van Monumentenzorg staat, is nu het wachten op goedkeuring van deze instantie om de restauratie volgens bovengemeld plan te laten geschieden Laai ons hopen dat de zaak gauw haar beslag krijgt. Jos. de Klerk ZONDAG 14 JULI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Gr. Markt. 10: Ds. v. d. Wiel. 7' Ds. van Asperen. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. H. Av. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. P. van Lelij- veld, Ouderkerk a. d. Amstel. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans. 10.30: Jeugddienst. Ds. E. B. Rijnders, A'dam-West. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. H. de Nie, Amsterdam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Asschoff. 10.45: de Weleerw. Heer J. de Vries. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. A. Oskamp. Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jans straat 36. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. F. H. Geursen. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. (Bloe- mendienst). Centrum, tijd. in „d'Appelaer" 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service Présidé par le consistoire. Deutsch Ev. Gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Christian Science. First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. O. Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond. Zaterdag 4: Openluchtbijeenkomst (Dreef). Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst met H. Av. Dinsdag 20: bidstond o.l.v. Br. Matray. Vrijdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. evangelist E. Ch. Hermes. Alle-Dag-Kerk Maandag 7.30 en woens dag 8: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking. Broederkerk, Parklaan 34. Ilerv. Evang. op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaardingen. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Timmer, van Huizen. Stads Evangelisatie. Lange Heren straat 6. 10 en 7: C, Bijlsma, DenHelder. Dinsdag 8: Zihg ZofnérkSde. Woensdag 8: J. Jansen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen. Evangelist te Drie bergen. Kinderopdrachtdienst. 5: Ds. J. Vis ser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jan van Gijs, met Jacques Venema, multi- monica, gitaarmuziek en accordeon. Don derdag 8: Bijbelbespreking en Bidstond. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. R. Smit, Jeugddienst. 7: Ds. G. Hasting. Vrije Evang. Gemeente. Parklaan 21 6.30: Dienst. Evang. Luth. Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Doop. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht 57—59. 9.30: Ds. J. P. Haspels, van Apeldoorn. 5: Ds. J. van Leeu wen, van IJmuiden. Zuid-Oosterkerk, Ri chard Holkade 125. 9.30: Ds. J. van Leeuwen 5: Ds. J. P. Haspels. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9: Ds. Bos. 4.30: Ds. Plooy. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. Geels. Geref. Gemeente. Ridderstraat 29 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. Kieboom Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76 10: Hoogmis Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten Gemeente Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zus- terhulp. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openlucht meeting. 7.30: Verlossingssamenkomst, o. 1. v. Kapt. P. Vons. Vergadering van Gelovigen Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Sa menkomst. Gemeente des Heeren? Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeen te) Elim-kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. Wm. Zeegers. 5.45: Openluchtdienst i. h. Julianapark Z.Z. 7: Opwekkingssamenkomst. Verschillende sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Immanuël-kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. v. Ingen. 10: Zondagsschool. 6.45: Openluchtdienst a. d. Krocht. 7.30: Samenkomst. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugddienst van 8-13 j. 7.45: Idem 14-30 j. Pinkstergeloofsgemeenschap. Nassauplein 8 10: Dhr. M. v. d. Sluis. 5: Dhr. S. Priester. 10.30: Zondagsschool, Colensostraat 2 De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Tedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch.. Bij belstudie. 11: Prediking. Zcvendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Jehova's Getuigen, Kamer- lingh Onnesstraat 83. 6 tot 7. Vrijdag 7.30 tot 9.30. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst, preek. 8: Bijbelstu die voor iedereen o.l.v. B. Richardson. Jeugdbijbelklassen vakantie. Donderdag Ged. Oude Gracht 47, zaal II. Evangelisatie samenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. W. M. van Asperen, van Haarlem. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos, H. Av. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdka pel (Jeugdhuis Schoterweg) 10: Dhr. W. A. de Vos. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. G Moen, Jeugddienst. 7: Ds. J. Kroon. Ned. I'rot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk Kloppersingelkerk Kloppersingel 55—57 9.30: Ds. H W Wierda. 5: Ds. P de Ruig. Sions kerk. ERsleistraat 8.45' Ds P de Ruig 3.30' Ds. J. A. van Arkei Noord-Scholerkerk. Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk, in ge- Jubileum. Op 18 juli herdenkt de heer C. Steenbrink, bedrijfsleider van de Albert Heyn-zelfbedieningswinkel op de Zandvoortselaan te Aerdenhout, de dag, dat hij een kwart eeuw geleden zijn loop baan bij Albert Heyn begon. Raad kinderbescherming. Bij Ko ninklijk besluit is benoemd tot lid van de raad voor de kinderbescherming te Haar lem mr. H. Jonker te Heemstede. Jubileum. Op 16 juli zal de heer J. F. Buissink de dag herdenken, waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v. te Haarlem. De heer Buissink is thans chef van de administratie van dit bedrijf. Op bovengenoemde datum zal de directie van Droste in tegenwoordigheid van ver tegenwoordigers uit het nersoneel de jubi laris ontvangen, waarna het jubileumfonds van het bedrijf de heer Buissink zal hul digen. Slotfeest. Op vrijdagavond 19 juli heeft de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden van de Lagere Technische School te Haarlem in gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. De voorzitter van het schoolbestuur, ir. J. D. Berdenis van Ber- lekom, zal daarbij een toespraak houden. Het tweede gedeelte van de bijeenkomst bestaat uit een luchtig programma. Getuigen gevraagd. Een 69-jarige fietser werd vrijdagmiddag om ongeveer vijf uur op de Schoterweg in Haarlem- Noord door een personenauto aangereden. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De man is met een hoofdwond en een hersenschudding in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. De politie verzoekt diegenen, die het ongeval hebben gezien, zich te melden. ADVERTENTIE De bekende Si-Si Vruchtenlimonade (Om van te waaaatertandebrengt morgen weer een nieuw parelend radioprogramma 1 Stem óók weer af op Radio Luxemburg (208 meter) en geniet mee van dit amusante Si-Si programma en., van de sprankelende Si-Si. Sonneveld op z'n best. Vruchtenlimonade op z'n best de edelste vrucht euliuinnade uit klinkkluar fruit! bouw N. P. B., Berkenstraat 10. 9: Leesdienst 2.45: Ds. Plooy. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. D. H. Henstra, Oud-Beijerland. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. J. Dam- muller, evangelist te Alkmaar. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie, 12-16 jaar. Woens dag 8: Opwekkingssamenkomst. Spr. Dhr. F. H. v. d. Horst, evang. te Leiden. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Jehova's Getuigen, geb. N. P. B., Berken straat 10. 6.457.45. Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Ds. Oskamp. 10: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels Aula Chr. Lyceum: 10.45: Ds. Oskamp. Ka pel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. G. A. Barger.. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Open Rel. Gem., H'lem. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslavn 10: Dr A. Don- dorp. 5: Ds. D. J. Roos. Pinksterkerk. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Ds. C. P. Plooy. 5: Ds. A. Bos. Jehova's Getuigen. Binnenweg 79 c. 2 tot 3: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30 tot 9.30: Praktische toerusting van de pre diking van het evangelie. Maandag 8 tot 9: Ir. Lelylaan 63. Huis-Bijbelstudie Donder dag 8 tot 9: Crayenestersingel 7. Huis-Bij belstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H. Av. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. H. Jansen, Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. v. d. Berg. IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk H. Av. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Dezelfde. H. Av Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Geen dienst. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. D Kuiper van Bedum. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet (Belangstellenden). Vry Kath. Kerk, Popel laan 1. 10.30: Gez. II. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene sluitingsbijeenkomst. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. R. Ring- nalda. HILLEGOM. Jehova's Getuigen. Nutsgeb. a. d. v. d. Endelaan. 2.30-3.30: Gemeenschappe lijke bijbelstudie Dinsdag 8 tot 10: Prakti sche opleiding voor de predikingsdienst. Donderdag. Oosteindelaan 42. 8 tot 9: Huis- bijbelstudie. Donderdag. Gele Vinkestr. 61, Nw. Vennep. 8 tot 9: Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden, H. Av. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. Mevr. Boiten- Durieux, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. M. C. Don. 10.30: Ds. P. J. Mackaay, van Oegstgoest. 7: Ds. J. N. de Ruiter, van Lei den, Jeugddienst. Abbenes 9.30: Ds. D. Bou- man, van Katwijk. 7: Ds. M. C. Don. afscheid Bethelkapel. 10: Ds. J. A. v. Boven, H. Av. 7: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. Visser, Zaandam. 19: Ds. D. ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg. 10: Ds. D. Henstra. 4: Ds. D. H. Biesma? SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. L. D. van Dijl, pred. te H'stede. Jeugddienst. Woens dag 8: Avondwijding en concert op gram mofoonplaten. Ned. Prot. Bond, Brugstr. 15. 10.30: Ds. S. v. d. Woude, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 9 en 10.30: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. J. A. van Arkel. pred. te Haarlem.-N. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Geen dienst. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds W H. Walvaart, van Sassenheim H. Av. 5: Dezelf de, H. Av. en Dankzegging. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds A. Broek, van Groningen. Geref. Kerk. art. 31. 10 en 4 30: '"is. j j Verleur, voorber H Av Chr. Gere; Kerk. 10 en 4: Ds H. W Eer- land Gerei Gemeente. 10 en 4: Ds L Kie boom. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 3' Leesdienst.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19